Skrzynka przypraw

Skrzynka przypraw

Przechowywanie przypraw w kuchni (30 pomysłów)

Strona główna »Wystrój» Przechowywanie przypraw w kuchni (30 pomysłów)

Gdzie możemy znaleźć miejsce do przechowywania wszystkiego i wszystkiego na swoim miejscu? To pytanie prawdopodobnie rozdziera wszystkie gospodynie domowe, ponieważ kuchnie pojawiły się na świecie. Z reguły ludzie uważają, że do przechowywania dużej liczby przedmiotów trzeba mieć dużo wolnego miejsca, ale tak nie jest. Podano klucz do wygodnego przechowywania wielu saszetek i słoików z różnymi rzeczami w ich właściwej organizacji. I do tego może wystarczyć zwykłe pudełko lub półka.

W tym artykule zebraliśmy dla Państwa 30 przykładów wygodnego przechowywania przypraw w kuchni, które nie zajmują dużo miejsca, ale pozwalają szybko i łatwo znaleźć przyprawę potrzebną do przygotowania danie. Dla wygody podzieliliśmy wszystkie te przykłady na 6 kategorii. A więc, chodźmy!

2. Słoiki przypraw na ścianie

Zwróć uwagę, że poniższe zdjęcie jest ozdobione fartuchem w kuchni z uchwytami na słoiki przypraw. Taka decyzja jest uważana za bardzo korzystną, ponieważ przyprawy są zawsze na wyciągnięcie ręki podczas gotowania. Ta lokalizacja jest chyba najwygodniejsza ze wszystkich.

24 najostrzejsze i pikantne pomysły przechowywania przypraw i przypraw w kuchni

"Jego miejsce na wszystko i wszystko na swoim miejscu" - tak brzmi główna zasada idealnej organizacji kuchni. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest wcale konieczne posiadanie wielu szafek i pudełek, aby pomieścić wszystkie rzeczy niezbędne dla gospodarstwa domowego i produktów.

Ważne jest, aby właściwie wyznaczyć strefy do przechowywania czegokolwiek i trzymać się wybranej kolejności. Popularny zasób Interior Kitchen oferuje na początek przyprawy.

Sekcja ściany w pobliżu płyty jest idealna do dopasowania do niszy, w której można przechowywać przyprawy, najczęściej używane w kuchni. Zainstaluj dodatkową półkę ze stali nierdzewnej na wysokości, która jest dla Ciebie wygodna, tak aby potrzebne przedmioty były zawsze pod ręką.

Zwróć uwagę na same słoiki. Uważa się, że przyprawy powinny być przechowywane w nieprzezroczystych pojemnikach, aby nie traciły swoich właściwości pod wpływem światła. Ale niektóre przyprawy są używane tak często, że prawdopodobieństwo ich zepsucia jest wystarczająco małe.

W tej kuchni kaptur jest umieszczony wewnątrz jednego modułu, którego boczne części oferują wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie przypraw z dala od ciepła kuchenki.

Najprostszym sposobem jest wyposażenie niszy do przypraw w ścianie z płyt kartonowo-gipsowych, niezależnie od tego, czy jest ona wyłożona płytkami czy nie.

To jest coś nowego i bardzo interesującego! Szyna, po której porusza się drabina, ogranicza przestrzeń pomiędzy górną i dolną szafką, służąc jako schowek na puszki przypraw.

Nowoczesny przemysł oferuje wiele możliwości przechowywania przypraw na ścianie. Jeśli nie zamierzasz przebudowywać całego wnętrza kuchni, regał magnetyczny pomoże zrealizować tę zasadę bez dodatkowych kosztów. A problem przechowywania noży zostanie rozwiązany sam.

Moduły ścienne zawierają dziesiątki puszek przypraw i zajmują tak skromny obszar, że można je zainstalować w każdej spiżarni, szafach, a nawet na tylnej stronie drzwi.

Systemy szynowe mogą wykonywać dwie lub nawet trzy funkcje jednocześnie. W naszym przykładzie jeden wystarczająco długi pręt na ścianie zapewnia przechowywanie przypraw, misek i akcesoriów kuchennych, uwalniając w ten sposób powierzchnię pulpitu.

Systemy ścienne wyglądają bardzo elegancko i łatwo mieszczą się w małych przestrzeniach, które zazwyczaj pozostają puste.

Tylko jedna prosta półka pod szafkami kuchennymi pozwoli ci umieścić wymaganą liczbę pojemników z przyprawami.

Średnie i małe słoiki z przyprawami są wygodniej przechowywane w specjalnie wyposażonych szufladach.

Obecnie wielu producentów kuchni wyposaża szuflady w przekładki, ale sklepy mają gotowe rozwiązania do ulepszania starych mebli. Drewniane wkładki są łatwo przycinane do pożądanej wielkości, a plastikowe modele są całkowicie przekształcane zgodnie z zasadą projektowania.

Najmniejsze pojemniki można przechowywać w pudełkach i wysokich butelkach - na otwartych półkach.

Te plastikowe wkładki do szuflad mają wygodne uchwyty, dzięki którym można przenieść całą grupę przypraw bliżej talerza.

Jeśli utworzyłeś niewielką wolną przestrzeń między szafkami, nie spiesz się, by przykryć ją fałszywym panelem i zamów wąską pionową komorę na rolkach w warsztacie stolarskim, aby prawidłowo wykorzystać każdy centymetr w kuchni.

Przed nami kuchnia urządzona w tradycyjnym stylu, za jedną z ozdobnych kolumn, która leży w tym samym pionowym schowku na przyprawy.

A ta kuchnia wygląda bardzo nowocześnie, ale tutaj widzimy wszystkie zalety korzystania z pionowych przegródek zainstalowanych po obu stronach płyty.

Okazuje się, że wiszące szafki mogą być wyposażone w wąskie szuflady, w których przyprawy zawsze będą na wysokości oczu tego, kto jest zajęty przygotowywaniem jedzenia.

W większym przedziale zmieści się nie tylko przyprawy, ale także oleje, sosy i ocet.

Oddział na wyspie kuchennej

Końcową częścią wyspy kuchennej jest najczęściej ślepa drewniana ściana. Możesz to pominąć, nieznacznie zwiększając głębokość i zawieszając drzwi na zawiasach. Kompaktowy pojemnik na przyprawy do twoich usług!

Ten detal mebli kuchennych jest często wyposażony w system składowania na zawiasach już na etapie produkcji. Jednak stare szafki mogą być bardziej pojemne niż zostały zaprojektowane przez ich producenta. Przechowywanie przypraw w głębi półek nie jest zbyt wygodne, ponieważ małe słoiki cały czas spadają i są zgubione, a małe przegródki na drzwiach rozwiązują ten problem.

Zmierz głębokość światła od początku półek do drzwi szafki, aby upewnić się, że można na nim powiesić mini-stojak na przyprawy.

Przed nami oczywiście najlepsza ze wszystkich możliwych spiżarni. Płytkie półki na drzwiach mają imponującą liczbę słojów przypraw, a właściciele nie muszą długo kopać w trzewiach szafek w poszukiwaniu niezbędnej przyprawy.

Tutaj widzimy połączoną komórkę z przedziałami do przechowywania różnych głębokości. Przyprawy są zajęte przez wieszak na drzwi i kilka szuflad.

Ta płytka spiżarnia wyposażona jest w zwartą przestrzeń za wyspą kuchenną. Przesuwane drzwi pozwalają zachować to podczas procesu gotowania.

Sekretem idealnej organizacji przechowywania w tej spiżarni jest to, że każdy przedział jest wypełniony pojemnikami i pojemnikami o odpowiedniej wysokości. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile miejsca jest bezcelowo puste z powodu niewykorzystania wolumenu pionowego. Organizacja może i powinna być ekonomiczna!

Jestem pewien, że co druga gospodyni jest pytana, jak przechowywać przyprawy w kuchni. Artykuł stanowi dobry przegląd metod przechowywania. Jak na mój gust, w kuchni znajdowały się panele, półki, szuflady, w większości zamknięte. A co najważniejsze - w przezroczystych słoikach. abyś mógł rozważyć, co jest w środku, nie czytając paczki etykiet i napisów

Przydatna porada dla fanów różnych przypraw, takich jak ja. Przyprawy, niezbędny składnik wszystkich moich potraw, więc słoiki i młynki z przyprawami liczone są w dziesiątkach ... Pilne pytanie, gdzie je przechowywać, aby były pod ręką we właściwym czasie, powstaje regularnie. Spodobał mi się ten pomysł z pionowymi komorami w pobliżu płyty.

Po prostu wyobraź sobie, widząc wszystkie te opcje tworzenia niszy do przechowywania przypraw. To jest coś nowego, bardzo wyjątkowego. Wszystko jest pokazane bardzo prosto i wyraźnie, co można łatwo stworzyć samemu. Ponieważ przyprawy są ważnym składnikiem każdego przygotowywanego drugiego smacznego dania, a lokalizacja przypraw w zamkniętych słoikach w niszy w pobliżu kuchenki gazowej, wydaje mi się odpowiednia dla każdej kochanki.

Trzymanie przypraw w kuchni to kolejne pytanie. Są zawsze potrzebne po twojej stronie i powinny być przeszukiwane w całej kuchni. Bardzo dobre pomysły na organizowanie przechowywania przypraw w kuchni, nadal istnieje pomysł przechowywania przypraw w słoiku z magnesem na lodówce.

Świetne pomysły. Dziękuję.

Prawdopodobnie jest to mój raj! Fakt, że jestem fanem wszelkiego rodzaju dodatków do żywności i przypraw. A pomysły przedstawione w przeglądzie to nic innego jak tylko odkrycie! Bardzo oryginalny i piękny! Imponujące!

Świetne pomysły! Pamiętaj, aby ich używać, ponieważ ja, jako właściciel małej kuchni, zawsze nie mam dość miejsca na te małe słoiki, które mam ogromną ilość. W mojej kuchni idea pionowych przegród jest idealna.

Miło nam powitać Cię na naszym portalu projektowania kuchni! Witamy w świecie profesjonalnego projektowania.

Nagłówki

Dołącz do nas

Adres: Moskwa, ul. Lower Syromyatnicheskaya 10, budynek 2. ARTPLAY Design Center

Przechowywanie przypraw w kuchni: ponad 75 funkcjonalnych pomysłów dla tych, którzy przywykli do bezkompromisowego zamówienia

Małe pudełko z półkami do przechowywania różnych przypraw

Organizowanie przechowywania przypraw w kuchni nie jest tak proste, jak się wydaje. Możesz użyć zakupionej pojemności lub stworzyć własny system przechowywania. W takim przypadku można wziąć pod uwagę wszystkie funkcje i częstotliwość korzystania. Warianty tego, jak zapewnić wygodne i właściwe przechowywanie, zależą jedynie od powierzchni kuchni i ilości użytych przypraw.

Podobna opcja do przechowywania przypraw w kuchni to także oryginalny wystrój nowoczesnego wnętrza

Najczęściej spotykany wariant przechowywania przypraw w małych szklanych słoikach

Wygodne szuflady do przechowywania przypraw

Przyprawy można przechowywać w puszkach, gdzie będą ukryte przed światłem

Szuflada z tymi samymi pięknymi słoikami przypraw

Przyprawy różnią się przyjemnym zapachem, ale aby je zachować, musisz wytrzymać pewne zasady, które obejmują kilka kluczowych punktów:

 1. Miejsce i warunki przechowywania.
 2. Czas przechowywania.

Ponieważ gotowanie odbywa się w kuchni, musisz je również przechowywać w kuchni. Więc przyprawy będą w zasięgu ręki, a gdzie dokładnie je umieścić, zależy bardziej od wygody. Możesz zapełniać pachnące mieszanki i zioła w różnych pojemnikach:

Małe szklane słoiki z pokrywką na klipsie - to wygodna i popularna opcja

Puszki są dobrze przystosowane do przypraw, które muszą być ukryte przed naturalnym światłem

Plastikowe puszki na przyprawy są krótkotrwałe

Ale jednocześnie warto zastanowić się, jak "wygodnie" jest w wyznaczonym miejscu przyprawy i czy straci ona swoje właściwości smakowe i aromatyczne. Oto kilka aspektów:

 • Większość przypraw nie toleruje ultrafioletu, to jest pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, nie powinny być narażone. Najlepsze miejsce znajduje się w szafce kuchennej, w której zamykają się drzwi.
 • Zmiany temperatury i grzania powodują, że przyprawy tracą aromat i użyteczne właściwości, więc opcja w pobliżu pieca lub grzejnika również nie jest najlepsza.
 • Wilgotność również jest śmiertelna. Przyprawy wilgotne, zrób grudkę i jedyną rzeczą, którą można zrobić, to wyrzucić je. Składanie przypraw do długotrwałego przechowywania w perforowanych pojemnikach, które są używane dla wygody, jest niemożliwe.

Rada! W polu pieprzowym nalewać nie więcej niż kilka łyżek przypraw korzennych, resztę należy przechowywać w szczelnym pojemniku. Dzięki temu można wykluczyć wzrost wilgotności podczas użytkowania.

 • Opcja przechowywania w lodówce nie jest oczywiście najlepsza: aromat utrzyma się, ale wilgotność jest tam, a zimno oprócz wszystkiego osłabia smak.

Rada! Doskonale przechowywane w lodówce tylko rodzina czerwona papryka, w tym papryka i chili. Świeże pikantne zioła nie mogą być suszone, ale zamrożone, takie przechowywanie dla nich będzie optymalne.

Małe szklane słoiki z pokrywką z korka

Duże, wygodne puszki na przyprawy i sypkie produkty w szufladzie

Bardzo oryginalna wersja przechowywania przypraw, przymocowana do ściany

Duża szafa z oświetleniem i różnymi półkami do przechowywania przypraw, produktów sypkich i różnych akcesoriów kuchennych

Przyprawy w zunifikowanej formie (bez podłoża) mogą być przechowywane przez lata w takich warunkach. Rozgniatane i ubijane szybko tracą swoje właściwości, więc lepiej je zmielić bezpośrednio przed użyciem.

Ponadto, w postaci zmielonej, szybko wydychają, dzięki czemu stają się również "delikatne" dla owadów.

Jeśli chodzi o świeże zioła, można je przechowywać w lodówce do 5 dni. Suszone liście i łodygi - około 2 lat pod warunkiem normalnej wilgotności. Korzenie i nasiona będą cieszyć się świeżością i aromatem przez 4 lata. I owoce orzecha, na przykład muszkat, - do 3 lat.

Zwróć uwagę! Jeśli przyprawy są łyżeczkowane, powinno być czyste i suche. I wlać przyprawę bezpośrednio ze słoika, gdzie jest przechowywany, we wrzącym naczyniu, którego nie można. Po pierwsze, możesz przesadzić, a po drugie, przyprawa pochłonie wilgoć i pogorszy się.

Podobny wariant przechowywania przypraw jest wygodny, ponieważ są one widoczne

Ta opcja przechowywania jest wygodna w przypadku głębokich szafek

Mała spiżarnia w kuchni z przyprawami przymocowanymi do drzwi

Dokładne opcje przechowywania

Powiedzieć, że pomysł przechowywania przypraw w kuchni jest dużo, nie ma nic do powiedzenia. Wszystko zależy od ilości przypraw, możliwości w kuchni i częstotliwości ich użycia. Jeśli są używane bardzo często i zawsze jest dużo przypraw, warto zadbać o solidne, pojemne pomieszczenie. Aby go stworzyć, będziesz musiał spędzić czas, a nie dużo pieniędzy, ale jednocześnie będzie można stworzyć system do przechowywania przypraw w kuchni własnymi rękami.

Aby go stworzyć, możesz użyć ściany blisko płyty, ale niezbyt blisko, aby przyprawy z niej się nie przegrzały. Głębokość niszy odpowiada wymiarom słoików używanych do przechowywania. Wysokość jest wielokrotnością wysokości puszek plus 4-5 cm na każdej półce, tak aby wygodnie ją było uzyskać.

Słoiki do przechowywania przypraw w kuchni za pomocą tej metody powinny być wybrane z ciemnego szkła lub tworzywa sztucznego, ponieważ nie będzie drzwi w niszy. Te przyprawy, które są najczęściej używane, można przechowywać w dowolnym rodzaju puszek, ponieważ po prostu nie mają czasu na zepsucie.

Zorganizuj przechowywanie, jeśli nisza już tam jest, jest łatwe. Aby to zrobić, musisz zamontować półki o odpowiedniej wysokości. Jeśli głębokość niszy jest nieco mniejsza niż średnica puszki, można pociągnąć za linkę, gumkę lub cienkie drewniane deski z małym wcięciem (do 2 cm). Jeśli w stylu kuchni ta opcja nie pasuje, to dopasuj metalowe pręty. Można je kupić w sklepie.

Jeśli głębokość jest odpowiednia dla rozmiaru puszek, nie należy montować żadnych ograniczników.

Stylowy schowek na przyprawy do nowoczesnej kuchni

Nisza w ścianie z półkami do przechowywania - dla tych, którzy nie używają przypraw nie tak często

Możesz zorganizować wygodne miejsce do przechowywania z szufladami i koszami. I pasuje zarówno poziomo, jak i pionowo.

Pierwsza opcja - pozioma, czyli konwencjonalne szuflady szafki kuchennej. Aby przyprawy dobrze się w nich mieściły, szuflady muszą być wystarczająco głębokie. Opcje pamięci masowej:

 1. Aby słoiki były dogodnie położone "leżąc", trzeba wykonać dla nich kroki, ale nie pod kątem prostym, ale pod ostrym. Zawartość słoików będzie więc łatwo widoczna.
 2. Używaj specjalnych plastikowych pudełek z uchwytami włożonymi do kuchennego pudełka.
 3. Jeśli banki są małe, można je umieścić w pudełku. A dla wygody identyfikacji przyprawy na pokrywie przyklejamy naklejkę z podpisem.

Pionowe pudełka często trafiają do kompletnych zestawów nowoczesnych kuchni, są wygodne w przechowywaniu i przyprawach. Takie pudełko wygląda jak długie, głębokie pomieszczenie bez ścian bocznych. Wyklucz upadek puszek bocznych lub metalowych pasków. Przesuwając takie pudełko wzdłuż prowadnic, które znajdują się na dole, więc nie trzeba go przeładowywać.

Jasna, eklektyczna kuchnia z dużą ilością słoików i stożków do przechowywania przypraw

Wygodny dwuskrzydłowy szafka kuchenna z półkami do przechowywania przypraw

W jednej szufladzie można przechowywać przyprawy w słoikach i otwarte

Mała wygodna szafa z wysuwaną półką z przyprawami

Ten sam rodzaj pudła, chociaż najprawdopodobniej jest to ściana przesuwna, może być wykonany za lodówką, jeśli odległość między ścianą a urządzeniem gospodarstwa domowego wynosi 15-20 cm.

 1. Jedna ściana wykonana jest z płyty pilśniowej, sklejki.
 2. Konieczne jest posiadanie niskich boków, około 1/3 wysokości półki.
 3. Wysuwa się na kółkach.

Rada! W tym pojemnym magazynie będzie można przechowywać nie tylko przyprawy, ale także przetwory, sosy, przydatne przybory kuchenne.

Wygodne pionowe szuflady z półkami na przyprawy

Nowoczesna kuchnia z pudełkami do przechowywania przypraw

Projekt szuflady z przyprawami z IKEA

Niestandardowa wersja pudełka na przyprawy

Możesz kupić specjalne półki - systemy przechowywania do kuchni, które wieszane są na ścianie. Najczęściej są one wykonane ze stali nierdzewnej. Są takie półki z kilku warstw gałązek z guzkami, które są ze sobą połączone.

Rada! Te same półki można zamontować po wewnętrznej stronie drzwi szafki kuchennej, ale przedtem trzeba wyciąć sekcję wewnątrz odpowiadającą rozmiarowi stojaka na przyprawy.

Na takich otwartych półkach przyprawy muszą być przechowywane w ciemnych puszkach lub tylko te, które są bardzo często stosowane w celu wykluczenia ich zepsucia.

Wygodne małe słoiki z przyprawami, przymocowane do ściany

Przyprawione słoiki przymocowane do ściany

Ciekawy pomysł na utrzymanie świeżych przypraw

Może być stosowany do przechowywania i półek w kuchni, w których nie ma wilgoci i bezpośrednie światło słoneczne nie spada. Ale dla wygody muszą być nieco zmodernizowane. Opcje:

 1. Zrób "krok". Wysokość stopnia takiej improwizowanej drabiny wynosi około 1/3 wysokości puszki. Na schodach można układać przyprawy i te, które są używane częściej, umieszczone najbliżej.
 2. Utwórz system z możliwością chowania. Będzie potrzebować kilku pionowych prowadnic. Na takiej szynie znajdzie się otwarta mini-półka z przyprawami. Zamocuj prowadnice do sufitu półki.
 3. Możesz użyć oryginalnego systemu. Gdy przyprawy nie są w standardowych puszkach, ale w probówkach. W takim przypadku każdy będzie miał swój mały przedział, w którym zanurkuje do połowy lub jednej trzeciej wysokości.

Otwarte półki do przechowywania przypraw

Kuchnia w stylu rustykalnym z półkami na przyprawy, umieszczona z dala od pieca

Kuchnia jest w stylu cheby-chic z małą półką do przechowywania przypraw

Warianty, gdy przyprawy 10-20, lub nawet więcej, nie zawsze są spełnione, ale niewielka ilość musi być przechowywana w sposób zorganizowany. Opcje:

 1. W małym stylizowanym pudełku bezpośrednio na blacie.
 2. W plastikowym organizerze. Można go zawiesić na ścianie i każdy rodzaj przyprawy umieścić w osobnej kieszeni.
 3. W pudełkach spod dikage tic tac.

Jeśli przyprawy nie są tak dużo, można je umieścić w szklanych stożkach

Najbardziej podstawowe przyprawy powinny być zawsze pod ręką

Małe stoisko z przyprawami nie zajmuje dużo miejsca na stole

Przechowywanie przypraw w kuchni: wydajność

Od prawidłowego przechowywania przypraw zależy smak potraw oraz wygoda ich przechowywania - nastrój gospodyni, która również ma wpływ na smak. Organizacja ma wiele opcji, z różnymi budżetami, stylami i wolumenami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

23 + = 31