Pudełka do przechowywania rzeczy własnymi rękami

Pudełka do przechowywania rzeczy własnymi rękami

Pudełka do przechowywania

Często dom gromadzi wiele małych rzeczy, które trzeba gdzieś umieścić. Co do zasady, szafki i półki na to nie wystarczą, ponieważ są już zajęte różnymi przedmiotami gospodarstwa domowego lub szafami. Dlatego musimy znaleźć wyjście z tej sytuacji. W tym celu nadają się pudełka do przechowywania rzeczy, które trzeba kupić lub zrobić samodzielnie.

W odległej przeszłości nasi przodkowie używali skrzyń do przechowywania różnych drobiazgów, które były dekorowane i malowane. Teraz pięknie udekorowane pudełko to nie tylko stylowe akcesorium, ale też przedmiot zdobiący wnętrze. Jakie rodzaje pudełek istnieją i jak zrobić ten obiekt własnymi rękami?

Rodzaje pudełek do przechowywania rzeczy

Pudełka różnią się kształtem, rozmiarem i materiałem do produkcji (karton, plastik, winorośle) i wystrojem. Takie obiekty życia między sobą mogą różnić się stylem. Na przykład mogą to być:

 • Vintage - za pomocą metalowych pasków i kamyków;
 • Ścisłe, pokryte monofoniczną chusteczką lub papierem;
 • Romantyczny, przy użyciu romantycznych bombek do dekoracji;
 • Efektowne - pokryte pierścieniami, cyrkoniami.

Zbiorniki magazynowe są ogromne lub kompaktowe. Obecność pokrywy jest opcjonalnym warunkiem dla tego mebla.

W większości przypadków do tworzenia pudeł używa się tektury. Może być kolorowy lub monofoniczny. Wskazane jest przyklejenie i ozdobienie takiego pudełka, aby nadać mu wyjątkowy wygląd.

Istnieją standardowe i faliste pojemniki do przechowywania rzeczy. Jeśli masz zamiar przechowywać w nich ciężkie i kruche rzeczy (naczynia lub antyki), w tym celu lepiej użyć pudła z tektury falistej. Są bardziej niezawodne, gęstsze i bardziej sztywne, ponieważ są wykonane z kilku warstw tektury falistej. W takim pojemniku często dodawane są cenne rzeczy, ponieważ praktycznie nie podlegają one odkształceniom. Standardowe pojemniki (jak na zdjęciu poniżej) są cieńsze i słabsze, dlatego lepiej przechowywać lekkie przedmioty.

Wiklinowe pudełka do przechowywania rzeczy to kosze lub pudełka. Są to ręcznie robione przedmioty wykonane z winorośli lub kosz z gazet. Mają różne rozmiary i kolory. Takie kosze będą ozdobą Twojego mieszkania i staną się niezmienionym elementem wnętrza. Przechowują owoce i warzywa, bibeloty, ozdoby, a także czystą lub brudną bieliznę. Jeszcze bardziej udany i bardziej interesujący jest zestaw pudełek z winorośli. Taki zestaw wniesie specjalny styl do Twojego wnętrza.

W większości przypadków plastikowe pudełka służą do przechowywania żywności. Przechowują również nasiona, płótno, szycie, dzianie, narzędzia. Nazywane są również plastikowymi skrzynkami. Plastik przyjazny dla środowiska nie zaszkodzi zdrowiu, jeśli jest to obiekt do przechowywania produktów. Takie pudełka mają różne rozmiary, z pokrywką i bez. Również w niektórych z nich znajdują się koła i uchwyty ułatwiające użytkowanie.

Wygląd plastikowych pudełek, na przykład, jak na zdjęciu poniżej, robi wrażenie dzięki jaskrawym kolorom i dekoracji. Są koronki i tkane, łatwe do czyszczenia i trwałe w użyciu.

Pudełka na zabawki dziecięce mają specjalny wygląd. Są urządzone w jasnych kolorach i kolorystycznie, można je narysować według ulubionych bohaterów kreskówek i książek dla dzieci, jak na poniższym zdjęciu. Takie pudełko motywuje dziecko do samodzielnego złożenia zabawek w specjalny "dom". Aby takie pojemniki były bezpieczne, należy użyć tektury lub plastiku, aby dziecko nie doznało obrażeń w trakcie gry.

W większości przypadków podczas przenoszenia lub w trakcie naprawy należy używać kartonów. Pakują różne rzeczy. W zależności od tego, co zamierzasz umieścić w tych czołgach, są one podzielone na duże, średnie i małe.

Różnią się także siłą. Standard jest mniej wytrzymały. W nich lepiej jest wkładać lekkie przedmioty, a pofałdowane - mocniejsze. W takich pudełkach należy dodać cenne rzeczy, które mają dużą wagę. Nie są uszkodzone, nawet jeśli umieścisz je jeden na jednego. A cenny ładunek nie zostanie uszkodzony.

Są pudełka, w których znajduje się specjalny wieszak ułatwiający przenoszenie ubrań. Jest to wygodne podczas poruszania się, zwłaszcza gdy coś się kruszy.

Wskazówka: kiedy się poruszasz, zwróć uwagę na szerokość drzwi. Szerokość pudełka musi odpowiadać szerokości otworu. W przypadku węższych otworów wybierz tekturowy przedmiot.

Systemy przechowywania są półkami, w tym półkami i wieszakami, i są przeznaczone do przechowywania różnych materiałów i przedmiotów. Na przykład mogą to być piętrowe półki na buty i odzież lub specjalne nisze, w których przechowywane są pudełka i pudełka do przechowywania rzeczy (jak na poniższym zdjęciu).

Jeśli masz wiele rzeczy, a twoim głównym celem jest zwiększenie przestrzeni, pomogą Ci torby próżniowe. Dzięki szczelności opakowania, rzeczy są zmniejszane trzykrotnie. Takie paczki zachowają rzeczy nietknięte przez długi czas, chronią przed wilgocią i ciemami.

Pojemniki próżniowe służą do zachowania świeżości produktów. Pozwalają ci zachować psującą się żywność przez dłuższy czas, dzięki wbudowanemu w pokrywę zaworowi. Pojemniki zachowują świeży smak, zapach i użyteczne właściwości produktów.

Pudełka do przechowywania własnymi rękami

Szczególnie cenne są pudełka do przechowywania rzeczy wykonanych własnymi rękami. W tym celu biorą gotową skrzynkę na buty, pojemnik z urządzeń gospodarstwa domowego lub przyklejają go z tektury. Do rejestracji potrzebny będzie klej, nożyczki, pędzel i materiały dekoracyjne. Ich wybór jest świetny. Może to być papier do pakowania, tkanina, cekiny, frędzle, wstążki, koraliki i wiele więcej.

Zalecenie: do klejenia papieru lub tkaniny lepiej jest użyć cienkiej warstwy kleju PVA, a do klejenia elementów dekoracyjnych zmieści się gorący klej.

Jak pięknie ozdobić i udekorować zbiornik, spójrz na tę klasę wideo:

Jeśli nasze informacje były dla Ciebie przydatne, zostaw recenzję u dołu artykułu. Możesz podzielić się ciekawym projektem zbiorników magazynowych w komentarzach.

Utrzymywanie rzeczy w domu: pomysły, tworzenie własnych rąk, zdjęcia

Nawet jeśli jesteś minimalistą, to wciąż masz dość wielu różnych rzeczy, które potrzebujesz gdzieś i jakoś przechowujesz. Możesz to zrobić z kreatywnym podejściem, dzięki któremu nie tylko raz na zawsze możesz porządkować rzeczy w domu. Niektóre sposoby organizacji porządku odgrywają nie tylko rolę funkcjonalną, ale również odgrywają rolę dekoracyjną. Sugerujemy nauczyć się organizować przechowywanie rzeczy w domu. Pomysły opisane w tym artykule można zrealizować za pomocą zakupionych lub wykonanych samodzielnie organizatorów. Możesz zrobić to samo w domu, wydając minimum pieniędzy i czasu.

Utrzymywanie rzeczy i ubrań w domu: pomysły

Pudełka, pudełka, kosze, pudełka - wszystko to można przekształcić w magazyn. Tych samych organizatorów można użyć do dokładnego rozłożenia biura, akcesoriów kuchennych, zabawek, bielizny, butów. W tym ostatnim przypadku szczególnie ważne jest wykupienie specjalnego plastikowego organizera do przechowywania rzeczy w domu. Pomysł użycia tego jest taki, że buty nie pyłu, ale jednocześnie są wyraźnie widoczne. Również jeden taki pojemnik może zastąpić dziesięć pudełek. A widok będzie znacznie bardziej estetyczny.

Postaraj się, aby wszystkie organizatory były do ​​siebie podobne lub wykonane w jednym stylu. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy nie chowają się za drzwiami szafek.

Przechowujemy pościel, skarpety, paski i inne drobiazgi poprawnie

Jeśli chodzi o organizację przechowywania, to natychmiast przychodzą na myśl organizator z komórkami. Mogą być wykonane z różnych materiałów i zawierają pewną liczbę przekładek. Najczęściej są to organizatory tkanek, które można złożyć. Są sprzedawane w prawie wszystkich sklepach z artykułami żelaznymi. Ale możesz zrobić podobny organizer kartonów.

Będzie to wymagało pustych opakowań, kartonu i wystroju: papier kolorowy i samoprzylepny, tapeta. Umieść pudełka wewnątrz szuflady, gdzie będzie organizowane przechowywanie rzeczy w domu. Pomysły na rozmieszczenie paczek zależą od ich wielkości i proporcji pudełka. Przyklej wszystkie pudełka razem. Jeśli nie masz gotowych pudełek, istnieją dwie możliwości rozwiązania problemu:

 • Zmierz długość i szerokość schowka. Zaczynając od wymiarów, ustaw wymaganą liczbę skrzynek o tej samej wysokości.
 • Z tektury wykonuj ściany, które zostaną włożone do pudełka. Przyklej dno. Następnie wykonuj przekładki z kartonu.

Przygotuj organizer z kolorowym papierem, tapetą lub samoprzylepnym wewnątrz i na zewnątrz.

Przechowywanie jest gotowe! Może być stosowany do organizacji bielizny, skarpet, pasków, biżuterii, szali, różnych akcesoriów i tak dalej. Najważniejsze jest to, że zawsze masz wszystko na wyciągnięcie ręki i starannie rozłożona.

Nawet jedna osoba ma kilka gadżetów, do których potrzebne są różne kable. Co możemy powiedzieć o rodzinie kilku osób, z których każda ma co najmniej jeden telefon i ładowarkę do niego. I są kable z kamer, tabletów, laptopów i komputerów, słuchawki i tak dalej. Jeśli wszystko to jest przechowywane w różnych miejscach lub w jednym pudełku, ale slajd, nie można mówić o właściwym przechowywaniu rzeczy w domu.

Pomysły z rąk organizatora zobaczymy poniżej:

 1. Utwórz skrzynkę z komórkami, jak opisano powyżej.
 2. Zrób osobisty organizer. Dla niego trzeba wziąć kartonowe cylindry z papieru toaletowego, ręczników papierowych, folii, filmu spożywczego lub pergaminu. Wybierz jedno pole lub skrzynki na kable. Wytnij wymaganą liczbę identycznych cylindrów o tej samej wysokości. Ich rozmiar powinien być o jeden centymetr mniejszy niż rozmiar pudełka lub pudełka. Liczba cylindrów zależy od liczby posiadanych kabli. Połącz komórki razem z dwustronną taśmą samoprzylepną lub pistoletem do klejenia. Gotowe cylindry można malować farbą w aerozolu. Pozostaje wstawić organizer do pudełka i wypełnić go starannie skręconymi kablami.

Czy masz dużo kolczyków, bransoletek, wisiorków i innych ozdób, ale nie wiesz, jak prawidłowo przechowywać rzeczy? Pomysły na dom mogą wyglądać tak:

 1. Kup specjalny futerał, po obu stronach którego znajduje się wiele kieszeni. Można go zawiesić w szafie. W tym przypadku będzie wiele różnych ozdób i akcesoriów, które nie będą się mylić ze sobą, a dzięki przezroczystym kieszeniom zawsze można znaleźć odpowiedni obiekt na raz.
 2. Kup pojemnik na pigułki na tydzień. To taki długi, ale wąski piórnik, w którym znajduje się siedem komórek. Będzie to wygodne do przechowywania małych ozdób.
 3. Kolczyki goździka można przechowywać na taśmie. Po prostu wklej w nim ozdoby par i umieść w pudełku.
 4. Zrobić trumnę, w której zmieszczą się wszystkie pary twoich kolczyków. Aby to zrobić, weź ładne małe pudełko z pokrywką, filcem lub filcem, pistoletem samoprzylepnym i ołówkiem. Wytnij kawałki tkaniny o tym samym rozmiarze. Owiń filc na ołówku w tubie. Przyklej koniec tkaniny. Wyciągnij ołówek. Zrób kilka takich rur. Włóż wszystkie puste pola do pudełka, aby były dobrze dopasowane. Możesz przechowywać kolczyki w gniazdach.

Aby mieć zawsze pod ręką ulubione przyprawy i akcesoria kuchenne, wykorzystaj następujące pomysły:

 • Weź te same słoiki i nalej do nich przyprawy. Każdy znak. Podłączyć pokrywy do półki za pomocą wkrętów samogwintujących. W ten sposób zaoszczędzisz również miejsce.
 • W przypadku pudełek z akcesoriami kuchennymi należy użyć przekładek. Domowe produkty wykonane są z tektury lub cienkich arkuszy sklejki.
 • Użyj wewnętrznej przestrzeni drzwi szafek. Na przykład wieszaki lub koszyki na chemikalia domowe, gąbki, torby ze śrubami samogwintującymi.
 • Przyprawy można również przechowywać na tablicy magnetycznej. Tylko w tym przypadku używaj małych słoików z żelaznymi pokrywkami.

Przechowywanie rzeczy w domu: pomysły (zdjęcia) do łazienki

Łazienka jest zawsze mała, ale tak bardzo mi zależy. W tym celu użyj małych sztuczek:

 • Aby mieć pewność, że wszystko, co znajduje się pod zlewem, miałeś na myśli, użyj systemu pionowego przechowywania. Aby to zrobić, włóż wszystko do wiszących pojemników.
 • Posortuj pędzle do makijażu, patyczki i dyski bawełniane oraz inne potrzebne małe przedmioty do różnych słoików. Możesz przechowywać je na półkach lub w szafce. Słoiki zadekorirovate jak twoje serce pragnie, użyj do tej farby, ozdobne wstążki lub po prostu wlewaj do wnętrza ziaren kawy, piasku, kulek.
 • Nad toaletą wiszą zawiasowe kosze wiklinowe. W zależności od rozmiaru w nich można przechowywać papier toaletowy, dodatkowy zestaw ręczników, suszarkę do włosów i tak dalej.
 • Użyj różnych półek (na przykład nad drzwiami).

Produkcja pudeł do przechowywania rzeczy - reorganizacja przestrzeni wewnętrznej szafy

Odwieczny problem wszystkich gospodyń domowych: brak przestrzeni do przechowywania niezbędnych rzeczy. Ale może problem tkwi nie w małych szafkach, ale w ich niewłaściwym wypełnieniu? Właściwa organizacja przechowywania to niespokojna nauka. Jednym z najważniejszych etapów jego zrozumienia jest systematyzacja i separacja. Produkcja oferowanych produktów pomoże uporządkować rzeczy w ogromnej liczbie stosów, ułatwi znalezienie niezbędnych i pozwoli zaoszczędzić cenną przestrzeń.

Wykonujemy pudła własnymi rękami do przechowywania rzeczy o prostej konstrukcji

Rozważmy kilka opcji składania z własnymi rękami pudełka do przechowywania rzeczy: proste i szybkie w wykonaniu, a także nieco trudniejsze do wykonania, ale bardziej dekoracyjne w opcji wyglądu. W artykule opiszemy dwie opcje szczegółowego tworzenia pudeł, a także ilustracje (zdjęcia) etapów pracy czterech różnych przykładów.

Do zrobienia pierwszego potrzebujemy:

1. Karton o odpowiednim rozmiarze.

2. Klej (lub "Kryształ" jest przezroczysty lub "PVA").

4. Spinacze o dużych rozmiarach.

5. Taśma jest wąska lub wstążki.

W przypadku produkcji drugiej opcji będziemy potrzebować materiałów z pierwszej listy, z wyjątkiem ostatniego akapitu, a ponadto do nich:

5. Igła z nitką.

Ryc. (13-20) Ryc. (21-22)

Aby tworzyć proste pudełka do przechowywania rzeczy samodzielnie, powinieneś trzymać się następujących rzeczy kolejność prac:

1. Przytnij elementy górnej części obrabianego przedmiotu, jeśli są. Lub przykleić je do wewnętrznej powierzchni ścian bocznych, jeśli chcesz wzmocnić strukturę.

2. Na wycięciu wykonaj znak w kształcie krzyża. Jego środek musi odpowiadać wymiarom dna obrabianego przedmiotu, elementy boczne do wymiarów czterech ścian. Z konturu znacznika wycofaj się o 1,5-2 cm i zawiń jeszcze jeden. Jest na nim i będzie cięty materiał do dekoracji.

3. Wytnij wycięty fragment cięcia, wyprasuj go i rozłóż na płaskiej powierzchni. Dno kartonowego półwyrobu jest równomiernie pokrywane klejem i opuszczane do środka przygotowanego pokrycia tkaninowego. Ściśnij prasę i pozwól klejowi całkowicie wyschnąć.

4. Przykryj jedną ze stron przedmiotu klejem i przymocuj do niego odpowiednią część wzoru. Dodatki boczne wykonane wcześniej, konieczne jest zagięcie w środku, pod klejonym płótnem. Górny zaczep wygina się wewnątrz przedmiotu obrabianego i mocuje górną część materiału klipsami (aby tkanina, po zmoczeniu, nie przesuwała się w dół), należy je usunąć po całkowitym wyschnięciu. Na tej samej zasadzie pracujemy ze wszystkimi innymi ścianami bocznymi.

5. Naroża przedmiotu obrabianego ze spoinami płótna są zamaskowane taśmą lub oplotem, który również jest przyklejony. Przestrzeń wewnętrzną produktu można pozostawić pustą, ale lepiej jest zamknąć ją ściereczką. Odbywa się to dokładnie tak samo, jak w przypadku dekoracji części zewnętrznej, tylko z niewielką różnicą w przydziałach. Górne naddatki są zgięte pod ostrzem. Dodatki boczne na jednym rogu są przyklejone, więc: naddatek z jednej tkaniny jest przyklejony do sąsiedniej ściany, a z drugiej - zgina się pod ciasną ścianą.

wykonanie rurek gazetowych (5-8) pudełko z filcu

Zajęcia mistrzowskie na temat tworzenia dekoracyjnego kominka z pudełek własnymi rękami. Interesujące pomysły fotograficzne i eksperymenty!

Dekorujemy karton w bardziej skomplikowany sposób

W tym przypadku, aby same pudełka do przechowywania rzeczy takich jak ten plan będą musiały trochę się pocić. Proces wygląda następująco:

1. Bierzemy gazety i kroimy je na paski o szerokości nie większej niż 8 cm.

2. Wstawiamy igłę dziewiarską do wiertarki i mocujemy ją pewnie. Praca jest wykonywana z minimalną prędkością.

3. Weź kawałek papieru, jeden z jego rogów zostanie przyłożony do szprychy bliżej miejsca mocowania. Wykonujemy jeden ruch rękoma i smarujemy klejem. Włącz wiertarkę i przewiń kawałek w długą cienką rurkę wokół igły do ​​robienia na drutach. Koniec segmentu jest unieruchomiony tym samym klejem. Nie usuwamy natychmiast elementu, czekamy, aż klej się zatnie. Podobnie przetwarzane są wszystkie cięcia papieru.

4. Przyklejamy krawędzie elementów papierowych do spodu kartonu. Wskazane jest pozostawienie ich pod prasą. Po każdej stronie dna elementu obrabianego musi znajdować się nieparzysta liczba elementów.

5. Rozpoczynając ruch od dołu do góry, oplatujemy przedmiot z pozostałymi elementami papieru. Poziomy pasek powinien ominąć pierwszą pionową z jednej strony, drugą z drugiej i tak dalej.

6. Krawędź ostatniej cewki jest przyklejona klejem, nadmiar pionowych pasków zostaje odcięty.

7. Pleciony produkt jest pokryty podkładem, po wyschnięciu jest farbowany, a następnie otwierany za pomocą lakieru.

8. Tkanina jest szyta z tkaniny, której wymiary odpowiadają wymiarom ścian wewnątrz produktu.

Rzemiosło dla daczy z poręcznego materiału - praktyczność i estetyka!

Pierwsza opcja jest całkowicie elementarna pod względem produkcji, więc jest to absolutnie niemożliwe dla nikogo. Trochę wysiłku i wewnątrz twojej szafy zacznie panować najwyższy porządek. Druga opcja jest trudniejsza, ale można uzyskać cudowną rzecz, którą ukrywa nawet ukryty w szafie, można go używać nie tylko do zamierzonego celu, ale także jako element wystroju wnętrza.

1 komentarz do artykułu "Produkcja pudeł do przechowywania rzeczy - reorganizacja przestrzeni wewnętrznej szafy"

Takie przegrody z przekładkami są niezbędne i bardzo wygodne!

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Układ małego domu to zalety takiej konstrukcji!

 • Przegląd nowoczesnych materiałów dźwiękoszczelnych ścian w mieszkaniu

 • Jak wybrać kran w łazience i nie żałuj

 • Jak zainstalować okna w prywatnym domu z bloczków betonowych

 • Proces budowy domów wielopiętrowych w technologii monolitycznej

  Przy pełnym lub częściowym wykorzystaniu materiałów na stronie aktywne łącze bezpośrednie jest obowiązkowe

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  + 58 = 68