Schowek na zabawki

Schowek na zabawki

Wybierz odpowiednie pudełko z zabawkami

Współczesne dzieci nie mają niedoborów zabawek. Zaczynają kupować przed narodzinami dziecka, a potem z każdym świętem ich liczba wzrasta.

Każda osoba odwiedzająca rodzinę, w której są małe dzieci, z konieczności przynosi zabawki. I w pewnym momencie rodzice rozumieją, że wszystkie te skarby muszą być gdzieś przechowywane.

Takie obawy rodziców są zrozumiałe, ponieważ jeśli zaburzenie otoczy dziecko od samego dzieciństwa, najprawdopodobniej doprowadzi to do ogólnej dezorganizacji w przyszłości. Pudełko z zabawkami może ci służyć wiernie.

Psycholodzy już dawno przeprowadzili badanie, że dzieci, które są przyzwyczajeni do tego celu, znacznie łatwiej będzie wtedy iść do szkoły. Mając pod ręką pudełko z zabawkami, można nie tylko utrzymać porządek w domu, ale także przyzwyczaić się do tego dziecka. Dzieci, wprowadzając porządek w swoim pokoju i składane zabawki, uczą się nie tylko dokładności, ale także podstaw systematyzacji i analizy swoich działań.

Aby ten zawód nie był zbyt uciążliwy, pudełka z zabawkami powinny być wygodne, jasne, piękne i funkcjonalne. Najwygodniejsze modele to te, które są płytkie i niskie. W takim przypadku dziecko może łatwo uzyskać potrzebną zabawkę, a także łatwo ją wyjąć.

Bardzo wygodne w użyciu jedna duża szuflada, w które wstawiono kilka małych pudełek. W tym przypadku będzie to możliwe, aby go klasyfikowane zabawki, takie jak samochody w jednym przedziale, Cubes - w innym, farb i kredek - w trzecim. Tak więc dziecko będzie łatwiejsze w nawigacji w różnorodności swojego bogactwa.

Wielu producentów oferuje pudełka na zabawki na kółkach, dzięki czemu można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce.

Takie pojemniki są wystarczająco tanie, ale zajmują dużo miejsca. Na małym mieszkaniu, można skorzystać z tej opcji: W samoprzylepne haczyki dołączyć do mebli, ścian czy nawet wewnątrz szafy małych pojemników z zabawkami - będą wyglądać bardzo oryginalne i nietypowe.

Jeśli tylko planuje dokonać napraw w przedszkolu i kupić meble dla niego, należy zwrócić uwagę na łóżku lub kanapie z tabeli wbudowany w pudełkach zabawek lub bardzo wygodne i funkcjonalne dla dzieci z pojemnikiem do przechowywania gier planszowych, farby, albumy i zabawki.

Wielu rodziców woli instalować stojaki wzdłuż ścian. Początkowo mogą dodawać zabawki, a gdy dziecko dorośnie, zamieniają się w półki na książki i różne rzemiosła. Możesz je wykonać lub kupić na zamówienie. Zazwyczaj producenci używają dla nich materiałów takich jak płyta wiórowa, drewno, plastik.

Możesz kupić metalowe uchwyty z plastikowymi pudełkami lub pojemnikami. To rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, na półkach można wszystko porządnie ułożyć, a po drugie, stojak może "rosnąć", gdy dziecko rośnie. Początkowo wysokość stosu będzie równa wzrostu dziecka, a gdy dziecko jest starsze i wyższy, dla jednego lub dwóch rzędów szuflady można zainstalować inną. Po trzecie, mocno zainstalowany regał może oddzielić część gry od reszty pomieszczenia.

Można zainstalować w uchwytach ściennych do zawieszania kieszeni na zabawki. Różnorodność siatkowych kieszeni do przechowywania zabawek można kupić lub związać się dla matek dziewcząt jest dobra okazja, aby nauczyć córkę, aby utrzymać w rękach szprychy. Oczywiście, takie zdolności nie są bardzo silne, ale mogą szybko i łatwo znaleźć właściwą rzecz.

Ostatnio skrzynie stały się bardzo popularne. Meble te mogą stać się ozdobą pokoju dziecięcego, mogą przechowywać zabawki lub rzeczy. Na klatce piersiowej można usiąść, można jej użyć zamiast stolika nocnego. Dla chłopców pasują plastikowe lub drewniane skrzynie stylizowane na piratów.

A dziewczyny będą lubić stylowe wiklinowe skrzynie w jasnych kolorach. Warto również kupić okrągły pojemnik z tkaniny, w którym można szybko zbierać rozrzucone zabawki, jeśli trzeba szybko uporządkować rzeczy.

Jednym słowem, jest wiele opcji. Który wybrać, zależy od Ciebie!

Jak zrobić pudełko z zabawkami samemu: lekcja mistrzowska i rekomendacje. Pudełko z zabawkami z pudełka

Z reguły kupujemy wiele różnych zabawek dla naszych dzieci (lalki, maszyny, miękkie, rozwijające się itp.). W rezultacie są rozproszone po różnych kątach mieszkania. Aby tego uniknąć, sugerujemy, aby nauczyć się, jak iz tego, co możesz zrobić pudełko na zabawki własnymi rękami. W tym samym czasie będzie można przyzwyczaić się do zamówienia i dziecka.

Używamy niepotrzebnego kartonowego pudełka

Duże pudełka z butami, sprzętem gospodarstwa domowego itp. Można ponownie wykorzystać. Wystarczy zadekoriruyte je - a dostaniesz wygodne miejsce do przechowywania lalek i maszyn dla dzieci.

Klasa mistrzowska, jak zrobić pudełko z zabawkami własnymi rękami, jest opisana dalej.

 1. Będziesz potrzebował kartonowego pudła, pistoletu samoprzylepnego, dużego kawałka materiału.
 2. Rozprowadź dolną część pudełka wokół obwodu za pomocą kleju z pistoletu.
 3. Rozwiń tkaninę i wyśrodkuj spód pudełka, delikatnie rozkładając klapkę i dociskając ją do kleju.
 4. Umyj wszystkie ściany od wewnątrz, rozciągnij materiał i przyklej go do boków.
 5. Owinąć tkaninę po zewnętrznej stronie pudełka i przykleić ją do spodu ścian.
 6. Odwróć pudełko i zawiń materiał na spodzie. Rozdrabniacz powinien być dociśnięty do ściany. Przyklej tkaninę i odetnij nadmiar.
 7. Aby wzmocnić spód, przyklej materiał klejem dookoła obwodu pudełka i przyklej karton na wierzchu.
 8. Odwróć pudełko.
 9. Na wierzchu prikolitowe bielizny, a wewnątrz włożyć coś ciężkiego, aby tkanina dobrze przylegała do pudełka.

Instrukcja, jak zrobić pudełko na zabawki dla dzieci z długopisem, pomoże ci w tym zakresie.

 1. Weź dwa rodzaje tkanin, gęstą taśmę lub linę, klej, pistolet do klejenia.
 2. Odetnij pasek tkaniny. Szerokość powinna być większa niż wysokość pudełka (konieczne jest, aby klapka mogła zamknąć dno i zawinąć w pudełku). Długość tkaniny powinna całkowicie otaczać obwód pudełka.
 3. Przyklej wycięty prostokąt tkaniny do ścianek pudełka.
 4. Owiń nadmiar tkaniny po jednej stronie wewnątrz pudełka, a po drugiej przyklej ją do spodu.
 5. Odmierz kawałek tkaniny o innym kolorze. Powinien on obejmować dno i ściany wewnątrz pudełka.
 6. Rozłóż spód za pomocą kleju i sklej tkaninę.
 7. Rozłóż ściany wewnątrz, a także przyklej tkaninę. Wzdłuż krawędzi zbuduj bramę.
 8. Bramy klejowe na przecięciu dwóch rodzajów tkanin.
 9. Odmierz taśmę i przyklej ją wzdłuż obwodu pudła za pomocą pistoletu do klejenia.
 10. Odmierz dwie identyczne kawałki taśmy. Spośród nich zostaną wykonane uchwyty.
 11. Przyklej dwie taśmy do boków po bokach pudełka.
 12. U góry pudełka przyklej drugą taśmę dookoła obwodu. Powinien obejmować dolną część uchwytów.

Pudełko z zabawkami jest gotowe!

Najprostszym sposobem w tym celu jest zrobienie samoprzylepnej tapety. Następnie nie przejmuj się klejem i poczekaj, aż wszystkie ściany wyschną.

Ale niezależnie od tego, czy przykleisz przyszłe pudełko zabawek za pomocą tapety samoprzylepnej czy papierowej, zasada pracy jest taka sama:

 1. Odetnij kawałek tapety, aby wzdłuż całej długości zawinął się wokół pudełka wokół obwodu.
 2. W razie potrzeby pokryj ściany klejem PVA.
 3. Przyklej tapetę dookoła obwodu pudełka.
 4. Wykonaj cięcia na górze i na dole wystających części tapety.
 5. Obróć wnętrze i spód wystających elementów.

Drewniane pudełko na zabawki własnymi rękami jest dość trudne. Ale taki obiekt okazuje się bardzo niezawodny i potrwa znacznie dłużej niż karton.

Również nie może być po prostu użyte we wnętrzu jako element dekoracyjny. Takie pudełko może stać się funkcjonalną częścią pokoju.

Na przykład, jeśli postawisz pudełko pod ścianą, położysz koc i poduszki na wierzchu, wtedy pojawi się dodatkowe miejsce do siedzenia.

Dla wygody podajmy przewodnik, jak zrobić drewniane pudełko do przechowywania zabawek własnymi rękami.

 1. Utwórz szkic przyszłego pudełka (zdjęcie 1). Pomyśl o jego wymiarach, jaka będzie wysokość, głębokość i szerokość. Czy będzie na nogach czy stać na podłodze? Czy będą pióra i gdzie powinny się znajdować?
 2. Przygotuj wszystkie niezbędne materiały i narzędzia (zdjęcie 2). Najpierw potrzebujesz sklejki lub płyty MDF. Są sprzedawane w sklepie budowlanym. Ale jeśli masz stare meble (na przykład stół, komodę, szafkę), możesz je zdemontować i zdobyć niezbędne materiały. Potrzebne są również śruby i rogi, pętle, klej PVA lub stolarka. Narzędzia wymagają prostej piły lub piły tarczowej.
 3. Jeśli kupisz materiały w sklepie, możesz poprosić o to, abyś zobaczył deski w odpowiednim rozmiarze. Jeśli nie ma takiej możliwości lub używasz materiału pod ręką, zrób to sam (zdjęcie 3). Aby to zrobić, zaznacz planszę i wytnij ją. W rezultacie powinieneś uzyskać następującą liczbę szczegółów: cztery ściany (wszystkie takie same lub dwie różne), spód i pokrywa.
 4. Rozpocznij montaż pudełka. W tym miejscu połączenia ścian powinny być pokryte klejem (rysunek 4).
 5. Następnie połączyć obie części za pomocą naroży (rysunek 5).
 6. Przymocuj pokrywę do skrzynki za pomocą zawiasów (rysunek 6).
 7. Zetrzyj nadmiar kleju szmatką i pozostaw pudełko do wyschnięcia.
 8. Pole Zadekoriruyte. Na przykład, wyszlifuj i pomaluj (zdjęcie 7).
 9. W razie potrzeby załóż uchwyt i nogi (zdjęcie 8).

Pojemnik jest gotowy!

Drewniane pudełko na zabawki może być wykonane z desek. Istnieją dwa sposoby gromadzenia.

 1. Weź sklejkę na dno, aw narożnikach paznokieć cztery płyty. Następnie przybij je cienkimi paznokciami. Możesz zrobić szczeliny między drzewem, więc wentylacja będzie lepsza.
 2. Paznokieć do dolnej części pudełka po obu stronach sklejki. I przybij do niego deski. W ten sposób boki pudełka będą solidne, a boki - szczelinami.

Systemy przechowywania zabawek dla dzieci

Pozornie źle, kiedy wiele zabawek dla dzieci? Oraz fakt, że są one rozrzucone po pokojach i ich właścicieli nie bardzo lubią je podniesiesz. Właściwe przechowywanie zabawek w mieszkaniu lub domu - zastaw spokoju i porządku (zwłaszcza) moms, ponieważ nawet samo utrzymanie porządku w tym przypadku - zadania o wysokiej złożoności. Ułatwić jej to możliwe i konieczne. Potrzebne będą meble dla zabawek dla dzieci - stojaki, półki lub szafki, jak również przyzwoitą ilość pudła, pudełka, torby i torebki.

Meble dla zabawek dziecięcych

Meble w pokoju dziecinnym są potrzebne od pierwszych dni życia. A najczęściej jest to komoda i stojak. Początkowo zajmują się głównie bielizną i ubraniami dziecięcymi, a zabawki zajmują mało miejsca. Ale stopniowo zabawne rzeczy - grzechotki, niedźwiedzie, maszyny, lalki itp. staje się coraz bardziej, potrzebuje osobnego miejsca, a czasem nie jednego.

Najbardziej dogodną opcją jest stojak. Nie szafka z drzwiami, a mianowicie stojak z otwartymi półkami, na których mogą znajdować się pudełka. Przechowywanie zabawek w tej formie jest optymalne - i jest wygodne dla dziecka, aby je zabrać i szybko je usunąć.

Na początku możesz kupić lub zrobić jeden prostokątny stojak, najlepiej z kwadratowymi komórkami. Teraz zrozumiesz, dlaczego ...

Prostokątny stojak z kwadratowymi komórkami

Podczas gdy dziecko jest małe, można je umieścić "leżąc" - jak na zdjęciu, z długim bokiem skierowanym w stronę podłogi. Dla małego dziecka jest to wygodniejsze - najpierw opanuje to, co poniżej, a następnie przejdzie na górne półki. A bezpieczniejsze - dorosłe dzieci mogą korzystać z półek jako schodów, aw tej pozycji nie będą wspinać się wysoko))

Za parę lat dziecko dorosnie, będzie więcej zabawek. Możesz obrócić stojak i umieścić go "na wysokości", a na wolnym miejscu zamontować drugi lub zrobić półki. Połącz kilka szaf o różnych wysokościach, aby uzyskać system przechowywania zabawek dla dzieci.

Różne regały są montowane w systemach przechowywania zabawek

Możesz stopniowo zwiększać głośność: kup jedną szafę lub jak wcześniej wspomniano - regał na książki, a potem drugi. Całe piękno przedszkola polega na tym, że nie muszą nawet być tego samego koloru. A jeśli ci na tym zależy - pomaluj je lub wybierz neutralny kolor "pod drzewem".

Jak zorganizować przechowywanie zabawek: pomysły

W półkach można umieścić różne pudełka, w których można ładować małe i niezbyt zabawki. Pamiętaj, że drewniane pudełka (lub sklejka, płyta wiórowa i inne podobne materiały) dla małych dzieci nie są najlepszą opcją. Są zbyt ciężkie, próbując zdobyć zabawki, dzieci często ranią palce. Mają także poważne traumatyczne kąty, które oczywiście mogą być lekko zaokrąglone, ale wciąż pozostają sztywne. Takie pudełka są odpowiednie dla dzieci w wieku szkolnym. Mają już więcej siły, a koordynacja jest lepiej rozwinięta. Przechowywania zabawek dla dzieci, aby lepiej zorganizować bardziej miękkie i nie-traumatycznych plastikowych pojemników / koszy lub w gęstych polach wklejony kolorowy papier lub tkaninę.

Ciężkie pudełka lepiej zastąpić światłem

Meble do rany do kupienia lub zrobienia nie są tak trudne, ale nauczenie dziecka, aby umieścić swoje zabawki, jest trudniejszym zadaniem. Dla dziewczynek regały mogą być wykonane w formie domu. Wtedy sama ustali "lokatorów" i stworzy dla nich warunki.

Półki na zabawki dla dzieci dla dziewczynek

W przypadku chłopców ta opcja nie zadziała. Zwykle mają wiele maszyn, a głównym zadaniem przechowywania zabawek dla chłopca jest układanie maszyn. Aby to zrobić, możesz zrobić garaż na całą ścianę. Są to długie wąskie półki, na których znajduje się cały parking. Inna opcja - przezroczyste kieszenie na tkaninie (sprzedawane jako system przechowywania butów) lub półka, zmontowane z plastikowych rur.

Jak zorganizować przechowywanie maszyn (garaż naścienny)

Aby stymulować chęć „chase” samochód w garażu, na podłodze mogą być taśmy maskującej, aby oznaczenia na którym „po zmianie”, nazywają na parkingu.

Droga do parkingu

Zasadniczo takie kieszenie można wykorzystać do przechowywania kolekcji lalek i miękkich zabawek.

W kieszeniach na ścianie wygodnie jest umieścić zarówno lalki, jak i wypchane zwierzęta

Gdy miejsca na półkach i półkach w przedszkolu to za mało, potrzebujemy więcej pomysłów. Oprócz kieszeni możesz zrobić szuflady (duże) pod łóżkiem lub stołem.

Pudełka pod łóżkiem - nie zajmuj miejsc, a możesz ukryć znudzone zabawki

Aby utrzymać wszystko w dużych szufladach, plastikowe kosze można umieścić pod drobnymi przedmiotami. Wszystko będzie więc szybsze niż w pospolitej kupie.

Przechowywanie zabawek musi być właściwie zorganizowane

Pudełka można instalować w regałach nie tylko na półkach: można je powiesić. W tym celu wycina się szczeliny w ścianach bocznych, do których po prostu wkłada się boki koszy i koszy. Kosze można zabrać z plastikowymi (jeśli znajdziesz je z dość sztywnymi bokami), a metalowe mogą być wykonane z kompletu szaf lub szaf.

Jak zainstalować kosz na zabawki w regale

Największymi wolnymi powierzchniami w pokoju są ściany. Możesz z nich korzystać. Na przykład przymocuj pasek rzepa do ściany (boczna ściana szafki, klosz lampy itp.). Miękkie zabawki na plecach również, małe kawałki takiej taśmy. Z łatwością zostaną zawieszone na miejscu i usunięte. A wystrój w tym samym czasie stanie się bardziej zróżnicowany.

Rzep jest jednym z najprostszych sposobów na znalezienie miejsca na miękkie zabawki

Na ścianach można zawiesić siatki z drutu lub tworzywa sztucznego. W nich też są wspaniałe małe lalki - króliczki - króliczki lub maszyny do pisania.

Zamiast kwiatów w doniczkach leżały zabawki

Możesz wypożyczyć pomysł z kuchni: załóż różne worki do poziomej rurki. Aby szyje były sztywniejsze, można je dokręcić kołkami do haftowania lub uszyć elastyczny drut.

Kieszenie lub torebki na tubie - kolejny pomysł na przechowywanie zabawek w przedszkolu

Kieszenie wykonane są na drewnianych podstawach. Można go wyciąć ze sklejki, pomalować, przybić kilka haczyków, kieszeni i torebek. Mini-system przechowywania zabawek jest gotowy.

Jeden z wariantów kieszeni na zabawki

Ale nie wszystko można przymocować do ścian. Niektóre rzeczy wymagają koszy lub pudełek. Na przykład sportowiec - wszystkie piłki, kule i inne muszle. Są one wygodnie przechowywane w koszach na śmieci z drutu.

Kosz druciany do przechowywania sprzętu sportowego i dużych zabawek

W razie potrzeby kosz można przymocować do ścian i wytrenować, aby trafił do kosza w koszu (z dala od młotków i okien).

Przechowywanie zabawek z kategorii "tanie i rozgniewane" - składane koszyczki z tkaniny. Są oczywiście niedrogie, wyglądają dobrze, ale bardzo szybko się psują. Szczególnie meshyatye: zabawka została zaczepiona, dziecko szarpnęło nią ... .hair.

Składane kosze na ubrania do przechowywania zabawek

Niezależnie od tego, jak bardzo starają się rodzice, dzieci tak naprawdę nie chcą sprzątać zabawek. Raczej nie chcą. W tym sensie po prostu idealna wersja maty do worków.

Worek-mata do szybkiego czyszczenia

To genialne rozwiązanie: na krawędzi okrągłego dywanu zszywana jest mała "ściana", na jej górnej krawędzi znajduje się kulisk, do którego ciągnie się sznur. Aby usunąć zabawki, wystarczy dokręcić przewód. Krawędzie dywanu wzrosną, a dywan zamieni się w worek.

Szybko zmontuj zabawki z łatwością

Następnie torby te można umieścić w pobliżu ściany lub zawiesić na specjalnych hakach. Naprawdę idealna opcja.

Pudełka na zabawki własnymi rękami

Patrząc na bardzo niskie ceny dla dzieci na ładne wiklinowe lub plastikowe kosze w sklepach, myślisz o tym, że tworzenie kolorowych pudełek na zabawki własnymi rękami nie jest takie złe. Potrzebne będą kartonowe pudła z tektury gęstej (niepofałdowanej), najprawdopodobniej spod urządzenia gospodarstwa domowego. Możesz spróbować szczęścia u znajomych: wielu producentów zapewnia naprawę gwarancyjną tylko przy dostępności opakowań. Tutaj i przechowuj skrzynki osób. Okres gwarancji już dawno minął, ale opakowanie zostało zapomniane. To są pudełka i tam jest najlepsza opcja dla dzieci.

Inną opcją jest zapytanie w domach towarowych. Zbyt często otrzymują towary w sztywnych paczkach. Na przykład w takich pieluchach, serwetkach itp.

Po znalezieniu skrzynek odetnij pokrywkę. W ścianach bocznych (wąskich) wycinamy otwory-uchwyty. Wszystkie połączenia są klejone od wewnątrz za pomocą taśmy klejącej.

Przy pudełku odcięliśmy wieko, wykonujemy otwory w bokach

Bierzemy kolorowy papier. Doskonałe opakowanie, które pakuje prezenty. Jest gęsty, istnieje wiele różnych rysunków. Możesz także użyć papieru do scrapbookingu. Jeśli wykończenie jest wykonane z papieru o różnych kolorach, pocięte na paski o jednakowej szerokości, jeśli wkleimy jeden wzór, mierzymy pasek na wysokości pudełka.

Bierzemy klej (PVA), myjemy powierzchnię pudła pędzlem i zaczynamy klejenie od rogu. Próbujemy kleić bez bąbelków, stopniowo wygładzając papier, od krawędzi do krawędzi. Następny arkusz, który umieszczamy z małym połączeniem, nie jest poprzedni. Tak więc, dopóki nie pokryjemy wszystkich powierzchni.

Patrząc na światło, wycinamy uchwyty nożyczkami. Aby zwiększyć dokładność krawędzi, przyklej plasterki rączki za pomocą cienkiego paska papieru. Tworzymy również górną część paska.

Gotowe domowe pudełko z zabawkami

W takim przypadku wszystkie rogi puszki można po obu stronach przykleić taśmą samoprzylepną - wytrzyma dłużej. Następnie weź tkaninę i wytnij rozmiar pudełka, dwa zestawy półfabrykatów. Jeden jest ściśle wielkości, plus dodatek do szwów, drugi jest o 1 cm mniejszy, a także z dodatkiem. Na szwach dodaj 0,5-1 cm z każdej strony. Możesz natychmiast wyciąć obrabiany przedmiot za pomocą krzyża, ale zużycie tkaniny jest większe - oddzielne części są bardziej ekonomiczne))

Wytnij tkaninę podwójnego zestawu półwyrobów i zszyj je

Najpierw zszyj detale w formie krzyża, a następnie zrób torbę z przedmiotu obrabianego. Próbujemy na pudełku. Jeden (większy) jest rozciągnięty z zewnątrz, drugi jest wyprostowany wewnątrz.

Teraz weź uniwersalny klej i przyklej tkaninę na obwodzie dna w środku i na zewnątrz. Następnie wklejamy w rogach. Tkanina nie będzie się poruszać.

Przyklejamy tkaninę wzdłuż krawędzi pudełka

Krawędzie obu woreczków są wsuwane do środka, ręcznie otwieramy pudełko wokół obwodu.

Szyjemy wierzch pudełka na zabawki, przecinamy uchwyty

Za pomocą nożyczek obetnij gałki. Po prostu nie tnij dużych kawałków. Konieczne jest pozostawienie około 1 cm "dodatkowej" tkanki. Wchodzimy do środka, szyjąc długopis.

Po wydaniu długopisów otrzymujemy gotowe pudełko do przechowywania zabawek.

Ozdobiony samoprzylepną folią

Dziękuję, bardzo interesujące. Znalazłem jedno rozwiązanie - torebki IWIS-KIDS, o których piszesz, naprawdę polubiły ten pomysł. Kupiłem się i cieszę się z niego korzystać. Wygodna rzecz - radzę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 7 = 1