Połączenie tapety we wnętrzu

Połączenie tapety we wnętrzu

Połączenie tapety o różnych kolorach we wnętrzu domu - "włącz", ale kontroluj wyobraźnię

Tapeta - niedrogie i proste narzędzie, które pomaga tworzyć wnętrza, nienaganne w stylu. Połączenie różnych tapet we wnętrzu (w szczególności dwóch i kilku kolorów), dziś może sobie pozwolić nawet tych, którzy nigdy nie zauważyli talentów projektantów-architektów.

Wystarczy znać proste zasady - jaki kolor tapety łączy się z tym lub innym odcieniem.

Producenci specjalnie opracowują swoje kolekcje w taki sposób, aby wśród szerokiej gamy tapet dekoracyjnych można było wybrać dwa lub trzy rodzaje idealnie dopasowane do siebie. Można łączyć nie tylko kolory, ale także tekstury, na przykład z płytkami lub panelami ściennymi, a także z tapetami.

Eksperymenty z tapetą o różnych kolorach pozwalają uzyskać optymalną równowagę wrażeń, tworząc kontrast wnętrza i indywidualne.

Połączenie tapety we wnętrzu

Połączenie kolorów tapet we wnętrzu

Połączenie tapety w różnych kolorach (szary, zielony, czarny, brązowy, niebieski, żółty i inne) może być:

 • proste, gdzie dwa kolory harmonijnie się uzupełniają;
 • złożone, z mieszanką różnych kolorów i odcieni;
 • i nie zwykłym, z trzema absolutnie różnymi odcieniami.

Aby niezależnie wybrać odpowiednią kombinację tapety, należy odwołać się do tak zwanego "koła kolorów".

Marzysz o jasnym i aktywnym wnętrzu swojego domu? Możesz łączyć różne kolory okręgu (fioletowy i żółty, pomarańczowy i niebieski itp.).

Sposoby łączenia tapety

Jak poprawnie łączyć kolory tapet w pokoju

Wybierając tapetę w identycznym kolorze, ale różnym od siebie w cieniu (czekolada i pudno-brąz), martwisz się o posiadanie ornamentu wykonanego w jednym stylu (małe kwiaty i duże kwiaty) i tej samej struktury.

Decydując się na bardziej śmiały eksperyment - połączenie tapety we wnętrzu z różnymi wzorami (monogramy i paski, małe plamki i kolory), spróbuj zharmonizować dekorację ścian ze względu na kolor i fakturę. Jeśli obawiasz się popełnienia błędów, ubezpiecz się, prosząc o poradę projektantowi wnętrz lub konsultantowi tapet w sklepie.

Jak poprawnie łączyć kolory tapet we wnętrzu

Przykłady kombinacji tapet: techniki wizualne

Połączenie tapety we wnętrzu dużego salonu

Aby pomieszczenie było zbyt przestronne (i tak jest w tym przypadku) nie wydawało się niewygodne i puste, wybierz tapetę z ciemnymi tonami (szary, fioletowy, czarny) z dużymi wzorami jako dekoracją ścienną. Obrazy mogą być dość bogate, jeśli wnętrze nie ma aktywnego wystroju i mebli o intensywnych odcieniach. W tym przypadku ściany, w pobliżu których planuje się umieścić meble, lepiej jest ozdobić monofoniczną tapetą, która idealnie koresponduje z tapetą z motywem na ścianie akcentującej.

Połączenie tapety w salonie

Połączenie tapet dla małego pokoju

W pomieszczeniu zamkniętym grube tony, ciemne i kontrastujące kombinacje będą nieodpowiednie. Pozostaw duże wzory i skomplikowaną geometrię dla pomieszczeń o wystarczającej liczbie metrów kwadratowych. Spraw, aby mały pokój był swobodniejszy, możesz pokryć jedną ze ścian jasną tapetą z ledwo zauważalnym, ale teksturowanym wzorem (na przykład w małym rombieniu - w przeciwieństwie do innych geometrycznych obrazów, nie zwęża, ale wręcz przeciwnie, rozszerza przestrzeń). Pozostałe ściany w pokoju można wkleić monofoniczną tapetą z sitodrukiem lub błyszczącą powłoką.

Połączenie tapety w małym pokoju

Połączenie tapety na nierównych ścianach

Wykończenie ścian, w szczególności tapetowanie, zalecane jest po wstępnym przygotowaniu powierzchni - poziomowanie. Ale nawet na ścianach z drobnymi wadami specjaliści światła nie zalecają klejenia - pokaże wszystko, nawet drobne usterki. W pomieszczeniu o nierównych ścianach należy preferować specjalną poziomującą tapetę z grubą podstawą (np. Włókniną), z dyskretnym wzorem lub nakrapianym tłem.

Połączenie tapet z nierównościami

Połączenie tapety we wnętrzu kuchni z wysokimi sufitami

Kuchnia z wysokimi sufitami (i, z pewnością, dużymi oknami) jest marzeniem każdej kochanki. Ale pokój nie przypominał szkolnego gimnazjum, ale był przytulny i gościnny, starał się przełamać kuchnię poziomo na dwie różne wysokości, pokrywając ściany tapetą z jednej kolekcji: z góry (możliwe poziome paski) i z dołu ciemniej . Granice między tapetami powinny być podkreślone kontrastową ramką - dzięki temu sufit stanie się wizualnie nieco niższy.

Połączenie tapet w kuchni z wysokimi sufitami

Połączenie tapety w pokoju z brakiem światła słonecznego

Zachowanie harmonii pomiędzy światłem i kolorem w ciemnym pokoju pomoże tapetować ciepłe odcienie. W takim przypadku jedna ze ścian powinna być znacznie jaśniejsza niż inne. Aby pokój mógł "zagrać", projektant zaleca użycie monochromatycznej kombinacji kolorów (na przykład nasycony koral i blady róż lub złoty i piaszczysty).

Połączenie tapety w słabo oświetlonym pokoju

Połączenie tapety w pokoju rozciągnięte na całej długości

Jeden rodzaj tapety w nieproporcjonalnym pomieszczeniu może tylko wzmocnić efekt niekończącego się tunelu. Aby temu zapobiec, spróbuj wizualnie przeciągnąć krótką ścianę z tapetą o ułożonym poziomo wzorze i ściśnij długą ścianę tapetą o dużym, teksturowanym obrazie. Interesująca kombinacja lepiej jest przeszukiwać w jednej kolekcji - więc szanse, by wybrać tapetę ze smakiem, wzrosły stokrotnie.

Połączenie tapety w podłużnej skórze

Dzięki umiejętnemu połączeniu i licznym kontrastom można łatwo pokonać wady pomieszczenia: geometrię, niskie (wysokie) sufity, małą przestrzeń itp., A także podzielić je na strefy funkcjonalne. Dzięki niesamowitemu wyborowi, który oferuje nam wielu producentów tapet, tworzenie ciekawych zdjęć do domu jest naprawdę łatwe i przyjemne.

Jeśli interesuje Cię znaczenie określonego koloru we wnętrzu, zalecamy przeczytanie artykułu na ten temat.

Połączenie tapet - fotografia z przykładami

Opcja łączenia tapety w pokoju Dyskretny sposób łączenia tapety Łatwy kontrast w połączeniu dwóch kolorów tapet Rodzaj kombinacji tapety w małej śpiączce Łatwe połączenie różnych tapet Kontrastowe połączenie różnych rodzajów tapet Jasne połączenie różnych odcieni tapet Teksturowane połączenie tapety z różnymi wzorami

Komentarze (0)

Projekt informacyjny dotyczący budowy domu własnymi rękami. Pełne lub częściowe kopiowanie materiałów witryny jest możliwe tylko po uzgodnieniu z administratorem

Połączenie tapety we wnętrzu - 30 pomysłów

Dekoracja ścian mieszkania sięga czasów starożytnych. W Europie ściany były zatkane jedwabiem lub skórą, na Wschodzie używano papieru. Mijają stulecia, technologie, materiały zmieniają się, a ludzkość nadal wykorzystuje tapetę we wnętrzu. Pozwalają ukryć nierówności i wady ścian, poprawiają oświetlenie pomieszczenia, a nawet pochłaniają dźwięk. Mogą być stosowane nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także w warunkach dużej wilgotności lub różnic temperatur.

Wybierając tapetę, trzeba wyraźnie zrozumieć, że lokale naszych mieszkań wykonują określone obciążenia funkcjonalne, mają różne rozmiary, stopień podświetlenia, wilgotność. Wpłynie to na materiał, kolor, wzór wybranej tapety. Ocenić, które z pomieszczeń lub sekcji pomieszczeń będzie najbardziej zagrożone skażeniem. Określ, po której stronie są twoje pokoje, jak są oświetlone, ich rozmiar, układ.

Tradycyjnie w naszych apartamentach kuchnia to nie tylko miejsce do gotowania, ale również dla jego przyjęcia jako rodzina. Część roboczą kuchni należy wkleić niezawodną mocną tapetą, łatwą do mycia. Dla reszty pomieszczenia wybierz lżejsze odcienie, z ładnym wzorem, apetytem, ​​który poprawia nastrój, dopasuj tapety do odpowiedniego krajobrazu lub martwej natury.

Ściany łazienki czy toalety nie są tak często dekorowane tapetą ze względu na wysoką wilgotność w tych pomieszczeniach, ale tutaj można również umieścić tapety z naturalistycznymi obrazami jako element wnętrza, rozsądnie jest połączyć je ze szklanymi ścianami ze względu na ich odporność na wiele czynników.

Korytarz to miejsce, w którym zanieczyszczenie nie jest rzadkością. Rozpryski parasoli, butów, odzieży wierzchniej, toreb spadających na ściany są w stanie spowodować nieodwracalne uszkodzenie wyglądu ścian. Wybierz mocne, łatwe do czyszczenia materiały z dyskretnymi geometrycznymi lub naturalnymi motywami jasnych lub delikatnych kolorów. Kostiumy winylowe, są piękne, różnorodne i łatwe do czyszczenia.

W przestrzeniach mieszkalnych przestrzeń do wyboru wystroju wnętrza jest z pewnością szersza. W sypialni, dzieci, pożądane jest użycie tapety naturalnych materiałów, z doskonałą oddychalność, nie powoduje reakcji alergicznych. Stonowane kolory relaks w sypialni dla dorosłych i jasnych kolorów we wnętrzu pokoju dziecka jest zawsze wesoła zabawa dla stanu dziecka. Tapety papierowe są do tego idealne. Ich wystrój jest teraz bardzo różnorodny dzięki zastosowaniu różnych technik rysowania, zyskał inną fakturę, która wygląda na opłacalną we wnętrzu.

Wypoczynkowe, sal konferencyjnych może winylu tapety są też istnieje wiele typów, w zależności od sposobu stosowania warstwy górnej i stosowania dodatkowych materiałów: sitodruku, pianki, o grubości winylu. Tapety winylowe nie wpuszczają powietrza, co może powodować rozwój pleśni pod nimi, ale projektanci chętnie wykorzystują je do projektowania obiektów publicznych i prywatnych. Zaleca się regularną wentylację pomieszczeń ze ścianami pokrytymi tapetami winylowymi. Kolor, faktura, wzór, połączenie różnych rodzajów tapet w salonie jest prawie ograniczone przez wyobraźnię i poczucie proporcji.

Dlaczego je łączymy?

 • dzięki czemu można podzielić pokój lub mieszkanie na różne strefy: kuchnię - na obiad, pracę; dzieci - w strefie gier, rekreacji, miejscu zajęć dla dzieci w wieku szkolnym; Mieszkanie jednopokojowe - w strefie przyjmowania gości i dla reszty właścicieli.
 • łącząc różne tapety można dostosować wizualne wymiary pomieszczeń, usunąć nierówności ścian, inne niedociągnięcia konstrukcyjne.
 • możesz skupić się na dowolnym obiekcie twojej przestrzeni życiowej, bez względu na to, czy jest to miły miękki kącik, zabytkowy kominek, czy tylko zdjęcia Twojej rodziny na ścianie.
 • jest to bardzo prosty sposób na zaoszczędzenie na kupowaniu drogich tapet. Nie musisz ich kupować za wklejenie całego pokoju, ich resztki są sprzedawane ze znaczną zniżką.

Nie zapomnij o ważnych momentach dekoracji dzięki kombinacji tapet o różnych kolorach, fakturach, rodzajach przy dekorowaniu pokoi.

Wpływ koloru na wielkość i kształt pomieszczenia

Wymiary małego pokoju można wizualnie zwiększyć, stosując kombinacje jasnej tapety. Duży pokój można zmniejszyć, przyklejając ciemniejsze nasycone kolory. Jeśli utworzysz jedną ścianę ciemną, zostanie ona wizualnie przesunięta, kształt pomieszczenia będzie bardziej podłużny. Poziome pasy zwiększą szerokość, a pionowe paski sprawią, że pokój będzie wizualnie wyższy. Rozważ naturalne światło.

Pokoje od strony południowej są pokryte ciemnymi lub zimnymi odcieniami. Jeśli pokój znajduje się po stronie północnej, a następnie zatrzymaj się w cieplejszym miejscu, możesz mieć pastelową kolorystykę. Podczas łączenia w pionie używaj tapety o tej samej grubości.

Jeśli z tą kombinacją wkleisz rolki o różnej grubości, miejsca ich połączeń będą bardzo widoczne, nie wyłoni się pojedynczy obraz wnętrza. Wskazane jest kupowanie produktów jednego producenta, z jednej kolekcji, jednej kategorii cenowej, w jednym sklepie.

Kolory, fakturę tapety należy łączyć z wnętrzem.

Kolory tapet muszą być koniecznie powtarzane z poszczególnymi elementami mebli lub wystroju, aby uzyskać poczucie integralności, kompletności wnętrza. Twórz kontrasty, akcenty, ale zachowaj ogólny styl.

Poproś o wdrożenie całej wybranej tapety, upewnij się, że wybór jest właściwy. Kompatybilność tapety na specjalnych stojakach i sprawdź artykuł na rolkach, aby odcienie dokładnie pasowały.

Ustaw tylko jedną ścianę w pokoju.

Nie przytłaczaj wnętrza jasnymi kolorami, pokój nie będzie wygodny do życia. Wyjątek stanowią pokoje dziecięce, pokoje nastolatków, nie można się martwić nadmiernym zamieszaniem kolorów, jest to bardzo podobne do młodszego pokolenia, odpowiada ich temperamentowi, energii życiowej.

Tapety wybiera się po zakupie mebli.

O wiele łatwiej jest wybrać okładkę do ścian lub sufitu pod kolorem dostępnych mebli, niż zaktualizować zestaw mebli. I nie połączenie wszystkich elementów wystroju wnętrza zniweczy wszystkie twoje wysiłki.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów łączenia różnych tapet: dzieląc pomieszczenie w pionie i poziomie; specjalna alokacja, projektowanie nisz i ścianek działowych; użycie techniki patchworku; włączenie paneli, wkładek.

Podział poziomy tradycyjnie obejmuje użycie dwóch rodzajów tapet: górnej zapalniczki z monofonicznym lub drobnym wzorem, im niższa ciemniejsza barwa, tym bardziej wyraźny wzór. Granica ich połączenia jest zamknięta za pomocą taśmy tapetowej lub krawężnika z różnych materiałów. Ta opcja nadaje się do wnętrz w stylu klasycznym do salonu, biura lub korytarza. Możesz użyć wielu poziomych pasków w różnych kolorach, ale tylko na jednej ścianie. Ta opcja sprawi, że Twój salon będzie nowoczesny i stylowy.

Połączenie pionowe zakłada jednorodną zmianę pasm o różnych kolorach lub wzorach, akcentowanie poszczególnych stref lub obiektów. Może to być ściana za kanapą w salonie lub łóżko w sypialni, paski po obu stronach kominka, drzwi lub telewizora. Nie używaj zbyt jasnych tonów, aby uniknąć rozpraszania uwagi przez obiekt. Ta opcja może być odzwierciedleniem dowolnego stylu, w zależności od koloru, tekstury, wzorów użytych tapet. Może być stosowany w prawie każdej przestrzeni mieszkalnej lub publicznej, nada każdemu z nich swój niepowtarzalny styl i wygląd.

Nisze w pokoju z niewygodnego ograniczającego elementu budynku mogą zamienić się w znakomite dzieło sztuki. Można je przekształcić za pomocą kombinacji kontrastujących tapet lub imitujących naturalne materiały: kamień, marmur, tynk wenecki. Niszę w sypialni lub salonie po dobrze dobranej kombinacji tapet będzie prawdziwą ozdobą Twojego domu. Niszę w korytarzu można wykonać w formie szafki, a jej wystające rogi należy wkleić w bardziej trwałą tapetę, która przedłuży żywotność naprawy, będzie stanowić ciekawe akcenty w wizualnym odbiorze pomieszczenia.

Wkładki tapetowe mogą być duże i małe, są używane w salonach, sypialniach, kuchniach. Wkładka może zajmować całą ścianę, być elementem zagospodarowania przestrzennego pomieszczenia, a więc być małym kawałkiem tapety umieszczonym nad stołem, kominkiem, za łóżkiem lub sofą. Często w takich przypadkach, przy użyciu tapety w różnych kolorach, działki. Udekoruj ściany małymi kawałkami tapet w ramkach lub wykonane jako rzymskie zasłony lub panele.

Wklejanie w stylu "patchwork", użycie małych kawałków tapety w różnych kolorach. Możesz dekorować pokoje dzienne i jadalnie w stylu country, Provence, retro, używając delikatnych kolorów i harmonijnie połączonych rysunków. Natomiast w pokoju dziecięcym pożądana jest jasność i kontrast zastosowanej tapety.

Połączenie kolorów tapet we wnętrzu

Istnieją dwa główne sposoby łączenia tapety o różnych kolorach we wnętrzu: proste - połączenie dwóch kolorów i kompleksu - kilka kolorów i odcieni. Kolory są podzielone na ciepłe i zimne, jasne i ciemne, połączone i nieprzystające.

Jeśli pokryjesz pokój różnymi odcieniami pastelowych odcieni, otrzymasz przestronne, lekkie i lekkie wnętrze. Niezmiennie popularne jest połączenie czarnych i białych materiałów podczas tworzenia klasycznego lub zaawansowanego technologicznie wnętrza. Połączenie ciemnej tapety to trudniejsze zadanie, staraj się unikać tłoczenia, ciężkiego wrażenia z projektu. W tym wariancie dobrze jest połączyć odcienie ciemnobrązowe, czarne, zielone i czerwone. Wykorzystana tapeta w kolorze szarym lub beżowym, zmieniająca się z kolorowymi akcentami, może być uzyskana jako jasny modernistyczny i surowy barok.

Opierając się na podstawowym kolorze wnętrza, należy wziąć pod uwagę, że:

 • czerwone tapety łączą się z brązowymi, purpurowymi, odcieniami szarości, złotymi i niebieskimi;
 • pomarańczowy w połączeniu z karmelem, brązowy, biały, szary, zielonkawy, nie łączą się ze wszystkimi odcieniami czerwieni;
 • żółte są wyciszone przez beżowy, brązowy, nie łączą się z czerwonym i różowym;
 • brązowy, beżowy doskonale się uzupełniają, w połączeniu z niebieskim, szarym, zielonym, złotym, nie nadają się do burgunda lub czerwieni;
 • zielony w połączeniu ze spokojnymi ciepłymi odcieniami i tapetą w jaskrawych kolorach;
 • niebieskie mieszanki z białym, niebieskim, szarym, brązowym, bordowym, złotym i srebrnym, nie łączą się z zielonym;
 • fiolet łączy się ze złotem, wszystkie odcienie żółtego i pomarańczowego, beżowego i różowego, nie łączą się z czerwienią.

Kolorowe tapety w stylu skandynawskim

Rozważ te proste zasady podczas tworzenia własnego, niepowtarzalnego wnętrza projektanta i masz gwarancję doskonałego rezultatu. Nie ma znaczenia, czy wejdzie na szczyt najlepszych projektów projektowych roku, najważniejsze jest to, że przynosi ci radość.

Harmonijne połączenie tapet: ożywiaj wnętrze

Połączenie różnych tapet to świetny sposób na udekorowanie domu w oryginalny sposób. Po rozpoczęciu napraw każdy z nas chce stworzyć coś niecodziennego, a jednocześnie przystępnego cenowo i jakościowo we wnętrzu domu. Można to osiągnąć nie tylko za pomocą farb, tkanin lub paneli dekoracyjnych, ale także dzięki pięknej kombinacji tapety. Wystarczy znać proste zasady - które kolory tapety są lepiej połączone i jak najlepiej łączyć tapetę we wnętrzu.

Połączenie różnych tapet we wnętrzu

W tej chwili istnieje ogromny wybór różnych tapet. Pozwala to wybrać dwa lub więcej rodzajów tapet, które są idealne dla siebie. Najważniejsze, żeby nie przesadzić. Po eksperymentach z tapetą w różnych kolorach można osiągnąć doskonały wynik w postaci nietypowej przestrzeni w domu.

Pomysły na połączenie jasnej tapety we wnętrzu na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nudne. Ale tak nie jest, ponieważ tapeta jasnych kolorów jest nie tylko biała, ale także różne kolory pasteli w kolorach niebieskim, różowym i zielonym.

Aby uzyskać nietypowe, lekkie wnętrze, projektanci powinni połączyć białe lub jasnobeżowe tapety z delikatnymi tonami w innych kolorach.

Jak wiesz, kolor światła rozszerza przestrzeń: dlatego światło tapeta to świetny sposób, aby wizualnie powiększyć swój pokój

Należy zauważyć, że istnieje wiele odcieni białych kwiatów. Dla przestronnego i lekkiego wnętrza idealne jest połączenie bieli i lnu, kremu lub kości słoniowej. Dzięki temu hala nie będzie wyglądać zbyt czysto.

Połączenie tapety we wnętrzu ciemnych kolorów jest nieco bardziej skomplikowane niż połączenie jasnych kolorów, ponieważ można połączyć prawie wszystkie inne kolory z jasną tapetą. Doskonałe połączenie będzie czerwone, ciemnobrązowe, zielone kolory, a także niejednoznaczna czerń, która pokaże wszystkie akcenty i podkreśli szczegóły.

Najważniejsze jest, aby nie przesadzać z tapetą ciemnych kolorów: może stworzyć przygnębiającą atmosferę

Nie zapominaj, że ciemne odcienie wszystkich odcieni lepiej używać w dużych pomieszczeniach, ponieważ te kolory wizualnie zmniejszają przestrzeń.

Pomysły na stworzenie wnętrza z tapetą z szarymi kwiatami mają miejsce i nie będą wyglądały wcale nudno, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Dorywczo i nudny szary kolor można rozcieńczyć innymi kolorami: stworzy to doskonałą kompozycję

Do takiego połączenia idealna jest tapeta z pięknych jasnych kwiatów, a także biała i czarna tapeta.

Kontrastujące połączenie czarnej i białej tapety jest jednym z najbardziej popularnych. Dzięki tej niezwykłej i odważnej kombinacji możesz tworzyć niepowtarzalne projekty i grać na kontrastach.

Połączenie czerni i bieli było szanowane w wielu kulturach i religiach: teraz połączenie dwóch przeciwieństw można znaleźć w wielu nowoczesnych stylach projektowania

Co najważniejsze, czarno-biała tapeta dodaje stylu klasycznego lub hi-tech.

Połączenie różnych kolorów tapet w pokoju (niebieski, fioletowy, niebieski, czerwony i inne) musi spełniać określone reguły lub wszystkie mogą zawieść.

Dostępne są następujące kombinacje kolorów tapet:

 • Proste, gdy dwa odcienie są uzupełniane ze sobą;
 • Złożone, gdzie wybierane są różne kolory i odcienie;
 • Nietypowe, w przypadku kombinacji z trzema lub więcej różnymi kolorami.

Wszystkie kolory i odcienie lepiej łączyć w "koło kolorów", dzięki czemu zawsze można określić, który schemat kolorów tapety najlepiej jest łączyć, a które gorsze.

Nie zaleca się używania przeciwległych kolorów w sypialni: w tym pomieszczeniu połączenie tapet tego samego koloru, ale różnych odcieni

Jeśli chcesz spokojnego wnętrza, wybierz odcienie, które znajdują się blisko siebie na kole kolorów. Na przykład, liliowy, fioletowy, bakłażan. Ta kombinacja różnych odcieni tapet idealnie pasuje do wnętrza sypialni, ponieważ te odcienie predysponują do relaksu i relaksu.

A jeśli wolisz jasne i kontrastujące wnętrze, powinieneś wybrać przeciwne kolory. Na przykład niebieski i pomarańczowy, zielony i czerwony. W ten sposób doskonale uzupełniasz swój wystrój. Kombinacje dwukolorowej tapety zdobią pokoje dziecięce, pokoje dzienne, a nawet kuchnie.

Aby dowiedzieć się, jak łączyć tapety, ważne jest, aby znać jedną złotą zasadę, która mówi: "Różne rodzaje tapet powinny nie tylko łączyć, ale także mieć wspólne cechy."

Tapeta, którą wybrałeś jest tego samego koloru, ale różni się odcieniem, musi koniecznie mieć ornament, który jest wykonany w tym samym stylu, na przykład, jest to duży lub mały kwiatek, a także ta sama struktura.

Łączenie fototapet z innymi tapetami w różnych wnętrzach

Pomysły na łączenie fototapet z innymi tapetami - zadanie jest dość łatwe i jednocześnie bardzo interesujące. Fototapety harmonijnie wyglądają w każdym pomieszczeniu, wystarczy wybrać odpowiednią tapetę do ogólnej sytuacji.

Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie fototapet z tradycyjnymi tapetami: przy tak trudnym ruchu można zaoszczędzić sporo pieniędzy

Zasady wyboru tapety na inne tapety:

 1. Prawidłowo wybierz obraz na tapecie, aby pasował do ogólnego wnętrza pokoju;
 2. Oblicz niezbędne wymiary pomieszczenia;
 3. Wybierz tapetę z główną tapetą na schemacie kolorów.

Zobaczmy, które tapety zdjęć są odpowiednie dla różnych pomieszczeń w mieszkaniu lub domu.

Na korytarzu wybierz jasne odcienie, które optycznie powiększają i rozjaśniają. Dzięki temu wyborowi korytarz może stać się jasnym akcentem w całym mieszkaniu.

W korytarzu należy wkleić tapetę, którą można łatwo umyć

Nie ma potrzeby przyklejać tapet do ścian, na przykład fototapety mogą ozdobić wbudowaną szafę, która wizualnie powiększy przestrzeń.

Zanim wybierzesz tapetę w sypialni, musisz zastanowić się, która strona jest słoneczna, a która bardziej zasłonięta. Efektywnie wyglądają dokładnie na słonecznej stronie pomieszczenia obszernej tapety z obrazem roślin w zielonych tonacjach lub rysunkach z motywem morskim lub kosmicznym.

Pomóż odpocząć i zrelaksować się pomoże tapetować jasne kolory

A w takich pomieszczeniach, gdzie słońce nie wygląda tak często, jaśniejsze i jasne kolory będą odpowiednie. Doskonale pasują do zdjęć krajobrazów, w których przeważają kolory: pomarańczowy, żółty, czerwony.

W salonie tapety można wybierać w różnych stylach. Jeśli jest to motyw kwiatowy, wtedy da więcej harmonii i przytulności. Jeśli natomiast wybierzesz tapetę z panoramicznym widokiem na najpiękniejsze miejsca na ziemi, dostaniesz salon w miejskim stylu.

Pokój dzienny jest najważniejszym pomieszczeniem w domu: tam gospodarz przyjmuje gości. Dlatego powinniśmy starać się zaprojektować ten pokój w jak największym stopniu w oryginalny sposób

Wszystko będzie zależeć od twojego pragnienia i wyobraźni, jak ozdobić swój salon.

Przy dekorowaniu pokoju dziecięcego fototapetami warto zwrócić uwagę na życzenia dziecka. Pokój powinien wywoływać pozytywne emocje i uszczęśliwiać dziecko. Bohaterowie z kreskówek na fototapetach doskonale udekorują każdy pokój dziecięcy, a można łączyć śmieszne tapety z tapetą delikatnych odcieni.

Konieczne jest wybranie najbardziej optymalnej liczby obrazów, a nie przesadzić: zbyt wiele obrazów można powiedzieć o złym guście właściciela pokoju

Niezależnie od tego, jakie tapety nie ozdobiłeś swojego domu, najważniejsze jest, aby nie posuwać się zbyt daleko za pomocą obrazów. Perfekcyjnie dobrane obrazy w połączeniu z konwencjonalną tapetą nadają pomieszczeniu niepowtarzalny styl i indywidualny wystrój wnętrza, który nada mu określony smak.

Tapety w połączeniu z innymi rodzajami dekoracji

Tapetę można łączyć nie tylko ze sobą, więc jeśli chcesz uzyskać niezwykły, niepowtarzalny design, musisz przemyśleć to dokładnie.

Pomysły łączenia kolorów mebli i tapet powinny być przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, aby później nie korygować własnych błędów.

Ważne jest, aby tapety i meble były w tym samym stylu, a przy ich wyborze należy polegać na powiązanych kombinacjach i kontraście:

 • Powiązana kombinacja kolor tapet i mebli może różnić się tylko odcieniami. Ta kombinacja zapewnia styl Prowansji lub styl angielskiej klasyki.
 • Kontrast. Wybrano meble i tapety: ciemna tapeta - lekkie meble i odwrotnie. Jeśli masz jasne ściany, kup światło, może nawet białe meble. Ale meble ciemnych kolorów bardziej pasują do klasyki lub nowoczesnego minimalizmu.

Rzeczywisty projekt oferuje kolor Wenge dla mebli, które są obecnie bardzo popularne.

Meble wenge w połączeniu z tapetą mówią o kontrastowej wersji, która idealnie pasuje do nowoczesnego stylu wnętrza.

Połączenie tapet i kamienia zapewni ci status: możesz wybrać najbardziej optymalną opcję - sztuczny kamień

Kombinacje kolorów różnych elementów wnętrza wpływają na styl i atmosferę pomieszczenia. Największe znaczenie w projektowaniu pomieszczenia ma połączenie laminatu z tapetą, dlatego przy ich wyborze należy stosować się do poniższych zaleceń.

Zalecenia dotyczące wyboru tapety i laminatu:

 • Wybierając laminat na tapetę, nie zapominaj, że taką kombinację można wizualnie powiększyć lub odwrotnie, dzięki czemu pomieszczenie jest mniej przestrzenne. Można to osiągnąć za pomocą ozdób i linii w projektowaniu tapety.
 • Zimne i ciepłe kolory z równoczesnym wykończeniem nie powinny ze sobą kolidować.
 • W pomieszczeniu o niskim suficie lepiej wybrać tapetę jasną i laminat o ciemnym odcieniu. Ściana ciemnych tonów i jasna podłoga, wręcz przeciwnie, powiększają pomieszczenie poziomo i zmniejszają się pionowo.
 • Laminat z drewna idealnie pasuje do jasnej, soczystej tapety i nie wygląda na monofoniczne ściany.

Połączenie tapety jest możliwe z różnymi materiałami, a ta lista zawiera takie wnętrze jak podszewka. Ta kombinacja jest dość niezwykła, ale poprawnie zbierając gramatykę kolorów, ostateczna forma przewyższy wszelkie oczekiwania. Istnieją również sposoby na zrobienie zwycięskiej wersji tapety i drewnianych desek.

Warianty kombinacji vagonki z tapetami:

 • Ramki. W tym przypadku podszewka nie będzie głównym elementem, ale akcentem, odgrywającym rolę klatek, czyli dzielącym teksturę lub obrazy na tapetę.
 • Przeznaczenie. Przetwarzanie odbywa się w większości pomieszczeń z jednym materiałem, a pewne miejsce jest przydzielane i przycinane drewnem. Takie miejsce może być tam, gdzie stoi kanapa.

Istnieje wiele opcji łączenia tapety we wnętrzu. Słuchaj swoich pragnień i zaufaj fantazji, wtedy otrzymasz niepowtarzalny, niepowtarzalny design, którego nikt nigdy nie miał.

Połączenie więcej niż dwóch rodzajów tapet nadaje pomieszczeniu oryginalności i dynamizmu.

Za pomocą linii do gry możesz wyeliminować wiele wad pomieszczenia

Ta opcja projektowania pomoże stworzyć różnorodne efekty dekoracyjne w pokoju:

 • Przeznaczenie. Za pomocą kombinacji tapet o różnych odcieniach lub wzorach doskonale współużytkujesz pokój z partycjami wizualnymi.
 • Efekty wizualne. Dzięki kombinacji tapety przestrzeń można wizualnie powiększyć lub zmniejszyć.
 • Ukryj skazy i podkreślaj godność. Im bardziej zauważalna i jaśniejsza tapeta znajdzie się we właściwym miejscu ściany, tym mniej zauważalna będzie wada.
 • Punkt ostrości. Aby wybrać jedną z części ścian i skupić na niej całą uwagę, zastosuj połączenie jasnych płócien.
 • Ściana akcentująca. W przeciwieństwie do punktu skupienia ściana akcentująca zajmuje cały obszar lub jest umieszczona na dwóch przeciwległych ścianach.
 • Element dekoracyjny. Umieszczając w ramce kawałek tapety, możesz stworzyć niezwykłą dekorację ścienną.

Desktop-companion: jak łączyć tapetę (wideo)

Dzięki kombinacji tapet o różnych kontrastach i fakturach, wiele można zmienić w swoim pokoju. I niesamowity wybór tapet, możemy stworzyć ciekawe widoki na nasze mieszkanie, które jest naprawdę bardzo ładne i łatwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

45 − 42 =