Półki dla dzieci

Półki dla dzieci

Systemy przechowywania zabawek dla dzieci

Wygląda na to, że jest źle, gdy dzieci mają dużo zabawek? A fakt, że są rozproszeni po wszystkich pokojach i ich właścicielach, nie lubi ich zbierać. Właściwe przechowywanie zabawek w mieszkaniu lub domu jest gwarancją porządku i spokoju (matka na pierwszym miejscu), ponieważ nawet proste utrzymanie porządku w tym przypadku jest zadaniem o większej złożoności. Jest to możliwe i konieczne, aby go złagodzić. Będzie to wymagało mebli do zabawek dla dzieci - regałów, półek lub szafek, a także porządnej liczby pudełek, pudełka, toreb i toreb.

Meble dla zabawek dziecięcych

Meble w pokoju dziecinnym są potrzebne od pierwszych dni życia. A najczęściej jest to komoda i stojak. Początkowo zajmują się głównie bielizną i ubraniami dziecięcymi, a zabawki zajmują mało miejsca. Ale stopniowo zabawne rzeczy - grzechotki, niedźwiedzie, maszyny, lalki itp. staje się coraz bardziej, potrzebuje osobnego miejsca, a czasem nie jednego.

Najbardziej dogodną opcją jest stojak. Nie szafka z drzwiami, a mianowicie stojak z otwartymi półkami, na których mogą znajdować się pudełka. Przechowywanie zabawek w tej formie jest optymalne - i jest wygodne dla dziecka, aby je zabrać i szybko je usunąć.

Na początku możesz kupić lub zrobić jeden prostokątny stojak, najlepiej z kwadratowymi komórkami. Teraz zrozumiesz, dlaczego ...

Prostokątny stojak z kwadratowymi komórkami

Podczas gdy dziecko jest małe, można je umieścić "leżąc" - jak na zdjęciu, z długim bokiem skierowanym w stronę podłogi. Dla małego dziecka jest to wygodniejsze - najpierw dowie się, co jest poniżej, a następnie przejdzie na górne półki. A bezpieczniejsze - dorosłe dzieci mogą korzystać z półek jako schodów, aw tej pozycji nie będą wspinać się wysoko))

Za parę lat dziecko dorosnie, będzie więcej zabawek. Możesz obrócić stojak i umieścić go "na wysokości", a na wolnym miejscu zamontować drugi lub zrobić półki. Połącz kilka szaf o różnych wysokościach, aby uzyskać system przechowywania zabawek dla dzieci.

Różne regały są montowane w systemach przechowywania zabawek

Możesz stopniowo zwiększać głośność: kup jedną szafę lub jak wcześniej wspomniano - regał na książki, a potem drugi. Całe piękno przedszkola polega na tym, że nie muszą nawet być tego samego koloru. A jeśli ci na tym zależy - pomaluj je lub wybierz neutralny kolor "pod drzewem".

Jak zorganizować przechowywanie zabawek: pomysły

W półkach można umieścić różne pudełka, w których można ładować małe i niezbyt zabawki. Pamiętaj, że drewniane pudełka (lub sklejka, płyta wiórowa i inne podobne materiały) dla małych dzieci nie są najlepszą opcją. Są zbyt ciężkie, próbując zdobyć zabawki, dzieci często ranią palce. Mają także poważne traumatyczne kąty, które oczywiście mogą być lekko zaokrąglone, ale wciąż pozostają sztywne. Takie pudełka są odpowiednie dla dzieci w wieku szkolnym. Mają już więcej siły, a koordynacja jest lepiej rozwinięta. Przechowywanie zabawek dla niemowląt jest lepiej zorganizowane w bardziej miękkie i mniej traumatyczne plastikowe pojemniki / kosze lub w gęstych pudełkach, naklejone kolorowym papierem lub szmatką.

Ciężkie pudełka lepiej zastąpić światłem

Meble do rany do kupienia lub zrobienia nie są tak trudne, ale nauczenie dziecka, aby umieścić swoje zabawki, jest trudniejszym zadaniem. Dla dziewczynek regały mogą być wykonane w formie domu. Wtedy sama ustali "lokatorów" i stworzy dla nich warunki.

Półki na zabawki dla dzieci dla dziewczynek

W przypadku chłopców ta opcja nie zadziała. Zwykle mają wiele maszyn, a głównym zadaniem przechowywania zabawek dla chłopca jest układanie maszyn. Aby to zrobić, możesz zrobić garaż na całą ścianę. Są to długie wąskie półki, na których znajduje się cały parking. Inna opcja - przezroczyste kieszenie na tkaninie (sprzedawane jako system przechowywania butów) lub półka, zmontowane z plastikowych rur.

Jak zorganizować przechowywanie maszyn (garaż naścienny)

Aby pobudzić chęć "wjechania" samochodami do garażu, na podłodze można zrobić taśmę do znakowania, na której "po zmianie" zatrzymują się na parkingu.

Droga do parkingu

Zasadniczo takie kieszenie można wykorzystać do przechowywania kolekcji lalek i miękkich zabawek.

W kieszeniach na ścianie wygodnie jest umieścić zarówno lalki, jak i wypchane zwierzęta

Gdy miejsca na półkach i półkach w przedszkolu to za mało, potrzebujemy więcej pomysłów. Oprócz kieszeni możesz zrobić szuflady (duże) pod łóżkiem lub stołem.

Pudełka pod łóżkiem - nie zajmuj miejsc, a możesz ukryć znudzone zabawki

Aby utrzymać wszystko w dużych szufladach, plastikowe kosze można umieścić pod drobnymi przedmiotami. Wszystko będzie więc szybsze niż w pospolitej kupie.

Przechowywanie zabawek musi być właściwie zorganizowane

Pudełka można instalować w regałach nie tylko na półkach: można je powiesić. W tym celu wycina się szczeliny w ścianach bocznych, do których po prostu wkłada się boki koszy i koszy. Kosze można zabrać z plastikowymi (jeśli znajdziesz je z dość sztywnymi bokami), a metalowe mogą być wykonane z kompletu szaf lub szaf.

Jak zainstalować kosz na zabawki w regale

Największymi wolnymi powierzchniami w pokoju są ściany. Możesz z nich korzystać. Na przykład przymocuj pasek rzepa do ściany (boczna ściana szafki, klosz lampy itp.). Miękkie zabawki na plecach również, małe kawałki takiej taśmy. Z łatwością zostaną zawieszone na miejscu i usunięte. A wystrój w tym samym czasie stanie się bardziej zróżnicowany.

Rzep jest jednym z najprostszych sposobów na znalezienie miejsca na miękkie zabawki

Na ścianach można zawiesić siatki z drutu lub tworzywa sztucznego. W nich też są wspaniałe małe lalki - króliczki - króliczki lub maszyny do pisania.

Zamiast kwiatów w doniczkach leżały zabawki

Możesz wypożyczyć pomysł z kuchni: załóż różne worki do poziomej rurki. Aby szyje były sztywniejsze, można je dokręcić kołkami do haftowania lub uszyć elastyczny drut.

Kieszenie lub torebki na tubie - kolejny pomysł na przechowywanie zabawek w przedszkolu

Kieszenie wykonane są na drewnianych podstawach. Można go wyciąć ze sklejki, pomalować, przybić kilka haczyków, kieszeni i torebek. Mini-system przechowywania zabawek jest gotowy.

Jeden z wariantów kieszeni na zabawki

Ale nie wszystko można przymocować do ścian. Niektóre rzeczy wymagają koszy lub pudełek. Na przykład sportowiec - wszystkie piłki, kule i inne muszle. Są one wygodnie przechowywane w koszach na śmieci z drutu.

Kosz druciany do przechowywania sprzętu sportowego i dużych zabawek

W razie potrzeby kosz można przymocować do ścian i wytrenować tak, aby trafił do kosza w koszu (z dala od młotków i okien).

Przechowywanie zabawek z kategorii "tanie i rozgniewane" - składane koszyczki z tkaniny. Są oczywiście niedrogie, wyglądają dobrze, ale bardzo szybko się psują. Szczególnie meshyatye: zabawka została zaczepiona, dziecko szarpnęło nią ... .hair.

Składane kosze na ubrania do przechowywania zabawek

Niezależnie od tego, jak bardzo starają się rodzice, dzieci tak naprawdę nie chcą sprzątać zabawek. Raczej nie chcą. W tym sensie po prostu idealna wersja maty do worków.

Worek-mata do szybkiego czyszczenia

To genialne rozwiązanie: na krawędzi okrągłego dywanu zszywana jest mała "ściana", na jej górnej krawędzi znajduje się kulisk, do którego ciągnie się sznur. Aby usunąć zabawki, wystarczy dokręcić przewód. Krawędzie dywanu wzrosną, a dywan zamieni się w worek.

Szybko zmontuj zabawki z łatwością

Następnie torby te można umieścić w pobliżu ściany lub zawiesić na specjalnych hakach. Naprawdę idealna opcja.

Pudełka na zabawki własnymi rękami

Patrząc na bardzo niskie ceny dla dzieci na ładne wiklinowe lub plastikowe kosze w sklepach, myślisz o tym, że tworzenie kolorowych pudełek na zabawki własnymi rękami nie jest takie złe. Potrzebne będą kartonowe pudła z tektury gęstej (niepofałdowanej), najprawdopodobniej spod urządzenia gospodarstwa domowego. Możesz spróbować szczęścia u znajomych: wielu producentów zapewnia naprawę gwarancyjną tylko przy dostępności opakowań. Tutaj i przechowuj skrzynki osób. Okres gwarancji już dawno minął, ale opakowanie zostało zapomniane. To są pudełka i tam jest najlepsza opcja dla dzieci.

Inną opcją jest zapytanie w domach towarowych. Zbyt często otrzymują towary w sztywnych paczkach. Na przykład w takich pieluchach, serwetkach itp.

Po znalezieniu skrzynek odetnij pokrywkę. W ścianach bocznych (wąskich) wycinamy otwory-uchwyty. Wszystkie połączenia są klejone od wewnątrz za pomocą taśmy klejącej.

Przy pudełku odcięliśmy wieko, wykonujemy otwory w bokach

Bierzemy kolorowy papier. Doskonałe opakowanie, które pakuje prezenty. Jest gęsty, istnieje wiele różnych rysunków. Możesz także użyć papieru do scrapbookingu. Jeśli wykończenie jest wykonane z papieru o różnych kolorach, pocięte na paski o jednakowej szerokości, jeśli wkleimy jeden wzór, mierzymy pasek na wysokości pudełka.

Bierzemy klej (PVA), myjemy powierzchnię pudła pędzlem i zaczynamy klejenie od rogu. Próbujemy kleić bez bąbelków, stopniowo wygładzając papier, od krawędzi do krawędzi. Następny arkusz, który umieszczamy z małym połączeniem, nie jest poprzedni. Tak więc, dopóki nie pokryjemy wszystkich powierzchni.

Patrząc na światło, wycinamy uchwyty nożyczkami. Aby zwiększyć dokładność krawędzi, przyklej plasterki rączki za pomocą cienkiego paska papieru. Tworzymy również górną część paska.

Gotowe domowe pudełko z zabawkami

W takim przypadku wszystkie rogi puszki można po obu stronach przykleić taśmą samoprzylepną - wytrzyma dłużej. Następnie weź tkaninę i wytnij rozmiar pudełka, dwa komplety półfabrykatów. Jeden jest ściśle wielkości, plus dodatek do szwów, drugi jest o 1 cm mniejszy, a także z dodatkiem. Na szwach dodaj 0,5-1 cm z każdej strony. Możesz natychmiast wyciąć obrabiany przedmiot za pomocą krzyża, ale zużycie tkaniny jest większe - oddzielne części są bardziej ekonomiczne))

Wytnij tkaninę z podwójnego zestawu półwyrobów i zszyj je

Najpierw zszyj detale w formie krzyża, a następnie zrób torbę z przedmiotu obrabianego. Próbujemy na pudełku. Jeden (większy) jest rozciągnięty z zewnątrz, drugi jest wyprostowany wewnątrz.

Teraz weź uniwersalny klej i przyklej tkaninę na obwodzie dna w środku i na zewnątrz. Następnie wklejamy w rogach. Tkanina nie będzie się poruszać.

Przyklejamy tkaninę wzdłuż krawędzi pudełka

Krawędzie obu woreczków są wsuwane do środka, ręcznie otwieramy pudełko wokół obwodu.

Szyjemy wierzch pudełka na zabawki, przecinamy uchwyty

Za pomocą nożyczek obetnij gałki. Po prostu nie tnij dużych kawałków. Konieczne jest pozostawienie około 1 cm "dodatkowej" tkanki. Wchodzimy do środka, szyjąc długopis.

Po wydaniu długopisów otrzymujemy gotowe pudełko do przechowywania zabawek.

Ozdobiony samoprzylepną folią

Dziękuję, bardzo interesujące. Znalazłem jedno rozwiązanie - torebki IWIS-KIDS, o których piszesz, naprawdę polubiły ten pomysł. Kupiłem się i cieszę się z niego korzystać. Wygodna rzecz - radzę!

Półka na zabawki

Prawdopodobnie wszyscy rodzice dzieci w wieku przedszkolnym borykają się z problemem przechowywania zabawek. Każdy z nas chce zapewnić dziecku najlepsze, najbardziej jakościowe i użyteczne zabawki, które czasami stają się zbyt duże.

Aby nie zaśmiecać pokoju dziecięcego obfitością wszelkiego rodzaju samochodów i wywrotek, królików i niedźwiedzi, piramid i piłek, wielu używa dużych pudeł lub koszy do ich przechowywania. Nie zawsze jest to wygodne. Bardzo trudno jest znaleźć małą zabawkę w takim pojemniku, ponieważ wszystkie przedmioty leżą przeplatane, bez żadnego systemu. Szczególnie trudne, jeśli zabawki są naprawdę bardzo, a miejsce w mieszkaniu jest katastrofalnie małe. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na wspaniały pomysł - przechowywanie zabawek na specjalnych półkach.

Cechy i zalety stojaków zabawek dla dzieci

W porównaniu z klasycznymi sposobami organizowania przestrzeni mieszkaniowej, regały są najwygodniejsze. Zajmują minimalną przestrzeń w pokoju, w przeciwieństwie do obszernych szafek i komód. Kupując meble modułowe, zyskujesz możliwość optymalizacji pod względem wielkości i wyglądu niemal każdego pomieszczenia.

Dzięki wszechstronnym półkom i szufladom dziecko będzie miało dostęp do każdej zabawki, nie tylko do tych, które znajdują się na wierzchu pudełka. Na przykładzie korzystania z półek dziecka od najwcześniejszego dzieciństwa możliwe jest w praktyce nauczanie usystematyzowania i klasyfikacji. Konieczne jest rozprowadzanie półek na duże i małe zabawki, łamigłówki i książki dla dzieci oraz uczenie dziecka układania tych przedmiotów na swoich miejscach.

Półki w całej ścianie są szczególnie wygodne, ponieważ z całą pewnością można pomieścić cały arsenał zabawek Twojego dziecka. Co więcej, gdy dziecko rośnie i rośnie, zawartość półek zmieni się i zawsze znajdzie się miejsce, na przykład, pod kosmetykami dla nastoletniej dziewczyny.

Użyj półki do przechowywania zabawek już od narodzin okruchów. Początkowo matka może tam przechowywać codzienne przedmioty opieki nad dzieckiem: pieluchy, pieluchy, kosmetyki dziecięce. Wtedy ich miejsce zajmą grzechotki i piramidy, a także inne zabawki edukacyjne dla najmłodszych, których zasięg jest teraz bardzo szeroki. Umożliwić dziecku, kto zaczynał raczkować wziąć ulubioną zabawkę do góry z dolnych półek, w międzyczasie, może być używany do przechowywania, na przykład, książek i materiałów do zajęć - farb, gliny, itp Trzymając się stojaków, które muszą być bezpiecznie przymocowane, dziecko może próbować stanąć na własnych nogach i zrobić pierwsze kroki.

Szuflady lub kosze z miękkiej tkaniny, takie jak półki, to świetne opcje przechowywania różnych małych przedmiotów - modeli maszyn, zabawek z niespodzianek, ubrań dla lalek itp.

Regały na zabawki

Takie meble nie są trudne do zrobienia. Aby to zrobić, wystarczy mieć najprostsze umiejętności stolarskie, które każdy z pewnością ma. Przed przystąpieniem do pracy z narzędziami należy dokładnie rozważyć projekt przyszłego projektu, jego parametry i rodzaje urządzeń.

Jeśli chodzi o materiał do produkcji, to z pewnością musi być naturalny i przyjazny dla środowiska. Nie używaj laminowanych arkuszy płyt wiórowych zawierających niebezpieczne formaldehydy, aby stworzyć półkę z zabawkami. Dokonaj wyboru na rzecz naturalnego drewna, a będziesz chronić swoje dziecko przed niepotrzebnymi problemami zdrowotnymi. Opcja budżetowa do tworzenia samodzielnie wykonanych półek to arkusze ze sklejki. Mogą być pomalowane na dowolny kolor, dokładnie wypisane we wnętrzu pokoju dziecięcego.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Stojak na zabawki to najlepszy asystent do organizowania miejsc w przedszkolu

Od pojawienia się dziecka w domu, dla niego zaczynają się kupować zabawki, których liczba stale rośnie. I jest logiczne pytanie, gdzie je wszystkie umieścić? Koszyk na zabawki - dobre i niedrogie wyjście, ale zabawki po prostu spasują i są w stanie chaosu. Ale półka na zabawki i książki, jak w przedszkolach, doskonale porządkuje porządek w pokoju.

Regały oferowane przez producentów i projektantów mają najbardziej niezwykłe formy:

 • łóżko na poddaszu, które ma miejsce do spania na drugim piętrze, a pod nim znajduje się stojak z szafką;
 • Pulpit z półkami po bokach i na górze;
 • Półki, zdobione w formie zamków, domów, statków, drzew, w katalogach fotograficznych można znaleźć opcję nawet w postaci jabłka.

Regał na zabawki, dzięki różnorodności kształtów i kolorów, harmonijnie pasuje do każdej koncepcji i wystroju wnętrza.

Regały do ​​pokoju dziecięcego to wielofunkcyjne meble. W zasadzie są jak ulubione szafki babci z kredensami, ale nie mają drzwi, a czasem bocznych paneli. Dla dziecka oznacza to dostęp do wszystkich jego zabawek w dowolnym czasie i bez pomocy.

Dziś stojaki przypominają rodzaj projektanta. Oddzielne sekcje wykonane są z różnych wysokości i głębokości, dzięki czemu możesz pokazać swoją wyobraźnię i stworzyć swój własny niepowtarzalny design. Ponadto każda nowa półka lub stolik nocny można kupić w razie potrzeby, co znacznie oszczędza budżet rodzinny. Po wymianie komponentów, usuń lub dodaj nowe elementy zgodnie z potrzebami rosnącego dziecka.

Otwarte półki mogą być wypełnione dowolnymi rzeczami. Wybierz półkę na książki, włóż pudełka z małymi zabawkami, pięknie ułóż maszyny lub lalki, w centrum możesz nawet zbudować niszy na telewizor (dla dziecka starszego). Jeśli poniżej znajdują się szuflady, można je wypełnić pościelą lub innymi rzeczami według własnego uznania.

Ważną zaletą jest długotrwała obsługa regałów. W końcu dziecko rośnie, a zainteresowania się zmieniają. Zabawki na półkach będą stopniowo zastępowane przez opracowanie materiałów, ręcznie robione rzemiosła, obrazy, ramki do zdjęć, książek, kosmetyków dla dziewczynek i innych rzeczy niezbędnych dla dziecka. Gdy dziecko jest starsze, z pomocą dwustronnej zębatki można odróżnić pokoju dzieci, co czyni go rodzaju barierę pomiędzy miejscem do pracy i częścią wypoczynkową. Aby zabezpieczyć mocowania, przegroda musi mieć dwie: na podłogę i na ścianę.

Ponadto półka w pokoju dziecięcym to kolejny sposób na zabawne trenowanie dziecka na zamówienie i niezależność. Każdy segment można wyposażyć jako pokój zabawkowy lub garaż, aw nocy "wysłać wszystkie zabawki do swoich domów". Jeśli półki są wielokolorowe, możesz sortować zabawki z dzieckiem, książki zgodnie z kolorem półki.

Na najwyższych półkach można umieścić duże miękkie zabawki, których dziecko w ogóle nie gra lub gra rzadko. Możesz również umieszczać wcześniej przygotowane koszyczki lub drewniane pudełka z nudnymi zabawkami. Jeśli za kilka miesięcy dostaniesz starą kolejkę lub lalkę, dla dziecka będzie ona podobna do nowej zabawki, a do lepszych czasów poruszy tych, którzy grali już wystarczająco dużo.

Oczywiście, podobnie jak przy wyborze mebli dla dzieci, kupowaniu takiej szafki na zabawki, trzeba zwrócić uwagę na kilka punktów:

 • wysokość produktu powinna być dostępna dla dziecka, po raz kolejny, upewnić się, że regały modułowe są opłacalne, co w późniejszym czasie może zostać "zwiększone";
 • różne półki, dzięki którym można postawić duży dom na lalkę lub pluszową zabawkę, a także małe samochody lub kolekcję dziecięcych;
 • nie ignoruj ​​obecności szuflad, są one bardzo wygodne do przechowywania książek, małych zabawek, gier biurowych i stołowych;
 • również są półki, których dolne półki są lekko popychane do przodu, co tworzy pozór drabiny, a dziecko będzie mogło sięgać do górnych półek;
 • stojaki na zabawki dla dzieci powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału, najlepiej z naturalnego drewna;
 • Kąty wystających półek powinny być zaokrąglone;
 • ponieważ jest to meble do pokoju dziecięcego, to powinno mieć jaskrawe akcenty, może kolorowe półki, naklejki ze zwierzętami lub ciekawe długopisy na pudełkach.

Zanim kupisz stelaż, koniecznie obejrzyj go na żywo, poczuj jakość produktu, nie kupuj go tylko przez zdjęcie przez Internet. Wytrzymałość konstrukcji, przymocowanie jej do ściany jest gwarancją bezpieczeństwa Twojego dziecka.

Stojak w małym pokoju dziecięcym

Kwestia przechowywania zabawek dziecięcych w małym pokoju jest jeszcze bardziej paląca. Ale w tym przypadku na ratunek przychodzi regał. Najlepiej jest zainstalować go w rogu pokoju lub na stronie drzwi tylko przy ograniczonej przestrzeni. W niewielkim pokoju stojak będzie wyższy. Chociaż na początku możesz ograniczyć się do dwóch lub trzech półek.

Również z boku można zawiesić kieszenie, w takim samodzielnie wykonanym organizerze można dodać ołówki, plastelinę, projektanta. Można również użyć haczyków i rzepów, w tym przypadku zabawki będą również musiały uszyć oczka i drugą część rzepu. Dziecko może więc samodzielnie powiesić zabawki, jak mu się podoba, a wieszak na boki zostanie ozdobiony.

Producenci oferują alternatywną opcję dla wszystkich grup wiekowych - stojak na zabawki z biurkiem. Dla dzieci w wieku przedszkolnym, półki mogą być używane do umieszczania zabawek i zestawów dla kreatywności. Szuflady i półki dzieci będą zajmowane przez podręczniki, książki, zeszyty i inne przybory szkolne.

Dobrym pomysłem jest zainstalowanie szafy pod oknem. Może być umieszczony zarówno na całej długości ściany, jak i tylko na szerokość okna. Ta opcja jest jednak odpowiednia dla dzieci w wieku świadomym. Ponieważ dziecko może wspiąć się na meble, mając swobodny dostęp do okna.

W przypadku książek mały pokój najlepiej nadaje się na półkę na zawiasach. Różnorodność tego elementu wnętrza jest uderzająca - niezwykłe kształty, rozmiary, kolory. Jeśli półka na książki będzie wisiała nad łóżkiem, może być osadzona w lampie, dzięki czemu będzie bardziej funkcjonalna.

Regały do ​​pokoju dziecięcego można wykonać z improwizowanych materiałów własnymi rękami. Pozwoli to nie tylko znacznie zaoszczędzić budżet rodzinny, ale także da możliwość samodzielnego zorganizowania przestrzeni.

Jako materiał do tworzenia półek, lepiej używać przyjaznych dla środowiska i bezpiecznych materiałów (drewno lub gęsta sklejka). Jeśli stojak jest z tylną ścianą, może służyć jako cienki arkusz drewniany lub z tworzywa sztucznego, odpowiedniej wielkości. Potrzebne będą również metalowe rogi, śruby, narzędzia stolarskie.

Zwróć szczególną uwagę na siłę projektu, ponieważ gra, dziecko może wspiąć się na półkę. Dlatego grubość ścianek bocznych powinna wynosić co najmniej dwa centymetry. Gęstość tuszy jest przytwierdzona do tylnej ściany, więc nie należy ignorować jej obecności.

Co najważniejsze, jeśli stojak ma stanąć bezpośrednio na podłodze, wyeliminuje to konieczność wykonywania nóg. Jeśli jednak chcesz nieco podnieść półki, można je umieścić na kilku drewnianych listwach. Wskazane jest, gdy paski odpowiadają długości stelaża, aby dziecko nie wspięło się pod nie i nie rzuciło go pod spód zabawki.

Tworząc rysunek projektowy, warto pomyśleć o wszystkim, gdzie, co będzie przechowywane, jakie półki pozostaną otwarte, jakie półki zachować (na przykład do przechowywania prania). Tworząc rysunek, kieruj się rozmiarem pomieszczenia i położeniem szafy. Cięcie materiału można wykonać samodzielnie lub zamówić razem z zakupem samego drzewa. Należy pamiętać, że na półce, półkach, szufladach znajduje się kilka półek, wszystko zależy od wymyślonego modelu.

Zamontuj części za pomocą kleju lub śrub. Podczas używania kleju po zakończeniu pracy konieczne będzie wyczyszczenie go na złączach, jeżeli klej wyskoczy. Jeśli elementy zostaną przymocowane za pomocą śrub, upewnij się, że otwory w sąsiednich częściach pasują do siebie.

Udekoruj półkę można samoprzylepną folią, może być w różnych kolorach lub imituje różne tekstury. Niektóre pomalują szafę i otwierają ją lakierem, lepiej jest użyć akrylowej wersji tych materiałów.

Łatwiejsze sposoby tworzenia stojaka

Ale można zrobić półkę na zabawki z improwizowanych środków. Na przykład półka na buty niż szafka? Pokoloruj go w jasnych kolorach, powiesić torbę na boku lub mały kosz na drobiazgi. Na dwóch lub trzech półkach zamiast szuflad można umieścić plastikowe pojemniki, wiklinowe kosze lub stare walizki. Mogą być również ozdobione naklejkami, tkaniną lub grubym papierem.

Inną opcją jest zrobienie szafy - zebranie kilku gęstych kartonów. Pamiętaj, że taki stojak nadaje się do lżejszych zabawek i musi być dobrze zamocowany, aby nie spadł. W razie potrzeby głębokość skrzynki można regulować poprzez jej przycięcie. Ściany skrzyń powinny być uszczelnione kilkoma warstwami papieru lub tapety. Możesz malować tekturę z dzieckiem - zostaw wydruk z rąk, wytnij i wklej piękne zdjęcia, które dziecko lubi, nawet załóż swoje zdjęcia.

Układanie pudełek i pudełek, pokazywanie wyobraźni i nadanie jej pięknego koloru. Nie musisz umieszczać ich na każdej półce, lepiej przez jeden, na przykład, w sposób rozłożony, jak na zdjęciu. Również na niższych półkach, jeśli są wystarczająco duże, możesz wkładać lub wklejać filcowe poduszki. To będzie mały "dom" dla Twojego dziecka, który, uwierz mi, będzie mu się podobało.

W przypadku dużego pokoju, oryginalna wersja przechowywania zabawek w przedszkolu zostanie zapięta razem w formie wiaderka lub miski o strukturze plastra miodu. Wielobarwny plastik sprawi, że konstrukcja będzie jasna i łatwa do czyszczenia. Dostępność materiału ułatwi dodawanie i zastępowanie komórek, ale należy pamiętać, że taki regał zajmuje wystarczająco dużo miejsca w pokoju.

fot: depositphotos.com/poligonchik, poligonchik, auriso, MrHamster, iriana88w, akaciya, photographee.eu, Mroszczyk, poligonchik

 • Regały do ​​pokoju dziecięcego - inteligentne meble dla inteligentnych dzieci
 • Prawidłowy wybór przedziału garderoby dla przedszkola: kryteria i wymagania dotyczące mebli
 • Nowoczesna szafka narożna dla dzieci - stylowa, wygodna, niezawodna

Regał jest prawie najbardziej niezbędną rzeczą w domu, ponieważ możesz pobrać prawie wszystko, czego potrzebujesz i niepotrzebne, co często gramy i co rzadko gramy. I ciągle to zmieniaj. Wolałbym półkę z półkami na ubrania, żeby nie kupować niewygodnej ściany.

Już napisałem w innym artykule, że kupili mały stolik do kreatywności, rozważ zakup półek. Przyciągaj niskie w dwóch warstwach, tylko dla zabawek. Myślę, że meble dla dorosłych są praktyczne i przez długi czas, ale dzieci będą zadowolone, jeśli meble będą podnosić z wiekiem.

Jestem na niskich kompaktowych stojakach, ponieważ mogą umieścić coś dużego i dużego, dzięki czemu możesz zrobić wszystko, co chcesz. Podoba mi się, że dziecko ma dużo książek i ogólnie wszystko, czego chce.

Lubię wysokie regały, tak jak w sklepach, jest bardzo praktyczny i można w nim umieścić wszystko. Nawet górna część przejdzie pod takie rzeczy jak poprzednio miały antresole.

Stojak w formie drabiny, moim zdaniem, jest bardzo wygodny. Dolny poziom można wykonać za pomocą drzwi lub szuflad, w których można przechowywać rzeczy. Tutaj jest miejsce na duże zabawki i pudełka z projektantami, a kiedy dziecko dorasta, to na książki to zrobi. Uwielbiam takie meble, ale tutaj, w naszym wnętrzu, bez względu na to, jak oceniam, nie pasuje. Denerwuję się, uspokajam, a potem znowu dla siebie, jak mogę to załatwić?)

Dzięki za pomysły! Początkowo uznawano, że mały stelaż na dwóch poziomach nie jest praktyczny, ale wtedy zdecydowali, że nadal jest on dla naszego dziecka. Mimo wszystko, choć jest mały, to jest najbardziej, a kolejność jest wygodniejsza w obsłudze i nie ma pokusy, aby wspiąć się wyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 3 = 13