Skrzynie do przechowywania

Skrzynie do przechowywania

Pudełka do przechowywania

Często dom gromadzi wiele małych rzeczy, które trzeba gdzieś umieścić. Co do zasady, szafki i półki na to nie wystarczą, ponieważ są już zajęte różnymi przedmiotami gospodarstwa domowego lub szafami. Dlatego musimy znaleźć wyjście z tej sytuacji. W tym celu nadają się pudełka do przechowywania rzeczy, które trzeba kupić lub zrobić samodzielnie.

W odległej przeszłości nasi przodkowie używali skrzyń do przechowywania różnych drobiazgów, które były dekorowane i malowane. Teraz pięknie udekorowane pudełko to nie tylko stylowe akcesorium, ale też przedmiot zdobiący wnętrze. Jakie rodzaje pudełek istnieją i jak zrobić ten obiekt własnymi rękami?

Rodzaje pudełek do przechowywania rzeczy

Pudełka różnią się kształtem, rozmiarem i materiałem do produkcji (karton, plastik, winorośle) i wystrojem. Takie obiekty życia między sobą mogą różnić się stylem. Na przykład mogą to być:

 • Vintage - za pomocą metalowych pasków i kamyków;
 • Ścisłe, pokryte monofoniczną chusteczką lub papierem;
 • Romantyczny, przy użyciu romantycznych bombek do dekoracji;
 • Efektowne - pokryte pierścieniami, cyrkoniami.

Zbiorniki magazynowe są ogromne lub kompaktowe. Obecność pokrywy jest opcjonalnym warunkiem dla tego mebla.

W większości przypadków do tworzenia pudeł używa się tektury. Może być kolorowy lub monofoniczny. Wskazane jest przyklejenie i ozdobienie takiego pudełka, aby nadać mu wyjątkowy wygląd.

Istnieją standardowe i faliste pojemniki do przechowywania rzeczy. Jeśli masz zamiar przechowywać w nich ciężkie i kruche rzeczy (naczynia lub antyki), w tym celu lepiej użyć pudła z tektury falistej. Są bardziej niezawodne, gęstsze i bardziej sztywne, ponieważ są wykonane z kilku warstw tektury falistej. W takim pojemniku często dodawane są cenne rzeczy, ponieważ praktycznie nie podlegają one odkształceniom. Standardowe pojemniki (jak na zdjęciu poniżej) są cieńsze i słabsze, dlatego lepiej przechowywać lekkie przedmioty.

Wiklinowe pudełka do przechowywania rzeczy to kosze lub pudełka. Są to ręcznie robione przedmioty wykonane z winorośli lub kosz z gazet. Mają różne rozmiary i kolory. Takie kosze będą ozdobą Twojego mieszkania i staną się niezmienionym elementem wnętrza. Przechowują owoce i warzywa, bibeloty, ozdoby, a także czystą lub brudną bieliznę. Jeszcze bardziej udany i bardziej interesujący jest zestaw pudełek z winorośli. Taki zestaw wniesie specjalny styl do Twojego wnętrza.

W większości przypadków plastikowe pudełka służą do przechowywania żywności. Przechowują również nasiona, płótno, szycie, dzianie, narzędzia. Nazywane są również plastikowymi skrzynkami. Plastik przyjazny dla środowiska nie zaszkodzi zdrowiu, jeśli jest to obiekt do przechowywania produktów. Takie pudełka mają różne rozmiary, z pokrywką i bez. Również w niektórych z nich znajdują się koła i uchwyty ułatwiające użytkowanie.

Wygląd plastikowych pudełek, na przykład, jak na zdjęciu poniżej, robi wrażenie dzięki jaskrawym kolorom i dekoracji. Są koronki i tkane, łatwe do czyszczenia i trwałe w użyciu.

Pudełka na zabawki dziecięce mają specjalny wygląd. Są urządzone w jasnych kolorach i kolorystycznie, można je narysować według ulubionych bohaterów kreskówek i książek dla dzieci, jak na poniższym zdjęciu. Takie pudełko motywuje dziecko do samodzielnego złożenia zabawek w specjalny "dom". Aby takie pojemniki były bezpieczne, należy użyć tektury lub plastiku, aby dziecko nie doznało obrażeń w trakcie gry.

W większości przypadków podczas przenoszenia lub w trakcie naprawy należy używać kartonów. Pakują różne rzeczy. W zależności od tego, co zamierzasz umieścić w tych czołgach, są one podzielone na duże, średnie i małe.

Różnią się także siłą. Standard jest mniej wytrzymały. W nich lepiej jest wkładać lekkie przedmioty, a pofałdowane - mocniejsze. W takich pudełkach należy dodać cenne rzeczy, które mają dużą wagę. Nie są uszkodzone, nawet jeśli umieścisz je jeden na jednego. A cenny ładunek nie zostanie uszkodzony.

Są pudełka, w których znajduje się specjalny wieszak ułatwiający przenoszenie ubrań. Jest to wygodne podczas poruszania się, zwłaszcza gdy coś się kruszy.

Wskazówka: kiedy się poruszasz, zwróć uwagę na szerokość drzwi. Szerokość pudełka musi odpowiadać szerokości otworu. W przypadku węższych otworów wybierz tekturowy przedmiot.

Systemy przechowywania są półkami, w tym półkami i wieszakami, i są przeznaczone do przechowywania różnych materiałów i przedmiotów. Na przykład mogą to być piętrowe półki na buty i odzież lub specjalne nisze, w których przechowywane są pudełka i pudełka do przechowywania rzeczy (jak na poniższym zdjęciu).

Jeśli masz wiele rzeczy, a twoim głównym celem jest zwiększenie przestrzeni, pomogą Ci torby próżniowe. Dzięki szczelności opakowania, rzeczy są zmniejszane trzykrotnie. Takie paczki zachowają rzeczy nietknięte przez długi czas, chronią przed wilgocią i ciemami.

Pojemniki próżniowe służą do zachowania świeżości produktów. Pozwalają ci zachować psującą się żywność przez dłuższy czas, dzięki wbudowanemu w pokrywę zaworowi. Pojemniki zachowują świeży smak, zapach i użyteczne właściwości produktów.

Pudełka do przechowywania własnymi rękami

Szczególnie cenne są pudełka do przechowywania rzeczy wykonanych własnymi rękami. W tym celu biorą gotową skrzynkę na buty, pojemnik z urządzeń gospodarstwa domowego lub przyklejają go z tektury. Do rejestracji potrzebny będzie klej, nożyczki, pędzel i materiały dekoracyjne. Ich wybór jest świetny. Może to być papier do pakowania, tkanina, cekiny, frędzle, wstążki, koraliki i wiele więcej.

Zalecenie: do klejenia papieru lub tkaniny lepiej jest użyć cienkiej warstwy kleju PVA, a do klejenia elementów dekoracyjnych zmieści się gorący klej.

Jak pięknie ozdobić i udekorować zbiornik, spójrz na tę klasę wideo:

Jeśli nasze informacje były dla Ciebie przydatne, zostaw recenzję u dołu artykułu. Możesz podzielić się ciekawym projektem zbiorników magazynowych w komentarzach.

Utrzymywanie rzeczy w domu: pomysły, tworzenie własnych rąk, zdjęcia

Nawet jeśli jesteś minimalistą, to wciąż masz dość wielu różnych rzeczy, które potrzebujesz gdzieś i jakoś przechowujesz. Możesz to zrobić z kreatywnym podejściem, dzięki któremu nie tylko raz na zawsze możesz porządkować rzeczy w domu. Niektóre sposoby organizacji porządku odgrywają nie tylko rolę funkcjonalną, ale także odgrywają rolę dekoracyjną. Sugerujemy nauczyć się organizować przechowywanie rzeczy w domu. Pomysły opisane w tym artykule można zrealizować za pomocą zakupionych lub wykonanych samodzielnie organizatorów. Możesz zrobić to samo w domu, wydając minimum pieniędzy i czasu.

Utrzymywanie rzeczy i ubrań w domu: pomysły

Pudełka, pudełka, kosze, pudełka - wszystko to można przekształcić w magazyn. Tych samych organizatorów można użyć do dokładnego rozłożenia biura, akcesoriów kuchennych, zabawek, bielizny, butów. W tym ostatnim przypadku szczególnie ważne jest wykupienie specjalnego plastikowego organizera do przechowywania rzeczy w domu. Pomysł użycia tego jest taki, że buty nie pyłu, ale jednocześnie są wyraźnie widoczne. Również jeden taki pojemnik może zastąpić dziesięć pudełek. A widok będzie znacznie bardziej estetyczny.

Postaraj się, aby wszystkie organizatory były do ​​siebie podobne lub wykonane w jednym stylu. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy nie chowają się za drzwiami szafek.

Przechowujemy pościel, skarpety, paski i inne drobiazgi poprawnie

Jeśli chodzi o organizację przechowywania, to natychmiast przychodzą na myśl organizator pola z komórkami. Mogą być wykonane z różnych materiałów i zawierają pewną liczbę przekładek. Najczęściej są to organizatory tkanek, które można złożyć. Są sprzedawane w prawie wszystkich sklepach z narzędziami. Ale możesz zrobić podobny organizer kartonów.

Będzie to wymagało pustych opakowań, tektury i dekoru: kolorowego i samoprzylepnego papieru, tapety. Umieść pudełka wewnątrz szuflady, gdzie będzie organizowane przechowywanie rzeczy w domu. Pomysły na rozmieszczenie paczek zależą od ich wielkości i proporcji pudełka. Przyklej wszystkie pudełka razem. Jeśli nie masz gotowych pudełek, istnieją dwie możliwości rozwiązania problemu:

 • Zmierz długość i szerokość schowka. Zaczynając od wymiarów, ustaw wymaganą liczbę skrzynek o tej samej wysokości.
 • Z tektury wykonuj ściany, które zostaną włożone do pudełka. Przyklej dno. Następnie wykonuj przekładki z kartonu.

Przygotuj organizer z kolorowym papierem, tapetą lub samoprzylepnym wewnątrz i na zewnątrz.

Przechowywanie jest gotowe! Może być stosowany do organizacji bielizny, skarpet, pasków, biżuterii, szali, różnych akcesoriów i tak dalej. Najważniejsze jest to, że zawsze masz wszystko na wyciągnięcie ręki i starannie rozłożona.

Nawet jedna osoba ma kilka gadżetów, do których potrzebne są różne kable. Co możemy powiedzieć o rodzinie kilku osób, z których każda ma co najmniej jeden telefon i ładowarkę do niego. I są kable z kamer, tabletów, laptopów i komputerów, słuchawki i tak dalej. Jeśli wszystko to jest przechowywane w różnych miejscach lub w jednym pudełku, ale slajd, nie można mówić o właściwym przechowywaniu rzeczy w domu.

Pomysły z rąk organizatora zobaczymy poniżej:

 1. Utwórz skrzynkę z komórkami, jak opisano powyżej.
 2. Zrób osobisty organizer. Dla niego trzeba wziąć kartonowe cylindry z papieru toaletowego, ręczników papierowych, folii, filmu spożywczego lub pergaminu. Wybierz jedno pole lub skrzynki na kable. Wytnij wymaganą liczbę identycznych cylindrów o tej samej wysokości. Ich rozmiar powinien być o jeden centymetr mniejszy niż rozmiar pudełka lub pudełka. Liczba cylindrów zależy od liczby posiadanych kabli. Połącz komórki razem z dwustronną taśmą samoprzylepną lub pistoletem do klejenia. Gotowe cylindry można malować farbą w aerozolu. Pozostaje wstawić organizer do pudełka i wypełnić go starannie skręconymi kablami.

Czy masz dużo kolczyków, bransoletek, wisiorków i innych ozdób, ale nie wiesz, jak prawidłowo przechowywać rzeczy? Pomysły na dom mogą wyglądać tak:

 1. Kup specjalny futerał, po obu stronach którego znajduje się wiele kieszeni. Można go zawiesić w szafie. W tym przypadku będzie wiele różnych ozdób i akcesoriów, które nie będą się mylić ze sobą, a dzięki przezroczystym kieszeniom zawsze można znaleźć odpowiedni obiekt na raz.
 2. Kup pojemnik na pigułki na tydzień. To taki długi, ale wąski piórnik, w którym znajduje się siedem komórek. Będzie to wygodne do przechowywania małych ozdób.
 3. Kolczyki goździka można przechowywać na taśmie. Po prostu wklej w nim ozdoby par i umieść w pudełku.
 4. Zrobić trumnę, w której zmieszczą się wszystkie pary twoich kolczyków. Aby to zrobić, weź ładne małe pudełko z pokrywką, filcem lub filcem, pistoletem samoprzylepnym i ołówkiem. Wytnij kawałki tkaniny o tym samym rozmiarze. Owiń filc na ołówku w tubie. Przyklej koniec tkaniny. Wyciągnij ołówek. Zrób kilka takich rur. Włóż wszystkie puste pola do pudełka, aby były dobrze dopasowane. Możesz przechowywać kolczyki w gniazdach.

Aby mieć zawsze pod ręką ulubione przyprawy i akcesoria kuchenne, wykorzystaj następujące pomysły:

 • Weź te same słoiki i nalej do nich przyprawy. Każdy znak. Podłączyć pokrywy do półki za pomocą wkrętów samogwintujących. W ten sposób zaoszczędzisz również miejsce.
 • W przypadku pudełek z akcesoriami kuchennymi należy użyć przekładek. Domowe produkty wykonane są z tektury lub cienkich arkuszy sklejki.
 • Użyj wewnętrznej przestrzeni drzwi szafek. Na przykład wieszaki lub koszyki na chemikalia domowe, gąbki, torby ze śrubami samogwintującymi.
 • Przyprawy można również przechowywać na tablicy magnetycznej. Tylko w tym przypadku używaj małych słoików z żelaznymi pokrywkami.

Przechowywanie rzeczy w domu: pomysły (zdjęcia) do łazienki

Łazienka jest zawsze mała, ale tak bardzo mi zależy. W tym celu użyj małych sztuczek:

 • Aby mieć pewność, że wszystko, co znajduje się pod zlewem, miałeś na myśli, użyj systemu pionowego przechowywania. Aby to zrobić, włóż wszystko do wiszących pojemników.
 • Posortuj pędzle do makijażu, patyczki i dyski bawełniane oraz inne potrzebne małe przedmioty do różnych słoików. Możesz przechowywać je na półkach lub w szafce. Słoiki zadekorirovate jak twoje serce pragnie, użyj do tej farby, ozdobne wstążki lub po prostu wlewaj do wnętrza ziaren kawy, piasku, kulek.
 • Nad toaletą wiszą zawiasowe kosze wiklinowe. W zależności od rozmiaru w nich można przechowywać papier toaletowy, dodatkowy zestaw ręczników, suszarkę do włosów i tak dalej.
 • Użyj różnych półek (na przykład nad drzwiami).

Ergonomiczne etui do przechowywania

Aby istniejący w każdym domu dobytek nie zniszczył harmonii wnętrza, skrzynie składowania przyjdą na pomoc.

Często zdarza się, że książki, czasopisma, pościel, ubrania, buty i inne rzeczy leżą w szafach, magazynach, zakryte kurzem przez lata na antresoli w oczekiwaniu na ich godzinę. W celu uporządkowania przestrzeni, zachowania nagromadzonego dobra, ułatwienia ustanowienia porządku, różne pudełka do przechowywania rzeczy mogą być idealnym rozwiązaniem zarówno w dużych mieszkaniach, jak iw dużych mieszkaniach-studiach.

Opcje pamięci masowej

W każdym sklepie z narzędziami dostępne są różne plastikowe, metalowe, drewniane pudełka, duże i małe pojemniki do przechowywania prania, plastikowe pudełka na zabawki o różnych kolorach i rozmiarach.

Praktyczną opcją są składane pojemniki z tkaniny, które są wygodnie umieszczane w komorach szafy i czyszczone w razie potrzeby. Są oddychające, składane, zajmują niewiele miejsca, idealne do przechowywania butów, ubrań, różnych drobiazgów.

W przypadku treści dokumentów racjonalne jest używanie kartonów z pokrywką, które są łatwe do samodzielnego wykonania, dekorując je zgodnie ze smakiem i wnętrzem.

W warunkach pokoju dziecięcego pudełka do przechowywania rzeczy czasami stają się zbawieniem dla matek. Zabawki, ołówki, pieluszki, ubrania - wszystko leży na swoim miejscu, co pomaga przyzwyczaić dziecko do organizacji otaczającej go przestrzeni.

Proste plastikowe pudełko, które można wepchnąć pod łóżko, jest idealne do przechowywania pościeli, koców, poduszek, narzut.

W zależności od rozmiaru i materiału, z jakiego wykonany jest pojemnik, jego funkcjonalność jest różna. Duży pojemnik można zapełnić ciepłymi kocami, zimowymi ubraniami i umieścić na odległej półce na okres letni. Wiele identycznych pudełek o średniej wielkości pozwoli stworzyć system przechowywania nawet w otwartej szafce lub w stylowej garderobie. Pozostaje tylko podpisać je, aby wiedzieć, gdzie to jest.

W zatłoczonym punkcie kontrolnym przydatne jest metalowe pudełko, z którego każda oddzielna sekcja jest zamknięta na klucz, co pozwoli pracownikowi nie martwić się o bezpieczeństwo nieruchomości przez cały dzień. Metalowe szafki ogólnie rozwiązują problem przechowywania nie tylko ubrań, ale także dokumentacji, narzędzi i innych rzeczy i są przeznaczone do użytku w biurze, szatni, w produkcji.

Tworzenie schowka (wideo)

Samoprzylepne pudełka do przechowywania

Standardowe pudełka do usystematyzowania nagromadzonych przedmiotów mogą być wykonane ręcznie z gotowych pudeł kartonowych spod butów, sprzętu gospodarstwa domowego, mebli. Lub zrób trochę więcej wysiłku i uzyskaj zupełnie unikalną kreację, która stanie się unikalnym elementem wystroju pomieszczenia.

Wiklinowe pudełko do przechowywania rzeczy w stylu Prowansji jest wykonane z najbardziej dostępnych materiałów: gazet, czasopism, kleju, lakieru lub bejcy. Najpierw musimy znaleźć kartonową bazę odpowiedniej wielkości, stare niechciane gazety i czasopisma. Przy pudełku trzeba odciąć górne pokrywy i oderwać strony czasopism za pomocą rurek. Złożenie jest konieczne, ponieważ jest to możliwe, jest bardziej cienkie i gęstsze, do tego, co jest konieczne, aby użyć igieł do robienia na drutach. Arkusze czasopism jako bardziej sztywne pasują do słupków przyszłego pudełka, a gazety - bezpośrednio do tkania.

Karton służy jako rama, na której łatwiej jest tkać rury, aby uzyskać pożądany kształt produktu. Jeśli specjalna wytrzymałość nie jest wymagana, podstawa może zostać usunięta. Ale w przypadku dużych pudeł lepiej jest wzmocnić ściany wewnętrzne.

Gotowe pudełko można pozostawić jako takie lub pomalować na dowolny kolor farbą lub przykryć plamą. Aby dodatkowo wytrzeć kurz, użyj produktu w wilgotnym pomieszczeniu (na przykład w łazience, aby zebrać brudne rzeczy do prania), a na nim trzeba przykryć lakierem. Wewnętrzną powierzchnię plecionego kosza można przyszyć szmatką lub przykryć papierem do pakowania.

Tkane w ten sam sposób, ozdobione małym koronkowym pudełeczkiem na drobiazgi będą wspaniałym prezentem lub elementem wystroju na stole w kredensie.

Organizacja i przechowywanie rzeczy w domu (wideo)

Nawet proste pudełka kartonowe, sklejone wielobarwnym papierem, pokryte tkaniną, urządzone w odpowiednim stylu, mogą stać się niezależnym obiektem projektu.

Tkanina do dekoracji niekoniecznie jest do kupienia - stare ubrania, koszule, sweter, juta się przydadzą. Papier można pobrać na przykład ze starych atlasów szkolnych i przechowywać w wynikowych pamiątkach z pudełka na pamiątkę podróży.

Wyciąć lub zwinięte w gazetę lub arkusze gazety, przygotowane w taki sam sposób jak do tkania, można po prostu przykleić pudełko, aby uzyskać oryginalny pojemnik do przechowywania.

Standardowe pudełka do usystematyzowania nagromadzonych rzeczy można zrobić własnymi rękami

Do dekoracji pasują różne koronki, tkaniny, guziki, koraliki, koraliki. Wystarczającą prostą wersję stylowych dekoracji uzyskasz, jeśli owiniesz pudełko na całej powierzchni za pomocą liny jutowej.

Zwykła samoprzylepna folia zmienie karton nie do poznania, zamieniając go w uroczy schowek. A jeśli planuje się, że tektura zostanie umieszczona na szafce, wklejenie jej fragmentami tapet pozostającymi po naprawie pomoże wprowadzić harmonię do wnętrza: pudełko prawie zleje się ze ścianą i nie wpadnie w oko.

Warianty rejestracji miejsc do przechowywania, w tym własnymi rękami, różnorodne. Konieczne jest uwzględnienie wyobraźni i przekształcenie nagromadzonych blokad w stylowe, funkcjonalne i nowoczesne wnętrze.

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś wspólnego bólu? I nie słyszysz, co to jest:

 • niemożność poruszania się wygodnie i łatwo;
 • ból podczas lub po ćwiczeniach;
 • dyskomfort podczas wchodzenia i schodzenia po schodach;
 • zapalenie stawów, obrzęk;
 • nieprzyjemny chrupot, niezły atak;
 • nieuzasadniony i nieznośny ból stawów.

Proszę odpowiedzieć na pytanie: czy jesteś z tego zadowolony? Czy można znieść taki ból? Ile pieniędzy już "połączyłeś" z nieskutecznym traktowaniem? Czas to skończyć! Czy się zgadzasz? Dzisiaj publikujemy ekskluzywny wywiad z profesorem Dikulem, w którym lekarz ujawnił tajemnice pozbywania się bólu stawów, leczenia zapalenia stawów i artrozy.

Uwaga, tylko DZISIAJ!

Recenzje i komentarze

Wcześniej nawet nie pomyślałem o tym, że ciągły bałagan w pokojach może być spowodowany brakiem przemyślanego systemu przechowywania rzeczy, ale teraz z pewnością poradzę sobie z tym problemem i zrobię co najmniej kilka skrzynek. Artykuł popchnął mnie do różnych pomysłów, szczególnie podobała mi się rada, jak ozdobić różne pudełka własnymi rękami, co jest bardzo przydatne, zważywszy na kryzys, ponieważ w sklepie ceny za te rzeczy często się kręcą.

Cóż, ja też teraz przechowuję wszelkiego rodzaju małe rzeczy w plastikowych skrzynkach. Są proste, wygodne i wyposażone w uchwyt. Oczywiście możesz zrobić to sam, ale do tego potrzebujesz odpowiednich umiejętności i niezbędnych materiałów. Ponadto plastikowa obudowa jest niedroga i waży bardzo niewiele. Dodatkowo można go łatwo schować pod tym samym łóżkiem lub w szafie. A jeśli się zepsuje, po prostu zamień go na nowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 9 =