Pokój Tradescantia

Pokój Tradescantia

Rosnąć i dbać o kwiat

Tradeskancja jest częstym mieszkańcem w domach i mieszkaniach. Roślina ozdobna-liściasta rosnąca w wiszącej doniczce może ozdobić każde miejsce w domu ze spadającymi gałęziami. Pokój "Tradescantia" - jest to fabryka ampel, która jest uprawiana przez wielu hodowców kwiatów w celu ogrodów ich domów. Zwłaszcza, że ​​opieka nad tym kwiatem jest prosta i nie jest pracochłonna.

Ten kwiat należy do rodziny Kommelin. Jego gatunkiem są wieloletnie wiecznie zielone rośliny zielne. W środowisku naturalnym Tradescantia rośnie w Ameryce Północnej, Południowej i Środkowej. Do chwili obecnej istnieje ponad 50 odmian tego kwiatu. Uniwersalny roślinę doniczkową uprawianą w szklarniach, oranżeriach i apartamentach. Tradeskancja może rosnąć nie tylko jako ampel, ale także jako roślina okrywowa.

Liście jajowate z ostrzeniem na końcach mogą być najbardziej zróżnicowane w zależności od gatunku. W zdecydowanej większości jego gatunki mają białe i żółte paski na liściach.

Najpopularniejsze odmiany Tradescantia to:

 • Kwitnąca bielą Tradescantia jest bardzo popularną i całkowicie bezpretensjonalną rośliną. Jest to kwiat o długich pędach, na którym na przemian ułożone są błyszczące, owalne liście z ostrzeniem na końcu. Płyta liści ma jasnozielony kolor. Kwitnie w małych białych kwiatach, które nie są zbyt dekoracyjne.
 • Tradeskantsiya Blossfelda - kwiat wewnętrzny z dojrzewającymi łodygami, zakorzeniający się w węzłach. Charakterystyczną cechą tego gatunku jest szczególny kolor liści. Przesuszona, podłużna i wąska płyta ma dwustronny kolor - od spodu jest liliowy, az góry - zielony. Obficie kwitnie liliowo-różowe kwiaty, które kwitną na końcach pędów.
 • Paski Tradescantia charakteryzują się długimi pełzającymi pędami. Owalne liście, rozmieszczone naprzemiennie, mają ostrzenie na końcu, rosną do 8 cm długości. Spód blaszki liściowej i łodygi mają purpurowy kolor. Górna strona płyty liściowej jest zielona, ​​a srebrzyste podłużne paski. Kwitnie w domu z bzu kwiatów trój płatek.
 • Riverine Tradescantia to unikatowy gatunek o półsukich soczystych i dość kruchych łodygach, których długość waha się od 50 do 90 cm. Podobnie jak inne gatunki, Riverine Tradescantia ma owalne liście z ostrzeniem na końcu. Długość blaszki liściowej wynosi 3-6 cm, liść ten ma dwukolorowe liście. Z góry są zielone, a od spodu srebrne. Trzy-klapowane ozdobne kwiaty mają biały odcień, o średnicy sięgającej 10 mm. Należy zauważyć, że wszystkie rodzaje Tradescantia, w których liście są zielone, są odporne na cień. Różnorodne odmiany wymagają dobrego oświetlenia.
 • Tradeskancja Andersona to wieloletnia roślina zielna o wysokości do pół metra. Ma wyprostowane i gęsto rozgałęzione łodygi. Liście lancetowate zielono-fioletowe. Kwiaty spłaszczone, zebrane w baldaszkowaty kwiatostany. W zależności od odmiany kwiaty mogą być różowe, białe, fioletowe i niebieskie. Charakteryzuje się długim okresem kwitnienia - przez całe lato
 • Virginian Tradescantia charakteryzuje się wyprostowanymi rozgałęzionymi pędami o długości do 50 cm i liniowo-lancetowatymi liśćmi. Kwitnie w lipcu. Różowe kwiaty o średnicy 4 mm. Kwiaty zebrane w baldaszkowaty kwiatostany znajdują się na końcu łodygi. Virgin Tradescantia uprawiana jest jako wieloletnia roślina wieloletnia.
 • Hairy Tradescantia to wyjątkowy gatunek z gęsto owłosionymi wyprostowanymi pędami i długimi liśćmi. Kwiaty mają kolor liliowy.
 • Tradescantia łodzią to sukulenty. Ma pełzające gołe pędy. Gęste, owalne liście, zaostrzone na końcu, pokryte są fioletowymi kropkami, mają pokwitanie na krawędziach. Kwiaty mają różowy kolor.

Wszystkie powyższe rodzaje Tradescantii wymagają takich samych warunków pielęgnacji i wzrostu.

Indoor Tradescantia - roślina nie kapryśna pod względem zawartości, po prostu z powodzeniem mnoży. Ze względu na dekoracyjny charakter liści ten kwiat jest bardzo popularny zarówno wśród doświadczonych kwiaciarni, jak i dla początkujących.

Roślina ta lubi rosnąć w lekkim i lekko chłodnym pomieszczeniu. W Tradescantii, cierpiącej na brak światła, pędy zaczynają się gwałtownie rozciągać, a liście są oddalone od siebie. Ponadto w takich warunkach liście roślin tracą swoją dekoracyjność i stają się wyblakłe. Różnorodne gatunki Tradescantii reagują na to zmieniając kolor liści, które zmieniają kolor na zielony. Ale jeśli taki kwiat zostanie umieszczony na dobrze oświetlonym miejscu, jego liście mogą przywrócić mu naturalny koloryt.

Room Tradescantia świetnie prezentuje się w wiszących koszach, garnkach lub doniczkach. Nawet w sezonie zimowym nie zatrzymuje wzrostu, podczas gdy wiele kwiatów w tym momencie spoczywa. Najważniejsze, aby zapewnić roślinie odpowiednią opiekę.

Zimą kwiat lubi obniżoną temperaturę utrzymania. Maksymalny dopuszczalny spadek temperatury dla niego mieści się w zakresie 13-14 stopni. Jednocześnie podlewanie Tradescantii jest zminimalizowane, aby zapobiec tworzeniu się zgnilizny korzeni.

Nie wyklucza się występowania zgnilizny u roślin rosnących w warunkach podwyższonej temperatury. Współistniejącymi czynnikami tej choroby mogą być nadmiar kwiatu, brak otworu drenażowego w zbiorniku i lądowanie na ciężkim podłożu. Taką roślinę należy pilnie uratować poprzez przeszczepienie na nową ziemię. Jeśli większość systemu korzeniowego kwiatu zostanie uszkodzona, należy go wyrzucić, uprzednio odcinając zdrowe pędy, aby wyhodować nowy okaz.

Sadząc Tradescantię, pomimo tego, że potrzebuje minimum opieki, procedura jest odpowiedzialna. Aby zapobiec ponownie ten sam błąd, podczas sadzenia sadzonek nie należy używać zwykłej ziemi ogrodowej. Lepiej jest używać specjalnego kwiatu podłoża dla roślin ozdobnych-liściastych. Ponadto na terenie ogrodu mogą znajdować się różne szkodniki, które następnie muszą walczyć za pomocą chemikaliów.

W razie potrzeby mieszaninę gleby do sadzenia można wytworzyć samodzielnie, biorąc pod uwagę potrzeby i właściwości rośliny. Aby to zrobić, wymieszaj piasek, humus, torf i ziemię w proporcji 1: 1: 1: 2. Następnie podłoże poddaje się dezynfekcji przez ogrzewanie w piecu lub w kuchence mikrofalowej.

Kompetentna opieka nad pomieszczeniem Tradescantii obejmuje system nawadniania. Ziemia w doniczce powinna być zawsze lekko nawilżona. Zimą, jeśli roślina znajduje się w chłodnym miejscu, można ją podlewać nie więcej niż 2 razy w tygodniu. W warunkach reżimu podwyższonej temperatury, Tradescantia jest rozpylana, co zwiększa poziom wilgotności.

Latem Tradescantia jest często podlewane i posypywane. W tym okresie będzie potrzebowała specjalnej opieki. Palące słońce może spalić delikatne liście, więc kwiat musi być zacieniony.

Aby zachować dekoracyjny wygląd, roślina jest karmiona w okresie aktywnego wzrostu - wiosną i latem. Aby to zrobić, użyj złożonych górnych opatrunków przeznaczonych do dekoracyjnych i liściastych kolorów domu. Zimą nie zaleca się nawożenia. Ponieważ nadmiar substancji odżywczych w glebie z brakiem dobrego oświetlenia może spowodować jej śmierć.

Pokój Tradescantia rozmnaża się za pomocą sadzonek. Sadzenie pędów, wycięte z łodyg, odbywa się w wilgotnym gruboziarnistym piasku. Sadzonki mogą również zakorzenić się w czystej wodzie, bez użycia stymulantów wzrostu. Aby stworzyć dekoracyjny wygląd i splendor w jednym doniczce lub doniczkach, zasadzono kilka okazów w kole.

Przeszczep kwiatu, jak również jego sadzenie, przeprowadza się na wiosnę, jeśli to konieczne. Nawet jeśli roślina ma zapewnioną właściwą i terminową pielęgnację, wcześniej czy później jej łodygi zaczynają się rozciągać, tracąc ozdobność. Aby tego uniknąć, doświadczeni kwiaciarni wykonują procedurę uszczypywania zbyt długich pędów.

Ponadto ta metoda zapewni lepszą krzewość kwiatu. Tradescantia też nie może uszczypnąć, a po 3-4 latach wyciąć najlepsze sadzonki i całkowicie zastąpić roślinę.

Ten kryty kwiat, podobnie jak większość innych, może zarazić szkodniki i choroby. Głównym powodem jest nieterminowe odejście. Najczęściej na Tradescantii, podobnie jak mszyce i świerzb, które chcą się osiedlić. Zbyt suche powietrze - korzystne warunki dla pojawienia się wciornastków i pająków.

Usunięcie skal odbywa się ręcznie. Roślina jest wycierana wacikiem zamoczonym w wodzie z mydłem. Ta procedura powinna być wykonywana wielokrotnie - co najmniej cztery razy w tygodniu. Zaatakowane próbki są traktowane preparatami chemicznymi, takimi jak Actellik, Fufanon lub Carbofos. Niektóre kwiaciarnie w walce z tarczami używają infuzji opartej na czosnku lub złocieniu.

Na pojawienie się mszyc na kwiat świadczy dotkniętych liści i łodyg. Liście rośliny stają się wyblakłe i obumierają, a pędy skręcają się. Lepkie produkty życiowej aktywności tego owada - idealne środowisko dla pojawienia się czarnego grzyba, który zakłóca proces fotosyntezy w Tradescantii. Tiul można zniszczyć, rozpylając roślinę roztworem na bazie detergentu lub mydła do prania. Jeśli roślina jest mocno uszkodzona, kwiat musi być traktowany jakimkolwiek roztworem środka owadobójczego - Actellicum lub Carbophos.

Istnieją również środki ludowe do walki z mszycami, na przykład - mniszek stepowy. 1,5 łyżki. Łyżki pokruszonych liści rośliny nalegają na 0,5 litra ciepłej wody 50 stopni. Leczenie gotową infuzją odbywa się co tydzień, aż do całkowitego zniknięcia szkodników.

W walce z przędziorkami użyj roztworu Phytoverm lub Carbophos. Biorąc pod uwagę właściwości i charakterystykę kwiatu, aby uniknąć pojawienia się tego owada, należy go regularnie spryskiwać.

Dla wielu z pewnością nie nowych, że Tradescantia ma użyteczne właściwości. Ta roślina pomaga w wielu chorobach - ból gardła, katar, a nawet cukrzyca. I to nie wszystkie użyteczne właściwości tego kwiatu.

 • Pokój Tradescantia doskonale oczyszcza powietrze w salonie z toksycznych substancji, zapachu tytoniu i kurzu.
 • Właściwości przeciwzapalne, gojenie się ran i przywracania krwi to kolejna zaleta tej rośliny, dla której warto ją uprawiać w domu.
 • Ten kryty kwiat zawiera przydatne substancje, więc koty często lubią jeść liście i pędy.
 • Jest chętnie wykorzystywany w medycynie ludowej do przygotowywania leków na biegunkę spowodowaną przez infekcje, eliminacji wzdęć i leczenia chorób przyzębia.

Unikalne właściwości Tradescantia, wysoka dekoracyjność i łatwość pielęgnacji, przyciągają wielu hodowców kwiatów, którzy z wielką przyjemnością uprawiają tę wiecznie zieloną, delikatną roślinę w domu.

Łatwe w pielęgnacji Tradescantia na parapecie

Bezpretensjonalne, szybko rosnące tradeskanty nie muszą być prezentowane miłośnikom roślin w pomieszczeniach. Łatwa pielęgnacja Tradescantia w domu, dekoracyjne liście i częstego kwitnienia - to trzy główne powody, dla wielu dziesięcioleci, te zielne byliny stały bywalcy w pokojach i działkach.

Na kontynencie amerykańskim występują małe rośliny z przewagą pełzających pędów, których regiony są zaludnione od umiarkowanych szerokości geograficznych do tropików. Tradeskanty dobrze przystosowały się do warunków życia. W obszarach suchych można zobaczyć rośliny o gęstych liściach, na których stos nie pozwala na odparowanie cennej wilgoci. W wilgotnych miejscach są gatunki z soczystymi łodygami i tak jaskrawymi, błyszczącymi liśćmi.

Mniej wymagająca przestronność, różnorodność gatunków i odmian dekoracyjnych przyciągają uwagę zarówno początkujących, jak i doświadczonych kwiaciarni. A ostatnio w rosyjskich ogrodach był też ogród Tradescantia, który nie różni się od domowych krewnych, ani atrakcyjności, ani reakcji na opiekę.

Dbaj o Tradescantię w domu

Wymagania dotyczące warunków utrzymania Tradescantii różnią się w zależności od ich naturalnego środowiska. Opuszczone rośliny o gęstych i zagęszczonych liściach są bardziej trwałe. Są lepiej tolerowane przez bezpośrednie światło słoneczne i mniej zależne od częstotliwości nawadniania.

Indoor Tradescantia z gładkimi cienkimi liśćmi, takimi jak półcień i lepiej rosną w umiarkowanie wilgotnej glebie. W tym przypadku różnorodne odmiany są bardziej wymagające dla oświetlenia. Pod jasnym słońcem bledną iw cieniu ryzykują utratę wzoru i stają się całkowicie zielone.

Najlepiej jest, aby w pokoju Tradescantia, jak na zdjęciu, znaleźć miejsce na oknie wschodnim lub zachodnim. Od strony południowej roślina będzie wymagać cieniowania, a od strony północnej niebezpieczeństwo:

 • nadmierne rozciąganie pędów;
 • redukcja liści;
 • brak kwitnienia;
 • szybka utrata dekoracyjności.

Większość gatunków jest ciepłolubna, ale w miesiącach letnich dobrze jest nosić Tradescantię na balkonie, w ogrodzie lub loggii, uprzednio chroniąc garnek przed palącym słońcem i przeciągami.

Wygodne w przypadku temperatury Tradescantia wynosi od 20 do 25 ° C z czasem letnim i kilka stopni poniżej zimy. Chociaż preferowane jest chłodny tryb zimowania, w wielu przypadkach trendescantia rośnie dobrze, bez sezonowych zmian warunków uwięzienia. Krytycznie zimny dla roślin staje się powietrze w temperaturze 10-12 ° C.

Wiele Tradescantii, z wyjątkiem rdzennych mieszkańców półpustynie, jest bardzo wrażliwych na zawartość w wilgotnym gruncie, aw sezonie ciepłym wymaga częstego i obfitego podlewania, nawadniania dolistnego i prysznica. Ziemska bryła po nawadnianiu powinna być równomiernie wilgotna. Ponieważ następna procedura zwykle wysusza tylko wierzchnią warstwę, wówczas latem Tradescantia jest podlewana co najmniej co drugi dzień.

Kultura charakteryzuje się szybkim wzrostem, dlatego w ramach opieki nad tradycyjną tradescantią w domu konieczne jest uwzględnienie dodatkowego nawożenia. Przeprowadza się je w miesiącach letnich i na wiosnę w odstępie 10-14 dni. Zakład nadaje się do gotowych złożonych nawozów do roślin domowych, ale różnorodne formy będą musiały wybrać specjalne podejście. Z obfitości materiału organicznego, taka wewnętrzna Tradescantia aktywnie zwiększa ulistnienie, jednak może stracić dekoracyjny cętkowany kolor zieleni.

Przycinanie, reprodukcja i przeszczepianie

Szybki wzrost i tworzenie pięknych pędów ampelowych to ważna zaleta Tradescantii. Ale do pokojowej Tradescantia, jak na zdjęciu, zachować kształt i odwołania, łodyg i centralna część rośliny nie wyglądają nagie, roślina powinna być często szczypać i aktualizacji, umożliwiając bardziej aktywną buszu.

Możesz odciąć rosnące łodygi przez cały ciepły sezon. Sadzonki wierzchołkowe użyte do wegetatywnego rozmnażania Tradescantia, dobrze zakorzenione w zwykłej wodzie, po czym kilka sztuk zasadzone w doniczkach lub własne służą odmłodzić roślinę matkę. Jeśli łodygi zostaną wybrane jako sadzonki, ich długość powinna wynosić co najmniej 5 cm.

Przy właściwej pielęgnacji w domu warunkach Tradescantia, jak na zdjęciu, bardzo szybko przywrócony po cięciu i sadzonki rosną do dorosłych osobników puszyste kwitnie na drugim lub trzecim roku.

Do sadzenia nowych i przesadzania istniejących Tradescantium nie jest konieczne przyjmowanie nadmiernie odżywczej, organicznej gleby, w której rośliny szybko "przytyją", odmawiają kwitnienia.

Najlepiej jest ampelnye „amerykański” kupić gotowe podłoże dla roślin w pomieszczeniach lub na równi mieszanych liści i trawiastej ziemi, dodając do rozchwiania piasku i trochę torfu. Na dnie doniczki powstaje potężna warstwa drenażowa. Transplantacja Tradescantia podczas opieki w domu prowadzona jest na wiosnę, gdy krzew staje się starszy, a system korzeniowy rośnie.

Uprawa i pielęgnacja ogrodu Tradescantia

W warunkach pokoju gatunki ampel są najbardziej popularne wśród hodowców kwiatów. Ogród Tradescantii - aktywnie kwitnie byliny, tworząc gęste czapeczki zieleni ze względu na wyprostowanie i wylegiwanie się wraz z rozwojem pędów o długości od 20 do 50 cm.

Najpopularniejszy ogród Tradescantia, jak na zdjęciu, uważany jest za roślinę hybrydową, zjednoczoną w jednej formie "Tradescantia virgin". Są to:

 • szybko rosną w warunkach umiarkowanie ciepłego lata w Europie;
 • obficie kwitną, dając dużo białych, purpurowych, niebieskich i jasnoniebieskich kwiatów;
 • wyróżnia się na tle innych roślin o zróżnicowanej kolorystyce liści od bogatej zieleni i niebieskawej do purpurowej, a nawet żółtej.

Ze względu na inne warunki uprawy, pielęgnacja ogrodu Tradescantia różni się od pielęgnacji, jaką rośliny otrzymują w domu.

Posadzone na klombach i krawężnikach kwiaty nie mogą być przenoszone ani przenoszone w inne miejsce, jeśli ich delikatne liście znajdą się w głębokim cieniu lub w lipcowym słońcu. Dlatego strona do ogrodu Tradescantia jest wybierana bardzo ostrożnie.

Optymalnie, jeśli roślina ma miejsce w półcieniu, gdzie ziemia zachowuje wilgoć przez długi czas, ale jednocześnie jest wentylowana. Wszystko Tradescantia wyjątkowo źle toleruje suszę. Jest to ważne, aby wziąć pod uwagę nie tylko podczas sadzenia ogrodu Tradescantia, na zdjęciu, ale także podczas pielęgnacji.

Przed zasadzeniem rośliny w glebie, gleba jest nawożona, wprowadzając pełną dawkę złożonego produktu mineralnego. Następnie nawożenie przeprowadza się za pomocą płynnej formulacji co 10 dni. Podkład pod kwiatami nawilża w godzinach porannych lub wieczornych, gdy dla liści rośliny nie ma zagrożenia oparzeniem słonecznym.

W strefie środkowej ogród Tradescantia przetrwa nawet surowe zimy, za które się ukrywają lub po prostu odcina całą nadziemną część rośliny. Jest to różnica w porównaniu z pielęgnacją Tradescantia w domu, różnicą w uprawie odmian ogrodowych. Wraz z nadejściem wiosny i przebudzeniem śpiących pąków nad ziemią, pojawiają się nowe świeże pędy.

Wiosna to bardzo dobry czas na rozmnażanie ogrodu Tradescantia. Odbywa się to poprzez podzielenie dorosłego krzewu. Wiosną i pierwszą połową lata młode rośliny można uzyskać za pomocą sadzonek. Końcowe części pędów z 2-3 szczelinami są starannie przycięte i ukorzenione w szklarni. Korzenie powstają po 15-20 dniach, a młode Tradescantia można sadzić w stałym miejscu.

Tradescantia: opieka w domu. Sadzenie, uprawa, rozmnażanie rodziny Tradescantia

Tradeskancja jest powszechną rośliną domową. Chociaż w jej ojczyźnie, w Ameryce, jest zwykłym chwastem. Jesteśmy bardzo kochani przez ogrodników za doskonałe właściwości dekoracyjne i bezpretensjonalność Tradescantii. Opieka domowa: co to jest?

Jeśli przedtem roślina miała po prostu wielki sukces i można ją było zobaczyć niemal wszędzie, teraz moda na tę elegancką fabrykę ampelu minęła. Ale dla początkujących hodowców kwiatów Tradescantia - świetna okazja, aby sprawdzić swoją siłę.

Tradescantia, opieka w domu, o której teraz dokładnie się zastanowimy, wygląda bardzo pięknie. Długie, jasnozielone łodygi mogą osiągnąć długość jednego metra. A jeśli doniczka z rośliną zostanie umieszczona na wysokiej półce, powstały wodospad zieleni stanie się punktem kulminacyjnym wnętrza pokoju.

Ulotki dorastają do 15 centymetrów długości. Są bardzo cienkie i na przemian znajdują się na łodydze. Liście mogą być zarówno koloru zielonego, jak i pstrokatego. Sporo gatunków może pochwalić się czerwonawymi, białymi i żółtymi paskami na liściach.

Ale roślina nie kwitnie dobrze. Kwiaty Tradescantii są bardzo małe i mogą mieć białe, różowe lub fioletowe odcienie. Są one ujawniane wcześnie, a słońce jeszcze nie zaczęło świecić z pełną mocą. Po południu pączki są zamknięte. To prawda, w pochmurny dzień, Tradescantia pozostawia kwitnące pąki, aż nadejdzie wieczór.

Tradescantia - kwiat, który należy do roślin ampelowych, ma bardzo delikatne, eleganckie łodygi, zwisające z pięknego wodospadu. Chociaż roślina należy do bylin, zaleca się ją odmładzać co około 2 lata, a czasami ten okres jest skrócony do jednego roku. Faktem jest, że wraz ze wzrostem, dolne liście kurczą się, a łodyga jest zupełnie pusta. Nie wygląda bardzo pięknie, więc roślina potrzebuje przeszczepu. O tym, jak propagować Tradescantię, porozmawiamy trochę później.

Kwiat Tradescantia, którego pielęgnacja nie jest zbyt skomplikowana, również mało wymagająca i temperatura otaczającego powietrza. Świetnie czuje się zarówno w chłodnych, jak i ciepłych pomieszczeniach. Oczywiście, roślina nie ucierpi z nadmiernego wychłodzenia, więc dolna płyta temperatury ma +10 stopni. Ale tradeskancja o białych kwiatach dobrze rośnie na poziomie +7. Ponadto kwiat uwielbia napływ świeżego powietrza i absolutnie nie boi się przeciągów.

Tradescantia - kwiat bezpretensjonalny w pielęgnacji, ale rośnie lepiej przy dobrym świetle. Jeśli większość kwiatów domowych musi być zacieniona, ta zielona kaskada preferuje bezpośrednie światło słoneczne. Penumbra również nie przeszkadza roślinom w pełni wykazać swoich właściwości dekoracyjnych. Ale tu są pewne niuanse. Różnorodne odmiany Tradescantii zyskują bardziej żywy kolor w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, podczas gdy monochromatyczne liście rośliny stają się wyblakłe pod stałymi promieniami słońca. Rośliny umieszczone w półcieniu ponownie zyskują soczysty zielony odcień.

Tradescantia, domowa opieka, dla której teraz uważamy, bardzo lubimy wodę. Podczas całego aktywnego okresu wegetacji, trwającego od wiosny do jesieni, wymaga stałego nawadniania. Wlać to jest po prostu niemożliwe. Jedyny "but9raquo; - grudka ziemi musi być zawsze wilgotna, ale stagnacja wody nie może być tolerowana.

W miesiącach zimowych roślina jest już mniej podlewana, ale nadal ziemia musi pozostać lekko wilgotna. Woda, która zostanie użyta do tego celu, musi być broniona.

Wiosną i latem rośliny muszą być nawożone, obserwując okresowość dwóch tygodni. Wraz z nadejściem zimy nawożenie przeprowadza się raz na miesiąc i pół. Jako nawóz można stosować dowolne złożone lub organiczne związki. Jednak w przypadku odmian o zróżnicowanym smaku należy zakupić specjalistyczne nawozy. Opatrunek górny musi być połączony z podlewaniem.

Tradeskancja, sadzenie i pielęgnowanie, o którym jest tematem naszej rozmowy, jest mało wymagającą rośliną. Ale jeśli celem jest uzyskanie naprawdę wspaniałego okazu, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Jako substrat do sadzenia możesz wziąć zwykły ląd, ale wtedy roślina jest całkowicie nieubezpieczona z różnych nieprzyjemnych sytuacji. W końcu różne szkodniki mogą żyć na ziemi. Czasami Tradescantia jest dosłownie zajęte przez czarne komary. Możesz sobie z tym poradzić tylko za pomocą preparatów chemicznych. Aby nie komplikować opieki nad rośliną, najlepiej skorzystać z gotowej mieszanki kwiatowej. Jeśli nie ma sposobu, aby kupić, to możesz sam wymyślić ziemię. Konieczne jest pobranie próchnicy, darni i piasku w proporcji 2: 1: 1. Wcześniej każdy składnik musi zostać dokładnie wyprażony w piecu.

Opryskiwanie Tradescantia nie zawsze jest konieczne, ale okresowe opryski nie będą gorsze. Jest to szczególnie ważne w zimie, kiedy zaczyna się sezon grzewczy. Nawadniać kwiat stojącą wodą kilka razy w ciągu dnia. Jak widać, bardzo niedroga Tradescantia. Opieka w domu jest dość prosta. Teraz czas zapoznać się z opcjami hodowli roślin.

Kwiat rozmnaża się bardzo prosto, a co najważniejsze - szybko. Główny sposób - sadzonki - mogą być używane przez cały rok. Ale zimą, gdy dzień świetlny jest znacznie zmniejszony, proces roszenia roślin jest opóźniony. Reszta roku, sadzonki wyciąć dać korzenie po dwóch tygodniach. Podłoże do sadzenia składa się z następujących składników: gleby kompostowej, piasku i próchnicy (w stosunku 1: 1: 1). Po zakorzenieniu rośliny odzyskanie dekoracyjności zajmie nie więcej niż miesiąc.

Tradescantia, której rozmnażanie planuje się przeprowadzić, nie powinna być zbyt "stara9raquo; W przypadku sadzonek należy wybrać młode pędy. Sadzonki przeznaczone do ukorzeniania muszą mieć co najmniej 6 sekcji.

Możesz odtworzyć kwiat za pomocą nasion. Ta opcja jest najlepsza na wiosnę. Nasiona roślin można rozpocząć w marcu przy użyciu minikoparek. Jako podłoże do sadzenia zaleca się połączenie torfu i piasku w stosunku 1: 1. Optymalna temperatura kiełkowania nasion wynosi +20 stopni. Ziemia powinna być okresowo nawilżana za pomocą pistoletu natryskowego, a także wentylowana. Gdy pojawią się pędy, muszą być często spryskiwane. Kwitnąca Tradescantia, wyhodowana z nasion, w trzecim roku życia.

Kwiat Tradescantii (zdjęcie, które widzisz) jest bardzo lubiany przez różne pasożyty. Tarcza, mszyce, wciornastki, przędziorków - to lista najczęściej spotykanych szkodników na roślinie.

Przy pomocy pochwytu można posługiwać się mydłem lub alkoholem. Konieczne jest zwilżenie szmaty i usunięcie owadów. Wykonują takie zabiegi kilka razy w tygodniu, ale nie mniej niż cztery. Jeśli roślina jest za bardzo dotknięta, musi być leczona takimi lekami, jak "Actellik", "Carbophos" lub "Fufanon".

Mszyce zadają obrażenia głównie młodym pędom. Liście tracą kolor i opadają. Mleko mszyc staje się doskonałą podstawą dla czarnego grzyba, który nie pozwala w pełni przejść procesu fotosyntezy. Od mszyc roślina zostanie uratowana poprzez spryskanie roztworami mydła, ponieważ mydło pokrywa szkodniki i nie pozwala im oddychać. W walce z przędziorkami pomoże "Fitoverm" i ten sam "Actellik".

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł ci uzyskać odpowiedzi na twoje pytania. A teraz twój zwierzak sprawi ci przyjemność z jego pięknem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

42 + = 46