Rosyjskie inwertery spawalnicze

Rosyjskie inwertery spawalnicze

Rosyjskie spawarki typu falownika

Na falownikach spawalniczych rosyjskiej produkcji konsumenci opuszczają sprzeczne recenzje. Niektórzy chwalą konkretny model, inni besztą.

Wiem: pseudo-domowe Aurora (Aurora), Lefty, CEDAR, Svarog, Resanta zbierają w Chinach.

Rosyjscy producenci zbierają spawaczy na dwa sposoby. Montaż części domowych i sprzętu zagranicznego.

Kto produkuje sprzęt spawalniczy w Rosji

Jakie są domowe urządzenia inwerterowe do użytku domowego. Lista rosyjskich firm produkujących podobne urządzenia:

 1. Szybcy i wściekli (Ryazan);
 2. INEUM (Instytut Elektronicznych Maszyn Sterujących, Moskwa);
 3. Aria-Inverter (Stary Oskol);
 4. Tekhnotron (Czeboksary);
 5. Spetselektromash (St. Petersburg);
 6. Kontur (Rostów nad Donem);
 7. Cyklon (Rostów nad Donem);
 8. Termit (Rostów nad Donem);
 9. Don (Azov).

Rosyjskie spawarki typu falownika

1. Fast and the Furious 161 znajduje się w 100 najlepszych towarach Rosji. Fabryka instrumentów znajduje się w Ryazanie. Lekkie i kompaktowe urządzenie, gwarancja wynosi 3 lata (36 miesięcy), cena 12 000 rubli.

Przy zakupie dodatkowych akcesoriów - spawanie łukowe argonem. Działa, gdy obniża się w sieci do 160 V. Wyłączenie ochronne w przypadku przegrzania i skoków napięcia. Dostępne są funkcje wymuszania łuku, gorącego startu, antypoślizgowości.

2. INEUM produkuje dobre rosyjskie falowniki spawalnicze. Urządzenia są idealne dla obszarów z niestabilną siecią. Seria INEUM ma tryb impulsowy - jakość spawania sufitów, pionowych szwów i cienkich produktów. Firma zainstalowała 3-letnią gwarancję na swoje produkty.

INEUM-180T służy do spawania elektrodą jednostkową i łukiem argonowym (MMA / MMA-Pulse, TIG / TIG-Pulse). Cena urządzenia jest przyzwoita, INEUM-180T kosztuje 19 000 rubli.

Główne parametry techniczne urządzeń serii INEUM przedstawiono w tabeli:

3. Aria-Inverter - produkcja Starego Oskola. Podczas spawania inwerterów rosyjskiej produkcji Aria-Inverter konsumenci zostawiają dobre recenzje.

Charakterystyki techniczne urządzeń przedstawiono w tabeli:

4. SPE «TECHNOTRON9raquo; Cheboksary produkuje urządzenia do spawania gazów ochronnych i elektrod powlekanych.

Wideo: urządzenie DC 250.33 - przemysłowe źródło spawania inwertorowego do prądu do 250 A (100%) ze sterowaniem mikroprocesorowym, do spawania elektrodą otuloną.

5. JSC "Spetselektromash", St. Petersburg, oferuje spawaczom różnorodne urządzenia spawalnicze. Brak recenzji dla falowników tej fabryki.

6. Radix-RD, firma z Rostowa nad Donem, dostarcza na rynek inwertery pod marką Kontur. Contour 180 jest uniwersalną półautomatyczną maszyną, przeznaczoną do spawania elektrodami jednostkowymi i drutem w gazie obojętnym i aktywnym.

Ceny do spawania inwertorów rosyjskiej produkcji od Radiks-RND są dopuszczalne. Kontur 180 będzie kosztować 20 000 rubli, a Contour 165 zostanie zakupiony za 18 000 rubli.

7. Rostow "Cyklon 9raquo; VDI 181 będzie kosztować konsumenta 10 000 rubli.

Urządzenie z 3 rodzajami ochrony:

Inne parametry techniczne w tabeli:

8. Znak towarowy Termite produkuje zakład spółki LLC RostDon w Rostowie nad Donem. Przy pomocy amerykańskich tranzystorów IGBT nowe pokolenie.

Charakterystyka inwertora półautomatycznego urządzenia Termite T-180 w tabeli:

9. W Azovie została stworzona produkcja maszyn spawalniczych pod marką Don. Inwerter DON "MICROSHA 180 Amper" jest bardzo popularny wśród spawaczy domowych. Cena urządzenia wynosi od 5 500 do 8 000 rubli. w zależności od regionu.

Główne cechy są następujące:

Reakcję na rosyjski przetwornik spawalniczy DON "MICROSHA 180 Ampere" pozostawił Aleksiej, który mieszka w Kraju Nadmorskim:

Rozważaliśmy tylko niektóre firmy, które produkują sprzęt spawalniczy w Rosji. Istnieją inne marki:

 • Lider (OOO SPE "FEB9raquo;, St. Petersburg);
 • Neon (ZAO ElectroIntel, Nizhny Novgorod);
 • Strat (organizacja pozarządowa "POSITRON 9raquo;, St. Petersburg);
 • MASTER (RusElKom, Kostroma);
 • LINKOR-Semali (roślina "ALNA-C9raquo;, Stavropol);
 • SELMA (Simferopol);
 • Torus (Moskwa);
 • Prometeusz (Engels);
 • Rikon (Saratov);
 • Interskol (Khimki).

Każdy falownik po montażu przechodzi testy jakościowe i po testach trafia do sprzedaży.

Informacje zwrotne od spawaczy na rosyjskich falownikach są sprzeczne. I nic dziwnego, wszyscy ludzie są inni!

Więcej pozytywnych opinii zostało udzielonych na następujących urządzeniach do użytku domowego:

Wideo: testowanie spawarki Interskol ISA-200 w sieci od 140 V w warunkach garażowych.

Inwertery spawalnicze produkcji rosyjskiej: recenzje i oceny

Inwertery rosyjskiej produkcji na rynku są bardzo często prezentowane kupującym. Na parametrach i części funkcjonalnej są bardzo różne. Należy również zauważyć, że rosyjscy producenci inwerterów spawalniczych produkują je w różnych wersjach. W szczególności modele są produkowane z transformatorami różnych typów. Filtry można zainstalować jako zagłuszacze lub silikony. Cewki w kształcie mogą być różne.

W zależności od ich wielkości, parametr prądu wyjściowego zmienia się w urządzeniu. Panele sterowania inwerterów są jednak często podobne. W takim przypadku model musi posiadać przede wszystkim regulator prądu spawania. Aby aktywować tryb szybkiego uruchamiania, należy podać przycisk. W niektórych falownikach użytkownik może regulować napięcie bez obciążenia. W naszym czasie warto mieć normalny model około 9500 rubli.

Rosyjskie falowniki spawalnicze tej firmy z reguły są produkowane do pracy z powierzchniami stalowymi. Transformatory są instalowane z cewką elektryczną. W tym przypadku parametr napięcia zasilania waha się około 230 V. Pod względem funkcjonalnym falowniki tej firmy są bardzo różne. Jednak we wszystkich falownikach dostępna jest funkcja płynnego rozruchu. Aby uniknąć zwarć w urządzeniach, zainstalowane są filtry przeciwhałasowe. Ogólnie rzecz biorąc, falowniki prezentowanej firmy są bardzo kompaktowe i uniwersalne. Jednak cena może czasem osiągnąć 12 tysięcy rubli.

"Resanta AIS 220" to dobry rosyjski falownik spawalniczy, który jest obecnie aktywnie wykorzystywany w produkcji. Maksymalna częstotliwość urządzenia może osiągnąć 68 Hz. Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość transformatora. W tym przypadku parametr napięcia zasilania wynosi dokładnie 230 V.

Jednak inwerter ma również wady. Wśród nich kupujący zaznaczają małego posiadacza. Przekaźniki czasami zawodzą. Z tego powodu transformator często wypala się. Jednak zainstalowany jest system ochrony modelu. Przy najmniejszych błędach falownik natychmiast się wyłącza. Warto ten model w sklepie nie więcej niż 8500 rubli.

Te inwertery do spawania rosyjskich przeglądów produkcji są bardzo zróżnicowane. Niektórzy uważają je za dość potężne i praktyczne. Jednak wykryto również negatywną opinię o urządzeniach. Dotyczą one przede wszystkim małego parametru napięcia zasilającego. Zatem skoki w sieci dla tego urządzenia mogą spowodować wypalenie transformatora.

Filtry stosowane w modelu to krzem. W takim przypadku zainstalowany jest tylko jeden przekaźnik. Dostępny jest tryb szybkiego startu dla falownika. Według kupujących model radzi sobie z powodzeniem z spawaniem rur. W takim przypadku powierzchnie stalowe są połączone z gładkim szwem. Niski pobór mocy to kolejna zaleta tego modelu. Warto rosyjskiej spawarki (falownika) w sklepie nie więcej niż 9300 rubli.

Opinie konsumentów na temat "Resanty AIS 200"

O tym przeglądarka falownika często pozostawia kupujących pozytywne. Nie ma praktycznie żadnych wad modelu pod względem wydajności. Parametr napięcia zasilania falownika wynosi aż 240 V. W tym przypadku maksymalna częstotliwość urządzenia wynosi 60 Hz. Ciągły falownik może pracować dłużej niż trzy godziny. Według właścicieli modelu sprawa nie jest zbyt gorąca. Transformator w urządzeniu jest zainstalowany z cewką.

Inwerter przekaźnikowy ma jeden. Dla niezawodnego systemu ochrony te falowniki spawalnicze produkcji rosyjskiej otrzymują dobre recenzje. Również do zalet modelu można bezpiecznie przypisać zwartość obudowy. Na wagę urządzenie jest lekkie i bardzo łatwe do przenoszenia. Stałe spawanie danych inwerterów rosyjskiej produkcji na rynku około 8200 rubli.

Cechy modeli firmy "Paton"

Falowniki tej firmy do lepszego chłodzenia transformatora są wyposażone w wysokiej jakości chłodnice. W takim przypadku filtry są instalowane w rodzaju krzemowym. Do spawania łukowego można użyć urządzenia. Regulatory ograniczenia prądu są instalowane we wszystkich konfiguracjach. Jeśli uważasz, że opinie konsumentów, to parametr napięcia zasilania średnio wynosi 230 V.

Kolejną zaletą falowników można bezpiecznie nazwać niezawodnymi kondensatorami. W ten sposób impulsy w urządzeniach przechodzą z małą amplitudą. Przekaźniki przekaźników w urządzeniach są niezwykle rzadkie. Wymiary modelu są bardzo różne. Jednak w porównaniu z konkurentami, falowniki prezentowanego znaku towarowego ważą całkiem sporo. Dobry model tej firmy wart jest nie więcej niż 9500 rubli.

Te inwertery do spawania rosyjskiej produkcji mają różne recenzje. Jednak zasadniczo ten model jest chwalony. Jest to spowodowane przede wszystkim wysokim napięciem zasilania. Transformator nie nagrzewa się natychmiast podczas pracy. Filtry w tym przypadku są typu krzemowego. Według właścicieli falownika ten model dobrze radzi sobie z rurami z żeliwa.

W tym przypadku szew zamienia się dość gładko na powierzchni. W razie potrzeby użytkownik może dostosować częstotliwość falownika. Dostępny jest tryb szybkiego uruchamiania w urządzeniu. Osobna uwaga w urządzeniu zasługuje na uchwyt jakości. Elektroda w niej może być bardzo mocno zamocowana. Przeciętny falownik w sklepie to nie więcej niż 8 tysięcy rubli.

Opinia klientów na temat "Paton VDI 300R"

Często ten falownik (produkowany w Rosji) jest kupowany do pracy z rurami z żeliwa. Elektrody tego modelu są odpowiednie nawet dla bardzo małych średnic. Przełącza płynnie częstotliwość urządzenia. Tak więc nie ma nagłych skoków mocy w sieci. Pod względem wielkości ten model nie jest duży. Waży dokładnie 6 kg. W porównaniu z innymi modelami jest to normalne.

W razie potrzeby użytkownik może sam czyścić transformator z kurzu. Pokrywa falownika jest usuwana w prosty sposób i jest mocowana tylko na czterech śrubach. Kolejną cechą modelu jest niezawodny cooler. Według właścicieli modelu, nie robi dużo hałasu, a podczas pracy nie rozprasza. Przetwornica będzie kosztować teraz około 9200 rubli.

Ten falownik spawalniczy ma wiele zalet. Model jest ceniony nie tylko dla dużej mocy, ale także dla prostownika jakości. Wadą jest, aby wymienić tylko wysoką cenę. Dla typowego użytkownika to urządzenie jest uważane za bardzo drogie. Parametr napięcia zasilania wynosi 230 V. Maksymalna częstotliwość jest z kolei na poziomie 75 Hz. Filtr w falowniku stosowany jest jako standardowy rodzaj krzemu.

Również cechy należy zauważyć obecność dwóch kondensatorów. Według właścicieli falownika model działa bardzo cicho. Transformator powoli zaczyna się nagrzewać dopiero po godzinnej pracy. Chłodnica jest zainstalowana dość mocna, a przy częstej konserwacji falownik nie potrzebuje. Te falowniki spawalnicze rosyjskiej produkcji stoją w sklepie co najmniej 11,5 tysiąca rubli.

Cechą charakterystyczną wszystkich inwerterów reprezentowanej firmy jest uniwersalność. Do spawania łukowego modele są doskonałe. Transformatory w prawie wszystkich urządzeniach są używane z filtrami silikonowymi. Aby monitorować działanie urządzeń, dostarczane są specjalne czujniki prądu. Do spawania powierzchni stalowych można stosować modele. Kondensatory w wielu falownikach są typu impulsowego.

Dzięki ostrym skokom w sieci radzą sobie całkiem dobrze. W razie potrzeby modele mogą być transportowane. Zważyć głównie falowniki o masie nie większej niż 8 kg. W takim przypadku, przez liczbę zainstalowanych chłodnic, modyfikacje są odrzucane. Jeśli weźmiemy pod uwagę modele z maksymalną częstotliwością co najmniej 55 Hz, są one dostępne z jednym wentylatorem. Przeciętny falownik reprezentowanej firmy to około 7500 rubli.

Recenzje użytkowników o "Mosquito 180"

Te inwertery spawalnicze rosyjskiej produkcji otrzymują recenzje przede wszystkim ze względu na ich praktyczność i niezawodność. Jednak model należy do klasy modyfikacji budżetu, więc parametr maksymalnej częstotliwości wynosi tylko 35 Hz. Wszystko to wskazuje, że falownik ma niską wydajność.

Funkcja szybkiego startu w prezentowanym urządzeniu nie jest dostępna. Jednak w razie potrzeby użytkownik może niezależnie regulować prąd porowy. Transformator jest zainstalowany w obudowie z filtrem silikonowym. Według właścicieli modelu przegrzewa się za około godzinę. Wskaźnik napięcia zasilania wynosi dokładnie 220 V. Wadą, oprócz niskiej częstotliwości maksymalnej, można zauważyć zwiększony hałas.

Chłodnica modelu jest używana samodzielnie, ale generuje średnio około 55 dB. Pył w skraplaczu czasami się kumuluje. W rezultacie transformator przegrzeje się po 20 minutach pracy. Aby uniknąć podgrzewania, należy okresowo sprawdzać urządzenie. Warto w naszych czasach nie więcej niż 6800 rubli.

Opinia kupujących na temat "Mosquito 140"

Określone rosyjskie przeglądy falowników spawalniczych są zasadniczo pozytywne. Pod względem parametrów model znacznie przewyższa konkurencję. W urządzeniu są dwa kondensatory. Skoki w sieci są obserwowane w małej amplitudzie. W ten sposób prąd znamionowy w urządzeniu jest utrzymywany na stabilnym poziomie. W razie potrzeby użytkownik może dostosować napięcie progowe. Filtr na transformatorze jest typu krzemowego.

Przekaźnik w tym przypadku jest ustawiony na jeden. Falownik pracuje cicho i cieszy wielu kupujących. Jeśli mówimy o minusach, to problemy z tranzystorem zasługują na uwagę. W tym przypadku ustawiona jest na niską czułość. Gdy falownik jest używany przez długi czas z maksymalną mocą, obciążenie tranzystora okazuje się dość duże. Wszystko kończy się z reguły dla niego godnym ubolewania. W rezultacie użytkownik nie będzie w stanie obsługiwać falownika przez długi czas. Jednak są też zalety.

Oprócz powyższych zalet należy zauważyć niskie zużycie energii. Obecny czujnik modelu jest dostępny, dlatego łatwo kontrolować działanie urządzenia. Kolejną zaletą jest niski koszt towarów. Podany inwerter będzie kosztować kupującego około 7200 rubli.

Najlepsze modele rosyjskiej produkcji

Analizując wszystkie opisane powyżej rosyjskie falowniki spawalnicze, ocena niezawodności modeli wygląda następująco:

Przegląd rosyjskich falowników spawalniczych

Spawarki typu inwerter od dawna cieszą się popularnością wśród amatorów i profesjonalnych spawaczy. Są kompaktowe, łatwe w użyciu, zużywają mniej prądu w porównaniu do transformatorów spawalniczych. Większość falowników na rynku - albo zestawów chińskich marek lub produktów „rosyjsko-chiński” ( „Cedar”, „Svarog”), które są projektowane i montowane w Chinach, ale w rosyjskiej marki.

Rosyjskie falowniki nie mogą konkurować z cenami chińskimi, ponieważ koszt pracy w Chinach jest znacznie niższy. Ich atutem jest większa niezawodność dzięki jakości montażu i bardziej przemyślanej koncepcji. Porównywalne w jakości falowniki produkcji zagranicznej są droższe.

Wybierz rosyjski falownik w obliczeniach długotrwałej i bezproblemowej eksploatacji. Dlatego najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę, to:

 • Maksymalny prąd spawania. Niż jest, tym większy „margines bezpieczeństwa” falownika podczas pracy: na przykład, zazwyczaj za pomocą 3 elektrod mm przy prądzie 100 A naraża falownika przy maksymalnym natężeniu 160 A w znacznie większym obciążeniem niż 200 wzmacniacza.
 • Współczynnik PV - pośredni wskaźnik niezawodności części mocy falownika. Wskazuje procent maksymalnego czasu pracy przy pełnym prądzie do czasu chłodzenia: falownik z 60% RV jest wyraźnie bardziej niezawodny niż falownik, przy tym samym prądzie mającym wartość PV 40%.
 • Dostępność funkcje rozjaśniania: zapłon wysokiej częstotliwości, "przeciwzamknięcie". Za każdym razem, gdy niepomyślna elektroda zapłonowa przyklei się do części, wyjście falownika jest faktycznie zwarte. Dlatego też urządzenie z zapalonym zapłonem jest nie tylko wygodniejsze w działaniu, ale również ulega mniejszym przeciążeniom.
 • Wielofunkcyjność. Na przykład, tryb półautomatyczny z opcjonalną spawanie ręczne (MMA) jest nieco droższe niż konwencjonalne, ale jest o wiele bardziej uniwersalne: można w razie potrzeby wrzenia grubości metalu głębokiej penetracji cięcia elektrodzie.

Oferujemy więcej informacji na temat wyboru falownika

Cechy rosyjskich falowników

Przede wszystkim odnosi się to do najbardziej obciążonego węzła falownika - stopnia wyjściowego konwertera.

Poniższy rysunek przedstawia schemat części mocy typowego chińskiego falownika:

Jest to najprostszy obwód konwertera impulsów, w którym w każdym ramieniu znajduje się tylko jeden klucz tranzystorowy. Jego awaria oznacza nagłą utratę mocy konwertera - nie będzie można gotować z takim falownikiem. W powyższym obwodzie stosowane są tranzystory polowe IRF830 o typowej rezystancji źródła drenu (oporność otwarta) 0,83 oma. Przy wysokich prądach doprowadzi to do zauważalnej utraty mocy do nagrzewania tranzystora, a przy dłuższej pracy będzie się przegrzewać. Zapas prądu są również ograniczone: niska nominalny prąd ciągły zmusza producenta do zmniejszenia napięcia łuku, stąd problemy z zapłonem, a zanieczyszczone części (w tym przypadku 160, ale tylko znaczne zmniejszenie napięcia można uzyskać pod adresem konwertera obieg wtórny).

Przemienniki stosuje się zarówno produkcja rosyjski droższe IGBT tranzystor o zwiększonej prądu szczytowego i mniejszy opór w stanie otwartym lub w każdej grupie falownika jest zainstalowany równolegle wielu kluczy - spadek napięcia takiego zespołu jest ograniczona, a ogrzewanie poszczególnych przycisków jest mniejsza. Na przykład tutaj jest stopień wyjściowy falownika Kraton, z czterema równoległymi klawiszami na każdym ramieniu, a całkowity prąd znamionowy każdego ramienia wynosi 88 A:

Po drugie, falowniki z Rosji wyróżniają się lepszym montażem: najlepszym lutowaniem, płyty pokryte są warstwą ochronną. Z tego powodu wzrasta odporność na przenikanie wilgoci, materiału ściernego i pyłu metalicznego wewnątrz falownika - spowodowane nim zwarcia stały się jedną z najczęstszych przyczyn awarii falownika w Chinach.

Najlepsze przykłady rosyjskich falowników

KONTAKT 200. Aparaty wyprodukowane przez firmę "RusInvertor" z Pavlovo-on-Oka. Przy cenie 9500 rubli przewyższa ona szereg parametrów podobnych falowników:

 • Aktualny w 200A przy PV 90% oznacza, że ​​możesz śmiało pracować z elektrodami o grubości do 5 mm - większość zawodników może pochwalić się tylko 60% PV.
 • Zużycie energii na poziomie 4,5 kW umożliwi korzystanie z tego urządzenia nawet po podłączeniu do sieci o niskim poborze mocy w kraju lub garażu.
 • Napięcie biegu jałowego o wartości 90 V zapewni łatwe rozpalanie łuku nawet na tłustym i zardzewiałym metalu.

Neon VD-181. Zaktualizowana wersja popularnego falownika VD-180 Nizhny Novgorod JSC "Electro Intel". To urządzenie w cenie 12 300 rubli może przyciągnąć uwagę:

 • Możliwość pracy przy mocy skacze od 160 do 250 V.
 • Istnieją funkcje wymuszenia łuku i gorącego startu.

Jednak w porównaniu z Contact 200 ten inwerter jest wyraźnie gorszy pod względem czasu działania - jego PV wynosi tylko 60%.

TORUS-200. Inwerter spawalniczy produkowany przez moskiewską firmę "Tor" ma trzyletnią gwarancję od producenta. prąd rozwija się do 200 A, jest w stanie pracować w trybie TIG (argon palnik nie jest wliczony w cenę), a dzięki rekordowo niskiego poboru mocy (4 kW) i skuteczność ochrony, gdy spada napięcie do 160 V jest w stanie działać na praktycznie dowolnego gniazdka. Oczywiście cena 16 000 rubli jest znacznie wyższa niż w przypadku wielu podobnych urządzeń, ale szybko się opłaca dzięki wysokiej niezawodności urządzenia podczas długotrwałej eksploatacji.

Spółka zależna jednej z firm będących członkami koncernu RosAtom. Produkcja falowników spawalniczych rozpoczęła się w 2010 roku w regionie Niżnym Nowogrodzie, mieście Pavlovo-na-Oka. Wyróżniające cechy falowników tej firmy to zdolność do pracy w długie godziny przy dużych obciążeniach, niskie zużycie energii, przystępne ceny. Falowniki Kontakt można kupić w wielu miastach Rosji, a listę sklepów można znaleźć na stronie producenta - rusinvertor.ru.

 • Maksymalny prąd: 160 A
 • PV: 90%
 • Moc: 3,5 kW
 • Maksymalny prąd: 200 A
 • PV: 90%
 • Moc: 4,5 kW
 • Maksymalny prąd: 220 A
 • PV: 60%
 • Moc: 5 kW

Nizhny Novgorod producent sprzętu spawalniczego i galwanicznego. Wytwarza spawarki do spawania ręcznego (MMA), a pół-automatyczny (MIG / MAG) i argonu (TIG). Przedstawicielstwa znajdują się w 56 miastach Rosji, ich listę i adresy można znaleźć pod adresem ei-neon.ru/predstavitelstva

 • Maksymalny prąd: 160 A
 • PV: 60%
 • Moc: 4,8 kW
 • Dodatkowe funkcje: anti-tack, dopalacz, gorący start
 • Maksymalny prąd: 180 A
 • PV: 60%
 • Moc: 5,5 kW
 • Dodatkowe funkcje: dopalanie, gorący start
 • Maksymalny prąd: 200 A
 • PV: 60%
 • Wydajność: 6,4 kW
 • Dodatkowe funkcje: dopalanie, gorący start, cyfrowy wskaźnik prądu
 • Maksymalny prąd: 220 A
 • PV: 75%
 • Moc: 7,2 kW
 • Dodatkowe funkcje: anti-tack, dopalacz, gorący start, cyfrowy wskaźnik prądu
 • Maksymalny prąd: 250 A
 • PV: 80%
 • Moc: 8,5 kW, zasilanie trójfazowe
 • Dodatkowe funkcje: anti-tack, dopalacz, gorący start, cyfrowy wskaźnik prądu
 • Maksymalny prąd: 300 A
 • PV: 100% (.)
 • Moc: 11 kW, zasilanie trójfazowe
 • Dodatkowe funkcje: dopalanie, gorący start, anti-tack, cyfrowy wskaźnik
 • Maksymalny prąd: 200 A
 • PV: 90%
 • Moc: 6,4 kW
 • Tryby: TIG DC, MMA
 • Maksymalny prąd: 300 A
 • PV: 70%, przy 250 A - 100%
 • Moc: 11 kW, zasilanie trójfazowe
 • Tryby: TIGDC, TIGAC, MMA
 • Maksymalny prąd: 200 A
 • PV: 60%, przy 150 A - 100%
 • Podawanie drutu: do 18 m / min
 • Średnica drutu: do 1 mm
 • Moc: 4,9 kW
 • Tryby: MIG, MMA

* NAKS - atest Krajowej Agencji Kontroli Spawalnictwa. Urządzenia z takiego zaświadczenia może być stosowany podczas spawania wyposażenia kotłowni, rurociągów naftowych i gazowych i innych urządzeń są bardzo wysokie wymagania dotyczące jakości spoiny.

Moskiewska firma specjalizująca się w produkcji profesjonalnych urządzeń spawalniczych. Zgromadzone ponad 25 lat doświadczenia w produkcji urządzeń spawalniczych pozwala na wyprodukowanie niezawodnego sprzętu z długą (3 lata) gwarancją. Firma ma własny sklep internetowy na stronie torus200.ru, tam można znaleźć listę dystrybutorów regionalnych we wszystkich regionach Rosji.

 • Natężenie prądu do 165 A
 • PV: 100% przy prądach do 140 A
 • Moc: 3,3 kW
 • Prąd do 175 A
 • PV: 100% przy prądach do 140 A
 • Moc: 3,3 kW
 • Prąd do 200 A
 • PV: 60%
 • Moc: 5,2 kW
 • Potwierdzone przez NAKS
 • Natężenie prądu do 220 A
 • PV: 100%
 • Moc: 7,2 kW
 • Tryby: MMA, TIG
 • Natężenie prądu do 210 A
 • PV: 50%
 • Moc wyjściowa: 6,6 kW
 • Tryby: MMA, TIG
 • Prąd do 235 A
 • PV: 80%
 • Moc: 7,6 kW
 • Tryby: MMA, TIG
 • Prąd do 250 A
 • PV: 100%
 • Moc: 8,2 kW
 • Tryby: MMA, TIG
 • Natężenie prądu do 255 A
 • PV: 80%
 • Moc: 8,5 kW
 • Tryby: MMA, TIG

Opowieść o produkcji Torusa na przykładzie modelu 250

Kiedy warto kupić domowy falownik?

Przede wszystkim myśleć o zakupie rosyjski robione zgrzewarkę stoi na myśl o jego częstego stosowania, a nawet więcej - profesjonalną eksploatację: tutaj oszczędności w porównaniu z techniką chińskiej będzie 3-5 tysięcy rubli dla non-porównywalnym poziomie niezawodności i wydajności.

Ale również do stosowania w swoim garażu jednostka krajowa jest w stanie wykazać swoje pozytywne cechy: przechowywanie w wilgotnym środowisku, przepięcia i Spadek napięcia w pracy wpłynie na jakość rosyjskiego zgrzewarki jest znacznie mniejsza nawet niż „chińskiego” podobnej cenie.

Biorąc pod uwagę powyższe, jedyny powód, aby zaoszczędzić przy zakupie może svarochnika nazwać tylko krytycznie małej wielkości budżetu na zakup lub nabycia urządzenia „kilka razy” - często ludzie kupują tanie spawarki tylko przez godzinę lub dwie prace, w nadziei, że później są nadal użyteczne. Oczywiście, wydać dodatkowe pieniądze na profesjonalnym poziomie maszyny jest w tym przypadku niewłaściwe.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Korzystając z tej strony, potwierdzasz swoją zgodę na używanie plików cookie zgodnie z tym powiadomieniem w odniesieniu do tego typu plików. Jeśli nie zgadzasz się, że używamy tego typu plików, musisz odpowiednio ustawić ustawienia swojej przeglądarki lub nie korzystać z witryny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 6 =