Rolety hydrauliczne

Rolety hydrauliczne

Rolety w toalecie: rodzaje, metody instalacji i prawdziwe zdjęcia

I bez tego małe toalety tracą objętość dzięki łączności - rury i liczniki, które bez ukrywania psują wnętrze toalety. Zamknij rury "Ciasno" 9quo; nie możesz i dlatego musisz wymyślić, jak to zrobić z najmniejszą stratą. Jednym z takich rozwiązań są rolety w toalecie.

Są one niedrogie, nie zajmują dużo miejsca, doskonale ukrywają komunikację, nie utrudniając dostępu do nich.

Co to jest roleta do toalety? W rzeczywistości są to specjalnie zaprojektowane żaluzje, które można nawijać na specjalnie zaprojektowanym wale. Stoiska, punkty sprzedaży detalicznej - wiele z nich jest zamykanych za pomocą takich konstrukcji. Ale w toalecie nie potrzebujemy zamków, osłon wandalizmu i innych rzeczy, dlatego domowe okiennice są znacznie mniejsze. A co najważniejsze, niezawodnie chowają rury w toalecie, co psuje całe wnętrze.

Rodzaje i zalety rolet w łazienkach

Żaluzje do toalety można warunkowo podzielić na dwie kategorie - według materiałów produkcji i metody instalacji. Według materiału rozróżnij następujące przesłony:

Najtańsze i najbardziej rozpowszechnione typy to rolety z tworzywa sztucznego. Są niedrogie w produkcji, potrafią poradzić sobie z wysoką wilgotnością i dobrze wyglądają.

Oprócz pionu i rur, rolety pozwalają na zorganizowanie niewielkiego miejsca do przechowywania

Według metody instalacji rozróżnić dwa typy rolet do szaf hydraulicznych:

Przejdźmy teraz do różnic w instalacji.

Rodzaje rolstaven w toalecie według metody instalacji

Istnieją trzy sposoby instalacji:

1. Inlay. Jest to najłatwiejszy sposób instalacji, gdy projekt jest przymocowany do powierzchni ścian. Nadaje się również do cienkich ścian, na przykład, gdy rury są oddzielone od pomieszczenia płytą gipsowo-kartonową.

2. Wycinając pudełko. W tym przypadku rolety są montowane w jednej płaszczyźnie ze ścianą, ale pudełko pozostaje na zewnątrz. Jest to bardziej pracochłonna metoda instalacji niż poprzednia.

Najprostszy sposób na instalację rolety

3. Cięcie pudełka do wewnątrz. Przy takiej instalacji schowana w szafce hydraulicznej niezbyt atrakcyjna roleta będzie oznaczać, że jej wygląd nie zepsuje niczego. Najważniejsze w tym przypadku jest to, że przestrzeń szafki zawiera samą skrzynkę.

Pudełko jest ukryte w szafie i nie widać go

Tradycyjnie zaczynamy od przeniesienia zalety:

 • Duży asortyment w różnych kolorach, a nawet z rysunkami
 • Łatwy dostęp do całej komunikacji
 • Długa żywotność i wysoka odporność na wilgoć
 • Niezawodny mechanizm
 • Łatwość czyszczenia
 • Możliwość instalacji w dowolnym WC lub łazience
 • Łatwo przystosowująca się do indywidualizacji (kolorystyka, rysunek i dekoracja)

Niezwykłe rolety z wizerunkiem miasta

Małe uchwyty ułatwiają podnoszenie i opuszczanie mechanizmu

Rolety w toalecie mają wady, jednak są one nieliczne i wcale nie są krytyczne:

 • Plastikowe okiennice łatwo zbierają kurz
 • Wiele firm oferuje kupno żaluzji niezbyt dobrej jakości lub niskiej jakości

Prawdziwe zdjęcie rolstaven w toalecie

Tutaj tylko rury i liczniki były zamknięte, ale z tego powodu pozostała przestrzeń jest marnowana.

Dzięki roletom można z powodzeniem ukryć nawet pralkę w toalecie.

Rolety hydrauliczne: wygoda i estetyka za przystępną cenę

Nowoczesną łazienkę można oglądać pod różnymi kątami: z jednej strony jest to miejsce, w którym dba o swoje ciało, az drugiej strony - miejsce koncentracji rurociągów wodnych i urządzeń sanitarnych, które tylko zepsują całe wnętrze pokoju. Każda osoba rozwiązuje ten problem na swój sposób - niektórzy ściśle przyszywają rury w skrzyni, inni, dbając o konsekwencje możliwych wypadków, wolą mniej radykalne sposoby rozwiązania tego problemu. I tylko niektórzy mądrzy ludzie wolą używać tylko odpowiednich technologii, które pozwalają nie tylko pozbyć się nieokreślonego wyglądu rur i sprzętu, ale także pozostawić im swobodny dostęp. Mówimy o roletach hydraulicznych, które są tematem tego artykułu. Wraz z witryną vannaja.net zrozumiemy zalety korzystania z nich, odmiany i samodzielną instalację.

Zdjęcia rolet hydraulicznych

Rolety hydrauliczne: zalety i wady

Mówiąc wprost, żaluzje na szafki higieniczne są idealnym rozwiązaniem i nie ma wad tego produktu. Ale nawet jeśli je znajdziesz, to z pewnością te wady będą albo daleko naciągane, albo wcale nieistniejące. Kolejna rzecz - zalety rolek do łazienki i łazienki - to oczywiście trochę, ale całkowicie i całkowicie rozwiązują wszystkie problemy operacyjne. Sędzia dla siebie.

 1. Rollet ukrywa rury na 100%, a główny cel tego projektu został osiągnięty, jak to możliwe. W razie potrzeby rolety mogą być nawet zautomatyzowane i zmuszone do otwarcia i zamknięcia przez naciśnięcie przełącznika.
 2. Miej dobry, a czasem nawet doskonały wygląd. Problem estetyczny rozwiązuje się także z powodzeniem.
 3. Jednocześnie z tymi wszystkimi okiennicami w łazience pozostaw wolny dostęp do komunikacji, co jest ważnym punktem. W przeciwieństwie do tego, w razie wypadku należy zdemontować plastikową lub kartonową skrzynkę. To samo urządzenie można całkiem łatwo otworzyć.
 4. Zasada otwierania rolet nie stwarza żadnych problemów, ponieważ jest to typowe dla drzwi skrzydłowych, które tak lubią wielu ludzi ze względu na swoją prostotę produkcji.
 5. Łatwa samodzielna instalacja, która znowu jest ważna. W rzeczywistości to urządzenie jest montowane w dwóch etapach, ale porozmawiamy o tym nieco później, ale na razie, jeśli jest to interesujące, można po prostu obejrzeć film i dodać swoją osobistą opinię na temat trudności z instalacją rolet w łazience.

Jak widać, prawie wszystkie zadania, które ludzie wykonują, szycie rur w pudełku, rozwiązuje jeden produkt i, co najważniejsze, bez żadnych skomplikowanych działań. Co więcej, rolety instalacyjne w toalecie w żadnym wypadku nie przeszkodzą ci w zrobieniu półek w niszy i wykorzystaniu ich dla własnego dobra. Jedyną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę w takiej niszowej organizacji, jest możliwość szybkiego usunięcia półek w razie wypadku - ale to nie jest żaden problem, a prawie każdy mistrz domu wie, jak go rozwiązać.

Rolety w łazience: cechy i odmiany

Zacznijmy od cech projektu, ponieważ różnią się one od zwykłych rolet niewiele - tylko jedną chwilę. Mianowicie, obecność dobrze wyważonego mechanizmu sprężynowego, który pozwala podnosić i opuszczać kurtynę bez większego wysiłku. W przeciwieństwie do nich, okiennice są wyposażone w napęd elektryczny lub mechaniczny. Druga różnica polega na szerokości kurtyny - z reguły nie przekracza ona 400 mm, ale jeśli jest taka potrzeba, możliwe jest wykonanie rolety o szerokości od ściany do ściany. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma potrzeby, aby pokryć całą ścianę łazienki.

Rolety sanitarne w fotografii WC

Teraz, jeśli chodzi o odmiany, nie ma ich tak wiele, jak byśmy chcieli, ale w większości przypadków istniejący asortyment wystarcza, aby zaspokoić popyt wielu osób. Klasyfikuj rolety do łazienki i łazienki za pomocą następujących funkcji.

 1. Wymiary. Tutaj możesz powiedzieć tylko jedno: prawie każdy walec jest unikalnym produktem i jest wykonywany na zamówienie zgodnie z wymaganymi wymiarami. Weź pod uwagę szerokość niszy i długość jej zamkniętej części - optymalną uważa się za roletę od sufitu do podłogi. W ten sposób zapewniony jest pełny dostęp do dowolnej sekcji komunikacji rurociągowej. Istnieją oczywiście standardowe opcje, które są tańsze, ale w tym przypadku konieczne będzie dostosowanie wymiarów niszy do rolety, co jest o wiele bardziej skomplikowane, a nawet droższe niż wykonanie rolety do istniejących wymiarów.
 2. Kolor. Istnieje wiele opcji - istnieją zarówno uniwersalne kolory (biały, czarny, brązowy), jak i kolorowe produkty tego typu.
 3. Dodatkowy wystrój. W większości przypadków koncepcja dodatkowych rolek dekoracyjnych implikuje druk fotograficzny - rolety w łazience z fotograficznym nadrukiem są drogie, ale decydują o estetycznym aspekcie ich instalacji w 100%.

Rolety na zdjęcie szafki instalacyjnej

Zasadniczo są to wszystkie odmiany dostępne dzisiaj. Tak, jest ich niewiele, ale w sumie dość. Ponadto, na życzenie klienta, rolety sanitarne mogą być wyposażone w napęd elektryczny i zamek - chociaż oba te mechanizmy stanowią nadmiar, na który nie można zmarnować pieniędzy. Całkiem zapomniałem, że żaluzje do toalety nadal można podzielić według materiału - w łazience są aluminiowe i plastikowe żaluzje. Te ostatnie są mniej trwałe i z czasem prowadzą, co powoduje problemy w procesie ich eksploatacji.

Rolety w łazience własnymi rękami: technologia instalacji

Istnieją dwie możliwości instalowania rolek instalacyjnych - jeśli pozwalają na to rury wodne, można je zamontować w niszy, dzięki czemu ich żaluzje są wyrównane ze ścianami lub, jak to się mówi, w nakładce. Oczywiście najlepiej jest użyć pierwszej opcji, ponieważ w pewnym stopniu pozwala ona zaoszczędzić wolną przestrzeń. Drugi jest nieco łatwiejszy do zainstalowania, ale wystające pudełko z bębnem uzwojenia psuje wygląd pomieszczenia.

Jeśli mówimy o technologii instalowania rolet sanitarnych, w obu przypadkach, z wyjątkiem niektórych szczegółów, pozostaje to standardem dla wszystkich typów produktów tego typu. Wygląda tak.

 1. Pudełko jest zainstalowane. Aby to zrobić, musisz usunąć ochronę dekoracyjną, a następnie przymocować ją pomiędzy przeciwległymi ścianami niszy, lub prosto do jej przedniej części, lub bezpośrednio do ściany, na której jest utworzona nisza. Robi się to po prostu - weź perforator, wywierć otwory, a następnie zatkaj korki i już przez otwór w korpusie pudełka, kołek lub śruba samogwintująca jest napędzana. Jedyne, co należy tutaj uwzględnić, to poziom instalacji pudła - mechanizmy obrotowe (w naszym przypadku to rolka rolki) są znacznie lepsze, a co najważniejsze, działają dłużej, jeśli znajdują się w pozycji ściśle poziomej.
 2. Instalacja udawaną deski - to część systemu, w którym tkanina pochodzi Rollet podczas globalnego zamykania. Jest montowany albo na podłodze, albo na specjalnym pudełku, który ogranicza długość niszy. Zmyślonemi mocowania paska za pomocą pary śrub i otworów znaczników.
 3. Przewodniki są dołączone. Jak wiecie, są ich dwa, a najpierw trzeba dopasować prowadnice do rozmiaru - mierzymy odległość od dna bębna do sfingowanego pręta i dokładnie taką samą długość, jaką wykonujemy prowadnice. Są instalowane, podobnie jak wszystkie inne elementy systemu, po prostu - są przymocowane do końca wnęki za pomocą śrub. Największa trudność powstaje tylko wtedy, gdy podczas instalacji konieczne jest zwijanie rolek prowadzących. Aby praca była trochę łatwiejsza, musisz postępować w następujący sposób: najpierw zaznacz miejsca mocowania prowadnic (dwie naraz), następnie płótno jest nawijane w prowadnicach (również w dwóch naraz), a dopiero potem prowadnice są przymocowane do niszy.

Rolety w łazience z fotografią drukowania zdjęć

Zasadniczo jest to cała konfiguracja - teraz pozostaje tylko zamknąć pokrywę pudełka i cieszyć się wykonaną pracą.

Podsumowując, temat rolet hydraulicznych doda tylko jedno - musisz zamówić ten produkt na ostatnim etapie naprawy łazienki lub łazienki, gdy nisza jest w pełni uformowana, a ściany są wykończone wraz z sufitem. Ogólnie rzecz biorąc, przed instalacją urządzeń hydraulicznych, ponieważ jeśli położysz za nimi okiennice, nie będzie to bardzo wygodne.

Dobór i instalacja rolet sanitarnych

Rolety są częściej stosowane w nowoczesnym wyglądzie łazienki, a nie w drzwiach i żaluzjach, natomiast żaluzje w łazience są bardzo popularne, ponieważ sprawiają, że wnętrze jest bardzo piękne i schludne. Rolety - najlepsza opcja do łazienki, w której jest dużo komunikacji. Zwyczajowo zamyka się rury i kontruje z płytami gipsowo-kartonowymi lub panelami, jednak w razie awarii konieczne jest zdemontowanie konstrukcji.

Hydrauliczne rolety w toalecie: zdjęcie

Mała łazienka nie pozwala na pokrycie komunikacji specjalnymi konstrukcjami w postaci szafek, ponieważ obszar ten nie pozwala na otwieranie drzwi. Jednocześnie w nowoczesnym designie rodzaj szafek nie zawsze jest odpowiedni. Rolety zapewniają dostęp do najbardziej dogodnego i szybkiego. Istnieje wiele modeli takich żaluzji w sklepach budowlanych. Wykorzystanie takich struktur jest bardzo proste, są niezawodne i trwałe. Możesz przekonać się, jak dobrze pasują do nowoczesnego designu. Rolety do łazienki mają swoje własne cechy i nadają się tylko do montażu w łazience lub toalecie.

Jeśli zainstalujesz konwencjonalne drzwi, zamiast rolety w niszy, będzie to wymagało miejsca na otwarcie

Cechy rolet hydraulicznych:

 1. Przy instalacji stosowane są materiały antybakteryjne, ponieważ w łazience podwyższona wilgotność pozwoli uniknąć wystąpienia formy i formy.
 2. Szeroki wybór kolorów pozwoli zainstalować żaluzje w każdym wnętrzu. A także podczas obróbki materiałów wykończeniowych, które pozwolą utrzymać wykończenie przez długi czas w niekorzystnych warunkach pracy.
 3. Niezawodne mocowanie pozwoli uniknąć konsekwencji w postaci urazów lub uszkodzenia instalacji hydraulicznych. W nowoczesnych modelach stosowane są mechanizmy blokujące dna i góry bez specjalnych urządzeń.
 4. W przypadku mokrego pokoju łazienki są wykonane z aluminium, co pozwoli uniknąć rdzy.

Niektóre modele są wyposażone w automatyczne mechanizmy podnoszące. Pozwoli to na zdalne otwieranie i zamykanie komunikacji.

Montaż rolet higienicznych

Plus rolstaven to, mogą być instalowane podczas procesu naprawy, a także jeśli to konieczne po niej. Ale każdy sposób instalacji ma swoją własną charakterystykę. Jeśli zdecydujesz się na zainstalowanie rolet po naprawie, pamiętaj, że najbardziej estetyczny rezultat uzyska się, jeśli płytka zostanie położona pionowo.

Możesz zainstalować rolety na dowolnym etapie naprawy

Jeśli płytka zostanie położona poziomo, pomiędzy profilem prowadzącym pojawi się szczelina. Ten problem można łatwo poprawić, jednak konieczne będzie dodatkowe użycie szczeliwa i rogów, aby ukryć taki nieestetyczny moment.

Na początku remontu instalacja rolet pozwoli na ukrycie wszystkich szczelin za pomocą płytek. Taka chwila pozwoli uprościć i obniżyć koszty napraw, ponieważ dodatkowe materiały nie będą potrzebne, a pod roletami nie będzie potrzeby układania płytek. Najbardziej atrakcyjnym wariantem instalacji jest instalacja pudełka, które ukryje zwijaną tkaninę. Skrzynkę należy zainstalować najpierw mierząc wszystkie parametry. Praktyka pokazuje, że takie konstrukcje mogą być używane do ukrycia pralki, komunikacji, podgrzewaczy wody, a także możliwości ich użycia na balkonie, spiżarni lub w innych miejscach, gdzie jest to konieczne.

Możliwe jest samodzielne zainstalowanie rolety, ale konieczne jest poznanie zalet i wad instalacji. Główną zaletą jest to, że niezależna instalacja pozwala zaoszczędzić przyzwoitą kwotę. A główną wadą jest to, że bez pewnych umiejętności roboczych można zainstalować żaluzje niepoprawnie, co znacznie skróci żywotność, a gwarancja na produkt będzie nieważna.

Zaleca się do instalacji korzystanie z usług tylko sprawdzonych mistrzów z dużym doświadczeniem, to pozwoli zachować wytrzymałość konstrukcji i użytkować ją przez długi czas z komfortem. Laiki mogą nie tylko uszkodzić samą roletę, ale również zainstalować ją z małżeństwem, które doprowadzi do jej upadku, a tym samym do możliwych obrażeń i uszkodzenia urządzeń sanitarnych.

Jak wybrać rolety sanitarne w toalecie

Przed montażem należy wybrać właściwy model rolet, uwzględniając indywidualne cechy. W pierwszym etapie należy zmierzyć otwór, w którym zostaną zainstalowane żaluzje. Jest to konieczne do obliczenia szerokości i wysokości wstęgi, a także odpowiednich parametrów pudełka. Ważne jest również, aby wybrać typ dźwigu. Wybór modelu ze sprężyną bezwładnościową jest najbardziej racjonalny, ponieważ dzięki takiemu mechanizmowi można podnieść lub opuścić mocno zwinięty wahadłowiec dokładnie o tyle, o ile jest to konieczne. Najwygodniej korzystać z automatycznego podnoszenia na pilocie, ale takie modele są bardzo drogie.

Możesz sam zainstalować rolety, ale lepiej zwrócić się do profesjonalistów

Jeśli instalacja jest zaplanowana samodzielnie, oznacza to, że modele powinny być tak uproszczone, jak to możliwe, szczególnie jeśli osoba przeprowadzająca instalację nie ma specjalnych umiejętności.

Racjonalnie jest dzwonić do instalatorów firmy, w której kupowane są rolety, co pozwoli zaoszczędzić gwarancję, a rolety będą działać przez bardzo długi czas i jakość. Materiał, z którego wykonane są okiennice, jest bardzo ważny, to właśnie do łazienki wykonane są produkty wykonane z aluminium i pokryte specjalną farbą antykorozyjną. A także są plastikowe modele, które różnią się mniejszą wagą. Jeśli mieszkanie ma dzieci, zaleca się instalowanie modeli o podwyższonej wytrzymałości i szczelnie zamykających się zamkach.

Żaluzje w toalecie z obrazem: zdjęcie

Praktyczne i wytrzymałe rolety są bardzo ważne, jednak estetyczny aspekt wyboru jest nie mniej ważny. Pojawienie się rolek pozwoli wykorzystać je jako element dekoracyjny wnętrza. Dzięki ogromnemu wyborowi wyboru odpowiedniego modelu do każdego wnętrza i rozwiązań projektowych. Biały kolor wygląda harmonijnie w każdym wnętrzu, te modele są najbardziej praktyczną i klasyczną opcją.

Rysunek rolet można zamówić według własnego wyboru

Rolki z fotodrukiem lub rysunkiem zyskują na popularności. Rysunek może być absolutnie dowolny, interesujące jest rozszerzenie wzoru kafelka na folię rolety, nawet jeśli płytka jest wykonana w różnych stylach, można zamówić rysunek absolutnie identyczny lub lekko skorygowany. Dzięki indywidualnemu rysunkowi element ten stanie się głównym akcentem w całym projekcie łazienki. Pudełko i sama tkanina mogą różnić się charakterystyką kolorów, a wzór może być inny. Zaleca się przejrzenie zdjęcia przed zakupem i określenie, w jakim stopniu decyzje dotyczące koloru będą odpowiednie dla konkretnej łazienki. Połączenie skrzynki z roletami powinno być idealne.

Montaż rolety w toalecie (wideo)

Podsumowując, należy zauważyć, że projekt klamek powinien być również dobrany prawidłowo. Istnieją modele, w których uchwyt wygląda klasycznym modelu drzwi, lub w formie haka, piłka i półkole. Projekt rozwiązania pisaków może być tak oryginalny i indywidualny jak to tylko możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 − = 27