Silikonowe urządzenia sanitarne

Silikonowe urządzenia sanitarne

Silikonowe uszczelnienie sanitarne: jak aplikować i dlaczego

Ci, którzy niezależnie uczestniczyli w instalacji sprzętu hydraulicznego, bez doświadczenia, wiedzą, jak trudno jest poradzić sobie z takimi elementami jak woda. Ciągle gdzieś kapie, gwiżdże lub płynie. Wcześniej szmaty i cement używano do uszczelniania, na przykład pęknięć w rurach kanalizacyjnych w domu. Połączenia rur zostały nawinięte na szmaty i otynkowane za pomocą roztworu. Była to brudna, czasami nieskuteczna metoda usuwania przecieków.

Ale postęp nie stoi w miejscu, teraz jest wygodniejszy sposób wykonania tej pracy nawet dla niedoświadczonego człowieka, a silikonowe urządzenia sanitarne pomogą w tym.

Sama pasta uszczelniająca ma podobny wygląd do pasty do zębów, zwykle jest wykonana w plastikowych probówkach o objętości od 280 do 310 ml. Tuba ma długi nos z czapką. Jego kształt jest specjalnie wykonany dla pistoletu montażowego, w którym tłok porusza się po naciśnięciu spustu, a uszczelniacz silikonowy do prac hydraulicznych przez dyszę rury jest łatwo wyciskany.

Konstrukcja tego karoserii pozwala łatwo dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i ostrożnie nałożyć warstwę szczeliny na szczelinę. Pod koniec pracy nos jest zamknięty czapką i przechowywany przez długi czas.

W przypadku niewielkich ilości pracy, na przykład, gdy konieczne jest naprawienie obszaru małego problemu, w rurach aluminiowych stosowane jest silikonowe uszczelnienie sprzętu sanitarnego.

Ponadto w pakietach znajdują się uszczelniacze, ale są one używane rzadziej, głównie przez profesjonalistów w parach ze specjalnym pistoletem.

Szczeliwo zaleca się przechowywać w pomieszczeniu w temperaturze do 30 ° C. W takim przypadku opakowanie musi być hermetycznie zamknięte. Zabrania się wlewania szczeliwa do innego pojemnika i przechowywania przez ponad 2 lata.

Szczeliwo silikonowe jest dość skomplikowaną substancją chemiczną. Aby go wyprodukować, stosuje się następujące składniki:

 • Podstawę stanowi kauczuk silikonowy.
 • Aby dodać siłę, dodaje się wzmacniacz.
 • Kolor daje wypełniacz.
 • Dla lepkości i elastyczności stosuje się wulkanizator.
 • Wiarygodny kontakt z powierzchnią zapewnia podkład adhezyjny.
 • Aby poprawić elastyczność, stosuje się plastyfikator silikonowy.

Szczeliwa silikonowe są podzielone na kwasowe (lub "kwas octowy z powodu charakterystycznego zapachu) i neutralne, w zależności od składników wulkanizatora. Neutralne uszczelniacze to amina, amid, alkohol i oksym.

Właściwości funkcjonalne szczeliwa zależą od jego składu i składników. Na przykład, uszczelniacze kwasowe nie są dozwolone w przypadku aluminium, metali zawierających cement i marmuru. A dla neutralnego szczeliwa nie ma takich ograniczeń.

Sanitarne uszczelniacze silikonowe stosowane są głównie w pomieszczeniach o dużej wilgotności (toaleta, łazienka i kuchnia) do wypełniania i uszczelniania połączeń między ścianą a zlewem, wanną, umywalką, muszlą klozetową i innym sprzętem sanitarnym. Również silikonowe urządzenia sanitarne są przezroczyste na złączach niskociśnieniowych rur instalacyjnych, takich jak kanalizacja, odwadnianie i tak dalej. Nadaje się również do wanien i umywalek o nie białym kolorze do uszczelniania spoin. Czasami wypełniają przestrzeń między szkłem a drzewem, na przykład w oknach lub drzwiach.

Do naprawy w domu często stosuje się jednoskładnikowe uszczelniacze. Utwardzają się z powodu wilgoci w powietrzu. W zastosowaniach przemysłowych, dwuskładnikowe uszczelniacze stały się powszechne. Ich drugie imię to "związki silikonowe". Ten materiał utwardza ​​się przez zmieszanie z katalizatorem.

Zalety uszczelniacza silikonowego

Zastosowanie silikonowego uszczelniacza ma kilka zalet:

1) Po nałożeniu i wygładzeniu uzyskuje się gładką powierzchnię maty, czasami nawet niewidoczną dla oczu. Na przykład silikonowa biel sanitarna uszczelniająca wizualnie łączy się z ceramicznymi umywalkami i białymi wannami.

2) Ma długą żywotność.

3) Ma właściwości hydrofobowe.

4) Odporność na krótkotrwałą temperaturę od -50 ° C do 150 ° C

5) Specjalne dodatki w kompozycji, zapobiegają tworzeniu się grzyba i pleśni.

6) Wysoki poziom przyczepności, to znaczy mocne uchwycenie materiału, który jest uszczelniony.

Przed użyciem zaleca się oczyścić powierzchnię z kurzu i brudu, a następnie odtłuścić. Aby uzyskać możliwie gładkie połączenie, konieczne jest przyklejenie taśmy malarskiej.

Po nałożeniu silikonowego uszczelniacza hydraulicznego delikatnie go wygładzmy szpachelką aż do uzyskania równej powierzchni. Kategorycznie nie można tego zrobić palcem, ponieważ może to prowadzić do oparzeń chemicznych i alergii. Po dwudziestu minutach starzenia rozwiązanie nie może być już poprawione, ponieważ materiał zmienia swoje właściwości, połączenie może okazać się niestabilne. Podczas pracy uwalniane są również szkodliwe gazy, dlatego zaleca się zapewnić dobrą wentylację miejsca pracy.

Zastosowanie silikonowego uszczelniacza z wannami akrylowymi i kabinami prysznicowymi jest wysoce niepożądane, ponieważ prowadzi do uszkodzenia jego powierzchni.

Przed użyciem należy zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi ich stosowania i przestrzegać ich, a wszystko musi się wydarzyć.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tego niezwykłego materiału, nie można nie wspomnieć, że jest to naprawdę niezastąpiona praca w pomieszczeniach, w których płynie woda. Osobno chciałbym wspomnieć o silikonowym uszczelniaczu sanitarnym "Moment9raquo ;, który wyróżnia się wszechstronnością i wysoką jakością za rozsądne pieniądze. Dzięki wysokiej jakości uszczelniaczowi, ta niegdyś nieprzyjemna praca - ukrywanie przecieków i pęknięć - może stać się przyjemną rozrywką podczas upiększania domu.

Szczeliwo sanitarne - wypełniacz silikonowy do spoin

Hydraulika często wymaga użycia niezawodnych uszczelniaczy, które zapobiegną wszelkim wyciekom. Ze względu na specjalny mikroklimat w łazience bardzo ważne jest stosowanie produktów, które niezawodnie chronią przed grzybami i pleśnią w szwach. Wszystkie te wymagania spełnia silikon sanitarny.

Sanitarne uszczelniacze silikonowe do łazienki - to jednoskładnikowy materiał do wypełniania szwów. Główną różnicą między silikonem sanitarnym a jakimkolwiek innym jest składnik fungicydu, który jest częścią jego składu. Dzięki temu dodatkowi szczeliwo nie tylko niezawodnie wypełnia szwy, ale także zapobiega tworzeniu się pleśni, co jest szczególnie ważne w warunkach wysokiej wilgotności obserwowanej w łazience.

Sanitarny silikon służy nie tylko do uszczelniania połączeń między rurami. Z powodzeniem wypełnią lukę między ścianą a instalacją wodną. Ale z akrylem te uszczelniacze nie są zbyt przyjazne: nie zaleca się stosowania ich do kąpieli i palet tego materiału.

Szczeliwo sanitarne jako środek na pleśń

Gdzie mogę zastosować uszczelniacz sanitarny z dodatkami z formy? Przede wszystkim tam, gdzie panuje wysoka wilgotność: w łazience, w kuchni, a nawet w toalecie. W razie potrzeby można również kompaktować drzwi i okna, a także wykonywać różne prace przy montażu luster lub oszklenia. Ta ostatnia jest istotna, jeśli drzwi do łazienki zawierają szklane wkładki: połączenia bezsilikonowe mogą stać się źródłem pleśni.

Dobre uszczelnienie sanitarne musi spełniać szereg wymagań:

 • składają się z silikonu i dodatków, które zapobiegają tworzeniu się pleśni;
 • mają doskonałą przyczepność do wszystkich materiałów, w tym materiałów nieporowatych;
 • po wyschnięciu utworzyć gładką powierzchnię z lekkim połyskiem;
 • Nie trać siły i elastyczności w temperaturach od -50 ° C do + 150 ° C

  Najczęściej można znaleźć uszczelniacz w postaci wkładów (300-315 ml), przeznaczonych do użycia razem ze specjalnym pistoletem do jednolitego wytłaczania. Ponadto szczeliwo jest dostępne w postaci tubki (85 ml) lub butelki z rozpylaczem (200 ml). Ten ostatni umożliwia nakładanie warstwy silikonu bez specjalnych narzędzi.

  Dziedzina zastosowania uszczelniaczy silikonowych

  Sanitarne uszczelniacze silikonowe są stosowane w warunkach wysokiej wilgotności, gdy istnieje ryzyko pojawienia się pleśni lub grzybów w stawach. Najczęściej wypełniają one fugi rur, pęknięcia między ścianą a instalacją wodociągową (umywalka, wanna lub toaleta). Ze względu na to, że kwas octowy tworzy się podczas utwardzania szczeliwa, nie zaleca się stosowania silikonu sanitarnego razem z akrylem: kąpiel lub brodzik z tego materiału może poważnie pogorszyć się.

  Że wykonane szwy nie traciły elastyczności i nie pękały nawet przy nieznacznym odkształceniu przedmiotu, ważne jest, aby znać pewne subtelności pracy z silikonem sanitarnym:

 • Powierzchnia musi być wcześniej przygotowana: oczyścić z brudu, starej farby i rdzy, piasku i odtłuścić;
 • Tworzą staw po 5 minutach od nałożenia szczeliwa. Nie używaj do tego palca, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia skóry kwasem! najlepiej używać szpatułki nasączonej wodą z mydłem;
 • po 20 minutach w szwie silikonowym wystąpią nieodwracalne zmiany, dlatego po tym czasie nie zaleca się poprawiania i czyszczenia stawów.

  Szerokość szwu powinna wynosić 5-30 mm. Głębokość jest dwa razy większa od szerokości. Jeśli konieczne jest uszczelnienie głębszego szwu, najpierw nałóż taśmę uszczelniającą (na przykład wykonaną ze spienionego polietylenu) i już zamocuj silikonem na górze.

  Nie eksperymentuj z konstrukcjami wykonanymi z materiałów syntetycznych, ołowiu, miedzi, cynku i mosiądzu: wiele uszczelniaczy, w kontakcie z nimi, tworzy szkodliwe, a nawet trujące opary. Kiedy silikon uderzy w marmur, beton i wapno, powierzchnia może ulec uszkodzeniu. Dlatego lepiej jest szukać specjalnych przygotowań do takich prac.

  P.S .: W komentarzach do tego artykułu możesz podzielić się swoim doświadczeniem z silikonowymi uszczelniaczami hydraulicznymi.

  Zalecamy również przeczytanie artykułów:

  Rama do kąpieli własnymi rękami: montaż i instalacja

  Ciepłe podłogi do łazienki: jak to zrobić?

  Jak zaoszczędzić na naprawach w łazience

  Mikser po stronie wanny: od wyboru do instalacji

  Ochrona przed wyciekami wody: jak działa system

  Hermetyczne silikonowe sanitariaty. Opis i zastosowanie

  Szczeliwo silikonowe sanitarne jest wykonane na bazie silikonowych polimerów silikonowych, ma lepką konsystencję przepływu

  [Kliknij na zdjęcie

  Uszczelniacze sanitarne posiadają wszystkie nieodłączne właściwości uszczelniaczy silikonowych: są elastyczne, mają wysoką przyczepność do większości materiałów budowlanych, są wodoodporne, nie boją się ultrafioletowych, agresywnych mediów. Trwałe, działają w zakresie temperatur od minus 60 do plus 150 ° C.

  Szczeliwo silikonowe sanitarne jest wykonane na bazie silikonowo-organicznych polimerów silikonowych, ma lepką konsystencję przepływu. Szczeliwa sanitarne, w przeciwieństwie do innych, zawierają fungicydy, które hamują wzrost grzybów, pleśń i mikroflorę. Ponieważ szczeliwa sanitarne znajdują się stale na obszarach o wysokiej wilgotności, ochrona przed takimi organizmami jest ważniejsza niż sama. Ze względu na swoje właściwości antyseptyczne, silikon silikonowy zachowuje swój pierwotny kolor przez długi czas. Z reguły jako rozpuszczalnik stosuje się kwasowe składniki, w szczególności kwas octowy. Mniej powszechne i droższe są neutralne uszczelnienia silikonowe.

  Opakowanie - standardowe tuby 280-310 ml pod pistoletem do hermetyczności. Rzadziej są to aluminiowe tuby lub zestawy plików do profesjonalnego pistoletu. Tuba ma wygodną dyszę do nakładania cienkiej strzykawki "kiełbasianej", kompozycja jest wyciskana przez tłok pistoletu.

  Silikonowy środek uszczelniający przeznaczony jest do stosowania w warunkach stałej wysokiej wilgotności. Służy do uszczelniania połączeń i szwów między różnymi materiałami, na przykład między ceramicznymi wyrobami sanitarnymi, plastikowymi lub metalowymi wannami i brodzikami a płytkami, tynkowaną ścianą, płytą gipsową i tak dalej. Do pracy z instalacją wodną, ​​wykonaną z materiałów polimerowych (wanny z tworzywa sztucznego i brodziki), należy zastosować neutralny silikon sanitarny. Szczeliwo dobrze przylega do powłok hydroizolacyjnych. Ważne jest, aby powierzchnie były czyste i suche.

  Przy pomocy silikonowych uszczelniaczy hydraulicznych najlepszym rozwiązaniem jest uszczelnianie połączeń w basenach. Sąsiednie okładziny ścienne i podłogowe, złącza kompensacyjne, połączenie basenu i podłogi wyłożone kafelkami - wszystkie te elementy są niezawodnie chronione przez szczeliwo.

  Sanitarny silikon jest używany przez hydraulików do uszczelniania rur kanalizacyjnych, gwintowanych połączeń rur wodnych i systemów grzewczych. Szczeliwo można przykleić do płytek ceramicznych i kamiennych. Ale klejenie lusterek do silikonów sanitarnych nie jest zalecane, ponieważ większość odmian zawiera kwas, który może uszkodzić amalgamat. Nie należy stosować środków uszczelniających zawierających biocydy i kwasy w miejscach potencjalnego kontaktu z żywnością i przy produkcji akwariów.

  Sanitarny silikon można również stosować do wszelkich innych celów, dla których są przeznaczone uniwersalne silikonowe uszczelniacze.

  skopiuj Build-Chemi.ru. Chronione prawem autorskim

  Szczeliwa - kompozycje wykonane na bazie polimerów. Używany do wypełniania pęknięć, szczelin, wypełniania pustych przestrzeni wokół drzwi, skrzynek balkonowych, rur wodociągowych, rur grzewczych

  Uszczelniacze do profesjonalnych szwów służą do wypełniania połączeń konstrukcji budowlanych i stawów. Są to masy uszczelniające, które twardnieją pod wpływem wilgoci z powietrza

  Do uszczelniania złączy podatnych na odkształcenia, poliuretanowych środków uszczelniających o średniej twardości i elastyczności

  Po umówieniu się i wyborze koloru, wzięliśmy silikonowy środek uszczelniający i jak go zastosować? Porozmawiamy o tym w tym artykule

  Szczeliwo do okien posiada w pełni zalety wszystkich silikonowych uszczelniaczy

  Klucz do udanej pracy nad uszczelnianiem połączeń - stosowanie wysokiej jakości materiałów zgodnie z wszelkimi wymogami technologicznymi

  Silicone Sealant Titanium to powszechnie rozpoznawalna globalna marka, która przetrwała próbę czasu

  Szczeliwo silikonowe, którego czas schnięcia zależy od grubości, głębokości warstwy i gęstości struktury, jest nanoszone na powierzchnię w postaci gęstej lepkiej masy

  Uszczelniacze są stosowane do uszczelniania szwów i stawów, mają wysoką elastyczność, wodoodporność, odporność na wahania i zmiany temperatury, trwałość, ochronę powierzchni przed promieniami UV, wibracje i odkształcenia, doskonałą przyczepność

  Uszczelnianie połączeń w panelach jest wykonywane wyłącznie za pomocą elastycznych materiałów, ponieważ z czasem twardy materiał o dobrej przyczepności do betonu może pęknąć z powodu nieuniknionego skurczu betonu

  SOUDAL z dumą ogłasza nabycie południowokoreańskiego producenta uszczelek.

  SOUDAL, największy na świecie producent pianek poliuretanowych i jeden z wiodących.

  SOUDAL, największy na świecie producent pianek poliuretanowych i jeden z wiodących.

  SOUDAL, największy na świecie producent pianek poliuretanowych i jeden z wiodących.

  SOUDAL, największy na świecie producent pianek poliuretanowych i jeden z wiodących.

  SOUDAL, największy na świecie producent pianek poliuretanowych i jeden z wiodących.

  Międzynarodowa firma "Bostik", specjalizująca się w rozwoju i produkcji.

  Firma "Selena" niedawno zaprezentowała swoją wersję akrylu o dużej prędkości.

  Według służby prasowej krajowego holdingu "Sazi", na końcu przeszłości.

  Jeden z wiodących europejskich producentów różnych chemii budowlanej.

  Na rynku pojawił się nowy produkt LKZ Rainbow -Germetik na drewno akrylowe

  Firma "Tremco illbruck (Ti)", jeden z liderów w produkcji izolacji.

  Firma «W. R. Meadows "przedstawił niedawno swój kolejny projekt - poliuretan.

  Firma Selena, światowy producent i dystrybutor chemii budowlanej, wypuściła na rynek.

  Wraz z nadejściem wiosny jeden z pierwszych przypadków dla wielu właścicieli obszarów podmiejskich.

  Rok 2013 upłynął pod znakiem kolejnego wyróżnienia międzynarodowej nagrody Top Builder.

  Silicone Sealant Titanium to powszechnie rozpoznawalna globalna marka, która przetrwała próbę czasu

  Szczeliwo silikonowe, którego czas schnięcia zależy od grubości, głębokości warstwy i gęstości struktury, jest nanoszone na powierzchnię w postaci gęstej lepkiej masy

  Grout Ultrakolor (producent - Mapei) stosowany jest na pionowych i poziomych powierzchniach różnych pomieszczeń, takich jak baseny, balkony, tarasy

  Szczeliwo silikonowe sanitarne jest wykonane na bazie silikonowych polimerów silikonowych, ma lepką konsystencję przepływu

  Od jakości pracy do uszczelniania stawów i stawów w łazience zależeć będzie na przykład od tego, czy w razie wypadku zalejesz sąsiadów od dołu. Nawet jeden źle uszczelniony szew może położyć kres całej pracy, ponieważ dzięki niemu znajdzie się na wodzie

  Profesjonalnie wykonane szpachlowanie szwów w łazience nadaje estetyczny wygląd i pozwala podkreślić kompletność ogólnego obrazu

  Ze wszystkich różnorodnych materiałów do wykańczania łazienek niewiele osób myślało o użyciu takich podłóg. Po pierwsze, większość ludzi nie wie o takim materiale w ogóle. Po drugie, ci, którzy o nim słyszeli, oglądali ciekłe podłogi w produkcji lub w innych pomieszczeniach. Ale jak pokazuje praktyka, płynne podłogi w łazience nie są gorsze niż płytki lub inny popularny materiał. Rozważ to bardziej szczegółowo, podkreślając wszystkie pozytywne i negatywne punkty.

  Coraz częściej można spotkać ludzi, którzy wolą malować ściany w łazience niż klasyczne płytki ceramiczne

  Jedną z najczęstszych opcji wykończenia łazienki jest malowanie ścian specjalną farbą odporną na wilgoć i parę

  Klej do płytek Knauf służy do wykańczania ścian i podłóg, pochłania wilgoć, płytek ceramicznych o wymiarach przekraczających 300x300 mm. Podczas pracy z tym klejem, płytkę można układać na płytach gipsowo-kartonowych, płytach cementowych, betonie, tynkach wapienno-cementowych, płytach wiórowych i tynkach gipsowych. Również na tym kleju można układać nie tylko zwykłe płytki ceramiczne, ale również wykonywać okładziny, kamień naturalny, gres porcelanowy, a także układać płytki o bardzo dużym formacie (bielszym niż 30x30 cm).

  Redakcja: +7 (967) 044-3159

  WSPÓŁCZESNA CHEMIA KONSTRUKCYJNA

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1 + 7 =