Rzymskie zasłony dla dzieci

Rzymskie zasłony dla dzieci

Projekt rzymskich zasłon: zdjęcie w pokoju dziecinnym

Dla pokoju dziecięcego, rzymska kurtyna jest okazją do włożenia do wnętrza i dodania jasnych kolorów, wielu rodziców wybiera zasłony rzymskie do pokoju dziecięcego. Wyjaśnia to fakt, że doskonale harmonizują i zbliżają się do ogólnego wystroju, akcesoriów meblowych i są praktyczne. Ponadto zasłony rzymskie - to stylowe i modne.

Rolety rzymskie różnią się zasadniczo od innych modeli masowej zasługi.

 • Nadaje się do każdego projektu;
 • Może być stosowany nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w kuchni, w sypialni, w biurze.
 • Może być przymocowany bezpośrednio do okna lub w jego określonej części do otworu okiennego;
 • Są wygodne i praktyczne;
 • Nie powoduje to trudności w usuwaniu zasłon i ponownym zawieszeniu się, na przykład po czyszczeniu;
 • Ekonomiczne pod względem zużycia tkaniny;
 • Są najbardziej popularne rodzaje zasłon do tej pory;
 • Zasłony rzymskie są uniwersalne i zwięzłe.

Rolety rzymskie łączą się z klasycznymi zasłonami przesuwnymi, które pomagają stworzyć określony styl, atmosferę rygoru, romansu

Rolety rzymskie są przyjazne dla środowiska i bezpieczne - materiał, z którego wykonane są zasłony, jest przyjazny dla środowiska i zabezpieczony substancjami przeciwpyłowymi, które nie są szkodliwe dla ludzi.

Roman blind: zalety i zalety (wideo)

Jakiego rodzaju rzymska w ciemno może być w przedszkolu dla chłopca

Dziś w sklepach można zobaczyć ogromną różnorodność rodzajów rzymskich zasłon. Mogą być: jasne i powściągliwe, klasyczne i niezwykłe, lakoniczne i bogato zdobione. Ale nawet jeśli kobieta nie znalazła odpowiedniego modelu, zawsze możesz pokazać wyobraźnię i zamówić szycie rzymskich zasłon.

Rzymskie zasłony doskonale komponują się z klasycznymi zasłonami, modelami zasłon i zasłon. Mogą być ozdobione gzymsami i łączone z innymi rodzajami rzymskich zasłon (na przykład grubą zasłoną, aby łączyć ją z bardziej przezroczystym płótnem, oddzielnie)

Półprzezroczyste modele rzymskich zasłon, które są w stanie zastąpić kurtyny świetlne, idealnie pasują do gęstego materiału i modeli bezpośrednich. W tym samym czasie zachowają pierwotnie zaprojektowane wnętrze pokoju dziecięcego dla chłopca. Ale najpiękniejsza wersja wygląda z grubymi zasłonami.

Za dnia zasłony można łatwo podnieść, aby wpuścić promienie słoneczne i zamknąć je na noc.

Chłopcy, którzy mieszkają w pokoju z widokiem na wschód lub zachód bok, lepiej powiesić rzymskie odcieni ciemnych odcieniach, w tym przypadku, rano w weekend, dziecko nie może spać i obudzić się w blasku słońca

Wieczorem przez ciemne zasłony nie przenikają światła latarni i reklam, które odpowiednio pomogą chłopcu szybko i spokojnie zasypiają.

Wykończona roleta rzymska w pokoju chłopca: przegląd i instalacja (wideo)

Jak wybrać rzymskie zasłony w pokoju dziecinnym z obrazkiem

Cała moja matka wie i rozumie, że zasłony w pokoju dziecinnym są wymazywane znacznie częściej niż zasłony w innych pokojach. Dzieci mogą je zabrudzić cokolwiek - pisakami, farbami, tłustymi dłońmi. Ponadto zwykłe tkaniny zbierają na sobie ogromną ilość kurzu, niezależnie od tego, jak dobra kobieta nie była kochanką. Częste smugi prowadzą do deformacji materiału, a zasłony po prostu trzeba zmienić. Aby wykluczyć duże koszty, możesz, jeśli kupisz rolety rzymskie dla dzieci. Nawet jeśli nie są one jasne i wzorkiem, możesz być całkowicie spokojny - służyć takie zasłony lub okres pięciu lat, ze względu na wysokiej jakości materiały i metody leczenia. Rolety rzymskie nie pochłaniają kurzu, odpychają je.

Nie musisz oszczędzać na akcesoriach do pokoju dziecinnego, ponieważ materiał jest wykonany z mebli, tapet, a nawet zasłon, zdrowie dziecka zależy

Rzymskie zasłony są nieco droższe od ich "braci", ale o wiele bardziej praktyczne. Nie stracą one swojego wyglądu po striku, nie rzucają i nie będą zdeformowane.

Wzór na tkaninie pozostanie czysty i widoczny nawet po kilku latach. Ponadto zasłony nie wypalają się pod wpływem promieni słonecznych.

Jeśli nie ma możliwości zakupu gotowej rzymskiej kurtyny, można ją samodzielnie uszyć. Szczegółowa lekcja wideo dokładnie wyjaśni ci każdy krok w pracy.

Roleta rzymska własnymi rękami (wideo)

Jak wybrać odpowiednie zasłony rzymskie w pokoju dziecinnym

Pokój dziecięcy nie może w żadnym przypadku być jednokolorowym pudełkiem. Podnieś rzymskie zasłony powinny być 2-3 odcienie ciemniejsze niż kolor ścian. Lub kilka ton jaśniejszych. Zasłony powinny nieco kontrastować z wnętrzem. Doskonałe połączenie kolorów i wzorów na rzymskich zasłonach, poduszkach i narzutach.

Wybierając zasłony z rysunkami, należy wziąć pod uwagę wiek dzieci. Dla małych dzieci prosta, nieskomplikowana figura

Dziewczęta i chłopcy w średnim wieku mogą wybrać takie rysunki jako piękną abstrakcję, kwiaty, linie, geometryczne kształty. Bardzo lubiane i postrzegane przez dzieci jako "hurra" są obrazami zwierząt, zwłaszcza jeśli są to puszyste foki, zabawne pingwiny lub czerwone wiewiórki.

I oczywiście nie można nie wspomnieć o temacie swoich ulubionych postaci z kreskówek i bajek. W tym przypadku dla dziewcząt powinieneś sięgnąć po rzymskie zasłony z wizerunkiem księżniczek, Monster High, Winx, Cinderella, Shrek, Nemo. Chłopcy docenią zasłony z robotami, Batmanem, samochodami. Morze, przestrzeń lub przedmioty naturalne są popularne wśród młodych mężczyzn.

Dzieci nie potrzebują jasnych odcieni. Aby rozwinąć normalną psychikę, lepiej przestać wybierać w pastelowych odcieniach, niebieskim, różowym, oliwkowym, brzoskwiniowym, zielonym, niebieskim.

Pomarańczowe i czerwone agresywne odcienie najlepiej pozostawić w kuchni.

Zasłony powinny być bezpieczne, spełniać wszystkie zasady bezpieczeństwa i nie szkodzić dziecku oraz pomagać w spokojnym i emocjonalnym śnie. Jak wiesz, jasne kolory mogą podniecić system nerwowy, a to w dzieciństwie absolutnie nie jest konieczne

Rolety rzymskie są idealnym rozwiązaniem dla pokoju dziecięcego. Oczywiście, jeśli dziecko nie jest bardzo mała, to nie będzie zbędna, aby skonsultować się z nim wcześniej, aby ustalić kolor i wzór na rolet. W ten sposób możliwe jest osiągnięcie nie tylko położenie dziecka do rodziców, ale również umożliwienie dziecku doświadczyć radości i szczęścia, za każdym razem będzie on wchodzę do pokoju i wiem, że to było na jego rady zostały wybrane rolety rzymskie.

Pokój dziecięcy można nazwać jedną z najciekawszych przestrzeni do realizacji designerskich fantazji. Pokój chłopców jest zawsze bardziej surowy, dziewczęta są czułe i pełne romantyzmu.

Dekoracja tekstylna pokoju dziecięcego (wideo)

Psychologowie twierdzą, że wybierając odpowiednie kolory na zasłony, ściany, meble, ich nadpobudliwe dziecko stanie się po chwili ciszej. I zamknięte dzieci - otwarte i szybko wchodzące w kontakt z rówieśnikami. Kup zasłony rzymskie - poczujesz ich zalety!

Rzymskie zasłony do pokoju Twojego dziecka

W gorące letnie dni chcę ukryć dzieci przed palącymi promieniami słońca, przynajmniej w mieszkaniu. A kiedy okna w pokoju dziecięcym wychodzą na południe, ten rodzaj schronienia jest jeszcze bardziej wyczerpujący. Postanowiłem więc uszyć w oknach dodatkowy rodzaj "rzymskich" zasłon, aby w jakiś sposób uchronić się przed gorącym słońcem. Wielkość i liczba rzymskich zasłon zależeć będzie od wielkości i konstrukcji okna, ponieważ dane kurtyny obejmują tylko szklaną część okna.

Aby uszyć rzymskie zasłony do pokoju dziecięcego, musimy wziąć:

 • gęsta tkanina porterowa w tonie pokoju dziecięcego;
 • drewniane listwy i listwy (75 cm x 3 cm - 2 szt., 75 cm x 1 cm - 2 szt.);
 • taśma satynowa szerokość 1 cm w tonie pokoju dziecięcego - 8 m;
 • Nici w tonie tkaniny i taśmy;
 • nożyczki.

Jak uszyć rzymskie zasłony własnymi rękami do pokoju dziecięcego

1. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest właściwe pomniejszenie wymiarów i obliczenie tkaniny pod zasłony. Jak mówią: siedem razy miara - wyciąć raz. Cięcie rzymskich zasłon nie jest tak skomplikowane. My dwa składane okna, rozmiar okna: 73 cm x 133 cm, dodać do 17 cm długości (dla torebek do barów), oraz o szerokości 4 cm (do zszycia tkanki). Ogółem okazało się: 2 płaty płótna parterowego o wymiarach 77 cm x 150 cm.

2. Zszyj materiał po obu stronach, umieszczając 2 cm.

3. Wykonujemy kieszenie na brusochkov. Od góry zaznaczamy 10 cm, a od dołu - 7 cm.

4. Obracamy 1 cm i szyjemy kieszenie, natomiast w górnej części, po przejściu od krawędzi 2, 5 cm po obu stronach po niewłaściwej stronie, szyjemy satynowe wstążki o długości 1,5 m. W dolnej części, w tym samym układzie, tylko na na przedniej stronie szyjemy satynowe wstążki o długości 25-30 cm, naszywane miejsca na siłę, szyjemy ponownie.

5. Teraz zaznacz położenie pętli. Oznakowanie odbywa się na przedniej stronie, cofając się 2 cm od krawędzi. Szerokość pętli to 1,5 - 2 cm, zrobimy pętle co 10 cm, zaczynając od oznaczenia od dołu, ponieważ wierzch może pozostać nieco większy.

6. Połóż arkusze papieru z niewłaściwej strony (aby tkanina się nie kurczyła), używając maszyny do szycia i specjalnej stopy, wyszywamy zawiasy. Następnie papier jest łatwo odrywany.

7. Teraz ostrym ostrzem, wyciąć wszystkie zawiasy na obu zasłon.

8. Pociągnij satynowe wstążki o długości 1,5 m do wykończonych pętli.

9. Wkładamy do kieszeni drewniane klocki i rzymskie zasłony. Długość jest regulowana poprzez zaciśnięcie długiej satynowej wstążki i przymocowanie jej, łącząc ją z krótką.

10. Pozostaje tylko przymocować nasze rzymskie zasłony do ościeżnicy (chyba że masz drewniane okna z podwójnymi szybami). Można to zrobić za pomocą małych szpilek, ale myślę, że lepiej jest wkręcić je za pomocą śrub, które łatwiej jest wkręcić i odkręcić w razie potrzeby.

11. To są oryginalne rzymskie zasłony do pokoju dziecięcego, które okazaliśmy.

Autor - Marina specjalnie dla miejsca Samoshwijk

Darmowa subskrypcja newslettera! Aktualne wiadomości na temat szycia i haftu w Twojej skrzynce pocztowej! Każdy subskrybent to GIFT z naszego magazynu!

Rzymskie zasłony do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to królestwo dzieci, baśniowy świat dziecka, w którym żyje, rośnie, bawi się, odpoczywa i rozwija.

Idealna odmiana nadania komfort wnętrze pokoju uważane rolet rzymskich - prostą konstrukcję wstęg tkaniny, wewnątrz której znajdują się paski metalowe, skręcanie za pomocą rolki łańcucha, tworząc gładkie, miękkie fałdy.

Na zdjęciu rzymskie zasłony do pokoju dziecinnego w delikatnych różowych odcieniach.

Zwykłe zasłony i tiul już dawno temu stanęły na pierwszym planie, w zamian mają nowatorski trend w designie, który zdobył wielu wielbicieli.

 1. 1 Dostosuj jasność. Aby udekorować pokój dziecięcy, można użyć ściereczki o dowolnym rozmiarze (w zależności od wielkości otworu okna), gęstości materiału (zapewni on ciemność w pomieszczeniu, ochronę przed słońcem lub stworzy ciche i wyciszone oświetlenie).

 • 2 Montaż i demontaż zasłon jest tak prosty, że pozwala szybko i łatwo zmienić styl wnętrza pokoju dziecinnego.

 • 3 Tego rodzaju zasłony są szczególnie odpowiednie do pomieszczeń, których właścicielami są niespokojne, aktywne dzieci, ponieważ sięgnięcie po taką zasłonę, malowanie lub przycięcie go będzie trudne.

 • 4 Zasłony rzymskie wyglądają bardzo efektownie, poza tym są przyjazne dla środowiska i bezpieczne w przeciwieństwie do zwykłych zasłon: nie boją się wilgoci i nie gromadzą pyłu, a ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym wynosi prawie 100%.

 • 5 Zasłony wykonane z naturalnych tkanin, trwałe i nieszkodliwe dla dzieci; najlepszą z istniejących opcji jest niedroga i miękka tkanina, w której mieści się minimum elementów dekoracyjnych.

 • 6 Funkcjonalność. Całkowicie i szczelnie zamykają cały otwór okna.

 • 7 Łatwość użycia. Te zasłony nie poruszają się po bokach otworu okiennego, nawet przy silnym wietrze. W pozycji otwartej są dyskretnie umieszczone u góry ramy okna, a dzięki wygodnej konstrukcji dziecko może samemu otworzyć i zamknąć zasłony.
 • Takie zasłony można zszywać samodzielnie lub kupować w gotowej formie. W pierwszym przypadku dziecko może zostać asystentem w krawiectwie, praca twórcza niewątpliwie wywoła u niego entuzjazm i nauczy go pracy.

  Zazwyczaj kolor zasłony powinny być wybrane zgodnie z projektem pokoju dziecięcego, często jasnych pastelowych odcieniach.

  Należy wziąć pod uwagę życzenia dziecka, ale należy pamiętać, że przewaga jasnych i agresywnych odcieni we wnętrzu pomieszczenia spowoduje szybkie napięcie dziecka i nerwowe napięcie, dlatego w tym przypadku warto wybrać kurtyny jednokolorowe.

  Najlepszą opcją dla pokoju, w którym jest cicha i jasna kolorystyka, będą jasne i opalizujące zdobione zasłony.

  Płeć dziecka i jego wiek są czynnikiem, który wpływa na wybór zasłon. Absolutnie wszystkie dzieci są próżne i aktywne, więc absolutnie wszystko w pokoju powinno być bezpieczne. Na przykład dzieci mogą grać w chowanego, a w grze mogą brać udział zasłony. Dlatego nie trzeba wybierać ekskluzywnych i drogich materiałów.

  Gzymsy i zasłony powinny mieć mocne, niezawodne zapięcia dla bezpieczeństwa dziecka.

  Na cienkiej tkaninie tkaniny, która nie przyciemnia pomieszczenia w nocy, dodatkową warstwę tkaniny można zszyć od wewnątrz, która z kolei będzie działać jako uszczelniacz.

  Na oknie w pokoju nastolatka będzie cudownie wyglądać rzymskie zasłony z tkaniny z wzorem w paski, jak na zdjęciu.

  Do dekoracji można użyć różnorodnych elementów dekoracyjnych: pędzle, frędzle, wstążki, specjalny "skórkowy" produkt pozwoli oczkom i festonom.

  Gzymsy na pilocie - nie najlepszy pomysł zarówno dla pokoju dziecinnego, jak i dla każdego innego pokoju. Takie produkty są krótkotrwałe i szybko zawodzą.

  Większość psychologów twierdzi, że pokój dziecięcy, bez względu na to, jaki byłby piękny lub niezręczny, pozostanie w ludzkiej pamięci na całe życie. A oryginalna roleta rzymska pomoże stworzyć atmosferę ciepła i przytulności, zachować dobre wspomnienia magicznego świata dzieci.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  − 5 = 3