Pudełka na kwiaty wykonane z drewna

Pudełka na kwiaty wykonane z drewna

Jak samemu zrobić pudełko z kwiatami?

Jeśli chcesz zrobić pudełko z kwiatami własnymi rękami, musisz najpierw zadbać o dostępność wszystkich niezbędnych materiałów i narzędzi. Jako odpowiednie rozwiązanie oczywiście działa drewno. Rozmiar i kształt, które możesz wybrać samemu, te parametry zależą nie tylko od twoich preferencji, ale także od lokalizacji struktury.

Przygotowanie materiałów i narzędzi

Aby wykonać pudełko na kwiaty własnymi rękami, potrzebujesz elektrycznej wyrzynarki, samolotu, szlifierki, młotka, kwadratu, śrubokrętu, taśmy mierniczej, a także szczypiec. Za brak układanki można użyć piły. Jednak praca w tym przypadku będzie nieco bardziej skomplikowana, a sam proces będzie dłuższy. Projekt jest wybierany w zależności od dostępności odpowiedniego sprzętu, jeśli chcesz pracować ręcznie, najłatwiej jest zrobić proste prostokątne lub kwadratowe pudełko. Natomiast jeśli dostępne jest narzędzie elektryczne, pozwala na wykonanie dowolnych projektów. Skrzynkę na kwiaty można wykonać z kawałków płyty OSB, arkusza sklejki, a także różnych stojaków i desek. Grubość tej ostatniej powinna wynosić 10 milimetrów lub więcej. Aby wyleczyć powierzchnię i zabezpieczyć materiał przed negatywnym wpływem owadów i mikroorganizmów, konieczne jest przygotowanie kompozycji antyseptycznej. Drewno będzie wyglądać bardziej atrakcyjnie, jeśli zostanie potraktowane plamą, ale zrobi to każda inna kompozycja kolorystyczna. Mocowanie detali można wykonać za pomocą wkrętów samogwintujących, gwoździ lub kleju. Bardzo często mistrzowie stosują dwie metody mocowania na raz.

Technologia tworzenia pudełka na kwiaty

Jeśli zdecydujesz się zrobić pudełko na kwiaty własnymi rękami, to w pierwszym etapie musisz użyć desek, których szerokość wynosi 20 cm, z których będziesz musiał odciąć elementy, będą to trzy długie elementy, które będą się znajdowały na desce i na dole. Podczas gdy pozostałe dwa będą używane do celów. Te ostatnie powinny być nieco szersze niż dno. Różnica polega na grubości ścian bocznych. Szczegóły należy traktować za pomocą strugarki, a następnie za pomocą dużego papieru ściernego. Na krawędziach muszą być wywiercone otwory, 4 muszą być umieszczone w końcowych półfabrykatach, a pozostałe trzy - z boku.

Cechy zespołu konstrukcji

Przy wykonywaniu skrzynek balkonowych na kwiaty własnymi rękami, przy montażu boków i dna należy użyć wkrętów do drewna, których długość wynosi 50 milimetrów. Dopiero wtedy możesz przystąpić do instalacji końcowych części. Po złożeniu pojemnika z kwiatami, jego powierzchnię można zmielić za pomocą drobnego papieru ściernego w celu przeprowadzenia tych manipulacji. Drewniana skrzynia musi być zaimpregnowana w ostatnim etapie za pomocą kompozycji antyseptycznej, nie zapomnij o jednej stronie, podczas gdy na zewnątrz produktu można pokryć plamą, szkliwo lub lakier jest również idealny do tych celów.

Wykonanie skrzynki z kwiatów z palet

Skrzynki balkonowe na kwiaty własnymi rękami mogą być wykonane z palet. Aby to zrobić, stare stoisko należy rozłożyć na osobne części, paski należy delikatnie przygwoździć gwoździem. Jeśli chodzi o elementy mocujące, należy je wyjąć przy pomocy szczypiec. Jeśli są uszkodzone i zgniłe listwy, należy je usunąć. Zazwyczaj z tych produktów jest około dziesięciu odpowiednich desek. Drewno należy przyciąć do wymaganej wielkości, a następnie wyczyścić ścierną skórą. Następnym krokiem jest złożenie górnej ramy i dolnej podstawy. Dwie części należy przymocować za pomocą bocznych paneli, w tym celu użyć gwoździ. Ozdobne paski umożliwią maskowanie stawów. Teraz mistrz może rozpocząć prace wykończeniowe z użyciem farb i lakierów.

Jeśli zdecydujesz się zrobić takie drewniane pudełko na kwiaty własnymi rękami, wtedy zewnętrzna powierzchnia może być ozdobiona drewnianymi wiórami. Mogą to być grube gałęzie lub deski, które wyglądają jak płot. W dolnej części musisz wzmocnić nogi, które muszą być wykonane z prętów. Zapewni to wentylację i konserwację drewna w dobrym stanie.

Kwiaty w środku powinny być umieszczone w plastikowych doniczkach, ale jako alternatywne rozwiązanie można wykorzystać rośliny bezpośrednio w pudełku. Wcześniej musisz ułożyć film na dnie, wykonując w nim otwory drenażowe.

Alternatywna wersja pudełka

Zanim zrobisz skrzynkę kwiatową własnymi rękami, mistrz musi uważnie podejść do kwestii selekcji materiału. Jako deski podłogowej może być użyta deska o szerokości 10 cm, do wykonania tego samego zestawu materiałów. Wybierając wysokość pojemnika, możesz wybrać parametr równy 40 centymetrom. Po połączeniu płyt ze sobą możesz zainstalować paski w rogach. Jeśli zamierzasz sadzić rośliny w takich skrzyniach, wówczas należy zapewnić im wsparcie. Aby to zrobić z wąskich pasków należy wyciąć, a następnie powalić ruszt, który musi być przymocowany do gotowej szuflady od środka.

Ci mistrzowie, którzy chcą wykonać pudła na kwiaty własnymi rękami z drewna, trzeba przemyśleć każdy niuans, w szczególności dotyczy to wytrzymałości konstrukcji. W przypadku użycia niskiej jakości drewna, po pewnym czasie konstrukcja zmieni swoje pierwotne wymiary liniowe. Dlatego ważne jest nie tylko obserwowanie technologii pracy, ale także dobór dobrego materiału. Dla próbki można użyć jako materiału, co można znaleźć w garażu lub szopie. Ze starych produktów życia też może się wydarzyć coś bardzo interesującego. Konieczne jest jednak zadbanie o komfort roślin.

Pudełka na kwiaty - świetna dekoracja do domu i ogrodu

Do tej pory każdy ogrodnik (amator lub profesjonalista) chciałby przekształcić swoją stronę w prawdziwe dzieło sztuki. Na szczęście na rynku rosyjskim jest wszystko, co niezbędne. Oczywiście, żadna własna fabuła nie może obejść się bez kwiatów. Wypełniają powietrze cudownymi aromatami, a piękno w momencie kwitnienia sprawi radość każdemu domownikowi.

Pudełka na kwiaty własnymi rękami

Ale z czasem powstaje pytanie, gdzie lepiej jest sadzić kwiaty. Najpierw musisz określić położenie klombu kwiatowego. Po drugie, właściwy wybór pudełka na kwiaty. Najlepiej, jeśli można je wykonać własnymi rękami, ponieważ nie zawsze zakupione pudełka pasują do kształtu, rozmiaru, kształtu.

Na przykład całe terytorium jest zajęte przez nasadzenia lub budynki, a więc chcesz zbudować inny ogród kwiatowy. Aby to zrobić, możesz zbudować tradycyjną doniczkę, która nie wymaga dużo pieniędzy i nie zajmuje dużo czasu.

  1. Trzeba wziąć regularną deskę i pokroić na takie kawałki, w zależności od wysokości wanny. Następnie połącz je ze sobą za pomocą śrub lub gwoździ.
  2. Po tym trzeba wziąć sklejkę i zmierzyć dno, przyciąć, a także dołączyć do wanny. Aby zapewnić niezawodne i długotrwałe użytkowanie, zaleca się związanie go liną i rozmazanie lakierem akrylowym.
  3. Ponadto, aby wygodnie przesuwać ogród kwiatowy w inne miejsce, można zamocować uchwyty po obu stronach. Wanna jest gotowa.

Zaleta takiego pudełka na kwiaty jest to, że podczas przeszczepu rośliny nie zginą w słońcu, ponieważ wannę można przenieść do cienia; te rośliny, które wyblakły, aby wciągnąć na podwórko i rozkwitnąć, by ruszyć się na pierwszy plan.

Żywy żywopłot z pudełek z kwiatami

Na dużych działkach gospodarstwa domowego bardzo piękny będzie wyglądał jak żywopłot. Konieczne jest zbudowanie takiej liczby kadzi, która będzie odpowiadała długości ogrodzenia, a po ułożeniu ich w rzędzie zasadzone będą okazałymi roślinami tego samego rodzaju.

Można również zbudować półkę na zieleń, która zajmie miejsce w kuchni. Następnie łatwo przechodzi na półkę na kwiaty w pomieszczeniach. Do produkcji potrzebne są deski, wkręty, gwoździe, klej. Najpierw musisz zrobić zwykłe długie pudełko na kwiaty, bez blatu. Następnie weź deskę i wyciąć w niej trzy otwory (na garnki) i przymocuj ją do już wykonanego pudełka, tak aby garnki zostały ukryte w pudełku. Z zewnątrz przykryj pudełko mieszanką lakieru i lakieru na bazie oleju na trzech warstwach.

Takie pudła są dobre pod tym względem, że w razie potrzeby można je wynieść na świeże powietrze lub na słońce, jeśli w domu nie ma wystarczającej ilości światła słonecznego, co jest po prostu konieczne dla zachowania zieleni, w przyszłości doniczki z pudełka można dosięgnąć i przesadzić do nich kwiatami.

Pudełka z kwiatami na parapet

Coraz częściej w przypadku domów wiejskich projektowane są skrzynie na kwiaty. W przypadku parapetów, które mają nachylenie, najlepiej wykonać trójkątne płyty i zamocować je na całym obwodzie progu. Układ kwiatów będzie wyglądał znacznie lepiej, a pudełko samo stanie bezpiecznie na swoim miejscu.

Jeśli projekt okna nie ma parapetu, Pudełka zawieszane są za pomocą zwykłych haczyków lub metalowe klamry. Są sprzedawane w każdym supermarkecie budowlanym. Konieczne jest wypełnienie skrzynek ziemią i zasadzenie roślin. Gleba powinna być pokryta 2/3, ponieważ podczas deszczu jest wypłukana i odsłania korzenie kwiatów. Zwykle takie doniczki stawiają rośliny na pierwszym planie, które później pokryją pudełko. A drugi rząd wypełniony jest bujnymi i małymi kwiatami. Im bardziej zwarte rośliny, tym piękniejsza będzie kompozycja podczas kwitnienia.

Oczywiście wszystkie te projekty idealnie pasują do wnętrza każdego pola bramkowego. Zgodnie z ich charakterystyką mają dodatkowe zalety:

- wychodząc z wymiarów, pudełka na kwiaty nie wymagają wiele gleby. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, pudełka są idealnie umieszczone w pobliżu domu.

- z pudełek, tub i garnków można zbudować dowolną kompozycję, w zależności od nastroju lub życzeń.

- nie wymaga dodatkowej opieki. Nie musisz chwastów, poluzować ziemi, a przetworzenie kwiatu z suchych liści będzie o wiele łatwiejsze, ponieważ nie musisz się nisko pochylać.

- możliwe jest przygotowanie mieszanki torfu, piasku, keramzytu i wypełnienie jej w pudełkach, podczas gdy bardzo trudno jest znaleźć właściwy koncentrat dla różnych rodzajów kwiatów na zwykłej ziemi.

- Kompozycje kwiatowe można niezawodnie chronić przed szkodnikami i chorobami

- jeśli ogród ma różne przedmioty, takie jak właz z kanału, można go łatwo zamaskować za pomocą wanny lub skrzynki kwiatowej.

Drewniane pudełka na kwiaty. Klasa mistrzowska.

Prosty projekt pionowego ogrodu z drewnianymi skrzyniami dla roślin ułożonych jeden na drugim. Te pudełka są łatwe do wykonania i zmieniają małą pustą przestrzeń w piękny ogród. Możesz używać tych pudełek pod kwiatami, ale możesz pod zielenią i warzywami.

Aby zrobić drewniane pudełko na kwiaty, będziesz potrzebować:

Z tej planszy będą dolne pola.

Z planszy 50 × 200 mm wykonane są boki skrzynek. Możesz użyć rozmiaru 50 × 250 mm lub 50 × 300 mm, aby uzyskać szersze szuflady lub 50 × 150 dla węższych.

W przypadku przedniej, tylnej i dolnej strony pudła idealnie nadaje się suchy struganego świerku o wymiarach 20 × 90 mm. Możesz użyć zwykłych tablic o wymiarach 50 × 100 mm - wtedy pudełko będzie mocniejsze i tańsze.

Jeśli pionowy ogród zostanie zainstalowany w pomieszczeniu, preferowane są śruby ze stali nierdzewnej. Konwencjonalna stal jest tańsza, ale wynik nie jest gorszy, ale zwykle preferuje się rodzaj stali nierdzewnej we wnętrzu.

Siatka Rabitz, ułożona na dnie pudełka, chroni folię przed pęknięciem pod ciężarem wilgotnej gleby, a jednocześnie dobrze spływa.

Folia jest przymocowana przez zszywacz z wnętrza pudełka, aby chronić drewno przed wilgocią.

→ Pilarka tarczowa

Instrukcja montażu drewnianych skrzynek

Ten pionowy projekt ogrodu jest bardzo elastyczny i może mieć różne rozmiary i konfiguracje. Możesz zrobić te pudełka do 2 metrów długości i tak głęboko, jak chcesz. Zaplanuj liczbę skrzynek i pożądaną konfigurację, która jest najlepsza dla twojej przestrzeni, ale nie zapomnij o znacznej wadze mokrej gleby. Zastanów się dobrze nad układem, ponieważ łatwo jest zrobić skrzynkę z kwiatami, ale o wiele trudniej ją przerobić.

Najpierw napisz tablice o wymiarach 50 × 200 mm dla jednego z długich pudełek. Piła kątowa nadaje się idealnie do tego zadania, ale wystarcza również do zwykłej piły tarczowej.

Pisz deski o wymiarach 50 × 100 mm i 20 × 90 mm za pomocą piły tarczowej.

Krok 4: Nawiercanie wstępne

Aby uniknąć możliwego podziału drzewa, wywierć otwory prowadzące w punktach wkręcania.

Krok 5: Przymocuj dolne deski 20 * 90 mm za pomocą płyt 50 * 100 mm

Rozpocznij odbiór pudełka, przykręcając dolne deski 20 * 90 mm do płyt 50 * 100 mm za pomocą śrub. Płyta 20 * 90 mm powinna być wybrzuszona z obu stron o 50 mm, aby było miejsce na płytę o wymiarach 50 * 200 mm.

Krok 6: Przymocuj deski do 50 * 200 mm

Mocując deski 20 * 90 mm do desek 50 * 200 mm, należy okresowo używać kwadratu, aby upewnić się, że wszystko okazało się prostokątne.

Krok 7: Odetnij siatki Rabinety

Wytnij prostokątny kawałek siatki, rozmiar dolnej części pudełka. Wykonaj rowek, aby utworzyć zsyp spustowy pomiędzy płytami 50 * 100 mm na dole pudełka.

Krok 8: Przymocuj siatkę Rabitza

Połóż siatkę Rabitsa na spodzie pudełka i przymocuj ją zszywaczem do desek 50 * 100 mm.

Krok 9: Połóż plastikową folię

Wytnij kawałek folii o właściwym rozmiarze i przymocuj go ze zszywaczem do wewnętrznych ścianek pudełka.

Krok 10: Wykonaj otwory spustowe

Za pomocą śrubokrętu wykonaj otwory drenażowe w folii nad rynną siatki Rabitz.

Krok 11: Wypełnij i zainstaluj.

Wypełnij pudełka ziemią i zasadź rośliny. Zainstaluj pudełka zgodnie z układem pionowego ogrodu, który wymyśliłeś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

61 − 54 =