Przesuwane zasłony

Przesuwane zasłony

Przesuwne zasłony do kąpieli - nowoczesna i stylowa ochrona przed rozpryskami

Nowoczesny rynek hydrauliczny jest regularnie aktualizowany o nowe produkty. Jednym z nich jest przesuwna kurtyna do łazienki. Służą do ochrony pomieszczenia przed rozpryskami i dodatkami do wnętrza. W krótkim czasie stały się bardzo popularne.

Konsumenci są oczarowani wyglądem, estetyką, przyjaznością dla środowiska, siłą, praktycznością, możliwością zamiany łazienki w prysznic za pomocą ruchu jedną ręką, a jednocześnie idealnie dopasowują się do każdego wnętrza łazienki.

Do produkcji zasłon przesuwnych stosowane są różne materiały: polistyren (tworzywo sztuczne), szkło (szkło), plexi.

 • wyglądają pięknie i stylowo;
 • niedrogie;
 • są bezpieczne;
 • oryginalne kolory;
 • łatwa opieka.

Przez minusy krótki okres użytkowania: nie więcej niż 3-4 lata.

 • są funkcjonalne;
 • piękne;
 • trwałe;
 • wykonany jest ze szkła hartowanego, więc jest bezpieczny.

Wady można przypisać tylko wyższemu kosztowi w porównaniu z tworzywem sztucznym.

Eksperci radzą wybrać zasłony ze szkła, które mogą być zabarwione lub matowe. Pod względem wytrzymałości szkło hartowane jest podobne do szkła samochodowego. Nawet jeśli zdołasz go złamać, złamie się w dość gładkie kawałki, które cię nie skrzywdzą.

Ponadto taki materiał nie wymaga skomplikowanej konserwacji. Wystarczy użyć gumowej gąbki i niewielkiej ilości substancji przeznaczonej do mycia szklanych powierzchni. W produkcji na powierzchni takiego szkła nakłada się powłokę antybakteryjną, więc po wzięciu prysznica nie będzie rozwodów. Na życzenie klienta można na szkle nanieść dowolny wzór lub ornament. Dlatego taki ekran do kąpieli może być doskonałą opcją do dekoracji pokoju.

Istnieją również opcje budżetowe na zasłony łazienkowe, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Mają jednak swoje wady. Z czasem plastik może się zmętnieć, a na jego powierzchni powstają plamy. Ponadto nie jest tak trwały jak szkło hartowane, a w wyniku uderzenia może pęknąć.

Jakościowe zasłony powinny być wodoodporne. Aby to sprawdzić, natychmiast po zakończeniu instalacji otwórz kran i zalej wodą wszystkie szwy i złącza wodne. Jakościowe zasłony nie pozwalają na przepływ wody.

Co dotyczy zalet przesuwnych zasłon? Przede wszystkim jest:

 • atrakcyjny, nowoczesny wygląd;
 • prostota i wygoda działania;
 • wytrzymałość materiału, długa żywotność i niezawodna ochrona pomieszczenia przed wodą i rozpryskami;
 • zwartość;
 • łatwość instalacji;
 • możliwość zamiany zwykłej łazienki w kabinę prysznicową bez większego wysiłku, podczas gdy są one znacznie tańsze niż stacjonarny prysznic.

Jednak ten projekt ma wady:

 • przy regularnym stosowaniu na elementach złącznych i szczeliwie mogą tworzyć formę;
 • Przy uszkodzonym mechanizmie rolkowym można skrócić żywotność. Dlatego bardzo ważne jest, aby zwracać na nie uwagę przy zakupie.
 • Wybierając zasłony z nieprzezroczystego materiału, należy wykonać dodatkowe oświetlenie.

W zależności od zasłon urządzenia można je podzielić na kilka typów:

 • stacjonarny;
 • składane, wykonane na zasadzie akordeonu;
 • Zawiasowe - wyglądają jak zwykłe drzwi;
 • Przesuwne, działają na zasadzie szafy.

W zależności od liczby segmentów, zasłony można warunkowo podzielić na składające się z:

 • jedna sekcja;
 • dwie lub trzy sekcje. Ta opcja jest idealna do prostokątnej kąpieli;
 • cztery sekcje. Do kąpieli narożnych;
 • pięć i sześć sekcji - zbliży się do każdej kąpieli.

Z kolei dwusekcyjne zasłony można podzielić na:

 • Składane drzwi - gdy obie części są złożone, przesuń się na bok ściany. Ten typ jest uznawany za najbardziej kompaktowy i wygodny w obsłudze.
 • Półfalowane żaluzje - kiedy jedna część jest trwale przymocowana do ściany i jest nieruchoma, a druga jest ruchoma i, jeśli to konieczne, jest po prostu wciągnięta. Taki model może być leworęczny lub praworęczny, w zależności od położenia wanny.
 • Drzwi skrzydłowe - stosowane w przestronnych łazienkach. Ta opcja jest łatwa w użyciu i najłatwiejsza w instalacji.

Trójdzielne modele zasłon występują w kilku postaciach:

 • Przesuwne, w którym naprzemiennie występują elementy mobilne i stałe. Dzięki systemowi suwakowemu wygodnie jest zbliżyć się do łazienki z każdej strony.
 • Składany akordeon - dość kompaktowa wersja, którą w razie potrzeby można całkowicie złożyć.

Zasłony czterosekcyjne łatwo przekształcają łazienkę w kabinę prysznicową. Przeważnie są one używane do narożnej kąpieli. W tym przypadku okazuje się całkowicie ogrodzony. Pod względem cech konstrukcyjnych mogą być całkowicie bezramowe lub mieć aluminiową ramę. Do ich produkcji można stosować lekkie, tanie, ale krótkotrwałe tworzywo sztuczne lub szkło hartowane, które ma powłokę ochronną.

Zanim zdecydujesz się na zakup, musisz zdecydować, ile sekcji będzie miało zasłony.

Najczęściej spotykane są modele trójdzielne, w których jeden lub dwa elementy będą mobilne. Parametry takie jak konfiguracja i liczba sekcji są określane na podstawie kształtu i wymiarów wanny.

Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest wygląd produktu. W tym przypadku wszystko zależy od stylu łazienki i osobistych preferencji. W tym przypadku materiał, z którego wykonane są zasłony, może być monofoniczny, z wzorami, matowymi lub przezroczystymi.

Decydując się na zakup zasłon z tworzywa sztucznego, zalecamy wybranie modeli ozdobionych kolorowymi wzorami. Wprowadzą animację do najbardziej zwyczajnego i zwięzłego wnętrza.

Aby przesunąć elementy zasłon, stosuje się tę samą zasadę, która działa w szafie. Dlatego bardzo ważne jest dokonanie wyboru, zwrócenie uwagi na osprzęt, który powinien zapewnić długotrwałe działanie i cichy ruch wszystkich elementów. Zwróć szczególną uwagę na rolki - ta część często zawodzi.

Jeśli twoja łazienka ma niewielki rozmiar, zasłony do kąpieli będą prawdziwym wybawieniem. Zwłaszcza jeśli lubisz brać prysznic i nie ma miejsca na oddzielną kabinę prysznicową. Ten problem można rozwiązać po prostu ustawiając zasłony. Ponadto chroni podłogę lub dywan przed niepotrzebnymi rozpryskami. A jeśli w mieszkaniu jest połączona łazienka, wówczas instalacja zasłon będzie podwójnie uzasadniona. W takim przypadku nie musisz czekać na swoją kolej, a wnętrze zdobędzie dodatkowy, stylowy element.

Jeśli chcesz podkreślić jedność stylu, wystarczy zainstalować zasłony przesuwne, zarówno nad łazienką, jak i pod nią. Zapewni to pokój indywidualności i otwarty dostęp do komunikacji. Ta wydajność jest najlepszą kombinacją atrakcyjności i praktyczności.

Nawet niewykwalifikowana osoba może wykonać instalację. Bez względu na to, z jakiego materiału jest wykonany, jego podstawą będzie rama nośna, która jest czterofilarowa. Pionowe muszą być zamocowane na ścianie.

Prostopadle do nich jest przymocowany wspornik z góry, a dno jest przymocowane do łazienki. Do tego potrzebny będzie poziom, wiertło i materiały mocujące (śruby, kołki).

Najpierw montuje się elementy ścianek działowych, po czym określa się górne punkty ściany, gdzie zostaną zamocowane zasłony. Należy zauważyć, że dolna część wynikowej struktury powinna ściśle przylegać do boków wanny.

W ścianie otwory wykonane są za pomocą wiertarki, do której wkładane są kołki. Za pomocą śrub mocuje się mocowania ramy. Przed włożeniem plastikowych lub szklanych ściereczek, upewnij się, że struktura jest bezpieczna. Sprawdzając trwałość konstrukcji, można wprowadzić zasłony. Aby nie dopuścić do przedostania się wody przez złącza, należy je oczyścić dowolnym środkiem uszczelniającym.

Przesuwane zasłony własnymi rękami

Ci, którzy chcą, mają możliwość samodzielnego wykonania przesuwnych zasłon. Najłatwiejszy sposób użycia plastiku, ale doświadczeni profesjonaliści mogą z łatwością poradzić sobie ze szkłem.

Aluminium nadaje się do wykonania ramy. Dzięki temu materiałowi jest łatwa w obróbce i doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Najlżejsza konstrukcja to trójskrzydłowy system, w którym dwoje drzwi pozostanie nieruchomy, a trzeci będzie ruchomy i zastąpi drzwi. Będziesz potrzebował dwóch pionowych słupków do przymocowania do ściany i prowadnic, które będą mocowane na górze i na dole konstrukcji. Kolejna potrzeba przygotowania trzech liści. Dolny prowadnik powinien być przymocowany do boku łazienki, a górny w odległości 120-140 cm w górę.

Pręt do zasłon w łazience: funkcje wyboru i instalacji

Narożny bar na zasłony w łazience

Ślepe do łazienki własnymi rękami

Zasłony z tkaniny do łazienki

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Przesuwane zasłony (drzwi) do łazienki

Łazienka - jeden z najmniejszych pokoi w domu lub apartamencie, ale jego wyposażenie i wyposażenie jest bardzo trudne. Pokój ma trudne warunki pracy i dużą ilość komunikacji, sprzętu, co sprawia, że ​​korzystanie z niego jest wygodniejsze. Na przykład, aby nie martwić się, kiedy bierze prysznic, że woda spadnie na podłogę, zainstaluj przesuwne zasłony do kąpieli.

Przesuwne zasłony do wanny to wygodny sposób na zabezpieczenie wanny przed zalewaniem podczas kąpieli. Najtańsza opcja - tkanina (tkanina) lub zasłony polietylenowe na specjalnym gzymsie. Jest to najbardziej budżetowe rozwiązanie, ale nie daje 100% gwarancji ochrony przed rozpryskami. Część wody jest nadal na podłodze.

Przesuwane zasłony do kąpieli wykonane ze szkła lub plastiku

Droższe - plastikowe zasuwane zasłony w łazience. Są droższe, ale gwarantują ochronę przed wilgocią. Najczęściej są one wykonane z półprzezroczystego tworzywa sztucznego, tak że po zainstalowaniu oświetlenie pozostaje wystarczające. W rzadkich przypadkach, gdy używa się nieprzezroczystego plastiku, oprawy muszą być umieszczone bezpośrednio nad łazienką.

Najbardziej reprezentacyjna, ale i najdroższa opcja - szklane zasłony przesuwne do wanny. Wykonane są ze specjalnego szkła wzmocnionego folią. Okulary mogą być przezroczyste, podbarwione, wzorzyste, mogą być modelowane przez piaskowanie, malowane farbami witrażowymi, można je znaleźć / zamówić za pomocą fotoprintu.

Istnieje kilka systemów zabezpieczających przesuwne zasłony do wanny. Są one stosowane do modyfikacji zarówno plastiku, jak i szkła. Są to modele szkieletowe i bezramowe. Większy stopień szczelności zapewniają modele szkieletowe - pęknięcia, przez które przepływa woda, praktycznie nie istnieją. Ale są łatwe do zainstalowania tylko wtedy, gdy ściany łazienki są ściśle pionowe, ponieważ najmniejsza niewspółosiowość prowadzi do nieszczelności przy zamykaniu drzwi.

Bezramowe zasłony przesuwne - jest to górny drążek nośny, wzdłuż którego poruszają się rolki. Rolki są przymocowane do rolek. Dla tych systemów charakteryzuje się niewielką liczbą sekcji - dwie, czasem - trzy. Po bokach i poniżej znajduje się tylko profil uszczelniający, który utrzymuje sekcje na miejscu i nie pozwala wodzie wysypać się z prysznica. Sekcje poruszają się w tej samej płaszczyźnie równolegle do siebie, co pozwala zainstalować je nawet w najmniejszych łazienkach lub prysznicach.

Jest jeszcze jeden sposób mocowania zasłon do kąpieli - w formie książki. W tym przypadku sekcje pręta są składane parami na jedną stronę, podobnie jak książki dla dzieci. Również w tym przypadku istnieją przewodniki (ode lub dwa), ale potrzeba więcej miejsca.

System ram zwykle składa się z dwóch prowadnic - górnej i dolnej, wzdłuż których poruszają się rolki. Profile uszczelniające są montowane z boków. Ten system jest bardziej niezawodny - ładunek jest rozprowadzany na więcej rolek i zużywają się wolniej. Sekcje na takich ciemnych to często dwie lub trzy, ale może być ich więcej. Najczęściej duża liczba wąskich przekrojów jest zwykle stosowana do zasłon na półokrągłych narożnikach. Inni po prostu nie będą działać.

Plastikowe zasłony przesuwne do wanny - akordeon (po lewej) i ramka (po prawej)

Jest jeszcze jeden system, ale nie ślizga się, ale składa - akordeon. Tego rodzaju zawieszenie jest zwykle stosowane na plastikowych zasłonach do kąpieli. Istnieją również dwie prowadnice - górna i dolna, pośrodku każdej sekcji znajdują się uchwyty, które wypełniają te prowadnice. Odcinki między sobą są połączone elastycznym materiałem. Po otwarciu obracają się wokół własnej osi, składając w formie akordeonu.

Z powodu częstego kontaktu z wodą wodociągową na powierzchni kurtyny kąpielowej tworzy się osad wapienny, pozostałości mydła i inne zanieczyszczenia. W przypadku szklanych zasłon, problem ten jest rozwiązywany dokładnie tak, jak podczas mycia płytek: specjalne środki do czyszczenia płytek lub środków ludowej. Z płytki wapiennej pozbądź się następujących środków:

 • Ocet stołowy, rozcieńczony w wodzie.
 • Roztwór kwasu cytrynowego.

Zasłona okienna wykonana ze szkła lub tworzywa sztucznego - wygodna i funkcjonalna

Mydlaną płytkę usuwa się zwykłą sodą oczyszczoną, można ją dodać do detergentu do zmywania naczyń, a następnie nakładać ten związek za pomocą gąbki na szybę, odczekać chwilę i zmyć.

Podczas mycia zasuw przesuwnych do kąpieli z tworzywa sztucznego kompozycję należy dobierać ostrożniej: nie wszystkie tworzywa sztuczne są odporne na działanie środowiska kwaśnego. Wybierając gotową kompozycję detergentu, sprawdź, czy produkt jest zgodny z tworzywami sztucznymi.

Mocowanie zasłon ramy własnymi rękami

Przesuwane zasłony ramowe do zestawu łazienkowego, jeśli ściany w pokoju są równe: odległość na poziomie boku łazienki i na poziomie górnych zasłon poprzecznych musi pasować. Wtedy drzwi będą łatwe do otwarcia / zamknięcia, będą ściśle przylegać do siebie, nie tracąc wody.

Zwykle kurtyna ramy składa się z ramy, na której są już zamocowane sekcje prętów, a także bocznego profilu mocującego. Dolna prowadnica przesuwnej kurtyny do kąpieli jest zainstalowana bezpośrednio z boku wanny, boczny profil jest umieszczony w środku obręczy. Kolejność prac jest następująca:

 • Ustaw profil boczny pionowo. Zwykle mają trzy dziury (może więcej). Profile są odsłonięte dolnym końcem wzdłuż boku wanny, ustawionym pionowo do góry, kontrolującym kierunek na poziomie budynku. Po odsłonięciu profilu, przez otwory zaznacz położenie łączników. Profile mocuj zwykle na kołkach. Jeśli ściany łazienki są wyłożone płytkami, przed wywierceniem otworu w ścianie, weź wiertło na ceramice i wykonaj otwory w płytce. Następnie, zmieniając wiertło na inne (dla betonu lub cegły, w zależności od materiału ściany), wykonaj otwór do wymaganej głębokości, zatkaj plastikową część kołka. Aby zapewnić szczelność na tylnej stronie profilu, stosuje się uszczelniacz silikonowy (lepszy środek sanitarny, z dodatkami przeciwgrzybiczymi). Po ustaleniu profili, zamocuj je za pomocą gwoździ.

Zainstaluj boczne prowadnice

Montaż ramy z drzwiami

Aby zadbać o to, aby przesuwna kurtyna w łazience była łatwiejsza, szczelina, która tworzy się w punkcie oparcia ościeżnicy do ściany, pożądane jest uszczelnienie jej szczeliwem. Możesz użyć silikonu, ale lepiej - poliuretanu. Ostrożnie wypełnij lukę, natychmiast przecierając nadmiar.

Szklane zasłony do przesuwania łazienki: zdjęcie, opinie

Coraz bardziej popularne wśród rosyjskich konsumentów są szklane zasłony do przesuwnych łazienek. Przecież estetyczny wygląd, praktyczność i ergonomia - to są pozytywne momenty, które te ekrany chroniące przed rozpryskami dostarczają osobie. Lakoniczny design takich wzorów uzupełnia nowoczesne wnętrze łazienki. Dostępne sekcje ochronne w kolorze matowym, stonowanym i ozdobnym. Aby nie było żadnych wątpliwości co do ich nabycia, pozostaje poznać opinie ludzi na temat produktu funkcjonalnego.

Nowoczesny wybór - alternatywa dla ekranów z polietylenu

Do niedawna w wielu mieszkaniach wychodzących do łazienki można było znaleźć kolorowe zasłony z polietylenu. I nie zawsze wyglądali pięknie. Nie chodzi o projektowanie zasłon, ale odnosi się do elementu higieny. Kupując raz ekran, post-sowiecki konsument usuwa go tylko wtedy, gdy się psuje i nie zwraca uwagi na naloty na pleśń. I na próżno!

Łazienka to pomieszczenie o dużej zawartości wilgoci. Dlatego uważa się, że jest to sprzyjające środowisko dla rozwoju aspergillus. Jest to rodzaj aerobowych grzybów pleśniowych, które są wdychane przez ludzi i powodują uszkodzenie płuc i oskrzeli. A pranie w 40 stopniach ekranów polietylenowych nie niszczy tych pasożytów. Jest to niebezpieczne dla zdrowia, jeśli niewłaściwe środki higieny mogą stać się zasłoną dla łazienki. Szklane konstrukcje ślizgowe - to nowoczesna odpowiedź na zasłony z polietylenu.

Doskonałość bezpiecznych ekranów

Jeżeli tkanina, polietylen, zasłony PCV mogą być łatwo uszkodzone na skutek pojawienia się grzybów pleśniowych na nich, które nie mogą być usunięte z powodu ograniczonej liczby właściwości użytkowa tych materiałów, ekrany szklane przeznaczone do długotrwałego stosowania. Są odporne na wstrząsy, ponieważ są wykonane ze szkła hartowanego.

Prostota opieki to druga zaleta nowoczesnych ekranów ekranujących. Szkło może być leczone przy pomocy urządzeń sanitarnych, które mogą zabijać i zapobiegać grzybom pleśni. Przesuwne szklane kurtyny, których zdjęcie przedstawiono poniżej, nie są jedyną konstruktywną opcją. Producenci oferują także wahadłowe, kątowe, składane systemy i stałe panele, co pozwala wybrać projekt do indywidualnych potrzeb każdego z nich.

Odporność na działanie wody jest podstawowym wymaganiem w stosunku do sekcji ochronnych kąpieli. Szklane ekrany są ściśle przymocowane, więc nie dopuszczają do pomieszczenia resztek wody. Podczas gdy nieutrwalone zasłony z PCV zawsze oddalają się od wanny, w wyniku kałuży na podłodze po wykonaniu procedur wodnych. Łatwość instalacji i zdolność transmisji światła to dwie dodatkowe zalety rolet szklanych.

Zakup i instalacja nowoczesnych wodoodpornych przezroczystych systemów nie jest tania, jeśli porównamy je z jedynymi konkurentami - tradycyjnymi firankami. Ale ta wada zmieni się w wiele korzyści dla użytkownika. W końcu produkty z polietylenu wymagają zmiany raz w miesiącu, a przez rok kwota ta dochodzi do 4-5 tysięcy rubli. Podczas gdy budżetowe szklane zasłony do przesuwania łazienki wynoszą od 6 tysięcy rubli.

Z należytą starannością, nie ma już żadnych niedociągnięć w takich strukturach. Jednakże, jeśli nie wytrzyj powierzchni ekranu na czas, wtedy gromadzi się osady wapienne, które są następnie usuwane tylko przy użyciu wysiłku i specjalnych środków. Takiej niedogodności można uniknąć kupując przesuwne szklane zasłony do łazienki z teksturą wykonania. Na przykład za pomocą wzoru lub skrzydła z tektury falistej.

Cechy konstrukcyjne przezroczystych ekranów

Asortyment produktów sanitarnych oferuje nabywcy różnorodne konfiguracje przegród, które mogą chronić wodę i ozdobić łazienkę. Systemy mogą być: stacjonarne i mobilne; jedno- i wielosekcyjne; kątowe i czołowe. Istnieją trzy rodzaje ekranów mobilnych: zasuwane, wahadłowe i składane.

 • Model Swing to system bezramkowy. Jest to konstrukcja jedno- lub dwuskrzydłowa, przymocowana do metalowych uchwytów do ściany. Kąt obrotu drzwi wynosi 180 °, co upraszcza procedurę czyszczenia. Nie nadaje się do małych pomieszczeń.
 • Zasłony do przesuwania szkła łazienkowego na zasadzie działania są podobne do ekranów kabin prysznicowych. Nie zajmują one użytecznej powierzchni pomieszczenia w żadnej pozycji. Zasada działania opiera się na działaniu jednego z dwóch rodzajów istniejących mechanizmów. W pierwszym przypadku drzwi otwierają się na rolkach, w drugim wariancie - w rowku.
 • Składane szklane ekrany składają się z jednej stałej sekcji i kilku paneli roboczych, które po otwarciu lub zamknięciu są złożone jak akordeon.

Ci, którzy przez 10 lat postanowili zapomnieć o plamach wapiennych na kafelkach w łazience i chcieli przynieść do swojego mieszkania element nowoczesnego wzornictwa, konieczne jest zapoznanie się z kilkoma zasadami doboru szklanych ekranów.

Oprócz elementu finansowego tego problemu, należy określić, które szklane zasłony do łazienki (przesuwne, składane lub wahadłowe) są odpowiednie dla danego pomieszczenia. Najpopularniejsze są modele przesuwne i wahadłowe. I, zatrzymując wybór na projekt swing, musisz wziąć pod uwagę wielkość łazienki, aby uniknąć problemów z otwieraniem drzwi.

Rolety do przesuwania szkieł kąpielowych, które można przeglądać w specjalnych katalogach, mają różną wysokość. Nabyta sito nie powinna sięgać sufitu, konieczne jest zapewnienie przestrzeni do wentylacji. Mechanizm w modelu ślizgowym musi być rolkowy.

Stalowa rama szklanych ekranów jest oznaką wysokiej jakości produktu. Oprócz cech strukturalnych sekcji ochrony konsumentów możliwe jest, aby wybrać kolor szkła i teksturowane wydajność.

W przypadku instalacji sanitarnych o prostokątnym kształcie, przednie zasłony do łazienki są przesuwne, a narożne modele są przeznaczone do asymetrycznych zbiorników. To konstruktywne rozwiązanie pozwala w małych mieszkaniach, w których łazienka z wanną / brodzikiem jest zasadniczo połączona, aby utrzymać podłogę i inne części pomieszczenia w stanie suchym. A czasami sprawiają, że hydrobox jest niewidoczny. Do takich celów zakupione są zasłony do nieprzejrzystego szkła przesuwnego w łazience. Ale podczas instalacji tych modeli warto zadbać o dodatkowe źródło światła.

Podobnie jak w łazience o klasycznych formach, w rogu można zastąpić szklane ekrany nieefektywnymi polichlorkiem winylu lub zasłonami z polietylenu. Przy okazji, zasłony wykonane z winylu z poliestru, jako alternatywa dla przezroczystych ekranów, są uważane za najbezpieczniejsze. Można je wybielać, myć w maszynie do pisania, ale żywotność jest 10 razy mniejsza niż szklanych struktur.

Do samodzielnego montażu konieczne jest zapoznanie się z instrukcjami i skonsultowanie się z doświadczonymi mistrzami. Wymagane narzędzia: poziomica, taśma miernicza, śrubokręt, profile aluminiowe, kołki, wkręty, wiertła.

Ściany, na których zostaną zainstalowane pionowe profile, muszą być wypoziomowane. W przeciwnym razie kątowość powierzchni będzie musiała zostać skorygowana za pomocą profilu, musi być ściśle pionowa. Po oznaczeniu punktów mocowania otwory są wiercone, a następnie profil jest montowany.

Prowadnice do systemu przesuwnego są zainstalowane w łazience. Nie zapomnij o szczeliwie, które powinno wypełnić miejsce przylegania konstrukcji do ścian.

Średnia cena dla szklanych konstrukcji

Szklane zasłony do przesuwnych łazienek można kupić od 4 tysięcy rubli. Na przykład model rosyjskiej produkcji o wymiarach 80 x 80, prostokątny kształt kosztuje 3,7 tys. Rubli. W tak niedrogim produkcie profil struktury jest plastyczny. Cena chromowanych ekranów waha się od 8.500 rubli do 37 000. Różnice te wynikają z dostępności produktów z różnych krajów.

Niedrogie projekty produkują: Rosja, Słowenia, Chiny. Średnia kategoria cenowa (12-18 tysięcy rubli) jest wypełniona szklanymi firankami z Niemiec i Rosji. Największy koszt (ponad 20 tysięcy rubli) ekranów ochronnych stanowią towary z Włoch i Czech.

Zasłony do przesuwnych szklanych łazienek: отзывы

Głównym zadaniem konsumenta przed zakupem podobnego projektu jest ochrona lokalu przed wodą. Według opinii na temat tej funkcji zasłony, opinia jest jednomyślnie pozytywna. Dzieje się tak, jeśli instalacja jest wykonana prawidłowo, a połączenia są szczelne.

Ci, którzy zdecydowali się na czyste szkło, trzeba wytrzeć produkt 2-3 razy w tygodniu. Konsumenci wybierający szkło matowe lub imitujące kropelki wody mówią o potrzebie czyszczenia go raz na 2-3 tygodnie.

Rezultat jest następujący: przesuwne szklane konstrukcje przeznaczone do łazienki są bardzo popularne i praktyczne w użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 3 =