Rack według własnego zdjęcia opcji

Rack według własnego zdjęcia opcji

17 uroczych półek i regałów, które można wykonać własnymi rękami z improwizowanych materiałów

Zdobądź jeden z najczęściej czytanych artykułów raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

W nowej recenzji autor zebrał przykłady regałów i półek, które można gotować własnymi rękami. Oczywiście powinny być używane zgodnie z ich przeznaczeniem. Przeglądając zebrane tutaj zdjęcia, można łatwo zauważyć, że w proponowanej wersji nie ma nic zasadniczo złożonego.

Oryginalna okrągła półka, której frędzel wykonany jest z cienkiej płyty pilśniowej, a półki wykonane są z gładkiej płyty pomalowanej na biało. Oczywiście, ten projekt nie nadaje się do przechowywania całej domowej biblioteki, ale może pomieścić kilka książek szkoleniowych, mały houseplant i kilka zdjęć w ramce.

Urocza półka wisząca, którą można wykonać z kilku niepotrzebnych książek lub notesów o tym samym rozmiarze. Taka półka nadaje się nie tylko do przechowywania akcesoriów kosmetycznych i małych przedmiotów dekoracyjnych, ale sama w sobie stanie się wspaniałą ozdobą każdej ściany.

Stylowa półka w kształcie strzałki z podświetleniem, wykonana ze szczątków metalowych rur wodnych, idealnie wpasuje się w wnętrze pokoju nastoletniego chłopca lub mieszkania kawalerskiego.

Oryginalna i praktyczna półka, którą można wykonać z małej tacki ze starego wózka i kilku drewnianych prętów. Taka półka jest niezawodna i pojemna i nadaje się do przechowywania różnych rzeczy.

Stylowy i oryginalny stojak, wykonany z lekko zmodyfikowanych i pomalowanych na biało drzwi. Taki stojak pełen ulubionych książek, świec, rodzinnych zdjęć i drobnych elementów wystroju stanie się prawdziwą atrakcją każdej przestrzeni.

Stare narty, zakurzone przez wiele lat w spiżarni, mogą służyć do tworzenia nietypowych półek. Takie półki idealnie pasują do wnętrza pokoju dziecinnego i nadają się do przechowywania zabawek i książek.

Masywne półki wykonane z drewna, naklejone folią o stylowym kolorze miedzi, nadają się idealnie do roślin domowych.

Stara drewniana paleta jest po prostu zamieniona w oryginalną półkę do przechowywania czasopism i zdjęć rodzinnych.

Stylowy system przechowywania w obecnym teraz stylu przemysłowym, który może być wykonany z drewna lub płyt MDF, pomalowany na szaro i połączony ze sobą za pomocą metalowych rur wodociągowych.

Oryginalne półki, wykonane z jasnych, sześciokątnych pudełek prezentowych, przymocowane do lusterek o tym samym kształcie. Oczywiście taka konstrukcja nie nadaje się do przechowywania dużych ciężkich przedmiotów, ale nadaje się do przechowywania cennych drobiazgów i przedmiotów dekoracyjnych, a także stanie się wyjątkową dekoracją ściany.

Szuflady starego stołu, przygotowane do wyrzucenia, można wykorzystać do stworzenia oryginalnych półek. Delikatnie pomalowane i zmodyfikowane według własnego uznania, pudełka mogą być przymocowane do ściany, zarówno w pionie, jak iw poziomie i używane do przechowywania różnych rzeczy.

Szorstkie półki z nieobrobionego drewna, otwierane lakierem lub farbą, idealnie wpasują się w wnętrze pokoju, urządzone w stylu rustykalnym lub wiejskim.

Ogromny stojak od ściany do ściany wykonany z wielu drewnianych skrzyń pomalowanych na jaskrawe kolory może być stylową i niedrogą alternatywą dla ogromnej szafki na zakupy.

Mały wiklinowy koszyk można przekształcić w stylową i pojemną półkę lub szafkę nocną typu otwartego. Taka półka jest idealna do przechowywania gazet, czasopism, szklanek, grzebieni i innych małych rzeczy, które powinny być pod ręką.

Kompaktowe półki, które mogą być wykonane z małych drewnianych kawałków, idealnie nadają się do umieszczania doniczek z roślinami domowymi i staną się uroczą dekoracją każdej ściany.

Kompaktowe półki wykonane z płyty MDF z wyciętymi pod nimi plastry owoców staną się jasną i funkcjonalną dekoracją ściany kuchennej.

Gęsty kawałek kory lub nieobrobionego drewna można przekształcić w fantastyczną wiszącą półkę, która stanie się oryginalną alternatywą dla standardowej szafki nocnej.

Czy podoba ci się ten artykuł? Wesprzyj nas, naciśnij:

Regały drewniane własnymi rękami: instrukcja krok po kroku, funkcje produkcji i instalacji

Aby zrobić drewniany stojak własnymi rękami, musisz dokładnie zapoznać się z instrukcją montażu i instalacji tej konstrukcji. Aby to zrobić, nie trzeba mieć specjalnych narzędzi w arsenale, ponieważ materiał można zamówić od profesjonalistów.

Do wykonania pracy można użyć kalibrowanych standardowych materiałów, z których największym jest płyta wiórowa o grubości 16 milimetrów. Tylne ściany mogą być wykonane z płyty pilśniowej, a kolor będzie uniwersalny - biały. Konieczne będzie przygotowanie bocznych części kostki w ilości 20 sztuk. Będą miały kształt kwadratu o boku 300 milimetrów. Konieczne jest wycięcie dużych i małych półek, są one potrzebne w ilości po 10 sztuk każda. W przypadku dużych rozmiarów będzie to 700 x 300 milimetrów, podczas gdy małe półki będą miały wymiary równe 500 x 300 milimetrów. Zapotrzebowanie na płyty pilśniowej w ilości 5 sztuk o następujących wymiarach: 695 x 295, 495 x 295. Drewniany stojak z rąk można zrobić z dobrą piłą tarczową typu „Robland9raquo;, ale jeśli nie ma takiego narzędzia, możliwe jest jakościowo otwarcie DCP , z pomocą profesjonalistów. W przeciwnym razie nie zabieraj się do pracy, ponieważ materiał zostanie zepsuty.

Przygotowanie łączników i łączników

Okucia do opisywanej konstrukcji będą mieć krawędź melaminową, której kolor powinien być wybrany zgodnie z bazą na klej. Łatwo jest sam skleić, w tym celu krawędź jest nakładana na koniec części warstwą kleju w dół. Wstępna potrzeba rozgrzania żelazka, które nie powinno być gorące. Jego powierzchnia robocza powinna być trzymana kilkakrotnie wzdłuż krawędzi, tak aby przylegała do kolby. Jego krawędzie powinny być wciśnięte tak ciasno, jak to możliwe. Podczas gdy ona nie ma czasu na ochłonięcie, mistrz powinien wyprasować ją suchą szmatką. Od nadwyżki można się pozbyć za pomocą ostrego noża, po czym trzeba zmatowić żeberka z drobnoziarnistym nazhdachkoy.

W celu przeprowadzenia w regał rąk musi być przygotowane elementy mocujące, to zapotrzebowanie śrubowej 5 x 70 mm, gwoździ tapicerskich 1,5 x 25 mm, a śruby o wymiarach 4 x 30 mm. Każda kostka będzie potrzebować 8 potwierdzeń, co wskazuje na konieczność zakupu 80 takich łączników. Za pomocą gwoździ meblowych można przybić deskę pilśniową, a samogwintowanie powinno pociągnąć kostki razem. Nie należy używać tych elementów, ale jest to pożądane.

Jeśli zdecydujesz się wykonać drewniany stojak z rąk, konieczne jest przygotowanie wyżej wymienionych żelaza, wiertarka rozmiarach 5 i 8 milimetrów, ruletka, młotek, śrubokręt, bity śrubokręt i ołówek. Do wiercenia otworów o średnicy 8 mm potrzebny jest śrubokręt. Jeden bit musi być sześciokątny dla potwierdzenia. Po części są gotowe, a całe narzędzie i sprzęt są zmontowane, możesz rozpocząć prace montażowe.

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić drewniany stojak własnymi rękami, pamiętaj, że praca nie będzie bardziej skomplikowana niż przy normalnej półce z książkami. Boczna część sześcianu szafy będzie kwadratowa o boku 300 milimetrów, więc możesz uprościć zadanie. Na nim mistrz zaznacza tylną i przednią krawędź, a także dolną i górną. W samolocie najłatwiej jest wyznaczyć litery do orientacji. Od tylnej i przedniej krawędzi powinny mierzyć 40 centymetrów. Jeśli chodzi o dolną i górną krawędź, to od nich mistrz mierzy 8 centymetrów, gdzie umieszcza krzyże. Na tej podstawie możemy założyć, że zaznaczona jest ściana boczna do instalacji 4 potwierdzeń. W oznaczeniach trzeba wiercić otwory 8 mm.

Jeśli zdecydujesz się zrobić drewniany stojak własnymi rękami, zaleca się wzięcie pod uwagę rysunków tego projektu. Pozwoli to zrozumieć, że podczas wiercenia płyty wiórowej w płaszczyźnie części, należy umieścić niepotrzebne kawałek lub płaską płytę. W ten sposób wiertło nie wyciągnie kawałka laminatu z niewłaściwej strony.

Produkty półek będą miały różne długości, ale ich szerokość będzie taka sama. W tej szerokości wywierć otwory. Przy grubości, to jest w kolbie, wiertło 5-milimetrowe musi zejść głębiej o 60 milimetrów. Otwory powinny być wiercone w 40 milimetrach od tylnej i przedniej krawędzi, aby nie robić oznaczeń za każdym razem, najlepiej jest użyć szablonu. Podczas wiercenia końca obrabianego przedmiotu trzymaj narzędzie dokładnie prostopadle do płaszczyzny roboczej. Jeśli wiertło zamieni się w jedną ze stron, część będzie beznadziejnie uszkodzona, ponieważ laminat złamie się z jednej strony.

Jest bardzo wygodnie używać takich drewnianych stojaków w garażu, można je wykonywać własnymi rękami bez konieczności korzystania z pomocy z zewnątrz. W następnym etapie można przystąpić do instalacji, w tym przypadku półki z bocznymi ściankami są zaostrzone za pomocą potwierdzeń, aż do uzyskania sześcianu. Użyj gwoździ do przylgnięcia do płyty pilśniowej, aby zachować proste kąty. Aby sprawdzić, czy geometria jest poprawna, możesz skorzystać z metody pomiaru przekątnych, które muszą koniecznie być takie same. Zestawy potwierdzające muszą być ozdobione białymi czapkami, które są sprzedawane w sklepach ze sprzętem komputerowym. Jest bardzo wygodnie używać drewnianych półek, każdy mistrz może je wykonać własnymi rękami.

Z otrzymanych kostek możesz skomponować projekt, ponieważ będzie to konieczne. Elementy można instalować w rzędzie poziomo lub pionowo, wszystko zależy od dostępności wolnej przestrzeni. Kiedy rack "zabierze root9raquo; w pewnej konfiguracji elementy mogą być skręcone ze sobą za pomocą samogwintujących śrub 4 x 30 milimetrów.

Alternatywny wariant wykonania półki

Czasami drewniane półki w szopie własnymi rękami wykonuje się na innej zasadzie, która zapewnia obecność sztywno zamocowanej ramy na ścianie. Prace rozpoczynają się od przymocowania kwadratowych prętów o boku 50 milimetrów. Ich mocowanie odbywa się parami, na każdej parze należy rozłożyć jedną warstwę regału. Krok pomiędzy tymi elementami określa wysokość półek, po czym półki są układane w stos, ich mocowanie jest wykonywane. Jeśli chcesz utworzyć regał w kształcie litery U, najpierw powinieneś wybrać te same deski do desek, jak w wyżej opisanej opcji. Ich długość może być o 40 centymetrów mniejsza niż wysokość pomieszczenia, na wierzchu szafy można wyposażyć kolejną półkę. Jeśli to konieczne, pręty są zainstalowane pośrodku, tak aby półki spoczywały na nich i nie opadały pod ładunkiem. Długość przęsła musi być dopasowana do oczekiwanego obciążenia. Najczęściej jeden metr jest wystarczający.

Kiedy drewniany stojak jest produkowany własnymi rękami, schemat może być wykonywany samodzielnie przez mistrza. W tym nie ma nic skomplikowanego. Przy okazji powyższego można zauważyć, że po stronie kratek powinny być zainstalowane zworki, to na nich będą polegać na półkach. Ich liczba zależy od spodziewanej liczby półek. Jeśli naprawisz zworki, projekt będzie dość mocny. W razie potrzeby można go dodatkowo wzmocnić, a także uformować boki bocznych części zębatki, co może zwiększyć funkcjonalność konstrukcji. Półki wykonane są z drewnianych desek, ale jeśli chcesz użyć płyty wiórowej, płyty nie będą bardzo odporne na wilgoć.

Przy produkcji regałów najlepiej jest umieścić półki na dnie, które będą miały dużą wysokość. Wynika to z faktu, że rzeczy o większych rozmiarach są wygodniejsze do przechowywania i pobierania z dna szafy.

Jak zrobić wygodne półki i półki garażowe własnymi rękami z drewna i metalu

Wygodne i pojemne schowki pomagają umieścić w niewielkich narzędziach, częściach samochodowych, materiałach eksploatacyjnych i innych ważnych drobiazgach, przestrzeniach zajmujących przestrzeń. Aby tworzyć półki i regały do ​​garażu własnymi rękami, ważne jest, aby określić materiały, przeprowadzić pomiary pomieszczenia, opracować projekt i układ oraz przemyśleć opcje. Możesz wziąć pod uwagę pomysły z wiszącymi półkami lub składanymi półkami, które zaoszczędzą dużo miejsca.

Które półki i półki nadają się do garażu ↑

Najłatwiej jest wyposażyć garaż w gotowe systemy, wybierając stylową wersję z prostym mechanizmem mocującym. Ale nie zawsze da się zgadnąć z wymiarami półek, poza tym nie wszystkie zakupione opcje będą tak funkcjonalne i niezawodne, jak byśmy tego chcieli. Bardziej wygodne, bardziej opłacalne i logiczne jest samodzielne wykonanie półki lub półki. W końcu otrzymasz:

 • oszczędność miejsca;
 • eliminacja bałaganu;
 • wygoda przechowywania narzędzi i innych rzeczy;
 • dając garażowi (hangarowi) zadbany, przemyślany wygląd.

Najczęstszymi materiałami do wykonania sekcji półek do garażu są drewno i metal, rzadziej plastik. Najczęściej spotykane są połączone konstrukcje wykonane z drewna i metalu. Zgodnie z opcjami montażu stojakami mogą być:

 • Stacjonarne, zaprojektowane do określonego miejsca w pomieszczeniu. Taka zębatka jest montowana jeden raz i jest przymocowana do ściany (sufitu lub podłogi) za pomocą wsporników.
 • Mobilny - z możliwością przegrupowania, który zapewnia mobilną bazę. Regał jest montowany na kołach lub wózku, ale w tym przypadku ważne jest kontrolowanie ładunku bez zaśmiecania go masywnym wyposażeniem.
 • Demontowalne - wysokość i liczba półek, na których można je zmienić i zmienić ich rozmieszczenie w różnych miejscach.
 • Zawieszony - przymocowany do ściany lub sufitu w dowolnym wygodnym miejscu.
 • Konstrukcje są bardziej egzotyczne, na przykład obracające się. Takie półki w garażu wyglądają bardzo stylowo, ale nie nadają się do przechowywania dużych narzędzi, idealne do śrubokrętów i wkrętów samogwintujących.

Planując wymiary regałów i liczbę półek w nich, ważne jest, aby przejść od wymiarów swojego garażu.

Obliczenia i ukończone schematy systemów półkowych ↑

Przede wszystkim ważne jest określenie materiałów do samodzielnego wytwarzania regałów w garażu, najodpowiedniejsze są drewno i metal:

 • Zaletą metalu jest wytrzymałość i wytrzymałość.
 • Systemy drewniane są łatwe, praktyczne, łatwe w obróbce, niskie koszty produkcji i montażu.

Stojak na narzędzia jest masywną i dość skomplikowaną konstrukcją, więc rozsądniej jest zacząć od przygotowania schematu lub rysunku. Wykonanie szkiców nie jest trudne, jeśli pomiary są wykonywane dokładnie, prawdą jest, aby obliczyć wymiary półek i parametry podstawy dla nich. Prawidłowe pomiary są gwarancją funkcjonalnych półek i porządku.

Aby uprościć produkcję półek własnymi rękami, zapoznaj się z rysunkami, diagramami i zdjęciami sprawdzonych opcji.

Nawet na etapie przygotowawczym warto zastanowić się, jak połączyć półki z ramą, a także przymocować samą konstrukcję do ścian lub podłogi. Wysokość produktu odgrywa ważną rolę. Jeśli pomieszczenie ma niskie sufity, wówczas pożądane jest wykonanie stojaka do powierzchni sufitu, nie pozostawiając centymetra wolnej przestrzeni.

Przed wykonaniem stojaków w garażu określ odległość między półkami. Niższe stanowią najbardziej pojemne - są najbardziej odpowiednie do umieszczania dużych urządzeń, masywnych narzędzi i kół. A górne półki powinny być niższe, aby uniknąć zginania powierzchni i zapewnienia stabilności całego systemu, będą pasować do małych przyborów.

Zbyt wąskie nisze sprawią, że przechowywanie będzie niepraktyczne i zbyt głębokie - niewygodne w użyciu. Optymalna głębokość półek dla półek wynosi 50-60 cm. Szerokość półek - odległość między pionowymi wspornikami konstrukcji stojaka, zaleca się, aby ta wartość była równa 100-120 cm, w zależności od wielkości przedmiotów, które będą na niej przechowywane.

Jak zrobić najprostsze półki z drzewa ↑

Najczęściej właściciele garaży robią drewniany stojak własnymi rękami:

 • koszt takiego projektu jest niższy niż koszt metalu;
 • Zasada montażu jest szybka i prosta (bez potrzeby spawania);
 • wygoda, estetyka, naturalność;
 • stosunkowo wysoka żywotność, dopuszczalna wytrzymałość.

 1. Przede wszystkim wybierz materiał na regały i półki. Idealny do dębu lub innego litego drewna, ale możesz użyć sosny.
 2. Pionowe regały wykonane są z sekcji prętowej o wymiarach 10 x 10 cm lub 10 x 5 cm Jako poprzeczka między półkami można również użyć mniejszej belki lub deski.
 3. Półki, zgodnie z pomiarami, są wycinane z arkusza płyty wiórowej. Aby przedłużyć żywotność i zmniejszyć ryzyko pożaru, przed odbiorem konstrukcji ważne jest, aby wszystkie drewniane elementy traktować roztworem antyseptycznym.
 4. Przeprowadź znakowanie kolumn w pionie, zaznacz miejsca, w których półki zostaną zapięte. Montaż stojaka odbywa się za pomocą wkrętów samogwintujących, kolców, kleju do drewna. Najlepszym sposobem na przymocowanie półek do podstawy są metalowe rogi.
 5. Po montażu ważne jest, aby malować lub powlekać produkt lakierem, starannie obrabiając końce.

Aby ręcznie wykonane drewniane regały były bardziej stabilne, pożądane jest przymocowanie ich do ściany garażu za pomocą metalowych wsporników.

Wideo: Proste drewniane półki

Regały drewniane z metalową ramą ↑

Konstrukcja stali do stojaka w garażu to idealna opcja. Chociaż jest droższy, istnieją zalety, takie jak wysoka wytrzymałość, odporność na wilgoć, grzyby i pleśń, odporność na ogień i dziesiątki lat użytkowania. Ale aby regały były nieco tańsze i łatwiejsze, półki powinny być wykonane z drewna.

Przygotowanie materiałów i narzędzi do montażu ↑

Aby stworzyć regały do ​​takiego regału garażowego, można użyć prostokątnych rur lub profili o szerokości jednego boku nie większej niż 5 cm, a dla poprzeczek zastosować narożnik 30 mm.

Rama wykonana jest z narożnika z oczekiwaniem, że grubość półki będzie 1,5-3 cm, poprzeczki z rogu mogą być spawane do prowadnic pionowych, ale bardziej racjonalne jest przykręcanie ich za pomocą śrub. Ta opcja będzie przydatna, jeśli chcesz zmienić wysokość.

Półki mogą być wykonane z arkuszy płyt wiórowych lub ze sklejki według wcześniejszych wymiarów, ale ich szerokość powinna wynosić co najmniej 1,5 cm - to zapewni wytrzymałość. Ponadto będziesz potrzebować narzędzi:

Technika wytwarzania i montażu regału ↑

Zbierz system w wolnej przestrzeni, a kiedy rama jest już gotowa, przykręca się ją do ściany. Schemat produkcji metalowego stojaka na garaż wygląda następująco:

 1. Przygotowane komponenty do budowy są wycinane przez bułgarski zgodnie z dokonanymi pomiarami.
 2. Na stojakach zaznacz pionowo położenie półek.
 3. Narożniki są przyspawane lub przykręcone do słupków, jednocześnie ściśle przestrzegając narożników, tak aby struktura nie wypadła z łuku.

 1. Metalowa rama pokryta jest związkiem antykorozyjnym.
 2. Z płyty wiórowej lub sklejki wyciąć półki, po czym są ważne, aby spróbować na gotowej ramie, stosując w poprzek.
 3. Wykończone polochki polerowane, barwione, mocowane do metalowej ramy samorezami, dostosowujące się do siebie ściśle.

Wideo: Mistrzowska klasa konstrukcji metalowych półek

Wytwarzanie stałego magazynu ↑

Czasami bardziej praktycznym rozwiązaniem jest stworzenie stacjonarnego stojaka na garaż, czyli opcji montowanej na miejscu, przymocowanej do ściany. Rozważmy szczegółowo schemat montażu takiego projektu:

 1. Na ścianie wykonuj oznaczenia dla elementów złącznych, wywierć otwory i wbij kołki.
 2. Profil metalowy lub drewniane belki są cięte zgodnie ze schematem.
 3. Na ścianie zamocowane długie stojaki, z których każdy mierzy się ściśle na poziomie.

 1. Ramę łączą poziome krawaty od rogów do szerokości (w zależności od wysokości przyszłych półek).
 2. Zamontuj przednie słupki, są one połączone z bocznymi listwami, na których spoczywają półki.
 3. Przymocuj przednie pionowe powierzchnie, po czym formują podłogę z desek lub połóż półki ze sklejki w przygotowanych rowkach.

Metalowe i drewniane półki ścienne ↑

Półka - najwygodniejsza i praktyczna opcja do przechowywania narzędzi w garażu. Głównym wymogiem jest to, aby nie spadał pod ciężarem ładunku, który umieścisz.

Proste i praktyczne drewniane półki ↑

Aby stworzyć funkcjonalne półki do przechowywania narzędzi w garażu, postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami:

 • szerokość - 1-1,5 m;
 • głębokość - do 50 cm;
 • wysokość, jeśli chodzi o wielopoziomową półkę - 30-60 cm.

Aby z góry wykonać drewnianą półkę do garażu, wykonaj wszystkie pomiary i przygotuj szkic. Ponadto, pionowe stojaki i rama są wykonane w tym celu standardowego pręta o kwadratowym przekroju poprzecznym, na przykład 10 cm na 10 cm,

Dla samej półki planowana deska lub sklejka. Przymocuj deskę do podstawy za pomocą wkrętów samogwintujących, a do słupków za pomocą metalowego narożnika. Gotowy produkt jest lakierowany lub malowany.

Solidne konstrukcje metalowe ↑

Metalowe półki do garażu przeznaczone są do przechowywania wolumetrycznego i ciężkiego sprzętu, więc do łączenia ich elementów lepiej jest użyć spawania:

 1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest stworzenie szkicu zawierającego wymiary i odzwierciedlającego cechy projektu.
 2. Wcześniej musisz zadbać o elementy osnowy - pręty narożne.
 3. Wykonuje się spawanie regałów i ram, alternatywą jest mocowanie ramy do słupów za pomocą śrub.
 4. Półki można wycinać z perforowanej stali lub analogicznie z półkami - ze sklejki lub płyty wiórowej o grubości 2-2,5 cm.
 5. Elementy drewniane, jeśli są obecne, są pokryte środkiem zmniejszającym palność.
 6. Całą strukturę zbiera się za pomocą wkrętów samogwintujących, pokrytych kompozycją ogniotrwałą.

Półki podwieszane do narzędzi ↑

Z całą gamą zawieszonych półek dla garaży, są one podzielone na ściany i sufit. Pierwszy może być otwarty lub zamknięty, mieć tylną ścianę lub być przymocowany bezpośrednio do ściany budynku. Do mocowania najczęściej stosuje się narożnik, drewnianą podstawę i zawiesza się na kotwicy. Według rodzaju mocowania półki ścienne są stacjonarne i można je zdemontować.

Półki sufitowe znajdują się pod sufitem i są przymocowane bezpośrednio do niego. Mogą być zawieszone na hakach, przyspawane do belek na suficie lub specjalnych kołków. W razie potrzeby można je szybko zdemontować. Mimo całej swojej mobilności i praktyczności, takie półki są raczej chwiejne i nie zakładają umieszczenia ciężkich narzędzi ani delikatnych przedmiotów.

Wideo: Jak samemu zrobić prostą półkę w garażu

Ręcznie robione regały i półki ozdobią Twój garaż, stając się nie tylko praktycznym dodatkiem do przechowywania narzędzi, ale także stylowym uzupełnieniem wnętrza. Jeśli podejmiesz kwestię racjonalnego wytwarzania, nie tylko zaoszczędzisz pieniądze wydane na zorganizowanie miejsca na samochód, ale także uporządkujesz wszystko, umieszczając wszystko na swoim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

96 − 87 =