Rysunki ołówkiem kota

Rysunki ołówkiem kota

Lekcje rysunku

Jak narysować kota dla dzieci

Koty są jednym z najsłodszych stworzeń na naszej planecie 🙂 Są kochane, nawet jeśli po prostu leżą cały dzień na kanapie i nic nie robią. Dzisiaj dowiemy się, jak rysować koty dla dzieci.

Przykłady rysowania będą różnorodne, koty dla bardzo małych dzieci, koty dla dzieci w wieku około ośmiu lat i koty dla starszych dzieci. Tak, a dorośli czasami rysują te same koty, ponieważ wyglądają pięknie pomimo prostoty obrazu 🙂

W tej lekcji jest wiele kotów, więc przygotowaliśmy dla ciebie dwie treści.

Spis treści nr 1: przykłady rysunków bez opisu

Wybierz kota i kliknij na niego

I tu mamy drugą treść 🙂 Treści dla przykładów kotów ze szczegółowym opisem procesu rysowania.

Ten kot może narysować 7-8-letnie dziecko. Jest rysowany znacznie łatwiej niż inne przykłady.

Zacznijmy od głowy. Narysuj głowę podobną do Batmana 🙂 Owal z uszami.

Narysuj pysk za pomocą prostych linii. Zamknięte szczęśliwe oczy, nos i usta. Ponadto narysuj uszy ostrymi liniami, które będą oznaczać wełnę.

W trzecim etapie narysuj długą antenę i narysuj przednie łapy.

Teraz narysuj drugą część pnia. Ponieważ jest to dziecięcy rysunek kota, nie potrzebujemy idealnego przestrzegania proporcji. Narysuj plecy, łapy i odpowiednio ogon.

Podziwiamy kota, który dostaliśmy 🙂 Pokoloruj go na przykład w kolorze żółtym, niebieskim lub zielonym 🙂

Ten przykład jest odpowiedni dla dziecka w wieku 8 lat. On na pewno poradzi sobie z takim tygrysem 🙂

W tym przykładzie nasz ogon piersiowy będzie miał niezwykły kolor, będzie to kot tygrysa!

Na pierwszym etapie zrobimy dwa proste kroki naraz 🙂

Najpierw narysuj owal. Drew? Świetnie! Teraz w dolnej części owalu musisz narysować pysk naszego kota.

Narysuj uszy i pociągnij w nich pociągnięcia. Jak wspomniano wcześniej, rysujemy kota-tygrysa 🙂 Dlatego na trzech różnych stronach kufy trzeba narysować trzy linie.

Po lewej i prawej stronie linii będzie taka sama, ale po górnej stronie linii nieco bardziej autentyczne.

W drugim etapie zakończyliśmy rysowanie głowy, a teraz zaczynamy malować ciało naszego siedzącego tygrysa. Narysuj klatkę piersiową, przednią stopę i plecy.

Teraz narysujemy drugą przednią stopę, część tej stopy jest przykryta pierwszą stopą, ponieważ jest bliżej nas.

Narysuj tylną łapę. Tylna łapa jest znacznie trudniejsza do narysowania, niż się wydaje, więc nie przykładaj zbyt dużej wagi do ołówka. Może zajść konieczność przemycia niezbyt pięknej stopy i przerysowania jej.

Na piątym etapie rysujemy paski na łapach i paski grubsze na plecach. Narysuj ogon i na nim paski.

Nie trzeba go narysować jak tygrysa, jeśli wymazujesz wszystkie paski i wybierzesz inny kolor, dostaniesz zwykłego kota, a nie tygrysa.

Przykładowy rysunek kota dla dziecka ma 9 lat

Na pierwszy rzut oka ten kot wydaje się bardzo złożony i wydaje się, że dziecko będzie trudne do narysowania, ale tak nie jest. Dzięki przykładom krok po kroku zrozumiesz, że rysowanie jest bardzo proste. Zacznijmy!

Jak widać na powyższym zdjęciu, nasz kot jest w takiej pozycji, że stoją jej przednie łapy, ale siedzi na tylnych łapach. Dlatego jej figura okazuje się wydłużona i dlatego rysujemy trzy koła, które są połączone liniami.

Najwyższy okrąg należy podzielić, jak pokazano na rysunku. Jest to konieczne dla przyszłej twarzy. Nie przykładaj zbyt dużej wagi do ołówka, ponieważ większość linii jest pomocnicza i zostanie wymazana.

W drugim etapie rysujemy uszy, rysujemy kaganiec. Łączymy dwa koła z dwiema liniami, aby utworzyć szyjkę. Wykonujemy również szkice ogona i lewą stopę kota.

Trzeci to najtrudniejszy etap. Tutaj malujemy łapy i ogon. Trudno opisać, jak prawidłowo rysować łapy i ogon, więc wystarczy spojrzeć na obrazek poniżej i spróbować narysować coś podobnego.

Narysuj kaganiec i połącz linie z dolną częścią pnia i górną.

Najłatwiejszy i najprzyjemniejszy etap 🙂 Narysuj anteny i paski na łapach.

Na ostatnim etapie usuwamy wszystkie nasze linie pomocnicze i nasz kotek jest gotowy.

Jeśli chcesz, możesz pokolorować go w swoim ulubionym kolorze;)

Jak narysować śpiącego kota dla dzieci? To bardzo proste! Jest narysowany tylko w 6 etapach i może być wykonany przez dziecko w wieku około 9 lat. Zacznijmy!

Na pierwszym etapie naszego drugiego kota w klasie rysunku kotów dla dzieci rysujemy okrąg 🙂 To będzie głowa kota. Następnie podziel koło na pół w pionie i nieco poniżej środka w poziomie.

Wyszczególniamy nasze koło. Narysuj oczy, nos i usta. W naszym przykładzie oczy są zamknięte z przyjemnością: 3 Ale możesz je otworzyć, chociaż jeśli pamiętasz, że rysujemy śpiącego kota, to otwarte oczy będą tutaj nie na miejscu.

Narysuj kaganiec. Spróbuj narysować ją symetrycznie, a od górnej części narysuj potargany płaszcz.

Teraz jeden z najtrudniejszych etapów, ale na pewno poradzisz sobie!

Konieczne jest narysowanie gładkiej linii tułowia, który niedostrzegalnie wpłynie do ogona. Linia musi koniecznie wznieść się ponad głowę naszej pieczęci, a następnie stopniowo obniżać się i zamieniać w ogon.

Sfinalizuj ostatnie poprawki. Narysuj jedną przednią łapę, która będzie nieznacznie widoczna za ogonem. Narysuj wąsy, czubek ogona, a w niektórych miejscach fałdy.

Usuwamy linie pomocnicze i, w razie potrzeby, kolorujemy śpiącego kota.

Jak narysować ładny kot dla dzieci?

Ten kot nie jest najłatwiejszym kotem do malowania dziecka i nie jest bardzo podobny do pieczęci, ale ten stwór jest bardzo ładny. Ten kot przypomina trochę kota anime, wielkie oczy i niezwykły kształt ciała.

Narysuj okrąg, podziel go w środku pionowo i tuż poniżej środka w pionie. Pod tym kółkiem narysuj owal, którego rozmiar jest nieco mniejszy.

Drugi etap jest bardziej skomplikowany niż pierwszy, konieczne jest wyszczególnienie głowy. Narysuj uszy i narysuj duże koło wokół linii, z których masz głowę.

Narysuj wielkie oczy! Im większe oko, tym ładniejszy kot będzie wyglądał: 3 Narysuj brwi i usta. W naszym przykładzie nie narysowaliśmy sobie nosa, ale jeśli naprawdę chcesz go narysować, to oczywiście możesz to zrobić.

Czwarty etap nie jest bardzo trudny. Narysuj dwie przednie łapy, staraj się je narysować niezbyt cienko, bo będziemy mieli tłustego kota.

Malujemy ciało kota nieco szerszym, owalnym, zaplanowanym wcześniej, i malujemy ogon.

Cóż, na ostatnim etapie usuwamy wszystkie linie pomocnicze i, w razie potrzeby, kolorujemy naszego pięknego kota.

Jak narysować kota za pomocą ołówka lub farby?

Możesz narysować kota za pomocą farb, kredek, ołówka i innych środków wizualnych. Jeśli jednak jesteś początkującym, zacznij lepiej od najprostszych, stopniowo przechodząc do bardziej złożonych. Po opanowaniu techniki rysowania ołówkiem, w przyszłości łatwiej będzie malować kolorami i innymi materiałami. Warto również wziąć pod uwagę, że przy użyciu tej samej techniki rysowania, rezultat, z uwagi na indywidualne zdolności, każdego artysty zawsze ma swój własny.

Nauka rysowania kota etapami

Na początek trzeba pamiętać, z czego składa się ciało kota - to tułów, głowa, ogon, uszy i łapy. Te części ciała są prostymi figurami: pień jest owalny, głowa jest lekko spłaszczonym kołem, uszy są trójkątami z zaokrąglonymi rogami, a łapy i ogon są wydłużonymi owalami.

Łączymy ze sobą narysowane postacie

Trzeba to robić płynnie, tak jakby rosły części ciała względem siebie, tak jak w procesie rzeźbienia z plasteliny. Jeśli kufa przyszłego kota jest poczęta o pół obrotu, to oko dalekie powinno być obrócone, a jego kontur na rysunku musi być cieńszy, aby jego wewnętrzna strona była prawie niewidoczna. Aby uczynić kota bardziej wiarygodnym, nie powinieneś rysować tylko jednej linii prostej, każda część ciała ma nieregularny kształt z wypukłościami i gładkimi łukami.

Oczy i nos przyszłego kota powinny być narysowane w dolnej części głowy, najpierw wyznaczające obszary na twarzy: najpierw podziel się mentalnie na pół, ustal, gdzie będzie górna granica oczu, a następnie podziel dolną część na trzy części. Tak więc w środkowej części dolnego płata pojawia się nos, a pod nim usta przyszłego kota. Wewnętrzne kąciki oczu powinny tworzyć trójkąt z dolnym rogiem nosa.

Jak narysować kota puszystego? W miejsce starego konturu stosujemy małe kreski - wełnę. Nie musisz się spieszyć, aby narysować miotłę zamiast ogona, a wynik będzie znacznie dokładniejszy i bardziej naturalny, jeśli wyciągniesz pojedynczą wełnę z konturu ogona.

Na tym etapie odcień ciała kota, całkowicie pokrywając go małymi wełniankami, obserwując kierunek i długość. Piersi i wewnętrzną stronę ucha, które znajdują się blisko nas, można pozostawić bez cieni.

Robimy to, rysując bardziej żywe pociągnięcia łap, tułowia i głowy. Uderzenia powinny wygiąć się łukowato od krawędzi do środka. Dalekie nogi są ciemniejsze niż najbliższe. Ułóż cienie nad nosem, brwiami i nogami.

Wzmocnij cień, dodaj wąsy i kilka losowych linii na uszach, ogonie i łapach. Voila, kot jest gotowy!

Narysuj kota ołówkiem (sposób dla początkujących)

Prostsza wersja rysunku kota za pomocą ołówka wizualnie wyświetla poniższy schemat:

 1. Przedstawimy koło i owal, który później staje się głową i pniem zwierzęcia.
 2. Atrybut na duże owalne 4 małe owale - będą to kończyny przyszłego kota, aw kółku zaznaczymy mniejszy okrąg - pysk.
 3. Narysuj trójkątne uszy, łapy w kształcie dwóch małych owali i miejsca planowe dla oczu.
 4. Kończymy ogon łukiem, uzupełniamy kończynami przednimi o podłużne owalne detale - łapy, rysowane oczy.
 5. Kończymy znakowanie części ciała.
 6. W szczegółach narysuj wąsy, dodaj trochę wełny na twarzy, dajemy obrazowi pełny wygląd.

Kot kreskówka dla dziecka

Narysuj zabawnego kota rysunkowego w stylu anime, który sprawi Twojemu dziecku dużo radości, nie będzie to trudne. Postępuj zgodnie z instrukcjami wizualnymi i powtórz.

 1. Narysuj duże koło, podzielone na 4 części, a poniżej owalne.
 2. Trochę naciągnij pysk przyszłego kota i udekoruj uszy.

 1. Oznacz nos, oczy i brwi.
 2. Kończymy łapy.

 1. Uzupełniamy obraz zwierzęcia obrazem pnia (w miejsce wcześniej zaplanowanego owalu) i ogonem.
 2. Usuwamy linie pomocnicze, nakreślamy kontur koloru kota i pomalujemy jego malutki kotek farbami lub markerami do jego dziecka.

Innym sposobem na stworzenie prostego, ale bardzo ładnego kolorowania kotów komiksowych można zobaczyć na poniższym filmie.

Oto kilka prostych sposobów przedstawienia kota, który jest odpowiedni nawet dla początkujących.

I korzystając ze schematów krok po kroku opisanych poniżej, możesz łatwo i szybko rysować koty różnych ras.

Jak narysować kota za pomocą ołówka za pomocą schematu fotograficznego?

Chcę narysować pięknego kota, ale do tego potrzebuję fotoreportażu i oczywiście opowiem trochę o tym, kiedy i co narysować, aby uzyskać bardzo pięknego kota.

Aby narysować puszysty, zabawny kotek, będziesz potrzebował dużo cierpliwości, ale twoje wysiłki zostaną nagrodzone, gdy cudowny coteyka pojawi się na papierze.

Więc, przejdźmy do pracy.

Narysuj sześciokąt o nieregularnym kształcie. W tym już i wyciągniemy kotka. określić kształt i pozycję ciała. W naszym przypadku kot będzie leżał prawie na plecach.

Łapy na szczeniątach są nieco szersze niż pień, ostre uszy, duże oczy, mały, zgrabny nos.

Dobrze jest narysować wąsy, kierunek wzrostu wełny, klocki i pazury na łapach, aby podkreślić owalne źrenice, aby zarysować uszy, oczy, kufę z ciemnym frędzlami.

Usuń nadmiar linii, określ kierunek wzrostu wełny w całym ciele kota.

Aby zakończyć niezbędne i ważne szczegóły. Być może praca została zakończona. Kitty przed wami w całej okazałości. Szczęśliwy rysunek!

Aby narysuj kota lub kota za pomocą ołówków w etapach potrzebujemy fotoprogramów.

Załączam kilka fotogramów, żebyś mógł narysować kota, które chcesz.

Jeśli rysujesz schemat numer jeden, na początku musisz narysować 3 okręgi i 2 owalne obrazy.

Z owalnych obrazów zrobimy łapy kota, a z kół trzeba narysować głowę i ciało kota.

Następnie musisz narysuj ogon kota.

Następna potrzeba rysuj oczy, nos, uszy i usta kota.

Na koniec robimy obraz wyraźniej iz nami okazuje się, że taki piękny kot.

Jeśli nie podobał Ci się pierwszy schemat zdjęć, możesz narysuj z innymi schematami zdjęć, które załączam poniżej.

Jestem pewien, że tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne schematy fotograficzne, do rysowania kota za pomocą ołówków etapami.

Życzę ci powodzenia.

Dobre i twórcze pytanie. 😉

Oferuję i ich fotogramy rysunków kota. W końcu kot jest tak zabawną i żywą, mobilną istotą, którą można narysować w różnych interpretacjach.

Oto moje schematy fotograficzne. To jest pierwszy numer 1.

W ośmiu etapach będziesz mógł narysować dorosłego i poważnego kota, który siedzi w zamyśleniu.

Oto drugi rysunek z rysunku nr 2.

Dorosły kot wygląda ciężko w dal, prawdopodobnie w nadziei, że złapie latającego ptaszka. W ośmiu etapach otrzymasz kota drapieżnika na polowanie.

Trzeci schemat zdjęć №3.

Kot postaci z kreskówek w 4 etapach sprawi przyjemność nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

Czwarty schemat zdjęć №4.

W sześciu etapach narysujesz uroczego kociaka, który myśli, że jest taki radosny. 😉

Dobroduszny, kolorowy kot. W ośmiu szczegółowych etapach narysujesz podobny urok.

Jestem pewien, że moje plany i moi współpracownicy pomogą ci wybrać udany schemat rysunku, który pasuje do ciebie lub twojego dziecka.

Znajdź czarnego kota w ciemnym pokoju jest skomplikowana, ale nie będziemy go szukać, narysujemy czarnego kota:

Przed losowaniem trzeba pamiętać o anatomii kota. Szczegółowa lekcja ze szczegółowym rysunkiem uszu, łap, oczu i innych szczegółów, patrz ten link.

Zaprezentuję ci krok po kroku:

Możesz przyciemnić obraz. Sukces!

Tak więc nauczymy się rysować kota. Jako wizualna wskazówka, będziemy mieli przed sobą schematy fotograficzne z etapami. Postępując zgodnie z tymi instrukcjami (na diagramach wszystko jest pokazane krok po kroku), koniecznie otrzymasz rysunek kota. Pierwszą fotokartografią jest siedzący kot.

 • Ten schemat pokazuje leżącego kota:

Koty są wdzięcznymi, elastycznymi i plastikowymi zwierzętami, które większość ludzi uwielbia. Aby narysuj kota konieczne jest narysowanie szkicu dwóch połączonych owali - głowy i ciała:

Następnie narysuj uszy kota, narysuj zakrzywione plecy i tylną pełną wdzięku stopę:

Następnie malujemy przednią stopę:

Kończymy wszystkie łapy i ogon kota:

Atrybutuj duże oczy i koloruj obrazek, dodaj jasny księżyc na tle kota i zakończ gałęzie:

Przede wszystkim, aby zacząć rysować kota, musimy wyrysować na arkuszu, gdzie będzie ciało i głowa kota. Aby to zrobić, narysuj owal, jak na diagramie.

Narysujemy koło, które będzie naszą głową.

Tworzymy nogi kotka, zarówno z przodu jak iz tyłu, które powinny wystawać z naszego owalu. Mocowanie uszu.

Przechodzimy do drobnych detali: nos z wąsem, usta i oczy. Usuwamy linie naszych owali i malujemy kota.

Oto ładny kotek, który może rysować, używam tego schematu:

Najpierw narysuj dwa okręgi (przyszłą głowę i pień).

Potem trzy łapy i puszysty ogon. Następne uszy, twarz. oczy, wąsy.

Kończymy rysunek, kolorując kociaka szarym ołówkiem.

Ten kotek syjamski otrzymuje się za pomocą tego schematu:

W przypadku scenicznego przedstawiania współczesnych fotobudek istnieje po prostu ogromna różnorodność. Oto kilka przykładów takich programów, dodam kilka za twoją zgodą.

 1. Rzucamy ogólny zarys kota, a raczej puszystego kotka:

2. Rysowanie oczu i ust:

3. Zaznaczamy liniami wtapiania kierunku wzrostu futra, rysujemy kaganiec i oczy:

 1. Kończymy końcowym rysunkiem wełny i pasków, nie zapominamy o wąsach:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

58 − 55 =