Shoebox

Shoebox

Szafki na buty - 60 opcji

Głównym sekretem aranżacji korytarza w naszych czasach - liczba widocznych rzeczy powinna być ograniczona do minimum.

Wcześniej w mieszkaniach przy wejściu znajdowały się proste półki, teraz w przedpokoju pyszni się płaska szafka na buty, gdzie twoje buty są bezpiecznie ukryte przed oczami.

Buty w nowoczesnej szafce znajdują się w pionie, co oszczędza miejsce. Możesz wybrać szafkę na buty z 2-3-4 przegrodami. Dwupoziomowa półka na 10-12 par - inna wspólna konfiguracja "szybka szafa" na buty.

Zwykle są one wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, dzięki czemu są łatwe do utrzymania w czystości. Możesz kupić miniaturową szafkę z drzwiami skrzydłowymi.

Oddzielnie możemy powiedzieć "wąskie 9 części; krawężniki ze składanymi drzwiami (otwarte pod kątem 45 stopni). Jest to idealne rozwiązanie dla małego korytarza. Gdy buty są umieszczone na półkach, nie tracą one kształtu, nie gniją, nie zbierają kurzu. To prawda, że ​​pojemność takiej szafki traci tradycyjne szafki na buty.

Miejsce na buty można umieścić pod siedziskiem biesiady, pod stolikiem nocnym lub służyć jako podparcie dla lustra. Ale z reguły takie meble nie są przeznaczone do brudnego obuwia, dlatego też kapcie staną na progu, a półka - pusta. To jest w Europie, chodniki są czyste, a gospodyni oferuje gościom tylko odkurzanie kurzu z butów, w których przyszli. W Rosji buty są zwykle usuwane z progu.

Dlatego w każdym domu powinny znajdować się dwa specjalne miejsca na buty i buty. Jeden - przy wejściu - przeznaczony jest dla pary, którą kręcimy, wracając z ulicy. Drugi - dla tych butów, które są zaprojektowane na kolejny sezon. Do przechowywania brudnych butów odpowiedni jest dwupoziomowy stojak z winylową osłoną i paletą, którą można łatwo wyjąć i umyć. Buty na tym stoisku wysychają szybciej. Możesz kupić specjalną szafkę z lampami wentylacyjnymi i bakteriobójczymi.

Dobra szafka na buty musi koniecznie zawierać przegrodę na buty, gdzie zostaną dostarczone małe wieszaki z miękkimi spinaczami do bielizny. Do nich przywiązują bootlegi tak, aby z czasem "idle time9quot; buty nie zgniotły się podczas podnoszenia. Buty z wysokim bootlegiem są naciągane na specjalne podkładki, dzięki czemu nie tracą kształtu.

Jeśli chcesz umieścić buty w dużej szafie, wtedy powinno być zapewnione nawet półki o głębokości pudełka na buty. Mogą one być aż do sufitu (jeśli buty są kilkaset par), a w kilku rzędach na dole - pod nawiasami z zewnętrznym ubraniem. Możesz umieścić buty za przesuwanymi drzwiami na metalowych półkach. Chowany stojak z podkładkami mocującymi jest droższy niż stacjonarny, ale pomaga zachować kształt butów (chociaż i tak nie można ułożyć wysokich butów).

Można również użyć uchwytów do zawieszania drutu na przyssawkach, które można przymocować do dowolnej powierzchni. I dla eleganckie buty damskie to dobre otwarte półki lub obrotowe stojaki ekspozycyjne - Fani "skarby obuwia" taka wystawa rozweseli się!

Najpopularniejsze modele szafek na buty

Te szafki na buty są bardzo wygodne. Są wykonane na zasadzie gabloty, tylko z drzwiami. Dużym plusem modeli szafek-boonów jest ich duża pojemność. W takich przypadkach podeszwa buta nie jest zdeformowana i dobrze wysycha.

Jeśli masz wtedy garderobę szafa na buty dobrodziejstwem może być brak drzwi. Prezentacja stoiska z butami w tym przypadku będzie idealną opcją.

Szafka na buty bon

Szafka na buty bon

Szafka na buty bon

Szafa na buty jest bardzo kompaktowa i pojemna. Produkowany jest z drzwiami składanymi, które otwierają się pod kątem 45 ° lub 90 ° w zależności od modelu. Szerokość szafki nie przekracza 30 cm, dzięki czemu idealnie nadaje się na nawet najmniejszy korytarz.

W przypadku - szczupłe buty nie są odkurzone i zwarte. Ale należy zauważyć, że buty mogą być umieszczone w szlamie tylko wysuszone i czyste, w przeciwnym razie inne pary butów i sama szafa będą zanieczyszczone. Dlatego bez suszarki lub otwartej półki na buty nie możesz tego zrobić.

Do produkcji szaf do szlamu zwykle stosuje się drewno lub płyty wiórowe. Ich paleta kolorów jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu można łatwo wybrać opcję szafki na buty, która idealnie pasuje do wnętrza każdego korytarza.

Szafa przesuwna

Szafa przesuwna

Szafa przesuwna

Najbardziej popularną dzisiaj jest szafa na buty. Nowoczesne, estetyczne formy, różnorodność rozwiązań projektowych pozwala idealnie wyposażyć przestrzeń sali, korytarza lub korytarza. Taka szafka na buty praktycznie nie różni się od zwykłej szafki, ale zamiast odcinków do ubrań powstają półki na buty, które mogą być stacjonarne i rozkładane. Półki na buty mogą być w miarę potrzeby, a wraz z nimi w szafce na buty można przechowywać i inne rzeczy - pudełka na buty, produkty do pielęgnacji butów, torebki i inne akcesoria.

Są również szafy łączone. Ta opcja jest bardzo oryginalna i całkiem praktyczna. Z jednej strony wygodnie jest przechowywać buty, aw drugiej połowie - ubranie i czapki.

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Producenci mebli oferują dziś wiele opcji do lustrzanych szafek na buty. Taka szafa stanie się nieodzownym atrybutem mebli, jeśli nie będziesz miał garderoby lub garderoby z lustrem. Ponadto powierzchnie lustrzane zawsze wizualnie zwiększają przestrzeń i sprawiają, że wnętrze jest bardziej jasne i przytulne.

Jeśli przechowujesz buty w szatni, nie będzie miejsca na szafę, ale kilka oryginalnych półek na buty, które staną się stylowym dodatkiem do wnętrza garderoby.

Sklep z butami do przedpokoju

Półka na buty zdjęcie

Zdjęcie szafki na buty

Półki na buty, otwarte

Półki na buty, otwarte

Niezwykła szafka na buty

Szafka na buty ma zazwyczaj niewielki rozmiar i jest przeznaczona do obuwia sezonowego. Drzwi zawieszone są w takiej szafy i regały 2-3 buta umieszczone wewnątrz. Prawie zawsze postumenty do obuwia są sprzedawane wraz z zestawem słuchawkowym, szafy, toaletka lub wieszaków i mogą być wykonywane w wyściełane taborety z wyściełane siedzenia, lub tabel, które można umieścić perfumy, kosmetyki i elementy dekoracyjne - wazon z kwiatami, oprawione fotografie, dekoracyjny muszle, ekibany dzikich kwiatów i uszy, bardzo często wykorzystywane przy projektowaniu wnętrza jesienią, i wiele więcej.

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Najprostszą wersją mebli do przechowywania butów jest szafka - galoshnitsa (lub galoshnitsa). Ta opcja jest idealna do przechowywania i suszenia codziennych butów. Jest to otwarty regał z półkami, które mogą stać w korytarzu lub korytarza, jeśli będzie on używany jako stojak na buty suszenia, nie ma lepszego miejsca niż balkonem lub loggią, nie znajdziesz. Chodnik jest doskonałą alternatywą dla szafki na buty dla małych mieszkań.

Szafa na buty galoshnitsa

Buty obuwnicze

Szafka na buty jest nie tylko niezbędnym meblem, ale także częścią wnętrza. Do dekorowania i ozdabiania szafek na buty używa się rzeźbiarskich, plecionych rattanowych i bambusowych kompozycji, luster, szkła, wkładek z tkaniny, dekoracyjnych naklejek. Różnorodne modele szafek na buty i ciekawe rozwiązania konstrukcyjne pomogą stworzyć wyjątkowe i harmonijne wnętrze przedpokoju.

Szafka na buty - wybierz według umysłu! 105 zdjęć o nieskazitelnym i stylowym designie!

Pierwszym pokojem, do którego wchodzą goście, jest hol wejściowy. Teoria, że ​​nie warto zwracać uwagi na tę część domu jest błędna.

Często na podstawie korytarza można wnioskować o wszystkich pomieszczeniach, często nawet o charakterze gości.

Przede wszystkim konieczne jest uporządkowanie porządku w korytarzu i korytarzu. Konieczne jest przemyślenie mebli, na których będzie umieszczone obuwie sezonowe, codziennie i na specjalne okazje.

Charakter mebli powinien być określony na podstawie warunków klimatycznych i geografii miejscowości. Prawdą jest, że w warunkach naszego klimatycznego pasa wilgotna i mokra pogoda jest dwa razy większa od suchej i ciepłej pogody.

Mike Shilov, autorytatywny moskiewski projektant, wyjaśnia, jak powinno wyglądać udane wnętrze korytarza. Jego zdaniem konieczne jest wyłączenie wszystkich niepotrzebnych rzeczy z pola widzenia, pozostawiając tylko te codzienne.

Ważne jest, aby zorganizować dwa miejsca do przechowywania - jeden będzie szafą do codziennego użytku, a drugi - szafą na buty sezonowe.

Udane wnętrze zakłada obecność następujących rzeczy:

 • półki i półki na buty codzienne;
 • krawężnik, komoda na bieżący sezon;
 • oddzielna szafa do przechowywania butów poza sezonem.

Ważne jest, aby zrozumieć, że buty są specyficznym atrybutem, który wymaga ciągłej samoobsługi. Dobrze jest mieć w arsenale suszarkę i lampę bakteriobójczą.

Takie akcesoria pomogą utrzymać porządek w czystości.

Nie tak dawno temu otwarte półki i szafki zostały zastąpione szafkami i szafkami zamkniętych typów. Zawartość rzeczy oczywiście pozostaje za zamkniętymi drzwiami.

Pary butów są umieszczone pionowo, drzwi wahają się lub składają się pod kątem 45 stopni. Czy szafki na buty wykonane z płyty pilśniowej lub z tworzywa sztucznego i półki - wykonane z metalu.

Powinieneś zwrócić uwagę na but - szafkę na buty od Ikea, która przechowuje rzadko ubierane buty. Ta sekcja zazwyczaj znajduje się u dołu, pod haczykami z zewnętrznym ubraniem.

Jeśli właściciele domu często przyjmują gości, szafa na korytarzu będzie półka - niezbędnym umeblowaniem na korytarzu. Jest to jedno-, dwupoziomowa półka wykonana z lekkiego metalu.

Istnieje jednak duże zapotrzebowanie na plastikową półkę o wysokości 1,2 metra, która może pomieścić do dziesięciu par butów. Można go łatwo czyścić, wysycha w pół godziny.

Wraz z taką szafką z półkami na buty, popularność zyskuje półka ekspozycyjna, która może pomieścić do 20 par.

W przestronnych domach i apartamentach możesz sobie pozwolić na wbudowany stojak - specjalną metalową szafkę na buty.

 • Taki system pozwala szybko wysuszyć but, ale ma swoją wadę - w rzadkich przypadkach rzeczy są pokryte kurzem.

  Często stosuj metal, plastik, rzadziej drewniany stojak, jako obiekt funkcjonalny wielu korytarzy. Takie meble świetnie nadają się do mieszkań, w których jest mało miejsca.

  Można go zainstalować pod ławką, umieścić w szafie.

  Istnieje kilka rodzajów szafek na buty, których zdjęcia dają jasny obraz mebli:

  • cienka szafka (wąska) - ma dużą pojemność, ma składane drzwiczki. Głębokość takiej szafki na buty jest niewielka, zaprojektowana na długość butów i obuwia;
  • cabinet-boom - specjalny stojak wystawowy, który jest zamknięty drzwiczkami. Ma dobre właściwości wentylacyjne;
  • szafa - specjalna przesuwna szafka na buty;
  • Regały - otwarty stojak, przeznaczony do przechowywania mebli codziennego użytku.

  Wygląd przypomina pudełko z drewna lub metalu z drzwiami. Te cokoły mogą mieć różne rozmiary, kształt jest w przeważającej mierze prostokątny.

 • Należy zauważyć, że szafka na buty jest częścią standardowego zestawu mebli. Taka szafa na ubrania i buty zawiera lustro i wieszak, górna półka szuflady służy do kosmetyków, akcesoriów, parasoli itp.

  Podsumowując, należy dodać, że meble na korytarzu powinny być dobierane z uwzględnieniem wielkości mieszkania i korytarza w szczególności.

  Oryginalne rozwiązania projektowe pomogą zaspokoić gusta najbardziej wyrafinowanych klientów, tworząc stylowe wnętrze pokoju.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  36 − 30 =