Rozdrabniacz gleby ręki

Rozdrabniacz gleby ręki

Co to jest ręczny zrywak gleby?

Ręczny zrywak gleby to narzędzie ogrodowe, które może zepsuć duże kawałki ziemi i uczynić ją bardziej kruchą. Podczas całego istnienia rolnictwa narzędzia ręczne uległy zmianie i ewoluowały. W rezultacie mamy wiele różnych dostosowań do różnych celów i różnych możliwości.

Kopanie ziemi zawsze odbywa się w celu jej poluzowania. Z tego powodu zwykła łopata jest najprostszym i niespecjalistycznym obijaczem gleby. Za pomocą łopaty, przede wszystkim poddevayem gleby i przenieść go w inne miejsce. Jednak procedura kopania ma na celu stworzenie bardziej porowatej struktury poprzez obrócenie warstwy gleby.

Pług to także łopata, tylko z inną dźwignią i dużymi objętościami odwróconej ziemi. Pług nie należy już jednak do kategorii narzędzi ręcznych, ponieważ jest przeznaczony do napędu trakcyjnego koni lub ciągników.

Innym narzędziem ręcznym, które można wykorzystać do luzowania, są widły. Są zaprojektowane, aby wziąć dużo siana i nosić go. Jednak widły mogą być z powodzeniem wykorzystywane do wykopywania ziemi. Zwłaszcza są one dobre w przypadku, gdy ziemia jest miękka, nie ma potrzeby głębokiego przekłuwania warstwy i całkowitego jej przewracania.

Ręczne zrywaki.

Aby nadać łóżku pożądaną formę, przełamać duże bryły lub ogolić je do krawędzi, najlepiej nadaje się tradycyjny grabi.

Są wykonane z różnych materiałów. Najczęściej są to metalowe grabie, ale są też drewniane grabie.

Lekka ziemia składająca się z małych cząstek, lepiej jest poziomować drewnianymi grabiami. Ich zaleta polega na tym, że rozluźniają jedynie samą powierzchnię gleby, nie naruszając integralności głębokich warstw. Dzięki nim można pracować i po rozproszonych nasionach roślin, które nie potrzebują głębiej się pogłębiać. Kilka ruchów przez drewniane grabie, a nasiona będą lekko posypane ziemią, co zapewni im wygodne kiełkowanie i szybki wzrost.

Ciężka gleba jest lepiej poradzić sobie z metalowym narzędziem. Zgrabiarki te są w stanie łamać duże i gęste grudki, rozluźniając ziemię na głębokości 5-7 cm.

Ten ręczny zryw gleby pojawił się nie tak dawno temu, ale już zdobył sympatię rolników i ogrodników ciężarówek. Cały urok tego narzędzia polega na połączeniu dużej wydajności, jednoczesności kopania i rozluźniania, a także zmniejszania obciążenia ludzkiego ciała.

Konstrukcyjnie jest to metalowa rama i dwa widelce, działające na zasadzie nożyc.

Podczas kopania zbliżają się do siebie i łamią wszystkie grudki ziemi, które przekraczają wielkość szczelin między zębami widły. Ponieważ szczeliny są bardzo małe, spulchnianie gleby jest bardzo jakościowe.

Ten kultywator ma wysypisk głębokich warstw ziemi, takich jak łopaty, lecz tworzy jednocześnie poluzowanie gleby na głębokość 25 cm. Szerokość rozluźnionych taśm z 48 cm, która jest dwa razy większa przepustowość, wykopano z łopaty.

Kultywatory produkowane przemysłowo do ręcznego spulchniania gleby nie zawierają łodyg. Być może jest to jedyna wada tego instrumentu. Jednak lepiej jest wybrać łodygę pod własnym wzrostem, więc nie można tego nazwać wadą.

Podnóżek cudownej łopaty znajduje się nad ramą, więc ludzie, którzy nie mają fizycznej siły i dobrego zdrowia, mogą pracować z tym zrywakiem. Ponieważ ta technika jest nieco bardziej skomplikowana niż łopata, konieczne jest podanie instrukcji na temat jej użycia.

Zrywak jest sprzedawany w formie składanej, więc przed użyciem należy go zebrać zgodnie z załączonymi instrukcjami, a następnie podnieść cięcie i włożyć do odpowiedniego rowka.

Obsługa kultywatora jest prosta:

 • ustawić widły pionowo;
 • naciśnij stopę na ramieniu widelca i podeprzeć;
 • wsunąć widły w ziemię;
 • pociągnij za uchwyt w tym samym czasie iw dół.

W wyniku tych wszystkich wysiłków widły pójdą w górę, a ziemia przejdzie przez pręty zrywaka.

Ten prosty algorytm nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić siły, ale także uratuje glebę przed utratą płodności, która zawsze towarzyszy zrzucie procesu jej przetwarzania. Poluzowanie za pomocą takiego kultywatora pozwala na zmielenie gleby, a nie całkowite odwrócenie jej warstw. W rezultacie organizmy uczestniczące w procesach glebotwórczych nie umierają i nie odczuwają stresu z powodu utraty optymalnego stanu ich środowiska.

Ripper z piły. Materiałem wyjściowym jest zepsuta lub zbyteczna piła. Z niego trzeba wyciąć trójkątne ostrze, przytwierdzić do niego metalową rurę o długości około 15 cm i włożyć okrągły drewniany drążek o pożądanej długości. Rezultatem jest wygodne narzędzie do doskonałej pracy.

Rozpruwacz z helikoptera. Weź dowolny chopper i przyspawaj do jego centralnej części zakrzywioną stalową płytę. Na końcu musisz wywiercić 2 otwory. Następnie wybierz kawałek rury o średnicy 2,5 cm Dwa kwadratowe policzki są spawane po jednej stronie rury. W każdym z nich wywierć 5 współosiowych otworów. Policzki powinny być umieszczone symetrycznie, a odległość między nimi powinna odpowiadać grubości zakrzywionej płytki, która jest włożona między policzki. Okrągły uchwyt z drewna wkłada się w długość rury z przeciwnej strony.

Zrywak wykonany ze stali. Aby zrobić całkowicie domowe narzędzie, musisz wziąć kawałek miękkiej blachy stalowej. Z niego trzeba wyciąć lub wyciąć mały pasek o szerokości 3-4 cm i długości 20 cm, na jednym końcu zęby mają długość 4-5 cm, z drugiego końca przyszłego narzędzia wierci się dwa otwory. Muszą młotkować paznokcie, aby naprawić drewniany uchwyt.

Proste działania w zakresie uprawy gleby dały początek rozgałęzionemu "drzewu ewolucyjnemu" narzędzi. Celem ewolucji jest jeden - ułatwienie pracy rolnika. W rezultacie człowiek oszczędza energię i czas, a co najważniejsze, zwiększa plony ziemi.

Kultywator ręczny własnymi rękami - znaczne oszczędności twoich pieniędzy

Kultywacja polega na poluzowaniu gleby, które zostały już przetworzone, z przycinaniem chwastów i innych szkodliwych roślin do zbioru.

Kultywacja pomaga poprawić reżimy wody i powietrza w glebie, zwiększając w ten sposób jej żyzność i zdolność do sadzenia na nim złożonych i wymagających roślin, takich jak na przykład słonecznik.

W dziedzinie uprawy odbywa się za pomocą specjalnego wyposażenia w niezbędny sprzęt, ale w odniesieniu do małych gospodarstw i działek mogą być wykorzystywane do przetwarzania światła trakcyjne, kultywatory, takie jak: dać porażenie Loplosh mini kultywator lub cięcia wzdłużnego kultywatory.

Jeśli mówimy o stworzonym przez siebie podręczniku dla hodowców daczy własne ręce, uczynić go całkowicie rzeczywistym.

To może być produkowane bez użycia jakichkolwiek konkretnych materiałów i narzędzi, a można to zrobić w jeden dzień lub kilka godzin, w zależności od tego, co dokładnie będzie w przyszłości produktu - prosta jeż piórem lub modyfikacja starego roweru.

Ale korzyść z takiego produktu dostajesz jednoznacznie. Będzie to zadbany ogród, w którym równie różnorodne uprawy owocowe będą czyste od chwastów do ziemi, co jest łatwe do przetworzenia.

Produkty te działają wyłącznie dzięki sile mięśni, więc nie ma żadnych kosztów energii elektrycznej i paliwa, zwłaszcza konserwacji silnika i części zamiennych.

Wszystkie części mechaniczne są wyjątkowo niezawodne, ze względu na swoją prostotę, aw przypadku ich awarii, będzie bardzo łatwo wymienić wszystko - wystarczy zrobić nową część istniejących materiałów.

Również produkcja ręcznie wykonanych kultywatorów ręcznych nie wymaga praktycznie żadnego doświadczenia w projektowaniu lub inżynierii, ponieważ składają się one głównie z niewielu ruchomych połączeń.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kultywatora ręcznego, spójrz na wideo:

Aby móc niezależnie wytwarzać wszelkiego rodzaju produkty przydatne do obróbki ogrodu, pożądane jest dysponowanie najbardziej potrzebnymi i często używanymi materiałami. Takie materiały, które muszą znajdować się w jakimkolwiek warsztacie, to przede wszystkim stal.

Im więcej profili, taśm, prętów i rur stalowych będzie na farmie, tym łatwiej będzie wykonywać różnorodne prace, wykonywać naprawy i produkować przydatne urządzenia.

Jest to absolutnie konieczne spawarka, za pomocą którego będzie można szybko i niezawodnie połączyć wszystkie metalowe części.

Można to zrobić za pomocą śrub samogwintujących do metalu, ale ich zakres i niezawodność nie są porównywalne ze spawaniem.

Aby dowiedzieć się, jak zrobić ręcznie kultywator z rękami rysunki mówią nie więcej niż zrozumiały, tak, bo to będzie zgodne z kolejnością montażu i nie przegap kilka przydatnych wskazówek na temat jak zrobić ręcznie chwastownik z rąk należy przeczytać uważnie wszystkie poniżej informacje.

Masters z dużym doświadczeniem, może nie wydawać się nowy, ale dla tych, którzy dopiero zaczęli prowadzić gospodarkę, ogród i ogród, takie instrukcje będą bardziej niż pożyteczne.

Tutaj znajdziesz kilka rozwiązań problemu szybkiego, taniego i skutecznego odchwaszczania i pielęgnowania terenu, doprowadzając go do idealnego stanu, z żyzną, dobrze oddychającą glebą, oczyszczoną z chwastów i szkodników.

Pielenie między rzędami, bardzo ważny proces w procesie produkcji ciężarówek. Pomaga rozluźnić glebę, usunąć chwasty i umożliwia użyteczne rośliny do stworzenia dobrego systemu korzeniowego.

A żeby stale monitorować czystość ogrodu i dobry stan gleby, potrzebny jest kultywator ręczny do daczy, aby samodzielnie chwastów.

Najlepszy wybór, jeśli chodzi o inwentaryzację modeli, idealnie pasuje ręczny kultywator jeża własnymi rękami, aby uczynić go bardzo prostym, a korzyści nie będą mniejsze niż od motobloku.

Ale zanim go użyjesz, powinieneś pamiętać, że jest to urządzenie, do którego musisz dołożyć starań, aby działało poprawnie.

Ponadto przy dokonywaniu takich inwentaryzacji należy wziąć pod uwagę, że w nim, ze względu na jego niewielkie rozmiary, w niektórych częściach będą występowały duże obciążenia - powinny one zostać wzmocnione przed zerwaniem tych części.

Głównym punktem ryzyka jest połączenie między uchwytem dla sadzonek a resztą struktury.

Hedge

W celu wytworzenia podstawową część roboczą stali produkt nie musi zardzewiałe rury o małej średnicy, o długości około 22 cm, pręta stalowego w przybliżeniu taką samą średnicę jak otwór w rurze, oraz nieco większej długości - 23-24 cm, i Szpilki i kształtki ze stali nierdzewnej.

Rura jest ściśle prostopadła szpilki są spawane na kilku elementach na okręgu, w rzędach z odległości kilku centymetrów. Po prostu nie rób ich zbyt długo, jeśli nie szlifujesz ich stożkowatym kształtem - wtedy praca z takim produktem będzie trudniejsza.

Następnie należy zrobić wspornik z metalowego paska w taki sposób, aby miał on rezerwę na zginanie. Na jego krawędziach są wykonane otwory, a do kolby, z drugiej strony, mocowanie pod cięciem jest spawane. Następnie wystarczy włożyć oś, z jeżem, w otwory i zabezpieczyć za pomocą spawania lub zawleczek.

Produkt jest teraz gotowy do użycia. Jeśli to konieczne, można do niego dodać jeszcze jeden wspornik, skierowany do dołu, co dodatkowo przyczynia się do pielenia i rozluźniania gleby.

Jest to jeden z najprostszych artykułów narzędzi rolniczych ręczny kultywator tornado. Jest bardzo prosty w wykonaniu, a także kultywatorem do ogrodu. Aby kontynuować produkcję, konieczne jest przede wszystkim zapoznanie się z jej funkcjonowaniem.

"Tornado" to proste urządzenie, które składa się z trzech komponentów - rączki, uchwytu i części roboczej, która jest najważniejsza w tym urządzeniu.

Prostopadłe sadzonki uchwyt ma większą długość i służy jako dźwignia, która ułatwia pracę „skręcanie” chwastów w glebie przez dolną część artykułu - długich prętów stalowych skręconych spiralnie wokół osi głównej.

Zasada działania jest podobna do korkociągu, ale znacznie większa.

Bez intensywnego ciśnienia Tornado jest wbijane w ziemię, gdzie znajduje się chwast, zwoje w miejscu, a kierunek obrotu nie ma szczególnego znaczenia i wznosi się w górę.

W tym przypadku chwast, wraz z całym systemem korzeniowym jest wydobywany, "odkręcony" od ziemi. Możesz zrobić ten produkt samodzielnie i nie jest to wcale trudne. Można to zrobić na dwa sposoby.

Tornado

Używając stali sprężynowej, stworzysz zupełnie nowe, bardzo łatwe w użyciu "Tornado". Aby to zrobić, potrzebujesz taśmy o podobnej stali, o następujących wymiarach: długość 0,5 metra, grubość 0,15 centymetra, szerokość 2 centymetry. Ponadto należy wykonać z niego pętlę, zstępującą spiralę.

Jeśli pętla w produkcie jest jedna, to należy podać kilka zwojów, ale jeśli jest ich kilka, duża liczba zwojów może skomplikować pracę - powinny być krótkie. Zawiasy przymocowane są do spawania do podstawy rury, do której zostanie włożony trzon.

Wprowadzenie zaawansowanej technologii dojenia zwiększa produktywność pracy, zapewnia komfort dla zwierząt domowych i zmniejsza koszty produkcji. Urządzenia do dojenia krów - znaczne oszczędności w kosztach finansowych i czasie.

Motobloki od dawna stały się powszechną cechą wielu wiejskich rolników. Motoblock Belka jest łatwa w obsłudze i dość przystępna cenowo.

Za pomocą pługów śnieżnych możesz łatwo oczyścić teren ze śniegu, nie tracąc przy tym dużo czasu i energii. Tutaj wszystko dotyczy pięknego mistrza pługu śnieżnego.

Końce zakrzywionej taśmy powinny być zaostrzone, nadając im kształt długiego, naciągniętego stożka z ostrym końcem. Do uchwytu można również przymocować długi prostopadły uchwyt, podobny do uchwytu modeli fabrycznych.

Również "Tornado" może być zrobić stare widelce. Do tego potrzebne są dziwne widły, młotek i cierpliwość. Przy pomocy młotka trzeba nadać pożądany kształt zębom wideł, zginając je przy pomocy gładkich uderzeń.

Tornado ze starych widelców

Prace należy wykonywać jednocześnie w trzech płaszczyznach, ponieważ jeśli natychmiast zginiesz zęby w jednym kierunku, kontynuowanie pracy może być trudne.

Ponadto, w celu uproszczenia zadanie można ogrzewać za pomocą spawania metalu, ale to nie powinno być zbyt miękki - stal, która jest używana do takich urządzeń, z nadmiernego ciepła traci swoje właściwości, a może po prostu złamać pod młotek.

Dla dźwigni, w tym przypadku, możesz użyj rury wykonanej z metalu lub plastiku, który jest mocowany za pomocą wkrętów samogwintujących. Optymalna długość takiego uchwytu wynosi około 50 centymetrów.

Ta długość jest potrzebna do pracy z każdym, nawet ciężkim gruntem, i radzenia sobie z chwastami, które mogą mieć rozgałęziony i stabilny korzeń.

Kolejny przydatny element ekwipunku, wykonany ręcznie kultywator płaski własnymi rękami, aby było całkiem realne, choć jego projekt różni się od "Tornado" - jest nieco bardziej skomplikowany. Przede wszystkim potrzebujesz roweru, stary jest idealny, którego nikt nie używa i jedno koło rowerowe.

Nie powinno być zbyt duże, ponieważ takie koło jest niewygodne w użyciu, lepiej jest wziąć środkowe i małe. Również dla głównej roboczej części samolotu, część tnąca dwuręcznej piły doskonale pasuje. Chociaż, jeśli istnieje kulka od kultywatora, to będzie to prostsza i bardziej niezawodna opcja.

Aby uzyskać ramę produktu, można wziąć tylko widelec z roweru, z dołączonym kołem, do którego należy przymocować uchwyty za pomocą spawania lub śrub. Między uchwytami zamontowany jest poprzeczka, na której zamocowana jest głowica kultywatora lub płaski nóż tnący.

Cutter

Ale ta opcja, choć łatwiejsza do wyprodukowania, ale wciąż nie tak niezawodna, jak kultywator wykonany z głównej części ramy roweru.

W celu uzyskania bardziej solidnego i niezawodnego sprzętu jest niezbędne, aby włączyć ramkę ze stałą tylnego koła, a to już jest przyspawany: top - uchwyt w wygodnej dla siebie kątem, od dołu ostrzy kultywator, podobny do poprzedniego produktu. Ten projekt będzie trudniejszy, stabilniejszy i mocniejszy.

Również ten projekt może być bardziej uniwersalny, dostosowany do użycia różnych przystawek, poprzez zamocowanie kultywatora do śrub. W pracy takie urządzenia będą znacznie wygodniejsze.

Ponadto jego zastosowanie jest najbardziej produktywne ze wszystkich przedstawionych tu odmian - jest niezwykle łatwe w użyciu, porusza się w sposób ciągły i praktycznie niezależnie wywieraj niewielką presję na swoje ręce, Aby zapewnić, że ostrze wbije się w ziemię na wymaganą głębokość.

Dodatkowe wskazówki i porady

Podczas każdej pracy w warsztacie konieczne jest przestrzegać wszystkich środków bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy chronić oczy, zwłaszcza podczas pracy ze spawem, niezależnie od jego rodzaju.

Przy spawaniu łukowym niebezpieczne jest nie tylko natężenie światła uzyskiwane w wyniku spalania łuku, ale także skala, która pojawia się w miejscu spawanego szwu spawalniczego. Co więcej, może on oderwać się spontanicznie, podczas chłodzenia metalu, lecąc na większą wysokość.

Stukanie gorącą Kaliną młotkiem w kierunku "dla siebie" jest również złym pomysłem, ponieważ może dostać się nie tylko do oczu, ale także do odsłoniętych obszarów skóry i kołnierza, do włosów. Dlatego muszą być najpierw zamknięte.

Podczas pracy z zgrzewaniem gazowym konieczne jest podgrzewanie go metalem do obróbki lub cięcia Używaj rękawic i osłon twarzy - prace prowadzone są w wysokich temperaturach. Pamiętaj również, że tlen tworzy mieszankę wybuchową w kontakcie z olejem - w celu detonacji ta mieszanina nie potrzebuje iskry.

Zaangażowany w ręcznie robiony sprzęt rolniczy, oszczędzasz pieniądze, ponadto kwoty są bardziej namacalne, gdy produkt jest zmotoryzowany lub ma złożone części w swojej konstrukcji.

W tym samym przypadku, jeśli produkujesz prosty produkt mechaniczny, to oprócz oszczędności, masz również możliwość jego wykonania tylko dla siebie, ich osobistych potrzeb.

Dlatego nawet tak prosty produkt jak jeż do inter-rzędowym pielenie lub kultywatora rowerem jest wyjątkowa i tak wygodne, jak to możliwe, ponieważ w tym przypadku będzie to tylko rozważyć wszystkie idee i niuanse, które przychodzą do głowy w trakcie montażu lub nawet po jej.

Ręczny kultywator ogrodniczy - narzędzie pierwszej potrzeby

Co to jest kultywator ręczny? To urządzenie do uprawy ziemi za pomocą urządzeń mechanicznych i siły rąk. Jak różnorodne jest dzieło troski o łóżka i klomby kwiatowe, a także wiele narzędzi ręcznych tworzonych własnymi rękami i w sposób przemysłowy. Uważa się, że jest to kultywator do ręcznego nakładania zrywaków gleby, z chwytem nie większym niż 20 cm, na długim lub krótkim uchwycie.

Nawet najbardziej intensywne część techniki nie będą zadbane, jeśli to nie będzie działać na ludzką ręką z wąskim narzędziem, które podryhlit ziemi obok roślin i kwiatów, rozbić skorupę gleby i odkryć, odciąć korzenie chwastów. To narzędzie nazywa się ręcznym kultywatorem i jego przeznaczeniem:

 • poluzuj glebę, usuwając ją ze skorupy i nasycając powietrze tlenem;
 • wyciąć bruzdy pod sadzeniem roślin, a następnie posypać nową roślinę;
 • aby ratować rośliny kulturowe przed sąsiedztwem chwastów;
 • Wykonaj wygładzenie powierzchni z łamaniem grudek - aby się przebić.

To nie wszystkie funkcje kultywatorów. Narzędzie z wygodnym uchwytem, ​​czasami z uchwytami i kołem, służy do traktowania ziemi na równi z kultywatorami na trakcji elektrycznej lub benzynowej.

Odmiany kultywujących organów roboczych

Zawsze w pracy ręczny kultywator do letniej rezydencji, taki jak na zdjęciu.

Wśród wielu kształtów i rozmiarów narzędzi, są one podzielone na kilka typów w zależności od formy i funkcji narządu pracy. Tak więc, widły z zakrzywionymi rogami, owijając korzenie wszechobecnej trawy pszenicznej, zostały wynalezione stosunkowo niedawno i nazwali Tornado jako efekt zwalczania złośliwych bylin.

Z nowych narzędzi można zauważyć płaskiego cięcia inżyniera Fokine, z trójstronnym wyostrzeniem wąskiego paska stali narzędziowej. Mają prostokątną rękojeść, regulowany kąt do pracy i mogą wyciągać wszelkie chwasty z wąskiej szczeliny. Loopy w kształcie takich zrywaczy - polochniki wycinają korzenie na głębokości i nie przewracają górnej warstwy gleby, utrzymując na powierzchni ściółkę. Z drugiej strony, do poluzowania górnej warstwy potrzebne są kultywatory ręczne.

Kultywatory obrotowe służą do rozluźniania, pielenia. Są skuteczne, wymagają niewielkiego wysiłku, aby napędzić astrologa. Miniaturowe groty strzałek na zakrzywionych prętach są doskonałymi zrywakami, często są instalowane na własnoręcznie wykonanych narzędziach z kołami na ręcznej trakcji.

Tak więc, zgodnie z formą działającego organu, dzielą się kultywatorzy;

 • płaskie krajarki i pętle;
 • postrzępione, o płaskim, ostrym i przetartym końcu, od jednego do siedmiu ogniw;
 • Obrotowy, z zestawem obracających się gwiazdek;
 • Proste pionowe pręty - narzędzia grabiące.

Niektóre modele łączą dwie funkcje, na przykład obrotowy kultywator ręczny ze ściegiem pętelkowym.

Znany producent preparatu Baikal EM-1 do ulepszania gleby, stworzył narzędzie do uprawy gleby. Płaskie krajalnice płaskie o różnych szerokościach, zmontowane w zestaw. Ich różnica - zespół jest zaostrzony po obu stronach, a wydajność pracy podwaja się. Uchwyty do tych płaszczyzn są wybierane osobno. Celem jest odcięcie korzeni chwastów, które zniszczą skuteczne mikroorganizmy.

Każdy mieszkaniec marzeń, że ma zawsze odpowiednie narzędzie na wyciągnięcie ręki. Dlatego kupują i tworzą własne projekty oparte na znanych formach, ale zmieniając rozmiar, wysokość klamki, szerokość uchwytu.

Jak zrobić ręczny kultywator własnymi rękami

Każdy może przymocować dyszę do uchwytu. Proponujemy zbudowanie ręcznego kultywatora własnymi rękami z nieodpowiedniego roweru i środków improwizowanych. Koło najlepiej pobrać z nastoletniego roweru turystycznego z szeroką krawędzią. Używa się tylko przedniego koła z widelcem. Część roboczą na ramie można wykonać w dowolny sposób - zęby w 2 rzędach, gwiazdkach lub płaskiej pętli. Najważniejsze jest to, że w domowej kultywatorze ręcznym rama powinna być solidna z kotwami usztywnień, złączami z uchwytami wykonanymi z prostego lub klejonego drewna. Zamiast drzewa można użyć lekkich rurek wykonanych z metali nieżelaznych. Wygodny i lekki zryw jest niezbędny do obróbki szerokich odstępów między rzędami, kołowych kręgów drzew.

Kolejnym nie mniej skutecznym narzędziem ręcznym będzie ręczny kultywator obrotowy. Główne węzły na rysunku:

 • elementy robocze lub dyski koła zębatego - 1;
 • osie do mocowania roboczych gwiazdek - 2;
 • przepusty do zbierania węzła - 3;
 • łączące uchwyty, duże i małe - 5, 4;
 • Pręt ramy, który wchodzi w rurę i jest połączony z poprzecznym uchwytem - 6,7, 8.

Dyski są kuliste, powstają przez formowanie. Ale z takim samym sukcesem można skorzystać z manualnych "jeży", a przy ich pomocy zebrać działający narząd. Pomocny będzie szczegółowy rysunek ręcznego kultywatora własnymi rękami.

Wśród wzorów samokształtujących się stad znajdują się pełnoprawne motobloki stworzone na bazie pił łańcuchowych i innych pojazdów mechanicznych. Wartość tych samodzielnie wykonanych urządzeń dla właściciela polega na tym, że używał improwizowanych narzędzi i stworzył narzędzie dla swoich potrzeb. Z drugiej strony, koszt modeli fabrycznych nie zawsze pozwala na zakup kultywatora od znanego niezawodnego producenta. Jak jeszcze możesz zmontować kultywator ręczny własnymi rękami, obejrzeć wideo:

Zapoznajemy się z kultywatorami produkcji fabrycznej

Jeśli rolnik nie ma możliwości stworzenia sobie niedrogiego efektywnego asystenta, to zrobili to inżynierowie z Ukrainy. Bez silnika, z jednym kołem i uchwytami, prosta konstrukcja ułatwia pracę na budowie. Jedna z 6 jednostek roboczych jest podłączona do gniazda. Dlatego urządzenie nazywa się uniwersalnym ręcznym kultywatorem, a wstrząsarka ma 6 w 1.

Zważyć urządzenie 9,5 kg, obsługa jest dobra, z kultywatorem, że ręce żeńskie mogą z łatwością sobie poradzić. Szczegóły przedstawione na zdjęciu reprezentują narzędzia robocze:

 1. Hiller, który jest głównym narzędziem roboczym. Cięcie bruzd, grabienie ziemniaków odbywa się za pomocą podnośnika. Ale jest w komplecie z ripper dysku, który wykonuje tę samą funkcję, jak hiller.
 2. Kuter z zainstalowanymi nożami typu "brzytwa", który przecina korzenie chwastów, jest dostosowywany wzdłuż rzędów roślin.
 3. Kultywator służy do rozluźniania, ścinania trawy. To narzędzie dostosowuje nachylenie osiowe i głębokość opuszczania do podłoża.
 4. Jest pług, służy do cięcia bruzd podczas siewu nasion w ziemi.
 5. Poluzuj ziemię podczas tworzenia skorupy z gwiazdkami, które są zawarte.
 6. W zestawie znajduje się bruzdownica z markerem. Węzeł służy do siewu.

Konstrukcja fabryczna nie wytrzymuje prac na ciężkich mokrych obszarach. Dlatego w odpowiedziach mistrzów jest rada, aby wzmocnić ramę mocującą koło i wzmocnić uchwyty za pomocą dwóch sztywnych poprzeczek. Uchwyty muszą być nieco dłuższe i bardziej komfortowe.

Warto zwrócić uwagę na projekt mistrzów Winnicy. Został nazwany bez żadnych dodatków - Hand cultivator "Universal earth shaker 5 in 1". Produkt kosztuje 450 UAH, w tłumaczeniu na rosyjski pieniądze 3000 rubli.

Na ramie nośnej można alternatywnie zamontować następujące narzędzia:

W rezultacie istnieje ramka o wymiarach 64x30x30 cm z dołączonym urządzeniem. Jaśniejszy przyrząd stanie się nieodzownym pomocnikiem przy sadzeniu i hodowaniu, pieleniu i rozluźnieniu ogrodu.

Jesteśmy przyzwyczajeni do uzyskania żniwa dzięki ciężkiej pracy. Zasady inteligentnego rolnictwa oferują kolejne. Nie kopać ziemi bez potrzeby, to łamie jej strukturę. Nie poluzuj górnej warstwy głębiej niż 5 cm z tego samego powodu. Nie chwaszczajcie łóżek aż do ostatniego chwastu. Chwastuj glebę częściej i więcej i hoduj użyteczne mikroorganizmy. Praca stanie się łatwiejsza, a więcej zbierzesz.

Kuter wyczyści górną warstwę roślinności, pokroi korzenie i strzały bruzdy strzała. Aby podnieść ziemię, aby odżywiać się powietrzem, jest zryw i kultywator. Zniszczą skorupę po podlaniu lub deszczu. Dostarczone znaczniki pomagają dostosować szerokość zamocowania dysz. Pług i uchwyt do bruzdy są niezastąpionymi narzędziami sprężynowymi.

Kultywator ręczny zawiera części wykonane z wysokiej jakości stali. Wytrzymała konstrukcja w kształcie kila determinuje głębokość uprawy. Uchwyty są łatwe w obsłudze i trwałe. Zestaw narzędzi jest optymalny, a wymiary są takie, że kultywator przejdzie do dowolnego przedziału.

Model ręcznego kultywatora - wideo

Jeśli masz pytanie, możesz go poprosić w komentarzach do poniższego artykułu!

Nasi eksperci odpowiedzą na twoje pytanie w najbliższej przyszłości (1-2 dni), zasubskrybujcie komentarz, aby otrzymać powiadomienie o odpowiedzi na czas!

Witam, gdzie można kupić i za jaką cenę obrotową gwiazdę kultywatora. Dziękuję.

W Twojej okolicy znajdują się sklepy lub targi ogrodowe z działem sprzedaży specjalistycznego sprzętu ogrodniczego. Ceny w różnych regionach są różne, a my po prostu ich nie śledzimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 3 =