Pudełko do przechowywania warzyw na balkonie

Pudełko do przechowywania warzyw na balkonie

W jakich warunkach dopuszcza się przechowywanie warzyw na balkonie w zimie?

Tradycyjne warzywa zimowe to buraki, marchew, cebula, czosnek i ziemniaki. Po przygotowaniu pudełka do przechowywania warzyw na balkonie, możesz cieszyć się świeżymi korzeniami przez całą zimę. Leżą przez długi czas, zachowując witaminy i minerały. Zima - czas jest nieprzewidywalny, ale bez przymrozków przechodzi niezwykle rzadko. Są sposoby, które pomogą ocalić warzywa na loggii, nawet jeśli okno jest bardzo zimne.

Jeśli mieszkasz z nieszkliwionym balkonem, możesz natychmiast zrezygnować z próby wyposażenia go do przechowywania warzyw. Gdy temperatura obniży się do co najmniej -1 ° C, ziemniak stanie się bezużyteczny - uzyska słodki smak i staje się miękki w dotyku. Jeśli zadbałeś o ciepło w domu, a twój balkon jest oszklony, możesz zaplanować ustawienie specjalnego pudełka do przechowywania warzyw korzeniowych.

Nie można dokładnie obliczyć różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz loggi, ponieważ współczynnik zależy od wielu czynników:

 • wysokiej jakości okna (najlepsza izolacja termiczna może pochwalić się plastikowymi oknami);
 • grubość podwójnie oszklonych okien;
 • obszar szyby zespolonej;
 • wielkość loggi;
 • temperatura wewnątrz mieszkania itp.

Warunki przechowywania warzyw i niektórych owoców

Aby zdecydować, czy w zimie na balkonie można przechowywać warzywa, a nawet niektóre owoce, należy umieścić termometr i śledzić temperaturę. Porównaj wyniki z poniższą tabelą.

Jeśli znak termometru często spada poniżej 0 ° C, warto pomyśleć o rozmieszczeniu specjalnego pudełka do przechowywania żywności w zimie. Można to zrobić niezależnie, bez kosztownych kosztów. Wystarczy trochę wysiłku fizycznego i umysłowego.

Do przechowywania warzyw możesz użyć:

 • termo-szafka;
 • elastyczna piwnica;
 • plastikowe pudełko;
 • drewniane pudełko z warstwą trocin;
 • domowe pudełko z ogrzewaniem;
 • stara lodówka.

Jest to wariant urządzenia zakupowego do ochrony zbiorów w zimie. Warto dużo, ale cena jest uzasadniona, ponieważ zwalnia właściciela mieszkania z niepotrzebnych kłopotów i ryzyko pozostania bez zapasów zimowych. Szafki mogą być dowolnej wielkości (osobno dla każdej loggi). Pracują z sieci, więc powinieneś zadbać o okablowanie elektryczne na balkonie.

Szafa termiczna nie tylko niezależnie reguluje temperaturę, jest wyposażona w system wentylacji. Nie będziesz musiał stale przewozić worków z warzywami korzeniowymi. Ryzyko, że produkty ulegną pogorszeniu, znacząco spada. Temperatura w pojemniku zwykle waha się od +2 do +7 ° C, co zapobiega gniciu owoców.

"Piwnica balkonowa" - wersja budżetu pieca. Zewnętrznie wygląda jak duży plecak, składany, lekki i zwarty. Wykonany jest z trójwarstwowej, odpornej na wilgoć tkaniny i podszewki, jest wyposażony w czujnik termoregulacyjny, a także działa z sieci elektrycznej. Jego zalety:

 • Lato można złożyć i ukryć na półce, aby nie zagracało połowy loggi;
 • "nie ciągnie" więcej energii niż zwykła żarówka.

Przechowywanie warzyw w plastikowych pudełkach jest metodą dla tych, którzy są zbyt leniwi, aby zaangażować się w budowę bardziej poważnego projektu. Jeśli jednak klimat w twoim regionie nie jest zbyt surowy, możesz użyć takich pojemników. Muszą być instalowane nie na podłodze, ale na stojakach, tak aby znajdowały się 15 cm od podłogi i ścian. Warzywa powinny być wentylowane. Pakowane worki z ziemniakami lub innymi warzywami należy wlewać trocinami. Jeśli temperatura na balkonie spada poniżej 0 ° C, rozgrzej pudełka za pomocą koców, starych kurtek lub pianki polistyrenowej.

Drewniane pudełko z warstwą trocin

Aby wyprodukować taki pojemnik, nie potrzebujesz specjalnych umiejętności. Wszystko, czego potrzebujesz, to dwie skrzynki o różnych rozmiarach i worek trocin. Jedno pudełko powinno być większe, drugie mniejsze. Na dnie dużej drewnianej pojemnika warstwowego arkusza kartonu lub tkaniny i wylano warstwę wiórów drzewnych w 10 cm. W górnej części wiórów jest mniejsze pole, a szczelina pomiędzy ścianami bocznymi gęstą wypełniono trociny (odległość powinna znajdować się pomiędzy dwiema ściankami skrzynki co najmniej 10 cm).

Ziemniaki można przechowywać w jednym dziale z burakami: doskonale pochłania nadmiar wilgoci.

Podczas przechowywania warzywa muszą być przykryte pokrywką. Jeśli loggia nie jest zaizolowana i często temperatura jest ujemna, pudełko powinno być pokryte materiałami ocieplającymi. Jednak eksperci twierdzą, że taki sprzęt może utrzymać zbiory w zimie nawet w temperaturze -15 ° C.

Taki wynalazek jest konieczny dla osób z nieogrzewaną loggią, która często mrozi mrozy. Jego produkcja wymaga pewnego wysiłku i pomysłowości. Ogrzewanie można ustawić na dwa sposoby: suszarkę do włosów z małą mocą lub lampy o mocy 40 W. Suszarka włączy się automatycznie, ogrzewając zawartość pudełka i jednocześnie wentylując powietrze.

Z drewnianych belek należy wykonać szkielet o wymaganej objętości. Na ścianach przymocuj arkusze sklejki i nie zapomnij o otworze na rurę, przez którą ciepłe powietrze będzie pochodzić z suszarki do włosów. Od wewnątrz ściany są pokryte foliowym materiałem izolacyjnym. W wyciętym otworze włóż rurkę i wykonaj w niej otwory, aby powietrze w pudełku rozprowadzało się równomiernie.

Drugą opcją jest przymocowanie blaszanej tuby do pudełka i umieszczenie w niej lampy żarowej. Ciepło jednej żarówki wystarcza do utrzymania wymaganej temperatury wewnątrz pojemnika nawet w mrozie.

Jeśli jesteś zbyt leniwy rękodzieła szafy ręcznie i zakup „piwnic” nie może sobie pozwolić, można użyć starego radzieckiego lodówka (jeżeli wielkość loży i lodówka). Połóż go na podłodze drzwiami do góry, zamieniając je w "skrzynię". Będzie mógł chronić zbiory przed mrozem. Jednak nie zapomnij o okresowej wentylacji ziemniaków lub cebuli, ponieważ kondensat zbierze się w lodówce.

Znając warunki przechowywania warzyw na balkonie i wszystkie możliwe sposoby, aby je chronić przed mrozem, możesz uratować zbiory do wiosny. Najbardziej dogodne są elastyczna piwnica i piekarnik. Ale jeśli nie masz możliwości zakupu takiego urządzenia, możesz zbudować samodzielnie wykonaną drewnianą szafkę, która przyniesie Ci wiele korzyści i pomoże Ci dużo zaoszczędzić.

Dziewczyny, ciągle myślimy o codziennych problemach i zapominamy o sobie. Tak, mamy czysty dom, myjemy i myjemy rzeczy, zawsze jest coś do jedzenia. Ale miałem wrażenie, że mój mąż ma kochankę, prawdopodobnie z powodu mojej nadwagi. Tutaj patrzę na Olyę Cartunkov z KVN, co za głupiec straciła 30 kg w ciągu kilku miesięcy, a ja przestrzegałem jej diety, są już pierwsze wyniki - 10 kg. I natychmiast mój mąż zaczął zwracać większą uwagę na mnie w łóżku. Kogo obchodzi, jak schudłeś, Kartunkova może przeczytać tutaj. Mówię tylko, że pracownik sam się sprawdził.

i ich zapis

Pytania i sugestie: [email protected]

Uwaga, proszę! Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko za zgodą administracji i z aktywnym linkiem do źródła.

Przechowywanie warzyw na balkonie w zimie: piwnica, skrzynka, termo-szafka

Pomimo tego, że w zimie istnieją pewne trudności w utrzymaniu niektórych produktów, dzięki kompetentnemu podejściu masz jednocześnie kilka możliwości rozwiązania ewentualnych problemów. Ciepłe pudełka do przechowywania warzyw na balkonie mieszkań od dawna są rozpowszechnione wśród naszych współobywateli.

Tradycje przechowywania ziemniaków i innych warzyw i owoców (jabłka, marchew, buraki) i słoików dżemu z kapustą i inne zachowania w domu mamy - bardzo długo. Nasi dziadkowie zrobili tak każdego roku od tego czasu, o ile zapasy objętość udało się zgromadzić na zimę, ustalona na wiele sposobów, jeśli nie przetrwanie, to przynajmniej, poziom mocy. Dzisiaj jest bardzo inny czas, a większość produktów jest dostępna w supermarketach. Niemniej jednak tradycja tworzenia swoistego "magazynu warzywnego" w domu nie poszła nigdzie, choć stała się znacznie mniej popularna niż wcześniej.

Obecnie większość ludzi mieszka w mieszkaniach miejskich, a nie w domach wiejskich, jak wcześniej. W związku z tym warunki przechowywania dzisiaj są znacznie bardziej ciasne, w porównaniu z warunkami panującymi w stodołach we wsi. Nie ma zbyt wielu opcji, a jedną z najczęstszych jest piwnica do przechowywania warzyw na balkonie.

Przyczyny tego, wielu lubi tworzyć akcje - najbardziej różne. Oto tylko kilka z nich:

 • Zaufanie, które wyrosło w ogrodzie jego własnego letniego domku - o wiele lepsze pod względem czystości i ekologii.
 • Niższe koszty warzyw, które można kupić jesienią na rynku rolników, zamiast chodzić za każdym razem do lokalnego supermarketu.
 • Ktoś ma przyjaciół lub krewnych na wsi lub posiadanie własnego domu wakacje / urlop który okresowo „dostawa” dary natury: ziemniaki, kapusta, buraki, papryka, zamykania i tak dalej. Wszystko to musi być gdzieś przechowywane.

Większość balkonów lub loggi w wysokich budynkach nie jest podgrzewana. Dlatego trzeba znaleźć wyjście z sytuacji, tworząc niezawodne "lodówki", które pomogą przechowywać plony, zapobiegając zamarzaniu w mrozie i zapewniając odpowiednią temperaturę przechowywania. Niemniej jednak, oprócz faktycznej temperatury i konstrukcji takiego termo-pojemnika na zimnym balkonie, należy wziąć pod uwagę wiele innych rzeczy.

Oto kilka warunków, które są niezbędne do późniejszego pomyślnego zapisania treści:

 • Aby przechowywać warzywa w zimie (ziemniaki, marchew, kapusta i wiele innych), należy je odpowiednio zebrać. Zbieranie powinno odbywać się przy suchej pogodzie.
 • Następnie roślina powinna leżeć w suchym miejscu.
 • Unikaj ekspozycji na światło słoneczne.
 • Ważne jest, aby uporządkować uszkodzone i zepsute instancje. W przeciwnym razie wszystkie twoje wysiłki, by stworzyć pudełko na ziemniaki na balkonie, mogą okazać się daremne: taka plama po prostu zniknie.

Rada! W każdym przypadku podczas przechowywania należy zapewnić dobrą wentylację: dostęp i cyrkulacja powietrza wydłuży "żywotność" uprawy.

Nawiasem mówiąc, jest jeszcze jeden ważny warunek. Polega ona na zapewnieniu odpowiedniego poziomu wilgotności, który powinien być mały, nie przekraczający 50%.

Dzięki ich projektowi wszystkie takie systemy są podzielone na 2 główne typy:

 1. Elastyczne szafki termiczne do przechowywania warzyw. Zdalnie przypominają dużą, ciepłą torbę, wykonaną na bazie materiału tekstylnego. Oczywistą zaletą termo-torby jest to, że pod koniec sezonu zimowego można ją złożyć, oszczędzając w ten sposób dużo miejsca.
 2. Izolowane pudełka, które są solidną konstrukcją wykonaną z materiału. Najczęściej używa się drewna (deski, sklejka, płyty OSB itp.).

Cache starej lodówki

Ponadto różne urządzenia do składowania są klasyfikowane zgodnie z materiałem, z którego są wykonane (drewniane, z wodoodpornej, wytrzymałej tkaniny, tworzywa sztucznego, z metalową ramą), a także z tym, czy takie miejsce do przechowywania ma ogrzewanie. Objętość w nich również może być różna, czasami różnią się one układem półek (poziomych lub pionowych).

Do notatki! Dla dodatkowej wygody i wykorzystania wolnej przestrzeni, z górnej części takich zimowych pojemników zrobiona jest ławka, a czasem nawet mała sofa, która latem będzie służyć jako bankiet, gdzie można usiąść i odpocząć.

W przypadku konstrukcji bez dodatkowego ogrzewania elektrycznego najlepiej jest używać ich w miejscach, w których nie ma bezpośredniego kontaktu z mroźnym powietrzem. Innymi słowy, mówimy o wejściach, wspólnych korytarzach, przeszklonych loggiach i tak dalej. Chociaż na niektórych zamkniętych balkonach lepiej jest zainstalować ogrzewaną, ciepłą skrzynkę, najlepiej wyposażoną w termostat. Dzięki temu można regulować temperaturę powietrza w środku. Zakres może się różnić, na przykład od 0 do 10 stopni, w zależności od tego, jakie produkty zamierzasz tam przechowywać. Również poziom zużycia energii elektrycznej dla nich będzie różny. W każdym razie, więc będzie bardziej niezawodny, warzywa w takiej lari nie zamarzną, a puszki z kapustą lub marynowanymi grzybami - nie zrywają z mrozem.

Do przechowywania warzyw na balkonie w zimie jest całkiem możliwe i w elastycznym pojemniku, który przypomina dużą torbę lub plecak. Takie konstrukcje są bardzo praktyczne, ponieważ, jak już wspomniano, mogą być w razie potrzeby usunięte lub tymczasowo przeniesione. Niektóre modele są wyposażone w ogrzewanie z termostatem. Z drugiej strony możesz zrobić na balkonie pudełko na warzywa własnymi rękami, czego nie można powiedzieć o miękkim worku, którego produkcja w większości przypadków odbywa się w sposób przemysłowy. Takie rzeczy zwykle lepiej kupić w sklepie niż zrobić samemu. Ze względów praktycznych nie można wykonać otomany, sofy lub siedziska z torby termoizolacyjnej. Wszystkie rodzaje projektów mają swoje wady i zalety. Każdy wybiera wariant niezależnie, wychodząc z warunków i wymagań.

Jaka temperatura może wytrzymać taka konstrukcja. Wszystko zależy od kilku kryteriów, w tym od tego, jak ciepła jest szafka na warzywa, czy w niej jest dodatkowa izolacja, czy balkon jest otwarty, czy zamknięty itd. W każdym razie lepiej nie przechowywać produktów w temperaturze -30 ° C i niższej. Nawiasem mówiąc, to samo zalecenie dotyczy również ocieplenia, ponieważ w zbyt wysokiej temperaturze ziemniaki i inne warzywa mogą zostać uszkodzone. Pożądane jest, aby ściany piwnicy nie były cienkie i spełniały funkcję izotermy nawet przy dodatniej temperaturze.

Jeśli chcesz, możesz zrobić pudełko na ziemniaki na balkonie własnymi rękami, bez zamawiania go od zewnętrznych specjalistów. Najprostsza konstrukcja nie jest wyposażona w ogrzewanie i zasilanie. Przed przystąpieniem do bardziej szczegółowych instrukcji krok po kroku, konieczne jest ogólne określenie głównych zaleceń dotyczących produkcji, instalacji i wyboru miejsca.

W tych przypadkach, w których jesteś szczęśliwym posiadaczem dość obszernego balkonu lub loggii i jeśli zamierzasz przechowywać warzywa co zimę, warto pomyśleć o stworzeniu solidnej stacjonarnej piwnicy, która będzie mogła przetrwać przez kilka lat.

Zalecenie! W wielu przypadkach można stosować również improwizowane materiały, a także resztki desek lub sklejki leżące bezczynnie na daczy lub w garażu.

Należy zadbać o to, aby ziemniaki (lub inne warzywa) nie stykały się z cegłami, betonem i innymi podobnymi materiałami, ponieważ może to spowodować gnicie, aw rezultacie psucie się. W tym celu zarówno boczne powierzchnie, jak i "podłoga" zimowego schowka muszą być przycięte innymi materiałami. Najlepiej, jeśli to drewno.

W przypadku Chruszczowa lub innej podobnej obudowy z balkonem o małym obszarze można wykonać pojemnik z pionowym ładunkiem. Ponadto, wieczko może być dodatkowo izolowane, ponieważ za pośrednictwem górnej części może nastąpić największa utrata ciepła. Alternatywnie, od wewnątrz można go przykryć folią lub po prostu przykryć pokrywę dowolnym materiałem, na przykład kocem, narzutą, starą kurtką i tak dalej.

Jak widzimy, istnieje wiele opcji tworzenia skrzyni do przechowywania ziemniaków na balkonie w zimie. Zatrzymajmy się nad jednym z nich, który może być najbardziej uniwersalny i odpowiedni dla prawie każdego mieszkania. Podajemy główne etapy niezależnej produkcji:

 1. Przede wszystkim dokładnie zmierzyć przestrzeń swojego balkonu. Pomoże to dokładnie zrozumieć, jakie masz opcje i upewnić się, że możesz wykonać projekt pewnej próbki i wymiarów.
 2. Staraj się zaplanować wszystko w taki sposób, aby głębokość Twojej piwnicy nie przekraczała 0,7 metra. W przeciwnym razie (przy obciążeniu pionowym) nie będzie łatwo uzyskać stamtąd warzyw lub puszek ze wschodem słońca. Zwłaszcza - od samego dołu. Możliwości w każdym przypadku powinny wystarczyć na przyzwoitą ilość "treści".
 3. Przygotuj belki do ramy, a także sklejki, BSS lub płyty wiórowej do okładzin przyszłych ścian. Aby uniknąć pojawiania się i rozprzestrzeniania pleśni i grzybów w przyszłości, należy pokryć je lakierem lub specjalnym związkiem. Po zakończeniu suszenia zaznacz je w miejscach cięcia.
 4. Łącznie powinieneś mieć 4 stojaki, które określą wysokość pudełka, a także 12 poziomych (2 na każdej powierzchni, w tym i na pokrywie).
 5. Za pomocą gwoździ lub śrub zbuduj ramę podtrzymującą zarówno sam pojemnik, jak i pokrywę, która go przykryje.
 6. Następnie bierzemy materiał w arkuszach, który przygotowaliśmy, aby przyjąć, że jest to sklejka, i wyciąć z niego 2 powierzchnie dla każdej powierzchni konstrukcji: okładki, ściany główne i boczne, a także dzień. Wewnętrzne arkusze, w tym samym czasie, powinny być mniejsze o 100 mm. w każdej płaszczyźnie.
 7. Wytnij 6 paneli na pokrywę, dolną, przednią i tylną ścianę odpowiednio z izolacji (pianki lub ekstrudowanej pianki polistyrenowej). Alternatywnie można użyć kamiennej (mineralnej) waty. Pożądane jest, aby wełna mineralna była dostatecznie gęsta. Zapnij wszystko, obramuj ramę arkuszami ze sklejki. Następnie wykonaj pokrywkę, stosując tę ​​samą technologię.
 8. Za pomocą zawiasów można przymocować pokrywę. Z drugiej strony jest dopuszczalne, aby można go było łatwo usunąć.
 9. I na koniec, z zewnątrz możesz przetworzyć otrzymaną ciepłą skrzynkę za pomocą specjalnego lakieru. Pomoże to zachować drewno przed wilgocią atmosferyczną.

Zatem sama szafka jest gotowa. Należy zauważyć, że końcowy montaż całej konstrukcji lepiej już wyprodukować na balkonie. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że po prostu nie pasuje do drzwi balkonowych lub okna.

Prawidłowe przechowywanie warzyw na balkonie w zimie oznacza obecność dobrego mikroklimatu. Najpierw możesz zrobić małe dziury lub okresowo otwierać piwnicę. Po drugie, możesz stworzyć prosty system "ogrzewania". Wykonując mały rowek obok pokrywy, można umieścić zwykłą żarówkę, tzw. "Nośną", jeśli to konieczne (na przykład w przypadku gwałtownego spadku temperatury na zewnątrz). Jedna lampka do prania, powiedzmy 100 watów, wystarczy, aby zapewnić dodatkowe ogrzewanie wewnątrz. Aby dostać się na balkon, możesz użyć zwykłego przedłużacza. Przełącznik należy zainstalować w mieszkaniu, aby za każdym razem nie musieć wychodzić na zimny balkon lub loggię.

Rada! Alternatywnie można użyć starej niedziałającej lodówki. Nawet w tym stanie ma dobre właściwości termoizolacyjne. Poza tym ma już działające drzwi. Możesz także użyć przerobionych starych mebli lub paczki gęstej piany.

Po prostu włącz światło, nic więcej. Projekt jest bardzo prosty, ale jednocześnie całkiem skuteczny. Nawet jedna żarówka wystarcza, aby warzywa w pudełku nie zostały zamrożone. Ponadto nie można włączyć żarówki na stałe. Pozwól mu działać przez kilka godzin, a następnie można go wyłączyć. Włącz to może, w tym, i w nocy, gdy temperatura ulicy znacznie spada.

Duże "pudełko" można podzielić na sekcje

Zużycie energii elektrycznej, pod warunkiem, że żarówka będzie świecić (i odpowiednio ogrzewać wewnętrzną przestrzeń skrzyni balkonowej) jest niestabilne, nie przekroczy rozsądnych limitów. Ale będziesz mieć pewność, że wszystkie warzywa, ziemniaki, marchew, kapusta, papryka, buraki itp. W tej szafce termicznej będą po pierwsze suche, a po drugie, nie zamarzną. Jeśli zużycie energii w ogóle Cię nie niepokoi, to zamiast (lub jednocześnie) z lampą żarową można użyć konwencjonalnej suszarki do włosów. Jego zaletą jest to, że znacznie się nagrzewa i znacznie szybciej wypycha gorące powietrze. Ponadto można go również zdalnie sterować z pomieszczenia.

Ważne jest, aby zrozumieć! Przy stosowaniu żarówek lub urządzeń elektrycznych szczególną uwagę należy zwrócić na kwestie bezpieczeństwa.

Aby zapewnić dodatkową izolację w przypadku szczególnie silnych mrozów, dodatkową izolację cieplną można wykonać, owijając balkonową "spiżarnię" kocami lub gęstą odzieżą. I nie powinno to być na zimnej płycie betonowej balkonu, ale na arkuszu z grubej płyty wiórowej, gęstej pianki i innych podobnych powierzchni. Alternatywnie można zainstalować termometr z czujnikiem wewnątrz języka. W ten sposób będziesz kontrolować temperaturę wewnętrzną. Takie ciekawe, ale proste pomysły mogą być używane przez wszystkich. Najważniejsze to być mądrym i nie bojącym się rozwiązywać zadań. Wszystko to pomoże zachować twoje zbiory do wiosny w bezpieczeństwie i uczciwości.

Zdjęcia przykładów tego, co może stanowić lodówka na warzywa na balkonie. Kliknij, aby powiększyć:

Większość ludzi, którzy budują domek letni doskonale wie, że powinno to być nie tylko miejsce pracy i uprawy, ale także w tym samym miejscu, w którym można odpocząć od tętniącego życiem miasta i podziwiać piękne widoki natury i miejsca.

Dzikie zwierzęta i ptaki żyjące w przyrodzie nie mogą liczyć na to, że w zimie ktoś im pomoże, tak jak ich udomowionych "braci".

Każdy z nas uwielbia pięknie zaprojektowane wnętrze. To zaangażowanie staje się szczególnie pożądane, gdy rozwiązania wewnętrzne wpływają na dobry nastrój i radość dla naszych bliskich i bliskich.

Każdy sumienny właściciel powinien dbać o komfort swoich pupili, kierując się słynnym cytatem z "Małego Księcia": "Odpowiadamy za tych, którzy oswoili".

Wcześniej czy później większość z nas staje przed wyzwaniem kupowania nowych mebli, w tym krzeseł. W tym samym czasie nie zawsze ma sens kupowanie nowych mebli po dość wysokich cenach, ponieważ możemy przywrócić stare krzesła.

 • O projekcie
 • Reklamodawcy
 • Informacje zwrotne
 • Mapa strony

Cytowanie materiału jest dozwolone tylko wtedy, gdy określone jest aktywne indeksowane łącze źródłowe.

Warianty piwnic na balkon

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, w wielopiętrowym budynku, nieuchronnie będziesz mieć pytanie, gdzie i jak przechowywać warzywa w zimie. Mieszkańcy pierwszego piętra organizują piwnicę tuż pod loggią lub balkonem, wycinając dziurę w podłodze i wykopując piwnicę.

Do takich manipulacji trzeba uzyskać wiele zezwoleń od różnych władz i zgody wszystkich właścicieli domów, jest to niezwykle problematyczne. Dlatego wyjście dla mieszkańców wieżowców to tylko jeden - aby urządzić piwnicę bezpośrednio na balkonie. Możesz kupić gotowy termokonter lub zbudować sklep warzywny na balkonie własnymi rękami.

Problem przechowywania warzyw na balkonie jest aktualny, więc rzemieślnicy ludowi i producenci przemysłowi zaprojektowali specjalne pudełka, które symulują mikroklimat podobny do warunków przechowywania warzyw w prawdziwej piwnicy.

 1. Szafka termiczna to gotowa piwnica do przechowywania warzyw, nadająca się do stosowania w temperaturach do -40 ° C, można ją kupić w sklepie. Obudowa jest metalowa, z farbą proszkową, wewnętrzne pudełko wykonane jest ze stali ocynkowanej. Zwykle ma pojemność 300 litrów, wyposażony w system wentylacyjny. Wbudowane markizy elektryczne i termostat automatycznie utrzymują temperaturę przechowywania warzyw + 2 ... + 10 о С, piwnica jest podłączona do domowej sieci elektrycznej. Standardowa głębokość wynosi 0,5 m, maksymalna wysokość to 1,2 m, szerokość 0,85 m.
 2. Miękki elektryczny pojemnik - termo-puchar na balkon, wygląda jak duża torba. Piwnica wykonana jest z 2 warstw materiału hydrofobowego, między którymi znajduje się warstwa synefoniczna. Zachowanie warzyw jest zapewnione, w temperaturze od -40 do +5 o C, automatycznie, za pomocą wbudowanych grzejników drucianych i cyfrowego termostatu. Zaletą piwnicy jest niewielka waga, 3,5-5 kg ​​i wygodne gabaryty dla zakwaterowania na balkonie lub balkonie.
 3. Zbudowanie piwnicy na balkonie własnymi rękami to najpopularniejszy i najbardziej budżetowy sposób przechowywania warzyw w mieszkaniach miejskich. Przechowywanie warzyw w domu to rozgrzana szafka termoizolacyjna, w której zainstalowano pudełko z warzywami. Obudowa pomaga stworzyć sprzyjający mikroklimat wewnątrz plonu do przechowywania plonu: kapusta, ziemniaki, jabłka zachowują świeżość, nie zamrażają i nie wysychają. Technologia tworzenia pudełka jest prosta, wtedy powiemy Ci, jak zrobić piwnicę na balkonie własnymi rękami.

Miękka piwnica do przechowywania warzyw

Szafa Thermo - piwnica przemysłowa na balkonie do przechowywania warzyw

Wymiary

Wystarczy pamiętać, że szczególne wymagania dotyczące wielkości pudełka nie jest obecny, ale wskazane jest, aby korzystać z piwnicy powierzchni użytkowej, jak to możliwe, więc optymalna wielkość skrzynki na balkon: H * W * D - 1200 * 1000 * 600 mm. Ostatecznie wszystko zależy od miejsca, które planujesz przeznaczyć w piwnicy na balkonie do przechowywania warzyw w zimie.

Aby zrobić mini piwnicę na balkonie, będziesz potrzebował materiałów do poszycia, do wyboru: deska o grubości 20 mm, sklejka, płyta wiórowa. Do ramy - bruski 20 * 40 mm lub 40 * 40 mm. Wszystkie materiały zaleca się impregnować kompozycjami ognioodpornymi i przeciwgrzybiczymi, a następnie nałożyć warstwę hydrofobową: olej maszynowy, olej lniany, podkład i lakier.

Sklejka - niezawodny i trwały materiał do wykonania skrzynki na balkonie

Do izolacji termicznej skrzynki na balkonie odpowiednia piankowa izolacja z polistyrenu, wełna mineralna, stare koce. Jeśli obszar w zimie nigdy temperatura spadnie poniżej 20 ° C, a pokój jest izolowany, może to być piwnica na balkonie bez elektryczności, a następnie trzeba będzie dodatkowo folia izolacyjna - Izolon.

Przejdźmy do pracy:

Budujemy cokół pod piwnicą o wysokości 50-100 mm, aby odizolować dno skrzynki od zimnej podłogi. Wymiary zewnętrzne powinny odpowiadać obszarowi pudełka. Wykonujemy szkielet prętów, pokrywamy materiał, wkładamy do grzejnika i montujemy cokół w miejscu.

Następnym etapem jest szkielet dla boków kadłuba. Obcinamy pręty, łączymy je w ramy, wzmacniamy krawędzie cokołu za pomocą śrub. Ramki boczne od góry i od dołu mocujemy pręty pomocnicze na rogach. Zakrywamy tylną ścianę i boki.

Następnie tworzymy wewnętrzne pudełko w domowej piwnicy. Wymiary pudełka muszą być po każdej stronie mniejszej niż podstawa o 100 mm, jeżeli 1 warstwa izolacji i 150 mm, o ile są przewidziane 2 warstwy.

Piwnica pod piwnicą, chroni pudełko z warzywami przed zamarzaniem od dołu

Tabela wymiarów, przykład w mm:

Zewnętrzna skorupa, jeśli planuje się zrobić wbudowaną piwnicę na balkonie, to boki są przymocowane do ścian

Rama wewnętrznego pudełka jest również wykonana z prętów i jest osłonięta, po czym przyklejamy izolację. Jeśli skrzynia warzywna na balkonie jest planowana bez ogrzewania, skrzynka jest chroniona 2 warstwami izolacji, a górna jest izolowana folią.

Piwnica na balkonie - ciasto francuskie: skorupa zewnętrzna, grzałka, pudełko wewnętrzne

Jeśli domowa piwnica na balkonie jest planowana bez prądu, to wewnętrzne pudełko instaluje się bezpośrednio na cokole. Szafka do warzyw z ogrzewaniem ustawiona jest na nogach o wysokości 100 mm, wyciętych z prętów.

Następnie, na magnesach lub pętlach przymocowanych do prętów, zainstaluj przednią ścianę głównej szuflady. Jest to konieczne, aby zapewnić swobodny dostęp do luki, którą przewidzieliśmy, instalując skrzynkę na nogach. W tej szczelinie umieszczony jest element grzewczy: żarówka lub grzałka. Ogrzane powietrze wzrośnie do góry, tworząc w ten sposób komfortową temperaturę w całym sklepie warzywnym. Elementy grzejne można wkładać do skrzynki, na warzywa, w tym przypadku przednią ścianę przykręcamy śrubami.

Piwnica, budownictwo na balkonie

Pokrywa jest rzeźbiona zgodnie z zewnętrznymi wymiarami domowej piwnicy, a za pomocą metalowych pętli przymocowujemy ją do pudełka. Po wewnętrznej stronie wieczka przyklejamy izolację.

Fotografia pudełko na balkonie dla przechować warzywa w zimie

Termoregulator w piwnicy to luksus czy niezbędny środek?

Ostatnim etapem instalacji piwnicy na balkonie własnymi rękami jest instalacja termostatu, który utrzyma temperaturę w pewnym zakresie. Instalacja termostatu eliminuje kontrolę mikroklimatu wewnątrz pudła i obawy o bezpieczeństwo upraw podczas Twojej nieobecności.

Najprostszym sposobem na zakup gotowego urządzenia lub użycie czujnika temperatury z lodówki, zapewniają przekaźnik, dzięki któremu można ustawić żądaną temperaturę. Termostat jest instalowany w obiegu grzewczym, czujnik automatycznie steruje włączaniem i wyłączaniem grzałek w trybie automatycznym. Zwykle jako czujnik temperatury stosuje się tranzystory, termistory i diody. Prosty schemat połączeń można pobrać z forum entuzjastów radia i zrobić termoregulator do piwnicy na balkonie własnymi rękami.

Najtańszym sposobem automatyzacji ogrzewania i monitorowania temperatury wewnątrz pojemnika na warzywa jest czujnik zerowy w domu. Zasada działania opiera się na fizycznych właściwościach wody: w temperaturze 0 ° C zamarza i rozszerza się. Ta właściwość służy do otwierania i zamykania obwodu mocy. Woda ma wysoką bezwładność cieplną, dlatego ogrzewanie i chłodzenie trwa długo, więc dla czułości czujnika optymalne jest użycie objętości 200 ml i zainstalowanie go w najzimniejszym miejscu.

Czujnik w piwnicy na balkonie może być wykonany ze szklanego słoika, napełnić go wodą i opuścić tam pływak - piankę, z płytką zamykającą. Zamknij pokrywę ze stykami, które muszą być podłączone do systemu grzewczego. Aby wyregulować czujnik temperatury, wystarczy pozostawić odstęp 2 mm między pływakiem a pokrywą. Podczas zamrażania woda rozszerzy się, pływak podniesie się i zamknie styki, ogrzewanie piwnicy się zaświeci. Gdy temperatura wzrośnie powyżej 0 ° C, lód zacznie się topić, a kontakty się otworzą.

W artykule przeanalizowaliśmy, jak rozmieścić pełną piwnicę na balkonie, w której warzywa nie gniją, nie zamrażają i zachowują swoje właściwości do następnego zbioru. Który ze sposobów jest dla ciebie wygodniejszy, co przechowywać na balkonie w piwnicy, jakie warzywa dać pierwszeństwo - to zależy od Ciebie. Z kolei podkreślamy, że każda z proponowanych metod piwniczki, gwarantuje bezpieczeństwo warzyw przez całą zimę.

Jestem zdezorientowany pokrywką, czy zimno nie dostanie się do pudełka?

Jeśli jesteś zimny, piwnica może być izolowana poprzez przyklejenie taśmy uszczelniającej na obwodzie pokrywy.

Zasadniczo zrobić pudełko na balkonie ze sklejki? Po co przetwarzać materiały?

Box na balkonie mogą być wykonane z dowolnego materiału, przynajmniej z części starych mebli ... Jeśli materiały nie są leczone, piwnica nie będzie służył przez długi czas, nieuchronnie będzie grzyb, również wewnątrz pudełka będą elementy grzejne, aby uniknąć pożaru, to lepiej być bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 4 =