Pudełka do przechowywania warzyw

Pudełka do przechowywania warzyw

Przechowywanie warzyw w kuchni: odpowiednie warunki i pojemniki

Strona główna »Kuchnia» Akcesoria kuchenne »Przechowywanie warzyw w kuchni: odpowiednie warunki i pojemniki

Właściwe przechowywanie warzyw i owoców pozwala przedłużyć ich świeżość i zaoszczędzić pieniądze przy następnym zakupie produktów. Ale wracając z rynku lub supermarketu, po prostu ładujemy wszystkie towary z paczek do lodówki, nie wiedząc, że takie podejście ma wiele wad. Po pierwsze, nie wszystkie dary natury powinny być przechowywane w lodówce. Aby zachować niektóre z nich, na przykład pomidory i ziemniaki, niskie temperatury są ogólnie niepożądane. Po drugie, wielu owoców i warzyw nie zaleca się trzymania razem. Produkty o krótkim okresie przydatności do spożycia szybko przejrzały i zaczynają zarażać inne. Wreszcie, przechowywanie warzyw w szufladzie lodówki często prowadzi do tego, że po prostu zapominamy o indywidualnych owocach zakopanych pod pęczkami zieleni lub główek kapusty.

Dziś dowiesz się, jak prawidłowo przechowywać warzywa w kuchni. Przeczytaj więcej o idealnych warunkach oszczędzania, a także wygodnych i pięknych pojemnikach na warzywa i owoce, które pomogą udekorować wnętrze Twojej kuchni lub spiżarni!

Odpowiednie warunki przechowywania warzyw i owoców

Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca idealne warunki przechowywania popularnych owoców i warzyw w kolejności alfabetycznej. Ale zanim przejdziemy do tego, przedstawimy kilka ogólnych zasad:

 1. Przed przechowywaniem warzyw zaleca się usunięcie liści, pozostawiając tylko kilka centymetrów, które powstrzymają przedwczesne wysuszenie.
 2. Upewnij się, że opakowanie z warzywami ma kilka otworów wentylacyjnych (patrz tabela poniżej - ta reguła ma swoje wyjątki).
 3. Rozprowadzaj warzywa swobodnie nad lodówką. Im bliżej siebie, tym szybciej zaczynają gnić.
 4. Myj warzywa i owoce bezpośrednio przed spożyciem.
 5. Owoce pestkowe (z wyjątkiem czereśni i czereśni), pomidory, melony, mango, awokado, jabłka i gruszki można przechowywać w przestronnym otoczeniu, w którym będą nadal dojrzewać.
 6. Słodka papryka, winogrona, banany, wszystkie owoce cytrusowe i jagody powinny być przechowywane tylko w lodówce.
 7. Ziemniaki, cebula, czosnek i korzeń imbiru źle reagują na wysoką wilgotność w lodówkach, co powoduje ich gnicie i zmianę smaku. Najlepiej przechowywać je w drucianych i plecionych koszach, drewnianych skrzyniach i innych wentylowanych pojemnikach w temperaturze pokojowej.
 8. Marchew i buraki zaleca się przechowywać nieumyte w chłodnym miejscu. Jeśli jest to lodówka, to pojemnik na nie powinien być zapieczętowany, aby chronić przed wilgocią, której te korzenie się boją.

Oto najlepsze sposoby przechowywania warzyw i owoców w domu:

Wygodne pojemniki do przechowywania warzyw w kuchni

Ponieważ wiele owoców i warzyw może być przechowywanych w temperaturze pokojowej, pojawia się pytanie: co lepiej je zachować? Idealnie, pojemniki na warzywa powinny mieć wentylowane ściany i nie zajmują dużo miejsca. Specjalne plecione kosze lub drewniane skrzynie to doskonała opcja, która doda Twojej kuchni charakteru i przytulności. Niektóre pojemniki mogą być również częścią szafki kuchennej. Poniżej podajemy 5 najlepszych opcji ze zdjęciem w projektowaniu kuchni.

Zawieszone półki, kosze i inne pojemniki na warzywa są jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie miejsca i nadają kuchni rustykalnego charakteru. Można je wieszać nad blatem lub obok niego, co znacznie ułatwia proces gotowania.

2. Wiklinowe i druciane kosze do warzyw

Koszyki na warzywa można również wieszać na ścianach lub wbudowywać w szafki kuchenne. Wiklinowe kosze z naturalnego materiału są uważane za idealną opcję, jak "oddychać"; i nie mają dużych otworów (jak drut), co pomaga utrzymać czystość w kuchni.

Pudełka na warzywa są dobre, ponieważ można je wygodnie umieścić w szafce kuchennej. Należy pamiętać, że pomimo pięknego wyglądu drewniane pudełka nie zapewniają wystarczającej cyrkulacji powietrza. Perforowane i metalowe pudełka metalowe mogą dłużej chronić warzywa przed zepsuciem.

4. Klepki do przechowywania warzyw w kuchni

Wielopoziomowe pudełka i tace to kolejna dobra opcja dla małej kuchni. Koło na cokole może być idealnym rozwiązaniem.

5. Przechowywanie warzyw w specjalnej szafce

Wreszcie, przechowywanie warzyw i owoców może być zorganizowane w każdym starym cokole, starannie wykonane w nim "windows 9raquo; z siatką drucianą. Okna te umożliwiają cyrkulację powietrza, a Ty - aby zobaczyć, co jest ukryte w każdym przedziale. Spójrz na zdjęcie, jak zrobić takie pudełko z warzywami własnymi rękami:

Wykonujemy pudełko na warzywa własnymi rękami

Każdy z nas, zanim zacznie zimno, myśli o kupnie dużej ilości ziemniaków, co jest wystarczające dla całej rodziny na zimę. Powodem jest to, że cena takiego ważnego składnika w naszej diecie może wzrosnąć dwa lub więcej razy, gdy mrozy szerzą się poza oknem.

Jeśli w prywatnym domu nie ma absolutnie żadnych problemów z przechowywaniem jednego lub kilkuset kilogramów ziemniaków, dzięki piwnicy, w mieszkaniu jest to raczej poważny problem. Aby ziemniaki były dobrze zachowane i nie gniły, konieczne jest zapewnienie im najlepszych warunków na balkonie i w kuchni.

Odpowiednie warunki przechowywania ziemniaków

Zanim włożysz kupione ziemniaki do skrzynki na warzywa w zimie, które zrobiłeś własnoręcznie, musisz je starannie przygotować. Aby to zrobić, wszystkie warzywa są ułożone w powietrzu i suszone do całkowitego wyschnięcia, zajmuje dwa do trzech dni. Stopień suchości należy ocenić wizualnie, testując ziemniaki rękami.

Optymalne warunki przechowywania warzyw: temperatura od +1 do +5 stopni i wilgotność około 90%.

Aby utrzymać ziemniak, pudełko powinno być przechowywane w zakresie od dwóch do pięciu stopni Celsjusza ze znakiem plus. Należy całkowicie uniemożliwić dostęp do wilgoci, a cyrkulacja powietrza jest minimalna. Wentylacja powinna być wykonywana w taki sposób, aby powietrze mogło jedynie stagnować i poruszać się płynnie po całym polu.

Montujemy różne pudełka

Dzisiaj Twoja uwaga zostanie zaprezentowana w czterech najpopularniejszych i najprostszych wersjach piwnic balkonowych, które możesz łatwo zrobić sam i utrzymywać ziemniaki w odpowiednich warunkach zimowych. Aby je stworzyć, nie trzeba mieć wyspecjalizowanego wykształcenia, posiadania dużej liczby drogich narzędzi i mieć dużą wiedzę na temat montażu urządzeń chłodniczych.

Tak więc Twoja uwaga zostanie przekazana instrukcje na temat tworzenia takich skrzynek, w których będzie możliwe przechowywanie warzyw na balkonie:

 1. Elastyczna piwnica.
 2. Taras do przechowywania warzyw na balkonie
 3. Drewniany schowek.
 4. Tłum desek z izolacją.

Takie projekty są najbardziej popularne, wygodne i najbardziej odpowiednie do użytku domowego, jeśli masz zamiar zrobić to samemu. Jeśli naprawdę tego potrzebujesz, przystąp do przestudiowania każdej z prezentowanych odmian i zdecyduj, która z nich będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia, a na pewno możesz ją złożyć samodzielnie, bez dodatkowych kosztów i jak najwyżej.

Reprezentuje taką piwnicę o miękkiej konstrukcji, która bardzo przypomina zwykłą torbę. Z góry wykończona jest prostą, gęstą tkaniną, posiada pokrywkę, którą przyłbuje za pomocą błyskawicy lub rzepy. Aby to zrobić, nie potrzebujesz żadnych narzędzi metalowych i elektrycznych.

Cieszyć się wideo: Korzyści z elastycznych pojemników

Wystarczy, że zdobędziesz dla siebie niezbędną ilość odpowiedniego materiału, folię termoizolacyjną, która składa się ze specjalnych materiałów, które nie pozwalają na przeniknięcie zimna i ciepła przez ciebie, a także zapieczętowany zamek błyskawiczny ze specjalną izolacją termiczną. Należy przygotować narzędzie, ołówek do rysowania wzorów, nożyczek lub noża do cięcia, igłę z nicią lub maszynę do szycia.

Od grzałek wyciąć dolną i boczne ściany, a następnie ściśle uszyć ściany i dno w okrągłej lub kwadratowej konstrukcji. Spoiny najlepiej przykleić klejem na bazie żywicy. Następnie całość pokryta jest tkaniną licową, która jest również po prostu przyszyta do brzegów.

Pokrywamy górną pokrywę ściereczką, przyszywamy do niej jedną krawędź zamka i instalujemy ją na naszej konstrukcji i przyszywamy do jednej ze ścian. Dolna część zamka jest przyszyta do górnego końca ścian. Możesz także ustawić termometr do pomiaru temperatury wewnątrz pojemnika. To wszystko, elastyczna lodówka jest całkowicie gotowa. Może być również stosowany w kuchni.

Piec robimy własnymi rękami

Do wykonania takiego pudła potrzebne są już narzędzia ślusarskie i więcej materiałów. Proces rozpoczynamy od złożenia drewnianej ramy drewnianej ze sklejki, płyt DPV lub OSB.

Budowa pieca do warzyw

Gubią się w kształcie kwadratu lub prostokątnego pudełka, którego wysokość, szerokość i długość są potrzebne. W celu wentylacji w dolnej części jednej ze ścian wykonuje się otwór o średnicy od dziesięciu do piętnastu centymetrów, a na przeciwległej ścianie ten sam otwór znajduje się tylko bliżej górnej krawędzi ściany.

Następnie drewniana rama jest zatkana pianką lub inną izolacją na całym obwodzie, od dołu lepiej zrobić izolację w dwóch warstwach. Przykręcamy wieko do małych zasłon, a także izolujemy je dwiema warstwami. Powinien pasować jak najbliżej końców ścian, najlepiej do uszczelniania używać gumowych uszczelek.

Że termometr nie zakłóca załadunku warzyw - może być zainstalowany na pokrywie pudełka. Podnosząc pokrywę, zobaczysz temperaturę.

Następnie nad grzejnikiem cała konstrukcja może zostać pokryta plastikiem, metalem lub tym samym drewnem. Aby wyregulować temperaturę, musisz zainstalować żarówkę niebieskiego spektrum promieniowania i umieścić termometr uliczny.

Okresowo sprawdzając temperaturę, należy włączyć żarówkę, gdy spadnie ona poniżej dwóch stopni Celsjusza ze znakiem plusa, żarówka może podgrzać pojemnik i podnieść stopnie do akceptowalnej wartości.

Takie pudełko, jak również elastyczne, można zainstalować w kuchni, aby przechowywać warzywa i inne produkty w zimie.

Taka drewniana piwnica składa się z podwójnej skrzynki, pustej przestrzeni między ścianami jest wypełniona trocinami. Spraw, aby był bardzo prosty, a projekt jest intuicyjny. Najpierw wykonaj większe drewniane pudełko własnymi rękami, wypełnij dno trocinami i zainstaluj ograniczniki tak, aby mniejsze drewniane pudełko nie spadło na samo dno.

Następnie połóż mniejszy projekt i napraw, następnie wlej między ścianki trocin i zamknij je sklejką, aby nie mogły zasnąć. Dopełnia to montażu, a drewniane pudełko można wykorzystać zimą do tego celu, a nie tylko na balkonie, ale także w kuchni.

Sporządzenie takiego pojemnika przez siebie jest bardzo proste i jest w stanie wytrzymać dość silne mrozy, utrzymując ziemniaki w bezpiecznym i zdrowym stanie. Proces montażu rozpoczyna się od stworzenia małej konstrukcji w postaci pudełka z tworzywa termoplastycznego, którego grubość powinna wynosić co najmniej dwadzieścia milimetrów, w zasadzie im więcej, tym lepiej.

Aby uniknąć kontaktu owoców z podłogą, umieść spód pudełka w dolnej półce. Spowoduje to efekt poduszki powietrznej.

Następnie pokryta jest deskami, które są bardzo mocno połączone ze sobą. Otrzymasz drewniane pudełko z plastikową izolacją od środka. Pokrywę należy również zaizolować plastikiem, aby była bardzo gęsta i jak najmocniejsza.

W celu wentylacji wokół obwodu, małe otwory są wykonane w dwóch lub trzech rzędach. Tak więc, ziemniaki nie ulegną stagnacji i przedwcześnie gniją.

Aby utrzymać jakość ziemniaka w zimie, należy mieszać dwa do trzech razy w miesiącu lub lepiej raz w tygodniu.

Jeśli masz problem z zbudowaniem specjalnej konstrukcji do przechowywania ziemniaków lub innych warzyw na balkonie lub w kuchni, możesz skorzystać z prostych, ale nie mniej efektywnych sposobów przechowywania warzyw.

Jedną z opcji łatwego przechowywania jest użycie zwykłego materaca z watą lub koca. Z jego pomocą, wózek do ziemniaków jest całkowicie zapakowany i bardzo dobrze zachowany. Czasami trzeba to wymieszać, aby nie stagnować na balkonie lub w kuchni.

Drugą doskonałą opcją, którą można wykorzystać w kuchni i na balkonie, jest plastikowa składana szuflada. Są bardzo kompaktowe, łatwe w montażu i demontażu, nie zajmują dużo miejsca. Ich konstrukcja pozwala na staranne układanie ich jeden na drugim, dzięki czemu ziemniaki są przechowywane zwięźle i bardzo jakościowo.

Zdjęcie i opis: różne zbiorniki magazynowe

Przechowywanie warzyw na balkonie w zimie: piwnica, skrzynka, termo-szafka

Pomimo tego, że w zimie istnieją pewne trudności w utrzymaniu niektórych produktów, dzięki kompetentnemu podejściu masz jednocześnie kilka możliwości rozwiązania ewentualnych problemów. Ciepłe pudełka do przechowywania warzyw na balkonie mieszkań od dawna są rozpowszechnione wśród naszych współobywateli.

Tradycje przechowywania ziemniaków i innych warzyw i owoców (jabłek, marchwi, buraków), a także dżemów, puszek z kiszoną kapustą i innych przetworów w domu są dość stare. Nasi dziadkowie i babcie robili to każdego roku, ponieważ ile bogatych rezerw można zebrać na zimę, pod wieloma względami określa się, jeśli nie przeżycie, to przynajmniej poziom odżywienia. Dzisiaj jest bardzo inny czas, a większość produktów jest dostępna w supermarketach. Niemniej jednak, tradycja tworzenia swego rodzaju "przechowywania warzyw" nie zniknęła, choć stała się znacznie mniej popularna niż wcześniej.

Obecnie większość ludzi mieszka w mieszkaniach miejskich, a nie w domach wiejskich, jak wcześniej. W związku z tym warunki przechowywania dzisiaj są znacznie bardziej ciasne, w porównaniu z warunkami panującymi w stodołach we wsi. Nie ma zbyt wielu opcji, a jedną z najczęstszych jest piwnica do przechowywania warzyw na balkonie.

Przyczyny tego, wielu lubi tworzyć akcje - najbardziej różne. Oto tylko kilka z nich:

 • Zaufanie, które wyrosło w ogrodzie jego własnego letniego domku - o wiele lepsze pod względem czystości i ekologii.
 • Niższe koszty warzyw, które można kupić jesienią na rynku rolników, zamiast chodzić za każdym razem do lokalnego supermarketu.
 • Ktoś ma znajomych lub krewnych w wioskach lub ma własny dom / domek, który okresowo "dostarcza" dary natury: ziemniaki, kapusta, buraki, papryka, zachody słońca i tak dalej. Wszystko to musi być gdzieś przechowywane.

Większość balkonów lub loggi w wysokich budynkach nie jest podgrzewana. Dlatego trzeba znaleźć wyjście z sytuacji, tworząc niezawodne "lodówki", które pomogą przechowywać plony, zapobiegając zamarzaniu w mrozie i zapewniając odpowiednią temperaturę przechowywania. Niemniej jednak, oprócz faktycznej temperatury i konstrukcji takiego termo-pojemnika na zimnym balkonie, należy wziąć pod uwagę wiele innych rzeczy.

Oto kilka warunków, które są niezbędne do późniejszego pomyślnego zapisania treści:

 • Aby przechowywać warzywa w zimie (ziemniaki, marchew, kapusta i wiele innych), należy je odpowiednio zebrać. Zbieranie powinno odbywać się przy suchej pogodzie.
 • Następnie roślina powinna leżeć w suchym miejscu.
 • Unikaj ekspozycji na światło słoneczne.
 • Ważne jest, aby uporządkować uszkodzone i zepsute instancje. W przeciwnym razie wszystkie twoje wysiłki, by stworzyć pudełko na ziemniaki na balkonie, mogą okazać się daremne: taka plama po prostu zniknie.

Rada! W każdym przypadku podczas przechowywania należy zapewnić dobrą wentylację: dostęp i cyrkulacja powietrza wydłuży "żywotność" uprawy.

Nawiasem mówiąc, jest jeszcze jeden ważny warunek. Polega ona na zapewnieniu odpowiedniego poziomu wilgotności, który powinien być mały, nie przekraczający 50%.

Dzięki ich projektowi wszystkie takie systemy są podzielone na 2 główne typy:

 1. Elastyczne szafki termiczne do przechowywania warzyw. Zdalnie przypominają dużą, ciepłą torbę, wykonaną na bazie materiału tekstylnego. Oczywistą zaletą termo-torby jest to, że pod koniec sezonu zimowego można ją złożyć, oszczędzając w ten sposób dużo miejsca.
 2. Izolowane pudełka, które są solidną konstrukcją wykonaną z materiału. Najczęściej używa się drewna (deski, sklejka, płyty OSB itp.).

Cache starej lodówki

Ponadto różne urządzenia do składowania są klasyfikowane zgodnie z materiałem, z którego są wykonane (drewniane, z wodoodpornej, wytrzymałej tkaniny, tworzywa sztucznego, z metalową ramą), a także z tym, czy takie miejsce do przechowywania ma ogrzewanie. Objętość w nich również może być różna, czasami różnią się one układem półek (poziomych lub pionowych).

Do notatki! Dla dodatkowej wygody i wykorzystania wolnej przestrzeni, z górnej części takich zimowych pojemników zrobiona jest ławka, a czasem nawet mała sofa, która latem będzie służyć jako bankiet, gdzie można usiąść i odpocząć.

Jeśli chodzi o konstrukcje bez dodatkowego ogrzewania elektrycznego, najlepiej je stosować w miejscach, w których nie ma bezpośredniego kontaktu z mroźnym powietrzem. Innymi słowy, mówimy o wejściach, wspólnych korytarzach, przeszklonych loggiach i tak dalej. Chociaż na niektórych zamkniętych balkonach lepiej jest zainstalować ogrzewaną, ciepłą skrzynkę, najlepiej wyposażoną w termostat. Dzięki temu można regulować temperaturę powietrza w środku. Zakres może się różnić, na przykład od 0 do 10 stopni, w zależności od tego, jakie produkty zamierzasz tam przechowywać. Również poziom zużycia energii elektrycznej dla nich będzie różny. W każdym razie, więc będzie bardziej niezawodny, warzywa w takiej lari nie zamarzną, a puszki z kapustą lub marynowanymi grzybami - nie zrywają z mrozem.

Do przechowywania warzyw na balkonie w zimie jest całkiem możliwe i w elastycznym pojemniku, który przypomina dużą torbę lub plecak. Takie konstrukcje są bardzo praktyczne, ponieważ, jak już wspomniano, mogą być w razie potrzeby usunięte lub tymczasowo przeniesione. Niektóre modele są wyposażone w ogrzewanie z termostatem. Z drugiej strony możesz zrobić na balkonie pudełko na warzywa własnymi rękami, czego nie można powiedzieć o miękkim worku, którego produkcja w większości przypadków odbywa się w sposób przemysłowy. Takie rzeczy zwykle lepiej kupić w sklepie niż zrobić samemu. Ze względów praktycznych nie można wykonać otomany, sofy lub siedziska z torby termoizolacyjnej. Wszystkie rodzaje projektów mają swoje wady i zalety. Każdy wybiera wariant niezależnie, wychodząc z warunków i wymagań.

Jaka temperatura może wytrzymać taka konstrukcja. Wszystko zależy od kilku kryteriów, w tym od tego, jak ciepła jest szafka na warzywa, czy w niej jest dodatkowa izolacja, czy balkon jest otwarty, czy zamknięty itd. W każdym razie lepiej nie przechowywać produktów w temperaturze -30 ° C i niższej. Nawiasem mówiąc, to samo zalecenie dotyczy również ocieplenia, ponieważ w zbyt wysokiej temperaturze ziemniaki i inne warzywa mogą zostać uszkodzone. Pożądane jest, aby ściany piwnicy nie były cienkie i spełniały funkcję izotermy nawet przy dodatniej temperaturze.

Jeśli chcesz, możesz zrobić pudełko na ziemniaki na balkonie własnymi rękami, bez zamawiania go od zewnętrznych specjalistów. Najprostsza konstrukcja nie jest wyposażona w ogrzewanie i zasilanie. Przed przystąpieniem do bardziej szczegółowych instrukcji krok po kroku, konieczne jest ogólne określenie głównych zaleceń dotyczących produkcji, instalacji i wyboru miejsca.

W tych przypadkach, w których jesteś szczęśliwym posiadaczem dość obszernego balkonu lub loggii i jeśli zamierzasz przechowywać warzywa co zimę, warto pomyśleć o stworzeniu solidnej stacjonarnej piwnicy, która będzie mogła przetrwać przez kilka lat.

Zalecenie! W wielu przypadkach można stosować również improwizowane materiały, a także resztki desek lub sklejki leżące bezczynnie na daczy lub w garażu.

Należy zadbać o to, aby ziemniaki (lub inne warzywa) nie stykały się z cegłami, betonem i innymi podobnymi materiałami, ponieważ może to spowodować gnicie, aw rezultacie psucie się. W tym celu zarówno boczne powierzchnie, jak i "podłoga" zimowego schowka muszą być przycięte innymi materiałami. Najlepiej, jeśli to drewno.

W przypadku Chruszczowa lub innej podobnej obudowy z balkonem o małym obszarze można wykonać pojemnik z pionowym ładunkiem. Ponadto, wieczko może być dodatkowo izolowane, ponieważ za pośrednictwem górnej części może nastąpić największa utrata ciepła. Alternatywnie, od środka można go przykryć folią lub po prostu przykryć pokrywę dowolnym materiałem, na przykład kocem, narzutą, starą kurtką i tak dalej.

Jak widzimy, istnieje wiele opcji tworzenia skrzyni do przechowywania ziemniaków na balkonie w zimie. Zatrzymajmy się nad jednym z nich, który może być najbardziej uniwersalny i odpowiedni dla prawie każdego mieszkania. Podajemy główne etapy niezależnej produkcji:

 1. Przede wszystkim starannie zmierz przestrzeń swojego balkonu. Pomoże to dokładnie zrozumieć, jakie masz opcje i upewnić się, że możesz wykonać projekt pewnej próbki i wymiarów.
 2. Staraj się zaplanować wszystko w taki sposób, aby głębokość Twojej piwnicy nie przekraczała 0,7 metra. W przeciwnym razie (przy obciążeniu pionowym) nie będzie łatwo uzyskać stamtąd warzyw lub puszek ze wschodem słońca. Zwłaszcza - od samego dołu. Możliwości w każdym przypadku powinny wystarczyć na przyzwoitą ilość "treści".
 3. Przygotuj belki do ramy, a także sklejki, płyty BSS lub płyty wiórowej do pokrycia przyszłych ścian. Aby uniknąć pojawiania się i rozprzestrzeniania pleśni i grzybów w przyszłości, należy pokryć je lakierem lub specjalnym związkiem. Po zakończeniu suszenia zaznacz je w miejscach cięcia.
 4. Łącznie powinieneś mieć 4 stojaki, które określą wysokość pudełka, a także 12 poziomych (2 na każdej powierzchni, w tym i na pokrywie).
 5. Za pomocą gwoździ lub śrub zbuduj ramę podtrzymującą zarówno sam pojemnik, jak i pokrywę, która go przykryje.
 6. Następnie bierzemy materiał w arkuszach, który przygotowaliśmy, aby przyjąć, że jest to sklejka, i wyciąć z niego 2 powierzchnie dla każdej powierzchni konstrukcji: okładki, ściany główne i boczne, a także dzień. Wewnętrzne arkusze, w tym samym czasie, powinny być mniejsze o 100 mm. w każdej płaszczyźnie.
 7. Wytnij 6 paneli na pokrywę, dolną, przednią i tylną ścianę odpowiednio z izolacji (pianki lub ekstrudowanej pianki polistyrenowej). Alternatywnie można użyć kamiennej (mineralnej) waty. Pożądane jest, aby wełna mineralna była dostatecznie gęsta. Zapnij wszystko, obramuj ramę arkuszami ze sklejki. Następnie wykonaj pokrywkę, stosując tę ​​samą technologię.
 8. Za pomocą zawiasów można przymocować pokrywę. Z drugiej strony jest dopuszczalne, aby można go było łatwo usunąć.
 9. I na koniec, z zewnątrz możesz przetworzyć otrzymaną ciepłą skrzynkę za pomocą specjalnego lakieru. Pomoże to zachować drewno przed wilgocią atmosferyczną.

Zatem sama szafka jest gotowa. Należy zauważyć, że końcowy montaż całej konstrukcji lepiej już wyprodukować na balkonie. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że po prostu nie pasuje do drzwi balkonowych lub okna.

Prawidłowe przechowywanie warzyw na balkonie w zimie oznacza obecność dobrego mikroklimatu. Najpierw możesz zrobić małe dziury lub okresowo otwierać piwnicę. Po drugie, możesz stworzyć prosty system "ogrzewania". Wykonując mały rowek obok pokrywy, można umieścić zwykłą żarówkę, tzw. "Nośną", jeśli to konieczne (na przykład w przypadku gwałtownego spadku temperatury na zewnątrz). Jedna lampka do prania, powiedzmy 100 watów, wystarczy, aby zapewnić dodatkowe ogrzewanie wewnątrz. Aby dostać się na balkon, możesz użyć zwykłego przedłużacza. Przełącznik należy zainstalować w mieszkaniu, aby za każdym razem nie musieć wychodzić na zimny balkon lub loggię.

Rada! Alternatywnie można użyć starej niedziałającej lodówki. Nawet w tym stanie ma dobre właściwości termoizolacyjne. Poza tym ma już działające drzwi. Możesz także użyć przekształconych starych mebli lub paczki gęstej piany.

Po prostu włącz światło, nic więcej. Projekt jest bardzo prosty, ale jednocześnie całkiem skuteczny. Nawet jedna żarówka wystarcza, aby warzywa w pudełku nie zostały zamrożone. Ponadto nie można włączyć żarówki na stałe. Pozwól mu działać przez kilka godzin, a następnie można go wyłączyć. Włącz to może, w tym iw nocy, gdy temperatura ulicy znacznie spada.

Duże "pudełko" można podzielić na sekcje

Zużycie energii elektrycznej, pod warunkiem, że żarówka będzie świecić (i odpowiednio ogrzewać wewnętrzną przestrzeń skrzyni balkonowej) jest niestabilne, nie przekroczy rozsądnych limitów. Ale będziesz mieć pewność, że wszystkie warzywa, ziemniaki, marchew, kapusta, papryka, buraki itp. W tej szafce termicznej będą po pierwsze suche, a po drugie, nie zamarzną. Jeśli zużycie energii w ogóle Cię nie niepokoi, to zamiast (lub jednocześnie) z lampą żarową można użyć konwencjonalnej suszarki do włosów. Jego zaletą jest to, że znacznie się nagrzewa i znacznie szybciej wypycha gorące powietrze. Ponadto można go również zdalnie sterować z pomieszczenia.

Ważne jest, aby zrozumieć! Przy stosowaniu żarówek lub urządzeń elektrycznych szczególną uwagę należy zwrócić na kwestie bezpieczeństwa.

Aby zapewnić dodatkową izolację w przypadku szczególnie silnych mrozów, dodatkową izolację cieplną można wykonać, owijając balkonową "spiżarnię" kocami lub gęstą odzieżą. I nie powinno to być na zimnej betonowej płycie balkonu, ale na arkuszu grubej płyty wiórowej, gęstej piance i innych podobnych powierzchniach. Alternatywnie można zainstalować termometr z czujnikiem wewnątrz języka. W ten sposób będziesz kontrolować temperaturę wewnętrzną. Takie ciekawe, ale proste pomysły mogą być używane przez wszystkich. Najważniejsze to być mądrym i nie bojącym się rozwiązywać zadań. Wszystko to pomoże zachować twoje zbiory do wiosny w bezpieczeństwie i uczciwości.

Zdjęcia przykładów tego, co może stanowić lodówka na warzywa na balkonie. Kliknij, aby powiększyć:

Większość ludzi, którzy budują domek letni doskonale wie, że powinno to być nie tylko miejsce pracy i uprawy, ale także w tym samym miejscu, w którym można odpocząć od tętniącego życiem miasta i podziwiać piękne widoki natury i miejsca.

Dzikie zwierzęta i ptaki żyjące w przyrodzie nie mogą liczyć na to, że w zimie ktoś im pomoże, tak jak ich udomowionych "braci".

Każdy z nas uwielbia pięknie zaprojektowane wnętrze. To zaangażowanie staje się szczególnie pożądane, gdy rozwiązania wewnętrzne wpływają na dobry nastrój i radość dla naszych bliskich i bliskich.

Każdy sumienny właściciel powinien dbać o komfort swoich pupili, kierując się słynnym cytatem z "Małego Księcia": "Odpowiadamy za tych, którzy oswoili".

Wcześniej czy później większość z nas staje przed wyzwaniem kupowania nowych mebli, w tym krzeseł. W tym samym czasie nie zawsze ma sens kupowanie nowych mebli po dość wysokich cenach, ponieważ możemy przywrócić stare krzesła.

 • O projekcie
 • Reklamodawcy
 • Informacje zwrotne
 • Mapa strony

Cytowanie materiału jest dozwolone tylko wtedy, gdy określone jest aktywne indeksowane łącze źródłowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 4