Schemat podłączenia fotokomórki

Schemat podłączenia fotokomórki

Schemat podłączenia fotokomórki do oświetlenia ulicznego

 1. Urządzenie i zasada działania fotokomórki
 2. Schematy połączeń
 3. Montaż przekaźnika foto zgodnie z wybranym schematem
 4. Wideo

Jedną z opcji automatyzacji procesów jest czujnik światła lub schemat połączeń fotokomórki do oświetlenia ulicznego. Systemy te mogą znacznie zaoszczędzić energię elektryczną, w tym wyłączyć światło, w zależności od stopnia oświetlenia na ulicy.

Urządzenie i zasada działania fotokomórki

Konstrukcja standardowej fotokomórki składa się z trzech głównych części: fotokomórki, komparatora i samego przekaźnika. Jako fotokomórki wykorzystywane są fotoprzewodniki, fototranzystory lub fotodiody. Przy ich bezpośrednim uczestnictwie analizowana jest intensywność światła. Reagują wrażliwie na stopień światła w otoczeniu i, w zależności od tego, włączają lub wyłączają światło.

Komparator służy jako tzw. Próg działania systemu. Jeżeli napięcie pochodzące z fotokomórki jest większe niż wartość zadana, to urządzenie włącza przekaźnik, a następnie włącza się oprawa. Na wyjściu całego urządzenia zainstalowany jest przekaźnik lub triak bezpośrednio biorący udział w przełączaniu obciążenia, to znaczy przy włączaniu lub wyłączaniu urządzenia oświetleniowego.

Ogólna zasada działania fotokomórki jest następująca: gdy poziom oświetlenia zmniejsza się, następuje zmiana oporu na fotorezystorze. Prowadzi to do wzrostu napięcia i późniejszej pracy przekaźnika. Dlatego też urządzenie oświetleniowe z podłączonym fotoodtwarzaczem będzie działało, dopóki nie stanie się wystarczająco jasne.

Jeszcze przed instalacją przekaźnika fotograficznego konieczne jest wybranie najbardziej optymalnego wariantu do podłączenia przewodów do zacisków czujnika i urządzenia oświetleniowego. Z reguły stosowane są dwa główne schematy połączeń.

W pierwszym schemacie połączenia używana jest skrzynka przyłączeniowa, z której wyprowadzana jest nowa linia. Zasada połączenia jest tutaj taka sama, jak w przypadku korzystania z konwencjonalnego przełącznika światła, gdy odpowiednie przewody zerowe i fazy są ze sobą połączone. Zero podawane jest bezpośrednio do oprawy, a przewód fazowy jest połączony z przerwą. Ponadto neutralny drut przechodzi również przez fotokomórkę. Ta opcja jest odpowiednia do instalacji nowych sieci elektrycznych.

W drugim schemacie nie ma skrzynki połączeniowej. Metodę tę stosuje się, gdy naprawa jest już wykonana, a niepożądane jest wykonanie ściegów pod dodatkową linią. Dlatego połączenie przekaźnika fotograficznego wykonuje się bezpośrednio. Przewód fazowy i neutralny oraz uziemienie wchodzą do obudowy urządzenia i są połączone za pomocą zacisków. Po wybraniu najbardziej odpowiedniej opcji możesz przejść bezpośrednio do montażu przekaźnika fotograficznego.

Montaż przekaźnika foto zgodnie z wybranym schematem

Instalacja zależy od konkretnej modyfikacji produktu. Są tam przekaźniki foto zamontowane na szynie DIN i przymocowane do ściany lub poziomej powierzchni. Można używać tylko wersji ulicznych. Są one typu wbudowanego lub są instalowane tylko od górnej strony powierzchni.

Przykładem jest uchwyt ścienny fotokomórki, ponieważ ta opcja jest najczęściej używana do oświetlenia ulicznego. Podłączenie wyłącznika zmierzchowego do oprawy odbywa się w kilku etapach. Przede wszystkim konieczne jest odłączenie zasilania od sieci elektrycznej poprzez wyłączenie napięcia na płytce wejściowej. Następnie przewód zasilający jest ciągnięty do miejsca instalacji urządzenia obok lampy. Najbardziej niezawodną i ekonomiczną opcją jest kabel PVA z trzema rdzeniami.

Przed podłączeniem do zacisków, żyły są wstępnie usuwane z izolacji o około 10-12 mm. W korpusie fotokomórki powstają otwory, które łączą ją z oprawą i siecią. W przygotowanych otworach wprowadzane są specjalne gumowe uszczelki, dzięki czemu korpus jest bardziej szczelny, dzięki czemu kurz i wilgoć nie dostają się do środka. Pozycja otwarcia wyłącznika zmierzchowego powinna znajdować się na dole. W ten sposób powstaje dodatkowa ochrona przed wilgocią wprowadzaną do obudowy.

Fotokomórka jest podłączona zgodnie z wybranym schematem. Faza wejściowa jest podłączona do złącza L, a wejście zerowe jest podłączone do zacisku N. Przewód uziemiający jest podłączony do oddzielnego zacisku śrubowego, który ma odpowiednie oznaczenie. Przed podłączeniem przekaźnika fotograficznego lampą lub reflektorem LED, kabel jest przycinany na wymaganą długość. Izolacja jest również oderwana, po czym końce rdzeni są połączone z zaciskami N i L przełącznika i wkładu. Uziemienie nie jest połączone, jeśli obudowa lampy nie przewodzi prądu elektrycznego.

Na końcu instalacji schemat połączeń fotokomórki do oświetlenia ulicznego polega na zainstalowaniu w jej miejscu pokrywy ochronnej i doprowadzeniu napięcia z karty wejściowej. Następnie urządzenie jest testowane i finalizowane.

Połącz przekaźnik fotograficzny - instrukcje krok po kroku z lekcją wideo

Najpierw przyjrzymy się, jak działa przełącznik zmierzchowy, aby zobaczyć cechy jego połączenia, które przedstawimy poniżej.

Konstrukcja fotorezystora obejmuje trzy podstawowe elementy: fotokomórkę, komparator i przekaźnik.

Jeśli chodzi o fotokomórkę (a właściwie jest to fotodioda, fototranzystor lub fotorezystor), jej głównym celem jest analiza natężenia światła. Jeśli ulica stanie się ciemna lub rozjaśniona, fotokomórka poinformuje o tym, na podstawie której światło zostanie włączone / wyłączone. Komparatorem jest tak zwany próg działania systemu. Jeśli napięcie dostarczane przez fotokomórkę przekracza wartość zadaną, komparator włącza przekaźnik, a w konsekwencji oprawę. Przekaźnik (lub triak) to urządzenie wyjściowe, które łączy obciążenie (w naszym przypadku jest to żarówka).

Mówiąc najprościej, zasada działania jest następująca: gdy poziom oświetlenia zmniejsza się, rezystancja na fotorezystorze zmienia się, w wyniku czego wzrasta napięcie i przekaźnik odpada. W rezultacie lampa, do której podłączone jest urządzenie, jest włączona, dopóki się nie zaświeci.

Recenzja wideo wykrywacza firmy Feron, model SEN27:

Przed przystąpieniem do instalacji przełącznika kontroli światła (inna popularna nazwa) zamiast tradycyjnego przełącznika światła, musisz zrozumieć, jak podłączyć przewody do opraw i zacisków czujnika. Schemat połączeń foto-przekaźnika do oświetlenia ulicznego można przedstawić w dwóch wersjach: za pomocą skrzynki połączeniowej i bez jej zastosowania. Pierwsza opcja jest używana, gdy występuje wymiana okablowania elektrycznego w domu. W takim przypadku będziesz musiał wyprowadzić nową linię ze skrzynki tylnej.

Układ przewodów wygląda następująco:

Jak widać połączenie przełącznika światła z oprawą jest praktycznie takie samo, jak połączenie przełącznika światła. Podobnie jak w zwykłej wersji, faza jest na przerwie i zero bezpośrednio do latarni. Jedyną różnicą jest to, że zerowy drut powinien zostać zwinięty również w samym fotosiemieniu.

Jeśli wykonałeś już naprawę w domu i nie chcesz przymocować ściany do nowej linii, możesz użyć drugiej opcji do samodzielnego podłączenia przekaźnika fotograficznego: bezpośrednio:

W takim przypadku wszystkie 3 przewody: faza, zero i uziemienie wbudowane są w obudowę i są zaciskane za pomocą zacisków. Zarówno pierwsza jak i druga metoda instalacji jest poprawna. Wybierając odpowiednią opcję, możesz pójść dalej - samemu zainstalować przekaźnik fotograficzny.

Instrukcja instalacji krok po kroku

Natychmiast chciałbym odejść od tematu i doradzić, aby jednocześnie podłączyć fotokomórkę i czujnik ruchu do oświetlenia. W parze, te dwa urządzenia umożliwią włączenie oprawy w momencie pojawienia się ciemności, tylko jeśli dana osoba pojawi się w strefie wykrywania. Jeśli nikt nie jest na miejscu, żarówki nie będą się świecić, co pozwoli zaoszczędzić znaczną ilość energii.

Sposób instalacji zależy od klasy ochrony i rodzaju mocowania zakupionego wyłącznika zmierzchowego.

Do chwili obecnej istnieją różne opcje produkcji, a mianowicie:

 • z mocowaniem na szynie DIN, na ścianie lub na poziomej powierzchni;
 • ulica lub pokój (w zależności od stopnia ochrony IP);
 • wbudowana lub zewnętrzna fotokomórka.

W podręczniku zapewnimy na przykład instalację fotowyłącznika do oświetlenia ulicznego z mocowaniem ściennym. Połączenie jest wykonywane na stoisku dla wygody, zwłaszcza, że ​​jest to tylko przykład.

Aby więc podłączyć przekaźnik fotograficzny do lampy, należy wykonać następujące czynności:

 1. Odłączamy zasilanie elektryczne od ekranu wejściowego i sprawdzamy obecność prądu w skrzynce przyłączeniowej, z której będziemy prowadzić przewód.
 2. Pociągnij przewód zasilający do miejsca instalacji włącznika światła (obok urządzenia oświetleniowego). Zalecamy stosowanie trójprzewodowego przewodu PVA do podłączenia wyłącznika zmierzchowego, który okazał się niezawodnym i niezbyt drogim wariantem przewodu.
 3. Oczyszczamy przewody z izolacji przez 10-12 mm, aby połączyć je z zaciskami.
 4. Tworzymy otwory w obudowie do budowy żył, aby podłączyć przekaźnik fotograficzny do sieci i światła.
 5. Aby zwiększyć szczelność korpusu, w wyciętych otworach mocujemy specjalne gumowe uszczelki, które chronią przed wnikaniem pyłu i wilgoci do środka. Przy okazji umieść wyłącznik zmierzchowy w taki sposób, aby otwory pod spodem były poniżej, co zapobiegnie przenikaniu wilgoci pod pokrywą.
 6. Łączymy przekaźnik fotograficzny do oświetlenia ulicznego zgodnie ze schematem elektrycznym, który przedstawiliśmy powyżej. Jak widać na zdjęciu, faza wstępna jest podłączona do złącza L, a wejście neutralne do N. Do uziemienia przeznaczony jest oddzielny zacisk śrubowy o odpowiednim oznaczeniu.
 7. Odciąć żądaną długość drutu, aby podłączyć przełącznik światła do żarówki (w rzeczywistości może to być nawet reflektor LED). Obieramy również izolację o 10-12 mm i podłączamy ją odpowiednio do zacisków N 'i L'. Drugi koniec przewodu jest doprowadzany do źródła światła i podłączony do końcówek wkładu. Jeżeli obudowa oprawy nie przewodzi prądu, nie jest konieczne podłączenie uziemienia.
 8. Instalacja i podłączenie się skończyły, przystępujemy do ustawienia przekaźnika zdjęć własnymi rękami. Nie ma nic skomplikowanego, w zestawie jest specjalna czarna torba, która jest niezbędna do symulacji nocy. Na korpusie sensora światła można zobaczyć regulator (oznaczony skrótem LUX), który służy do wyboru intensywności podświetlenia, przy którym przekaźnik się wyłączy. Jeśli chcesz oszczędzać energię elektryczną, ustaw pokrętło na minimum (znak "-"). W takim przypadku sygnał włączenia zostanie wyświetlony w pełnej ciemności na ulicy. Zazwyczaj kontroler znajduje się obok zacisków śrubowych, nieco w lewo i powyżej (jak pokazano na zdjęciu).
 9. Ostatnim etapem podłączenia fotokomórki jest zamocowanie osłony ochronnej i włączenie energii elektrycznej do rozdzielnicy. Gdy to zrobisz, możesz przystąpić do testowania urządzenia.

To wszystko, co chciałem wam powiedzieć o tym, jak samodzielnie zainstalować i podłączyć przekaźnik fotograficzny. Zalecamy również obejrzenie wizualnej lekcji wideo, która szczegółowo opisuje całą naturę okablowania.

Na koniec należy powiedzieć, którzy producenci przełączników zmierzchowych są najbardziej jakościowymi. Do tej pory zaleca się preferowanie produktów takich firm, jak Legrand (Legrand), ABB, Schneider electric i IEK. By the way, ostatnia firma ma dość wiarygodny model - FR-601, który ma wiele pozytywnych opinii na forach.

Powiedz mi, czy mogę zainstalować czujnik na lampie, która już stoi na słupie? Zero przechodzi bezpośrednio na przewody i przechodzi przez przełącznik. Okazuje się, że czujnik nie wymaga zera?

Czujnik można zainstalować. Połącz się tylko z nim, musisz koniecznie zerwać.

Mamy 3 kolejne pokoje (korytarz budynku mieszkalnego)

Pokój 1 ma światło dzienne.

Pokój 2 (ciągły) nie ma światła dziennego.

Pokój nr 3 nie ma światła dziennego.

Teraz mamy 2 równolegle podłączone DD-024V w pokojach 1 i 3.

Wszystko działa. Nie podoba mi się światło w pokoju 1 w ciągu dnia.

Chcę dodatkowo umieścić przekaźnik fotograficzny FD 601 na ładunku w pokoju 1.

Jeśli brązowy przewód przekaźnika fotograficznego FD 601 na L pochodzi od czerwonego DD-024V, w jaki sposób ładunek (lampa żarowa) zareaguje po uruchomieniu czujnika ruchu?

Obwód zadziała, jeśli przekażesz przekaźnik fotograficzny w fazie przerwy przed czujnikiem ruchu w pierwszym pomieszczeniu. Nie trzeba podłączać przekaźnika fotograficznego do całej linii, ale tylko do odgałęzienia, które przechodzi do pierwszego czujnika. Tj. Drugi czujnik ruchu nie może być zależny od przekaźnika fotograficznego. Schemat pracy będzie następujący: światło w pierwszym pomieszczeniu zostanie włączone tylko w nocy i tylko wtedy, gdy DD się uruchomi. W trzecim pomieszczeniu światło zawsze się włącza po uruchomieniu DD. Po nawiązaniu połączenia zapisz, czy działa poprawnie, ponieważ Taki schemat, którego nigdy nie używaliśmy, został stworzony tylko przez teorię.

Pokój 1 - wyjście do windy i klatki schodowej.

Pokój 2 -Tambur - przejście między drzwiami, w których znajduje się wywóz śmieci.

Pokój 3-korytarz dla 4 apartamentów.

Czujnik ruchu DD 024V ma wbudowany czujnik światła.

Aby zrealizować swój schemat połączeń, wystarczy użyć wbudowanego czujnika światła i rozdzielić ładunek oddzielnie dla każdego DD. (dla pomieszczenia ładunkowego DD-1 1, dla obciążenia pomieszczenia DD-2 3)

Problem z Room 2, gdzie się połączyć?

Jeśli do DD-1, oświetlenie w pokoju 2 nie zostanie włączone po opuszczeniu mieszkania.

Jeśli do DD-2, oświetlenie w pokoju 2 nie włącza się po wyjściu z windy.

Umieść kolejny DD w pokoju 2, jest to trochę kosztowne.

Na podstawie powyższego i powstał pomysł, dodatkowo umieść fotokomórkę FD 601 na obciążeniu pomieszczenia 1.

Połączony fotorelacja ФР 601 power pochodzi z ДД 024В.

Działa, ale oświetlenie (w ciemności) jest włączane po 6 sekundach od wyzwolenia DD 024V.

Wystarczy czas, aby ukończyć ciemność z windy do drzwi przedsionka. Niewygodne.

Będę musiał umieścić inny DD w pokoju 2.

Obwód fotokomórki i zasady połączeń

Automatyzacja oświetlenia w mieszkaniu, w domu lub na ulicy odbywa się za pomocą przekaźnika fotograficznego. Jeśli odpowiednio skonfigurowany, włączy światło, gdy nadejdzie ciemność i wyłączy się w ciągu dnia. Nowoczesne urządzenia zawierają ustawienie, w którym można ustawić spust w zależności od światła. Stanowią integralną część systemu "inteligentnego domu", który przejmuje znaczną część obowiązków właścicieli. Obwód fotoprzekaźnikowy zawiera przede wszystkim rezystor, który zmienia opór pod działaniem światła. Jest łatwy do złożenia i dostosowania ręcznie.

Schemat podłączenia fotokomórki do oświetlenia ulicznego zawiera czujnik, wzmacniacz i urządzenie uruchamiające. Bęben światłoczuły PR1 pod wpływem światła zmienia opór. Wielkość prądu płynącego przez niego jest różna. Sygnał jest wzmacniany przez tranzystor złożony VT1, VT2 (obwód Darlington), az niego przechodzi do siłownika, którym jest przekaźnik elektromagnetyczny K1.

W ciemności rezystancja fotoczujnika wynosi kilka mΩ. Pod wpływem światła zmniejsza się do kilku kilo. To otwiera tranzystory VT1, VT2, w tym przekaźnik K1, obwód obciążenia sterującego poprzez styk K1.1. Dioda VD1 nie przepuszcza prądu samoindukcyjnego, gdy przekaźnik jest wyłączony.

Pomimo prostoty, obwód foto-przekaźnikowy ma wysoką czułość. Aby ustawić go na wymagany poziom, używany jest rezystor R1.

Napięcie zasilania jest wybierane zgodnie z parametrami przekaźnika i wynosi 5-15 V. Prąd uzwojenia nie przekracza 50 mA. Jeśli chcesz go zwiększyć, możesz użyć mocniejszych tranzystorów i przekaźników. Czułość fotokomórki wzrasta wraz ze wzrostem napięcia zasilania.

Zamiast fotorezystora można zainstalować fotodiodę. Jeżeli wymagany jest czujnik o podwyższonej czułości, stosuje się obwody z fototranzystorami. Ich użycie jest wskazane w celu zaoszczędzenia energii elektrycznej, ponieważ minimalny limit działania konwencjonalnego urządzenia wynosi 5 luksów, gdy otaczające obiekty są nadal rozróżnialne. Próg 2 luksów odpowiada głębokiemu zmierzchowi, po którym po 10 minutach pojawia się ciemność.

Fotorealoryczny zaleca się używać nawet przy ręcznym sterowaniu oświetleniem, ponieważ można zapomnieć o wyłączeniu światła, a czujnik sam go "zatroszczy". Nie jest trudno zainstalować, a cena jest dość przystępna.

Wybór przekaźnika fotograficznego zależy od następujących czynników:

 • czułość fotokomórki;
 • napięcie zasilania;
 • włączona moc;
 • środowisko zewnętrzne.

Czułość jest określana jako stosunek tworzonego fotoprądu do wielkości zewnętrznego strumienia światła i jest mierzona w μA / lm. Zależy od częstotliwości (widmowa) i intensywności światła (całka). Aby kontrolować oświetlenie w codziennym życiu, ważna jest ostatnia cecha, zależna od całkowitego strumienia świetlnego.

Wartość napięcia znamionowego można znaleźć na obudowie urządzenia lub w dokumencie towarzyszącym. Urządzenia produkcji zagranicznej mogą mieć inne standardy napięcia zasilania.

Moc urządzeń, do których podłączony jest przekaźnik foto, zależy od obciążenia styków. Przekaźniki oświetlenia mogą obejmować bezpośrednie przełączanie lamp przez styki czujnika lub przez rozruszniki, gdy obciążenie jest wysokie.

W plenerze wyłącznik zmierzchowy umieszczony jest pod uszczelnioną przezroczystą pokrywą. Jest to ochrona przed wilgocią i opadem. Podczas pracy w zimnym okresie stosuje się ogrzewanie.

Modele produkcji fabrycznej

Wcześniej obwód foto-przekaźnikowy był samonośny. Teraz nie jest to konieczne, ponieważ urządzenia stały się tańsze, a funkcjonalność rozszerzona. Są używane nie tylko do oświetlenia zewnętrznego lub wewnętrznego, ale także do podlewania roślin, systemów wentylacyjnych itp.

Modele fabryczne są szeroko stosowane w urządzeniach automatyki, na przykład do sterowania oświetleniem ulicznym. Często można zobaczyć płonące światła po południu, które zapomniały wyłączyć. Jeśli są fotokomórki, nie ma potrzeby ręcznego sterowania oświetleniem.

Schemat foto-przekaźnika fr-2 produkcji przemysłowej służy do automatycznego sterowania oświetleniem ulicznym. Tutaj również urządzeniem przełączającym jest przekaźnik K1. Podstawa tranzystora VT1 jest połączona z fotoprzewodnikiem FSK-G1 z rezystorami R4 i R5.

Zasilanie jest zasilane z sieci jednofazowej 220 V. Gdy oświetlenie jest małe, rezystancja FSK-G1 jest duża, a sygnał oparty na VT1 nie wystarcza do jego otwarcia. Zgodnie z tym tranzystor VT2 również jest zamknięty. Przekaźnik K1 jest włączony, a jego styki robocze są zamknięte, co powoduje, że żarówki się palą.

Gdy natężenie oświetlenia wzrasta do wartości progowej, rezystancja fotorezystora zostaje zmniejszona, a klucz tranzystorowy otwiera się, po czym wyłącza się przekaźnik K1, przerywając obwód zasilania lamp.

Wybór modeli jest wystarczająco duży, abyś mógł wybrać właściwy:

 • ze zdalnym czujnikiem umieszczonym na zewnątrz korpusu produktu, do którego są podłączone 2 przewody;
 • Lux 2 - urządzenie o wysokiej niezawodności i poziomie jakości;
 • przekaźnik foto z zasilaniem 12 V i obciążeniem nieprzekraczającym 10 A;
 • moduł z timerem, zamontowany na szynie DIN;
 • urządzenia IEK krajowego producenta o wysokiej jakości i funkcjonalności;
 • AZ 112 - automatyczny o wysokiej czułości;
 • ABB, LPX - niezawodni producenci urządzeń o europejskiej jakości.

Przed zakupem czujnika należy obliczyć moc zużywaną przez oprawy i przyjąć 20% z marginesem. Przy znacznym obciążeniu, obwód fotokomórki ulicznej zapewnia dodatkową instalację rozrusznika elektromagnetycznego, którego uzwojenie musi być przełączane przez styki przekaźnika foto, a styki mocy przełączają obciążenie.

W przypadku domu ta metoda jest rzadko używana.

Przed instalacją należy podać napięcie sieciowe

220 V. Połączenie wykonuje się z wyłącznika automatycznego. Fotokomórkę instaluje się w taki sposób, aby nie padało na nią światło z latarki.

Urządzenie wykorzystuje zaciski do łączenia przewodów, co ułatwia instalację. Jeśli nie są dostępne, stosuje się skrzynkę połączeniową.

Dzięki zastosowaniu mikroprocesorów, układ połączeń fotokomórki z innymi elementami nabrał nowych funkcji. W algorytmie działań wprowadziliśmy timer i czujnik ruchu.

Jest to wygodne, gdy lampy są automatycznie włączane, gdy dana osoba przechodzi przez klatkę schodową lub wzdłuż ścieżki ogrodowej. A spust pojawia się tylko w nocy. Ze względu na zastosowanie timera przekaźnik fotograficzny nie reaguje na światła z przejeżdżających samochodów.

Najprostszy schemat podłączenia timera z czujnikiem ruchu to szeregowy. W przypadku drogich modeli opracowano specjalne układy programowalne uwzględniające różne warunki pracy.

Przekaźnik foto do oświetlenia ulicznego

Aby podłączyć fotokomórkę, obwód jest przykładany do obudowy. Można go znaleźć w dokumentacji urządzenia.

Trzy przewody wychodzą z urządzenia.

 1. Przewód zerowy - wspólny dla urządzeń i fotokomórek (czerwony).
 2. Faza - jest podłączona do wejścia urządzenia (brązowy).
 3. Potencjalny przewód do doprowadzania napięcia z wyłącznika światła do opraw (niebieski).

Urządzenie działa na zasadzie przerywania lub włączania fazy. Oznaczenia kolorystyczne różnych producentów mogą się różnić. Jeśli w sieci występuje przewodnik "ziemia", nie jest on podłączony do urządzenia.

W modelach z wbudowanym czujnikiem, który znajduje się wewnątrz przezroczystej obudowy, praca oświetlenia ulicznego jest autonomiczna. Musisz tylko przynieść do niego jedzenie.

Warianty z demontażem czujnika stosowane są w przypadku, gdy elektroniczne nadzienie foto-przekaźnika jest wygodnie umieszczone w panelu sterowania z innymi urządzeniami. Wtedy nie ma potrzeby samodzielnej instalacji, okablowania zasilania i konserwacji na wysokości. Jednostka elektroniczna jest umieszczona w pomieszczeniu, a czujnik jest wyprowadzony.

Funkcje foto-przekaźnika do oświetlenia ulicznego: schemat

Podczas instalowania przekaźnika fotograficznego na ulicy należy wziąć pod uwagę niektóre czynniki.

 1. Dostępność napięcia zasilania

220 V i dopasuj pojemność styków i obciążenia.

 • Nie należy instalować urządzeń w pobliżu łatwopalnych materiałów lub w agresywnym środowisku.
 • Podstawa urządzenia znajduje się poniżej.
 • Zanim czujnik nie będzie kołysał obiektów, na przykład gałęzi drzew.
 • Przewody są połączone przez skrzynkę połączeniową na ulicę. Jest on ustalony obok przekaźnika zdjęć.

  1. Możliwość regulacji progu wyzwalania umożliwia regulację czułości czujnika w zależności od pory roku lub pochmurnej pogody. W rezultacie oszczędzana jest energia elektryczna.
  2. Podczas montażu fotokomórki z wbudowanym czujnikiem wymagana jest minimalna robocizna. Nie wymaga specjalnych umiejętności.
  3. Przekaźnik z timerem jest dobrze zaprogramowany do swoich potrzeb i pracuje w ustalonym trybie. Możesz ustawić urządzenie, aby wyłączało się w nocy. Wyświetlacz na obudowie urządzenia i przycisk sterujący ułatwiają konfigurację.

  Zastosowanie fotokomórki umożliwia automatyczne sterowanie czasem przełączania lamp. Teraz potrzeba zawodu latacza już zniknęła. Obwód przekaźnika fotograficznego bez udziału osoby wieczorami zapala światło na ulicach i wyłącza je rano. Urządzenia mogą sterować oświetleniem, co wydłuża jego żywotność i ułatwia obsługę.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  − 4 = 3