Profil dokowania do płytek i laminatu

Profil dokowania do płytek i laminatu

Jak prawidłowo wykonać połączenie między płytką a laminatem - sposoby

Nowoczesne trendy mody powodują, że wielu właścicieli interesuje się tworzeniem wykładzin podłogowych poprzez łączenie różnych materiałów okładzinowych. W artykule porozmawiamy o tym, jak prawidłowo wykonać połączenie między płytką a laminatem własnymi rękami.

Samo dokowanie laminatu i płytek może być wykonane z kilku powodów:

 • zagospodarowanie terenu na kilka obszarów funkcjonalnych. Na przykład kuchnię można podzielić na jadalnię i miejsce do pracy;
 • wyposażenie wysokiej jakości wspólnego na granicy dwóch sąsiednich pomieszczeń. Bardzo ważne jest, aby przejście z kuchni na korytarz lub do innych pomieszczeń było wizualnie nieodróżnialne lub wyglądało harmonijnie.

Warto zauważyć, że dokowanie laminatu za pomocą procesu płytkowego nie jest najłatwiejsze, wymagające staranności, dokładności i cierpliwości. Istnieje wiele sposobów rozwiązania tego problemu.

Podstawowe cechy płytek i laminatu

Taka kombinacja materiałów została wybrana nie przez przypadek, ponieważ właściwości płytek są odpowiednie dla różnych agresywnych warunków użytkowania, a laminat jest tym samym materiałem, który jest przyjemny w użyciu w mieszkalnych częściach domu.

Następujące pozytywne aspekty kawiarni są nieodłączne:

 • najwyższa siła;
 • łatwość czyszczenia i przenoszenia dowolnych środków czyszczących;
 • możliwość nadania każdej fakturze posadzki układanej.

W związku z tym zaleca się stosowanie takiej powłoki ceramicznej w instalacjach sanitarnych, kuchniach i korytarzach.

Laminat wyróżnia następujące pozytywne strony:

 • bardzo miękki i ciepły;
 • istnieje wiele kolorów powłok dla drewna;
 • Długa forma desek pozwala nadać pomieszczeniu wizualną przestronność dzięki odpowiedniemu układaniu podłogi.

Przechodząc od podobnych cech powłoki, zaleca się używanie jej w części mieszkalnej domu, w której dzieci i dorośli mogą bawić się na takiej podłodze bez konieczności zakładania obuwia domowego, aby się rozgrzać.

Wychodząc z faktu, że każdy typ podłogi nadaje się do pracy w niektórych częściach mieszkania, zadanie dokowania różnych materiałów zostało również ukształtowane w taki sposób, że strona ta nie stwarza dyskomfortu dla najemców.

Używanie szczęki stawowej

Gdy pojawia się pytanie, w jaki sposób dołączyć do laminatu za pomocą kafelka, właściciele powinni wiedzieć o następujących niuansach takiej procedury:

 • powłoki są prawie na tej samej wysokości, gdy są ułożone obok, ale istnieje niewielka różnica kilku milimetrów;
 • Linia dokowania może być prosta lub z zakrętami, jeśli zostaną określone pewne decyzje projektowe, ale pewne usterki mogą na niej leżeć.

Aby zamknąć uformowane połączenie i rozwiązać problemy opisane powyżej, możliwe jest zastosowanie profilu łączonego do płytek i laminatu, który można zakupić razem z materiałami podłogowymi (czytaj także: "Jak wykonać przejście z płytki na podłogę laminowaną własnymi rękami").

Istnieją następujące odmiany takich elementów, w zależności od materiałów użytych do ich wytworzenia:

Opierając się na tej klasyfikacji, można wybrać pasek nie tylko pod względem właściwości, ale także w kolorze, dzięki czemu element dekoracyjny harmonijnie łączy dwie różne powłoki.

Pod względem funkcjonalności rozróżnia się następujące typy szekli:

 • Prosto - może być reprezentowany przez dowolny materiał, ale z kolei drewno nie jest w ogóle zgięte, co ogranicza ich zastosowanie;
 • aluminium i plastik mogą być elastyczne, ale trajektoria ich układania ma postać łuków o pewnym promieniu.

Profil łączenia płytek i laminatu może być również solidny i możliwy do zdemontowania. Pierwsza odmiana jest reprezentowana przez najprostszy pasek, a druga składa się z podłoża i paska, który jest na nim zamocowany. Przeczytaj także: "Jak zrobić połączenie między laminatem a laminatem - co używać".

Gdy pojawia się pytanie o sposób łączenia laminatu i płytki, wspomina się również o sposobie mocowania listwy ozdobnej. Istnieją dwa główne sposoby: ukryty i zewnętrzny. Zazwyczaj ukryte paznokcie są płynnymi paznokciami, a zewnętrzne mocowanie wykonuje się za pomocą wkrętów samogwintujących.

Ważne jest, aby pamiętać, że dekoracyjny pasek, choć może wyeliminować różnicę wysokości w kilku milimetrach, ale najlepiej nie dopuścić do uruchomienia więcej niż 5 milimetrów. Bezpieczniej będzie zadbać o obniżenie wyższej części podłogi, tak aby pręt był układany w prosty sposób i nie ma widocznych wad w działaniu. W przeciwnym razie wystające strony mogą negatywnie wpływać na postrzeganie gości lub wykazywać niską jakość prac wykonywanych w opublikowanych pokojach fotograficznych.

Kompensacja dla dużej różnicy wysokości może polegać na zwiększeniu grubości nakładającego się pręta, ale nie nadużywaj tego. Bardziej praktyczne jest stosowanie cienkich gwoździ, ale tworzenie wygodnych warunków do układania za pomocą wyrównania samych pokryw.

Alternatywny sposób układania progów

Jeśli nie można wyeliminować różnicy wysokości między sąsiednimi miejscami, zaleca się uciekanie się do tworzenia obicia na styku poszycia (bardziej szczegółowo: "Jak zrobić pory między płytkami a laminatem - wybierz najlepszą metodę"). Oczywiście jest to trudniejsze niż układanie regularnego profilu lub jakościowe montowanie elastycznego profilu dokowania do laminatu i płytek, ale warto zrozumieć, że wynik uzasadni wydatkowane siły i czas.

Na etapie między powierzchniami łączenia znajduje się wiele funkcji:

 • taki element ma znaczne wymiary do 10 centymetrów;
 • Jednorodna wysokość jest utrzymywana na całej długości kroku;
 • przejście pomiędzy dwiema powłokami jest wizualnie rozróżnialne i będzie widoczne na dowolnym zdjęciu, a także, prawdopodobnie, spowoduje dyskomfort podczas chodzenia, jeśli zapomnisz o jego istnieniu.

Naturalnie konieczne jest zastosowanie takiej kombinacji dwóch pokładów w przypadku, gdy różnica wysokości między materiałami nie wychodzi.

Dokowanie bez użycia dodatkowych elementów

Jeśli właścicielowi udało się zrozumieć, jak połączyć laminat z płytkami bez widocznych różnic wysokości na sąsiednich materiałach, można obejść się bez siodeł i stopni (więcej szczegółów: "Jak wykonać połączenie płytek i laminatu bez wyściółki - opcje").

Procedura układania pokrowca jest następująca:

 • przede wszystkim konieczne jest układanie pokrycia dachówek wyraźnie wzdłuż linii łączenia. Prace powinny być wykonywane dokładnie i dokładnie, ponieważ bardzo trudno będzie usunąć wady;
 • następnie przystąp do układania laminatu. Zacznij także od linii stawu i przejdź dalej do pokoju;
 • Linia dokująca jest wypełniona szczeliwem, pianką budowlaną lub mastyksem. Warto zauważyć, że te same wypełniacze są używane jako wzmacniacz mocujący przy użyciu ozdobnych łyżek.

Jednak przed wykonaniem połączenia płytek i laminatu w ten sposób należy wziąć pod uwagę pewne niuanse:

 • Pomiary i obliczenia muszą być wykonane z maksymalną dokładnością, ponieważ odchylenia mogą prowadzić do błędów w zakupie materiałów i przebiegu linii łączącej;
 • wyeliminowanie wszelkich braków będzie bardzo trudne, ponieważ do tego konieczne będzie rozmontowanie dwóch materiałów jednocześnie. Jeśli laminat będzie mniej kłopotliwy, płytka będzie musiała zdobyć nową.

Nierówne połączenie między płytkami i laminatem

Aby połączenie pomiędzy płytką a laminatem było niestandardową formą, warto pracować w wyraźnej kolejności iz zachowaniem technologii. Naturalnie praca zaczyna się od wyraźnego wskazania linii łączącej na dole.

Następująca sekwencja działań:

 • Płytki układane są w stosy, aż do momentu użycia ciętych elementów;
 • linia jest ograniczona do specjalnej granicy, do stworzenia której można zastosować paski aluminiowe, idealnie wyginające się w pożądany kształt;
 • Cięcie płytek najlepiej jest wstępnie rozłożyć bez klejenia, aby uzyskać pożądaną formę powłoki na granicy z laminatem. Niektórzy pracownicy liczą nawet części, aby nie popełnić błędu w przyszłości podczas układania;
 • zaleca się zastosowanie rozwiązania tak, aby na boku, w którym zostanie ułożony laminat, znajduje się odstęp wynoszący 10 centymetrów. Następnie do tej części zostanie nałożony silikon, który utrzyma podłogę z laminatu;
 • Laminat kładzie się po wyschnięciu zaprawy i skurczeniu płytki. Przeczytaj także: "Jak zrobić próg między laminatem a laminatem - sposoby."

Artykuł opisuje szczegółowo tworzenie połączenia między płytką a laminatem. Ten proces jest skomplikowany, ale jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami i technologią układania każdego materiału, możesz osiągnąć idealny projekt podłóg we wszystkich obudowach. W razie trudności najlepiej szukać profesjonalnej pomocy. Profesjonaliści będą ponosić odpowiedzialność za wszystkie etapy pracy: od znakowania, doboru materiałów i zakończenia obróbki linii łączącej.

Dokowanie płyt i płytek

 • Krem do egzotycznych grzybów do stóp
 • Kapsułki z pasożytów
 • Kompleksowa Sustalife do renowacji wspólnych

Połączenie płytek ceramicznych i laminatu jest nieodzownym rozwiązaniem, gdy w nowoczesnych pomieszczeniach mieszkalnych powstaje oryginalne połączenie materiałów podłogowych różniących się strukturą i fakturą. Rozwiązania problemów pojawiających się na styku różnych rodzajów powłok zostaną omówione w tym artykule.

Wymagania dotyczące połączeń między laminatem a płytkami

Jakościowe połączenia między pokładami powinny mieć następujące właściwości:

 • Próg pełni funkcję dekoracyjną i wzmacniającą.

Zakres podłogi z płytek i laminatu

Nowoczesny design pozwala łączyć w mieszkaniu kilka różnych wykładzin podłogowych. Jedna z popularnych opcji - połączenie laminatu i płytki.

Klasyfikacja urządzeń dokowania do laminatu i płytek

Klasyfikacja profili według twardości

Wszystkie profile można podzielić na trzy typy: elastyczny, sztywny i płynny. Elastyczne produkty zostały zaprojektowane z myślą o zakrzywionym prześwicie. Są one łatwo wygięte o promieniu do 30 mm w stanie zimnym i do 60 ° w stanie rozgrzanym.

 1. Elastyczne profile PCV. Wykonane są z gumy lub miękkiego plastiku. Za ich pomocą można rozwiązać problem łączenia płytek i laminatu ze szwem krzywoliniowym poprzez wyginanie produktu do pożądanego kształtu. Składają się z podstawy i wkładki ozdobnej.

Sztywne produkty nie są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​konfiguracji szwu i są zainstalowane w równych odstępach. Wykonane są z drewna, stopu aluminium, PVC. Profile tworzą mocne, niezawodne połączenia między płytkami i laminatem, wytrzymują naprężenia fizyczne i zmieniają wymiary powierzchni w wyniku wahań temperatury i wilgotności. Montaż sztywnych pasów można wykonać na etapie montażu podłogi lub na gotowej podłodze.

 • Wersja standardowa - z otworami na śruby samogwintujące;

Jeśli nie wiesz, jak połączyć laminat z płytkami bez luk, zwróć uwagę na profil cieczy. Istotą metody jest wypełnienie rowka specjalnym roztworem wodoodpornego elastycznego kleju i korka. Pozwala na uszczelnienie otworów o dowolnym kształcie bez użycia łączników. Metoda jest łatwa do zainstalowania i nie wymaga żadnego doświadczenia zawodowego.

Klasyfikacja metodą mocowania elementów łączących

W przypadku pary "płytek laminowanych" można wybrać otwarty lub zamknięty system połączeń. Przyjrzyjmy się ich cechom bardziej szczegółowo:

 1. System otwarty. Różni się on od pozostałych tym, że widoczne są główki zapięć. Profile są mocowane do podstawy za pomocą śrub, które przechodzą przez pręt od góry do dołu. Robot może być wykonany na dowolnym etapie budowy. Takie produkty są łatwe do zainstalowania, mają najprostszy wzór, są niedrogie. Są jednak gorsze w konstrukcji niż inne urządzenia.

Klasyfikacja według materiału profilu

Materiał produktu zależy od trwałości złącza, ale nie wszystkie mogą kupować produkty o wysokiej jakości. Rozważ cechy profili wykonanych z różnych materiałów:

 • Profile wykonane z metalu (aluminium, stal, mosiądz). Popularny dzięki stosunkowi "cena-jakość". Kupujący często preferują produkty aluminiowe pomalowane w kolorze laminatu lub klamki drzwi. Zwykle jest to złota, srebrzysta egzekucja lub odcień drewna.

Struktury do łączenia powłok wielopoziomowych

W zależności od poziomu podłogi do ich łączenia wykorzystywane są różne urządzenia:

 1. Formowanie jednopoziomowe to płaska konstrukcja do łączenia równych podłóg.
 • Przeczytaj recenzję kompleksowego środka na hemoroidy Proctolol
 • Jak schudnąć na 20 kg - prawdziwe recenzje o Guarchibao

Technologia mocowania profili złącznych różnych typów

Proste szwy są bardzo łatwe do zamknięcia za pomocą prostych aluminiowych lub plastikowych łyżek. Produkowane są w postaci płaskiego pręta z otworami mocującymi. Nieco bardziej skomplikowany jest projekt produktów, które mogą wyeliminować małe kroki. Przymocuj elementy za pomocą śrub z łbami stożkowymi.

Montaż profilu z tworzywa sztucznego

Plastikowy profil przyspiesza pracę dzięki krzywoliniowym szwom, ale nawet fugi mogą być zamykane w podobny sposób.

 1. Sprawdź szerokość szczeliny między pokrywami, powinna być równa szerokości paska plus 5 mm.

Montaż elastycznego profilu metalowego

Elastyczny profil dokowania do płytek i laminatu ma specjalne łapy, którymi mocuje się go do podstawy. Dlatego prace te wykonywane są na etapie montażu podłóg.

 • Upewnij się, że grubość płytki i deski na złączu jest taka sama, a wysokość profilu jest równa wysokości otworu.

Instalacja progów samoprzylepnych

Do montażu potrzebne będą specjalne listwy z warstwą klejącą zabezpieczoną specjalną taśmą.

 1. Umieścić przedmiot w szczelinie za pomocą miodowego płaszcza, umieścić w środku i zakreślić kontury ołówkiem.

Montaż kompensatora korkowego

Przed rozpoczęciem zmierzyć długość, głębokość i szerokość rowka i dopasować wymiary gotowego korka. Standardowe rozmiary izolatorów: 900 x 30 x 14, 900 x 30 x 22, 900 x 15 x 10, 900 x 22 x 10 mm. Dopuszcza się wystawanie korka ponad powierzchnię o nie więcej niż 1 mm.

 • Sprawdź wymiary złącza. Powinien być równy szerokości i głębokości. Odległość między końcami wynosi 10 mm.

Połącz laminat i płytki podłogowe

Połączenie płytki i laminatu z kolbą wymaga techniki filigranowej.

 1. Łączone powierzchnie muszą leżeć w tej samej płaszczyźnie z odchyleniem nie większym niż 1 mm. Końce materiałów są starannie przycięte i oczyszczone.

Prace są wykonywane w następującej kolejności:

 • Podłoga na wspólnej sile z uszczelniaczem silikonowym «KIM TEC» Silicon »lub«Zipper», które nie kurczą się po wyschnięciu. Ostrożnie wykonuj pracę. Wysuszone lekarstwo jest bardzo trudne do usunięcia.

Jak podłączyć laminat i kafelek - spójrz na wideo:

Projektowanie połączeń laminatu i płytek jest jedynym problemem, który powstaje podczas układania tych dwóch materiałów wykończeniowych. Tylko produkcja mocnego szwu gwarantuje długotrwałe użytkowanie wykładziny. Aby uzyskać wynik wysokiej jakości, należy poważnie potraktować pracę i przeprowadzić instalację zgodnie z zaleceniami.

Jak zrobić technologiczne połączenie między płytkami i laminatem

Łuki w miejscu styku dwóch wykładzin podłogowych wyglądają pięknie w projektach i na zdjęciu, ale ich wykonanie w rzeczywistości jest bardzo trudne. Podczas tej lekcji przyjrzymy się, jak wykonać technologiczne połączenie płytek i laminatu na prostych i krętych obszarach.

Serpentyna i złożone przejścia wyglądają pięknie tylko na projektach i powodują wiele niedogodności

Najczęściej laminowanie i łączenie płytek powinno być wykonywane w następujących przypadkach:

 • W korytarzu i kuchni - aby nie uszkodzić laminatu przed wilgocią i zwiększyć odporność powłoki na zużycie;
 • Do podziału na strefy w pokoju;
 • Pod drzwiami.

Szybka nawigacja dla artykułu

Istnieje kilka sposobów wykonania technologicznego dokowania laminatu i płytek:

 • Elastyczny profil PCV - odpowiedni do wszelkich krzywoliniowych zakrętów. Składa się z podstawy i dekoracyjnej dyszy.

Elastyczny profil PVC Cezar

Elastyczny metalowy profil dokowania

Standardowe sprężyny aluminiowe

Ościeżnica z progiem

Zgodnie z „Podręcznika dla projektowania autonomicznych systemów inżynieryjnych i jednorodzinnych domów mieszkalnych zablokowany” (sekcja wentylacyjne, pkt 4.84) ​​pod drzwi wewnętrznych powinien być odstęp co najmniej 2 cm przepełniona powietrza.

 • Profil w kształcie litery T tablicy - piękny, ale drogi do projektowania prostych szwów. Koszt może się rozpocząć od 600 rubli za metr bieżący. Zwykle służy do ozdabiania połączenia parkietu płytką. Jest zainstalowany na kleju.

  Profile i apertury z tablicy

  Przejściowe profile wygładzają ostre przejścia między dwiema powłokami

  Przyjrzyjmy się bliżej cechom każdej wersji.

  Gdy szwy między dwoma materiałami są proste - nie ma problemów z ich regulacją, ale trudno jest wyciąć kręte obszary. Aby to zrobić, będziesz musiał stworzyć szablon z dostępnego materiału (karton, styropian, itp.), Wzdłuż którego ułożysz układ przyszłego złącza.

  • Krzywoliniowe cięcie laminatu odbywa się za pomocą ręcznej lub elektrycznej piły.
  • Kafelki przycinane pod zakrętami o dowolnym kształcie mogą być szlifierką z diamentową tarczą nad płytką lub ręcznie wyrzynarką / piłką do metalu z sznurkiem diamentowym. Można także wiercić jak najwięcej otworów wzdłuż linii cięcia, a nadmiar przecinać za pomocą obcinaków do drutu.

  Instrukcja montażu elastycznych profili PCV

  • Po ułożeniu płytek i laminatu powinna być szczelina, której grubość pozwoli na zamontowanie profilu montażowego i pozostawić szczelinę temperaturową 5 mm obok laminatu.
  • Za pomocą wiertarki wywiercić otwory na kołki w złączu kompensacyjnym. Jeśli masz ciepłą podłogę przez szew, możesz użyć płynnych gwoździ do montażu, ale lepiej jest wykluczyć takie przypadki nawet na etapie projektowania.
  • Wytnij żądaną długość profilu za pomocą noża / piły / wyrzynarki.
  • Mocujemy profil mocujący do podstawy za pomocą śrub.
  • Przed ułożeniem dekoracyjnego elastycznego profilu, należy go zmiękczyć. W tym celu pasuje do ciepłej wody (50-70 stopni) przez 15-20 minut.
  • Dysza dekoracyjna jest umieszczona w profilu montażowym i zatrzaśnięta na swoim miejscu.

  Montaż elastycznego profilu metalowego

  • Przed rozpoczęciem pracy obliczyć grubość płytki i laminatu, biorąc pod uwagę klej i podłoże - muszą one pokrywać się.
  • Ręcznie załóż odpowiedni profil gięcia.
  • Odciąć wymaganą długość za pomocą szlifierki lub piły do ​​metali.
  • Profil ma specjalne łapy do przymocowania go do podłogi, dlatego lepiej jest go zamontować w tym samym czasie, co układanie płytek. Stopka zostanie dociśnięta płytką z klejem, az drugiej strony po prostu wstawione zostanie podłoże i laminat.

  Profil jest utrzymywany przez naciskanie płytek

  Standardowe otwory z otworami są ustawione w następujący sposób:

  • Wytnij parapety wzdłuż szerokości drzwi.
  • Zaznacz punkty wiercenia w punkcie połączenia.
  • Wywierć otwory, włóż kołki i przymocuj gniazda do wkrętów samogwintujących na górze.
  • Aby wkręcić śruby, użyj śrubokrętu lub śrubokrętu z minimalnym momentem obrotowym, w przeciwnym razie zgięcia będą wygięte.

  Ważny niuans: pomiar odbywa się z uwzględnieniem clypeusa, a nie tylko pomiędzy dwoma skrajnymi punktami pudła. Następnie paznokcie są cięte pod wykończeniem, aby uniknąć pęknięć.

  Jeśli drzwi mają ukryte mocowania:

  • Oznaczenie otworów w podstawie zostało wykonane.
  • W szczelinie po niewłaściwej stronie drzwi wkręcamy śrubę za pomocą kołka.
  • Otwory są wykonane w podłodze.
  • Klocki z włożonymi kołkami są wkładane do otworów i zatkane do końca. Aby go nie uszkodzić, uderza w nią przez uszczelkę z baru.

  Instrukcja montażu progu z ukrytym mocowaniem do złącza laminatu i płytek

  Standardowe mocowanie ma znaczną wadę: kołek BM 6x40 ma dużą szczelinę między okapem a łukiem progu, więc będzie zainstalowany niewiarygodnie. Aby tego uniknąć, lepiej jest wziąć kołki o rozmiarze 8x60 i zewrzeć maskę po obu stronach, aby szczelnie połączyć.

  Aby usunąć luz - weź większy kołek i rozetnij kapelusz

  Najłatwiejszy sposób na umieszczenie gwoździ za pomocą samoprzylepnej podstawy:

  • Wykonaj oznaczenie konturu wyściółki na wykładzinie podłogowej, aby gładko przykleić ją w środku złącza.
  • Usuń folię ochronną z samoprzylepnej podstawy i przyklej ją.

  Z praktycznego punktu widzenia pojawienie się dodatkowych progów na skrzyżowaniu nie jest zbyt wygodne - podłoga staje się trudniejsza do zmywania i można się o nią potknąć.

  Należy również pamiętać, że laminat powinien być układany w sposób płynny, dlatego nie należy używać szczeliw, fug ani pianek do wypełniania połączeń.

  1. Laminat do płytek lub płytek: porównanie dwóch wykładzin podłogowych, 26 kolekcji zdjęć
  2. Płytki lub laminaty w kuchni: co jest lepsze dla podłogi, połączenie dwóch powłok
  3. Jak zrobić mozaikową kupę własnymi rękami na ścianach w kuchni

  Nie znaleziono pokrewnych postów.

  Kalkulator zużycia płytek i wystroju na ścianach i podłodze w łazience i toalecie.

  Jakiego rodzaju klej będzie Ci odpowiadał? Kalkulator zużycia i dobór kleju.

  Tabela wyboru i kalkulator przepływu.

  Wzór obliczeniowy i kalkulator, wskaźniki zużycia przez producentów.

  Wybór i obliczenia.

  Kalkulator, tabele przepływów i wzór do obliczeń.

  Podczas kopiowania i ponownego drukowania materiałów z tej witryny wymagany jest link do źródła.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  16 − 14 =