Regały w salonie

Regały w salonie

Stelaże do domu: 44 warianty

Regały do ​​domu to bardzo wygodny i funkcjonalny system przechowywania. Są dość uniwersalne, a zatem odpowiednie w każdym wnętrzu, zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

W nowoczesnych apartamentach często można znaleźć wiele różnych typów półek. Są bardzo popularne, ponieważ jednocześnie pozwalają maksymalnie zorganizować przestrzeń i wizualnie ją ułatwić.

Regały do ​​domu: rodzaje i funkcje

Najpierw przyjrzyjmy się, jakie regały do ​​domu. Najprostszy rodzaj półek składa się z półek i nie ma tylnych ścian. Ze względu na to, że jego konstrukcja nie zapewnia ścian i drzwi, nie zagęszcza przestrzeni, ale tworzy poczucie lekkości.

Taki stojak idealnie pasuje do minimalistycznego designu pokój i nadaje się do przechowywania półfabrykatów i produktów w spiżarni. Innym rodzajem regałów do domu są wielofunkcyjne i eleganckie stojaki wykonane z drewna lub płyty wiórowej. Mogą być wyposażone w różne przegrody, półki, szuflady i pudełka, palety, tylne ściany, niższe szafki itp.

We wnętrzu domu regały mogą pełnić rolę przegrody do zagospodarowania przestrzennego dużego pomieszczenia. Na przykład. W salonie może oddzielić strefę odpoczynku od jadalni, w biurze - biblioteki od komputera, aw pokoju dziecięcym - od sypialni. Do tego celu, mobilne stojaki na kółkach są dziś bardzo często używane, które można łatwo przenosić z miejsca na miejsce.

Do czego służą regały w domu?

W zależności od położenia stojaka może on przechowywać wiele różnych przedmiotów. Najczęściej stojaki są używane do książek, mogą stać praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Nowoczesne półki na książki mają przewagę nad innymi meblami gabinetowymi, ponieważ pozwalają na racjonalne wykorzystanie przestrzeni pomieszczenia, mają atrakcyjny wygląd i są niedrogie.

Ponadto są bardzo pojemne, zajmując jednocześnie sporo miejsca, dzięki czemu wnętrze nie jest przeładowane.

Do korytarza jest odpowiedni mały płaski stojak, co zajmie trochę miejsca, ale pomieści wszystkie niezbędne rzeczy: parasole, czapki, torby, szaliki i buty.

W kuchni regały mogą pełnić rolę tradycyjnych półek i wiszących szafek. Przystosowując się do naczyń kuchennych i płytkiego dużego stelaża, jednocześnie rozwiązujesz problem umieszczania przedmiotów i sprawiasz, że kuchnia jest nowoczesna i modna.

W salonie półka może być alternatywą dla tradycyjnej "ściany". Może pomieścić książki, pamiątki, centrum muzyczne i telewizor z odtwarzaczem DVD. Jego przestronność i lekkość pozwoli Ci nie obciążać przestrzeni życiowej masywnymi szafkami i komodami.

Regał może być niezależny, stanowią część systemu pamięci masowej lub sam system może składać się z kilku szaf. Możesz zmontować takiego "projektanta mebli" w każdym sklepie meblowym, skupiając się na swoim guście.

Nie możesz obejść się bez półek i w pokoju dziecinnym. Ponieważ otwarte systemy przechowywania pozwalają dziecku łatwo znaleźć i odzyskać właściwe rzeczy. Z przyjemnością zorganizuje zabawki na półkach i na nich zagra. A kiedy już dojrzeje, położy swoje książki na półkach.

Rack w pobliżu miejsca pracy

Jest również bardzo wygodne, aby umieścić mały stojak obok domowego komputera. Łatwo jest zainstalować płyty CD, papier do drukarki, podręczniki, książki, czasopisma i inne akcesoria, które będą zawsze dostępne.

Bardzo wiele kochanek lubi używać stojaki do uprawy kwiatów. W końcu mogą one z łatwością pomieścić wiele różnych doniczek z kwiatami, w przeciwieństwie do parapetów, które zawierają ograniczoną liczbę roślin.

Wybierz styl i kolor półek, konieczne, koncentrując się na całościowym rozwiązaniu wnętrza. I możesz uczynić go "atrakcją" pokoju i wybrać nietypowy projekt i jasny kolor, który odróżni go od ogólnego stylu.

Nowoczesne regały mogą być wykonane z szerokiej gamy materiałów. Na przykład w przypadku mieszkania w stylu hi-tech odpowiednia jest metalowa i szklana półka. Półki wykonane są z hartowanego szkła barwionego lub przezroczystego, a rama wykonana jest z chromowanego aluminium lub stali.

Również regały wykonane z naturalnego drewna lub płyt drewnopochodnych są zawsze modne. Dzięki specjalnym impregnacjom odpornym na działanie wilgoci są bardzo praktyczne i higieniczne. Regały mogą być wykonane w całości ze szkła, metalu, plastiku, drewna lub płyt laminowanych. Lub mogą mieć najbardziej oryginalne kombinacje materiałów. Biorąc pod uwagę niewielki koszt regałów, w przeciwieństwie do innych opcji mebli domowych, każdy może sobie na nie pozwolić.

Regały jako alternatywa dla mebli pokojowych do salonu

Obecnie w nowoczesnym salonie rzadko można znaleźć masywne ściany mebli. Ale w rzeczywistości dla wielu właścicieli mieszkań i domów dostępność takich mebli jest koniecznością. W ścianie możesz ukryć pewne rzeczy, układać zestawy, książki i inne rzeczy. Dziś zostały zastąpione stylowymi i wygodnymi otwartymi półkami - półkami do salonu. Stały się nie tylko alternatywą dla ścian meblowych, ale także doskonałym sposobem na uczynienie wnętrza bardziej eleganckim, wygodnym i nowoczesnym.

Jaka jest potrzeba regałów do salonu

Salon jest integralną częścią nowoczesnego domu. I żadnej tajemnicy, ponieważ jest w tym pokoju, nie tylko przyjmować długo oczekiwany i powitanie gości, ale także zebrać całą rodzinę do intymnej rozmowy lub oglądania ulubionego programu telewizyjnego, tu oddawać się czytaniu Twojego ulubionego detektywa lub romans, siedząc w wygodnym fotelu ... Również salon to uniwersalny pokój, który odzwierciedla interesy wszystkich jego właścicieli. Nie bez powodu pomieszczenie to uznawane jest za odbicie materialnego dobrobytu i statusu społecznego.

Jak powinien wyglądać nowoczesny salon? Niewątpliwie istota nie mogła obejść się bez sofie lub częścią wypoczynkową, stolik nietypowych kształtach i fakturach, oraz, oczywiście, zębatka, która jest dobrą alternatywą dla konwencjonalnego mebli ścianie lockstep życia.

Różnorodność stylów i form mebli przyczyniła się do wyglądu mebli gabinetowych. Producenci stopniowo wycofują się z masowej produkcji ścian o danym rozmiarze i stylu z tradycyjnym wypełnieniem (szafa i regały, krawężnik, antresola). Zamiast nich przyszły ściany półki do salonu, kuchnia, korytarz lub inne pomieszczenia.

Regały w salonie

Drewniane półki do salonu zdjęcie

Drewniane półki do salonu zdjęcie

Półki do salonu Zdjęcie

Nowoczesne regały do ​​domu - różnorodne materiały do ​​produkcji

Regał w salonie może mieć różną wysokość i głębokość, kształt i wypełnienie, a także materiał. Wiele regałów wykonanych jest z naturalnego drewna, co doskonale dopełni klasyczne wnętrze salonu. Jeśli istnieją pewne ograniczenia w środkach materialnych, można kupić regały klasy ekonomicznej wykonane z płyty MDF lub płyty wiórowej. Razem z tym można kupić regały do ​​salonu wykonane przy użyciu nowoczesnych materiałów: szkła, metalu, plastiku. Metalowe półki ze szklanymi półkami doskonale prezentują się w salonie, wykonanym w nowoczesnym stylu high-tech.

Półki do salonu Zdjęcie

Półki do salonu Zdjęcie

Drewniane półki do domu

Drewniane półki do domu

Funkcje wyboru szaf do salonu

Zaletą półek jest ich seryjna produkcja, dzięki czemu w razie potrzeby możliwe będzie łatwe uzupełnienie istniejącego stelażu o podobne rozwiązanie konstrukcyjne lub całkowicie odwrotne, ale identyczne pod względem wielkości, moduł.

Różna wysokość i głębokość półek korzystnie odróżnia je od sowieckich ścian, które zaśmiecają przestrzeń pokoju. Ściany zostały wykonane głównie w ciemnych kolorach, a półki można wykonać w dowolnym kolorze i odcieniu. Asymetria i łatwość ożywiają wnętrze salonu. Wysokie sekcje mogą naprzemiennie z niskim, zostać zastąpione przez krawężniki lub zamknięte moduły.

Te same elementy szafy mogą wyglądać inaczej. W razie potrzeby można je wyposażyć w szklane lub przesuwne drzwi, podpórkę. W takim przypadku konieczne jest przestrzeganie podstawowej zasady wyposażenia: ciężkiego dna, łatwego blatu.

Otwarta półka w salonie może służyć do zagospodarowania terenu, który posłuży jako baza do ekspozycji różnych kolekcji kubków, przedmiotów trójwymiarowych, dzbanków, muszli. Po rozmieszczeniu regałów w dwóch rzędach należy pamiętać, że w tym przypadku regał zewnętrzny musi być mobilny - w ten sposób można znacznie zwiększyć powierzchnię użytkową do przechowywania. Przeniesienie zewnętrznego stojaka pozwoli ci łatwo dostać się do rzeczy skradzionych od wścibskich oczu. Wreszcie stojak będzie doskonałym zamiennikiem dużego regału.

Półka narożna dla domu w salonie

Regały do ​​domu w salonie

Ściany i półki do salonu

Półki do salonu Zdjęcie

Kilka pomysłów na lokalizację półek w salonie

Tradycyjne umieszczanie mebli w salonie przy ścianie całkowicie niszczy półki, które mogą stać w każdym dogodnym miejscu. Mogą nawet z zyskiem podzielić salon na strefę, stając się partycją. To rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne w małych mieszkaniach, gdzie jeden pokój musi pasować do wszystkich.

Otwarte półki-przegródki do salonu zdjęcie

Otwarte półki-przegródki do salonu zdjęcie

Jeśli w twoim salonie jest klatka schodowa na drugie piętro, a ty masz swoje studia w przestrzeni pod schodami, wtedy półki staną się prawdziwym zbawieniem, ponieważ znalezienie odpowiedniego mebla pod schodami jest naprawdę problematyczne.

Półki na książki zdjęcie

Kilka sekcji półek można umieścić w salonie w różnych miejscach - po obu stronach okna, po obu stronach telewizora, za sofą itp.

Sekcja półki do salonu

Półka na książki zdjęcie

Stojak w salonie Zdjęcie

Gdzie kupić szafy do salonu

Właściwie można zamówić produkcję regałów w salonie w dowolnej firmie meblarskiej lub kupić w sklepach, salonach sprzedaży mebli. Ponadto istnieje doskonały wybór półek w IKEA. Oto kilka zdjęć, które pokazują stojaki IKEA.

Regały do ​​książek IKEA

Regały do ​​książek IKEA

Regały IKEA w salonie

Nie bój się eksperymentów z wnętrzem salonu. Daj pierwszeństwo nowoczesnym meblom - półki do salonu. Umożliwi to pokonanie indywidualnych cech pomieszczenia i rozcieńczyć wnętrze niestandardowymi kształtami i kolorami.

Wybierz dobre półki w salonie: 6 opcji

Zastosowanie półki w salonie zapewni jej unikalny i niepowtarzalny design, wykorzystanie regałów w salonie do celów dekoracyjnych lub do zagospodarowania przestrzennego pomieszczenia. W każdym razie ten element wnętrza jest wielofunkcyjny.

Jakie są półki na dom

Istnieje kilka podstawowych typów stojaków. Wszystkie różnią się danymi zewnętrznymi, cechami wydajności i materiałami.

Regały w salonie są różnego rodzaju, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni element do wnętrza, biorąc pod uwagę projekt pokoju

Istnieją następujące typy stojaków:

  1. Metal Atrybuty stały się powszechne ze względu na swoją siłę. Są w stanie wytrzymać wszelkie obciążenia, więc są wykorzystywane do technologii. Mebel zastępuje szafkę, może być stacjonarny, ruchomy lub składany. Możesz wybrać najlepsze opcje dla każdego pokoju.
  2. Drewno Rama charakteryzuje się prostą instalacją i wygodnym układem. Są to oryginalne projekty, w których można budować półki.
  3. Plastik modele są dobre w użyciu. Nie są kapryśne w trosce. Jest to modularna konstrukcja, która jest idealnym rozwiązaniem dla pokoi dziecięcych.
  4. Szkło Półki nadają się do przechowywania książek, drobnych przedmiotów designerskich. Ich obecność w pokoju pozwala wizualnie rozszerzyć jego przestrzeń.
  5. Otwórz modele - najlepsze rozwiązanie dla fanów czytania. Są odpowiednie do przechowywania książek i pozwolą ci zrobić małą bibliotekę w mieszkaniu. Silne struktury zapewniają bezpieczeństwo wszystkich obiektów.

Istnieje także opcja narożna, która rozładowuje pomieszczenie, czyni go wygodniejszym. Może być wykonany z różnych materiałów, w tym metalu, plastiku i drewna. Idealny do przechowywania potraw i małych urządzeń. Zostanie to omówione dalej.

Regały narożne w salonie: funkcje z wyboru

Regały we wnętrzu mieszkania - są integralną cechą. Doskonale uzupełniają projekt, oszczędzają miejsce i wizualnie go rozszerzają. Główną zaletą tego projektu jest jego seryjna produkcja. Pozwala to na ciągłe uzupełnianie pokoju o nowe regały, które będą idealnie pasować do istniejących modeli.

Wybierając optymalny projekt w salonie, należy zwrócić uwagę na następujące kryteria:

Półka narożna pomoże stylowo udekorować pusty narożnik w salonie

Te same modele mogą wyglądać inaczej w mieszkaniach. Wiele zależy od projektu pomieszczenia i jego przeznaczenia funkcjonalnego. Piękna półka może stać się odpowiednim dodatkiem do salonu lub sypialni. Nowoczesna stylistyka akceptuje lekkość i asymetrię. Wysokie sekcje mogą naprzemiennie z niskimi sekcjami, zawierać kciuki i zamknięte moduły.

Otwarte struktury to szybkie i łatwe zagospodarowanie przestrzenne pomieszczenia. Regał może służyć jako baza do ekspozycji różnych kolekcji i przedmiotów wyposażenia wnętrz. Szeroko stosowany typ konstrukcji od końca do końca, w tym przypadku pełni rolę separatora. Uniwersalna przegroda dzieli pomieszczenie na strefy.

Nie doceniaj zalet szafy, jest to trudne. To jest wielofunkcyjny mebel. Może zastąpić regał, szafkę i komodę.

Regały we wnętrzu salonu: główne zalety

Regał jest elementem dystansowym i uniwersalnym detalem wnętrza. Opiera się na kilku półkach, które są mocno połączone. Możesz zobaczyć ten projekt we wbudowanych szafach, bibliotekach, kuchniach i garderobach. To meble idealne do sypialni, salonu, a nawet do studiów. Wynika to z uniwersalnych zewnętrznych danych i funkcji.

Konstrukcje są szkieletowe i mają postać ściany. Pierwsza opcja jest najprostsza, może być wpisana w dowolnym wnętrzu bez zagracania przestrzeni. Atrybut w postaci stojaka opiera się na kilku poziomach, które są podzielone na sekcje. Jest to idealne rozwiązanie do wyznaczania stref mieszkania.

Półka idealnie nadaje się do salonu, ponieważ wygodnie jest umieszczać różne rzeczy i książki

Szczególnie popularnymi modelami są Leroy i Merlin. Mają ciekawy design i nadają się do każdego pomieszczenia.

Głównymi zaletami stojaków są:

  • Łatwość budowy;
  • Oszczędność miejsca;
  • Przeznaczenie strefy;
  • Niedrogi koszt.

Wybierz atrybut meblowy, który spełni wszystkie kryteria, które możesz spełnić w Ikei. Ten sklep pozwala nie tylko wybrać optymalny projekt, ale także narysować kilka pomysłów na projekt mieszkania.

Regały modułowe do salonu: strukturalna ergodynamika

Białe regały modułowe są oczywiście szlachetne, piękne i luksusowe. Jednak niektóre dane zewnętrzne nie są wystarczające, należy zwrócić uwagę na projekt ergodynamiki.

Często używają regałów modułowych w salonie, ponieważ są praktyczne i funkcjonalne

Eksperci zalecają wybór dowolnych atrybutów mebli, w tym komody, zgodnie z następującymi kryteriami:

Optymalna wysokość to atrybut 1,8 m, wszystkie pozostałe wymiary są specyficzne. Szerokość powinna wynosić około 90 cm, ale wszystko zależy od dalszego wykorzystania modelu. Optymalna głębokość nie przekracza 45 cm, na regały nie zmieści się więcej niż 30 cm, odległość jest wybierana niezależnie. Produkcja regałów odbywa się często na zamówienie, co znacznie upraszcza proces dopasowania atrybutu meblarskiego do wymiarów mieszkania.

Materiał może być dowolny, od drewna do szkła. W takim przypadku dana osoba opiera się na osobistych preferencjach i dalszym celu atrybutu "meble".

Regały do ​​książek w salonie (wideo)

Regału nie można zastąpić żadną inną cechą mebli. Jest to uniwersalna konstrukcja, która nadaje się do aranżacji każdego pomieszczenia. Wybierając stojak, należy wziąć pod uwagę jego parametry i cel funkcjonalny. To wizualnie powiększy przestrzeń pokoju i zaoszczędzi trochę miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 29 = 36