Pudełko do przechowywania warzyw

Pudełko do przechowywania warzyw

Pudełka do przechowywania warzyw

Wielu z nas jest właścicielami terenów podmiejskich, a nawet podmiejskich. Kultywując swoje warzywa i owoce na takim terytorium, chcemy uzyskać dobre zbiory wysokiej jakości produktów na nasz stół.

Takie warzywa jak marchew, ziemniaki, cebula, czosnek, buraki i inne mogą być przechowywane świeże aż do co najmniej połowy zimy, a nawet do nowego zbioru. Ale aby utrzymać w nich najwyższy poziom witamin, a same owoce nie psują się, musisz wiedzieć, jak to zrobić dobrze. W szczególności do przechowywania warzyw należy używać specjalnie zaprojektowanych do tego pudełka. Przybierają różne formy - dowiedzmy się, które!

Pudełka do przechowywania warzyw w piwnicy

Idealnym miejscem do tych celów jest piwnica lub piwnica. Ze względu na mikroklimat, podziemna sala pozwala na długi czas przechowywać większość warzyw, dzięki czemu nie znikają, nie kiełkują i nie zamrażają. A dla wygodniejszego i bardziej kompaktowego rozmieszczenia różnych rodzajów warzyw stosuj różne pojemniki:

 • skrzynki drewniane - mogą przechowywać absolutnie dowolne warzywa, a także solidne owoce. Ten pojemnik jest najbardziej wytrzymały i ma długą żywotność, ale drzewo jest zbutwiałe;
 • plastikowe pudełka - dopasowane, jeśli twoja piwnica jest zbyt mokra. Plastik jest wygodny do mycia i dezynfekcji. Istnieją pudła dwu- i trójwarstwowe;
 • często też używają wiklinowych pudełek i koszy, które są zwarto umieszczone na półkach w piwnicy. W takich pojemnikach można przechowywać cebulę, czosnek, warzywa korzeniowe. Główną zaletą wiklinowych pudełek jest wentylacja: warzywa w nich są dobrze wentylowane, dzięki czemu pozostają dłużej.

Pudełka do przechowywania warzyw na balkonie

Standardowy balkon może stać się substytutem piwnicy. Pożądane jest, aby był izolowany lub co najmniej glazurowany - większość warzyw najlepiej zachowuje się w temperaturze dodatniej. Ale nawet jeśli nie masz loggii, ale regularnego otwartego balkonu, nadal możesz przechowywać tam warzywa. Musisz tylko wybrać opcję, która Ci odpowiada:

 • głębokie drewniane pudełka do przechowywania warzyw, takich jak ziemniaki, kapusta, buraki, które mogą "chować się" pod siedziskiem wysokiej kanapki lub balkonu;
 • metalowe pudełka do przechowywania warzyw - przypominają dużą i pojemną skrzynię. Wyprodukowane w sposób przemysłowy, takie pojemniki tworzą optymalne warunki dla temperatury, wilgotności i cyrkulacji powietrza dla lepszego przechowywania warzyw;
 • domowe pudełka nie są mniej wygodne. Możesz ogrzać drewniane lub plastikowe pudełko, układając je od wewnątrz za pomocą grzejnika i wykonując otwory wentylacyjne;
 • bardziej praktycznym rozwiązaniem jest podgrzewany pojemnik do przechowywania warzyw na balkonie. Jako źródło ciepła w tej pojemności jest osuszacz o niskiej mocy, który będzie włączany i wyłączany automatycznie za pomocą przekaźnika lub tradycyjnej lampy żarowej.

Pudełka do przechowywania warzyw w kuchni

Nie wszyscy mamy możliwość przechowywania warzyw w piwnicy, a wielu właścicieli apartamentów na pierwszym piętrze nie ma nawet balkonu! Pozostaje tylko opcja - kuchnia, w której warzywa są przechowywane albo w lodówce, albo w specjalnie wyposażonych pudełkach.

W lodówce znajduje się specjalna przegródka na warzywa, w której umieszczane są nietrwałe warzywa.

Jeśli chodzi o pudełka, ich konfiguracja i wygląd zależą odpowiednio od wymiarów i wyglądu Twojej kuchni:

 • nowoczesne techniki projektowania pozwalają wyposażyć kuchnię w wbudowane systemy przechowywania: przy zamkniętych drzwiach nikt nie podejrzewa, że ​​wewnątrz tych szafek znajdują się warzywa;
 • może to być po prostu szuflada wbudowana lub oddzielna szafka - zaleca się trzymanie warzyw dobrze utrzymanych w cieple (na przykład dyni lub pomidorów);
 • jeśli twoja kuchnia jest urządzona w stylu prowansalskim lub rustykalnym, wiklinowe pudełka na warzywa mogą i nie kryją się przed wścibskimi oczami - przeciwnie, będą podkreślać szczególną przytulność tej kuchni.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Przechowywanie warzyw na balkonie w zimie: piwnica, skrzynka, termo-szafka

Pomimo tego, że w zimie istnieją pewne trudności w utrzymaniu niektórych produktów, dzięki kompetentnemu podejściu masz jednocześnie kilka możliwości rozwiązania ewentualnych problemów. Ciepłe pudełka do przechowywania warzyw na balkonie mieszkań od dawna są rozpowszechnione wśród naszych współobywateli.

Tradycje przechowywania ziemniaków i innych warzyw i owoców (jabłek, marchwi, buraków), a także dżemów, puszek z kiszoną kapustą i innych przetworów w domu są dość stare. Nasi dziadkowie i babcie robili to każdego roku, ponieważ ile bogatych rezerw można zebrać na zimę, pod wieloma względami określa się, jeśli nie przeżycie, to przynajmniej poziom odżywienia. Dzisiaj jest bardzo inny czas, a większość produktów jest dostępna w supermarketach. Niemniej jednak, tradycja tworzenia swego rodzaju "przechowywania warzyw" nie zniknęła, choć stała się znacznie mniej popularna niż wcześniej.

Obecnie większość ludzi mieszka w mieszkaniach miejskich, a nie w domach wiejskich, jak wcześniej. W związku z tym warunki przechowywania dzisiaj są znacznie bardziej ciasne, w porównaniu z warunkami panującymi w stodołach we wsi. Nie ma zbyt wielu opcji, a jedną z najczęstszych jest piwnica do przechowywania warzyw na balkonie.

Przyczyny tego, wielu lubi tworzyć akcje - najbardziej różne. Oto tylko kilka z nich:

 • Zaufanie, które wyrosło w ogrodzie jego własnego letniego domku - o wiele lepsze pod względem czystości i ekologii.
 • Niższe koszty warzyw, które można kupić jesienią na rynku rolników, zamiast chodzić za każdym razem do lokalnego supermarketu.
 • Ktoś ma znajomych lub krewnych w wioskach lub ma własny dom / domek, który okresowo "dostarcza" dary natury: ziemniaki, kapusta, buraki, papryka, zachody słońca i tak dalej. Wszystko to musi być gdzieś przechowywane.

Większość balkonów lub loggi w wysokich budynkach nie jest podgrzewana. Dlatego trzeba znaleźć wyjście z sytuacji, tworząc niezawodne "lodówki", które pomogą przechowywać plony, zapobiegając zamarzaniu w mrozie i zapewniając odpowiednią temperaturę przechowywania. Niemniej jednak, oprócz faktycznej temperatury i konstrukcji takiego termo-pojemnika na zimnym balkonie, należy wziąć pod uwagę wiele innych rzeczy.

Oto kilka warunków, które są niezbędne do późniejszego pomyślnego zapisania treści:

 • Aby przechowywać warzywa w zimie (ziemniaki, marchew, kapusta i wiele innych), należy je odpowiednio zebrać. Zbieranie powinno odbywać się przy suchej pogodzie.
 • Następnie roślina powinna leżeć w suchym miejscu.
 • Unikaj ekspozycji na światło słoneczne.
 • Ważne jest, aby uporządkować uszkodzone i zepsute instancje. W przeciwnym razie wszystkie twoje wysiłki, by stworzyć pudełko na ziemniaki na balkonie, mogą okazać się daremne: taka plama po prostu zniknie.

Rada! W każdym przypadku podczas przechowywania należy zapewnić dobrą wentylację: dostęp i cyrkulacja powietrza wydłuży "żywotność" uprawy.

Nawiasem mówiąc, jest jeszcze jeden ważny warunek. Polega ona na zapewnieniu odpowiedniego poziomu wilgotności, który powinien być mały, nie przekraczający 50%.

Dzięki ich projektowi wszystkie takie systemy są podzielone na 2 główne typy:

 1. Elastyczne szafki termiczne do przechowywania warzyw. Zdalnie przypominają dużą, ciepłą torbę, wykonaną na bazie materiału tekstylnego. Oczywistą zaletą termo-torby jest to, że pod koniec sezonu zimowego można ją złożyć, oszczędzając w ten sposób dużo miejsca.
 2. Izolowane pudełka, które są solidną konstrukcją wykonaną z materiału. Najczęściej używa się drewna (deski, sklejka, płyty OSB itp.).

Cache starej lodówki

Ponadto różne urządzenia do składowania są klasyfikowane zgodnie z materiałem, z którego są wykonane (drewniane, z wodoodpornej, wytrzymałej tkaniny, tworzywa sztucznego, z metalową ramą), a także z tym, czy takie miejsce do przechowywania ma ogrzewanie. Objętość w nich również może być różna, czasami różnią się one układem półek (poziomych lub pionowych).

Do notatki! Dla dodatkowej wygody i wykorzystania wolnej przestrzeni, z górnej części takich zimowych pojemników zrobiona jest ławka, a czasem nawet mała sofa, która latem będzie służyć jako bankiet, gdzie można usiąść i odpocząć.

Jeśli chodzi o konstrukcje bez dodatkowego ogrzewania elektrycznego, najlepiej je stosować w miejscach, w których nie ma bezpośredniego kontaktu z mroźnym powietrzem. Innymi słowy, mówimy o wejściach, wspólnych korytarzach, przeszklonych loggiach i tak dalej. Chociaż na niektórych zamkniętych balkonach lepiej jest zainstalować ogrzewaną, ciepłą skrzynkę, najlepiej wyposażoną w termostat. Dzięki temu można regulować temperaturę powietrza w środku. Zakres może być różny, na przykład od 0 do 10 stopni, w zależności od tego, jakie produkty zamierzasz tam przechowywać. Również poziom zużycia energii elektrycznej dla nich będzie różny. W każdym razie, więc będzie bardziej niezawodny, warzywa w takiej lari nie zamarzną, a puszki z kapustą lub marynowanymi grzybami - nie zrywają z mrozem.

Do przechowywania warzyw na balkonie w zimie jest całkiem możliwe i w elastycznym pojemniku, który przypomina dużą torbę lub plecak. Takie konstrukcje są bardzo praktyczne, ponieważ, jak już wspomniano, mogą być w razie potrzeby usunięte lub tymczasowo przeniesione. Niektóre modele są wyposażone w ogrzewanie z termostatem. Z drugiej strony możesz zrobić na balkonie pudełko na warzywa własnymi rękami, czego nie można powiedzieć o miękkim worku, którego produkcja w większości przypadków odbywa się w sposób przemysłowy. Takie rzeczy z reguły lepiej kupować w sklepie, niż robić to samemu. Ze względów praktycznych nie można wykonać otomany, sofy lub siedziska z torby termoizolacyjnej. Wszystkie rodzaje projektów mają swoje wady i zalety. Każdy wybiera wariant niezależnie, wychodząc z warunków i wymagań.

Jaka temperatura może wytrzymać taka konstrukcja. Wszystko zależy od kilku kryteriów, w tym od tego, jak ciepła jest szafka na warzywa, czy w niej jest dodatkowa izolacja, czy balkon jest otwarty, czy zamknięty itd. W każdym razie lepiej nie przechowywać produktów w temperaturze -30 ° C i niższej. Nawiasem mówiąc, to samo zalecenie odnosi się również do ocieplenia, ponieważ ziemniaki i inne warzywa mogą zostać uszkodzone przy nadmiernie ciepłej pogodzie. Pożądane jest, aby ściany piwnicy nie były cienkie i spełniały funkcję izotermy nawet przy dodatniej temperaturze.

Jeśli chcesz, możesz zrobić pudełko na ziemniaki na balkonie własnymi rękami, bez zamawiania go od zewnętrznych specjalistów. Najprostsza konstrukcja nie jest wyposażona w ogrzewanie i zasilanie. Przed przystąpieniem do bardziej szczegółowych instrukcji krok po kroku, konieczne jest ogólne określenie głównych zaleceń dotyczących produkcji, instalacji i wyboru miejsca.

W tych przypadkach, kiedy jesteś dumnym posiadaczem dość przestronny balkon lub loggię, a jeśli masz zamiar przechowywać warzywa każdej zimy, warto pomyśleć o stworzeniu trwałego stacjonarną piwnicę, która będzie w stanie trwać kilka lat.

Zalecenie! W wielu przypadkach można stosować również improwizowane materiały, a także resztki desek lub sklejki leżące bezczynnie na daczy lub w garażu.

Należy zachować ostrożność, aby ziemniaki (lub inne warzywa) nie styka się z cegły, betonu lub innych podobnych materiałów, ponieważ może to spowodować rozpad i, w konsekwencji, zepsuciu. W tym celu oraz powierzchnie boczne, a „piętrze” pudełka do przechowywania zimowego musi być przycięta z innymi materiałami. Najlepszy ze wszystkich, jeśli jest to drewno.

W przypadku Chruszczowa lub innej podobnej obudowy z balkonem o małym obszarze można wykonać pojemnik z pionowym ładunkiem. Ponadto, wieczko może być dodatkowo izolowane, ponieważ za pośrednictwem górnej części może nastąpić największa utrata ciepła. Alternatywnie, od wewnątrz można go przykryć folią lub po prostu przykryć pokrywę dowolnym materiałem, na przykład kocem, narzutą, starą kurtką i tak dalej.

Jak widzimy, istnieje wiele opcji tworzenia skrzyni do przechowywania ziemniaków na balkonie w zimie. Zatrzymajmy się nad jednym z nich, który może być najbardziej uniwersalny i odpowiedni dla prawie każdego mieszkania. Podajemy główne etapy niezależnej produkcji:

 1. Przede wszystkim dokładnie zmierzyć przestrzeń swojego balkonu. Pomoże to dokładnie zrozumieć, jakie masz opcje i upewnić się, że możesz wykonać projekt pewnej próbki i wymiarów.
 2. Staraj się zaplanować wszystko w taki sposób, aby głębokość Twojej piwnicy nie przekraczała 0,7 metra. W przeciwnym razie (przy obciążeniu pionowym) nie będzie łatwo uzyskać stamtąd warzyw lub puszek ze wschodem słońca. Zwłaszcza - od samego dołu. Możliwości w każdym przypadku powinny wystarczyć na przyzwoitą ilość "treści".
 3. Przygotuj belki do ramy, a także sklejki, BSS lub płyty wiórowej do okładzin przyszłych ścian. Aby uniknąć pojawiania się i rozprzestrzeniania pleśni i grzybów w przyszłości, należy pokryć je lakierem lub specjalnym związkiem. Po zakończeniu suszenia zaznacz je w miejscach cięcia.
 4. Łącznie powinieneś mieć 4 stojaki, które określą wysokość pudełka, a także 12 poziomych (2 na każdej powierzchni, w tym i na pokrywie).
 5. Za pomocą gwoździ lub śrub zbuduj ramę podtrzymującą zarówno sam pojemnik, jak i pokrywę, która go przykryje.
 6. Następnie bierzemy materiał w arkuszach, który przygotowaliśmy, aby przyjąć, że jest to sklejka, i wyciąć z niego 2 powierzchnie dla każdej powierzchni konstrukcji: okładki, ściany główne i boczne, a także dzień. Wewnętrzne arkusze, w tym samym czasie, powinny być mniejsze o 100 mm. w każdej płaszczyźnie.
 7. Wytnij 6 paneli na pokrywę, dolną, przednią i tylną ścianę odpowiednio z izolacji (pianki lub ekstrudowanej pianki polistyrenowej). Alternatywnie można użyć kamiennej (mineralnej) waty. Pożądane jest, aby wełna mineralna była dostatecznie gęsta. Zapnij wszystko, obramuj ramę arkuszami ze sklejki. Następnie wykonaj pokrywkę, stosując tę ​​samą technologię.
 8. Za pomocą zawiasów można przymocować pokrywę. Z drugiej strony jest dopuszczalne, aby można go było łatwo usunąć.
 9. I na koniec, z zewnątrz możesz przetworzyć otrzymaną ciepłą skrzynkę za pomocą specjalnego lakieru. Pomoże to zachować drewno przed wilgocią atmosferyczną.

Zatem sama szafka jest gotowa. Należy zauważyć, że końcowy montaż całej konstrukcji lepiej już wyprodukować na balkonie. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że po prostu nie pasuje do drzwi balkonowych lub okna.

Prawidłowe przechowywanie warzyw na balkonie w zimie oznacza obecność dobrego mikroklimatu. Najpierw możesz zrobić małe dziury lub okresowo otwierać piwnicę. Po drugie, możesz stworzyć prosty system "ogrzewania". Wykonując mały rowek w pobliżu pokrywy, można umieścić normalną żarówkę zwaną "nośną", jeśli jest to konieczne (na przykład w przypadku gwałtownego spadku temperatury na zewnątrz). Jedna lampka do prania, powiedzmy 100 watów, wystarczy, aby zapewnić dodatkowe ogrzewanie wewnątrz. Aby dostać się na balkon, możesz użyć zwykłego przedłużacza. Przełącznik należy zainstalować w mieszkaniu, aby za każdym razem nie musieć wychodzić na zimny balkon lub loggię.

Rada! Alternatywnie można użyć starej niedziałającej lodówki. Nawet w tym stanie ma dobre właściwości termoizolacyjne. Poza tym ma już działające drzwi. Możesz również użyć przerobionych starych mebli lub paczki gęstej piany.

Po prostu włącz światło, nic więcej. Projekt jest bardzo prosty, ale jednocześnie całkiem skuteczny. Nawet jedna żarówka wystarcza, aby warzywa w pudełku nie zostały zamrożone. Ponadto nie można włączyć żarówki na stałe. Pozwól mu działać przez kilka godzin, a następnie można go wyłączyć. Włącz to może, w tym iw nocy, gdy temperatura ulicy znacznie spada.

Duże "pudełko" można podzielić na sekcje

Zużycie energii elektrycznej, pod warunkiem, że światło będzie świecić (a więc i ogrzewania przestrzeni wewnętrznej skrzynki balkon) zamiennie nie przekraczają rozsądnych granicach. Ale będziesz wiedzieć na pewno, że wszyscy w tej kuchenki warzyw, ziemniaków, marchwi, kapusty, papryki, buraków i innych, będzie, po pierwsze, na sucho, a po drugie, nie zamrażać. Jeśli zużycie energii elektrycznej nie przeszkadza, to nie jest opcją zamiast (lub oba) z żarówką i użyć zwykłej suszarki do włosów. Jego zaletą jest to, że nagrzewa się znacznie silniejszy i pomp gorącego powietrza znacznie szybciej. Ponadto, może być również sterowany zdalnie z pokoju.

Ważne jest, aby zrozumieć! Przy stosowaniu żarówek lub urządzeń elektrycznych szczególną uwagę należy zwrócić na kwestie bezpieczeństwa.

Aby zapewnić dodatkową izolację w przypadku szczególnie silnych mrozów, dodatkową izolację termiczną można wykonać, owijając balkonową "spiżarnię" kocami lub gęstą odzieżą. I nie powinno to być na zimnej płycie betonowej balkonu, ale na arkuszu z grubej płyty wiórowej, gęstej pianki i innych podobnych powierzchni. Alternatywnie można zainstalować termometr z czujnikiem wewnątrz języka. W ten sposób będziesz kontrolować temperaturę wewnętrzną. Takie ciekawe, ale proste pomysły mogą być używane przez wszystkich. Najważniejsze to być mądrym i nie bojącym się rozwiązywać zadań. Wszystko to pomoże zachować twoje zbiory do wiosny w bezpieczeństwie i uczciwości.

Zdjęcia przykładów tego, co może stanowić lodówka na warzywa na balkonie. Kliknij, aby powiększyć:

Większość ludzi, którzy rodzą samego domku, doskonale zdaje sobie sprawę, że to musi być nie tylko miejscem do pracy i uprawa roślin uprawnych, ale najbardziej rogi gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku i podziwiać piękne widoki natury i ziemi.

Dzikie zwierzęta i ptaki żyjące w przyrodzie nie mogą liczyć na to, że w zimie ktoś im pomoże, tak jak ich udomowionych "braci".

Każdy z nas uwielbia pięknie zaprojektowane wnętrze. To zaangażowanie staje się szczególnie pożądane, gdy rozwiązania wewnętrzne wpływają na dobry nastrój i radość dla naszych bliskich i bliskich.

Każdy sumienny właściciel powinien dbać o komfort swoich pupili, kierując się słynnym cytatem z "Małego Księcia": "Odpowiadamy za tych, którzy oswoili".

Wcześniej czy później większość z nas staje przed wyzwaniem kupowania nowych mebli, w tym krzeseł. W tym samym czasie nie zawsze ma sens kupowanie nowych mebli po dość wysokich cenach, ponieważ możemy przywrócić stare krzesła.

 • O projekcie
 • Reklamodawcy
 • Informacje zwrotne
 • Mapa strony

Cytowanie materiału jest dozwolone tylko wtedy, gdy określone jest aktywne indeksowane łącze źródłowe.

Pudełka na warzywa: wygodne przechowywanie żywności w kuchni

Warzywa stanowią podstawę tradycyjnej diety przez cały rok, więc zapewnienie właściwego systemu przechowywania jest kwestią nie tylko racjonalności, ale także zdrowego rozsądku.

Nie wszyscy wiedzą, że warzywa można przechowywać nie tylko w specjalnych magazynach, ale także w domu, w piwnicy, na balkonie lub tylko w kuchni.

Funkcje przechowywania różnych warzyw

Nawet w normalnym mieszkaniu w wielopiętrowym budynku mieszkalnym można zorganizować właściwe przechowywanie produktów, wystarczy wiedzieć, jak to zrobić. Jest całkiem możliwe ograniczenie temperatury i wilgotności w domu, zwłaszcza, że ​​"zimowanie" warzyw jest jeszcze łatwiejsze do zorganizowania niż przechowywanie bardziej soczystych owoców lub jagód.

Kapusta świeża nie jest najprostszym warzywem, jeśli chodzi o przechowywanie, najlepiej zachowaną kapustą jest kiszona kapusta, zwłaszcza, że ​​prawie wszystkie witaminy pozostają w nim. Świeża biała kapusta wymaga niskiej temperatury przechowywania - od -1 do + 1 ° C, a wysoka wilgotność względna w pomieszczeniu - 90-98%. W przeciwnym razie głowa wyschnie bardzo szybko i nie będzie odpowiednia do jedzenia.

W lodówce kapusta również nie może być przechowywana - w pomieszczeniu "dusi się", a polietylen zaczyna gnić. Najlepszym sposobem przechowywania kapusty jest skorzystanie z piwnicy: kapusta musi najpierw zostać lekko wysuszona, a następnie powiesić na suficie przez dwa. Jeśli balkon w mieszkaniu jest nieogrzewany, istnieje możliwość zorganizowania takiego przechowywania w domu.

Czosnek jest trudniejszy do przechowywania niż cebula, Jednak powszechne w tych produktach są również: główki i czosnek, a cebule muszą być starannie wysuszone przed przechowywaniem. Następnie dla głów cebuli dostępne są 3 opcje przechowywania:

W takim przypadku Przechowywać cebulę w kuchni - suche powietrze zapobiegnie kiełkowaniu. Z czosnkiem trochę trudniej: suszone głowy mogą po prostu wyschnąć, dlatego zaleca się ich "zapychanie" parafiną lub wosk. Następnie czosnek może być przechowywany w taki sam sposób jak cebula w miejscu o ograniczonym nasłonecznieniu.

Ziemniaki są na stole, w dni powszednie i święta. Jest spożywany przede wszystkim, a niewiele osób w domu ma co najmniej kilka kilogramów tych korzeni.

Dojrzewają owoce ziemniaków w ciemności i przechowują je również lepiej w miejscu przy minimalnej ilości światła, w przeciwnym razie zmienią kolor na zielony i nie będzie bezpiecznie jeść takich ziemniaków.

Przede wszystkim ziemniaki muszą być dokładnie wysuszone, dopiero po tym mogą być przechowywane w pudełkach do przechowywania. Jeśli mówimy o mieszkaniu, najlepszym sposobem na przechowywanie tego korzenia jest nieogrzewany balkon - tam można umieścić pudełka z ziemniakami i nie bój się o jego bezpieczeństwo.

Ważne jest, aby miejsce do przechowywania nie było zbyt mokre i niezbyt suche, w przeciwnym razie może dojść do pogorszenia stanu warzyw - zgnilizny, rozpoczęcia kiełkowania. Optymalna wilgotność do przechowywania ziemniaków wynosi 85-90%, temperatura wynosi 2-3 ° C.

Buraki i marchewki są przechowywane w podobny sposób.

Marchew, która ma cienką skórkę, może łatwo ulec pogorszeniu, jeśli naruszony zostanie reżim temperaturowy - zamrożony korzeń będzie już nieodpowiedni do jedzenia. Optymalna temperatura przechowywania wynosi 1 ° C, a wilgotność względna 90-95%. Również marchew potrzebuje stałego wietrzenia i dostępu do powietrza. Możesz przechowywać marchew na różne sposoby:

 • w otwartych workach z polietylenu;
 • na piasku, aby owoce nie dotykały przyjaciela, a sam piasek jest regularnie nawilżany;
 • w otwartej butelce - Jeśli marchew jest za mała, możesz przechowywać ją w taki sposób, jaki możesz w kuchni, w lodówce lub na balkonie, ale z nadejściem mrozów słoik musi zostać zamknięty;
 • rozmazany gliną- dość cudowny sposób, ale bardzo skuteczny;
 • w trociny trociny - metoda jest podobna do przechowywania w piasku;
 • w pudełkach do przechowywania warzyw - najprostszy sposób, poza tym marchewkę można przechowywać w mieszkaniu.

Najlepiej przechowywać fasolę w zamkniętych pojemnikach, więc nie ma pieniędzy

Fasola, fasola, soja, soczewica i inne rośliny strączkowe wymagają w przybliżeniu tych samych warunków przechowywania. Główny warunek przechowywania - owoce powinny być dobrze wysuszone i aby nie były zagrożone przez owady, muszą być przechowywane razem z czosnkiem lub cebulą. Najlepiej zrobić to w zapieczętowanych puszkach.

W przeciwieństwie do innych owoców, przymrozki nie są straszne, można je bezpiecznie zostawić na balkonie. Jeśli jednak kuchnia ma miejsce, a wilgotność w pomieszczeniu nie jest zbyt wysoka, można tam również zorganizować przechowywanie.

Rośliny strączkowe "żyją" w mieszkaniu przez całą zimę, a nawet dłużej, ale warto pamiętać, że po przymrozkach nie nadają się do sadzenia, można je spożywać tylko jako pożywienie.

W kuchni można przechowywać warzywa, najważniejsze jest przestrzeganie właściwego reżimu.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że najlepsze do przechowywania w mieszkaniu są odpowiednie warzywa, takie jak cebula i czosnek, marchew, jak również fasola. Buraki potrzebuje fajnego miejsca, i kapusta bardzo wybredny do warunków przechowywania i szybko się psuje - na zimę jest łatwiej fermentować i świeżo kupić.

Ziemniaki nadaje się również do przechowywania w mieszkaniu i może z powodzeniem "zimować", jeśli obserwujesz warunki przechowywania. Trzymaj ziemniaki w mniejszych partiach i upewnij się, że nie są wystawione na działanie promieni słonecznych lub kiełkują.

Najlepszym rozwiązaniem do przechowywania ziemniaków będzie organizacja specjalnego miejsca zarezerwowanego w kuchni lub na balkonie i służy jako mini-warzywny sklep. To miejsce można zrobić samemu i kupić.

Najlepiej przechowywać warzywa w plastikowych pudełkach

Jak widać z powyższego tekstu, najprostszy sposób organizowania przechowywania warzyw w pudełkach, które można umieścić w kuchni lub na balkonie. Przy wyborze pojemnika do długotrwałego przechowywania warzyw poza specjalnym pokojem należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • rzeczy, z którego wykonane jest pudełko;
 • kwota pojemniki;
 • dostępność i liczba otworów wentylacyjnych;
 • szansa wygodne umieszczenie i użyj.

W takich pudełkach można przechowywać cebulę, ziemniaki, marchew, buraki. Muszą być konieczne otwory wentylacyjne, w przeciwnym razie warzywa mogą się "dusić" i ulec pogorszeniu. Powietrze powinno swobodnie krążyć, pomieszczenie powinno być wentylowane od czasu do czasu.

Do "domowego" przechowywania warzyw w kuchni lub na balkonie nie trzeba zabierać zbyt dużych pudełek, a objętość 20 litrów wystarcza.

Plastikowe pudełka są łatwe do czyszczenia, tanie i trwałe

Najlepszymi cechami dla danych parametrów są plastikowe pudełka-pojemniki do przechowywania warzyw:

 • są one produkowane
 • w różnych tomach
 • z tworzywa sztucznego, którego skład nie wpływa na przechowywane w nich owoce;
 • takie pudełka mają perforacje na dole i po bokach, są dostępne z pokrywkami lub bez;
 • często plastikowe pudełka wyposażone w uchwyty, aby wygodnie było je ładować i wyciągać z nich warzywa;
 • Przeznaczony do układania w stosy pozwala umieścić pudełka na sobie, a wkładki metalowe chronią warzywa przed popychaniem górnych stopni;
 • plastik wytrzymuje szeroki zakres temperatur, nie boją się mrozu i letniego upału;
 • ten rodzaj pojemnika wielokrotnego użytku, może być używany przez wiele sezonów z rzędu.

Drewniane pudełka są mocne, ale są bardziej wygodne do transportu warzyw, a nie do przechowywania

Pudełka wykonane z naturalnego drewna nie są tak trwałe jak tworzywa sztuczne, służą do bardziej ostrożnego transportu i przechowywania warzyw:

 • konstrukcja skrzyń została wzmocniona metalowe wkładki;
 • wentylacja występuje ze względu na szczeliny między deskami;
 • drewniane pudełka więcej Ciężkie, nie mają długopisów, nie są tak wygodne, aby się na sobie układać, a ponadto są dość łatwe do uszkodzenia;
 • Nie należy patrzeć na drewniane pudełka do wielokrotnego użytku przez ponad 1 sezon, ale jako środek tymczasowy są całkiem odpowiednie.

Pudełka kartonowe są delikatne, ale kosze z winorośli będą wyglądać interesująco w kuchni

Chociaż te pudełka są wykonane z kilku warstw tektury, oczywiste jest, że nie nadają się one do użytku wielokrotnego użytku:

 • tektura jest bardzo ważna dla wilgotności powietrza, może się wygiąć lub ulec zawilgoceniu;
 • Nawet przy ostrożnym obchodzeniu się z takimi skrzyniami nie może wytrzymać więcej niż jeden sezon;
 • są zwykle małe, mają małe otwory wentylacyjne.

Jak przechowywać warzywa, obejrzyj wideo:

Organizacja sklepu warzywnego własnymi rękami

Nie wszystkie warzywa można normalnie przechowywać w zwykłych skrzynkach, więc możesz zająć się sklepem warzywnym - miejscem, w którym będzie przestrzegany określony reżim temperaturowy.

Sporządzenie takiego przechowywania nie jest trudne, ale w rezultacie zawsze będzie możliwe posiadanie małego zapasu warzyw w domu - ziemniaków, buraków, marchwi.

O czym musisz myśleć z góry:

 • rozmiar szuflady zależy bezpośrednio nie tylko od obszaru, który można do niego przypisać, ale także od liczby osób mieszkających w mieszkaniu;
 • jeśli jest przeznaczone do korzystania z takiej piwnicy, jak główny magazyn warzyw, to muszą być izolowane, w przeciwnym razie warzywa zamarzną;
 • Aby wyprodukować takie pudełko, możesz nawet udostępnić materiały - jest to odpowiednie dla Naturalne drewno i deski z płyty wiórowej, sklejki, Możesz nawet użyć starych, niepotrzebnych mebli.

Zanim zaczniesz kalkulować, musisz zdecydować, który z formatów sklepu warzywnego jest najbardziej wygodny - może to być skrzynia z szufladami, skrzynia z pionowym ładunkiem lub szafka z drzwiami. Ta ostatnia opcja jest najwygodniejsza w użyciu, łatwo jest zorganizować do niej dostęp.

Jak przechowywać warzywa w domu i jak zrobić wygodne pudełka do przechowywania ziemniaków, marchwi i innych warzyw do domu, zobacz nasz film:

Plan komody z szufladami do realizacji najtrudniejszych, zwłaszcza jeśli chodzi o organizację ocieplenia, oraz skrzynia z pionowym ładunkiem, przeciwnie, jest łatwy, ale nie jest bardzo wygodny w użyciu.

W rozgrzanym pudełku można przechowywać warzywa na zimnym balkonie

Na balkonie przechowalnia będzie stale poddawana zmianom temperatury nawet w jednym sezonie. Może to doprowadzić do zepsucia desek, których dokonano przechowywania, i do ich uszkodzenia. Aby zapobiec gniciu z powodu nadmiernej wilgoci, musisz zająć się impregnacją drewna, która ochroni ściany skrzyni przed wilgocią i zmianami temperatury.

Również powinieneś pomyśleć o izolacji podłogi balkonu, jeśli nie jest jeszcze izolowana. Pomimo faktu, że sam schowek będzie sam izolowany, zimna podłoga może powodować psucie się warzyw w magazynie.

Jeśli warzywa są przechowywane na nieogrzewanym balkonie lub loggii, należy się upewnić, że temperatura nie spadnie poniżej 0 ° C.

Ale po zorganizowaniu takiego "magazynu" w kuchni można przechowywać wszystkie zapasy

W magazynie planu należy uwzględnić wszystkie cechy wymiarowe Przyszłe magazynowanie uwzględniające grubość ścianek z grzejnikiem. Nie wybieraj zbyt skomplikowanego projektu, jeśli wcześniej nie musiałeś robić czegoś takiego.

Rama wykonana jest z drewnianej belki. Najpierw uformowane jest dno, następnie boczne pionowe słupki, uformowana jest górna część skrzynki. W przypadku dolnej i górnej strony najlepiej jest użyć gotowej prostokątnej ramki do dopasowania do szuflady.

Skórowanie i ocieplenie ramy

Wewnątrz gotowy Karsas pokryty deskami lub sklejką, płyta wiórowa - to jest dostępne, a na zewnątrz - grzejnik. Pokrywa pudełka wykonana jest zgodnie z tymi samymi zasadami, dołączonymi do magazynu na metalowych zawiasach.

Dla ułatwienia użytkowania możesz zadbać o oświetlenie wnętrza pudła, dodatkowo jest to kolejny sposób na zwiększenie temperatury. Możesz użyć ręcznego lub automatycznego wyłącznika, który jest oczywiście trudniejszy do wzniesienia, ale jest o wiele wygodniejszy w użyciu.

Ponadto, jako repozytorium, możesz użyć bardziej "improwizowanych" narzędzi - na przykład mogą stać się starą lodówką, która nie jest używana zgodnie z przeznaczeniem. To prawda, że ​​jest to raczej uciążliwe, więc jeśli istnieje pytanie o optymalne wykorzystanie przestrzeni, możesz użyć innych pomysłów.

Tutaj taka ławka będzie również służyć jako dobre meble

Odnosi się to do stworzenia magazynu z przesuwanymi lub przesuwnymi (wygodniejszymi opcjami) drzwiami, których górna część służy jednocześnie jako ława. To pudełko jest o wiele wygodniejsze niż zwykłe miejsce do przechowywania, ponieważ możesz to ująć w dowolnym miejscu:

 • na balkonie, po ustawieniu tam dogodnego miejsca do siedzenia;
 • w kuchni, używając takiej ławki zamiast kilku krzeseł;
 • na korytarzu, jeśli jest miejsce i po prostu nie ma gdzie usiąść.

Zasada wytwarzania takiego pudełka jest podobna do powyższej, więc tylko trzeba zorganizować siedzisko z góry, a sama rama musi być wystarczająco mocna, aby wytrzymać ciężar człowieka. Warto również zadbać o to, aby dolna i górna część pudełka osobno, w przeciwnym razie jest to zwykłe miejsce do przechowywania, tylko wygodniejsze.

Opieka w sklepie z warzywami nie jest szczególnie trudne - jest to konieczne zachowaj czystość i uważaj na owady, które mogą zepsuć owoce.

Ponadto, nie wolno dopuścić do zamoczenia pudła, nadmierna wilgoć zepsuje zarówno jego zawartość, jak i zawartość. Takie pudełko można wykorzystać o każdej porze roku - w lecie przydaje się do przechowywania sezonowych warzyw, jeśli są one kupowane partiami.

Ciekawy pomysł zorganizowania małego magazynu na warzywa i owoce

W takich pudełkach wygodnie jest przechowywać niewielką ilość warzyw, które są niezbędne codziennie

W ten sposób wygodnie i pięknie jest skonstruować miejsce do przechowywania warzyw

Wiklinowe kosze - doskonała alternatywa dla pudeł

Podobno aranżacja domowego przechowywania warzyw - to wcale nie jest trudne, nawet jeśli wykonujesz całą pracę przed sobą. Tymczasem daje to możliwość osobom, które nie mają piwnicy ani piwnicy do przechowywania warzyw tak długo, jak to możliwe, z zachowaniem składników odżywczych i witamin.

Mieszkamy w prywatnym domu, więc warzywa są przechowywane w piwnicy. Ale spodobał mi się pomysł zorganizowania domowego przechowywania warzyw. Zostawiłem skrzynie mojej babci, oczywiście, w odrapanych. Ale jeśli odświeżę ich stan, myślę, że będzie to bardzo miłe. Chcę zrobić szuflady i ławki. Tylko w pierwszej kolejności należy się upewnić, że drzazga nie opuszcza skrzynek. A jeśli malujesz je ponownie, wtedy takie piękno się skończy!

Zgadzam się, że takie pudełka są bardzo praktyczne i wygodne, zwłaszcza w małej kuchni, w której nie ma wystarczająco dużo miejsca. To miejsce jest naprawdę zapisane. Zrobiła podobne pudełka w kraju. Wykonane z drewna, idealnie pasują do wnętrza drewnianego domu. Dzięki temu nie tylko pomagają zaoszczędzić miejsce, ale także doskonale udekorują kuchnię.

Bardzo piękne pudełka! Nadal lubię tworzyć artefakty z plastikowych pudełek, to też nie jest złe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + = 18