Shoebox na korytarzu

Shoebox na korytarzu

Buty na korytarzu (54 zdjęcia): wygodne i kompaktowe

Oryginalne i kreatywne - utrzymywanie butów na ścianie

But jest niezbędnym meblem na korytarz. Po pierwsze, usprawniając przechowywanie butów, pozwala to w pewnym stopniu zwolnić przestrzeń - nawet w małej rodzinie butów dostajesz dużo. Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że jedna część buta jest aktywnie używana, a druga - w magazynie w oczekiwaniu na sezon. Po drugie, but tworzy akceptowalne warunki przechowywania, które pozwalają przedłużyć żywotność butów.

Nowoczesne kompaktowe buty na korytarzu

Wąski sklep z szafką na buty zaoszczędzi miejsce w małym korytarzu

Kreatywny pomysł na przechowywanie butów

Szuflada z półkami pod schodami - nietypowa i funkcjonalna

Eleganckie drewniane buty na korytarzu

Kwestia wspólnego przechowywania ubrań i butów przez długi czas pozostają aktywnie dyskutowane. Głównym argumentem przemawiającym za odrębnym meble do butów - specjalny specyficzny zapach emitowany przez obuwie. Z jednej strony, może gromadzić się w ubraniu, z drugiej - działa jako przynęta dla ćmy. Ponadto buty - dość brudny i zakurzony część garderoby, a więc powinny być przechowywane oddzielnie. Na rzecz specjalnego mebli - obuvnitsy, aktów oraz fakt, że przechowywanie w butach „native” pudełka zajmuje zbyt dużo miejsca.

Funkcjonalne kompaktowe rozwiązanie - pufa na buty

Schody metalowe można wykorzystać bardziej kreatywnie - do przechowywania sandałów

Według współczynnika kształtu obuwie dzieli się na kilka głównych typów:

 • Open - najpopularniejszy rodzaj mebli na buty, z których główną zaletą - buty, zamontowane na nim, stale wentylowane, tak - schnie szybciej. To z kolei minimalizuje ryzyko zapachu w bucie. Z drugiej strony - w tym układzie do obuwia, które są przechowywane na otwartej półce, trwa dłużej kurz. W kontekście korytarzu, bez wątpienia - najbardziej zanieczyszczonych miejsc w lokalu, otwartej obuvnitsa (ze stojącej w butach) zamieni się w odpylacza

Otwarte półki do przechowywania butów na korytarzu

Otwarte buty pod ławką - praktyczne i wygodne

 • zamknięty - jest wykonany w formie szafki, stoły i ławki. Bardzo często obuvnitsa zamknięte z siedzibą w hali nie zawsze udaje się umieścić oddzielny Ottoman, aby usiąść i wygodnie założyć buty. W tym przypadku, zalety i wady zamknięte obuvnitsy naprzeciwko otwartego: Buty są dobrze chronione od nagromadzonego pyłu, ale jest na tyle złe, aby wysuszyć (niedostatecznej wentylacji), w konsekwencji - zapach. Dlatego niektóre zamknięte obuvnitsy wyposażone w systemy wentylacji wymuszonej, choć częściej - zrobić dodatkowe otwory umożliwiają cyrkulację powietrza

Chowany shuffle-pudełka do przechowywania butów

Zamknięty but z metalowymi wspornikami

Rada! Zamknięty but powinien być wybrany przez właścicieli zwierząt domowych - w tym przypadku ich obuwie jest zabezpieczone przed naruszeniem ostrych zębów.

 • Smukłe (wywodzące się z angielskiego "Slim" - cienkie, cienkie) - specjalny rodzaj butów w korytarzu, wąski i wystarczająco wysoki, są optymalne dla małych korytarzy, w których projektanci muszą brać pod uwagę każdy centymetr kwadratowy. Ich szerokość wynosi około 20 cm, a obuwie składa się z składanych półek - otwierają się pod kątem od 30 do 90 stopni (im mniejszy kąt otwarcia, tym więcej miejsca jest zaoszczędzone, a mniej wygodne do zakładania butów) Obuwie utrzymuje się w pionowej pozycji, co nie jest zbyt korzystne dla zachowania jego oryginalnej formy. Slim może być wykonany jako podłoga lub jako but ścienny na korytarzu. Z wad designu Slim wynika, że ​​jest on przeznaczony tylko do przechowywania butów, więc trzeba będzie znaleźć miejsce na pędzle i "kosmetyki" do butów. Kolejną ważną kwestią jest zrównoważony rozwój. Z jednej strony but jest wąski, z drugiej strony - w małym korytarzu prawdopodobieństwo nieumyślnego dotknięcia go jest dość duże. Możesz więc zapewnić dodatkowe mocowanie do ściany

Smukła obudowa - smukła i pojemna

Wewnątrz szafki "slim" może pomieścić dużą liczbę butów

Rada! Wybierając but, wybierz ten, w którym możliwa jest zmiana odległości między półkami - dzięki temu możliwe będzie przechowywanie butów o różnych rozmiarach.

Brak miejsca w przedpokoju powoduje, że trzeba szukać rozwiązań wielofunkcyjnych, w których podstawa do obuwia połączona jest z innym obiektem, nie mniej potrzebnym w hali. Przykładem jest wieszak na korytarzu z butem, który służy jako moduł korytarza.

W przedpokoju znajduje się wieszak i przedział na buty

Mobilny uniwersalny wieszak na buty

Niedawno w sklepach pojawiła obuvnitsy-suszarka, która jednocześnie pełni funkcje przechowywania i optymalizacji nie tylko suszenie butów, ale dodatkowo zdezynfekować (dla tego zestawu lamp UV) i zneutralizowane z określonym nieprzyjemnym zapachu „buta”. Jednak dla obuvnitsy tego typu mają wiele ograniczeń - po pierwsze, konieczność zapewnienia jego moc, a po drugie, nie wszystkie buty mogą być szybko zmuszony do wyschnięcia.

Jeśli jest dużo butów, wtedy zmieści się stojak obrotowy - jest instalowany od podłogi do sufitu - karabin.

Idealny do małego korytarza, obrotowych półek na buty

Do produkcji butów można używać różnych materiałów:

 • z chromowanych cienkich metalowych rurek uzyskuje się kompaktowe i lekkie konstrukcje, które ze względu na swoją "przezroczystość" nie zagęszczają przestrzeni, co jest ważne w bliskim korytarzu. But tego designu, dzięki dobrej wentylacji, doskonale nadaje się do suszenia obuwia. Ta konstrukcja może być samodzielna i może być zamontowana na stelażu z płyty wiórowej lub MDF. Wada - brudne buty można umieścić tylko na dolnej półce, inaczej woda, ziemia i śmieci spadną na buty w dolnych rzędach

Chromowany kompaktowy but

 • Naturalne drewno - z niego wykonane są buty do klasycznych przedsionków. Na przykład drewniany but w korytarzu z lustrem w tym wnętrzu wygląda reprezentacyjnie, wykwintnie i solidnie. Ale jednocześnie okazy z drzewostanu nie są zbyt praktyczne, przede wszystkim ze względu na podatność na wilgoć. Dlatego buty przed instalacją w drewnianym bucie powinny być dobrze wysuszone

Apartament został wykonany z naturalnego drewna

Rada! Kute buty nadają się do mieszkania lub domu wiejskiego, udekorowanego w stylu empire lub barokowym.

Na kutych stojakach kowbojki będą wyglądać harmonijnie

 • rattan - pomimo swojej "drewnianej" esencji, idealny materiał na buty. Łatwy do czyszczenia, odporny na wilgoć, dobrze wentylowany

Rattanowe pudełka - idealne rozwiązanie do przechowywania butów

Buty letnie można umieścić w wiklinowym koszu

 • MDF jest najpopularniejszym materiałem, z którego wykonują się szewcy, co pozwala osiągnąć optymalny stosunek ceny do atrakcyjności / jakości

Płaszcz z płyty MDF - niedrogi i praktyczny

 • plastik - but jest lekki i mobilny, ale wciąż jest to opcja bardziej odpowiednia do dawania.

Jasnoróżowe plastikowe buty - lekkie i uniwersalne

Buty ręcznie: oryginalne i dostępne

Bardzo prosty model obuvnitsy - jest to zwykły przypadek, stojak, który ma ściany boczne półki montowane konformatami poprzeczką. Na wiejskim domu można wykorzystać proste drewniane skrzynie - malować je w jasnych kolorach i zwrócić na siebie (nawet może być ustalona). Kolejna oryginalna "wiejska" wersja buta - zwykła paleta. Jest zabezpieczony, pomalowany (lakierowany) i zamocowany pionowo na ścianie. Buty są umieszczone w gniazdach. I do butów letnich (kapcie, baletki, trampki, etc.) mogą być wykonane w postaci kieszeni organizer, który można po prostu powiesić na ścianie, strzelając parę gwoździ.

Łatwo jest zrobić but z improwizowanych materiałów - desek i metalowych pudełek

Buty na obcasach można przechowywać na ścianie - na nieruchomych metalowych prętach

Shoebox wykonany z drewnianych skrzynek - prosty i niedrogi

Drewniane pudełka na ścianę - świetny pomysł na buty wykonane własnoręcznie

Stół na buty wykonany z drewna - piękny i praktyczny

Szafki na buty - 60 opcji

Głównym sekretem aranżacji korytarza w naszych czasach - liczba widocznych rzeczy powinna być ograniczona do minimum.

Wcześniej w mieszkaniach przy wejściu znajdowały się proste półki, teraz w przedpokoju pyszni się płaska szafka na buty, gdzie twoje buty są bezpiecznie ukryte przed oczami.

Buty w nowoczesnej szafce znajdują się w pionie, co oszczędza miejsce. Możesz wybrać szafkę na buty z 2-3-4 przegrodami. Dwupoziomowa półka na 10-12 par - inna wspólna konfiguracja "szybka szafa" na buty.

Zwykle są one wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, dzięki czemu są łatwe do utrzymania w czystości. Możesz kupić miniaturową szafkę z drzwiami skrzydłowymi.

Oddzielnie możemy powiedzieć "wąskie 9 części; krawężniki ze składanymi drzwiami (otwarte pod kątem 45 stopni). Jest to idealne rozwiązanie dla małego korytarza. Gdy buty są umieszczone na półkach, nie tracą one kształtu, nie gniją, nie zbierają kurzu. To prawda, że ​​pojemność takiej szafki traci tradycyjne szafki na buty.

Miejsce na buty można umieścić pod siedziskiem biesiady, pod stolikiem nocnym lub służyć jako podparcie dla lustra. Ale z reguły takie meble nie są przeznaczone do brudnego obuwia, dlatego też kapcie staną na progu, a półka - pusta. To jest w Europie, chodniki są czyste, a gospodyni oferuje gościom tylko odkurzanie kurzu z butów, w których przyszli. W Rosji buty są zwykle usuwane z progu.

Dlatego w każdym domu powinny znajdować się dwa specjalne miejsca na buty i buty. Jeden - przy wejściu - przeznaczony jest dla pary, którą odbieramy, wracając z ulicy. Drugi - dla tych butów, które są zaprojektowane na kolejny sezon. Do przechowywania brudnych butów odpowiedni jest dwupoziomowy stojak z winylową osłoną i paletą, którą można łatwo wyjąć i umyć. Buty na tym stoisku wysychają szybciej. Możesz kupić specjalną szafkę z lampami wentylacyjnymi i bakteriobójczymi.

Dobra szafka na buty musi koniecznie zawierać przegrodę na buty, gdzie zostaną dostarczone małe wieszaki z miękkimi spinaczami do bielizny. Do nich przywiązują bootlegi tak, aby z czasem "idle time9quot; buty nie zgniotły się podczas podnoszenia. Buty z wysokim bootlegiem są naciągane na specjalne podkładki, dzięki czemu nie tracą kształtu.

Jeśli chcesz umieścić buty w dużej szafie, wtedy powinno być zapewnione nawet półki o głębokości pudełka na buty. Mogą one być aż do sufitu (jeśli buty są kilkaset par), a w kilku rzędach na dole - pod nawiasami z zewnętrznym ubraniem. Możesz umieścić buty za przesuwanymi drzwiami na metalowych półkach. Chowany stojak z posiadaczy stacjonarnej więcej klocków, ale to pomaga zachować kształt obuwia (choć nie wysokie buty są w stanie umieścić takie same).

Można również użyć uchwytów do zawieszania drutu na przyssawkach, które można przymocować do dowolnej powierzchni. I dla eleganckie buty damskie to dobre otwarte półki lub obrotowe stojaki ekspozycyjne - Fani "skarby obuwia" taka wystawa rozweseli się!

Szafka, półka, komoda na buty ... wybierz but

Wojny o porządek w korytarzu są najczęściej powodowane przez leżące buty. Każdy członek rodziny zwykle nie ma jednej pary, co prowadzi do problemów. Rozwiązać problem może buta w korytarzu. Są różnych typów i typów, więc jest coś do wyboru.

Rodzaje mebli do przechowywania butów

Utrzymanie obuwia jest odwiecznym problemem. W przedpokojach zwykle nie jest tak przestronny, jak by się chciał, dlatego konieczne jest umieszczenie wszystkiego zwartego, ale tak, aby dostęp był bezpłatny. Aby poradzić sobie z zadaniem, pomagaj butom różnych typów i typów. Jeśli spróbujesz zdefiniować, możesz powiedzieć, że but to otwarta lub zamknięta półka na buty. Zamknięte nazywane są skrzynią na buty lub krawężnikiem, otwarte - nazywają się "półką" lub "stojakiem". Jeśli projekt nie jest określony, używana jest uogólniona koncepcja "but".

But przedpokoju może być typu otwartego lub zamkniętego

Zamknięty system przechowywania obuwia może być wykonany na różne sposoby. Wszystkie modele można podzielić na kilka grup:

 • Ze składanymi półkami. But w hali z rozkładanymi półkami ma zwykle niewielką głębokość, wysokość i szerokość są różne - niskie i szerokie, wąskie i wysokie. Ich charakterystyczną cechą jest półka, jest przymocowana do drzwi, a ten wzór jest przymocowany do zawiasów. Jeśli pociągniesz za rączkę do drzwi, włączy zawiasy, otwierając dostęp do zawartości szuflady.

Tak wygląda komoda na składaną

Drzwi skrzydłowe są znajome, ale niezbyt wygodne

Podobne meble do przechowywania butów nazywa się komodą lub (szafą) na buty. Nie ma wyraźnego podziału. Każdy używa tego imienia, które lubi najbardziej.

Zamknięte modele butów zwane szafką lub komodą na buty. Pod względem wielkości są bardzo różne. Wysokość - od 50 cm do 220 cm, szerokość - od 30 do 120 cm, głębokość - od 17 do 55 cm Ponadto zastanowimy się, jaką wysokość może mieć but w korytarzu. To jest ten czynnik, który jest rozważany jako pierwszy.

Szafki lub komoda na buty - tak nazywa się szafa

Zaciski dolne mają wysokość 50-55 cm i zwykle mają tylko jedną półkę, która pomieści buty sezonowe jednej osoby. A potem, jeśli nie bardzo zależy mu na zakupie nowych butów / sandałów / butów. Czasami dwie niskie półki tworzą niski but. Zwykle można założyć tylko letnie lub jesienne buty bez obcasów. Buty, a nawet buty na takich półkach, nie wytrzymają. Czy to stawia ich na boku.

Zaletą niskiej komody na buty może być siedzenie. Oznacza to, że w korytarzu nie jest tylko ława / bankiet na buty i meble do butów z siedziskiem. Racjonalne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni - oto, co daje ta opcja.

Na wysokości od 60 do 120 cm półki są już wystarczające, aby pomieścić rodzinę butów 3-4 osób. W tym segmencie znajdują się komody z otwartymi półkami, które są umieszczone po bokach półek na buty. Najczęściej jest to długi i wąski wydział - do przechowywania parasola. Panie mogą dostosować ten dział do wysokich butów.

Istnieją modele skrzyń na buty, w których górnej części znajduje się mała półka, są też szuflady do przechowywania rękawic, kluczy itp. W celu racjonalnego wykorzystania przestrzeni można zawiesić lustro lub wieszak ścienny nad szafką na buty.

Najbardziej, być może, interesująca kategoria. Te buty na korytarzu mają sens, aby przyjąć taką samą wysokość jak szafka (jeśli jest taka w twoim korytarzu). Niech wszystkie półki nie będą miały łatwego dostępu, ale na wierzchu możesz zdjąć buty poza sezonem lub poza sezonem. Oprócz tradycyjnych szafek na buty z wahadłowymi drzwiami, istnieje wąska szafka na buty z wysuwanymi półkami. Ta opcja jest dobra, jeśli masz niewielką odległość - 30-40 cm - między, powiedzmy, szafką a ścianą. Tutaj w takich niszach można umieścić takie wąskie i głębokie szafki na buty. Są również nazywane "piórnik do butów".

Szafka na buty o małej szerokości nazywana jest "piórnikiem"

Zamknięty but w korytarzu jest dobry, ponieważ drzwi bezpiecznie ukrywają porządek lub nieporządek. Drugi pozytywny moment jest estetyczny. Wiele takich modeli to więcej niż otwarte półki. Są zamknięte modele i minusy. Po pierwsze - w nich buty trwają dłużej, druga - ich cena jest wyższa, ponieważ materiał jest wymagany więcej.

But w rodzaju otwartego korytarza

Projekt buta w otwartym korytarzu jest prosty: dwie ściany boczne, do których przymocowane są półki. Na wysokości zazwyczaj są niskie - do 50 cm wysokości lub średniej wysokości - do metra. Wysokie są niezwykle rzadkie. Również w tej kategorii istnieje kilka typowych modeli:

 • Normalna półka na buty. Wysokość - do 80 cm, szerokość - od 50 cm, głębokość - od 35 cm, inaczej butów męskich o dużych rozmiarach nie mieszczą się w nim. Prosty stojak na buty ma od dwóch do pięciu półek - w zależności od wysokości. Niektóre modele mają zamknięte półki z boku. Mogą być używane zarówno do przechowywania butów, jak i do innych rzeczy.

Mogą być wykonane z drewna, płyty wiórowej, MDF, metalu i kombinacji tych materiałów. Jeśli mówimy o wyborze materiału, warto wybrać meble, które są już w twoim przedpokoju. Jeśli nie znajdziesz tego samego materiału lub koloru, poszukaj bliskiego. Neutralny wygląd prostych metalowych modeli. Ten but będzie pasował na korytarz w każdym stylu.

Bardziej interesujące są półki na buty wykonane z drewna, płyty wiórowej lub MDF. Nawet prosta drewniana półka może dobrze wyglądać. Wygrywa drewnem fakturowym. Nie musi być ukryty za drzwiami.

But w korytarzu z drewna: nawet prosty model wygrywa kosztem piękna drewna

Wciąż są otwarte buty, które nazywane są stojakami lub podstawkami do butów. Nie mają półek - z drutu lub tworzywa sztucznego wytwarzają ostrza, na których zakładane są buty. Bardzo wygodny i kompaktowy sposób przechowywania butów letnich i jesiennych. Takie buty w małej przestrzeni są umieszczone do 36 par. Aby "zainstalować" buty to specjalny model. Liczba par jest mniejsza, ale problem z bootlegami został rozwiązany. Przyzwoita decyzja.

Trudno nazwać takie konstrukcje. Najbardziej odpowiednią nazwą jest wieszak lub wieszak))

Dobrze wyglądaj i udostępnij z płyty wiórowej i płyty MDF. Są one zwykle laminowane folią "drewnianą", co zapewnia im solidność. W pobliżu otwartej półki może być kilka zamkniętych. Ta opcja nie jest zła: możesz otworzyć te pary, które są obecnie w skarpetce, w tych zamkniętych, tych, które są rzadko wyćwiczone lub zanim nadejdzie dla nich czas.

But w korytarzu wykonany jest z takich materiałów:

 • Skrzynie do butów lub szafy zamknięte typu zamkniętego najczęściej są wykonane z płyty wiórowej lub MDF. Druga opcja jest lepsza, ponieważ nie obawia się dużej wilgotności. Ale buty MDF są znacznie droższe. Ale będą używane przez długi czas.

Półka na buty wykonane z płyt wiórowych lub MDF - najczęściej spotykany typ

We wszystkich tych odmianach mogą występować różne półki: pierwotna bryła - plastik, płyta wiórowa, MDF - nie są zbyt wygodne. Gromadzą one kurz i brud, utrudniają ruch powietrza, przez co buty wysychają gorzej. Najlepszym rozwiązaniem jest drut metalowy lub kilka rurek / szpilek, na których umieszcza się buty.

Jest to wygodne, jeśli można zmienić odległość między półkami i / lub ich liczbę. Latem można częściej, na zimę, zdejmować półki - do butów i butów potrzebne są długie dystanse.

Wysuwane półki to świetny pomysł ... najważniejsze jest to, aby go wdrożyć

Więcej półek może być nie tylko stacjonarnych, ale również rozkładanych, co również jest bardzo wygodne. Zwłaszcza jeśli but na korytarz ma dużą głębokość. Konieczne jest dotarcie do ostatniego rzędu butów - postawić półkę. I nie pochylaj się, patrz na stojącą w niewygodnej pozycji.

Nietypowe i niestandardowe modele

Większość butów na korytarz - meble, które stawia się na podłodze. Ale istnieje kilka odmian, które wiszą na powierzchni: ściany, drzwi. Na przykład but ścienny PitStop. Półki w nim są składane, każda podzielona na trzy komórki. Jedna półka - dwa pudełka. W razie potrzeby można je zawiesić jeden nad drugim lub umieścić poziomo.

Obuwie ścienne na korytarzu ze składanymi półkami

Jest but z drutu, który można zawiesić na dowolnej pionowej powierzchni. Może to być ta sama ściana, drzwi szafy, szafa, garderoba itp. Doskonale zastępują organizator butów. Kosztują, oczywiście, drożej, ale są wygodniejsze w użyciu, buty nie kurczą się tak bardzo i mają lepszy kształt. Kilka z tych opcji można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Kilka zamontowanych modeli

Półki podwieszane do butów można umieścić w wąskiej przegrodzie między ścianą a szafką po stronie szafki. Pomoże to uporządkować przestrzeń małego korytarza.

Z niestandardowych modeli wciąż można przywoływać regały i obrotowe półki. Jeśli jest dużo butów, nie ma zbyt wiele miejsca na jego umieszczenie, ale jest otwarty kąt, można zainstalować regał z obrotowymi półkami. Rogi są trudne do pełnego wykorzystania, a obrotowa półka będzie tam idealnie. I jest w nim dużo butów.

Skręcana półka na buty - dobry pomysł na optymalne wykorzystanie terenu

Dla małych korytarzy w małych mieszkaniach istnieje jeszcze bardziej interesująca opcja: połączony hol wejściowy z półką na buty. To meble z dwustronnym. Z jednej strony - wieszaki na ubrania, z drugiej półki na buty. Cała struktura obraca się wokół własnej osi. Musisz powiesić płaszcz - przekręciłeś bok za pomocą haczyków. trzeba założyć buty - rozłożyły się na półkach.

Obrotowy mini-hall z wbudowanym bucie

Takie meble można prawdopodobnie umieścić w rogu. Miejsca zajmie trochę. Ogólnie rzecz biorąc, ciekawy pomysł. Chociaż można znaleźć but z wieszakiem lub lustrem. Ale są one stacjonarne i nie używają tak skutecznie.

But na korytarzu: zdjęcia interesujących modeli

Istnieje kilka modeli, które trudno jest przypisać do każdej klasy. Interesujący pomysł, forma, materiał. Zostaną umieszczone w tej sekcji. Być może właśnie tam twój but będzie czekał na ciebie w korytarzu.

Pomysł na przechowywanie gumowych butów

Łatwy sposób przekształcenia otwartego modelu w zamknięty

But w korytarzu w stylu loftu

Kolejna opcja kreatywna

Jeśli jest dużo butów ...

Szkło i drewno - dlaczego nie ...

Ten model powoduje zawroty głowy

Plastikowe buty są również zamknięte

Oryginalność tego projektu wykracza poza konkurencję

W stylu tradycji

W tej wersji wygląda bardziej jak kanapa ...

Aby uzyskać szybki dostęp ... możesz, przy okazji, umieścić w szafie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

61 − 59 =