Pudełko na warzywa na balkonie własnymi rękami

Pudełko na warzywa na balkonie własnymi rękami

Piwnica, piekarnik i przechowywanie na balkonie własnymi rękami

 • Krem do egzotycznych grzybów do stóp
 • Kapsułki z pasożytów
 • Kompleksowa Sustalife do renowacji wspólnych

Z reguły w każdym mieszkaniu nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszystko, co zostało wymyślone. Dlatego wiele osób używa loggii i balkonów jako dodatkowej sekcji do przechowywania. Możesz tutaj zrobić różne półki, szafki, szafki, aby usunąć niektóre rzeczy stąd. Po wzniesieniu specjalnego pudełka wsadzisz tutaj warzywa, przygotowania do domu. W tym samym czasie loggia będzie nie tylko dodatkowym miejscem do przechowywania, ale także pięknym miejscem odpoczynku.

Jak zrobić balkon?

Kiedy robisz to miejsce do przechowywania warzyw, musisz przestrzegać kilku zasad:

 1. Temperatura w tej improwizowanej piwnicy powinna wynosić + 1 ... + 5 ° С, przy wilgotności powietrza 85-90%. Następnie warzywa nie wysychają i nie gniją.

Przechowywanie warzyw na balkonie można przeprowadzić w pojemnikach czterech rodzajów w piwnicy:

Ostatnie urządzenie pomoże stworzyć pełną piwnicę w piwnicy, gdzie jest wiele owoców i warzyw, a także produktów w puszkach.

Po lewej - samo pudełko po prawej pokazuje, jak zrobić system grzewczy, jeśli chcesz przechowywać warzywa na balkonie, nawet w silnych mrozach.

To urządzenie będzie wbudowane. Dlatego najpierw na końcu balkonu, gdzie zainstalujesz pudełko, przymocuj pręty w kształcie prostokąta na podłodze, a górny będzie wysokością piwnicy.

Jeśli nie przechowujesz tutaj warzyw i owoców w ostrych mrozach, możesz zrobić prosty system wentylacyjny. W tym celu należy wypełnić deski podłogowe sobą, ale z niewielką odległością.

Nad deską lub kratami powinny być bardziej imponujące niż na ścianach bocznych, aby rama, do której mają być dołączone zawiasy i osłony.

Przymocuj uchwyt do pokrywy, aby łatwo było otworzyć taką balkonową piwnicę.

Następnie musisz złożyć inne pudełko, które będzie swobodnie zainstalowane wewnątrz pierwszego. Jego ściany są cieńsze, więc to pudełko może być wykonane z płyty pilśniowej, sklejki lub grubego kartonowego pudełka. Pokrywa musi być również izolowana.

Do wewnętrznych ścianek pudełka i pokrywy można przymocować izolację foliową, która w czasie upałów spowoduje ochłodzenie warzyw, a w przypadku mrozów ochroni je przed hipotermią.

Pomaluj pudełko na zewnątrz z plamą. Aby przekształcić to w wygodną sofę, która zajmuje mało miejsca:

 1. Połóż na górnej pokrywie arkusz z gumy piankowej i tkaniny, tak aby pojawił się trochę na końcach. Za pomocą zszywacza do mebli przymocuj te materiały do ​​drewnianej powierzchni pokrywy.

Niektórzy rzemieślnicy budują fundamenty z cegły, aby bezpieczne przechowywanie warzyw na balkonie. Wewnątrz jest również izolowany, dzięki czemu można zostawić warzywa tutaj przez całą zimę.

Jak zrobić ogrzewanie z ogrzewaniem?

Jak widać, pomiędzy skrzynką a pudłem trzeba ustawić szczelinę powietrzną, a także położyć grzałkę. Od dołu znajduje się grzejnik, który utrzyma odpowiednią temperaturę dla warzyw i owoców. Możesz kupić termostat lub zainstalować tu termometr, utrzymując pożądany mikroklimat na podstawie jego wskaźników.

Spójrz na schemat, który pomoże stworzyć ocieploną piwnicę na balkonie.

Jak widać, do wywierconego otworu wprowadzany jest termometr, aby zobaczyć temperaturę wewnątrz pudełka. Układ systemu grzewczego jest również tutaj pokazany.

 1. Piwnica składa się również z pudełka zewnętrznego, ale z dwóch wewnętrznych, które są wykonane z arkuszy sklejki. Wkłada się je do środka, tak aby między ścianami a podłogą skrzynki zewnętrznej znajdowała się szczelina 5 cm.

 • Przeczytaj recenzję kompleksowego środka na hemoroidy Proctolol
 • Jak schudnąć o 20 kg - prawdziwe recenzje o Guarchibao

Jak zbudować schowek na 1 piętrze?

Aby to zrobić, musisz wykopać piwnicę i rozłożyć ściany balkonu.

Następnie należy zaopatrzyć się w niezbędne materiały. Aby zrobić piwnicę na pierwszym piętrze, będziesz potrzebować:

Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

 1. Wykop kopiec fundamentowy pod balkonem. Wysokość tego rowka powinna być taka, aby w przyszłej piwnicy można było stać w pełni wzrostu. Szerokość jest taka sama jak w przypadku płyty balkonowej.

Spójrz na schemat piwnicy pod balkonem, którego potrzebujesz.

Po całkowitym wyschnięciu betonu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, masz gotowy pełnowartościowy sklep warzywny dla swojej rodziny.

Inne projekty własnymi rękami

Ta pojemność ma twardy futerał, wbudowany termostat, który utrzymuje niezbędną temperaturę wewnątrz zbiornika. Tutaj jest wentylacja, nie pozwoli to na wysoką wilgotność. Takie termo-szafki o różnych rozmiarach są produkowane, możesz wybrać je na duży lub mały balkon, dla rodziny o różnych numerach.

Wygląda na to, że jest to zwykła torba syntetyczna, ale tak nie jest. W przypadku takiego magazynu warzyw, wodoodporna tkanina i grzejnik są używane w miniaturze. W materiale wbudowane są elektrody, które po podgrzaniu zwiększają temperaturę do pożądanej temperatury, zapobiegając zamarzaniu warzyw w czasie zimnej pogody.

 1. Aby stworzyć taką szafkę na balkonie do przechowywania żywności, trzeba zrzucić drewniane pudełko z baru. Pośrodku znajduje się również bezpieczny przechył.

Możesz także zbudować kolejną mini-piwnicę na balkon.

 1. Jego szerokość jest równa szerokości loggi. Umieść dwie deski w pionie równolegle do siebie, połóż jeszcze dwie w pionie, złóż pudełko za pomocą śrub.

Takie adaptacje pozwolą na przechowywanie warzyw, owoców, wszelkiego rodzaju preparatów domowych na balkonie. Jeśli postępujesz zgodnie z prawidłowym reżimem, produkty te nie będą długo działać. Kupując je raz, na zawsze pozbędziesz się potrzeby kupowania owoców i warzyw. Jeśli wyhodujesz je na podwórku, rozwiąż problem z ich przechowywaniem.

Do tego będą potrzebne:

 • dwa drewniane pręty o przekroju 5 cm;

 1. Widząc jeden mały każdy z długich prętów, elementy te będą górną i dolną poprzeczką drewnianego pudełka z prętów.

Możesz użyć podobnej płóciennej torby dla innego pomysłu. Będziesz także potrzebować:

Zszyj worek z zamknięciem z płótna. Krawędzie można przyciąć oplotem. Umieść powstały produkt w dopasowanym pudełku, wylej trochę trocin, włóż warstwę suszonej marchwi. W tym miejscu posypiemy wiórkami i napełniamy pojemnik. Świetny pomysł, który pomoże marchewki nie gnić i nie więdnąć przez długi czas.

Wygodne pudełka do przechowywania warzyw uzyskuje się z drewna. Zasada tworzenia kolejnego urządzenia, które składa się z trzech sekcji, jest widoczna na następnym zdjęciu.

Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, ale są pytania, poniższe filmy odpowiedzą na nie. Pierwsza mówi o zasadach urządzenia piekarnika.

Przechowywanie warzyw na balkonie w zimie: piwnica, skrzynka, termo-szafka

Pomimo tego, że w zimie istnieją pewne trudności w utrzymaniu niektórych produktów, dzięki kompetentnemu podejściu masz jednocześnie kilka możliwości rozwiązania ewentualnych problemów. Ciepłe pudełka do przechowywania warzyw na balkonie mieszkań od dawna są rozpowszechnione wśród naszych współobywateli.

Tradycje przechowywania ziemniaków i innych warzyw i owoców (jabłek, marchwi, buraków), a także dżemów, puszek z kiszoną kapustą i innych przetworów w domu są dość stare. Nasi dziadkowie i babcie robili to każdego roku, ponieważ ile bogatych rezerw można zebrać na zimę, pod wieloma względami określa się, jeśli nie przeżycie, to przynajmniej poziom odżywienia. Dzisiaj jest bardzo inny czas, a większość produktów jest dostępna w supermarketach. Niemniej jednak, tradycja tworzenia swego rodzaju "przechowywania warzyw" nie zniknęła, choć stała się znacznie mniej popularna niż wcześniej.

Obecnie większość ludzi mieszka w mieszkaniach miejskich, a nie w domach wiejskich, jak wcześniej. W związku z tym warunki przechowywania dzisiaj są znacznie bardziej ciasne, w porównaniu z warunkami panującymi w stodołach we wsi. Nie ma zbyt wielu opcji, a jedną z najczęstszych jest piwnica do przechowywania warzyw na balkonie.

Przyczyny tego, wielu lubi tworzyć akcje - najbardziej różne. Oto tylko kilka z nich:

 • Zaufanie, które wyrosło w ogrodzie jego własnego letniego domku - o wiele lepsze pod względem czystości i ekologii.
 • Niższe koszty warzyw, które można kupić jesienią na rynku rolników, zamiast chodzić za każdym razem do lokalnego supermarketu.
 • Ktoś ma znajomych lub krewnych w wioskach lub ma własny dom / domek, który okresowo "dostarcza" dary natury: ziemniaki, kapusta, buraki, papryka, zachody słońca i tak dalej. Wszystko to musi być gdzieś przechowywane.

Większość balkonów lub loggi w wysokich budynkach nie jest podgrzewana. Dlatego trzeba znaleźć wyjście z sytuacji, tworząc niezawodne "lodówki", które pomogą przechowywać plony, zapobiegając zamarzaniu w mrozie i zapewniając odpowiednią temperaturę przechowywania. Niemniej jednak, oprócz faktycznej temperatury i konstrukcji takiego termo-pojemnika na zimnym balkonie, należy wziąć pod uwagę wiele innych rzeczy.

Oto kilka warunków, które są niezbędne do późniejszego pomyślnego zapisania treści:

 • Aby przechowywać warzywa w zimie (ziemniaki, marchew, kapusta i wiele innych), należy je odpowiednio zebrać. Zbieranie powinno odbywać się przy suchej pogodzie.
 • Następnie roślina powinna leżeć w suchym miejscu.
 • Unikaj ekspozycji na światło słoneczne.
 • Ważne jest, aby uporządkować uszkodzone i zepsute instancje. W przeciwnym razie wszystkie twoje wysiłki, by stworzyć pudełko na ziemniaki na balkonie, mogą okazać się daremne: taka plama po prostu zniknie.

Rada! W każdym przypadku podczas przechowywania należy zapewnić dobrą wentylację: dostęp i cyrkulacja powietrza wydłuży "żywotność" uprawy.

Nawiasem mówiąc, jest jeszcze jeden ważny warunek. Polega ona na zapewnieniu odpowiedniego poziomu wilgotności, który powinien być mały, nie przekraczający 50%.

Dzięki ich projektowi wszystkie takie systemy są podzielone na 2 główne typy:

 1. Elastyczne szafki termiczne do przechowywania warzyw. Zdalnie przypominają dużą, ciepłą torbę, wykonaną na bazie materiału tekstylnego. Oczywistą zaletą termo-torby jest to, że pod koniec sezonu zimowego można ją złożyć, oszczędzając w ten sposób dużo miejsca.
 2. Izolowane pudełka, które są solidną konstrukcją wykonaną z materiału. Najczęściej używa się drewna (deski, sklejka, płyty OSB itp.).

Cache starej lodówki

Ponadto różne urządzenia do składowania są klasyfikowane zgodnie z materiałem, z którego są wykonane (drewniane, z wodoodpornej, wytrzymałej tkaniny, tworzywa sztucznego, z metalową ramą), a także z tym, czy takie miejsce do przechowywania ma ogrzewanie. Objętość w nich również może być różna, czasami różnią się one układem półek (poziomych lub pionowych).

Do notatki! Dla dodatkowej wygody i wykorzystania wolnej przestrzeni, z górnej części takich zimowych pojemników zrobiona jest ławka, a czasem nawet mała sofa, która latem będzie służyć jako bankiet, gdzie można usiąść i odpocząć.

Jeśli chodzi o konstrukcje bez dodatkowego ogrzewania elektrycznego, najlepiej je stosować w miejscach, w których nie ma bezpośredniego kontaktu z mroźnym powietrzem. Innymi słowy, mówimy o wejściach, wspólnych korytarzach, przeszklonych loggiach i tak dalej. Chociaż na niektórych zamkniętych balkonach lepiej jest zainstalować ogrzewaną, ciepłą skrzynkę, najlepiej wyposażoną w termostat. Dzięki temu można regulować temperaturę powietrza w środku. Zakres może się różnić, na przykład od 0 do 10 stopni, w zależności od tego, jakie produkty zamierzasz tam przechowywać. Również poziom zużycia energii elektrycznej dla nich będzie różny. W każdym razie, więc będzie bardziej niezawodny, warzywa w takiej lari nie zamarzną, a puszki z kapustą lub marynowanymi grzybami - nie zrywają z mrozem.

Do przechowywania warzyw na balkonie w zimie jest całkiem możliwe i w elastycznym pojemniku, który przypomina dużą torbę lub plecak. Takie konstrukcje są bardzo praktyczne, ponieważ, jak już wspomniano, mogą być w razie potrzeby usunięte lub tymczasowo przeniesione. Niektóre modele są wyposażone w ogrzewanie z termostatem. Z drugiej strony możesz zrobić na balkonie pudełko na warzywa własnymi rękami, czego nie można powiedzieć o miękkim worku, którego produkcja w większości przypadków odbywa się w sposób przemysłowy. Takie rzeczy zwykle lepiej kupić w sklepie niż zrobić samemu. Ze względów praktycznych nie można wykonać otomany, sofy lub siedziska z torby termoizolacyjnej. Wszystkie rodzaje projektów mają swoje wady i zalety. Każdy wybiera wariant niezależnie, wychodząc z warunków i wymagań.

Jaka temperatura może wytrzymać taka konstrukcja. Wszystko zależy od kilku kryteriów, w tym od tego, jak ciepła jest szafka na warzywa, czy w niej jest dodatkowa izolacja, czy balkon jest otwarty, czy zamknięty itd. W każdym razie lepiej nie przechowywać produktów w temperaturze -30 ° C i niższej. Nawiasem mówiąc, to samo zalecenie odnosi się również do ocieplenia, ponieważ ziemniaki i inne warzywa mogą zostać uszkodzone przy zbyt ciepłej pogodzie. Pożądane jest, aby ściany piwnicy nie były cienkie i spełniały funkcję izotermy nawet w dodatnich temperaturach.

Jeśli chcesz, możesz zrobić pudełko na ziemniaki na balkonie własnymi rękami, bez zamawiania go od zewnętrznych specjalistów. Najprostsza konstrukcja nie jest wyposażona w ogrzewanie i zasilanie. Przed przystąpieniem do bardziej szczegółowych instrukcji krok po kroku, konieczne jest ogólne określenie głównych zaleceń dotyczących produkcji, instalacji i wyboru miejsca.

W tych przypadkach, kiedy jesteś dumnym posiadaczem dość przestronny balkon lub loggię, a jeśli masz zamiar przechowywać warzywa każdej zimy, warto pomyśleć o stworzeniu trwałego stacjonarną piwnicę, która będzie w stanie trwać kilka lat.

Zalecenie! W wielu przypadkach można stosować również improwizowane materiały, a także resztki desek lub sklejki leżące bezczynnie na daczy lub w garażu.

Należy zachować ostrożność, aby ziemniaki (lub inne warzywa) nie styka się z cegły, betonu lub innych podobnych materiałów, ponieważ może to spowodować rozpad i, w konsekwencji, zepsuciu. W tym celu oraz powierzchnie boczne, a „piętrze” pudełka do przechowywania zimowego musi być przycięta z innymi materiałami. Najlepszy ze wszystkich, jeśli jest to drewno.

W przypadku Chruszczowa lub innej podobnej obudowy z balkonem o małym obszarze można wykonać pojemnik z pionowym ładunkiem. Ponadto, wieczko może być dodatkowo izolowane, ponieważ za pośrednictwem górnej części może nastąpić największa utrata ciepła. Alternatywnie, od wewnątrz można go przykryć folią lub po prostu przykryć pokrywę dowolnym materiałem, na przykład kocem, narzutą, starą kurtką i tak dalej.

Jak widzimy, istnieje wiele opcji tworzenia skrzyni do przechowywania ziemniaków na balkonie w zimie. Zatrzymajmy się nad jednym z nich, który może być najbardziej uniwersalny i odpowiedni dla prawie każdego mieszkania. Podajemy główne etapy niezależnej produkcji:

 1. Przede wszystkim dokładnie zmierzyć przestrzeń swojego balkonu. Pomoże to dokładnie zrozumieć, jakie masz opcje i upewnić się, że możesz wykonać projekt pewnej próbki i wymiarów.
 2. Staraj się zaplanować wszystko w taki sposób, aby głębokość Twojej piwnicy nie przekraczała 0,7 metra. W przeciwnym razie (przy obciążeniu pionowym) nie będzie łatwo uzyskać stamtąd warzyw lub puszek ze wschodem słońca. Zwłaszcza - od samego dołu. Możliwości w każdym przypadku powinny wystarczyć na przyzwoitą ilość "treści".
 3. Przygotuj belki do ramy, a także sklejki, BSS lub płyty wiórowej do okładzin przyszłych ścian. Aby uniknąć pojawiania się i rozprzestrzeniania pleśni i grzybów w przyszłości, należy pokryć je lakierem lub specjalnym związkiem. Po zakończeniu suszenia zaznacz je w miejscach cięcia.
 4. Łącznie powinieneś mieć 4 stojaki, które określą wysokość pudełka, a także 12 poziomych (2 na każdej powierzchni, w tym i na pokrywie).
 5. Za pomocą gwoździ lub śrub zbuduj ramę podtrzymującą zarówno sam pojemnik, jak i pokrywę, która go przykryje.
 6. Następnie bierzemy materiał w arkuszach, który przygotowaliśmy, aby przyjąć, że jest to sklejka, i wyciąć z niego 2 powierzchnie dla każdej powierzchni konstrukcji: okładki, ściany główne i boczne, a także dzień. Wewnętrzne arkusze, w tym samym czasie, powinny być mniejsze o 100 mm. w każdej płaszczyźnie.
 7. Wytnij 6 paneli na pokrywę, dolną, przednią i tylną ścianę odpowiednio z izolacji (pianki lub ekstrudowanej pianki polistyrenowej). Alternatywnie można użyć kamiennej (mineralnej) waty. Pożądane jest, aby wełna mineralna była dostatecznie gęsta. Zapnij wszystko, obramuj ramę arkuszami ze sklejki. Następnie wykonaj pokrywkę, stosując tę ​​samą technologię.
 8. Za pomocą zawiasów można przymocować pokrywę. Z drugiej strony jest dopuszczalne, aby można go było łatwo usunąć.
 9. I na koniec, z zewnątrz możesz przetworzyć otrzymaną ciepłą skrzynkę za pomocą specjalnego lakieru. Pomoże to zachować drewno przed wilgocią atmosferyczną.

Zatem sama szafka jest gotowa. Należy zauważyć, że końcowy montaż całej konstrukcji lepiej już wyprodukować na balkonie. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że po prostu nie pasuje do drzwi balkonowych lub okna.

Prawidłowe przechowywanie warzyw na balkonie w zimie oznacza obecność dobrego mikroklimatu. Najpierw możesz zrobić małe dziury lub okresowo otwierać piwnicę. Po drugie, możesz stworzyć prosty system "ogrzewania". Wykonując mały rowek w pobliżu pokrywy, można umieścić normalną żarówkę zwaną "nośną", jeśli jest to konieczne (na przykład w przypadku gwałtownego spadku temperatury na zewnątrz). Jedna lampka do prania, powiedzmy 100 watów, wystarczy, aby zapewnić dodatkowe ogrzewanie wewnątrz. Aby dostać się na balkon, możesz użyć zwykłego przedłużacza. Przełącznik należy zainstalować w mieszkaniu, aby za każdym razem nie musieć wychodzić na zimny balkon lub loggię.

Rada! Alternatywnie można użyć starej niedziałającej lodówki. Nawet w tym stanie ma dobre właściwości termoizolacyjne. Poza tym ma już działające drzwi. Możesz również użyć przerobionych starych mebli lub paczki gęstej piany.

Po prostu włącz światło, nic więcej. Projekt jest bardzo prosty, ale jednocześnie całkiem skuteczny. Nawet jedna żarówka wystarcza, aby warzywa w pudełku nie zostały zamrożone. Ponadto nie można włączyć żarówki na stałe. Pozwól mu działać przez kilka godzin, a następnie można go wyłączyć. Włącz to może, w tym iw nocy, gdy temperatura ulicy znacznie spada.

Duże "pudełko" można podzielić na sekcje

Zużycie energii elektrycznej, pod warunkiem, że światło będzie świecić (a więc i ogrzewania przestrzeni wewnętrznej skrzynki balkon) zamiennie nie przekraczają rozsądnych granicach. Ale będziesz wiedzieć na pewno, że wszyscy w tej kuchenki warzyw, ziemniaków, marchwi, kapusty, papryki, buraków i innych, będzie, po pierwsze, na sucho, a po drugie, nie zamrażać. Jeśli zużycie energii elektrycznej nie przeszkadza, to nie jest opcją zamiast (lub oba) z żarówką i użyć zwykłej suszarki do włosów. Jego zaletą jest to, że nagrzewa się znacznie silniejszy i pomp gorącego powietrza znacznie szybciej. Ponadto, może być również sterowany zdalnie z pokoju.

Ważne jest, aby zrozumieć! Przy stosowaniu żarówek lub urządzeń elektrycznych szczególną uwagę należy zwrócić na kwestie bezpieczeństwa.

Aby zapewnić dodatkową izolację w przypadku szczególnie silnych mrozów, dodatkową izolację termiczną można wykonać, owijając balkonową "spiżarnię" kocami lub gęstą odzieżą. I nie powinno to być na zimnej płycie betonowej balkonu, ale na arkuszu z grubej płyty wiórowej, gęstej pianki i innych podobnych powierzchni. Alternatywnie można zainstalować termometr z czujnikiem wewnątrz języka. W ten sposób będziesz kontrolować temperaturę wewnętrzną. Takie ciekawe, ale proste pomysły mogą być używane przez wszystkich. Najważniejsze to być mądrym i nie bojącym się rozwiązywać zadań. Wszystko to pomoże zachować twoje zbiory do wiosny w bezpieczeństwie i uczciwości.

Zdjęcia przykładów tego, co może stanowić lodówka na warzywa na balkonie. Kliknij, aby powiększyć:

Większość ludzi, którzy rodzą samego domku, doskonale zdaje sobie sprawę, że to musi być nie tylko miejscem do pracy i uprawa roślin uprawnych, ale najbardziej rogi gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku i podziwiać piękne widoki natury i ziemi.

Dzikie zwierzęta i ptaki żyjące w przyrodzie nie mogą liczyć na to, że w zimie ktoś im pomoże, tak jak ich udomowionych "braci".

Każdy z nas uwielbia pięknie zaprojektowane wnętrze. To zaangażowanie staje się szczególnie pożądane, gdy rozwiązania wewnętrzne wpływają na dobry nastrój i radość dla naszych bliskich i bliskich.

Każdy sumienny właściciel powinien dbać o komfort swoich pupili, kierując się słynnym cytatem z "Małego Księcia": "Odpowiadamy za tych, którzy oswoili".

Wcześniej czy później większość z nas staje przed wyzwaniem kupowania nowych mebli, w tym krzeseł. W tym samym czasie nie zawsze ma sens kupowanie nowych mebli po dość wysokich cenach, ponieważ możemy przywrócić stare krzesła.

 • O projekcie
 • Reklamodawcy
 • Informacje zwrotne
 • Mapa strony

Cytowanie materiału jest dozwolone tylko wtedy, gdy określone jest aktywne indeksowane łącze źródłowe.

W zimie wykonujemy skrzynię do przechowywania warzyw na balkonie

Mieszkania miejskie nie są dobrze przystosowane do przechowywania roślin, dlatego do tych celów zwykle używa się balkonów lub loggii, urządzając przechowalnie warzyw na balkonie rąk.

Dopuszcza się wyposażenie miejsca do przechowywania produktów rolnych na otwartym i ocieplonym balkonie, jednak wymagania dotyczące budowy sklepu warzywnego są różne. Ciepłe pudełko do przechowywania warzyw może mieć różne rozmiary - małe pudełko pod workiem ziemniaków lub pojemnik do przechowywania warzyw na balkonie.

Pudełka do przechowywania warzyw na balkonie muszą spełniać następujące wymagania:

 • Ocieplenie - aby zapewnić bezpieczeństwo warzyw w zimie, najlepiej jest przygotować pojemnik termiczny do przechowywania warzyw, w którym utrzymywana jest optymalna temperatura. W małych skrzynkach warzywnych instalowanych na izolowanych loggiach lub balkonach ogrzewanie wewnętrznej przestrzeni zapewniają lampy żarowe. Pojemniki wolumetryczne mogą być izolowane w inny sposób, w którym do regulacji temperatury wymagany jest termostat.
 • Wymiary - skrzynka warzywna na balkonie może być wykonana w dowolnym rozmiarze, wszystko zależy od dostępności wolnej przestrzeni.
 • Bezpieczeństwo ekologiczne - bardzo ważne jest, aby wybrać materiały, które spełniają wymagania higieniczne, nie powodują problemów zdrowotnych i nie zawierają substancji toksycznych. Najlepsze do tego celu z naturalnego drewna.
 • Izolacja zewnętrzna - szafa do przechowywania warzyw może być izolowana na powierzchniach zewnętrznych, ta operacja może osiągnąć wysoki efekt. Pudełko na warzywa na balkonie może być pokryte pianką, wełną mineralną, starymi kocami i innymi materiałami izolacyjnymi.
 • Ochrona przed wilgocią - na górze opakowania należy zaizolować folią, aby chronić przed wilgocią. Przechowywanie warzyw na balkonie w zimie jest niemożliwe bez wietrzenia przechowywania, dlatego konieczne jest zapewnienie kilku otworów do wentylacji.

Odpowiadając na pytanie, jak prawidłowo przechowywać warzywa na balkonie, warto zauważyć, że są prawdopodobnie dwie opcje:

 • Zastosowanie skrzynek przemysłowych z termoregulatorami.
 • Urządzenie z samodzielnych pudełek do przechowywania warzyw w warunkach zimowych własnymi rękami.

Thermolarically zabezpieczyć swoje żniwo przez całą zimę

Izolowana skrzynia, produkowana w sposób przemysłowy, doskonale radzi sobie z zadaniem konserwowania warzyw w zimie. Balkon i loggia są idealne do zainstalowania takiego magazynu.

Nawet na nieogrzewanych balkonach w pudełku, temperatura dodatnia pozostaje w przypadku silnych mrozów. Termo-pudełka mają warstwę ocieplającą, ochronę przed wilgocią, są wyposażone w termostaty i są urządzone w różnych stylach.

Termoregulatory do piwnicy na balkonie przyczyniają się do powstania komfortowej temperatury w przechowalni, w której warzywa są przechowywane świeże przez długi czas bez rozwijania się na owocach odmrożonych obszarów lub zgnilizny.

Kształt i wielkość przechowywania warzyw na balkonach podano w zależności od szerokości płyt balkonowych. Przemysłowe pudełko do warzyw ma tylko jeden minus - jego cena jest wystarczająco wysoka.

Szuflada na balkonie własnymi rękami może być wykonana z różnych wzorów:

 • Sklepienie z pionowym ładowaniem - larwa jest otwierana do góry.
 • Piwnica z bocznymi drzwiami to bardzo wygodna konstrukcja, różne rodzaje warzyw można umieścić na izolowanych półkach.

Zastanów się, jak zrobić szufladę z szufladami? Taki projekt jest dość wygodny, ale technicznie nie jest łatwo stworzyć takie repozytorium. Jest to najtrudniejsza ze wszystkich możliwych opcji instalacji zimowego przechowywania warzyw.

Pojemnik do przechowywania warzyw na balkonie w zimie własnymi rękami jest bardzo łatwy do wykonania, nawet laika może poradzić sobie z tą pracą. Najważniejszą rzeczą przy produkcji skrzyni do przechowywania warzyw w zimie jest możliwość umieszczenia jej na ogrzewanym balkonie, dlatego przed przechowywaniem produktów do przechowywania w warunkach zimowych warto wykonać gruntowną izolację konstrukcji.

Konieczne jest sprawdzenie izolacji loggii od podłogi - skrzynka warzywna na loggii, zainstalowana na zimnym piecu, zamarznie od dołu. Jeśli płyta jest poważnie uszkodzona, istnieją obszary z odkrytymi elementami i zrębkami z betonu, konieczne jest ponowne ułożenie poziomującego jastrychu cementowego.

Zalecamy, aby zobaczyć, jak ocieplić przyszłość sklepu warzywnego.

Bardziej niezawodna podstawa do skrzyń warzywnych może służyć ciepłym podłogom położonym na opóźnieniach. Dużą wartość w izolacji konstrukcji balkonowych ma wybór wypełnienia okien. Podwójne szklenie okien balkonowych pomoże lepiej utrzymać ciepło, więc ryzyko zepsucia warzyw przed mrozem będzie się zmniejszać.

Gotowanie warzyw: technologia produkcji

Piwnicę do przechowywania warzyw na balkonie można łatwo wykonać z desek, która nadaje się do cięcia drewna iglastego, które jest bardziej odporne na próchnicę. Grubość płyt wynosi od 25 do 30 mm. Wymiary pudełka zależą od wielkości balkonu, ilości zbiorów do przechowywania i siły płyty balkonowej.

Skrzynki warzywne na balkonie mogą być ogrzewane termicznie, wtedy warzywa będą świeże nawet w ostrych zimowych przymrozkach. W zimnym pudełku bez izolacji, produkty roślinne mogą być przechowywane przez krótki czas, ale czasami wystarczy kilka miesięcy, aby rodzina miała czas na skonsumowanie przygotowanych zapasów.

Pudełka do przechowywania warzyw na balkonie w zimie własnymi rękami mogą być wykonane nie tylko z desek, grubej sklejki, płyty wiórowej, cokoły ze starych mebli.

Zobacz wideo, jak prawidłowo zbudować sklep dla zapasów własnymi rękami.

Wytworzony pojemnik do produkcji warzyw musi być starannie izolowany od wewnątrz, na który kładzie się warstwę wilgocioodpornego filmu i grzejnika na ścianach, podłodze i pokrywie pudełka.

Idealnym sposobem na zrobienie szuflady na balkonie własnymi rękami są podwójne ściany, pomiędzy którymi układa się grzałkę i paroizolację. Wewnątrz klatki warzywnej zostanie utrzymana optymalna temperatura.

Jak zrobić pudełko z izolacją, jaki rodzaj izolacji może się przydać? W tym celu można stosować wełnę mineralną, trociny drzewne, arkusze styropianu, narożniki można obrabiać pianką montażową. Rama magazynu wykonana jest z drewnianych prętów, które mocowane są do ramy za pomocą zszywek i wkrętów samogwintujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =