Porady na temat Feng Shui ru apartments

Porady na temat Feng Shui ru apartments

Apartamenty Feng Shui (strefy, zasady)

Feng Shui to starożytne chińskie nauczanie, ma ponad dwa tysiące lat. Sama nazwa składa się z dwóch słów - "powietrze" i "woda". Istotą nauczania jest to, że energia naszego domu wpływa na nasze życie. Przez mieszkanie fengshuyu dzieli się na strefy, które są odpowiedzialne za tę lub tę sferę życia. Jeśli odpowiednio wyposażysz strefę, to ta osoba czeka na szczęście w biznesie, finansowym dobrobycie, szczęściu w życiu osobistym, radości w rodzinie. I na odwrót, gdy strefy feng shui w mieszkaniu są zagracone, jest w nich nieład, nie warto czekać na sukces w życiu.

Apartamenty Feng Shui, podstawowe zasady

Wszystkie strefy dla feng shui w mieszkaniu są ustawiane osobno, w zależności od tego, za którą sferę odpowiadają. Ale w mieszkaniu obowiązują pewne zasady feng shui. Bez nich nie da się stworzyć dobrej energii w domu. Oto główne z nich:

 • • Wszystkie strefy Feng Shui w mieszkaniu muszą być idealnie czyste. Małe przedmioty powinny być ukryte w szafkach. Nie można gromadzić brudnych naczyń, kurzu na ubrania, wytwarzają one negatywną energię.
 • • Z domu musisz wyrzucić wszystkie zepsute i zepsute rzeczy, które źle wpływają na ogólne mieszkanie Feng Shui
 • • Strefy Feng Shui w mieszkaniu powinny być dobrze oświetlone. W dzień jest to naturalne światło słoneczne, a wieczorem - światło z lamp. Ciemność tworzy negatywną energię w domu.
 • • Zasady feng shui dla mieszkania mówią, że naprawy muszą być wykonywane często. Bez ścian, sufit nie powinien być brudny, popękany, zadymiony.
 • • Mieszkanie Feng Shui zapewnia przestrzeń, ciężkie przedmioty nie powinny być umieszczane w przejściach, nie powinny zakłócać swobodnego ruchu.
 • • Układ mieszkania dla feng shui powinien być ułożony tak, aby drzwi otwierały się na pokoje. Tylko w toalecie i drzwiach łazienki zgodnie z przepisami otwiera się na zewnątrz.
 • • Nad głową nie mogą wisieć ostre przedmioty, a nad łóżkiem nie powinno się niczego zawieszać.
 • • Strefy Feng Shui w mieszkaniu muszą być przystosowane do zamieszkania. Nie można opuszczać opuszczonych pomieszczeń w domu ze starymi rzeczami, w których ludzie rzadko przychodzą. Tam gromadzi się ujemna energia, która może wpływać na ogólne feng shui w mieszkaniu.
 • • Sytuacja w domu powinna być przyjemna dla lokatorów, tak aby spoczywały w jej ścianach, nawet wykonując prace domowe.

Aby stworzyć feng shui dla domu, strefy są określane za pomocą ośmiokąta zwanego Ba-Gua. Dzieli całą przestrzeń na dziewięć części. Osiem z nich rozmieszczonych jest w różnych kierunkach świata, a dziewiąty jest w centrum. Podstawą ośmiokąta są tak zwane trygramy, składające się z linii ciągłych i przerywanych. Linie ciągłe symbolizują męską zasadę (yin), a przerywane linie symbolizują kobietę (yang).

Strefy dla feng shui w mieszkaniu są ustalane w następujący sposób. Ośmiokąt jest umieszczony na planie mieszkania zgodnie z bokami świata. Następnie patrzą, jaka część Ba-Gua wpada do którego pokoju lub rogu domu. Sprawia, że ​​każdy detal mieszkania feng shui - drzwi wejściowe, korytarz, komorka, strych. W każdej z tych stref może gromadzić się pozytywna lub negatywna energia, która wpływa na ludzkie życie. Strefy Feng Shui w mieszkaniu i na ośmiokącie mają następujące nazwy:

 • • Strefa bogactwa (południowy wschód). Jeśli tworzysz mieszkanie feng shui, strefa bogactwa powinna być ozdobiona obrazami poruszającej się wody (rzeki, fontanny, wodospady), musisz umieścić drzewo pieniędzy, możesz umieścić akwarium ze złotą rybką, kilka monet. Powinno być czyste, nie można umieścić kosza na dokumenty, w przeciwnym razie mieszkanie Feng Shui, strefa bogactwa nie będzie działać.
 • • Strefa sławy i uznania (południe). Apartamenty Feng Shui w tym obszarze zapewnią uznanie sukcesu, wiarygodność wśród przyjaciół i pracy. Tutaj możesz umieścić dyplomy i certyfikaty, nagrody, zdjęcia autorytatywnych osobistości i inne symbole chwały.
 • • Strefa miłości (południowo-zachodnia). Prawidłowe było mieszkanie Feng Shui, strefa miłości musi mieć sparowane przedmioty. Tutaj możesz umieścić figurki ptaków, zwierząt, zawiesić zdjęcie z kochankami na ścianie. Dobrze jest udekorować to miejsce sercami, amurcami, "muzyką wiatru". Zniszcz mieszkanie Feng Shui, strefę miłości, może obrazy pojedynczych osób.
 • • Strefa dla dzieci (zachód). Ta strefa feng shui w mieszkaniu jest odpowiedzialna nie tylko za dobre samopoczucie i szczęście dzieci, ale także za kreatywność. Tutaj należy umieścić dzieło sztuki, instrument muzyczny, tom poezji.
 • • Strefa kariery (północ). W tej strefie należy umieścić coś, co wiąże się z bieżącą wodą. Na przykład mała fontanna lub zdjęcie górskiego potoku, wodospad. Niezbędnie feng shui apartamenty w obszarze kariery zapewnia figurkę żółwia (lub żywego żółwia w akwarium).
 • • Strefa mądrości (północny wschód). Włącz ustawienie tej strefy feng shui w mieszkaniu jest dla studentów, absolwentów, dzieci w wieku szkolnym. Pomocne w tym będą podręczniki, podręczniki i dzieła literatury klasycznej.
 • • Obszar rodzinny (wschód). Dbanie o nią jest bardzo ostrożne, nawet jeśli zorganizujesz feng shui jednopokojowe mieszkanie, w którym wszystkie strefy nie są wystarczająco dużo miejsca. Tutaj najlepiej jest umieścić rośliny doniczkowe, a także relikwie rodzinne, albumy, fotografie.

Stworzenie odpowiedniego mieszkania feng shui na wiele sposobów zależy od wnętrza kuchni, ponieważ jest dużo czasu, jedzenie jest przygotowane, jest dom. Najpierw musisz umieścić przedmioty. Płyta powinna znajdować się na południu, a lodówka - na południowym wschodzie. Pomiędzy nimi znajduje się kawałek drewna, który jest ogniwem między lodem i ogniem. Lodówka i kuchenka powinny być zawsze czyste, są to podstawowe zasady feng shui dotyczące mieszkania.

Widły, łyżki, noże muszą być schowane w szafce, te przedmioty nie mogą być widoczne. Urządzenia elektryczne powinny być umieszczone w tych strefach feng shui w mieszkaniu lub w kuchni, które wymagają specjalnej stymulacji. Bardzo ważne jest, aby światło było w kuchni, bez jednego ciemnego kąta. Aby zachować mieszkanie Feng Shui, drzwi wejściowe nie powinny znajdować się za plecami tego, który gotuje jedzenie. Powoduje to dyskomfort i wpływa na jakość potraw.

Pod salonem lepiej wybrać największy pokój, dobrze oświetlony zarówno po południu, jak i wieczorem. Na suficie można powiesić duży żyrandol, najlepiej kryształowy, czerpie energię. Pokój nie powinien mieć ostrych narożników. Stolik lepiej kupić okrągły, sofy i fotele są miękkie, z zaokrąglonymi elementami. Aby zmniejszyć wpływ kątów na mieszkanie feng shui, możesz umieścić żywe kwiaty w salonie z okrągłymi liśćmi.

Wzmocnij strefę feng shui w urządzeniach elektrycznych i instrumentach muzycznych. Dlatego telewizja w domu, fortepianie lub centrum muzycznym będzie odpowiednia w tych strefach, których wpływ jest najważniejszy w feng shui mieszkania - w strefie bogactwa, kariery, dzieci i kreatywności, miłości. Strefa rodzinna w salonie jest najlepiej udekorowana kwiatami, może tam być sofa lub stół jadalny.

Sypialnia to specjalna strefa intymna w mieszkaniu. Dlatego jego rozmieszczenie wymaga specjalnej uwagi. Lepiej jest udekorować ściany pokoju światłem, spokojnymi tonami. Nie należy przeciążać go meblami, zwłaszcza jeśli powierzchnia pomieszczenia jest niewielka. Zgodnie z mieszkaniem Fenu Shuyu drzwi wejściowe do sypialni powinny otworzyć się w środku. Na ścianach nie trzeba wieszać wielu ciężkich rzeczy, odwracają uwagę i stwarzają poczucie zagrożenia.

Głównym elementem sypialni jest łóżko. Apartament Feng Shui zapewnia kilka zasad dotyczących jego umieszczenia. Idealnie łóżko powinno znajdować się pośrodku lub po przekątnej. Tył może być odwrócony do ściany lub pozostać wolny. Drzwi wejściowe powinny być widoczne dla osoby leżącej na łóżku, ale nie przed nim. Również zagłówka nie można obrócić do okna. Połóż łóżko najlepiej w strefie miłości.

Urządzenia elektroniczne ekscytują energię, więc umieszczenie ich w sypialni nie jest tego warte. To samo dotyczy roślin doniczkowych. Jeśli stworzysz apartament z jedną sypialnią i sprzęt z roślinami, nie będziesz miał gdzie postawić, to lepiej odłóż je od łóżka. W nocy komputer i telewizor muszą zostać odłączone od sieci. Wszystkie przedmioty w sypialni muszą być schowane w szafkach. Otwarte półki z różnymi drobiazgami w każdej strefie feng shui w mieszkaniu nie powinny być. Odwracają uwagę, wywołują zamieszanie i rozpraszają energię.

Charakterystyczną cechą strony master -off.net jest to, że zajmujemy się głównie problematyką naprawy mieszkania miejskiego (mieszkania). Nie jest to prywatna posiadłość lub podmiejskie miejsce, ale konkretnie własne metry kwadratowe w wielopiętrowym budynku, który ma powierzchnię od najniższej do najwyższej. Ze względu na to, że w jego mieszkaniu człowiek spędza dużo czasu prawie codziennie, dlatego też aranżacja i wykończenie dekoracyjne takich pomieszczeń są bardzo ważne. Niektórzy próbują naprawić mieszkanie własnymi rękami, a ktoś mógł zdecydować się tylko na przeczytanie o zaawansowanym rozwoju prac naprawczych, aby możliwe było sprawne monitorowanie wynajętej brygady finisherów i budowniczych lub dokonanie właściwego wyboru w warsztacie budowlanym.

Ostatnio zafascynowany Feng Shui, zaczął narzucać plan mieszkania na kole, okazało się, że są częściowe awarie ... wiele obszarów spada na korytarz lub do łazienki, tak się w tym przypadku znajduje? cała północ jest w moim długim korytarzu

Mieszkanie jednopokojowe lub ogromny dom - według wschodniego nauczania wielkość mieszkania nie wpływa na jedną ze sfer życia! Powyższe metody określania sektorów i sposoby ich aktywowania są odpowiednie dla małych jednopokojowych apartamentów, pokojów, a nawet stołów. To nie przypadek, że ludzie na wschodzie ozdabiają stoły wazonami owoców, posągów lub metalowych spodków. Do właściwego podziału na strefy użyj siatki Bagua i aktywuj żądaną strefę.

Apartamenty Feng Shui - główne zasady

Czasem nie czujemy się komfortowo w naszym własnym domu, nie możemy się w pełni zrelaksować, często chorujemy. Sugeruje to, że pozytywna energia jest w stanie senności, musi zostać aktywowana, aby zaczęła działać dla nas. W tym pomogą zasady Feng Shui dotyczące mieszkania. Obserwując je, możesz stopniowo dostosowywać swoje życie.

Liczby zawsze miały wielkie znaczenie. Kierowali się wróżbą, ważne daty były związane z datami z mistycznym pochodzeniem. W Chinach wiara w liczby jest szczególnie powszechna. Feng Shui przywiązuje wielką wagę do nawet nieznacznego na pierwszy rzut oka liczby mieszkań i domów. Drzwi są przegrodą przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej, portalem do twojego indywidualnego świata i feng shui drzwi wejściowych do mieszkania są niezwykle ważne. Z faktu, że liczba wisi na drzwiach, w dużej mierze zależy dobrostan wszystkich żyjących we wnętrzu.

Szczęśliwi apartamenty w Feng Shui są 1, 2, 3, 6, 8, 9. Jednostka to zawsze początek czegoś nowego, narodziny, które jest szczęśliwym wydarzeniem. Dwa to równowaga, jak yin i yang. Postać trzecia we wszystkich kulturach ma mistyczną moc, a sześć i dziewięć to wielokrotności trzech, ponieważ niosą również szczęście. Ponadto dziewiąty stanowi kulminację cyklu i szybkie osiągnięcie szczytu. Ponadto słowo dziewięć w języku chińskim oznacza długowieczność.

Numer cztery najlepiej jest unikać, uważa się, że nie powiodło się. Brzmiąc po chińsku, słowo śmierć przypomina. Numer siedem jest również pechowy. Pięć jest po prostu neutralnych, nie przynosząc szczęścia ani nieszczęścia. Gdy numer mieszkania składa się z jednej cyfry, łatwo o tym osądzić. Jeśli masz dwu-, trzy- lub czterocyfrowy numer, musisz dodać wszystkie liczby i kontynuować składanie, aż uzyskasz liczbę od 1 do 9. Przykład: w przypadku mieszkania o numerze 156 konieczne jest dodanie 1 + 5 + 6 = 12 , następnie wykonaj następujące działanie 1 + 2 = 3. I zgodnie z liczbą trzecią, aby ocenić energię w mieszkaniu.

Wewnątrz mieszkania niezwykle ważna jest odpowiednia regulacja energii, aby uzyskać pożądany efekt w tej lub innej dziedzinie życia. Zgodnie z mapą apartamentu Ba Gua Feng Shui składa się z 8 sektorów lub stref. Znajdują się po bokach świata, a na mapie boki świata są ułożone w lustro. Aby poprawnie przydzielić strefy, mapa musi być odwrócona, a dopiero potem zostanie nałożona na plan mieszkania. Wielkość obudowy nie ma jednak żadnego znaczenia. Tak więc, feng shui apartament z jedną sypialnią lub przestronny penthouse jest określony w podobny sposób.

Strefa bogactwa przez Feng Shui w mieszkaniu

Głównym elementem tej strefy jest drzewo. Kolory - zielony, fioletowy, fioletowy. Talizman to woda. Dlatego też, zaczynając od pytania, jak wyposażyć mieszkanie w Feng Shui w strefie majątkowej, przede wszystkim należy zadbać o obecność tutaj obiektu wodnego - akwarium, fontannę pokoju lub przynajmniej obraz wody. Możesz umieścić piękne naczynie wypełnione wodą.

Aby zwiększyć dobrobyt rodziny, przyciągnąć pieniądze do domu, w sektorze dobrobytu, konieczne jest zwiększenie zasięgu, usunąć wszystkie śmieci, które w ogóle apartamenty feng shui nie akceptują. Można tu umieścić model łodzi żaglowej, której część nosowa zostanie skierowana do pomieszczenia. Cóż, jeśli żaglówka jest wykonana z drewna, a wewnątrz niej można położyć monety. Również tutaj jest zwyczajowo posiadać symbole bogactwa - chińskie monety, drzewo pieniędzy, ropucha pieniędzy.

Strefa miłości do Feng Shui w mieszkaniu

Głównym elementem strefy miłości jest ziemia. Kolory - czerwony, różowy, brązowy, terakota. Najczęstszymi talizmanami, które zdobią sektor miłości w Feng Shui w mieszkaniu są sparowane postacie ptaków i zwierząt. Mogą to być łabędzie, kaczki mandarynki, gołębie, delfiny. Również obrazy i figury serc są w tym przypadku symboliczne. Możesz dodać zakątek miłości za pomocą pary aromatycznych świec, świeżych kwiatów, poduszek w kształcie serc.

Logiczne jest, że strefa ta jest odpowiedzialna za romantyczny związek z płcią przeciwną, silny związek małżeński. Ponadto, wraz z aktywacją tej strefy, możliwe jest wzmocnienie relacji z rodziną i bliskimi przyjaciółmi. Umieść tutaj zdjęcie z najbliższymi. Ale ostre przedmioty, cierniste rośliny, obrazy smutnych i samotnych ludzi są tu wyjątkowo nie do przyjęcia.

Strefa zdrowia dla Feng Shui w mieszkaniu

Głównym elementem jest ziemia. Kolory - żółty, pomarańczowy, terakota, beżowy. Mieszkanie Feng Shui oferuje następujące talizmany do aktywacji strefy zdrowia - żółw, bambus, małpy, żurawie, przedstawione na tle drzew sosnowych. Obszar ten znajduje się w samym sercu mieszkania, w jego centrum. Jest także centrum duchowym, odpowiedzialnym za dobre samopoczucie i zdrowie nie tylko ciała, ale także duszy. Ta strefa łączy wszystkie inne strefy i wpływa na nie, dlatego powinieneś zawsze stosować się do tej kolejności, aby inne obszary twojego życia pozostały niezmienione.

Aktywacja energii feng shui dla zdrowia w mieszkaniu ma miejsce, gdy ten sektor jest dobrze oświetlony. Wskazane jest, aby w środku domu wisiał kryształowy żyrandol, którego kryształy będą kierować pozytywną energię do wszystkich zakamarków mieszkania. Można również aktywować strefę glinianymi dzbanami, drewnianymi przedmiotami, kwiatami pokoju gościnnego, nieparzystą liczbą owoców, gałęziami bambusa, pejzażami morskimi i kamykami.

Strefa Kariery Feng Shui w mieszkaniu

Głównym elementem jest woda. Kolory - niebieski, niebieski, czarny, biały. Talizmanami są chińskie żółwie, lustra, monety, muzyka wiatrowa. Ponadto ta strefa jest sektorem ścieżki życia. Jest odpowiedzialna za wszystko, co pomoże ci zarobić, a także za to, co doprowadzi do duchowego rozwoju. W snach o rozwoju kariery, aktywacji stref Feng Shui w mieszkaniu powinna towarzyszyć instalacja żółwi i mała fontanna. Jeśli celem jest utrwalenie efektu, musisz powiesić zdjęcie spokojnej wody. Akwaria, żaglówki i inne maskotki wodne mają dobry wpływ.

Strefa dla dzieci Feng Shui w mieszkaniu

Jednocześnie ta strefa jest strefą kreatywności. Głównym elementem jest metal. Kolory - biały, srebrny, złoty, żółty, szary. Talizmany, które mogą urozmaicić projekt mieszkania dla Feng Shui w tym sektorze - figurki dzieci, dzwony, muzyka wiatrowa, muszle, podkowy, rośliny z okrągłymi liśćmi. Ponieważ sektor apartamentowy Feng Shui jest odpowiedzialny za twórcze sukcesy, nowe projekty oraz narodziny i wychowanie dzieci, swoich i dzieci wyrażających siebie, sposób aktywacji tej strefy zależy od potrzeb.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces twórczy, opublikuj elementy i obrazy związane z hobby. Dla krawcowej może to być maszyna i cewki z gwintami. Dla artysty - sztaluga i pędzel z farbami. Dla muzyka - narzędzie, na którym gra i notatniki muzyczne. Jeśli nie możesz poradzić sobie z wychowaniem dzieci, nie możesz znaleźć wspólnego języka z nimi, umieszczaj w tej strefie przedmioty związane z ich astrologicznymi znakami. Organizuj i publikuj rysunki dzieci, rzemiosło, rośliny doniczkowe, zdjęcia z dziećmi.

Strefa podróży Feng Shui w mieszkaniu

Odpowiada za asystenta, nauczyciela, nauczyciela. Głównym elementem jest metal. Kolory - złoty, srebrny, biały. Talizmany - zdjęcia rodziców i innych osób, których szanujesz, podkowa, metalowe dzwonki, obrazy egzotycznych zakątków planety. Aranżacja tej strefy determinuje pojawienie się ludzi, którzy mogą ci pomóc w trudnych sytuacjach, pouczać, protekcjonować ciebie. Wzmocnienie wpływu tego sektora pomoże umieścić tutaj statuetki bóstw Ganeszy i Guina.

Jak wyposażyć mieszkanie w Feng Shui, jeśli twoim celem jest podróżowanie? Przede wszystkim umieść zdjęcia miejsc, do których chciałbyś się udać, a także zdjęcia podróżników i różnych pojazdów. Zwiększ oświetlenie, usuń wszystkie uszkodzone obiekty, obrazy o erotycznych wydźwiękach. Poza tym wszelkiego rodzaju broń palna jest tu niepożądana.

Jest kilka podstawowych zasad, które musisz przestrzegać, jeśli chcesz zbudować atmosferę w domu i aktywować użyteczną energię:

 1. Pozbądź się śmieci. Wszystko, co dawno przestało przynosić ci korzyści, straciło swój pierwotny wygląd, pękło, pękło, nie działa, powinno zostać usunięte z domu bez żalu. To uwolni ścieżkę i miejsce dla nowej energii, która wypełni dom i przyniesie powodzenie.
 2. Zabezpiecz wejście do mieszkania przez Feng Shui. Aby nie dopuścić do wejścia w ciebie negatywnej energii ludzi przychodzących do ciebie, zawieś lustro nad drzwiami. Będzie odbijał i zwracał negatywny dla tego, który przyszedł z nim. Ta metoda jest dobra w zwalczaniu korupcji i przekleństw.
 3. Zapewnij wolną przestrzeń i światło w korytarzu i salonie. Nie przechowuj ubrań i butów, których sezon minął. Zachowaj czystość i porządek w tych dwóch pokojach.
 4. Miej oko na głowę mebli. Za łóżkiem, kanapą, fotelami nie powinno być pustej przestrzeni, powinny być przymocowane do ściany lub przegrody, które służą jako symbol wsparcia i zaufania w różnych sytuacjach życiowych.
 5. Zwróć uwagę na lokalizację okien i drzwi. Mieszkanie Feng Shui jest ważne w małych rzeczach. Jeśli drzwi znajdują się w pokoju naprzeciwko okna, energia wylatuje z domu. Możesz poprawić sytuację przy pomocy wysokiej żywej rośliny na parapecie. Roślina powinna mieć okrągłe liście, które będą utrzymywać energię w domu.

Obrazy Feng Shui do mieszkania

Zdjęcia uzupełniające twój projekt mieszkania, według Feng Shui mogą działać zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Aby uniknąć drugiego, musisz upewnić się, że obrazy na nich wywołują pozytywne emocje, a nie uczucia niepokoju czy zmartwienia. Lepiej nie wnosić agresywnych i wrogich zdjęć do domu. Należy również unikać portretowania zmarłych krewnych i celebrytów, którzy już nie żyją. Abstrakcyjne i niezrozumiałe dla ciebie zdjęcia są również niepożądane. Nie niosą żadnej wiadomości, a czasami zawierają ukryte, negatywne znaczenie, o którym nawet nie można się domyślić.

Rozmieszczenie mebli w mieszkaniu na Feng Shui

Meble nie powinny utrudniać przepływu energii Qi, dlatego bardzo ważne jest pytanie, jak urządzić mieszkanie dla Feng Shui. Tak więc główne punkty:

 • umieścić wysokie szafki w pobliżu solidnych ścian, a najlepiej z dala od drzwi;
 • Drzwi i schody nie mogą znajdować się w lustrzanych drzwiach mebli;
 • preferowane są wysokie oparcia krzeseł i foteli, ich siedzenia muszą się zwrócić do okna;
 • stoły najlepiej wybrać okrągły kształt - jest bardziej przyjazny;
 • Telewizor nie musi być instalowany przez ekran do okna lub drzwi;
 • Łóżko powinno być ustawione z zagłówkiem przy ścianie, a od niego powinny być widoczne drzwi do pokoju;
 • w kuchni trzeba rozdzielić pomieszczenie, oddzielając element ognia i stół wodny, półkę, szafę.

Obiekty wodne, takie jak akwarium czy fontanna w mieszkaniu na feng shui są po prostu niezastąpione. Energia wody aktywuje tylko trzy ważne strefy, więc zasady Feng Shui w mieszkaniu zakładają obecność co najmniej jednego takiego obiektu. Jednocześnie jego rozmiar powinien korespondować z pomieszczeniem, aby sprzyjać gromadzeniu energii pieniędzy, kariery i rodziny, a nie zmywać tego, co jest. W takim przypadku akwarium powinno mieć stały ruch wody i dobre oświetlenie. Liczba ryb w nim powinna być dziwna.

Rośliny rosnące w pomieszczeniach dla feng shui w mieszkaniu

Kwiaty w mieszkaniu na feng shui przynoszą pewną energię. Właściwy wybór i aranżacja pomogą zharmonizować atmosferę w domu. Powinny to być rośliny, które rozciągają się w górę i najlepiej mają zaokrąglone liście. Kwiaty z męską energią - to dracena, cytryna, szparagi, chlorophytum, itp. Z kobietami - fioletowymi, gruboskórnymi, begonia, cyklamen. Aby uzyskać harmonijny rozkład energii, pożądane jest posiadanie roślin w domu zarówno z jak iz inną energią. Aby pole energetyczne kwiatu zawsze było aktywne, uważnie się nim opiekuj, okaż mu miłość i troskę.

Nauczysz się, jak wyposażyć mieszkanie w Feng Shui, ludzie z pewnością staną przed problemem umieszczania luster. Ten potężny magiczny przedmiot jest w stanie przyciągać i odpychać energię w zależności od jego położenia. W lustrach twojego domu nie powinno odbijać się frontowe drzwi, łóżko, bezstronny krajobraz za oknem. Ale stół jadalny, odbity w lustrze, obiecuje dodanie bogactwa. Pozytywnie wpływa na odbicie malowniczego krajobrazu - więc dodatkowe piękno będzie codziennie wchodzić do domu.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Dziewięć ważnych aspektów życia lub strefy w mieszkaniu na Feng Shui

Lo-Pan to kompas używany przez ekspertów w feng shui. Składa się z metalowej płytki ("zegar słoneczny"). umieszczone na drewnianej podstawie ("płyta ziemna"). Dyski niebios obracają się swobodnie na płycie naziemnej. Lo-Pan wskazuje na południowy biegun magnetyczny, a nie na biegun północny Ziemi

Aby dokładnie zidentyfikować i aktywować strefy mieszkalne dla Feng Shui, musisz zapoznać się z podstawowymi zasadami nauczania Wschodu, które uznają mieszkanie za główny czynnik wpływający na los i potencjał energetyczny danej osoby. Każdy dom, mieszkanie lub pokój ma aurę, od której zależy stan zdrowia, dobre samopoczucie i szczęście najemców.

Stojaki z dużą liczbą książek, według Feng Shui, są źródłem negatywnej energii, a otwarte półki - nawet więcej, źródłem "zatrutych strzał Sha Qi". Ale mogą być z powodzeniem umieszczone w sektorze wiedzy (nawet jeśli jest to jadalnia lub sypialnia.

Talizmany (kryształy, symbole, postacie zwierząt) neutralizują Sha Qi

Aby upewnić się, że szczęście nigdy nie opuści domu, eksperci w dziedzinie feng shui zalecają ustanowienie 12 silnych talizmanów. Umieszczenie każdego takiego talizmanu jest konieczne przy pewnych zasadach. Na przykład maskotka "słoń" w mieszkaniu, w której mieszkańcy potrzebują pomocy w obecnej sytuacji, słoń jest umieszczony z pnia poza mieszkaniem. W domu, w którym musisz tylko utrzymać istniejącą dogodną sytuację, słoń jest umieszczony w bagażniku wewnątrz, w centrum mieszkania

Numer mieszkania przenosi ładunek semantyczny

Aby określić liczbę mieszkań zgodnie z doktryną wschodnią, należy podsumować numery domu i mieszkania. Na przykład dom 35, mieszkanie 164 jest zredukowany do następującej postaci: 3 + 5 + 1 + 6 + 4 = 19 =>1 + 9 = 10 = 9gt; 1 + 0 = 1. Każda liczba ma bezpośredni wpływ na gospodarstwo domowe:

 • Jeśli numer mieszkania Feng Shui jest równy jednemu, to zawiera energię niezależności, twórczej energii i zdrowego ryzyka;
 • figura druga stanowi harmonijne połączenie mężczyzny i kobiety, określa życie w miłości i harmonii;
 • apartament numer trzy pomoże zrealizować potencjał ludzi otwartych i energicznych;

W teorii feng shui uważa się, że stare drzwi wejściowe są niepożądane, ale zawsze można je zaktualizować za pomocą dekoru. Aby poprawić równowagę różnych źródeł, zaleca się pomalować drzwi na czerwono lub w innym odpowiednim jasnym kolorze lub zainstalować złocone okucia. To zdominuje energię Shen-Qi

 • te cztery przyczyniają się do uzyskania poczucia bezpieczeństwa w domu lub pokoju, poprawiają zdrowie, pomagają znaleźć upodobanie do duszy i niezawodnych przyjaciół;
 • ludzie, którzy chcą rozwinąć inteligencję i zdobyć nową wiedzę, powinni szukać mieszkania pod numerem 5. Zdjęcia apartamentów Feng Shui odpowiadające tej liczbie przedstawione są w fioletowych odcieniach, z akcentami w postaci historycznych artefaktów i atrybutów podróży;
 • w domu oznaczonym przez szóstkę istnieje pragnienie wszechogarniającej miłości, namiętna postawa wobec zawodu i częściowe podejście do wszystkich aspektów życia;

Numer mieszkania i maskotka feng shui "czapla". Czapla w feng shui służy głównie do ochrony domowego i rodzinnego ogniska domowego. Zaplyu jest również często postrzegana jako symbol nadejścia wiosny, twórczych zmian, które ona przynosi do natury i do naszego domu. Ten talizman jest odpowiedni dla Ciebie, jeśli chcesz pozytywnych zmian w życiu całej rodziny

 • Atmosfera mieszkaniowa, odpowiadająca siedmiu, musi asceza i rozwój duchowy;
 • ludziom żyjącym w mieszkaniu numer osiem towarzyszy sukces w miłości, wszelkie starania i sfery życia;
 • Dziewięć daje pokój i samowystarczalność niezależnie od sytuacji finansowej. Dlatego w takich mieszkaniach nie jest pożądane mieszkać z ludźmi o ambitnych planach.

Neutralne z punktu widzenia mozaiki feng shui, stosowane w celu zwiększenia korzystnego wpływu na życie Twojej rodziny liczby domów

Można podzielić mieszkanie na sektory na dwa sposoby: za pomocą ośmiokąta Ba-gua lub za pomocą magicznego kwadratu Lo-shu. W pierwszej metodzie musisz zamknąć środek pokoju w owalu lub kwadracie, a następnie narysować z niego proste linie dokładnie wzdłuż środka między liniami wskazującymi kierunek boków świata. Aby podzielić mieszkanie za pomocą kwadratu Lo-shu, musisz najpierw wypełnić plan, aby otrzymać prawy prostokąt, jeśli twoje mieszkanie ma nieregularny kształt i brakuje niektórych sektorów

Oktagon Ba-Gua (również czasami nazywane Pakua)

Zidentyfikuj strefę feng shui w mieszkaniu (jednopokojowe lub o dużej powierzchni) możliwe jest za pomocą schematu Bagua, który dzieli przestrzeń na dziewięć stref. Aby uzyskać dokładną lokalizację obszarów feng shui w domu lub pokoju, magiczny schemat jest nałożony na plan domu zgodnie z bokami świata. Znajdź zdjęcie tego schematu jest łatwe i nie zajmuje dużo czasu, ale nagrodą za twórczą pracę będą pozytywne zmiany w życiu.

Wyraźny przykład podziału mieszkań przy użyciu kompasu Lo-Pan. Niezależnie, bez pomocy specjalisty, zawsze można uprościć plan mieszkania za pomocą ośmiokąta Ba-gua i zwykłego kompasu turystycznego

Sektor finansowego dobrobytu

Strefa bogactwa Feng Shui znajduje się na południowym wschodzie. Aby przyciągnąć przepływ finansowy, zainstaluj akwarium z rybą lub małą fontannę w pokoju. W jednopokojowym mieszkaniu, w celu aktywacji przepływów energii, znajduje się drzewo pieniędzy, piramidy wykonane z kamienia lub model jachtu zorientowanego na dziób we wnętrzu pomieszczenia. W tym sektorze symbole ognia nie mogą być umieszczone: świece i przedmioty w kolorze czerwonym.

Eksperci Feng Shui powinni uważnie przyjrzeć się tematowi drzwi wejściowych i wewnętrznych. W tym mieszkaniu zabytkowe drzwi są używane jako drzwi pokojowe i jako masywne drzwi szafek i szafek. Z potencjalnego wpływu "zagranicznej" energii (poprzednich właścicieli), pozbyli się starannej indywidualnej renowacji i obróbki drzwi do nowego wnętrza

Strefa zdrowia znajduje się na wschodzie i centrum planu Bagua. Głównymi talizmanami tego sektora są zdjęcia i zdjęcia zwierząt i natury, rośliny domowe i produkty z drewna. Środek strefy zdrowia powinien być maksymalnie oświetlony, najlepiej szklany lub kryształowy żyrandol z mnóstwem fasetowanych kryształów.

W centrum zdrowia najlepiej jest mieć kuchnię lub jadalnię. Dobre talizmany dla tej strefy to duże kryształy lub dużo kryształów (może to być ogromny żyrandol)

W Feng Shui, kuchnia jest uważana za główne centrum energetyczne mieszkania - energia wszystkich pięciu elementów jest skoncentrowana tutaj: Ziemia, woda, ogień, drzewo, metal. Jeśli postępujesz zgodnie z podstawowymi zasadami doktryny Feng Shui, wtedy żywność może stać się rodzajem "medycyny" - zarówno z powodu chorób, jak i problemów życiowych.

Eksperci feng shui, aby aktywować strefę zdrowia zalecają we wschodniej części strefy umieścić rośliny doniczkowe lub drzewa bonsai. Jeśli w sektorze zdrowotnym znajduje się stół, to wazon wypełniony owocami powinien stać się jego nieodzowną ozdobą.

Meble tapicerowane zgodnie z naukami Feng Shui są niepożądane, aby ułożyć je w kształcie litery "L", ponieważ jest to niedokończony narożnik. Ponadto, pomimo powszechności decyzji, feng shui tylko z zastrzeżeniami pozwala na biblioteczki w salonie

Sektor miłości i małżeństwa

Ta działka mieszkania znajduje się w kierunku południowo-zachodnim i wymaga aktywacji, jeśli jest to konieczne, aby poprawić relacje w małżeństwie lub nawiązać nowe znajomości. Strefa miłości powinna być dobrze doświetlona, ​​także w tym sektorze należy zorganizować wspólne zdjęcie z przedmiotem swojej pasji. Koniecznie obecność bliźniaczych symboli miłości: dwie świece czerwono-białe, statuetki całujących się gołębi, a także karty w kształcie serc i przyzwoite zdjęcia erotyczne.

Wszelkiego rodzaju akcesoria w kolorze czerwonym, wywołujące przyjemne wspomnienia lub myśli - są pożądane w sektorze miłości i małżeństwa, gdziekolwiek jest on w mieszkaniu

Sektor znajduje się na południu i symbolizuje twoje osiągnięcia. Jeśli konieczne jest osiągnięcie nowego poziomu w zawodzie lub nauce, należy umieścić dyplomy i nagrody w strefie chwały, zdjęcie z wizerunkiem w momencie przyznawania, statuetki ptaków.

Lokalizacja stołówki w strefie chwały jest korzystna w dużym domu, a zwłaszcza, gdy głowa rodziny zajmuje wysoką pozycję w społeczeństwie i często prowadzi przyjęcia gości. Można tam umieszczać zdjęcia pamiątkowych chwil, nagród i innych znaków zasług. Stół jest lepszy owalny, ale możesz śledzić resztę pokoju. Kolory - jasne ciepło (element ognia)

Strefa kariery dla Feng Shui znajduje się na północ od apartamentu i jest aktywowana przez ulepszone oświetlenie, muzykę wiatrową. Aby skonsolidować sukces zawodowy w centrum sektora, pożądane jest zorganizowanie małej fontanny. W warunkach jednopokojowego mieszkania wsparcie zapewni zdjęcie lub obraz ze zdjęciem zbiornika, a także bliźniacze statuetki żółwia.

Strefa Kariery może być bardzo dobrym miejscem na łączoną łazienkę (lub osobną łazienkę i toaletę), ponieważ elementem Kariery jest woda. Należy pamiętać tylko o kilku zasadach: wieczko miseczki ustępowej jest zawsze zamknięte; doskonała czystość i porządek; brak przecieków w sprzęcie hydraulicznym i rurach

Sektor wiedzy i mądrości

Jest to idealny obszar do organizacji działalności intelektualnej. Aktywuj sektor z tematami związanymi z aktywnością umysłową - słowniki, podręczniki, twoje zdjęcie na tle mapy geograficznej lub planszy z obliczeniami.

Sektor mądrości i wiedzy w feng shui - północny wschód, element - ziemia, kolor - beż, terakota i wszystkie odcienie brązu, kształt - poziomy prostokąt, numer 8. Aktywowany przez ziemię i ogień. W tym sektorze doskonałe talizmany to między innymi kryształy

Rada! Nigdy nie zostawiaj zabawnej literatury, ciętych i kłujących przedmiotów w sektorze wiedzy!

Obszar nauczyciela znajduje się w sektorze północno-zachodnim. W kluczowych momentach życia aktywacja strefy przyczynia się do pojawienia się asystenta. Wzmocnij oświetlenie w tym sektorze, umieść zdjęcia osób, które uważasz za swoich nauczycieli i duchowych mentorów.

Zwróć uwagę na przenośne schody, jeśli w ogóle, w twoim domu. W feng shui wpływają także na energię domu, jak pełnowymiarowe schody między piętrami i mogą przekierowywać przepływy Qi w niepożądanych kierunkach: z dala od domu lub w niekorzystnych sektorach

Ważny sektor znajduje się na wschodzie, wpływa na zdrowie i symbolizuje najbliższych ludzi. Aby ułatwić nieporozumienia, ustabilizuj swoje zdrowie i żyj w miłości, zorganizuj w sektorze przedmioty związane z ludźmi, którzy są ci bliscy, zdjęcia rodzinne, rośliny kwitnące i domowe rzemiosło: tkactwo, haft, aplikacje, rzeźby.

Dobry układ wejścia do sypialni: łóżko jest widoczne od wejścia, ale znajduje się na linii po prawej stronie

Sektor kreatywności i dzieci

Strefa znajduje się na zachodzie, a jej aktywacja jest konieczna w przypadku sprzeczności z rosnącym dzieckiem, trudnościami w wychowaniu, a także jeśli dziecko nie nawiązuje komunikacji z rówieśnikami. Umieść w tym miejscu statuetki obrońców bóstw, ręcznie robione artykuły dziecięce i zdjęcia, świeże kwiaty.

Kolor sektora Dobrobyt jest fioletowy, odcienie fioletu, a także zielony. Nigdy nie pomaluj całego pomieszczenia w kolorze odpowiednim dla danego sektora. Wewnątrz pomieszczenia znajdują się również sektory, a duża rozbieżność między kolorami elementów doprowadzi do braku pozytywnego ruchu w życiu. I, oczywiście, ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że w praktyce bardzo trudno jest wybrać meble i akcesoria do takiego pomieszczenia

Feng Shui w jednopokojowym mieszkaniu

Mieszkanie jednopokojowe lub ogromny dom - według wschodniego nauczania wielkość mieszkania nie wpływa na jedną ze sfer życia! Powyższe metody określania sektorów i sposoby ich aktywowania są odpowiednie dla małych jednopokojowych apartamentów, pokojów, a nawet stołów. To nie przypadek, że ludzie na wschodzie ozdabiają stoły wazonami owoców, posągów lub metalowych spodków. Do właściwego podziału na strefy użyj siatki Bagua i aktywuj żądaną strefę.

Zamknięta kompozycja mebli w salonie, serce mieszkania na Feng Shui - do tego intuicyjnie planujemy sytuację w mieszkaniu

Rada! Witryny mieszkań jednopokojowych, przeznaczone do aktywnych działań, powinny mieć intensywne oświetlenie i jasno urządzone pomieszczenia.

Wszelkie obrazy odnoszące się do elementów Wody, odpowiednie do umieszczenia w sektorze Kariery

Mieszkania Feng Shui zaleca się tworzyć na etapie naprawy lub zakupu mieszkań. Małe apartamenty, zwłaszcza apartamenty jednopokojowe, nie dają pełnej korzyści mądrości ich przodków. Ale wpływ przestrzeni na osobę nie może być zniesiony, a metody korekcji przestrzeni i neutralizacji negatywnej energii przychodzą na pomoc. Za pomocą prostych działań staraj się przyciągnąć do domu dobrobyt i szczęście:

 1. Czysta i swobodnie płynąca energia zasila wszystkich domowników, więc utrzymanie porządku musi stać się nawykiem. Nie pozwól na zamieszanie i gromadzenie się kurzu, regularnie zwalniaj szafki i półki z niepotrzebnych rzeczy.
 2. Napraw wszystkie zepsute urządzenia w domu lub pozbądź się ich bez żalu. Wymień wydmuchiwane żarówki w oprawach oświetleniowych.
 3. Pozbądź się popękanych potraw.
 4. Zneutralizuj nieprzyjemne zapachy i wyeliminuj ich źródła.
 5. Nie przechowuj pieniędzy w pobliżu rur wodociągowych lub w toalecie.
 6. Kwiaty i zwierzęta wyraźnie poprawiają mieszkanie lub dom Feng Shui.
 7. Narożników mebli nie należy kierować do miejsc odpoczynku. Mieszkanie jednopokojowe może zneutralizować wpływ ujemnych przepływów energii, dekorując narożniki miękkimi zasłonami lub pnączami.

Zarówno dla pojedynczych osób, jak i par, doktryna feng shui zakłada parowanie wszystkich przedmiotów w sypialni. Idealnie, jeśli znajduje się na południowym zachodzie. Kolory można wybierać zgodnie z pożądanym nastrojem w rodzinie. Na przykład jasny żółty kolor doda więcej energii do Yan

Rada! Feng Shui z każdego mieszkania jest zawsze możliwe do poprawienia i poprawy. Aby to zrobić, zaproś specjalistę, który podzieli mieszkanie na strefy energetyczne i przedstawi tylko prawidłowe zalecenia dotyczące zagospodarowania przestrzennego i ulepszenia lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

65 − = 60