Samsung TV nie łączy się z Wi-Fi

Samsung TV nie łączy się z Wi-Fi

Telewizor Samsung nie łączy się z Internetem: rozwiązywanie problemów

W zależności od używanego sprzętu, powody, dla których telewizor Samsung nie łączy się z Internetem, mogą być bardzo różne. Ogólny problem polega na tym, że dywersyfikacja żelaza stwarza trudności przy jednoczesnym zapewnieniu kompatybilności.

Aby zacząć rozwiązywać problem, konieczne jest najprostsze i najbardziej oczywiste - spróbuj ponownie wprowadzić zmiany w telewizorze, a następnie ponownie zainstalować zgodnie z istniejącą sytuacją. W normalnym przypadku telewizor powinien automatycznie otrzymać adres IP, a następnie zalogować się przez sieć przewodową lub Wi-Fi.

Problemy z połączeniem kablowym

Bezpośrednie połączenie smart TV z przewodowym Internetem może być inną opcją.

  1. Sieć używa połączenia z dynamicznym adresem IP. W takim przypadku, jeśli nie ma wiązania z adresem MAC, nie powinno być żadnych problemów. A telewizor należy zdobyć natychmiast po podłączeniu kabla sieciowego.
  2. Podczas łączenia się przy użyciu statycznego adresu IP mogą być wymagane dodatkowe korekty. W takim przypadku należy wejść do menu telewizora, określić najbardziej stały adres IP, który powinien być wcześniej otrzymany od dostawcy. Jeśli jeszcze go nie otrzymałeś, jest to teraz wymówka, aby uzyskać pomoc od usługodawcy.
  3. Jeśli połączenie to PPPoE, PPTP, L2TP, nie można obejść się bez routera WiFi. Najpierw router jest podłączony do sieci, a następnie skonfigurowane jest połączenie dla każdego pojedynczego portu, po którym można już rozpocząć podłączanie kabli. Tylko dlatego kabel, jeśli korzystasz z Wi-Fi sieci bezprzewodowej.

Jeśli po tych wszystkich próbach telewizor Samsung nie połączy się z Internetem na statycznym lub dynamicznym adresie IP, najprawdopodobniej oznacza to, że dostawca łączy się z adresem Mac.

Teraz spróbuj jeszcze raz otworzyć ustawienia TV, przejdź do działu pomocy technicznej. Znajdź informacje o produkcie. Spójrz, musi być wskazany adres Mac twojego telewizora. Najprawdopodobniej problem z połączeniem wynika z niedopasowania połączenia na adres Mac.

Następnie wybierz numer usługodawcy internetowego, zapytaj, dlaczego na tym komputerze Mac nie ma logowania do telewizora. Prawdopodobnie zmienisz ten adres, po tym jak telewizor powinien zacząć bez przeszkód korzystać z Internetu.

Problemy z połączeniem bezprzewodowym

Sytuacja wygląda tak często. Masz router Wi-Fi w domu, jest on rozprowadzany na komputerze stacjonarnym, smartfonie, tablecie i co jeszcze masz. Nie ma żadnych problemów. Ale po podłączeniu telewizora ustawienia pokazują, że router wydaje się być dostępny, ale sam sygnał nie pochodzi z Internetu. Coś jest nie tak z ustawieniami.

Rozpocznij, jak zwykle, jest konieczne przy próbach prawidłowej konfiguracji telewizora. Przejdź do ustawień, poszukaj połączenia sieciowego. Z oferowanej listy opcji wybierz typ połączenia.

W zależności od typu punktu Wi-Fi ustawienia są różne.

Podczas łączenia ze statycznym adresem IP, musisz ręcznie ustawić wszystkie parametry. Wszystkie te dane powinieneś otrzymać z wyprzedzeniem od usługodawcy.

Jeśli masz sieć Wi-Fi z opłatą abonamentową, musisz mieć prawa dostępu. W takim przypadku najczęstszą przyczyną braku połączenia jest niepoprawnie wpisane hasło.

W przypadku sieci Wi-Fi z bezpłatnym dostępem nie potrzebujesz żadnych danych ani haseł. Tutaj wszystko powinno się włączyć automatycznie.

Czasami proponujemy tak prostą, prawie magiczną sztuczkę, aby obejść wszystkie problemy. Dowiedz się, jaki jest adres IP komputera (który bez problemu przejmuje Internet), przypisz ten sam adres w ustawieniach telewizora. Znalezienie twojego IP jest łatwe. Wystarczy wejść na webnames.ru i wstawić "Mój adres IP", patrz obrazek poniżej.

Teraz twój Samsung pomyśli, że jest komputerem i zacznie perfekcyjnie korzystać z Internetu. Jednak ten gambit niezawodnie rozwiązuje problem tylko wtedy, gdy masz statyczny adres IP. Jeśli IP jest dynamiczne, to przy następnym połączeniu adres IP również będzie inny, wszystko wróci do normy.

Najprawdopodobniej problemy są wewnątrz routera Wi-Fi. Najpierw musisz spróbować utworzyć punkt wejścia dla portu TV. Otwórz ustawienia routera, wprowadź niezbędne ustawienia. Jeśli to nie pomoże, może się zdarzyć, że bezprzewodowy adapter Wi-Fi nie pasuje - aby podłączyć Samsung, potrzebujesz adaptera do tego modelu. W nowych modelach telewizorów taki adapter jest już dostarczony. Jeśli nie ma - po prostu musisz znaleźć i kupić dla swojego modelu telewizora.

Kolejnym problemem jest niekompatybilne oprogramowanie układowe. Lub nieaktualne. Konieczne jest ponowienie próby ponownego flashowania routera.

Jeśli Twoje urządzenie obsługujące Wi-Fi obsługuje WPS, sytuacja jest znacznie prostsza. Wprowadź ustawienia, znajdź typ połączenia sieciowego. Wybierz i włącz WPS. Następnie włącz przycisk WPS, przytrzymaj przez dwie lub trzy minuty. W tym czasie połączenie internetowe musi być nawiązywane automatycznie.

Konfigurowanie SMART TV na telewizorze Samsung przez Wi-Fi

Stale rozwijana linia aplikacji do Smart TV, opracowana przez firmę Samsung, jest odpowiednia tylko dla "inteligentnych" modeli telewizorów. Jednak tylko firma Samsung poszła najdalej i zaadaptowała ponad 300 aplikacji, a potem staje się coraz bardziej.

Przydatne będzie dla czytelnika opanowanie możliwości podłączenia Samsung Smart TV do Internetu za pośrednictwem routera Wi-Fi. Instrukcje dla wielu wydawców wydają się być bardziej skomplikowane, a artykuł o tym, jak podłączyć Wi-Fi do Samsunga, uprości proces instalacji i zaoszczędzi czas. Rzeczywiście, właściciele telewizorów ze Smart TV, łącząc swoje urządzenia z siecią za pośrednictwem Wi-Fi, będą mieli więcej zalet niż po połączeniu przez sieć lokalną. Aby nauczyć się procesu zakładania Samsunga przez Internet za pośrednictwem Wi-Fi, pomoże nam to krok po kroku.

Zaletą podłączenia Smart TV do Samsunga za pośrednictwem routera WiFi będzie pozbycie się domowników z przewodów pod nogami. Odpowiednia szybkość połączenia z Internetem zmniejszy dyskomfort podczas odtwarzania, to znaczy ochroni transmisję internetową na smartfonie Samsung przed zawieszeniem i wszelkimi przerwami.

Aby włączyć przeglądarkę TV telewizora Samsung, musisz ją podłączyć:

  1. lokalna sieć przewodowa za pośrednictwem skrętki za pośrednictwem routera telewizyjnego;
  2. z bezprzewodową siecią internetową, czyli bezpośrednio przez Wi-Fi, jeśli Smart TV Samsung ma wbudowany adapter Wi-Fi;
  3. za pomocą routera WiFi (USB), po skonfigurowaniu połączenia za pośrednictwem menu połączenia i wybraniu niezbędnych opcji.

Aby znaleźć żądany element, musisz przejść do Smart Hub, wybierając odpowiedni przycisk na myszy sterującej w jego menu. "Apps Store Samsung Apps" zapewnia wybraną opcję.

Aby podłączyć telewizor do Internetu, wygodniej jest korzystać z połączenia bezpośredniego lub routera. Aby to zrobić, wystarczy podłączyć kabel od operatora sieci do złącza "Ethernet" telewizora. Jeśli typ dostawcy Internetu nie obsługuje funkcji bezpośredniego połączenia, musisz użyć routera, który pomoże właściwie zarządzać siecią domową.

Podczas gdy pozostawiamy opcję podłączenia routera WiFi i telewizora do Internetu za pomocą kabla LAN (skrętka). Rozważ bardziej racjonalny sposób i dowiedz się, jak podłączyć Wi-Fi do Samsunga.

Co pomoże właścicielowi Samsung Smart TV podczas podłączania gadżetu do routera Wi-Fi? Jeśli odpowiedź bezprzewodowa jest słaba, diagnostykę Wi-Fi należy przeprowadzić za pomocą instrukcji programu inSSider, przechodząc do bardziej swobodnego kanału sieciowego. Jeśli nie ma wbudowanego adaptera Wi-Fi w Samsung, należy kupić zewnętrzne urządzenie bezprzewodowe i połączyć się z nim za pomocą sieci. Ważne jest, aby wybrać model routera USB dla Wi-Fi kompatybilnego z zakupionym modelem telewizora.

Właściciele sieci domowej, którzy już zainstalowali router i skonfigurowali na nim Wi-Fi, muszą najpierw sprawdzić ustawienia połączenia internetowego na telewizorze Smart TV. Po wejściu do "Menu" wybierz opcję "Sieć", następnie "Status sieci" i kliknij "Ustawienia IP".

Status IP i DNS musi automatycznie odpowiadać opcji Otrzymuj. Następnie upewnij się, że router używa skryptu Dynamic Host Configuration (DHCP) i jest ogólnie dozwolony w Internecie.

Nie zapominaj, że podłączenie routera do telewizora Samsung Smart za pośrednictwem kabla zapewni, że połączenie zostanie skonfigurowane za jego pośrednictwem. Odłączając kabel od SMART TV, upewnij się, że połączenie Wi-Fi jest konfigurowane automatycznie przez połączenie bezprzewodowe.

Zdejmij pilota i po kliknięciu przycisku "Menu" w otwartym oknie nawigacji znajdź element "Sieć". Na sugerowanej liście kliknij opcję "Ustawienia sieci". Pierwszy krok pomoże ci skonfigurować połączenie bezprzewodowe za pomocą wewnętrznego adaptera LAN. Klikając przycisk "Start", rozpocznij wyszukiwanie routera Wi-Fi.

Drugi krok będzie odzwierciedlał wyniki wyszukiwania i kompilacji listy najbliższych tras tras do sieci. Po wybraniu routera kliknij "Dalej". Umożliwi to przetestowanie i ustanowienie połączenia zdalnego.

Trzeci krok polega na wprowadzeniu klucza zabezpieczeń, który został wcześniej wybrany do ochrony transmisji bezprzewodowej, czyli hasło jest identyczne z ośmiocyfrowym kodem routera.

Po poprawnym połączeniu z stabilną siecią Wi-Fi ustanawiane jest połączenie zdalne.

Dostęp do Internetu zapewni wbudowana przeglądarka Smart TV. Jeśli klucz dostępu został wprowadzony poprawnie, ale połączenie bezprzewodowe z routerem lub routerem nie zostało ustanowione, musisz powrócić do ustawień i je zmienić.

Przyczyną takiej sytuacji mogą być problemy ze scenariuszem DHCP dostępu do sieci w domu, zgodnie z sugestią odpowiedniego komunikatu telewizyjnego.

Możesz ponownie podłączyć telewizor Samsung poprzez zdalne połączenie Wi-Fi za pośrednictwem panelu administracyjnego routera Wi-Fi, rozłączając protokół serwera DHCP i zmieniając "Ustawienia IP" na opcję "Ręczne" Samsunga. Wprowadź parametry połączenia sieciowego zgodnie z ustawieniami routera w trybie ręcznym.

Aby skonfigurować połączenie sieciowe z Samsungem, musisz podać wartości zgodnie z adresem bramy routera, na przykład 192.168.1.1

Aby to zrobić, wpisz:

  1. Adres IP: 168.12.1.403;
  2. Typ podsieci: 255.255.255.0;
  3. Ustawienia bramki: 168.12.4.1;
  4. Szczegóły zewnętrznego serwera DNS od Google: 8.8.4.4 (lub adres bramy 168.192.4.1).

Po tej ponownej konfiguracji połączenie bezprzewodowe musi zostać ustanowione.

Z reguły po skonfigurowaniu telewizora w trybie ręcznym router Wi-Fi znajduje swoją sieć internetową.

Teraz musisz rozwiązać problemy w sesji DHCP, która zapewnia działanie innych domowych gadżetów (laptopów, tabletów) poprzez automatyczny dostęp do Internetu. Aby to zrobić, wystarczy wziąć pod uwagę adres IP każdego urządzenia i telewizora Samsung w adapterze zgodnie z adresem MAC. Taka kopia zapasowa pomoże uniknąć konfliktów w działaniu DHCP, a wszystkie gadżety będą odpowiadać na pojedynczy adres IP routera za każdym razem, gdy łączysz się z siecią.

Skonfiguruj połączenie telewizora Samsung z Internetem za pośrednictwem routera, łatwo jest opanować połączenie Smart TV z siecią LAN za pomocą kabla LAN. Dostrajacze zalecają użycie kabla Patch UTP-5e, ale zrobi to ręcznie skompresowany kabel LAN.

Konfigurowanie sprzętu

Blog o modemach, routerach i terminalach gpon ont.

Problemy z WiFi w Samsung Smart TV

W ciągu kilku ostatnich dni kilkadziesiąt osób napisało do mnie na blogu i za pośrednictwem portali społecznościowych, narzekając, że w Samsung Smart TV nie ma dostępu do Internetu przez WiFi. Analiza sytuacji wykazała, że ​​trudności z dostępem obserwuje się głównie w Samsungu. I nie tylko w Rosji, ale na całym świecie. Pojawiły się również doniesienia od właścicieli Sony Bravia. Ale LG i Phillips działają dobrze.

Hotline Samsung milczy jako partyzanci. Podczas adresowania za pośrednictwem sieci społecznościowych - problem jest odrzucany.

Symptomatycznym problemem jest to, że telewizor łączy się z siecią domową routera WiFi bez problemów, ale wszystkie aplikacje pokazują, że nie widzą internetu. Oczywiście wszystkie powiązane usługi - widżety i telewizja cyfrowa - IPTV również nie działają. W niektórych przypadkach był dostęp do magazynu aplikacji, a niektóre nawet zostały zainstalowane.

Ponadto może pojawić się ten błąd: "Wystąpił problem z siecią":

Prawdopodobnie problem na serwerach Smart Hub. Jeśli nie ma do nich dostępu lub wystąpi błąd, usługi Smart TV nie będą działać.

W niektórych przypadkach użytkownicy zrezygnowali z pomocy, którą im udzielili, ręcznie określając serwery DNS. W tym celu najlepiej jest przepisać publiczne serwery Google - 8.8.8.8 i 8.8.4.4 lub podobne z Yandex - 77.88.8.8

Również nie ma informacji, że Internet przez WiFi nie jest dostępna na Samsung Smart TV serii «d» i «e», ale seria «h» i «F» normalnie pracować.

W każdym razie użytkownicy będą musieli cierpliwie czekać na decyzję Samsunga, która, jak mi się wydaje, nie będzie długo czekać. Problem jest ogromny. Dodam informację, gdy nadejdzie.

Aktualizacja 1. Wsparcie techniczne rozpoznało problem i wydało następującą odpowiedź:

Obecnie serwer, do którego telewizja łączy się z Internetem, jest niestety niedostępny - trwają prace. Zalecamy korektę sytuacji.

Czy to pomogło? Doradz swoim znajomym!

Problemy z WiFi w Samsung Smart TV: 128 komentarzy

Samsung Series 6 MU6400 połączyć się z wi fi est.30 minutach oglądania filmu, schodzili interneta.tez.podderzhka pomogla.obmenyala nie w sklepie na nowy ekzemplyar.Pokazyval wieczorem doskonale, żadnych problemów bylo.na następnego dnia historia povtorilas.chto zrobić?

Czy inne urządzenia z tą siecią bezprzewodową działają poprawnie?

Tak, wszystko działa dobrze.

Czy mogę zwrócić oprogramowanie do poprzedniej wersji?

A na wczesnym oprogramowanie działało idealnie?

Przynieśli go ze sklepu ze starym oprogramowaniem Wieczorem dokonano przeglądu, pierwszy egzemplarz był natychmiastowy z najnowszą wersją oprogramowania Wersja 1151

Wsparcie techniczne nastąpiło poprzez zdalny dostęp, poszedł do systemu telewizyjnego, wszystko działa.

Elena - zazwyczaj odwrotnie, nowa wersja jest szyta w celu rozwiązania problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

47 − 38 =