Ręczny myjka parowa

Ręczny myjka parowa

Odkurzacze parowe do domowego użytku domowego - jak wybrać najlepszy model? Ocena 10 najlepszych odkurzaczy parowych

Obecnie szeroka gama myjni parowych dla gospodarstw domowych jest w sprzedaży w szerokim zakresie. Jak wybrać konkretny model z szerokiej gamy, możesz zdecydować, zapoznając się z cechami, które przede wszystkim są zalecane do zwrócenia uwagi.

Opisane urządzenie było pierwotnie używane do dezynfekcji w placówkach medycznych. Konstrukcja tego urządzenia jest dość prosta, wewnątrz znajduje się generator pary, który przepompowuje parę przez dyszę pod ciśnieniem. Jeśli powierzchnia wymaga pozbycia się alergenów, kurzu, brudu, zarazków i bakterii, odkurzacz parowy jest do tego idealny.

Jeśli interesują Cię odkurzacze parowe do domowego użytku domowego, jak wybrać odpowiednią opcję, musisz zdecydować jeszcze przed zakupami. Aby to zrobić, musisz zrozumieć typy takich jednostek, które są reprezentowane przez modele ręczne, kompaktowe myje parowe i urządzenia, które łączą funkcje odkurzacza i odkurzacza parowego. W pierwszym przypadku mówimy o urządzeniu, które jest wygodne w użyciu i przechowywaniu, a podczas pracy umożliwia przetwarzanie trudno dostępnych miejsc. Dodatkową zaletą jest przystępny koszt. Istnieją jednak również wady, które wyrażają się w imponującej wadze produktu, masa urządzenia może osiągnąć 2 kilogramy. Trzymanie takiego sprzętu w ręku przez długi czas będzie dość trudne.

Biorąc pod uwagę czyszczenie parą do domowego użytku domowego, jak wybrać odpowiednią opcję, na pewno pomyślicie. Złoty środek to kompaktowy środek czyszczący do pary, który znajduje się pośrodku pomiędzy odkurzaczem a urządzeniem ręcznym. Aby przetworzyć powierzchnię, gospodyni nie będzie musiała trzymać sprzętu w dłoniach. Wadą jest mała długość sznurka, którą grzeją wszyscy producenci takich urządzeń. Jeśli chcesz utrzymać dom w czystości, ale mieszkasz w imponującej wielkości chacie, najlepiej wybrać odkurzacz parowy w postaci odkurzacza. Ten model zapewnia wysoką wydajność, ale kosztuje więcej.

Wybór modelu pojemności i objętości zbiornika

Kiedy konsumenci rozważają czyszczenie parą domową, jak wybrać konkretną opcję? Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest moc. Jeśli nie chcesz, aby czyszczenie trwało przez dłuższy czas, najlepiej jest wybrać model, który ma wspomniany parametr powyżej 1000 watów. Objętość zbiornika określi, jak długo można używać urządzenia bez uzupełniania go wodą. Przez godzinę czyszczenia konieczne będzie 2 litry płynu. Tę objętość należy przestrzegać przy zakupie modelu odkurzacza parowego. Ważne jest, aby zwracać uwagę również na materiał w podstawie zbiornika, te aluminiowe przedziały były tymi, które najlepiej sprawdziły się podczas pracy.

Wybór modelu ciśnienia pary i dostępność dodatkowych funkcji

Myjka parowa musi mieć pewną funkcjonalność, tylko to czyszczenie będzie skuteczne. Jeśli spodziewasz się wyniku dodatniego, ważne jest, aby sprawdzić, czy model ma regulator mocy pary. Za pomocą tego dodatku możesz wybrać generację suchej pary, co jest wygodne, gdy musisz poradzić sobie z zewnętrzną odzieżą lub meblami tapicerowanymi. Po czyszczeniu powierzchnia pozostanie całkowicie sucha.

Jako dodatkowe funkcje można rozważyć ochronę przed dziećmi. Jeśli jest taki dodatek, odkurzacz parowy będzie kosztować więcej. Jeśli potrzebujesz zaworu bezpieczeństwa i funkcji blokady pary, ważne jest, aby przed zakupem zapoznać się z paszportem produktu. Jeśli chcesz wybrać najlepszy odkurzacz parowy, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że każdy model charakteryzuje się pewną presją. Konsumenci, którzy nie zamierzają angażować się w profesjonalne czyszczenie, najlepiej zrezygnować z opcji, które dają około 6 pasków. Ale do użytku domowego, sprzęt o wydajności przekraczającej 3 bary będzie idealny. Nie ulegaj pokusie niskiego kosztu, wybierając modele o mniejszym nacisku, ponieważ nie można ich używać do usuwania brudu i przetwarzania starych plam.

Ocena 10 najlepszych modeli odkurzaczy parowych

Jeśli potrzebujesz odkurzacza parowego do swojego domu, opinii, której cena powinna Cię zainteresować, powinieneś zwrócić uwagę na najpopularniejsze modele, które zostały wybrane przez konsumentów. Liderem sprzedaży jest Karcher SC 2 Premium, którego koszt to 11 000 rubli. Na wyjściu to urządzenie jest zdolne do dostarczania ciśnienia pary 3 barów. Wewnątrz obudowy znajduje się litrowy zbiornik na wodę, moc urządzenia wynosi 1500 watów. Dla wygody czyszczenia możesz użyć jednej z siedmiu przynęt.

Mocniejszym modelem tego producenta jest SC 4 Premium, który ma bardziej imponującą cenę - 25 000 rubli. Producent zwiększył ciśnienie pary do 3,5 bara, objętość zbiornika wody pozostała taka sama. Moc wynosi 1800 W, a dodatkiem jest żelazo.

Wysoka jakość i przystępny koszt marki do czyszczenia parą marki Philips

Jeśli wybierzesz odkurzacz parowy do domu, opinie, których cenę należy sprawdzić przed zakupem, możesz zwrócić uwagę na opcję Steam Plus FC7020 / 01, za którą zapłacisz 7500 rubli. Producent dostarczył urządzeniu zbiornik na wodę, którego objętość wynosi 0,45 litra. Wewnątrz obudowy wbudowany jest odkurzacz, a moc urządzenia wynosi 1300 watów. Podczas pracy urządzenia można użyć jednej z dwóch dysz. Ten parowy środek czyszczący, oprócz wszystkich powyższych zalet, ma jeszcze jeden, który wyraża się w atrakcyjnym wyglądzie. Obudowa jest pomalowana na biało i niebiesko.

Konsumentom, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, można kupić FC7012 / 01 MultiSteam, którego cena to 4900 rubli. Objętość zbiornika jest niewielka - 0,06 litra. Jednak moc urządzenia jest imponująca, wynosi ona 1200 watów. Sprzęt wyposażony jest w sześć dysz, w sprzedaży jest prezentowany w kolorze białym i niebieskim.

Budżet i funkcjonalność

Odkurzacz parowy "Kitfort KT-&089raquo; można przypisać opcjom budżetowym. Model ten kosztuje 5700 rubli, ale jest urządzeniem uniwersalnym, dzięki któremu można dezynfekować i czyścić odporne na temperaturę powierzchni. W tym samym czasie środki chemiczne nie będą musiały być stosowane. Pobór mocy urządzenia wynosi 1500 watów, a pojemność zbiornika wynosi 1,5 litra. Środek czyszczący do pary "Kitforth9raquo; będzie w stanie poradzić sobie z delikatnymi i gęstymi tkankami.

Kolejnym modelem wspomnianego producenta jest KT-903, który można nazwać popularną opcją. Wynika to głównie z faktu, że to urządzenie ma przystępny koszt, który wynosi 10 500 rubli, to urządzenie jest wielofunkcyjne i może zastąpić odkurzacz do prania, wycieraczkę przedniej szyby, dezynfektor i parowiec do tkanin. Czas rozgrzewania wynosi tylko 3 minuty, a moc urządzenia wynosi 2000 Watów. Urządzenie ma ciśnienie robocze 4 bary, temperatura pary na wylocie wynosi 145 stopni. Wydajność kotła 1,5 litra pozwoli na czyszczenie bez uzupełniania zbiornika przez długi czas. W kompletnym zestawie dostarczana jest pojemność wymiennego zbiornika o objętości 1 litra. Jeśli jesteś zainteresowany producentem zestawu, odkurzacz parowy powyższej marki będzie doskonałym rozwiązaniem.

Jeśli chcesz podążać za doświadczeniem większości, możesz wybrać następujące modele: Redmond RSC-2010 Blue kosztem 4500 rubli; Zelmer VC1260, który ma cenę równą 6500 rubli; lub Vitesse VS-330, za które zapłacimy 3800 rubli. Jednak odkurzacz parowy Endever, pomimo wysokich kosztów, zasługiwał na najbardziej pozytywne informacje zwrotne, ponieważ zapewnia wysokie ciśnienie pary wynoszące 3,5 bar, czas ogrzewania zaledwie 3 minuty i imponujące zasilanie parą 17 gramów na minutę.

Jak wybrać ręczny odkurzacz parowy do domu

Dla większości kupujących drogie, stojące na podłodze urządzenie do czyszczenia parą dla domu wydaje się nadmiernym luksusem. Urządzenie, mimo że wielofunkcyjne, ale koszt takich urządzeń do czyszczenia parą przekracza możliwości budżetowe znacznej większości gospodarstw domowych.

Najlepszym wyborem w tej sytuacji jest ręczny odkurzacz parowy, który łączy w sobie możliwości niezbędne do dokładnego oczyszczenia za pomocą pary i stosunkowo niewielki koszt.

Zgodnie z projektem, ręczne czyszczenie parą jest podobne do ich analogowych podłóg. Ich urządzenie zakłada dostępność:

 • zbiornik do napełniania wodą;
 • para do ogrzewania i wytwarzania pary;
 • urządzenie wyjściowe.

Cechami konstrukcyjnymi takich wytwornic pary są:

 • zmniejszona charakterystyka wagi i rozmiaru;
 • mniejsza pojemność;
 • wbudowane w korpus urządzenia wyjściowego, które nie wymaga instalacji węża parowego z pistoletem.

W stosunku do bardziej uciążliwych konkurentów główną zaletą urządzeń przenośnych jest ich kompaktowy rozmiar. Daje im to szereg innych zalet funkcjonalnych. Są to:

 • nie wymagają dużo miejsca do przechowywania;
 • wygodniejszy do użytku w pomieszczeniach zamkniętych (salon samochodowy);
 • szybciej osiągnąć temperaturę roboczą niezbędną do wytworzenia pary;
 • bardziej ekonomiczna, niewielka objętość zbiornika nie wymaga dużej ilości energii do ogrzewania.

Główną wadą tego typu myjki parowej jest krótki czas ciągłej pracy. Zapas wody w zbiorniku zostaje szybko zużyty, co powoduje konieczność przerwania pracy w celu uzupełnienia paliwa i ponownego nagrzania.

Pomimo niewielkich rozmiarów urządzenie wypełnione wodą może ważyć nawet trzy kilogramy, co utrudnia pracę długimi godzinami.

Wybierając mobilny parowiec, trzeba wyraźnie wyobrazić sobie, które urządzenie będzie najbardziej funkcjonalne. Znajomość podstawowych właściwości technicznych, które wpływają na funkcjonalność urządzenia, pomoże w prawidłowym określeniu pytania "jak wybrać". Te parametry obejmują:

 • wydajność kotła parowego,
 • metoda i czas wytwarzania pary,
 • moc,
 • ciśnienie wewnętrzne,
 • kabel do podłączenia,
 • zestaw przynęt.

Zbiornik na wodę jest najważniejszym elementem konstrukcyjnym, który sprawia, że ​​parowiec jest funkcjonalny i wygodny w użyciu. Główne parametry to materiał, z którego wykonany jest pojemnik i jego wymiary.

Ustalając wielkość zbiornika należy wziąć pod uwagę czas działania i charakterystykę ciężaru urządzenia. Optymalna opcja dla mobilnego wytwornicy pary wynosi nie więcej niż jeden litr. Taki czołg:

 • w stanie napełnionym nie zwiększy znacząco całkowitej wagi urządzenia,
 • szybko nagrzeje zawartość,
 • zapewni pół godziny ciągłej pracy.

Dzięki tym parametrom mały przenośny parowiec wygrywa od swojego konkurenta na świeżym powietrzu. Krótka długość wylotu pary sprawia, że ​​jest skuteczny na każdym z dwóch sposobów wytwarzania pary:

 • W wodzie, gdy woda zamienia się w parę w zbiorniku;
 • Prostoliniowy przepływ, gdy para jest wytwarzana podczas wchodzenia do dyszy wylotowej.

W obu przypadkach para utrzymuje temperaturę niezbędną do skutecznego czyszczenia przy wylocie. Ze względu na stosunkowo mały zbiornik para jest generowana stosunkowo szybko. Aby przyspieszyć proces, możesz użyć podgrzanej wody.

Ten parametr wpływa bezpośrednio na szybkość generowania pary. Zwykle przenośne urządzenia do usuwania nie mają dużej mocy. W zależności od modelu są w przedziale od 700-t do 1600-t.

W przypadku generatorów par tego typu zalecany poziom mocy wynosi około 1000 W. Pozwoli to szybko ogrzać najbardziej pojemny zbiornik.

Najważniejsza cecha decydująca o jakości czyszczenia parą każdej powierzchni. W zależności od rodzaju, parowiec może wytworzyć ciśnienie od 2 do 6 barów. Znane jest zalecenie, zgodnie z którym jego poziom nie powinien być mniejszy niż 3. W przeciwnym razie strumień pary nie będzie miał wystarczającej siły, a urządzenie będzie mniej funkcjonalne.

W przenośnych wytwornicach pary para porusza się w mniejszej odległości od kotła do dyszy wylotowej. Dlatego wskaźnik ten może być niższy. Dla modeli przenośnych wyposażonych w wąż parowy minimalny poziom to 3 bary.

Nie mniej istotny parametr, który wpływa na ciągłość pracy, dostępność zdalnych lokalizacji. Zbyt krótki przewód może ograniczać korzystanie z urządzenia, wymaga użycia przedłużacza, co nie zawsze jest wygodne. Wielu producentów bierze pod uwagę długość kabla w produkcji swoich urządzeń i wyposaża je w 4 lub 6-metrowy przewód zasilający. W każdym przypadku długość przewodu nie powinna być mniejsza niż 3 metry.

Rozwiązując kwestię "jak wybrać" optymalny model, należy zwrócić uwagę na komponenty, w które wyposażone jest urządzenie. W przypadku urządzeń przenośnych zestaw komponentów jest zwykle mniej zróżnicowany niż w przypadku stojących generatorów pary. Standardowy zestaw może zawierać:

 • Wyjmowana dysza i jej podłużny analog;
 • okrągła szczotka do mycia złożonych powierzchni;
 • szczotka do mycia okien, drzwi;
 • dokręcanie materiału frotte;
 • miarka do dozowania wody;
 • lejek do napełniania zbiornika.

Niektóre modele mogą być wyposażone w wąż parowy z "pistoletem" wyposażonym w dyszę i możliwość zainstalowania innych przystawek lub rury kompozytowej / teleskopowej do wygodnego czyszczenia podłóg.

Z opinii doświadczonych użytkowników wynika, że ​​dobrze zbudowany, funkcjonalny odkurzacz parowy jest z reguły wytwarzany pod znaną marką. Mało znani producenci nie zawsze podążają za jakością swoich produktów, przestrzegając koniecznych parametrów technicznych. Dlatego ważnym aspektem problemu "jak wybrać" jest poszukiwanie producenta, którego produkty cieszą się zasłużoną renomą. Jakościowe i funkcjonalne przenośne urządzenia do czyszczenia parą wytwarzają:

 • Niemiecki Kerher, Clatronic;
 • Italian Ariete, Polti;
 • Holenderski Phillips.

Karcher SC 1 to najbardziej kompaktowy ręczny generator pary ze słynnej niemieckiej marki. Wyposażony w rozszerzony zestaw dysz do czyszczenia powierzchni poziomych i pionowych. Ma niewielką masę i optymalne parametry techniczne do wysokiej jakości czyszczenia parą.

Model budżetu Clatronic DR 3535 o niskiej mocy, ale wysokim ciśnieniu wewnętrznym (3,5 bar). Do urządzenia dołączona jest dysza do czyszczenia punktowego i szczotka. Dostępny jest automatyczny system wyłączania.

Ariete 4133 Vapori Jet - ten model włoskiej marki jest pozycjonowany jako uniwersalne urządzenie, równie skuteczne w czyszczeniu wszelkich twardych powierzchni i do pielęgnacji wszelkiego rodzaju ubrań. Charakteryzuje się potężnymi parametrami technicznymi, które determinują wysoką jakość czyszczenia.

Kompaktowy generator pary domowej Vaporettino Power o masie mniejszej niż kilogram i większej mocy. Jest to wygodne przy długotrwałej pracy z rękami. Jest wyposażony w wskaźniki włączenia do sieci i gotowości do pracy. Zaprojektowany, aby wyeliminować lekkie zanieczyszczenia.

Philips MultiSteam FC7008 / 01 to przenośny generator pary produkowany w Chinach pod znaną holenderską marką. Dzięki swoim silnym właściwościom technicznym może z łatwością poradzić sobie ze starymi plamami i tłuszczem. Wyposażone w dysze do delikatnego czyszczenia wrażliwych powierzchni. Ze względu na niewielkie rozmiary i prostotę konstrukcji jest wygodny w użyciu.

Wysokiej jakości przenośny wytwornica pary ze starannie dobranymi parametrami technicznymi będzie skutecznym pomocnikiem w sprzątaniu mieszkania w mieście, domu wakacyjnego, garażu, salonu samochodowego.

Nie obciąża wymiarów przy wyborze miejsca do przechowywania, jest wygodny w transporcie, łatwo i szybko przechodzi w stan roboczy. Kosztem takie urządzenia są znacznie tańsze niż ich zewnętrzne odpowiedniki.

8 najlepszych myjni parowych

Korzystanie z odkurzacza parowego pozwala na czyszczenie wszystkich rodzajów powierzchni, eliminowanie drobnoustrojów chorobotwórczych i alergenów, nieprzyjemnych zapachów.

Działanie urządzenia polega na stworzeniu strumienia gorącej pary rzadkiej, który jest dostarczany pod wysokim ciśnieniem, więc użycie chemicznych środków czyszczących nie będzie wymagane do czyszczenia i dezynfekcji.

Podczas doboru urządzenia do czyszczenia parowego konieczne jest uwzględnienie takich parametrów:

 • Moc. Określa szybkość i jakość czyszczenia. Do użytku domowego odpowiednie są urządzenia o mocy co najmniej 1000 W, które pozwolą im poradzić sobie z powszechnym zanieczyszczeniem;
 • Prężność par. Określa jakość obróbki powierzchni. Wytwornice pary mają prężność pary od 1,5 do 4 barów wewnątrz pojemnika.

Należy pamiętać, że na wylocie strumienia pary ma mniejsze ciśnienie.

 • Pojemność zbiornika określa czas ciągłej pracy. Mały zbiornik nagrzewa się 20-25 sekund, jednak w trakcie pracy konieczne jest wielokrotne dodawanie do niego wody.

Pojemny zbiornik nagrzewa się przez 10-20 minut, ale pozwoli ci pracować 30 minut bez przerwy. Modele podłogowe są wyposażone w pojemności 1-5 litrów, w ręcznych urządzeniach parowych wartość ta wynosi 0,2-2,5 litra;

 • Długość węża waha się od 1,5 do 3 metrów. Parametr jest ważny przy wyborze modeli pięter. W celu wygodnego czyszczenia lepiej wybrać środki do czyszczenia parą z długim wężem.

Wszakże z urządzeniem, które ma półtora-metrowego węża, trudno jest dostać się do każdego z przedmiotów w środku;

Temperatura pary wynosi średnio 130 ° C.

Jest to wystarczające do usunięcia zanieczyszczeń i czynników chorobotwórczych. Jednak urządzenia generujące temperaturę pary poniżej 110 ° C nie są w stanie wyeliminować pleśni i nieświeży plam;

 • Liczba przynęt. Liczba i rodzaj tych elementów określają funkcje urządzenia. Oczyszczacze parowe w zestawie mają dysze do czyszczenia okien, podłóg, tekstyliów, okrągłej szczotki i innych.
 • Waga. Ważne w przypadku urządzeń przenośnych. Na opakowaniu należy podać masę samego czyszczarki parowej, do której należy również dodać objętość wody.
 • Długość sznurka. Określa ciągłość zbiorów i liczbę trudno dostępnych miejsc dla niego;
 • Rodzaj ogrzewania. Bezpośrednie podgrzewanie wody i tworzenie pary w kotle. Ten ostatni typ jest bardzo popularny ze względu na wysoką temperaturę i moc.

Warto zwrócić uwagę na rodzaj metalu, z którego wykonany jest kocioł: aluminium lub stal. Pierwsze użycie szybko podgrzeje wodę, zapobiegnie tworzeniu się kamienia.

Wybór myjki parowej zgodnie z takimi parametrami pozwoli na zakup niezawodnego urządzenia gospodarstwa domowego do czyszczenia domu. Istnieją jednak dodatkowe funkcje, które zwiększają koszt urządzenia. Można je zignorować:

 1. Kontrola wilgotności pary. Pozwala na niezależne określenie rodzaju pary: suche do czyszczenia powierzchni tkaniny, wilgotne, aby wyeliminować zanieczyszczenia na ciele stałym;
 2. Blokada Steam. Jeśli masz dziecko, powinieneś dać pierwszeństwo modelom z tą funkcją, aby zabezpieczyć proces czyszczenia. Specjalny przycisk blokuje uruchomienie urządzenia, co zapobiega wypływowi pary bez odblokowywania;
 3. Zawór bezpieczeństwa. Zapobiega to otwarciu zbiornika podczas podgrzewania cieczy;

Kontrola na uchwycie.

Funkcja jest obecna w modelach podłogowych, umożliwia przełączanie trybów urządzenia bez niepotrzebnych ruchów;

 • Zdejmowany zbiornik. Spowoduje to, że procesy odlewania wody i uwolnienia zbiornika z cieczy po czyszczeniu łatwiej;

Ciągłe dostarczanie pary. Funkcja ułatwi czyszczenie, ponieważ nie musisz cały czas trzymać przycisku start.

Wybierając urządzenie do czyszczenia parą, pamiętaj, że wydajne urządzenie lepiej czyści i dezynfekuje powierzchnię. Ale urządzenie o wysokiej mocy z małym zbiornikiem wody nie pozwoli na ciągłą pracę przez długi czas.

Najlepszy odkurzacz parowy do domu

MIE Bello jest przeznaczony do czyszczenia powierzchni bez chemikaliów i materiałów ściernych. Urządzenie to jest wielofunkcyjnym urządzeniem z profesjonalnym żelazkiem w zestawie.

Obecność załączników rozszerza zakres zastosowania MIE Bello.

Odkurzacz parowy zawiera następujące akcesoria:

 • Mop do podłogi;
 • Prostokątny do szkła;
 • Trójkątny do czyszczenia mebli tapicerowanych;
 • Stożkowy do trudno dostępnych miejsc;
 • Szczecińskie włosie;
 • Kwadrat na ściany.

Model MIE Bello wyróżnia się spośród innych urządzeń o wyrafinowanym designie. Części są dopasowane do siebie, korpus urządzenia wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Urządzenie pozwala na czyszczenie na mokro w domu, dezynfekcję i odświeżenie powierzchni. Dzięki dyszom można myć podłogę, meble tapicerskie, płytki i inne powierzchnie.

Producent zauważa, że ​​główną innowacją MIE Bello jest funkcja parowca. W tym celu urządzenie jest wyposażone w żelazko na długim wężu. Wygodnie wygładza zasłony.

Podeszwa z parownicy do prasowania ma nieprzywierającą powłokę, która umożliwia regulację temperatury powierzchni i wygładzenie nawet delikatnych tkanin.

 • Kraj pochodzenia: Włochy;
 • Moc urządzenia: 1700 W;
 • Waga urządzenia: 5 kg;
 • Prężność par: 5,5 bara;
 • Regulacja ciśnienia pary: tak;
 • Pojemność zbiornika: 1,7 litra.

Zalety MIE Bello:

 • Wielofunkcyjność urządzenia;
 • Atrakcyjny wygląd zewnętrzny;
 • Zwartość;
 • Lekka waga;
 • Łatwość użycia podczas codziennego czyszczenia;
 • Niszczy nieprzyjemne zapachy z powierzchni;
 • Pozwala zrezygnować z chemii w gospodarstwie domowym.

Wśród wad modelu można zauważyć:

 • Koła pukają i ślizgają się po podłodze;
 • Stosunkowo wysoki koszt;
 • Żelazko ma korkową rękojeść, co powoduje niedogodności podczas prasowania.

Kompaktowe urządzenie SC 1 Premium marki Karcher nadaje się do czyszczenia w pomieszczeniach o powierzchni do 30 metrów kwadratowych. metrów, łazienka i kuchnia. Korzystanie z ręcznego czyszczenia parowego wyeliminuje użycie środków ściernych.

Urządzenie usuwa istniejące zabrudzenia na wszystkich możliwych powierzchniach, niszcząc 99,99% patogennych mikroorganizmów.

Nowa konstrukcja kotła wytwarza wysokie ciśnienie pary, a potężny grzejnik skraca czas przygotowania do 3 minut.

W standardowej konfiguracji odkurzacza parowego SC1:

 • Mocna dysza;
 • Dysza punktowa;
 • Okrągły czarny pędzel;
 • Instrukcje użytkowania;
 • Ręczna dysza z naciągiem tkaniny frotte.

Ze względu na niewielkie wymiary urządzenie nie wymaga dużej przestrzeni do przechowywania. A dodatkowe akcesoria w zestawie obejmują torbę. Urządzenie serii "Premium" jest wyposażone w specjalny wąż falisty z pistoletem.

Zakup specjalnego zestawu do mycia podłóg umożliwi wyczyszczenie tej powierzchni ręcznym zmywaczem parowym.

Odkurzacz parowy SC 1 ma pojemność 0,25 litra zbiornika na wodę. Ta objętość wystarcza do ciągłej pracy urządzenia przez 7-10 minut. SC 1 wyróżnia się korzystnie wśród ręcznych odkurzaczy parowych o wysokiej prężności pary wynoszącej 3 bary, co odpowiada modelom podłogowym.

Zastosowanie nowoczesnych technologii i materiałów pozwoliło na zmniejszenie ciężaru urządzenia do 1,2 kg.

SC 1 Premium różni się konkretnym urządzeniem kotła. Na zbiorniku znajduje się specjalna pokrywa z zaworem bezpieczeństwa, który zapobiega występowaniu oparzeń podczas korzystania z urządzenia.

Użytkownik nie będzie w stanie otworzyć korka pod wysokim ciśnieniem w kotle.

 • Kraj pochodzenia: Niemcy;
 • Prężność par: 3 bary;
 • Pojemność zbiornika na wodę: 0,25 l;
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem: tak;
 • Waga środka czyszczącego parę wodną: 1,2 kg;
 • Zawór bezpieczeństwa: tak;
 • Moc: 1200 W;
 • Ochrona przed dziećmi: jest.
 • Wysokie ciśnienie pary;
 • Możliwość użycia do czyszczenia podłogi przy zakupie dodatkowych przystawek;
 • Kompaktowy rozmiar;
 • Jako dodatkowe wyposażenie, kompozycja zawiera pistolet, wąż;
 • Wystarczająca liczba przynęt w zestawie;
 • Oryginalny projekt;
 • Lekka waga;
 • Skuteczna ochrona użytkownika przed oparzeniami parowymi;
 • Wygoda korzystania.

Jednak parowacz ma pewne wady:

 • Mała objętość zbiornika wynosi 250 ml;
 • Wysokie koszty urządzenia.

Najlepszy profesjonalny odkurzacz parowy

EuroInox Comfort Vapo to profesjonalny wytwornic pary z dyszami i żelazkiem. Tworzy się go poprzez czyszczenie w miejscach, w których wymagane jest czyszczenie parowe bez dodatkowych środków chemicznych.

Profesjonalne żelazko parowe dostarczane jest z parą, która może mieć korek z aluminiową podeszwą lub gumowaną rączką z podeszwą wykonaną ze stali. Obecność specjalnych labiryntów pozwala na odgrzewanie pary.

 • Wygodny uchwyt i specjalne skrzydełka do ochrony sprawią, że proces prasowania będzie wygodny i bezpieczny;
 • Specjalny regulator temperatury do kontrolowania reżimu temperatury i rodzaju pary (mokra, sucha lub nieobecna);
 • Przycisk pary na uchwycie jest zainstalowany tak, aby użytkownik mógł go wygodnie używać, niezależnie od tego, czy jest on leworęczny, czy praworęczny.
 • Potężny profesjonalny odkurzacz parowy EuroInox Comfort Vapo tworzy wysokie ciśnienie pary, co zapewnia możliwość pionowego usuwania.

Ta funkcja jest niezbędna podczas prasowania kurtki, koszul, zasłon, sukienek.

 • Używanie szczotki parowej pomaga usunąć nieprzyjemne zapachy (pot, perfumy, tytoń) i aktualizować zacienione obszary przedmiotów.

 • Użycie pistoletu parowego wyeliminuje świeże plamy, czyste buty i rośliny w sprayu.
 • W EuroInox Comfort Vapo można odłączyć generator pary od systemu prasowania, aby oczyścić dom. Model wyposażony jest w wygodne kółka umożliwiające szybki ruch.

Specjalny zestaw osprzętu pomoże przeprowadzić ogólne czyszczenie w domu bez dodatkowego użycia odczynników chemicznych.

Wielofunkcyjność urządzenia określa zakres zastosowania:

 • Czyszczenie w kuchni: hydraulika, urządzenia gospodarstwa domowego, kuchenki elektryczne i gazowe, powierzchnie kuchenne, grzejniki, płytki;
 • Czyszczenie w łazience i toalecie: muszle klozetowe, zlewy, kabiny prysznicowe, podłogi, płytki, lustra;
 • Czyszczenie podłóg: drewniane, wyłożone płytkami, marmurem, granitem i linoleum;
 • Czyszczenie wykładzin i mebli: dywanów, sof, materacy, zabawek.

 • Kraj pochodzenia: Włochy;
 • Pojemność zbiornika na wodę: 3 litry;
 • Moc żelaza: 800 W;
 • Pojemność kotła: 2 litry;
 • Moc urządzenia: 1200 W;
 • Prężność par: 4-6 bar;
 • Manometr: is;
 • Wskaźnik gotowości pary: tak;
 • Mata silikonowa w zestawie: tak.
 • Płynna regulacja trybów pary;
 • Funkcja wyłączania pary;
 • Skuteczne usuwanie tłuszczu, minerałów, osadów mułowych;
 • Bezpieczeństwo użytkownika;
 • Konkurencyjna cena;
 • Ścisłe przestrzeganie instrukcji obsługi może wydłużyć żywotność urządzenia.
 • Urządzenie nie zasysa środków czyszczących, które wymagają dodatkowego czyszczenia.

Najlepszy odkurzacz parowy z odkurzaczem

Odkurzacz parowy Tuttoluxo 6s marki Zepter zawiera żelazko ze stalową podeszwą. Ta dysza nadaje się do prasowania poziomego, nie pozwoli na zakup żelazka.

Odkurzacz parowy wytwarza ciśnienie pary wynoszące 4,5 bar, które przekracza wiele modeli domowych.

W modelu Tuttoluxo 6s podeszwa z żelaza jest dodatkowo podgrzewana, co zapobiega pojawianiu się smug na obrabianej powierzchni.

Pozostałe dysze w zestawie wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu kondensat się na nim nie osadza. Jednak przy częstych przerwach w pracy mogą pojawić się krople wody z dysz.

Tuttoluxo 6s to odkurzacz parowy z odkurzaczem. Taki system najpierw zmiękcza brud parą, a następnie zbiera śmieci do akwamiltera. To rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas na sprzątaniu pomieszczeń.

Moc ssania odkurzacza wynosi 350 W, co wystarcza, aby wyeliminować zanieczyszczenia. Zastosowanie dysz pozwala rozszerzyć obszar stosowania myjki parowej.

Poradzi sobie z obróbką dywanów, mebli tapicerowanych, mycia podłóg, szklanych powierzchni, płytek.

Myjka parowa obejmuje takie funkcje:

 • Odkurzanie na sucho i mokro. Pierwszy usunie brud i kurz, a drugi - zbierze rozlane płyny.
 • Czyszczenie i dezynfekcja parą. Efekt wysokiej temperatury niszczy chorobotwórczą mikroflorę. Steam usuwa plamy o dowolnej złożoności i stęchłego brudu, wpadając w wąskie gardła.

Teraz nie ma potrzeby używania szkodliwych detergentów.

 • Profesjonalne prasowanie promem. System uzupełniania cieczy zapewnia nieprzerwane dostarczanie pary do żelaza w pozycji pionowej i poziomej.
 • Kraj pochodzenia: Niemcy;
 • Pojemność kotła: 2100 W;
 • Pojemność kotła: 0,8 l;
 • Prężność par: 4,5 bara;
 • Moc żelazka: 850 W;
 • Promień obszaru roboczego: 8 m;
 • Moc ssania: 1200 W;
 • Pojemność zbiornika: 1,2 litra;
 • Temperatura pary: 150 ° C

Zalety Tuttoluxo 6s:

 • Oryginalny projekt;
 • Unikalna konstrukcja pozwala na używanie urządzenia w trudno dostępnych miejscach;
 • Usuwa brud;
 • Wszechstronność - czyści wszelkie powierzchnie;
 • Trwałość;

Najlepszy parowiec-parowiec

Wielofunkcyjny model Grand Master marki GM Q7 Multi Master dostarcza strumień pary pod ciśnieniem 3,5 bar, który pozwala wygładzać różne rodzaje tkanin.

Urządzenie należy do profesjonalnych parowców.

Trójkątne żelazko łatwo paruje ubrania w trudno dostępnym miejscu, na przykład między akcesoriami i guzikami. GM Q7 multi T kupić do użytku w profesjonalnych pralniach, prywatnych kompleksach hotelowych.

Ten model parowacza-parowca pomoże wygładzić ubrania, poradzić sobie z czyszczeniem zanieczyszczeń. Dysze umożliwiają zmywanie podłóg, usuwanie brudu i pleśni z płytki, usuwanie powłoki z luster i okularów.

Żelazko jest wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporne na utlenianie i zużycie. Dzięki trójkątnemu kształtowi para jest szybko przeprowadzana, co zmniejsza ryzyko kondensacji wewnątrz urządzenia. GM T7 multi T wygląda jak żelazko.

Model ma wbudowany termostat, przycisk pary. W zestawie znajduje się miękka szczotka, która pomoże usunąć kosmki z powierzchni.

 • Kraj pochodzenia: Chiny;
 • Prężność par: 3,5 bara;
 • Czas ogrzewania: 60 sekund;
 • Moc kotła: 1950 W;
 • Intensywność pary: 70 g / min .;
 • Pojemność zbiornika: 2,3 litra;
 • Ciągła praca: 45 minut;
 • Masa urządzenia: 6,2 kg.

Zalety GM Q7 multi T:

 • Pozwala prasować w pozycji poziomej i pionowej;
 • Żelazko jest wykonane ze stali nierdzewnej. Ma wbudowany element grzewczy. Dzięki temu para jest sucha i zapobiega powstawaniu plam na odzieży;
 • Panel kontrolny znajduje się na żelaznym uchwycie, aby łatwo regulować temperaturę i przepływ pary;
 • Zbiornik wody wykonany z przezroczystego materiału do kontroli poziomu wody w nim;
 • Wysoka mobilność urządzenia;
 • Wykonany jest z mocnych materiałów, dzięki czemu model będzie trwały;
 • Przystępna cena;
 • Obecność specjalnego klipu do strzałek na spodniach;
 • Teleskopowy stojak ułatwia przechowywanie parowca;
 • Zamiataczka parowa oczyści i zdezynfekuje wszelkie powierzchnie.
 • Koła nie obracają się prawidłowo, co komplikuje ruch urządzenia;

Najlepszy Steam Cleaner

Karcher SC 2 to podstawowy środek czyszczący do pary, który zapewnia wysoką klasę czyszczenia przy zachowaniu przystępnych kosztów. Urządzenie zaprojektowano pod kątem elastyczności czyszczenia, nawet w trudno dostępnych miejscach, jednocześnie eliminując patogenne mikroorganizmy i grzyby.

Urządzenie wyposażone jest w regulator pary, którego panel kontrolny znajduje się na pistolecie. Teraz użytkownik nie musi uzyskiwać dostępu do głównej jednostki urządzenia do gotowania na parze.

Wpływ pary na zanieczyszczenie pozwala skrócić czas czyszczenia.

Karcher SC 2 tworzy parę pod ciśnieniem 3,2 bara, co jest średnim wskaźnikiem dla domowych urządzeń czyszczących parą. Model różni się od innych urządzeń ergonomiczną konstrukcją i małymi rozmiarami dzięki optymalizacji głównych części.

Cechy technologiczne Karcher SC 2 mają kilka kierunków operacyjnych:

 • Bezpieczeństwo. Uchwyt urządzenia ma specjalny zamek, który nie pozwoli na włączenie urządzenia dla dzieci.
 • Zakończenie. Odkurzacz parowy ma szeroką gamę akcesoriów i przystawek, które można przechowywać w korpusie samego urządzenia.
 • Obecność specjalnej pozycji parkingowej pozwoli na chwilę zatrzymać pracę Karcher SC 2.

 • Kraj pochodzenia: Niemcy;
 • Pojemność zbiornika: 1 litr;
 • Prężność par: 3,2 bara;
 • Masa urządzenia: 4,2 kg;
 • Moc urządzenia: 1500 W;
 • Czas ogrzewania: 6,5 minuty;
 • Zawór bezpieczeństwa: tak;

Zalety Karcher SC 2:

 • Etui charakteryzuje się lakonicznym stylem, wygląda estetycznie i elegancko;
 • Przygotowanie urządzenia do pracy zajmuje minimum czasu;
 • Specjalny przycisk blokady uniemożliwia dzieciom włączenie urządzenia;
 • Możliwość manewrowania pozwala usuwać zanieczyszczenia nawet w obszarach problematycznych;
 • Mały rozmiar urządzenia;
 • Zabija 99,99% patogennej mikroflory;
 • Różnorodne przynęty. Określają one wielofunkcyjność urządzenia. Dzięki dyszom para usuwa zanieczyszczenia z podłóg, szklanych powierzchni, płytek, powierzchni roboczych kuchni, mebli tapicerowanych, dywanów;

 • Szeroka gama narzędzi do czyszczenia;
 • Wysoki stopień czyszczenia powierzchni;
 • Dysza "Komfort" jest stworzona specjalnie do czyszczenia podłogi, pozwala dokładnie oczyścić powierzchnię;
 • Do czyszczenia nie musisz dodatkowo używać chemikaliów.

Możliwe wady urządzenia:

 • Brak funkcji montażu kabla sieciowego jest automatyczny;
 • Nie dolewaj wody do zbiornika podczas korzystania z urządzenia.

Najlepszy odkurzacz parowy do mebli

Model Endever Odyssey Q-901 marki Kromax to uniwersalny środek czyszczący do pary, który wyróżnia się przystępną ceną i wysoką jakością.

Wielofunkcyjne urządzenie może parować i wygładzać, czyścić i dezynfekować dywany, meble i artykuły gospodarstwa domowego. Z parownikiem można bezpośrednio na wieszaku wyprasować kurtkę, bluzkę, koszulę, suknię wieczorową.

Uniwersalna szczoteczka przeznaczona do czyszczenia ubrań, mebli i dywanów. Używanie dyszy z drobno zmoczoną podkładką usunie kurz i wełnę ze zwierząt domowych z tych powierzchni.

Model znajduje zastosowanie w przemyśle krawieckim, w atelier, butikach sukien ślubnych i odzieżowych, salonach meblowych, warsztatach teatralnych, w których konieczne jest regularne przeprowadzanie higienicznej obróbki tkanin.

Odkurzacz parowy jest niezastąpiony podczas czyszczenia i tworzenia zdrowej atmosfery w biurze, salonach, restauracjach, centrach fitness. Silny strumień pary prowadzi do zniszczenia kleszczy, chorobotwórczej mikroflory, zapachów.

Charakterystyka Odyssey Q-901:

 • Temperatura pary: 1300 ° C;
 • Moc urządzenia: 1500 W;
 • Ciśnienie pary: 2,5 bara;
 • Pojemność zbiornika: 1,5 litra;
 • Ciągła praca: 45 minut;
 • Funkcja regulacji mocy pary: tak;
 • Czas przygotowania: 8 minut;
 • System samozaniekania w przypadku braku wody: istnieje;
 • Masa urządzenia: 4,1 kg.

 • Wolumetryczny zbiornik na wodę umożliwia ciągłe używanie urządzenia przez 45 minut;
 • Wysoka moc urządzenia wraz z wysoką wydajnością pary;
 • Teleskopowy stojak i składany obrotowy wieszak sprawiają, że proces parowania rzeczy jest wygodny;
 • Pistolet atramentowy pomoże uporać się z czyszczeniem wielu powierzchni;
 • Urządzenie rozbiera produkty z jedwabiu, poliestru, nylonu, skóry, serwety, futra w pozycji pionowej;
 • Funkcje regulacji ciśnienia pary przez użytkownika;
 • Przewód przedłużający adapter niezawodnie przymocuje dysze kierunkowe;
 • Niedrogi koszt urządzenia;
 • Model paruje poduszki, koce i materace;
 • Wystarczająca liczba załączników w zestawie pozwala rozszerzyć zakres stosowania odkurzacza parowego.
 • Duża waga urządzenia;
 • Brak możliwości dodawania wody do zbiornika podczas pracy urządzenia.

Najlepszy odkurzacz parowy do dywanów

Odkurzacz parowy Bork V602 jest przeznaczony do kompleksowego czyszczenia i dezynfekcji za pomocą pary bez dodatkowego stosowania chemii gospodarczej.

Dzięki przemyślanej konstrukcji i szerokiej gamie dysz, urządzenie pomoże oczyścić każdy rodzaj powierzchni.

Użytkownik może samodzielnie ustawić wymagany poziom wytwarzania pary od 15 do 35 g na minutę za pomocą wbudowanego regulatora mocy.

Urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie do czyszczenia twardych podłóg i dywanów. Dysze w zestawie pozwalają wyeliminować zanieczyszczenia z płytek, paneli ściennych, powierzchni kuchennych, zasłon, okularów i lusterek.

 • Do mycia podłogi;
 • Do czyszczenia dywanów;
 • Uniwersalny;
 • Gumowy wałek do usuwania brudu z gładkiej powierzchni;
 • Do intensywnego czyszczenia, który pozwala usunąć uporczywe zabrudzenia;
 • Deflektor dyszy.

W zestawie dodatkowo znajdują się dysze z tkaniny, które nakłada się na plastikowe. Nadają się do zwykłych i twardych powierzchni, dywanów, zasłon.

W zestawie znajdują się dwie szczotki do czyszczenia dywanów, wyrównujące stos. Odkurzacz parowy do użytku domowego pracuje z ciągłym dostarczaniem pary.

Ta metoda pomoże usunąć zabrudzenia z tapicerki mebli lub dywanu.

 • Kraj pochodzenia: Chiny:
 • Moc: 1400 W;
 • Przyciski do kontroli: na uchwycie;
 • Pojemność wodna: 0,8 l;
 • Rodzaj kontroli: elektroniczny;
 • Liczba przynęt: 5;
 • Masa urządzenia: 1,5 kg.

 • Doskonały stosunek jakości do ceny;
 • System wytwarzania pary nie pozwala na użycie detergentów do czyszczenia;
 • Dysze w zestawie przeznaczone są do czyszczenia parkietu, dywanów, ścian, zasłon, okien;
 • Szybkie czyszczenie i dezynfekcja;
 • Model Bork V602 jest wyposażony w wygodny uchwyt na pasek;

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

79 − = 70