Siatka Shurupovorta, co jest lepsze

Siatka Shurupovorta, co jest lepsze

Jak wybrać śrubokręt sieci elektrycznej: co jest lepsze

Jeśli weźmiesz pod uwagę śrubokręty, które mogą pracować z sieci i porównasz je z modelami z pakietem baterii, narzędzia sieciowe mogą być bardziej produktywne, co pozwoli ci pracować ciągle. Wybór śrubokręta sieciowego jest odpowiedzialnym biznesem, dlatego aby nie pomylić się przy wyborze odpowiedniego narzędzia, użyj materiału, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jakie są główne cechy śrubokręta sieciowego?

Wybierając śrubokręt sieciowy, należy dokładnie ocenić jego parametry wydajności. Najważniejsze z nich to:

 1. Parametr mocy. To kryterium ma na celu określenie podstawowej wydajności instrumentu i jego fizycznej masy. Z reguły do ​​pracy w domu wystarcza moc nominalna 450-650 watów.
 2. Parametr momentu obrotowego. Wskaźnik służy jako bezpośrednie odniesienie do działania instrumentu, charakteryzujący jego możliwy wysiłek za pomocą działającego wiertła. Ponadto, ilość momentu obrotowego wskazuje na możliwy materiał, z którym urządzenie może sobie poradzić, i określa średnicę i długość elementu mocującego.
 3. Obsługuje mechanizm odwrotny. Obecność tej technologii na pokładzie urządzenia umożliwia wykorzystanie tego narzędzia jako "retrievera" elementów złącznych.
 4. Kryterium liczby obrotów i ich korekty umożliwia efektywne wykorzystanie narzędzia wszędzie.
 5. Czynnik ergonomiczny charakteryzuje się wygodną przyczepnością, kompaktową wagą urządzenia i innymi cechami, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia wygodnej wersji narzędzia.

Najlepsze sieciowe narzędzia elektryczne mają wszystkie te cechy. Jak wynika z licznych doświadczeń, dysponując podstawowym narzędziem o mocy 300 W, można pracować z cienkimi metalowymi powierzchniami, przykręcając śruby. Najważniejsze operacje najlepiej wykonywać przy pomocy agregatu o mocy podstawowej przekraczającej 650 W. Właściwe jest już mówienie o kategorii zawodowej, w której często można sprostać modyfikacjom o mocy do 850 watów.

Który śrubokręt jest lepszy - sieć elektryczna, czy bateria? Odpowiedź na to pytanie zależy od celów wyznaczonych przez mistrza dla siebie - jeśli warunki pracy nie oznaczają istnienia sieci elektrycznej, jednostka akumulatorowa będzie lepsza; jeśli moc urządzenia jest ważna w pracy - jednostka sieciowa zawsze zapewni baterię na samym początku.

Jakie typy wkrętaków sieciowych są odpowiednie? + (Wideo)

Przede wszystkim różnica w agregatach sieciowych wynika z typowego urządzenia kasety i mechanizmu trzymania bitów.

 • Uchwyt narzędziowy może mieć strukturę zębatą, która w postaci dyszy jest przymocowana do mocowania urządzenia kluczem. Warto zauważyć, że chociaż ten proces musi poświęcić pewien czas i wysiłek, ale ten rodzaj mocowania charakteryzuje się absolutną niezawodnością.
 • Narzędzie, wyposażone w szybko działający uchwyt, jest wygodne w użyciu, ponieważ sam mechanizm jest dość lekki. Zmień dyszę tak szybko, jak to możliwe. Jednakże, jeśli musisz pracować z materiałami stałymi, to niezawodność dyszy może być kwestionowana. Dlatego najbardziej racjonalne jest używanie urządzenia w takiej konfiguracji z wkładami jedno lub dwupłatowymi w życiu codziennym.
 • Specjalne naboje do bitów. Takie urządzenia są przeznaczone wyłącznie do specjalnych urządzeń, ale w klasyfikacji profesjonalnego narzędzia istnieją modyfikacje, na przykład, szeroko stosowany jest śrubokręt.

Biorąc pod uwagę nowoczesny zakres połączonych w sieć jednostek pod pryzmatem innych różnic, można zauważyć, że urządzenia różnią się również średnicą wkładów. W związku z tym zostanie również sklasyfikowany wybór mocy dyszy dla odpowiedniego narzędzia. Jeśli jest to nieprofesjonalne narzędzie, wówczas standardem jest nabój o średnicy 0-20 mm.

Odnośnie obecności na pokładzie urządzenia cechy funkcjonalnej w postaci wiertła, należy zauważyć, że w tej konfiguracji modele mają dwa podstawowe regulatory prędkości:

 • od 0 do 400 obrotów (do pracy z elementem mocującym);
 • od 400 do 1300 obrotów (w trybie wiercenia).

Ważnym kryterium dla współczesnego śrubokrętu jest rodzaj silnika, który może być wyposażony w szczotki lub być bez nich. Druga opcja jest droższa. Silnik pracuje z mniejszą ilością hałasu, płynnie uruchamia się i nie wymaga konserwacji. Ale silnik ze szczotkami może wymagać dodatkowej opieki, na przykład w celu ich wymiany. Jednakże, jeśli zakupisz narzędzie od producenta, to w zestawie na pewno będzie dodatkowy zestaw szczotek.

Które modele wkrętaków sieciowych zasługują na uwagę? + (Wideo)

Wybierz najlepszy śrubokręt sieciowy. Aby dokonać wyboru jakości i niedrogiej jednostki sieciowej do użytku domowego lub potrzeb zawodowych, przyjrzyj się bliżej naszej ocenie małego elektronarzędzia, która zasługuje na uwagę.

 • Interskol DSh-10. Stosunkowo niedrogi wkrętak wyposażony w silnik o mocy 260 W z bezstopniowym mechanizmem. Waga urządzenia wynosi zaledwie 1,4 kg. Dzięki antypoślizgowej obudowie narzędzie jest bardzo bezpieczne w dłoni. Szybkozaciskowy uchwyt jest pewnie zamocowany na podstawie silnika, którego moment obrotowy jest gwarantowany przez maksymalną wartość 25 N * m. Dodatkową funkcją jest dwupozycyjna regulacja trybu prędkości.
 • Bosch GBM 6 RE. Bardzo dobre narzędzie sieciowe, które jest wyposażone w mechanizm bezstresowy o mocy 350 watów, ale z funkcjonalną obsługą trybu "wiertarki". Uchwyt dwustronny ma szybkie mocowanie i jest wyposażony w elektroniczną regulację prędkości obrotowej. Maksymalna waga urządzenia to zaledwie 1,2 kg. Produkt wykonany jest ze wzmocnionego tworzywa sztucznego. Kryterium momentu obrotowego wynosi 12,3 N * m, gdy maksymalny próg prędkości jest ustawiony na 4000.
 • Energomash DU-21500. Kolejna niedroga wersja urządzenia sieciowego, którą można przypisać do segmentu półprofesjonalnego. Model ma funkcję wiercenia i ma moc 500 watów. Obrotowy próg jest ustalony po osiągnięciu 2600 obrotów na minutę. W zestawie z urządzeniem znajduje się zestaw dodatkowych pędzli.

Jakie są zasady używania śrubokręta sieciowego?

Elektryczny śrubokręt wymaga od posiadacza pewnych umiejętności użytkowania. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę pewien zestaw reguł, aby bezpiecznie korzystać z urządzenia w życiu codziennym i w pracy.

 • W przypadku wersji sieciowej śrubokrętu należy pamiętać, że jest to urządzenie elektryczne podłączone do sieci energetycznej. Dlatego nie powinno być żadnych możliwości interakcji z wilgocią. Jest prawdopodobne, że istnieje ryzyko zwarcia lub uszkodzenia wewnętrznych modułów urządzenia, co prowadzi do awarii urządzenia.
 • Właściwie przestrzegaj techniki własnego bezpieczeństwa, na przykład przy zmianie przystawek. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w dyszach upewnij się, że narzędzie nie jest pod napięciem. Istnieje ryzyko zranienia rąk. Ponadto, z wysokim prawdopodobieństwem sam mechanizm mocujący może zostać uszkodzony.
 • Wybierz tryb działania narzędzia w oparciu o wymagane zadania. Pamiętaj, aby sprawdzić poprawne ustawienia prędkości i mocy przed rozpoczęciem nowej pracy.
 • I, oczywiście, niezależnie od wybranej jednostki, upewnij się, że nie ma ona uszkodzeń przewodów, niebezpiecznych załamań ani zakrętów.

Mamy nadzieję, że artykuł był dla Ciebie przydatny i możesz się nauczyć, jak wybrać śrubokręt sieciowy, który śrubokręt sieciowy jest uważany za najlepszy i jak prawidłowo używać narzędzia sieciowego.

Śrubokręt elektryczny: co jest lepsze, jak wybrać?

Zdjęcia ze strony: srbu.ru

Przez całe życie, niezależnie od wieku i zawodu, każdy człowiek w domu z czasem gromadzi różne narzędzia, na przykład szczypce, wiertła, układanki i tym podobne. Często trzeba poradzić sobie z montażem mebli, zawieszeniem gzymsów, szafkami i półkami, gdzie czasami trzeba wkręcić tę lub większą liczbę śrub lub śrub. Jeśli jest to tylko para, możesz użyć konwencjonalnego śrubokręta, ale jeśli masz do czynienia z zadaniem jakościowego mocowania płyt gipsowo-kartonowych podczas napraw, naprawy mebli i tak dalej, to żaden śrubokręt nie może tego zrobić. Jednak wybór śrubokręta sieciowego wcale nie jest prosty, a nie ma ani jednego budowniczego, który kupi coś za szansę. Chodzi o to, jak wybrać odpowiedni rodzaj elektronarzędzia, który działa ze zwykłej sieci, i porozmawiamy dzisiaj, zwłaszcza, że ​​nie ma tu nic skomplikowanego.

Uniwersalna śrubokrętowa sieć elektryczna, która jest lepsza

Zdjęcie z serwisu: 4Living.ru

Elektronarzędzia stały się ostatnio bardziej uniwersalne i powszechne, a prawie nie ma gospodarstwa domowego, zwłaszcza jeśli chodzi o sektor prywatny, który nie ma pełnego zestawu takich urządzeń. Co więcej, zarówno zwykli ludzie, jak i profesjonalni mistrzowie zgodzą się, że bez takiego instrumentu nie będzie łatwo poradzić sobie nawet z najbardziej elementarnymi codziennymi zadaniami. Wkrętaki elektryczne, których ocena podamy krótko na końcu artykułu, według popularności można porównać do wiertła, a nawet częściej niż perforatory.

Jeśli wszystkie prace związane z dokręcaniem wkrętów lub śrub, które planujesz spędzić w domu lub w swojej witrynie, warto kupić urządzenie sieciowe, a nie takie, które jest wyposażone w źródło autonomicznej mocy, czyli baterię. Najczęściej, gdy sprzęt nie jest przeznaczony do użytku profesjonalnego, zwrotność i mobilność nie odgrywają dużej roli, a dobra bateria zwykle znacznie zwiększa koszt narzędzia.

Przystępując do decyzji o problemie, jaki śrubokręt sieciowy jest lepszy do kupienia, trzeba najpierw zrozumieć, naprawdę potrzebujesz takiego instrumentu w gospodarstwie. Chodzi o to, że wszystkie modele z bateriami mają wiele unikalnych zalet, ale mają również wady, i to powinno być ocenione natychmiast, ponieważ taki sprzęt ma dość wysoki koszt, zwłaszcza jeśli jest markowe, markowe modele .

 • Wkrętaki elektryczne, o których mówimy, są znacznie lżejsze i bardziej kompaktowe niż akumulatory, ponieważ są montowane w etui lub przymocowana do niego bateria znacznie zwiększa rozmiar i wagę instrumentu.
 • Podczas pracy, siła śrubokrętu działającego z akumulatora stopniowo spadnie wraz z ładowaniem akumulatora.
 • W zależności od zainstalowanej baterii możliwe jest, że będziesz musiał zawiesić całą pracę na czas ładowania, co nie będzie miało miejsca w przypadku modeli sieciowych.
 • Aby gadżet ten trwał długo, musisz ściśle przestrzegać warunków przechowywania, a także naładowania akumulatora.

Między innymi istnieją jeszcze inne powody, dla których śrubokręt sieciowy, który teraz lepiej rozumiemy, powinien być preferowany niż mobilny, to znaczy działać autonomicznie kosztem dodatkowych elementów mocy. Na przykład baterie po prostu ulegają awarii i trzeba je wymienić, a cena pakietu baterii jest znacznie wyższa niż w zwykłym gniazdku.

Prawdziwe priorytety są zawsze w cenie: jak wybrać elektryczny śrubokręt do domu

Zdjęcia ze strony: MoiInstrumenty.ru

Wiele osób, które wcześniej nie miały do ​​czynienia z wyborem sprzętu elektrycznego, starają się skupić wyłącznie na kosztach urządzenia. Jednak takie podejście zasadniczo nie jest prawdą, ponieważ bez doświadczenia możesz zdobyć szalenie kosztowne, ale mało przydatne dla twoich celów narzędzia. Dla każdego modelu istnieje paszport produktu, w którym są wszystkie cechy techniczne, które należy zbadać, aby ostatecznie ustalić, jak wybrać śrubokręt sieciowy do własnych potrzeb i potrzeb.

Modele domowe i profesjonalne śrubokrętów: trudności w wyborach

Zacznijmy od tego, że warto dokładnie przemyśleć cel, do którego potrzebny jest śrubokręt, ponieważ to właśnie z tego wynika, że ​​wybór będzie zależał. Jeśli po prostu przykręcisz uszkodzony gzyms kilka razy w miesiącu, naprawisz coś lub zawiesisz zdjęcie, to oczywiście nie ma sensu kupować drogiego sprzętu dla zawodowców. Amatorski model domowy może z łatwością poradzić sobie z tak prostymi zadaniami, jednocześnie oszczędzając budżet rodzinny.

Zdjęcia ze strony: propowertools.ru

Jeśli zdecydujesz się pracować na chwałę, rozpocząć naprawę w domu lub zajmować się produkcją mebli w domu, wtedy bez wysokiej jakości profesjonalnego sprzętu po prostu nie działa. Profesjonalny plan wkrętaków sieciowych jest często dość potężny, imponujący i duży. Oznacza to, że wszystko jest proste, dla małych rzeczy można wziąć tanie chińskie urządzenie, ale dla poważnego zadania i środków rozwiązania konieczne jest wybranie profesjonalnych i poważnych.

Prędkość i moment obrotowy: najlepsze wkrętaki sieciowe dla Ciebie

Każdy, kto uczył się w szkole, może pamiętać, że każda przyłożona siła jest mierzona w Nm (Newton-metry), więc siła przyłożona do łba śruby będzie również mierzona w ten sposób.

 • Wysokiej jakości, drogie i profesjonalne narzędzie zapewnia moc momentu obrotowego, ale chodzi o to, od 20 do 130 Nm, a to nie jest limit.
 • Ten wskaźnik umożliwia wiercenie otworów, a także wkręcanie śrub i wkrętów w dość twarde materiały. W tym samym czasie silnik rozwija 1200-1300 obrotów na minutę, co już wzbudza szacunek.
 • W przypadku modeli domowych wszystko jest znacznie prostsze, ponieważ moment obrotowy może być ograniczony do 10-15 Nm, przy czterech lub pięciuset obrotach na minutę. Do montażu mebli, płyt gipsowo-kartonowych, naprawy wszelkiego rodzaju drobiazgów i garażu wystarczy taki śrubokręt. Jego koszt będzie znacznie niższy niż wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów, a to nie jest nieistotny czynnik w naszych raczej trudnych czasach ekonomicznych.

Zdjęcie ze strony: Kuvalda.ru

 • Godne uwagi jest to, że w przeciwieństwie do reszty elektronarzędzia, moment obrotowy wkrętaka może być zwykle regulowany niezależnie, w zależności od przydzielonych zadań.
 • W celu regulacji, za uchwytem znajduje się pierścień ograniczający ciśnienie. To przez taki pierścień i zostanie ustalone, jaki wysiłek zostanie dołączony do gadżetu do łba śruby, a następnie zatrzyma się. Warto się upewnić, że taki pierścień ze znakami jest zawsze obecny, to ochroni twoje narzędzie przed przedwczesnym zepsuciem, znacznie wydłuży jego średni czas życia.

Najczęściej pierścień ograniczający służy jako przełącznik z trybu siewnika do trybu śrubokrętu, aw drugim wyzwalane są specjalne zapadki na silniku, które są słyszalne podczas pracy i chronią je przed stałym przeciążeniem, umożliwiając ślizganie się głównego wału. Warto także zwrócić uwagę na stabilność silnika, aby jego obroty pozostały niezmienione podczas wiercenia.

Jaki rodzaj śrubokręta sieciowego najlepiej kupić: wkłady i reduktory

Dużą rolę w wygodzie pracy z tym lub innym instrumentem pełni mechanizm zaciskowy, do którego mocowane są załączniki, wiertła lub bity. A amunicja to zwykle tylko dwa typy, z których będziesz musiał wybrać najbardziej optymalny.

Zdjęcia ze strony: MoiInstrumenty.ru

 1. Kluczowy mechanizm z trzema krzywkami, w zestawie, z którym zwykle oferowany jest uniwersalny klucz zębaty.
 2. Prosty mechanizm szybkiego mocowania końcówek do sadzenia. Ta kaseta jest bardziej uniwersalna, pozwoli na zainstalowanie absolutnie dowolnej dyszy, wiertła lub wiertła i będzie pracować z nią bez problemów.

Również nie zaszkodzi zwrócić uwagę na reduktor, który przenosi obrót z wału silnika na wkład, a następnie na dyszę lub bit. W modelach domowych, nieprofesjonalnych takie mechanizmy są najczęściej wykonywane z plastikowych gwiazdek, które przy długotrwałej i dostatecznie intensywnej eksploatacji mogą szybko zawieść. Warto wybrać te modele, w których gwiazdki są wykonane z metalu, jeśli oczekujesz długiej i ciężkiej pracy.

Rewers: użyteczny i bezużyteczny

Zdjęcie ze strony: russkaya-banja.ru

Jeśli nie ma wystarczającego doświadczenia w posługiwaniu się śrubokrętem, można całkowicie nie docenić funkcji skoku wstecznego, który często nazywany jest odwróceniem w języku angielskim. Jeśli potrzebujesz obrócić śrubę lub śrubę, szczególnie jeśli jest zablokowana lub zakleszczona, bez takiej wygodnej i użytecznej funkcjonalności nie możesz się obejść.

Ta funkcja jest realizowana poprzez proste elektroniczne przełączanie biegunów na silniku. Regulator zazwyczaj znajduje się tuż obok przycisku start. Mają dwa główne tryby: normalny i rewers, a także średnią pozycję, która całkowicie blokuje urządzenie, jako środek ostrożności przed przypadkową aktywacją. Ogólnie rzecz biorąc, można to zrozumieć eksperymentalnie.

Zaimprowizowany ranking elektrycznych wkrętaków: jaką markę należy wybrać

Dziś na rynku jest tak wiele różnych elektronarzędzi, że nawet osoba wystarczająco doświadczona w tej dziedzinie może stracić wzrok. I tak wiele różnorodnych firm i firm, od najbardziej popularnych i sławnych, do których nikt nie wie skąd pochodzą, wcale nie jest trudno się pogubić i dezorientować. Niemniej jednak, po przeprowadzeniu dość dogłębnych badań i przeprowadzeniu wywiadów z wieloma osobami, od profesjonalnych mistrzów po prostych właścicieli domów i rzemieślników ludowych, dokonano improwizowanej oceny śrubokręta sieciowego, którą należy kupić, a nawet się nie wahać. Zajmijmy się wynikami, które dają całkiem spodziewane wyniki.

Jeśli zdecydujesz się kupić wysokiej jakości elektronarzędzie, na przykład śrubokręt, musisz udać się do sklepu firmowego. Współczesny rynek dosłownie zalewa się podróbkami i podróbkami, których nie można w żaden sposób odróżnić od markowych towarów. Dlatego musisz być bardzo ostrożny przy zakupie, oglądać całą dokumentację sprzętu, a także wymagać certyfikatów zgodności.

 1. Wśród wielu różnorodnych modeli produkt japońskiego rynku Makita jest z pewnością pierwszym wśród śrubokrętów sieciowych. Narzędzia te mają najwyższy moment obrotowy, są ergonomiczne, lekkie i wygodne.
 2. Ogromny koncern niemiecki, zwany Bosch, znany z całego świata dzięki wyjątkowemu elektronarzędziom, tym razem zajmuje zaszczytne drugie miejsce ze względu na wyższe koszty, z taką samą wydajnością i niezawodnością.
 3. Trzecie miejsce zajęli Japończycy, ale od firmy Hitachi, która produkuje również wysokiej jakości wkrętaki i nie tylko.
 4. Na czwartym miejscu na rynku pojawiły się wkrętaki krajowej firmy "Interskol", które aktywnie zwiększają swoją pozycję.
 5. Krajowe wkrętaki "Encore" również mają dziś wielką pozytywną sławę, która także zadziwiła ludzi ich jakością, wysoką jakością, mocą, niezawodnością i trwałością.

Zdjęcie ze strony: toool.ru

Między innymi warto zadbać o to, aby okres gwarancji dowolnego wybranego przez Państwa elektronarzędzia był wystarczająco długi. W najpopularniejszych i znanych firmach nie trwa to krócej niż rok, to fakt. To prawda, że ​​nie ma żadnych gwarancji na więcej niż trzy lata, ale to, zgodzisz się już coś. Jeśli więc w bramie zaoferuje się śrubokręt Makita TD0101 za dwa tysiące, a nawet z gwarancją na pięć lat, to najprawdopodobniej po prostu chcą oszukać. Bądź czujny, a Twoje narzędzia będą Ci wiernie służyć przez wiele lat dzięki uważnej obsłudze i właściwej pielęgnacji.

Najlepsze wiertarki elektryczne (sieciowe) do przeglądów klientów

Dobrze jest mieć wiertarkę, śrubokręt i dziurkarkę dla potrzeb ekonomicznych lub (lub) zawodowych. Ale 3 narzędzia można zastąpić jednym. Znacznie wygodniejszy wkrętak wiertarski, podłączony do sieci, wiercić, wkręcać, ugniatać i polerować. To prawda, ale pod warunkiem, że maszyna musi spełniać wiele wymagań i być jedną z najlepszych w swojej klasie.

Sieciowy świder-śrubokręt, którego firma do wyboru

Rynek elektronarzędzi nasycony jest wieloma modelami, które są produkowane zarówno przez znane, jak i mało znane firmy. Wszystkie urządzenia różnią się nieznacznie w konstruktywny sposób - składają się głównie z silnika, korpusu, szybko działającego uchwytu, spustu spustowego, przełącznika blokującego, regulatora prędkości i kierunku obrotu. Różnica między towarami określana jest w trakcie eksploatacji.

Wśród rosyjskich producentów użytkownicy odróżnić Spółka „Bison”, „Interskol”, „Energomash”. Główną zaletą są wiertarki domowe, śrubokręty, wyróżniające się ascezą, niezawodnością i niską ceną - niektóre modele mają najwyższe oceny w swojej klasie. Przywództwo w segmentach mocniejszego i profesjonalnego sprzętu zajmują niemieckie i japońskie gigantów przemysłowych:

Powyższe firmy produkują wysokiej jakości innowacyjne produkty, które są pożądane przez konsumentów. Znaczna część narzędzi jest produkowana w Europie Wschodniej i Azji.

Najlepsze wiertarki sieciowe małej mocy

Bezstopniowe elektronarzędzia z szybko działającym uchwytem zapewniającym prostą zmianę dyszy roboczej. Dzięki 20 (+1 dla wiercenia) poziomy momentu obrotowego, siła dokręcania śruby lub śruby jest precyzyjnie wyregulowana - jej średnica nie powinna przekraczać 6 mm zgodnie z instrukcją. Aby odkręcić sprzęt, zapewniona jest funkcja odwrotnego obracania bitów.

 • Właściwości: 0,165 / 0,8 / 27 / 1,2 / 2,0 ... 2,4;
 • 20-biegowe sprzęgło, ergonomiczny, poręczny uchwyt, długi przewód o długości 6 metrów;
 • tryb odwrotny, płynne przejście prędkości, zrównoważony środek ciężkości;
 • kompaktowość, niska waga, niska cena.
 • czasami niepoprawna regulacja prędkości.

Według opinii: dobre urządzenie domowe - z niewielką naprawą działa dobrze.

Nienaprężonego urządzenie z dwóch przekładni biegu: 1 - 450 obr / min do wkręcania Ø6 mm 2 - 1800 obr / min do wykonywania otworów w drewnie Ø2 cm stali Ø1 patrz produkty skręcania drutu z optymalną siłą do 20 stopni usług. dokręcanie. W przypadku zakleszczenia uwalniany zmiany bitu do tyłu.

 • Charakterystyki: 0,26 / 1,8 (0,45) / 25 / 1,4 / 3,0 ... 3,5;
 • szybkomocujący uchwyt wiertarski, wygodny uchwyt z gumowymi wkładkami;
 • przycisk blokady "włączony", elektroniczna regulacja prędkości;
 • wysokiej jakości montaż, płynna regulacja spustu, dobra praca kasety;
 • lekkość, optymalna moc, łatwość obsługi, przystępny koszt.
 • brak mocowania wrzeciona;
 • krótki kabel - 2 m.

Zgodnie z opiniami: nie ma znaczących reklamacji - dla domu trzeba go przyjąć jednoznacznie.

2-biegowe urządzenie elektryczne, które zapewnia skuteczne skręcanie śrub i wiercenie w drewnie, tworzywach sztucznych i materiałach stalowych. Wygoda pracy jest ułatwiona przez: wyłącznik przełącznika podczas ciągłej pracy; sprzężenie bezpieczeństwa; długi manewr 5-metrowy przewód. Dzięki konstrukcji możliwy jest łatwy dostęp do szczotek i szybka wymiana narzędzi.

 • charakterystyka: 0,30 / 1,4 (0,4) / 35 / 1,6 / 1, ... 2,3;
 • tryb wiercenia bez naprężenia, opcje momentu obrotowego 23, szybkie zaciskanie bitów;
 • prędkość samoregulacji, możliwość odwrócenia;
 • elastyczność kabla w mrozie, bezużyteczność przedłużacza;
 • wysoka jakość, "niemożność", znaczna siła dokręcania, wygodne dopasowanie do dłoni;
 • "Dobra" cena, długoterminowa gwarancja.

Według opinii: doskonały model, lepszy pod wieloma względami do analogów. Nadaje się do pracy w wielu miejscach, w tym w kraju i garażu.

Elektryczna maszyna do wiercenia, a także wkręcania i odkręcania sprzętu. Wyposażony w szybko działający uchwyt ze sprzęgłem, 2-biegowy przełącznik, 21-pozycyjny pierścień regulacji momentu obrotowego, spust. Ergonomiczny uchwyt ułatwiający obsługę eliminuje się za pomocą gumowych podkładek.

 • Właściwości: 0,35 / 1,8 (0,45) / 40 / 1,5 / 2,1 ... 2,3;
 • możliwość zmiany kierunku obrotu i zablokowania przycisku start;
 • ogromny moment siły, który jest na granicy 40 N · m;
 • łatwo dokręcając siłę, po prostu zmieniając szczotkę;
 • ładny design, wartość demokratyczna.
 • w urządzeniach z numerami do 1301 nie ukończono biegów, w wyniku czego pierwsza prędkość nie powiodła się;
 • brak hamulca uchwytu, krótki przewód - 2,5 m.

Według opinii: narzędzie o doskonałych wskaźnikach technicznych - użytkownicy zarzucają "nasiona" w tysiącach. Jedyną rzeczą, którą musisz zwrócić uwagę na numer seryjny przy zakupie.

Najlepsze wiertarki sieciowe średniej mocy

Pistolet maszynowy, pracujący w szerokim zakresie obrotów tylko z jedną prędkością. Nie różni się pod względem różnorodności projektowej, ale sprzęt techniczny jest wystarczający do skutecznego wykonywania swoich funkcji i jest popularny wśród użytkowników. W obecności szybko działającego uchwytu, spustu, pokrętła regulacyjnego i pokrętła blokującego. Ten ostatni jest naciskany, gdy wymagana jest długa operacja.

 • charakterystyka: 0,46 / 2,3 / - / 1,3 / 2,8 ... 4,5;
 • tryby obracania, odkręcania (cofania) i wiercenia; 24-pozycyjna regulacja okresu rotacji;
 • gumowana obudowa; otwór na opcjonalny opcjonalny uchwyt;
 • lekka waga, zwartość, ergonomia, trwałość, wygoda i komfort.
 • słaby moment przy niskich obrotach;
 • selektywna hałaśliwość reduktora.

Według opinii: jakość i dobrze wyważone urządzenie do potrzeb domowych i nie tylko.

Jednokierunkowe bezudarnaya model z szybkim uchwytem, ​​który pozwala szybko zmienić przystawkę. Narzędzie domowe posiada trwałą plastikową obudowę, a także możliwość odwrócenia obrotów bitów i ciągłej pracy przez 15 ... 20 min.

 • Właściwości: 0,50 / 2,6 / - / 1,4 / 1,7 ... 1,9;
 • spust blokady spustu, klips do przymocowania urządzenia do paska, zapasowy zestaw szczotek;
 • proste zarządzanie, dostępność sieci usług;
 • niska waga, cena w budżecie.
 • co kwadrans ciągłej pracy "musisz zrobić 5-minutową przerwę na dym";
 • krótki 2-metrowy kabel.

Według opinii: łatwe, trwałe i praktyczne wiertło, które przynajmniej jest warte swojej ceny. Dzięki węglikowi tworzywo sztuczne może spaść z niewielkiej wysokości i nie pęka.

600 W - Metabo SBE 600 R + L Impuls

Szokowe narzędzia elektryczne, stosowane zarówno w kraju, jak i na placu budowy. Przeznaczone do wiercenia otworów w murze, kamień, stal i drewna zakręcania i odkręcania metali, mieszania betonu, szlifowanie i polerowanie powierzchni. Wyposażony w szybko działający uchwyt wiertarski, mechanizm udarowy, spust, ogranicznik głębokości wiercenia. Prędkość obrotowa dyszy regulowana jest przez elektronikę i koło. Do wiercenia bez napernivaniya z regulatorem pulsu.

 • charakterystyka: 0,60 / 2,8 / 5 / 1,8 / 5,2 ... 5,9;
 • dodatkowy uchwyt, specjalne mocowanie do sprzętu, plastikowa walizka;
 • tryb impulsowy, który znacznie upraszcza wkręcanie i odkręcanie śrub samogwintujących;
 • wysoka jakość, niezawodność, niski poziom hałasu, wygodny uchwyt;
 • elegancja, przyjemny szmaragdowy kolor, długa żywotność.

Według opinii: samochód o profesjonalnych cechach otrzymuje bardzo wysoką ocenę. Użytkownicy uciekają się do analogii ze szwajcarskimi zegarkami.

Profesjonalna amortyzacja, wykonywanie funkcji wiertarki, śrubokręta i perforatora do naprawy i budowy. Dzięki niemu uruchomić dziura w materiałach budowlanych, przekręcać śrub i nakrętek. Poza podstawowymi trybami wiercenia metali keyless Chuck przełączników, przycisków i uruchomić narzędzie do blokowania posiada uchwyt z powodu ostatniej dyszy zawartej w ścianie lub płyty stropowej do zamierzonej głębokości drugi ogranicznik głębokości 21 cm..

 • Właściwości: 0,71 / 3,0 / - / 1,9 / 4,1 ... 5,8;
 • długi drut, uchwyt z miękką wkładką;
 • funkcja cofania, regulacja prędkości, sterowanie elektroniczne;
 • moc, jakość, niezawodność, wygoda, bezszmerowość;
 • ergonomiczna konstrukcja, trwałość, przystępna cena.

Według opinii: dobre urządzenie, na które nie ma niemożliwej pracy. Użytkownicy polecają.

Najlepsze wiertarki sieciowe o dużej mocy

2-biegowy model udarowy z samozaciskowym uchwytem, ​​sprzęgłem skrętnym, elektronicznym systemem kontroli prędkości. Dodatkowo wyposażony jest w dodatkowy uchwyt, blokujący przycisk zasilania i ogranicznik głębokości. Przy pomocy różnych urządzeń, w urządzeniu wierci się materiały mineralne, plastik, drewno, a elementy złączne są skręcane i demontowane.

 • Właściwości: 0,91 / 1,7 (0,53) / 20 / 2,2 / 6,0 do 6,2;
 • przekładnia planetarna z 2 prędkościami, regulatorem momentu obrotowego, przełącznikiem jazdy bezpośredniej i wstecznej, gumowanym uchwytem, ​​walizką transportową;
 • jakość montażu, niezawodność, rezerwa mocy, znaczna żywotność;
 • ergonomiczny kształt, długi okres użytkowania, odpowiedni koszt.

Według opinii: doskonałe urządzenie. Jakość w pełni odpowiada cenie, ale nie jest mała.

2-stopniowa maszyna perkusyjna, w której mocowanie bitów odbywa się za pomocą uchwytu krzywkowego. Efektywność działania i wygodę użytkowania zapewniają: dwa uchwyty, sterowanie prędkością koła, lokalna lampka oświetlenia, ograniczenie wiercenia prętów, miękki start i przycisk blokady dla trybu pracy. Aby zatrzymać obrót podczas szczypania końcówki, zapewnione jest złącze zwalniające. Urządzenie jest transportowane w wygodnej plastikowej walizce.

 • Właściwości: 1,01 / 2,9 (1,2) / - / 2,4 / 8,0 ..., 8;
 • Uchwyt krzywki, mocno mocujący dysze za pomocą klucza;
 • Podświetlenie, które upraszcza pracę w pochmurne dni lub o zmierzchu;
 • ogromna moc, niezawodność, wygoda, długotrwała eksploatacja.
 • czasami dzielone sprzężenie nie działa.

Według opinii: narzędzie jest dobre - łatwo jest wywiercić otwory w cegle i bez dodatkowych wysiłków przekręca 10-centymetrowe śruby samogwintujące.

Jaki rodzaj wiertarki kupić?

Urządzenia uniwersalne spełniają kilka funkcji, aw różnych modelach przeważają te lub inne wskaźniki wydajności. W zależności od dominacji tego ostatniego i specyfiki planowanego robota wybiera się wiertło-śrubokręt.

1. Do okresowego użytkowania w mieszkaniu, w domku, w garażu nadaje się ZSH-300-2 od ZUBR. Przy małej mocy ma wystarczającą prędkość i siłę dokręcania, aby stworzyć otwory w cegle i belce, a także zasadzić śruby w gęstym materiale.

2. SBE 600 R + L Impuls firmy Metabo może być stosowany zarówno na farmie, jak i na placu budowy. Może wykonywać różne zadania, w tym śruby obrotowe - niewielki moment siły jest kompensowany przez impulsywne działanie.

3. Do profesjonalnej instalacji w długotrwałym trybie ciągłym odpowiedni jest HP2070F firmy Makita.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 6