Pudełka na buty

Pudełka na buty

Szafki na buty - 60 opcji

Głównym sekretem aranżacji korytarza w naszych czasach - liczba widocznych rzeczy powinna być ograniczona do minimum.

Wcześniej w mieszkaniach przy wejściu znajdowały się proste półki, teraz w przedpokoju pyszni się płaska szafka na buty, gdzie twoje buty są bezpiecznie ukryte przed oczami.

Buty w nowoczesnej szafce znajdują się w pionie, co oszczędza miejsce. Możesz wybrać szafkę na buty z 2-3-4 przegrodami. Dwupoziomowa półka na 10-12 par - inna wspólna konfiguracja "szybka szafa" na buty.

Zwykle są one wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, dzięki czemu są łatwe do utrzymania w czystości. Możesz kupić miniaturową szafkę z drzwiami skrzydłowymi.

Oddzielnie możemy powiedzieć "wąskie 9 części; krawężniki ze składanymi drzwiami (otwarte pod kątem 45 stopni). Jest to idealne rozwiązanie dla małego korytarza. Gdy buty są umieszczone na półkach, nie tracą one kształtu, nie gniją, nie zbierają kurzu. To prawda, że ​​pojemność takiej szafki traci tradycyjne szafki na buty.

Miejsce na buty można umieścić pod siedziskiem biesiady, pod stolikiem nocnym lub służyć jako podparcie dla lustra. Ale z reguły takie meble nie są przeznaczone do brudnego obuwia, dlatego też kapcie staną na progu, a półka - pusta. To jest w Europie, chodniki są czyste, a gospodyni oferuje gościom tylko odkurzanie kurzu z butów, w których przyszli. W Rosji buty są zwykle usuwane z progu.

Dlatego w każdym domu powinny znajdować się dwa specjalne miejsca na buty i buty. Jeden - przy wejściu - przeznaczony jest dla pary, którą kręcimy, wracając z ulicy. Drugi - dla tych butów, które są zaprojektowane na kolejny sezon. Do przechowywania brudnych butów odpowiedni jest dwupoziomowy stojak z winylową osłoną i paletą, którą można łatwo wyjąć i umyć. Buty na tym stoisku wysychają szybciej. Możesz kupić specjalną szafkę z lampami wentylacyjnymi i bakteriobójczymi.

Dobra szafka na buty musi koniecznie zawierać przegrodę na buty, gdzie zostaną dostarczone małe wieszaki z miękkimi spinaczami do bielizny. Do nich przywiązują bootlegi tak, aby z czasem "idle time9quot; buty nie zgniotły się podczas podnoszenia. Buty z wysokim bootlegiem są naciągane na specjalne podkładki, dzięki czemu nie tracą kształtu.

Jeśli chcesz umieścić buty w dużej szafie, wtedy powinno być zapewnione nawet półki o głębokości pudełka na buty. Mogą być tak wysokie jak sufit (jeśli kilkaset par butów), aw kilku rzędach na dole - pod nawiasami z zewnętrznym ubraniem. Możesz umieścić buty za przesuwanymi drzwiami na metalowych półkach. Chowany stojak z podkładkami mocującymi jest droższy niż stacjonarny, ale pomaga zachować kształt butów (chociaż i tak nie można ułożyć wysokich butów).

Można również użyć uchwytów do zawieszania drutu na przyssawkach, które można przymocować do dowolnej powierzchni. I dla eleganckie buty damskie to dobre otwarte półki lub obrotowe stojaki ekspozycyjne - Fani "skarby obuwia" taka wystawa rozweseli się!

Wybierz stylową szafę na buty

Stos butów przy drzwiach wejściowych jest częstym problemem w wielu domach i mieszkaniach. Aby przechowywać całą gamę butów, bardzo trudno jest znaleźć miejsce, szczególnie jeśli masz dużą rodzinę i mały korytarz. A jeśli jesteś także fashionistką, która ma buty do każdej sukienki, to potrzeba miejsca do przechowywania butów jest jeszcze bardziej uzasadniona. Doskonałe rozwiązanie tego problemu - szafa na buty, ponieważ w nim można wygodnie i zwięźle układać wszystkie rodzaje obuwia dla każdego członka rodziny.

Szafa na buty zawsze będzie prawdziwym meblem, czy to małym korytarzem, wąskim korytarzem, czy dużym korytarzem. Główna zasada w projektowaniu wnętrz - wszystko powinno być na miejscu, w tym buty. Wybierz buty lub szafki na buty, w zależności od stylu Twojego wnętrza, wielkości rodziny i liczby modeli butów. Ale nie zapomnij wziąć pod uwagę, jak często goście przychodzą do Ciebie, aby miejsca w kubku na obuwie były wystarczające dla wszystkich.

Najpopularniejsze modele szafek na buty

Te szafki na buty są bardzo wygodne. Są wykonane na zasadzie gabloty, tylko z drzwiami. Dużym plusem modeli szafek-boonów jest ich duża pojemność. W takich przypadkach podeszwa buta nie jest zdeformowana i dobrze wysycha.

Jeśli masz wtedy garderobę szafa na buty dobrodziejstwem może być brak drzwi. Prezentacja stoiska z butami w tym przypadku będzie idealną opcją.

Szafka na buty bon

Szafka na buty bon

Szafka na buty bon

Szafa na buty jest bardzo kompaktowa i pojemna. Produkowany jest z drzwiami składanymi, które otwierają się pod kątem 45 ° lub 90 ° w zależności od modelu. Szerokość szafki nie przekracza 30 cm, dzięki czemu idealnie nadaje się na nawet najmniejszy korytarz.

W przypadku - szczupłe buty nie są odkurzone i zwarte. Należy jednak zauważyć, że buty można układać w szczupłe, tylko wysuszone i czyste, w przeciwnym razie inne pary butów i sama szafa będą zanieczyszczone. Dlatego bez suszarki lub otwartej półki na buty nie możesz tego zrobić.

Do produkcji szaf do szlamu zwykle stosuje się drewno lub płyty wiórowe. Ich paleta kolorów jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu można łatwo wybrać opcję szafki na buty, która idealnie pasuje do wnętrza każdego korytarza.

Szafa przesuwna

Szafa przesuwna

Szafa przesuwna

Najbardziej popularną dzisiaj jest szafa na buty. Nowoczesne, estetyczne formy, różnorodność rozwiązań projektowych pozwala idealnie wyposażyć przestrzeń sali, korytarza lub korytarza. Ten stojak na buty jest praktycznie nie różni się od zwykłej szafie, tylko zamiast odcinki budowanych na ubrania półki na buty, które mogą być trwałe i wysuwnej. Półki na buty może być tak długo, jak to konieczne, ale w tym samym czasie, w bucie Szafa-komorze mogą być przechowywane i inne rzeczy - pudełka z buta, środki do obuwia, torebek i innych akcesoriów.

Są również szafy łączone. Ta opcja jest bardzo oryginalna i całkiem praktyczna. Z jednej strony wygodnie jest przechowywać buty, aw drugiej połowie - ubranie i czapki.

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Producenci mebli oferują dziś wiele opcji do lustrzanych szafek na buty. Taka szafa stanie się nieodzownym atrybutem mebli, jeśli nie będziesz miał garderoby lub garderoby z lustrem. Ponadto powierzchnie lustrzane zawsze wizualnie zwiększają przestrzeń i sprawiają, że wnętrze jest bardziej jasne i przytulne.

Jeśli przechowywać buty w garderobie, byłoby wskazane, aby umieścić tam nawet nie jest szafa, a niektóre oryginalne półki na buty, które uzupełniają stylowe wnętrza opatrunku.

Sklep z butami do przedpokoju

Półka na buty zdjęcie

Zdjęcie szafki na buty

Półki na buty, otwarte

Półki na buty, otwarte

Niezwykła szafka na buty

Szafka na buty ma zazwyczaj niewielki rozmiar i jest przeznaczona do obuwia sezonowego. Drzwi w tej szafce kołyszą się, aw środku znajdują się 2-3 półki na buty. Prawie zawsze postumenty do obuwia są sprzedawane wraz z zestawem słuchawkowym, szafy, toaletka lub wieszaków i mogą być wykonywane w wyściełane taborety z wyściełane siedzenia, lub tabel, które można umieścić perfumy, kosmetyki i elementy dekoracyjne - wazon z kwiatami, oprawione fotografie, dekoracyjny muszle, ekibany dzikich kwiatów i uszy, bardzo często wykorzystywane przy projektowaniu wnętrza jesienią, i wiele więcej.

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Szafka na buty do butów

Najprostszą wersją mebli do przechowywania butów jest szafka - galoshnitsa (lub galoshnitsa). Ta opcja jest idealna do przechowywania i suszenia codziennych butów. Jest to otwarty regał z półkami, które mogą stać w korytarzu lub korytarza, jeśli będzie on używany jako stojak na buty suszenia, nie ma lepszego miejsca niż balkonem lub loggią, nie znajdziesz. Chodnik jest doskonałą alternatywą dla szafki na buty dla małych mieszkań.

Szafa na buty galoshnitsa

Buty obuwnicze

Szafka na buty jest nie tylko niezbędnym meblem, ale także częścią wnętrza. Do dekoracji i ozdób Szafy pomocą nici tkane składu rattanu i bambusa, lustra, szkło, tkaniny, wstawek dekoracyjnych naklejek. Różnorodne modele szafek na buty i ciekawe rozwiązania konstrukcyjne pomogą stworzyć wyjątkowe i harmonijne wnętrze przedpokoju.

But: do codziennego przechowywania butów, suszenia i długotrwałego przechowywania butów

Hrabia Monte Christo miał 12 par butów na każdą okazję. Sir Henry Baskerville spędził 2 pary butów na lato, połowa została skradziona. Obecnie 20 par obuwia na rodzinę nie jest rzadkością, ale mieszkanie lub dom nie jest Baskerville Hall lub bajkowym pałacem. Jakość obuwia jest droga, a budżet, aby się usprawiedliwić, powinien przynajmniej opuścić sezon. W związku z tym pomysł zrobienia bucika własnymi rękami nabiera szczególnej pilności.

Samo pojęcie „obuvnitsa” pojawił się stosunkowo niedawno, aby opisać skomplikowaną zapewniający prawidłowe przechowywanie butów z sezonu i właściwej konserwacji obuwia noszonego na co dzień. Z tego ostatniego, jak wiadomo, w dużej mierze zależy wytrzymałość i zmęczenie obuwia. Jednak do rzeczy Bielizna akcesoria ograniczających marże handlowe nie mają zastosowania, a na proste szafki na buty, że rzemieślnik człowiek jest zupełnie w stanie tworzyć własne ręce, kupcy chcą do 5000 rubli. i więcej, chociaż materiały dla niego w sprzedaży detalicznej mogą być spełnione w 1500-2000 lub mniej. Jak? O tym jest ten artykuł.

Rysunki półki na buty ze sklejki

Tradycyjną, najprostszą i najtańszą wersją kontenera zwykłych butów na korytarzu jest dwurzędowa półka podłogowa wykonana ze sklejki o grubości 6-10 mm; Rysunki, patrz Ryc. po prawej. Na wystającej części umieścić buty z wysokim szczytem lub bertsami (sznurowane bootlegi z języczkami). Cała ta półka na buty jest dobra, z wyjątkiem jednej: na 10 par będzie musiała dać prawie 0,5 metra kwadratowego. m przydatnego obszaru. A co gorsza, szerokość 400 mm - minimum możliwe do takiego wykonania. A jeśli cały korytarz ma szerokość 1,25 m? Dlatego głównym trendem w projektowaniu nowoczesnych obuwiarek jest zwartość dzięki rozciągnięciu do wysokości i zastosowaniu prostych mechanizmów.

Uwaga: w zależności od dostępności wolnej przestrzeni, prostą półkę na buty można wykonać w inny sposób, patrz np. następny. wideo.

Półki na buty własnymi rękami, dzięki (wideo)

Główny moduł kompaktowego buta - szafa do przechowywania butów niezgodna z porą roku (pozycja 1 na zdjęciu) z przegrodami na buty bez górnej części i ze szczypcami / ostrzami. Pierwsze jest zwykle wykonywane 3 (wiosna, lato, jesień), ale wysokie, ale życie w kraju wymaga 4 niskich i 2 wysokich urzędów; "Zbędny" do umieszczania roboczego obuwia. Nie będą ingerować w miasto, w buty dziecięce.

But jest dodawany do korytarza, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, ława lub bankiet dla wygody podkuwania / rozdzierania. Pod siedziskiem zaleca się wykonanie ażurowych półek do suszenia obuwia (pozycja 2), ale ogólnie do suchych butów, szczególnie dla mieszkańców kraju, lepiej jest użyć osobnej suszarki, patrz poniżej.

Rysunek pufa na korytarzu z akcesoriami do pielęgnacji butów

Jeśli miejsce jest bardzo małe, zamiast ławki można zrobić z zaciągnięciem się. Pod jego siedzeniem jeden właściciel może pasować do butów nie w sezonie (pozycja 3), ale warunki przechowywania w tym przypadku nie są całkowicie korzystne. Lepiej jest zachować akcesoria do pielęgnacji obuwia w czasie wdechu (patrz rysunek na rysunku po prawej) i umieścić zapasy obuwia w osobnym organizerze, patrz poniżej. Jeśli niepotrzebne buty są nadal w zaciągnięciu się, jego skrzynia wentylacyjna powinna być wyposażona w otwory w dnie, a pod siedzeniem trzeba wyciąć podmuchy.

Szerokość pufa i zwykłej ławki wynosi ok. 400 mm. W wąskim korytarzu z nimi na przejściu jest mniej niż wymaga ergonomia, a nawet wieszak z ubraniami. Dlatego w obecnym czasie tzw. Tak zwane " buty płatkowe (pozycja 4); buty w nich są przechowywane w pozycji pionowej na półkach na zawiasach, wzmocnione między sektorowymi obrotowymi ścianami bocznymi - płatkami. Wykonaj buty typu płatkowego o szerokości 250-260 mm: usiądź wystarczająco, aw korytarzu o szerokości 1,25 m znajduje się przejście o długości ok. 1 m, co jest dopuszczalne. Ponadto płatek z klocków zapewnia dobrą wentylację zawartości zarówno w otwartych, jak i zamkniętych tacach. A jeśli taca jest wyrzucana, buty w niej wysychają lepiej niż na półkach pod ławką.

Ze względu na zwartość i dużą pojemność, buty płatkowe są często łączone w monobloki z innymi meblami na korytarz. Typową opcją jest stolik nocny w korytarzu z butem, poz. 5. Z wymiarami planu (600-800) x (250-270) mm, mieści buty małej rodziny. Kiedy jest wystarczająco dużo miejsca (około 1,1 x 0,4 m w planie), batonik uzupełniany jest o siedzisko (poz. 6).

Ogrodzenie z okrągłej półki na buty

Jeśli korytarz ma niespokojny narożnik lub niszę (co nie jest niczym niezwykłym w starych domach), wygodnie jest przechowywać buty w karuzeli, pozach. 7. Oddzielanie treści na 4 sezony w karuzeli otrzymujemy w najbardziej naturalny sposób. Do przechowywania obuwia zimowego (butów, butów) półki są asymetrycznie niezrównoważone, patrz ryc. po prawej.

Uwaga: dość przestronny kąt na korytarzu zasługuje na więcej niż przechowywanie butów. Zobacz na przykład inne wideo - jak wyposażyć szafkę narożną w przedział na buty w korytarzu.

Szafka z przedziałem na buty własnymi rękami (wideo)

Materiały i związki

Prawidłowo wysuszone buty (szczegóły na temat suszenia butów i suszarek do nich, patrz na końcu) w dobrze wentylowanym magazynie można natychmiast przechowywać. W tym przypadku but może być wykonany z płyty wiórowej o grubości 12 mm; na twarzy można zamówić droższy, ale także bardziej efektowny MDF. LDPE dla buta należy klasy średniej po wygaśnięciu związków zawierających fenol (E1 lub E2). Płyta wiórowa "dziecięca" klasy E0 jest kosztowna i krucha, a tanie niższe stopnie E3 i E4 wydzielają zbyt dużo pary żywicy fenolowej. W przypadku skór do obuwia, syntetycznych i kleju są one nie mniej szkodliwe niż dla nas. Z tego samego powodu płyta OSB nie nadaje się do buta - jest konstrukcyjnym materiałem budowlanym, który wydziela nadmiar fenolu podczas budowy.

Uwaga: buty wykonane z metalu i plastiku sprawiają, że tylko otwarte są swobodnie wentylowane. Powód - jeśli płyta wiórowa jest co najmniej troszeczkę, ale oddycha z butami w czasie, to metal i plastik nie oddychają wcale.

Jeśli chodzi o połączenia szczegółów buta, mogą to być dowolne meble: na kołkach, potwierdzeniach, narożnikach / nakładkach, w kolcach, w wąsy, zszywki z zszywaczem do mebli itp. Ogólnie, jak wiesz, jak i zbierać. W przypadku połączeń ruchomych płatków, patrz poniżej.

Płatki

Podkładki do butów na płatkach są najdoskonalsze, więc zaczniemy od nich. Większość (na pierwszy rzut oka złożonych (i drogich przy zakupie zestawów w sprzedaży detalicznej) części - listków bocznych - można wykonać własnymi rękami z blachy lub twardego plastiku o grubości 4 mm. Możliwe jest również cięcie płatków ze sklejki o grubości 6 mm, dwukrotne zanurzenie lakierem akrylowym na bazie wody dwukrotnie rozcieńczonym. W tym przypadku potrzebna jest impregnacja, aby zwiększyć sztywność części. Lakier rozcieńcza się wodą destylowaną!

Rysunki butów z płatkami podano na ryc. poniżej. Każda taca jest dwuwarstwowa (wiosna-jesień i lato-dom). Aby uzyskać wysokie buty, musisz dodać szafkę, buty z cholewami i butami w tacach nie pasują; to chyba jedyna wada płatków. Całkowita wysokość jednej sekcji H wynosi 300 mm. Górna i dolna szczelina między pokrywą tacki a przednim panelem buta są potrzebne co najmniej 6 mm do wentylacji. W tym samym celu kieszeń "zatoki" nad górną tacą również musi być wentylowana. W tym celu wykonano pewną liczbę otworów o średnicy 40 mm u góry tylnej ściany z płyty pilśniowej lub pozostawiono szczelinę. W pozycji A środkowej półki (oznaczonej czerwoną strzałką) zainstalowane są zamki kulowe lub zdejmowane szpilki, aby dopasować pozycję środkowej półki zgodnie z zawartością.

Rysunki buta w korytarzu

Urządzenie i wymiary tego rodzaju tacki do przechowywania butów w niszy ściennej o głębokości zaledwie 200 mm podano na następnej stronie. Ryc. Specyfika tego projektu - czopy zawiasów obrotowych (patrz niżej) wykonane są po prostu w postaci otworów w kątownikach stalowego narożnika, wzmocnionych od środka na przedniej skorupie niszy. Do nich zapinane są również zapięcia rozkładane, jeśli do ścian bocznych niszy są daleko. W tym projekcie przednia pokrywa tacy może być dowolnie wysoka, więc ten wariant buta płatkowego może być wykonany dla wysokiego obuwia. Jeden warunek - przednia skorupa niszy powinna być wystarczająco mocna, a nie krucha. Drywall, na przykład, w tym przypadku nie jest dobry.

Urządzenie buta w niszy

Uwaga: ponieważ własnymi rękami idziesz do wąskiego cokołu na buty, zobacz klasę mistrzów poniżej.

Szafka na buty do butów własnymi rękami (wideo)

W płatkach i kilku innych butach (patrz niżej) z drzwiami składanymi znajduje się jeszcze jeden, na pierwszy rzut oka, dziwaczny zespół montażowy - obrotowy zawias. Wygląda na to, że nic, poza tym, jak kupić, ale wciąż możesz zrobić to samemu. Potrzebne są tylko kawałki cienkościennych bezszwowych rurek, lepszy mosiądz - części z kulkowymi uchwytami, kolanowe stare spinningi itp. Doskonałe przypadki dopasowania niektórych odmian kubańskich cygar, ale ceny dla nich teraz - nie do nocy powiedziano. I rzeczywiście procedura wytwarzania domowej zawiasy składanej tacy jest następująca:

  • Odciąć od części rurowej długość równą głębokości gniazda zawiasowego. Zwykle - w 1 / 2-2 / 3 grubości ścianki bocznej buta, ale nie mniej niż 10 mm. Ściany za gniazdem powinny pozostać co najmniej 5-6 mm. Będą to spinki z gniazd, potrzebują 2 na każdy zawias.
  • Chaber (shabrovka, rimer), taki sam jak użyty, na przykład, do montażu / demontażu rurociągów klimatyzatorów, usuwamy z wewnętrznych fazowników 0,25-0,35 mm.
  • Wybieramy śruby z okrągłą głowicą o tej średnicy, aby pasowały do ​​klatki ze szczeliną do 0,5 mm. Zadziory na głowach śrub (jeśli szczelina jest prosta) usuwamy plik nag. Nazhdachkoy w razie potrzeby można dopasować głowę do klatki.
  • Wiertło Forstnera wywiercimy otwory w klipach; Pożądane jest wykonanie wiertła w celu uzyskania takiej średnicy (lub podniesienia rurek do klipsów), aby klipsy wchodziły szczelnie w otwór.
  • Wciśnij klipsy w otwory. Jeśli wejdziesz swobodnie, możesz przykleić dowolny klej montażowy do metalu.
  • Wsunęliśmy rygle zgodnie z zaleceniami. otwory płatków, dokręcić nakrętki podkładkami sprężystymi - zawiasy do zestawu są gotowe.

Buty, które nie są noszone przez dłuższy czas, są korzystnie przechowywane w stabilnym korzystnym mikroklimacie (patrz wyżej). Również cokół lub szafka na buty nie w sezonie w innym pokoju jest konieczna, jeśli w korytarzu jest za mało miejsca. Ogólnie rzecz biorąc, długo nie noszenia butów w korytarzu, aby zachować niepożądane, zwłaszcza w prywatnym domu, w którym przez otwarte drzwi może umrzeć zimno lub wyciągnąć wilgoć.

Schematy otwartego regału do długotrwałego przechowywania butów i bardziej zwarta szafka na buty z drzwiami uchylnymi podano na rys. odpowiednio powyżej i poniżej. Regał zapewnia optymalne warunki do długotrwałego przechowywania do 30 par lub więcej butów, ale wymaga ok. 0,6 metra kwadratowego. m obszar. Przy minimalnej ergonomii dla tej półki potrzebujesz szafy o powierzchni 6 m2. m. Nie ma tylnej ściany w stojaku, jest przymocowany do ściany stalowymi narożnikami i wkrętami samogwintującymi 6x70 w plastikowych kołkach. Materiałem półek i ścian jest deska lub płyta wiórowa o grubości 20 mm i belka o wymiarach 30x30 mm. Półki, dla lepszej wentylacji, wykonane z siatki stalowej na drewnianych ramach.

Schematy i rysunki regałów i półek do przechowywania butów

Uwaga: ten stojak jest uniwersalny. Wysokie i niskie sekcje do niego można dodawać w szerokości i wysokości bez ograniczeń, jeśli tylko miejscem jest havalo. Ze względu na rozproszenie zapięć ściana za stojakiem może być na przykład słaba. przegroda z betonu piankowego lub bloczków z betonu komórkowego.

Szafka na buty jest bardziej zwarta i jest umieszczona w przejściu o szerokości 1,5 m. Długość krawężnika wynosi do 2 m. Półki mają taką samą konstrukcję jak poprzednia. sprawa; są przymocowane do ścian bocznych za pomocą kołków, narożników, w frezowanych rowkach lub na zwykłych uchwytach półkowych. Tylna ściana jest wentylowana, jak płatek z płatkami (patrz wyżej). Opcja z wentylacją prawie jak regał - krawężnik bez tylnej ściany z przerwą między krawężnikiem a ścianą od 40 mm (dla szerokości spódnicy podłogowej). Następnie montaż cokołu zgodnie ze schematem na dole na ryc. Podszewka z tyłu - z tej samej deski co półki z przegrodami.

A jeśli w ogóle nie ma miejsca pod szafką na buty? W takim przypadku organizator pomoże w długoterminowym przechowywaniu butów, które nie są noszone w chwili obecnej. Prawdą jest, że w sklepach meblowych najprawdopodobniej zostanie ci zaoferowany specjalny organizer butów (pozycja 1 na zdjęciu), który zajmie, przy otwartych drzwiach, gdzieś od 2 m2. m. Ale w pasmanteriach i sklepach z ubraniami można znaleźć nieporównywalnie tańszą organizerkę-walizkę wykonaną z tkaniny, poz. 2, umieszczone pod łóżkiem. Ponadto buty w nim swobodnie oddychają.

Organizatorzy do butów

Ale walizki organizatora nie można kupić, jeśli jest wystarczająca liczba pudełek na buty. Są one po prostu sklejone, poz. 3. But do oddychania w takim organizatorze wcale nie jest trudniejszy i łatwiej jest go wepchnąć do wnęki przyłóżkowej. Miękka organizer-walizka w tym przypadku często utknie.

Na przykład można również przykleić organizer buta z tektury. do domku, pozy. 4. Z fikcją oprawioną, może być całkiem na miejscu i w mieszkaniu, jeśli w hali znajduje się odpowiednia nisza, poz. 5. Następnie pudełko z tektury powinno zostać umieszczone w otworze w szczypcach tak, aby boki niszy nadawały sztywność całemu produktowi. W tym samym celu karton 2-3-krotnie z obu stron jest impregnowany emulsją wodno-polimerową lub wodą rozcieńczoną 2-3 razy PVA.

Nasączone buty należy suszyć przed umieszczeniem w sklepie obuwniczym lub sklepie. Ale - nie kupuj domowych elektrycznych suszarek do butów (patrz rysunek)! Ich celem jest szybkie osuszanie butów roboczych w podróżach służbowych, warunkach polowych lub wyprawach, kiedy trzeba wymienić lub, powiedzmy, wychodzić do pomiarów minuta na minutę, a koszt obuwia roboczego jest z wyprzedzeniem zapisany w szacunkach lub bieżących wydatkach.

Codzienne buty nie mogą być wysuszone od wewnątrz, w przeciwnym razie nawet w drogich markowych produktach może dojść do pęknięcia wierzchu lub złamania podeszwy przed upływem okresu gwarancyjnego. Eksperci w markowych sklepach w takich przypadkach natychmiast określają - przepraszam, sprawa nie jest gwarantowana. Proszę - metodyczny przewodnik ze zdjęciami. W rzeczywistości tak ich wysuszyłeś, tak jak tutaj jest napisane?

Codzienne buty powinny być wysuszone lub pochylone w dół (pozycja 1 na poniższym rysunku), lub lepiej, waga (ale nie dla sznurówek lub szpilek / łapek!) Poz. 2 i 3, a nawet lepiej od podeszwy, poz. 4. Stylowa suszarka-organizer do butów na poz. 2 jest technologicznie nie tak skomplikowany, jeśli jesteś w stanie poradzić sobie z tworzywami arkuszowymi lub metalami nierdzewnymi.

Jak suszyć codzienne buty

Jednak najskuteczniejsza suszarka absorpcyjna na poz. 4: całkowicie nasączone buty w nim suche przez 2-4 godziny w pokój temperatura! Jak wiadomo, im szybciej schną mokre buty bez dodatkowego ogrzewania, tym dłużej służy.

Sekret chłonnego suszenia obuwia znajduje się w zasypce kamiennej i dokładności: przed założeniem obuwia należy go umyć. Zgnieciony kamień do suszenia absorbera jest potrzebny dolomitowy lub inny z wystarczająco mocnego i chemicznie mało aktywnego kamienia z jego własną absorpcją wilgoci jest więcej. Aktywowany węgiel drzewny (nie chemicznie w tabletkach!) Lub żel krzemionkowy wysuszyć buty jeszcze szybciej, ale one same nie wysychają później niż przywrócić pudełko starej maski gazowej węgla. Najlepszym zasypem w suszarni absorpcyjnej do butów jest muszla morska lub haftowany kamyk morski. Żywotność zimą i obuwie robocze, jeśli cały sezon, oprócz czasu użytkowania, aby utrzymać się na takim zasypaniu, prawie się podwoi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

60 − = 55