Ręka pługa

Ręka pługa

Ręczna pług do śniegu - niezawodny i tani

Pomimo tego, że co roku obiecywają globalne ocieplenie zima cieszy nas pięknym i puszystym śniegiem. A jeśli śnieg jest kojarzony z wieloma osobami na saniach, nartach, deskach, z modelowaniem bałwanów i pięknych ośrodków narciarskich, to powoduje to zupełnie inne wrażenia od innych ludzi.

Jest to mechaniczne i monotonne machanie łopatą podczas czyszczenia drogi lub kopania maszyny. Zimą zmienia się w rutynową, codzienną pracę.

Taki niewdzięczny interes może złagodzić system topienia śniegu, ale tylko w przypadkach, gdy jego instalacja jest całkowicie nieuzasadniona lub nie może być zrealizowana z przyczyn technicznych. W tym przypadku wynalazek przychodzi na ratunek, który pojawił się w ostatnim tysiącleciu - ręczna pług do odśnieżania.

Aby zaoszczędzić energię i chronić zdrowie podczas zbierania śniegu, światowe firmy produkują szeroką gamę różnych ręcznych urządzeń. Aby zakupić takie urządzenie było świadome, musisz wybrać odpowiednią opcję, w oparciu o jej parametry techniczne i funkcjonalność.

Dlatego warto uwzględnia cechy głównych części konstrukcyjnych, i określić parametry pługów śnieżnych znanych firm. Jak wybrać odpowiedni model pługu - przeczytaj tutaj.

Zakres technologii odśnieżania bardzo rozległy: od zbierania śniegu, który spadał, aż do usunięcia prawdziwego lodu dryfującego z ulic. Ręczne odśnieżarki są kupowane zarówno na wsi, jak iw mieście.

Wydajność ręcznego pługa jest wystarczająca, aby oczyścić drogę, a także mały plac do 400 metrów kwadratowych. Na szybkość czyszczenia wpływa rodzaj modelu i czynniki zewnętrzne: śnieg, lód, wiatr i wymiary wiadra. Dzięki temu można zmierzyć wysokość zaspy śnieżnej, która musi zostać wyczyszczona.

Zastosowanie W niektórych modelach pług śnieżny może być regulowany na wysokość, nogi są przykręcane do niego, zwiększając w ten sposób odsetek zadań, z którymi ten model poradzi sobie.

Ludzie to przyjeżdżaj na daczy od czasu do czasu warto kupić ręczny pług do odśnieżania. Jest to kompaktowe urządzenie, które może być używane na małych stanowiskach iw miejscach, w których trudno uzyskać zwykły pług odśnieżający.

Charakterystyczne cechy tego modelu: kompaktowa waga i sprawny design, prostota w działaniu i bezpretensjonalność. Jest to dobry zamiennik prostej łopaty.

Istnieje wiele różnych rodzajów wózków. Na naszej stronie znajdziesz opis jednośladów wózków ogrodowych.

Osobny artykuł poświęcony jest opisowi dwukołowych wózków. Dowiesz się o cechach każdego rodzaju wózka - zalety i wady.

Interesujące będzie sprawdzenie, w jaki sposób wózki z dużymi kołami różnią się iw jakich przypadkach są lepiej stosowane.

Ręczna maszyna do usuwania śniegu działa poprzez wychwytywanie i wyrzucanie śniegu z niezbędnego miejsca. Proces ten można zrealizować dzięki dwóm czynnikom określającym przynależność sprzętu do usuwania śniegu do jednego z gatunków.

Może to być agregat tego typu jednostopniowy lub dwustopniowy. Jednostopniowe lub ślimakowe modele ręczne zgarniają i wyrzucają śnieg za pomocą specjalnej rury wydechowej. Jest to spowodowane obrotem ślimaka, który przechodzi mechanicznie.

W dwuetapowej lub ślimakowej technologii wirnika ślimak odbiera śnieg od samego początku, a jego wyrzucenie przez koryto spowodowane jest działaniem wirnika.

Ślimak śrubowy maszyna do usuwania śniegu jest jak na nożu prostego kombajnu do kuchni. Jego powierzchnia robocza może być gładka lub reliefowa, wszystko zależy od terenu, który zostanie oczyszczony. Krawędź robocza pierwszego typu jest przeznaczona do czyszczenia z luźnego lub mokrego śniegu, który tylko wypadł.

Krawędź drugiego rodzaju, w zależności od modelu, może być różna w liczbie zębów - od drobnych szczegółów o kształcie zbliżonym do prostokąta do maksymalnej kopii gęstej piły ogrodowej. Takie jednostki mogą poradzić sobie ze śniegiem, który jest w stagnacji i zamarznięty.

Mogą to być śruby z agregatów ręcznych metal, guma lub stal. Wielu z nich z reguły "nie przeżywa" w wyniku przypadkowego spotkania z przeszkodami w ich pracy: kamieniami lub małymi kawałkami drewna.

Jest to bardzo ważne dla agregatów ślimakowych typu jednoetapowego, których świdry, w celu wyrzucenia śniegu w wymaganej odległości, obracają się z maksymalną prędkością.

Miej agregaty śrubowo-obrotowe typu dwustopniowego, śnieg jest wyrzucany przez wirnik, który jest wyposażony w trzy lub sześć ostrzy. Czas trwania i intensywność pracy powinny być podstawą wyboru pługa wirnikowego.

Jeśli jest wykonany z tworzywa sztucznego, model ten może być stosowany w życiu codziennym. Lepiej oczywiście nabyć modele z wirnikami metalowymi.

Podczas pracy zespołu odśnieżającego ślimak lub wirnik mogą przypadkowo przestać działać z powodu wejścia do niego ciał stałych. W takim przypadku inne części pługa również przestają działać. W szczególności silnik, ale będzie kosztowna w wymianie lub naprawie.

Aby uniknąć negatywnych konsekwencji, Śruba jest przymocowana do wału napędowego dzięki specjalnej śrubie bezpiecznika (nacięcia) lub pinezkę. Są one wykonane w taki sposób, aby złamać (odciąć), jeśli ślimak jest zablokowany.

W tym samym typie, dzięki śrubom odcinającym na wale, zainstalowany jest również wirnik wyrzutnika. Takie środki bezpieczeństwa zasadniczo pomagają utrzymać skrzynię biegów i silnik odśnieżarki, a śruby ścinające mogą być szybko wymienione.

Pomimo tego, że rynek jest zalewany markami, które produkują różnego rodzaju ręczne pługi śnieżne, nie każda firma może pochwalić się produktywnym motorem indywidualnego rozwoju.

Zespół napędowy odśnieżarki, w powiązaniu ze specyfiką pracy, Powinien przystosować się do pracy w temperaturach ujemnych.

Silnik do odśnieżania Różne modele odśnieżające są wyposażone w elektryczne i dwusuwowe silniki spalinowe. Skorzystaj z tego ostatniego, jeśli weźmiesz pod uwagę cechy techniczne i operacyjne, jest korzystny i racjonalny.

Lekkie ślimaki odśnieżające są wyposażone w silniki elektryczne moc do 3 kW. Wyróżniają się:

 • Lekka waga.
 • Niski poziom wibracji.
 • Przyjazny dla środowiska (do atmosfery nie przedostają się gazy wydechowe).
 • Łatwy w użyciu (bez wymiany oleju).
 • Przystępna cena.

Specyfikacje i ceny

Ręczne odśnieżarki są godną alternatywą dla ogólnej maszyny odśnieżającej, ale są mniej powszechne na rynku. Na przykład Partner przedstawione w całym zakresie tylko jednego modelu ręcznego, który ma takie cechy techniczne:

 • Wydajność silnika - 4.
 • Zbiornik paliwa - 1.8.
 • Wysokość i szerokość przechwytywania - 270 i 510 mm.
 • Waga - 30 kg.

Partner Snowplower Ten model może wyrzucać śnieg 4 metry na odległość, Kąt wyrzutu jest regulowany automatycznie. Rękojeść można złożyć i wyjąć, co ułatwia przechowywanie urządzenia. Silnik B&Seria S Snow różni się od innych firm niezawodnością i wysoką wydajnością.

Cena tego modelu pochodzi z 40 tysięcy rubli.

Pług odręczny, firma Forte nie ma silnika i zbiornika na benzynę. Na zewnątrz wygląda jak łopata, ale jest wyposażony w wygodniejszy uchwyt i zębaty świder. Potrafi uchwycić do 60 cm śniegu, nie rzucając go w górę, ale w prawo.

Waga urządzenia wynosi 4 kg. Cena tego modelu pochodzi z 1 tys. Rubli (na przykład Forte QI-JY-50)

Więcej informacji można znaleźć na wideo poniżej:

do 3000 rubli (na przykład Forte ST-1600)

Compact Patriot Snowplow dla tych, którzy wiedzą, jak wycenić swoje pieniądze i preferują przyzwoitą jakość za umiarkowaną opłatą.

Bieganie jest ręczne, działające na systemie baterii. Jest łatwy w zarządzaniu, nie jest zbyt praktyczny. Bardzo mały i bezpretensjonalny w opiece. Waga - do 10 kg. Optymalna wielkość przechwytywania. Tylko dla świeżego śniegu!

Cena jednostki znajduje się w zasięgu 12.000 rubli.

Optymalny w użyciu i bardzo łatwy w użyciu pług śnieżny Hand-Held Texas. Średnia agregat - 1500 W, wysokość pokrywy śnieżnej - nie więcej niż 12 cm, szerokości obszaru uchwytu - nie więcej niż 34 cm.

Ta jednostka pochodzi z Danii i zapewnia konsumentom wysoką produktywność i duży zasięg emisji śniegu dla obu jednostek ręcznych - do 9 metrów.

Cena wynosi około 6000 rubli.

Ręczne odśnieżarki są różnych typów, więc instrukcje obsługi dla jednego lub drugiego modelu zależą od zakupionego typu. Ale są ogólne zasady, które muszą być wzięte pod uwagę przy korzystaniu ze wszystkich modeli.

  Instrukcja obsługi
 • Za pługiem należy się opiekować nie tylko zimą, ale także latem.
 • Nie zapomnij wymień olej lub sprawdź koła. W przeciwnym razie, jak tylko spadnie śnieg, nie wyczyścisz go, ale pomyślisz, jak uruchomić maszynę do odśnieżania.
 • Jednostka, po użyciu, jest obowiązkowa bez śniegu lub ciał obcych. Krople wilgoci mogą prowadzić do korozji. Jeśli tak się stało, oczyść miejsce powstawania rdzy i pomaluj farbą.
 • Nigdy oczyścić ślimak dłońmi, zawsze używaj specjalnych narzędzi dostarczonych z zestawem.
 • Nigdy Nie używaj maszyny na śniegu w zamkniętym pomieszczeniu, Nawet jeśli zamierzasz przenieść urządzenie z jednego miejsca do drugiego, zawsze sprawdzaj poziom oleju i ciśnienie w kołach przed rozpoczęciem.

Nadal można przydzielić takie zasady:

 • Wszystkie prace muszą być wykonywane tylko w specjalne, zimowe ubrania.
 • Nie można używać ręcznych odśnieżarek na dachu.
 • Kiedy maszyna jest uruchomiona, miej oko nai przednie szczeliny.
 • Zanim zaczniesz, ooczyść obszar z dużych, ciężkich przedmiotów, który może dotknąć świdra.
 • Przed czyszczeniem należy uzupełnić swój plan w taki sposób, aby śnieg nie spadł na oczyszczoną ziemię, na chodnikach lub drogach.
 • Nie wykonuj prac czyszczących przy drodze lub kuwetę.
 • Dzieci lub zwierzęta nie mogą być w pobliżu lub graj, gdy pracujesz z maszyną. Jeśli tak się stanie, natychmiast stłumić silnik.
 • Wszystkie modele elektryczne muszą mieć dodatkowe rozszerzenie trzy-rdzeniowe.
 • Codziennie (w zimie) miesięcznie (latem) sprawdź, czy sprzęgło i hamulec działają prawidłowo. W razie potrzeby dostosuj lub serwisuj.
 • Po zwolnieniu dźwigni wszystkie części muszą zatrzymaj się natychmiast.
 • Przed uruchomieniem silnika, oddaj samochód dostosować się do temperatury poniżej zera.
 • Bądź zawsze ostrożnyidź na dobrą robotę maszyny.
 • Ręczna maszyna do usuwania śniegu Nie przeciążaj. Lepiej pozwól mu działać przy średniej mocy. Podczas używania okularów
 • Nie wyrzucaj śniegu za wysoko.
 • Zawsze zakładaj antypoślizgowe buty, Zwłaszcza jeśli pracujesz na powierzchni lodu.
 • Obsługuj urządzenie za pomocą duża prędkość na powierzchni lodu jest zabroniona..
 • Podczas pracy Spójrz w dół i wróć.
 • Niedozwolone obsługiwać samochód w górach lub na pagórkowatych powierzchniach.
 • Gładkie i powolne powinny być ruchy na zboczach, Nie zmieniaj prędkości ani ścieżki pracy.
 • Uruchomienie maszyna powinna zrobić szybko, Nie trzymaj zapłonu przez ponad 5 sekund. Jeśli pług śnieżny nie został w tym czasie nawinięty, poczekaj, a po 30 sekundach spróbuj ponownie.
 • Nie zaczynaj pługu od śniegu na zboczu również zostaw to tam jest dozwolone, jeśli jest to absolutnie konieczne.
 • Zanim włożysz urządzenie do garażu odłącz wszystkie dźwignie i poczekaj, aż silnik całkowicie się zatrzyma.

Dodatkowe wskazówki i ostrzeżenia

Ręczna maszyna do usuwania śniegu, puszka z łatwym projektem przez wykwalifikowanego mistrza. Internet ma wiele informacji na ten temat, a cena takiego zestawu jest kilka razy tańsza. Jeśli nadal nie jesteś następcą modeli silników, kup prostą ręczną łopatkę do śniegu ze śrubą.

Przy takim urządzeniu będzie o wiele łatwiej pracować niż przy użyciu zwykłej łopaty.

Wskazówki dotyczące użytkowania Przed rozpoczęciem zawsze sprawdź przydatność urządzenia. Przechowywać w suchym miejscu w dobrym stanie. Zwróć szczególną uwagę na śruby, nakrętki, goździki. Spójrz, że wszystko było na miejscu i niezawodnie zaciśnięte. Silnik musi być uruchomiony w położeniu neutralnym.

Jeśli ręczna maszyna do śniegu, elektryczna, uderzy w obcy przedmiot, natychmiast przestaje działać. Odłącz przewód od świecy zapłonowej i dokładnie sprawdź wszystkie części pod kątem pęknięć lub pęknięć. Jeśli to konieczne naprawić lub wymienić niezbędne części.

Ręczne mechaniczne pługi śnieżne wymagają części zatwierdzonych tylko przez producenta. W przypadku konserwacji wysokiej jakości maszyna będzie działać przez wiele lat.

Nie wkładaj zbyt dużo smaru ani innych osadów na tłumik i silnik, który może łatwo zapalić się.

Ręczny odśnieżacz to benzyna i jakakolwiek inna, nie można zanurzyć w wodzie. Całe urządzenie musi być zawsze czyste i suche. Uchwyty należy czyścić po każdym użyciu.

Ręczne mechaniczne pługi śnieżne integralną częścią życia współczesnego człowieka. Bez tego urządzenia nie można sobie wyobrazić zimy, poza tym ceny dla nich są bardzo demokratyczne. Istnieje wiele opcji dostępnych na rynku, istnieje również ręczna pług do odśnieżania ostrze cudu i modele benzynowe lub elektryczne.

Wybór powinien opierać się na miejscu, gdzie ręczny pług śnieżny i po przystępnej cenie. Ale nie zapominaj, że jakość jest warta pieniędzy, więc nie ścigaj tanich chińskich modeli. Nie kupujesz pługu na jeden sezon, konieczne jest, aby on przynajmniej służył ci przez dziesiątki lat.

Posiadał ręczny elektryczny pług śnieżny Texas ST 1300. Rozważałem warianty budżetowe i wcale nie żałowałem, że mój wybór został zatrzymany w tym modelu. Bardzo wartościowy pług śnieżny, dobrze radzi sobie z zadaniem, łatwy w zarządzaniu, zwrotny, przynosi nieocenioną korzyść! Mieszkam bez męża, w prywatnym domu, więc muszę polegać tylko na własnych zasobach, od dawna marzyłem o nabyciu takiej techniki. Oczyściłem teren domu dosłownie za 15 minut, musiałem oczyścić łopatę nieporównywalnie dłużej i ile sił musiałem wydać. Zdecydowanie polecam spojrzenie na ten model!

Snowplower

Zima w naszym regionie jest prawie zawsze śnieżna i zimna. Pamiętaj, jak wiele problemów przynosi śnieżyce w pobliżu domu! Czyszczenie ich za pomocą łopaty jest niewdzięcznym i bardzo nużącym zadaniem. Kiedy wiesz, jak wybrać pług śnieżny, i już nabył taką adaptację, problem blokowania śniegu jest rozwiązany w jednej chwili. Jak to możliwe, że sam nie zrobiłeś sam piorunem? Potem idziemy do ciebie!

Standardowe koszty sprzętu do usuwania śniegu są niezwykle kosztowne, a nie każdy nabywca może sobie na to pozwolić. W związku z tym i jest to bardzo istotne dla zimowego pytania: jak samemu zrobić pług odśnieżający? W tym artykule znajdziesz przegląd pługów śnieżnych, a także szczegółowy schemat wykonania takiego urządzenia.

Jak działają maszyny śnieżne

Picker dla domu jest elektryczny i benzynowy. Wyróżnienie w sposobie jedzenia: pierwsza praca z energii elektrycznej, druga wykorzystuje benzynę. Urządzenie snow-picker i istota jego pracy wyglądają tak. Mechanizm skręcający zbiera stosy śniegu, a następnie popycha go we właściwym kierunku. Postępując w ten sposób, cały sprzęt do usuwania śniegu dzieli się na jednostopniowe i dwustopniowe maszyny. W pierwszym przypadku siła wytworzona przez świder (ma szybką prędkość obrotową) jest używana do wypchnięcia go, w drugim wirnik jest również połączony z pracą. Takie urządzenia nazywa się obrotowymi pługami śnieżnymi.

Wirnik znajduje się przy wejściu do rowka wylotowego, obraca się i wypycha śnieg. Ślimak obraca się znacznie wolniej i dlatego zużywa się znacznie wolniej. Ślimak to mechanizm, który miażdży śnieg, a następnie przesyła go do próbnika śniegu. Znajdź ślimak z przodu urządzenia. Zwykle jest wykonany z metalu, wygląda na mocny i solidny. Według niektórych użytkowników świder jest bardziej jak wiertnica lub śruba w powiększeniu. Obraca się wokół własnej osi, umiejętnie szlifując śnieg i wprowadzając go do środka.

Piecyk z butli gazowej własnymi rękami

Betoniarka własnymi rękami

Domowy obrotowy pług śnieżny jest dobry, ponieważ łatwo nim zarządza, nawet gdy zaspy są zamrożone lub ściśnięte. Aby ułatwić użytkowanie, producenci robią wrażenie, że powierzchnia śruby jest wgnieciona.

Skrobaczka elektryczna jest również wyposażona w silnik i rowek wydechowy, który reguluje zakres wyrzucania śniegu i jego kierunek. Jako pojazd można używać kół lub gąsienic.

Ponadto wszystkie maszyny naśnieżające można podzielić na modele samobieżne i samobieżne. Ruch może być wykonywany przez silnik (po prostu sterujesz mechanizmem) lub przez osobę.

Tworzenie pługa: rozpoczęcie pracy

Przygotuj wcześniej spawarkę, wiertarkę i szlifierkę do metalu. Ponadto, zdecydowanie będziesz potrzebować blachodachówki i stali, rur o różnych średnicach, narożnikach, łożyskach i śrubach, oddzielnego kwadratu i metalowych zacisków, sklejki.

 1. Z góry ustal, jaki rodzaj sprzętu do odśnieżania chcesz wykonać: ślimak lub śrubowo-obrotowy. Druga opcja jest nieco bardziej skomplikowana, ale przy dużych opadach śniegu jej wydajność jest znacznie wyższa.
 2. Być może główną część wytworzonego mechanizmu będzie świder. Jest to wał napędowy, do którego mocowane są pierścienie "tnące". Wał wykonany jest z rury o średnicy 3/4 cala. Długość odpowiada dokładnie długości wiadra. Na każdym końcu czopy są spawane. W przyszłości pozwolą na zainstalowanie wału w łożyskach.
 3. Jeśli planujesz budowę dwustopniowego rozrzutnika śniegowego, na środku rury wisi metalowa płytka o wymiarach 12 x 27 cm, której głównym zadaniem jest przeniesienie śniegu do koryta. Po bokach pierścienie mocujące, o grubości 10 mm, wykonane z taśmy przenośnika. Można również wycinać je z blachy stalowej o grubości 2 mm.
 4. Aby zrobić kadzi, najlepiej wziąć żelazko dachowe. Wiadro zamknie ślimak natychmiast z trzech stron, a górna część przesunie się nieco do przodu.
 5. Boczne części wiadra mogą być wykonane ze sklejki o grubości 10 mm. Oczywiście nie jest to łopata do śniegu własnymi rękami, ale możesz mieć pewność, że sklejka przetrwa. Po bokach znajdują się samocentrujące się łożyska z wbudowanym wałem i ślimakiem. 2 cm - to odległość od krawędzi spirali. Najważniejsze jest to, że świder nie przywiera do wiadra. Otwór przeznaczony na rowek wylotowy jest koniecznie przecięty u góry. Aby to zrobić, możesz użyć kawałka rury kanalizacyjnej (o średnicy 15 cm lub większej). Powyżej łuków rur, pożądany kierunek jest ustawiony na opady śniegu.
 6. Aby łatwo usunąć i utrzymać silnik, zadbaj o konstrukcję specjalnej ramy do instalacji. Metalowe rogi będą na czas. Spawać metalową ramę do ramy, aby zabezpieczyć łyżkę za pomocą śruby i silnika. Wywiercone otwory umożliwiają zainstalowanie kół i uchwytu.
 7. Narty i koła to kolejny etap produkcji. Aby pchacz mógł się normalnie poruszać, możesz użyć kółek lub nart. Druga opcja jest lepsza - śnieg ma śnieg. Narty są wykonane z metalu i zapinane na zasadzie sań. Odległość od ramy powinna być minimalna. Jeśli nadal decydujesz się na koła, upewnij się, że mają one maksymalny poziom przyczepności, były odporne nawet na bardzo silne mrozy.
 8. Ponieważ produkujemy ręczne pługi śnieżne, muszą one posiadać własne uchwyty. Schemat snowplower polega na instalacji uchwytów rur o średnicy pół cala. Najwygodniej jest przymocować je za pomocą śrub. Podczas przenoszenia pługów śniegowych powinieneś być wygodny i wygodny, aby to zrobić. Pług śnieżny - nie traktor, a na pewno nie pojedzie.
 9. Kilka słów o rotorze. Nie ma znaczenia, czy wykonujesz pług od trymera, czy przy użyciu jakiejkolwiek innej metody. Ale w dwuetapowym projekcie, zamiast ślimaka, można uzyskać ulepszony wirnik. Wygląda jak oś, wokół której przymocowane są cztery prostokątne płyty. Pożądane jest, aby miały wokół krawędzi obręczy - poprawi to spożycie śniegu. Uważaj, aby średnica rotora dokładnie odpowiadała średnicy wiadra i nie walczy z nim.
 10. Samodzielny elektryczny pług odśnieżający może być wyposażony w prosty silnik elektryczny o mocy 1 kW. Najważniejsze, żeby nie dostała się woda i śnieg - nie chcesz widzieć zamknięcia, prawda? To samo dotyczy przewodu zasilającego. Nie powinno być uszkodzone.
 11. Podłącz silnik do wału na dwa sposoby: reduktor i posuw pasowy.

Tak więc, typowy pług śnieżny własnymi rękami jest wyposażony w latarkę elektryczną, osobne wiadro ze śrubą, rowek wylotowy, ramę ze specjalnymi uchwytami i drutem. Jako przewoźnik możesz korzystać z nart lub kół. Jeśli chodzi o świder, można go wytwarzać według różnych zasad. Zostało to już omówione powyżej.

Ostrzeżenia i wskazówki

 1. Wybór maszyny na śnieg to jedno, a zrobienie tego samemu jest zupełnie inne. Pamiętaj, aby korzystać z rysunków podczas planowania pracy.
 2. W ręcznym świdrze często wpadają małe przedmioty. Pług wykonany własnymi rękami może się zepsuć, a silnik może zostać zablokowany, chyba że zostaną umieszczone specjalne bezpieczniki.
 3. Silnik ma własny kabel, ale w większości przypadków nie jest przeznaczony do pracy w ekstremalnych mrozach. Przewód zacznie "zamarzać", instalacja będzie działać sporadycznie. Radzimy wybrać przewody PGVKV, a także SiHF i analogi.
 4. Wymiary wiadra należy podać z góry. Na przykład, jeśli planujesz usunąć bardzo wąskie ścieżki, powierzchnia robocza na nich może po prostu nie pasować.
 5. Jest to bardzo wygodne, gdy w jednoetapowym pługu śnieżnym rynna wylotowa znajduje się na górze i na boku. W tym przypadku śnieg pokonuje znacznie mniejszą odległość. Spirala śrubowa przechyla się pod niewielkim kątem do miejsca, w którym znajduje się rynna.

Domowe wozy śnieżne wykonane w garażu

Można wywnioskować, że produkcja maszyny do czyszczenia śniegu jest, choć nie jest łatwa, ale całkiem wykonalna.

Koszt produkcji jest znacznie mniejszy, niż gdybyś musiał kupić takie urządzenie w sklepie. Jeśli mówimy o kosztach, to instalacja elektryczna jest znacznie tańsza niż benzyna. Tak, i waży kilka razy mniej. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw można śmiało powiedzieć, że wygodnie i niedrogo jest posiadać własny skrobak do czyszczenia małych i średnich powierzchni.

Nie ma podobnych rekordów.

Powiedz mi więcej pomysłów

Archiwum zdjęć Spójrz na wiele zdjęć i uzyskaj pomysły!

Archiwum wideo Tutaj znajduje się wiele filmów szkoleniowych i edukacyjnych

Pług śnieżny własnymi rękami: materiały, konstrukcja, produkcja

Domowe urządzenia do usuwania śniegu są bardzo popularne wśród mieszkańców i mieszkańców obszarów wiejskich od wielu lat. I nie jest to zaskakujące, ponieważ każdy właściciel obszaru podmiejskiego boryka się z problemem usuwania śniegu w zimie.

Oczywiście można to zrobić ręcznie, uzbrojonej w łopatę, ale zajmie to dużo czasu i będzie wymagało wysiłku fizycznego.

Inną opcją jest zakup specjalnej maszyny do usuwania śniegu, jeśli to możliwe. Ale jeśli nie ma miejsca w planach na dodatkowy zakup, to pomocnik w śniegu, wykonany własnymi rękami za pomocą starego narzędzia z silnikiem, który prawdopodobnie leży w każdym garażu, może pomóc. O tym, jak to zrobić, i zostaną omówione w tym artykule.

Śrubowy pług śnieżny - co to jest?

Aby prawidłowo wytwarzać samodzielnie wykonane pługi śnieżne własnymi rękami, konieczne jest przede wszystkim zrozumienie konstrukcji głównych mechanizmów. Każda maszyna do usuwania śniegu składa się z jednego głównego elementu roboczego - ta śruba, która znajduje się wewnątrz spawanej metalowej obudowy. Świder to pręt (wał), wzdłuż jego osi wzdłużnej znajduje się ciągła powierzchnia spiralna. Wał obraca się na łożyskach i tym samym napędza profil spiralny.

Zasada urządzenia do odśnieżania ślimaka

W zależności od sposobu, w jaki maszyny do czyszczenia śniegu są podzielone jednostopniowe (śrubowe) i dwustopniowe (śrubowo-wirnikowe).

Jak działa jednostopniowa maszyna ślimakowa?

Zasada działania jednoetapowego lub ślimakowego zgarniacza śniegu polega na tym, że grabienie, siekanie i opadanie śniegu następuje tylko dzięki obrotowi śruby. I jest ząbkowana i gładka krawędź robocza śruby: gładka - do czyszczenia luźnego śniegu; cogged - dla twardej, lodowatej skorupy śniegu.

Maszyny śrubowe z reguły są lżejsze od maszyn z wirnikami śrubowymi i mogą być tylko samobieżne. Są to tak zwane łopaty na kółkach, które należy przesunąć do przodu, z powodu tego, że zgarniają śnieg i odrzucają go na bok. Skrobaczka do śniegu napędzana jest przez silnik elektryczny lub benzynowy (dwusuwowy lub czterosuwowy). Takie maszyny są dobre, ponieważ są dość łatwe w obsłudze, kompaktowe i niedrogie.

Zasada działania maszyny dwustopniowej

Dwustopniowe lub ślimakowe, pług śnieżny jest nieco inaczej ułożony. Pierwszy etap jego projektowania obejmuje zgarnianie śniegu za pomocą śruby; drugi etap - wyrzucenie przez koryto odbywa się za pomocą specjalnego wirnika - wirnika odpowietrzającego.

Śruby w takich modelach obrotowych pługów śnieżnych są rozmieszczone zgodnie ze standardową zasadą ślimaka, z gładką lub ząbkowaną krawędzią. Świdry mogą być wykonane z metalu lub gumy, gumowo-plastikowego, wzmocnionego stalą, w zależności od tego, czy dłonie są pługiem śnieżnym czy samobieżnym.

Wirnik do odśnieżania w dwustopniowym wirniku ślimakowym ma od trzech do sześciu ostrzy i może być również wykonany z różnych materiałów, w zależności od intensywności pracy, jaką będzie musiał wykonać. Może to być zarówno plastik (dla prostych modeli), jak i metal (dla większego obszaru pracy).

Snowplower - jak zacząć

Aby samodzielnie wykonać maszynę do usuwania śniegu własnymi rękami, musisz najpierw określić typ urządzenia, w zależności od konkretnych potrzeb. Istnieje możliwość złożenia zarówno modelu jednostopniowego, jak i dwustopniowego. Jeśli mieszkasz w miejscach, gdzie ciężkie opady śniegu są rzadkim zjawiskiem, to będzie wystarczająco dużo maszyn śrubowych. Dla tych, którzy mieszkają w regionie z surowymi, "hojnymi" zimami, wymagany jest dwustopniowy przenośny odśnieżacz.

Wybór silnika: elektryczny lub benzynowy

Według rodzaju silnika, maszyny do śniegu są elektryczne i benzynowe. Maszyny z napędem elektrycznym są przeznaczone do pracy w pobliżu domu i gniazd. Cechy elektrycznych pługów śnieżnych są takie, że są bardziej ekonomiczne w eksploatacji, ale mniej manewrowe. Silniki benzynowe w maszynach do usuwania śniegu są uważane za bardziej uniwersalne, jednak ich cena i koszty konserwacji są odpowiednio wyższe. W związku z tym wybór będzie zależeć od określonej objętości zadań wykonywanych przez pług śnieżny.

Montaż silnika lub blok silnika

Możesz pominąć krok wyboru silnika, jeśli zdecydowałeś się zaprojektować pług śnieżny na bloku silnika: ta rola zostanie wykonana przez samo urządzenie.

Jeśli samochód będzie wyposażony w silnik benzynowy, należy użyć silnika spalinowego, który można zabrać ze starego motobloku lub kosiarki. Wystarczy pojemność robocza 6,5 ​​litrów na sekundę. Konstrukcja zapewnia instalację silnika na szybko odłączanej platformie, aby w razie potrzeby ułatwić jej konserwację i naprawę. Zaleca się również ręczne uruchomienie silnika silnika, ponieważ instalacja generatora i akumulatora znacznie zwiększy ciężar maszyny, co spowoduje, że będzie mniej zwrotna i trudna w zarządzaniu.

Możesz zaprojektować pług śnieżny na silniku elektrycznym. W takim przypadku warto pamiętać, że opcja ta znacznie ogranicza promień urządzenia. Ponadto silniki elektryczne boją się wilgoci, więc muszą zainstalować wodoodporną powłokę.

Jak zrobić pług śnieżny własnymi rękami

Ręczny pług śnieżny składa się z takich obowiązkowych elementów: rama koła (do niej przymocowany jest drążek sterujący), silnik, zbiornik paliwa (w przypadku maszyny z silnikiem spalinowym), łyżka do śniegu lub lemiesz z prowadnicami (narty) i rurka odprowadzająca śnieg. Warto zadbać o to, aby przyszły pług był oparty na lekkiej i solidnej platformie w tym samym czasie.

Jak zrobić odśnieżarkę z motobloku

W zimie pojazd silnikowy może być używany do usuwania śniegu. Najłatwiej jest zmontować odśnieżarkę ze specjalną fabryczną dyszą do usuwania śniegu. Jednak wykwalifikowani rzemieślnicy radzą, aby nie wydawać zbyt dużo na dyszę fabryczną, ale aby zamontować pług śnieżny do bloku silnika własnymi rękami z dostępnych materiałów i części zamiennych. Istnieją trzy opcje mocowania do śniegu motobloku.

Pierwsza opcja - jest to sztywna szczotka obrotowa, które nadają się do świeżego śniegu, jak również do miejsc, w których istnieje możliwość uszkodzenia dekoracyjnego pokrycia witryn. Takie szczotki są zamocowane pod daszkiem obracającego się świdra; szerokość ich przechwytywania sięga 1 m. Kąt przechwytywania można również regulować w trzech kierunkach: do przodu, w lewo, w prawo.

Druga wersja odśnieżarki do bloku silnika - to wisząca łopata z nożami, nadaje się do już nieświeży śnieg. Łączy taki prefiks z urządzeniem trakcyjnym uniwersalnym sprzęgłem. Dolna część łopaty jest pokryta gumą, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni i samej łopaty. Ten pług działa na zasadzie mini-spychacza: rozluźnia warstwę śniegu, chwyta ją i przenosi na wysypisko. Szerokość przechwytywania w tym samym czasie sięga 1 m.

Jednak najbardziej skuteczne mocowanie pługa do bloku silnika jest Dmuchawa do śniegu typu obrotowego. Głównymi elementami konstrukcji tej dyszy są konwencjonalne ślimaki z kołem łopatkowym. Obraca się, chwyta śnieg, który porusza się w górę za pomocą koła. Przechodząc przez specjalny dzwon, śnieg jest rzucany daleko poza miejsce. Jest to najbardziej wydajna wersja dyszy, dzięki której można uchwycić masę śniegu o grubości do 25 cm

Przyjrzyjmy się teraz krok po kroku zaleceniom, jak własnoręcznie wykonać motobloki do usuwania śniegu za pomocą narzędzia obrotowego. Konstrukcja jest metalowym korpusem z wewnętrznym wałem śrubowym. Możesz użyć gotowego trzpienia ślimaka lub zrobić to samemu.

W ten sposób łożyska nr 203 służą do obracania wału ślimaka Obudowy przenośnika ślimakowego są wykonane z aluminium i przymocowane do boków dmuchawy za pomocą śrub, które należy dokręcić za pomocą nakrętek. Bęben, w którym obraca się rotor, może być wykonany z aluminiowego kotła o pojemności 20 litrów: musi być przymocowany do przedniej ściany obudowy za pomocą nitów o średnicy 4 mm.

Wirnik dmuchawy śnieżnej jest napędzany przez system adaptera za pomocą tylnego wału odbioru mocy bloku silnika. Jeśli dysza pługu śnieżnego została kupiona w gotowej formie, to takie adaptery są z nią wiązane. Jeśli dysza jest wykonana własnymi rękami, musisz je dodatkowo kupić.

Konieczne jest również wykonanie mechanizmu skręcającego, który zostanie przeniesiony z motobloku do wózka śnieżnego. W tym celu odpowiedni jest pas A-100 i dostosowany manetka. Tak więc, za pomocą połączenia paska klinowego, moment obrotowy jest przenoszony z silnika na wał bloku silnika połączony z wałem dmuchawy śnieżnej.

Maszyna do usuwania śniegu własnymi rękami: produkcja ślimaka i ramy

Zastanówmy się teraz, jak wykonać świder, ramę, a także dodatkowe urządzenia potrzebne do zmontowania pługiem śnieżnym własnymi rękami.

Aby to zrobić, musisz przygotować:

 • blacha lub żelazna skrzynia do produkcji świdra i jego korpusu;
 • stalowy narożnik 50х50 mm do ramy - 2 sztuki;
 • sklejka o grubości 10 mm na części boczne;
 • metalowa rura do rękojeści dmuchawy śnieżnej (średnica 0,5 cala);
 • ¾-calowa rura do wału śrubowego.

Aby wykonać wał ślimaka, rura jest przecinana. Jest to konieczne do zamocowania metalowej łopaty od 120 do 270 mm, co jest niezbędne do odchylania śniegu. Ponadto, oprócz szufli, rura musi być wyposażona w cztery gumowe pierścienie o średnicy 28 cm, które są wycinane z gumowej podstawy za pomocą elektrycznej wyrzynarki.

Ponieważ ślimak obraca się w łożyskach samocentrujących nr 205, należy je również umieścić na rurze. Kawał plastikowej rury o średnicy 160 mm, który jest przymocowany do rury o tej samej średnicy i umieszczony bezpośrednio na korpusie świdra, będzie odpowiedni do rzucania śniegu.

Aby samodzielnie wykonać śrubę dla piorunochronu, potrzebujesz:

 • wyciąć z przygotowanego żelaza 4 dyski;
 • przeciąć dyski na pół, a każde zgiąć spiralę;
 • Spawać spiralnie na rurze czterech preparatów talerzowych, jednym lub z drugiej strony;
 • Umieść łożyska na krawędziach rury.

Rama pługa może być wykonana ze stalowych róg 50x50 mm, spawania ich ze sobą. Do tego projektu zostanie następnie dołączona platforma silnika. Z dołu pługa konieczne jest dostosowanie nart, których podstawą są drewniane belki. Pręty te powinny być wyposażone w plastikowe paski, które są wykonane z pudełka z okablowania.

Maszyna jest gotowa do pracy.

Wskazówki dotyczące samodzielnego tworzenia piorunów

Aby maszyna do usuwania śniegu, wyprodukowana własnymi rękami, mogła trwać tak długo, jak to możliwe, niezawodnego asystenta w gospodarstwie, konieczne jest przestrzeganie pewnych zaleceń:

 • nie będzie zbyteczne dodawanie specjalnych śrub zabezpieczających lub tulei do konstrukcji maszyny, aby uniknąć przedostawania się fragmentów lodu lub kamieni do silnika;
 • wybierz wysokiej jakości łożyska, ponieważ odgrywają ważną rolę w życiu pługu śnieżnego;
 • przy wyborze siłownika należy raczej preferować pas, niż sztywny, ponieważ istnieje możliwość, że trwale poruszające się części mogą zablokować się, gdy uderzą kamienie lub lód;
 • Maszyna do usuwania śniegu z bloku silnika wymaga przechowywania w cieple w zimie. Eliminuje to konieczność marnowania czasu na rozgrzewanie silnika;
 • okresowo wymieniaj olej przekładniowy, w zimie stosuj więcej płynu, ponieważ w niskich temperaturach jest podatny na szybkie zagęszczenie.

Ktoś już zajął się takim https://www.neoform.su/teplitsy-kremlevskie/lyks/ szklarni? Chcę dostarczyć.

Lubię uprawiać goździki. Kup nasiona tego kwiatu w dobrym sklepie, tutaj :.

I dlaczego kruszarka do ziarna Niva znajduje się na liście? Są lepsze!

wiele błędów biologicznych i geologicznych: na przykład napisano, że glina jest zwykle zakwaszana.

Świetny artykuł, mnóstwo świetnych wskazówek! Jestem teraz w Tajlandii i złamała mi się głowa, czy istnieje jakiś sens.

 • © 2018 Agronomu.com
 • Poufność

Wykorzystanie jakichkolwiek materiałów zamieszczonych na stronie jest dozwolone pod warunkiem, że link do agronomu.com

Portal redakcyjny nie może dzielić się opinią autora i nie jest odpowiedzialny za materiały autorskie, za autentyczność i treść reklam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 42 = 48