Schematy połączeń grzejników w prywatnym domu

Schematy połączeń grzejników w prywatnym domu

Jak podłączyć baterię do ogrzewania w prywatnym domu

Skuteczność systemu ogrzewania zależy od wielu czynników, w tym od znaczenia podłączenia akumulatorów. W końcu, jeśli połączenie jest nieprawidłowe, część chłodnicy może pozostać zimna nawet przy wysokiej temperaturze chłodziwa. Dlatego w tym artykule przyjrzymy się, jak prawidłowo podłączyć akumulatory i w jakich przypadkach, jakie schematy są odpowiednie do użycia.

Podłączona bateria do systemu grzewczego

Sposoby podłączenia grzejników

Podczas instalowania systemów grzewczych w domach prywatnych stosowane są następujące metody łączenia:

Podczas używania termostatu do ogrzewania należy wykonać obejście równolegle do grzejnika.

Pozwoli to na regulację stopnia nagrzania urządzenia.

Schemat podłączenia grzejników

Jak widzimy, sposoby podłączenia akumulatorów zależą od wielu czynników, takich jak sposób układania rur, moc urządzeń itp. Szczególnie ważny jest rodzaj systemu. Więcej szczegółów na temat typów systemów grzewczych zostanie omówionych poniżej.

System jednoprzewodowy

W urządzeniu systemów grzewczych stosuje się dwa schematy:

 • Pojedyncza rura - jest najprostsza, ponieważ nośnik ciepła krąży w jednej rurze, do której podłączone są szeregowe urządzenia grzewcze. Jego wadą jest to, że nie pozwala ci to regulować dopływu ciepła. Dlatego transfer ciepła odpowiada normie projektowej, która jest włączona do projektu.

Schemat ten jest stosowany w małych systemach, ponieważ przy dużej długości rurociągu i dużej liczbie grzejników, urządzenia będą się nagrzewać nierównomiernie.

 • Dwuprzewodowa - jej znaczenie polega na tym, że gorąca woda przepływa przez jedną rurę, a schłodzona powraca do kotła z drugiej. W tym przypadku podłączenie akumulatorów w prywatnym domu odbywa się odpowiednio równolegle. Zaletą tego urządzenia jest równomierne nagrzewanie sekcji, a także możliwość regulacji wymiany ciepła.

  Z wad można zidentyfikować tylko potrzebę więcej rur, odpowiednio, koszt budowy wzrasta.

 • Schemat układu dwururowego

  Należy zauważyć, że niezależnie od rodzaju systemu, podłączenie baterii grzewczych własnymi rękami może być realizowane na dwa sposoby:

  • Schemat pionowy - urządzenie grzewcze jest połączone z pionowym pionem, z którego wykonywane jest okablowanie grzejników.
  • W układzie poziomym obieg chłodziwa odbywa się wzdłuż poziomych rurociągów.

  Wybór schematu podłączenia do akumulatorów grzewczych zależy od charakterystyki domu. Na przykład, jeśli obudowa zawiera kilka pięter, połączenie realizowane jest w układzie pionowym.

  Na zdjęciu - umieszczonym pod radiatorem

  Podejmując decyzję o prawidłowym podłączeniu akumulatora grzewczego, należy określić położenie nagrzewnic. Faktem jest, że funkcją grzejników jest nie tylko ogrzanie pomieszczeń, ale także stworzenie osłony termicznej, która zapobiega wnikaniu zimna do pomieszczenia. Z tego powodu są instalowane pod parapetami.

  Z tego wynika, że ​​grzejniki muszą być instalowane w miejscach o największej utracie ciepła. Dlatego przed określeniem metody połączenia konieczne jest narysowanie diagramu wraz z ich lokalizacją.

  Ponadto ważne jest, aby poprawnie określić odległość instalacji, która pozwoli uzyskać maksymalny transfer ciepła przez urządzenia. Odległości te powinny być następujące:

  Nie zaleca się naruszania tych standardów.

  Parapet nie powinien nakładać się ani zasłaniać grzejnika, ponieważ znacznie obniży to wydajność wytwarzania ciepła.

  Jednak w niektórych przypadkach grzejniki mogą być pokryte kratkami.

  Najczęściej dzieje się tak, gdy urządzenia grzewcze nie mieszczą się w pomieszczeniu.

  Schemat połączenia konstrukcji

  Aby podłączyć akumulator grzewczy powinien być w ciepłym sezonie, tak aby nie pozostać w zimie bez ogrzewania. Dlatego konieczne jest wcześniejsze zakupienie wszystkich komponentów w celu szybkiego wykonania wszystkich prac.

  Nabywanie urządzeń grzewczych może nastąpić dopiero po sporządzeniu obwodu grzewczego.

  Pozwoli to wybrać właściwą lokalizację przewodów łączących.

  Ponadto, musisz najpierw obliczyć ich moc, jak to się robi, możesz dowiedzieć się na naszym portalu.

  Wsporniki do montażu grzejników

  Rozpocznij instalację po zakończeniu pokoju.

  Instrukcja jest następująca:

  • Jeżeli pomieszczenie zastępuje stare grzejniki, to przede wszystkim należy zdemontować elementy poprzedniego projektu.
  • Następnie należy określić położenie konstrukcji i wykonać odpowiednie oznaczenia na ścianie. W takim przypadku musisz użyć poziomu budynku, aby projekt został dokładnie zainstalowany.
  • Następnie należy zabezpieczyć zamki własnymi rękami za pomocą kołków.
  • Następnie urządzenie powinno zostać zainstalowane na wspornikach zgodnie z instrukcjami, które zwykle są dołączone do grzejników.
  • Po zainstalowaniu instrumentów należy podłączyć je do rurociągu. Ta operacja zależy od rodzaju rury. Na przykład, jeśli rurociąg jest zaimplementowany z rurami z tworzywa sztucznego, grzejniki są połączone za pomocą specjalnego elementu mocującego - "American".

  Dolne przyłącze chłodnicy

  Na tym etapie instalowane są zawory kulowe, a także dźwigi Majewskiego. Należy zauważyć, że w przypadku korzystania z akumulatora grzewczego z dolnym podłączeniem nie jest konieczne wykonanie obejścia i zainstalowanie zaworu regulacyjnego. Ta ostatnia, z reguły, jest stosowana w systemach dwururowych z połączeniem ukośnym i bocznym.

  Podczas instalowania zaworu odcinającego należy zachować ostrożność, aby zapewnić łatwy dostęp do niego, nawet jeśli same grzejniki są zamknięte.

  • Po zakończeniu pracy można napełnić układ płynem chłodzącym i przeprowadzić jego zaciskanie.

  Podczas projektowania i instalowania systemów grzewczych konieczne jest spełnienie wymagań SNiP 3.05.01-85.

  Tutaj w rzeczywistości i wszystkie główne cechy podłączenia akumulatorów.

  Samo podłączanie akumulatorów nie jest niczym skomplikowanym. Jednakże, aby system był skuteczny, najpierw trzeba poprawnie skompilować jego schemat. W tym celu należy wziąć pod uwagę szereg czynników, dlatego przygotowanie projektu należy przeprowadzić bardzo ostrożnie.

  Z filmu zamieszczonego w tym artykule można uzyskać dodatkowe informacje na ten temat.

  Masz jeszcze pytania? Zapytaj ich w naszej grupie vkontakte

  Jaka jest łazienka w twoim domu?

  Możliwe schematy połączeń grzejników

  Do domu było ciepło, ważne jest prawidłowe zaprojektowanie obiegu grzewczego. Jednym z elementów jego wydajności jest połączenie grzejników. Niezależnie od tego, jakie grzejniki żeliwne, aluminiowe, bimetaliczne lub stalowe zamierzasz umieścić, ważne jest, aby wybrać właściwy sposób ich podłączenia.

  Sposób podłączenia grzejnika wpływa na jego wymianę ciepła

  Ilość ciepła, która będzie emitować promiennik, zależy przede wszystkim od rodzaju instalacji grzewczej i wybranego rodzaju przyłącza. Aby wybrać najlepszą opcję, musisz najpierw zrozumieć, jakie rodzaje systemów grzewczych są i jak się różnią.

  Jednorurowe ogrzewanie - najbardziej ekonomiczna opcja pod względem kosztów instalacji. Ponieważ ten rodzaj okablowania jest preferowany w budynkach wielopiętrowych, chociaż w prywatnym taki system nie jest niczym niezwykłym. W tym schemacie grzejniki są połączone szeregowo z główną linią, a chłodziwo przechodzi najpierw przez jedną część grzewczą, następnie przechodzi do wejścia drugiego, i tak dalej. Wyjście ostatniego grzejnika jest podłączone do wejścia kotła grzewczego lub pionu w wysokich budynkach.

  Przykład systemu jednorurowego

  Wadą tego sposobu okablowania jest niemożność dostosowania przekazywania ciepła przez grzejniki. Ustawiając regulator na dowolnym grzejniku, regulujesz resztę systemu. Drugą istotną wadą jest różna temperatura chłodziwa na różnych grzejnikach. Te, które są bliżej kotła, wygrzewają się bardzo dobrze, a co więcej - stają się zimniejsze. Jest to konsekwencja połączenia szeregowego grzejników.

  Dwururowy system grzewczy charakteryzuje się tym, że ma dwa gwinty rurociągu - zasilanie i powrót. Każdy grzejnik jest podłączony do obu, to znaczy, że wszystkie grzejniki są połączone z systemem równolegle. Dobrze, że wejście każdego z nich otrzymuje chłodziwo o jednej temperaturze. Drugą pozytywną rzeczą jest to, że można zainstalować termostat na każdym grzejniku i użyć go do zmiany ilości emitowanego ciepła.

  Wadą takiego systemu jest to, że liczba przewodów w instalacji elektrycznej jest prawie dwa razy większa. Ale system można łatwo wyważyć.

  Tradycyjnie grzejniki są umieszczane pod oknami, co nie jest przypadkowe. Wznoszący się strumień ciepłego powietrza odcina chłód, który pochodzi z okien. Ponadto ciepłe powietrze ogrzewa szkło, nie pozwalając na tworzenie się skroplin. Tylko w tym celu konieczne jest, aby grzejnik zajmował nie mniej niż 70% szerokości otworu okiennego. Tylko w ten sposób okno nie będzie zamglone. Dlatego, wybierając moc grzejników, wybierz go tak, aby szerokość całej baterii grzewczej była nie mniejsza niż ustawiona wartość.

  Jak umieścić grzejnik pod oknem

  Ponadto należy wybrać odpowiednią wysokość radiatora i miejsce jego umieszczenia pod oknem. Powinien on być umieszczony tak, że odległość do podłogi było w regionie 8-12 cm poniżej Jeśli pominąć niewygodne oczyścić, jeśli podnosimy wyżej. - Stopy będzie zimno. reguluje się również odległość progiem - powinna być 10-12 cm W tym przypadku, ciepło zaokrąglenia powietrze swobodnie barierę. - Sill - i unosi się wzdłuż tafli szklanej.

  Ostatnia odległość, jaką należy zachować podczas podłączania grzejników, jest odległością od ściany. Powinien wynosić 3-5 cm, w tym przypadku wzdłuż tylnej ściany grzejnika wznoszące się ciepłe przepływy powietrza wzrośnie, szybkość ogrzewania pomieszczenia poprawi się.

  To, jak dobrze grzejniki będą ogrzewane, zależy od sposobu, w jaki dostarczają chłodziwo. Istnieje coraz mniej skutecznych opcji.

  Grzejniki z dolnym podłączeniem

  Wszystkie grzejniki mają dwa rodzaje połączeń - boczne i dolne. Przy niższym połączeniu nie może występować rozbieżność. Istnieją tylko dwa odgałęzienia - wejście i wyjście. Odpowiednio, z jednej strony chłodziwo jest dostarczane do chłodnicy, a z drugiej strony jest odprowadzane.

  Niższe połączenie grzejników dla jednorurowych i dwururowych systemów grzewczych

  W szczególności, gdzie podłączyć serwer i gdzie odwrotny zapis jest w instrukcjach instalacji, które muszą być koniecznie dostępne.

  Ogrzewanie akumulatorów z bocznym podłączeniem

  Przy bocznym połączeniu opcji jest znacznie więcej: tutaj rurociąg zasilający i powrotny może być podłączony w dwóch rozgałęzieniach, odpowiednio, czterech opcjach.

  Numer opcji 1. Połączenie diagonalne

  To połączenie grzejników za najbardziej skuteczne, to jest traktowane jako standard i to w jaki sposób producenci przeżywają swoje urządzenia grzewcze i dane w paszporcie mocy cieplnej - na takiej liniowej. Wszystkie inne rodzaje połączeń są mniej skuteczne w dostarczaniu ciepła.

  Diagonalny schemat połączeń grzejników z układem dwururowym i jednorurowym

  Dzieje się tak dlatego, że po podłączeniu diagonalnej baterii, gorący płyn chłodzący jest podawany do górnego wejścia z jednej strony, przechodzi przez cały grzejnik i wychodzi z przeciwległej, spodniej strony.

  Jak wynika z tytułu, rurociągi są połączone z jednej strony - z góry, z powrotem - z dołu. Opcja ta jest wygodna, gdy pion znajduje się z boku nagrzewnicy, co często zdarza się w mieszkaniach, ponieważ ten typ połączenia zwykle przeważa. Gdy chłodziwo jest podawane od dołu, taki schemat jest rzadko używany - nie jest bardzo wygodne umieszczanie rur.

  Złącze boczne dla systemu dwururowego i jednorurowego

  Dzięki temu połączeniu grzejników sprawność grzewcza jest tylko nieznacznie niższa - o 2%. Ale to tylko wtedy, gdy części w grzejnikach są trochę - nie więcej niż 10. Z dłuższą baterią, jest daleko od krawędzi, że będzie źle ogrzać się, a nawet pozostać zimnym. W grzejnikach płytowych, aby rozwiązać problem, nakładają one przedłużacze przepływu - rury, które doprowadzają chłodziwo nieco dalej niż środek. Te same urządzenia mogą być instalowane w grzejnikach aluminiowych lub bimetalowych, poprawiając wymianę ciepła.

  Numer opcji 3. Dolne lub piąte połączenie

  Ze wszystkich opcji połączenie siodełkowe grzejników jest najmniej skuteczne. Straty wynoszą około 12-14%. Ale ta opcja jest najbardziej niepozorna - rury są zwykle układane na podłodze lub pod nią, a ta metoda jest najbardziej optymalna z punktu widzenia estetyki. I tak, że straty nie wpływają na temperaturę w pomieszczeniu, możesz wziąć grzejnik trochę mocniejszy niż to konieczne.

  Połączenie siedzeń grzejników

  W systemach z naturalną cyrkulacją ten rodzaj połączenia nie powinien być wykonywany, ale z pompą działa dobrze. W niektórych przypadkach nie gorszy od strony. Przy pewnej prędkości przepływu chłodziwa powstają prądy wirowe, cała powierzchnia jest ogrzewana, a wymiana ciepła wzrasta. Zjawiska te nie zostały jeszcze do końca zbadane, dlatego nie można przewidzieć zachowania płynu chłodzącego.

  Podłączanie akumulatorów w prywatnym domu

  Główną funkcją każdego systemu grzewczego jest ogrzanie pomieszczenia. Każdy element takiego układu, od kotła do baterii w najdalszym pomieszczeniu, musi być podłączony i ustawiony w taki sposób, aby poziom ich przenikania ciepła był zbliżony do maksymalnego. W systemie łączenia grzejników należy wziąć pod uwagę charakterystykę każdego pomieszczenia, np. Położenie rur, ich długość i całkowitą liczbę urządzeń grzewczych.

  Zdjęcie 1 Przykłady podłączenia grzejników

  Ogrzewanie w domu działa jednocześnie w dwóch kierunkach:

  • Ogrzewanie pomieszczenia,
  • Zapobieganie ruchowi zimnego powietrza.

  Dlatego połączenie grzejników w prywatnym domu jest dość skomplikowanym procesem, którego poprawność zależy od komfortu w pomieszczeniu.

  Video 1 Przewodnik po podłączaniu akumulatorów

  Najczęściej baterie umieszczane są pod parapetem, dlatego należy wytrzymać pewną odległość:

  • Pomiędzy ścianą a baterią - od trzech do pięciu centymetrów.
  • Pomiędzy podłogą a grzejnikiem - nie mniej niż 10 centymetrów.

  Ponadto baterii nie należy umieszczać całkowicie pod parapetem - jeśli jest ona zbyt szeroka, urządzenie grzewcze należy popchnąć do przodu za pomocą specjalnych elementów mocujących.

  W przypadku, gdy ciepło jest bardzo mocne, zaleca się umieszczenie ekranu, który rozprowadza ciepłe powietrze.

  W chatach lub domach najczęściej akumulatory są umieszczane w dwóch wersjach - jedno- i dwuprzewodowej. Warto rozważyć każdy z nich bardziej szczegółowo, aby znaleźć najbardziej optymalny dla siebie.

  Photo 2 Schemat połączeń z jednym przewodem

  Sposoby podłączenia grzejników do prywatnego domu obejmują najprostszą metodę z jedną rurą, w której wszystkie baterie są połączone szeregowo za pomocą pojedynczej rury. Przechodzi z kotła do pierwszego grzejnika, a następnie do drugiego, trzeciego i tak dalej. Jest jeszcze inna opcja dla tego połączenia - pojedyncza rura, do której grzejniki są połączone za pomocą pionów i rur powrotnych (przepływ powrotny). W pierwszej wersji schematu jeden z grzejników nie może zostać zablokowany bez zatrzymywania dostaw ciepła dla innych. Zaletą tej metody jest oszczędność materiałów, minus - duża różnica w ogrzewaniu pierwszego grzejnika z kotła i chłodnicy w najdalszym pomieszczeniu.

  Wideo 2 Ogrzewanie z pojedynczą rurą grzejnikową

  Zdjęcie 3 Schemat połączeń dwururowych

  Sposób podłączenia grzejników w prywatnym domu w ramach tego schematu jest nieco bardziej skomplikowany. System składa się z kilku baterii grzewczych, które są połączone równolegle. W tym przypadku gorąca woda jest dostarczana przez jedną rurę, a przepływ powrotny przez drugą. Ta metoda jest najbardziej odpowiednia do ogrzewania prywatnego domu lub domku, ponieważ stopień ogrzewania w tym przypadku jest prawie identyczny we wszystkich pomieszczeniach, można go regulować za pomocą wygodnego regulatora temperatury.

  Zdjęcie 4 Połączenie diagonalne baterii

  Podczas umieszczania grzejników należy wziąć pod uwagę, w jaki sposób zaprojektowano system ogrzewania, w szczególności, jeżeli przepływ płynu chłodzącego jest zapewniany przez pompę, problemy w tym przypadku są znacznie mniejsze, ale istnieje zależność od nośników energii.

  Wideo 3 Jak podłączyć grzejnik do dwururowego systemu grzewczego

  O wiele częściej występuje naturalny obieg, czyli gorący płyn chłodzący, najczęściej woda, wznosząca się do góry, wypycha masę zimna. W tym przypadku system ogrzewania nie zależy od nośników energii, ale taki schemat powinien być zaprojektowany tylko przez specjalistów, którzy będą badać całkowitą długość rur, specyfikę, liczbę elementów grzejnych i liczbę sekcji w grzejnikach.

  Krótko mówiąc, jeśli celem jest zapewnienie wysokiej jakości ogrzewania w domu, konieczne jest uwzględnienie wszystkich cech konkretnego obiektu i powierzenie tego procesu specjalistom.

  Pozdrowienia dla wszystkich! Muszę wymienić konwencjonalny grzejnik stalowy na aluminiowy, pod warunkiem, że dostarczę wodę z jednej rury. Nasi hydraulicy, którym nie ufam, bo już raz zainstalowali dla mnie baterię aluminiową i skończyło się to smutno. Zrobili paszę od dołu, z góry z jednej strony baterii, w wyniku czego tylko pierwsza sekcja się nagrzewa. To samo, co chcieli zrobić z nowymi radiatorami, dosłownie chwycił jego rękę, pokazał, że wyszło wcześniej. Pomyślałem, że zdecydowałem, że lepiej jest zrobić drugą stronę górnego wylotu baterii. Proszę doradzić, które schematy podłączenia grzejników są optymalne, jak to zrobić - wszystko na wierzchu czy co? A które połączenie grzejników jest lepsze?

  Sytuacja jest taka - kupił dom w lecie, system ogrzewania, oczywiście, nie wymyślił, wierzyłem właścicielowi. Teraz było pytanie - system się zaczął, wszystkie baterie są ciepłe, z wyjątkiem jednego. Jak podłączyć grzejnik do prywatnego domu, który będzie ciepły?

  Nie zgrzewaj na właściciela poprzedniego. Najprawdopodobniej nie ma z tym nic wspólnego, a połączenie grzejników w prywatnym domu zostało już zrobione poprawnie, a ty zebrałeś powietrze w chłodnicy. Po prostu pozbądź się powietrza. Musi być specjalny zawór!

  Powiedz mi, jaki będzie schemat podłączenia akumulatorów grzewczych w domu - informacja wstępna jest następująca: ma dwururowy system grzewczy. Oznacza to, że woda jest podawana przez jedną rurę i jest przekazywana przez inną. Jeśli wszystko rozumiem poprawnie, wówczas w tym przypadku stosowane jest niezależne i równoległe połączenie wszystkich elementów grzejnych. Posiadam aluminiowe radiatory od Sialco. Jak je połączyć: od dołu do góry lub odwrotnie od góry do dołu?

  Roma, w twoim przypadku schemat podłączenia ogrzewania w prywatnym domu jest prosty i zrozumiały - tylko od góry do dołu i nic więcej)))

  Konieczne jest unikanie powietrza - to główny problem wszystkich systemów grzewczych. Dlatego obieg grzewczy w prywatnym domu zawsze musi być taki, że pozwala powietrze zbierać dokładnie, gdzie najłatwiej jest zwolnić lub stojącej maszynę, niż gdzie powietrze swędzenie. Jak rozumiem, trzeba zrobić małe nachylenie rur, a następnie pęcherzyki będą przekazywane w całej sieci. Cóż, cała sieć zapewnia dystrybucję dla kilku oddziałów, po czym okablowanie jest gotowe. Oczywiście, jeśli umieścisz pompę na każdej osobnej gałęzi, nie będzie w niej żadnego powietrza - wszystko będzie działać dobrze i tak!

  Oto, jak to nie jest takie jasne! Sposoby łączenia grzejników w prywatnym domu są inne, to zrozumiałe. Ale musisz zrozumieć, że system dwururowy może być albo z dnem, albo z górnym wyciekiem - to wszystko zależy. Rozumiem, że Roman ma mniejszy wyciek. Oczywiście oczywiście nie ma innych opcji - woda wchodzi do chłodnicy z góry, ale wychodzi z dołu. Więc jakoś nie możesz myśleć o niczym innym.

  Dzięki za artykuł. Bardziej konkretne pytanie - jak podłączyć grzejniki w domu prywatnym, jeśli chcę umieścić stalowy, a nie poziomo, ponieważ są one zazwyczaj ustawione, ale w pionie. Umieściłem Lideę - ich wysokość to 120, szerokość 30 i grubość 10. Czy pionowy montaż wpłynie na jakość ogrzewania? A jeśli ciepło jest normalne, to jak najlepiej połączyć - z boku lub z dołu?

  Cóż, jeśli masz zwykły, zwykły schemat podłączania akumulatorów w prywatnym domu, wszystko będzie działać idealnie, jeśli po prostu zdejmiesz boczne osłony! Możesz łączyć się jak kochanie lubi, po prostu nie zapomnij, że po połączeniu istnieje możliwość prostego wietrzenia. Jeśli mówimy o pięknie połączenia, to lepiej jeszcze poniżej i na podłodze, lub skierować rogi do ściany. Tak jak jest.

  Chcę odpowiedzieć na Marsa. Po nawiązaniu połączenia grzejniki w domu prywatnym - Podłączyć dolnym dno początkowo niemożliwe ze względu na charakter struktury chłodziwa baterii ledwo unosi się do góry. Dlatego część baterii pozostanie zimna! Możesz wykonać górne dno, ale znowu, ze względu na cechy wewnętrznych kanałów, część, która znajduje się po drugiej stronie połączenia, również się nie rozgrzeje. Tak więc na koniec istnieje tylko jedna prawdziwa i skuteczna opcja - połączenie zgodnie ze schematem u góry i po przekątnej.

  I jak powiedział Andrew, lepiej jest połączyć się ze ścianą, a wtedy zewnętrzne połączenie będzie wyglądało jak oh, jak brzydko!

  Mars, jak prawidłowo zainstalować grzejniki w prywatnym domu w twoim przypadku, który już zrozumiałeś. I chciałbym zwrócić uwagę na modele grzejników - lepiej zabrać Kermi, które dla szpitali zostały wykonane - mają one zewnętrzny panel płaski, bez terenu. Będzie wyglądać idealnie!

  Droga, są wielkie możliwości podłączenia grzejników w prywatnym domu zalecił Mars zapomniał tylko, aby określić, jaki rodzaj modelu on Lidea używany)))) Jeśli ten model 22, 31, lub jakiekolwiek inne, nie mają zero na końcu pionu nie może być instalacja trzymaj! Właśnie tam żebra wewnątrz są ustawione poziomo! Jeśli więc przekręcisz grzejnik, nie będzie on mógł osiągnąć określonej wydajności producenta, bez względu na to, jak go pobierzesz i nie podłączaj go!

  Powiedz mi, jakie schematy połączeń grzejników w prywatnym domu są możliwe, jeśli są wykonane ze stali. Jak najlepiej: nakarm i zwróć lewy dolny. Lub jak? Grzejniki stoją inaczej - i 60 centymetrów, a metr jeden dwadzieścia.

  Cóż, istnieją różne schematy ogrzewania prywatnego domu, które są wykonywane same, widać zdjęcie. Idealną opcją będzie tak zwana przekątna, gdy posuw zostanie wykonany u góry, a rewers znajduje się u dołu, ale po przeciwnej stronie.

  Jeśli wybierzesz opcję jednostronną, wówczas jest odpowiednia dla modeli o długości nie większej niż jeden metr, a jeśli długość jest duża, to przy tym połączeniu druga strona będzie bardzo słabo nagrzana.

  Opcja dolnego dna połączenia będzie działać mniej więcej normalnie na krótkich bateriach, ale w przypadku modeli dłuższych niż 150 centymetrów w tym przypadku górna część nie rozgrzeje się.

  Zainstalowałem w domu kocioł na paliwo stałe, chcę, żeby działało grawitacyjnie, ale ustawiłem pompę, wykonałem jednokierunkowe połączenie baterii. Znajomi mówili, że diagonalna jest lepsza i jak moje baterie się nie nagrzewają. Teraz nie wiem, co zrobić lub przebudować?

  Dom prywatny, zainstalował kocioł Vylant i dwururowe podłączenie baterii (6 sztuk) w szeregu (u góry - zasilanie, dół - powrót). Kocioł o 60 stopniach pracuje przez 1 minutę, po czym wyłącza się na 5 minut. Obniżam powietrze w każdej baterii i w najwyższym punkcie systemu przez dźwig Maevsky. Baterie są równie ciepłe w całym domu. Co może być problemem w kotle lub czymś innym?

  Podłączył się do baterii i poprowadził rury od kuchni do spiżarni. Przewody zimne (wydmuchiwane powietrze). Potrzebuję porady.

  Phoenix Sirius to po prostu bomba. W reżimie potstil rozproszone do 4 litrów na godzinę. SS otrzymał z fortecą.

 • 01/17/2018 »Własnoręczne urządzenie Phoenix - Narodny, Dream, Elegant, Mechanic i inne

  Po raz drugi jeżdżę do Phoenix-elegancko. Nie rozumiem, dlaczego taka destylacja w wysokiej temperaturze? Ogień.

 • 01.01.2018 »Jak ocieplić ścianę w mieszkaniu od wewnątrz

  Na płytach PIR ma sens, jeśli potrzebujesz prywatnego domu, aby szybko zamknąć izolację termiczną. Nie pachnie, nie.

 • 01.01.2018 »Najlepsze domowe urządzenie - jak wybierać iz czego

  Cześć. Każdego roku urządzenia są ulepszane, rany dziecięce są eliminowane, radzimy.

 • 01.01.2018 »Najlepsze domowe urządzenie - jak wybierać iz czego

  Przydatny artykuł. Jeśli chcesz poznać moją opinię, podzielę się nią. Ja też robię swoje domowe warzenie.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  − 3 = 2