Podręczny parowiec do ubrań

Podręczny parowiec do ubrań

Ocena 2017: wybierz najlepszy parowiec do ubrań

Parowary pojawiły się na rynku urządzeń gospodarstwa domowego całkiem niedawno, ale już zyskały popularność i miłość nabywców. Oprócz swojej podstawowej funkcji - prasowanie ubrań z pary i wykonują szereg innych równie przydatne: wyeliminować zastarzałych plam na ubraniach, zdezynfekować ściereczką i zakurzone pluszaki, zapachy wyjściowych. Pozostaje tylko dowiedzieć się, jaki rodzaj parowca na ubrania wybrać, tak aby w pełni spełniał wszystkie nasze oczekiwania? Po przestudiowaniu wielu modeli, dokonaliśmy oceny najlepszych wyników na 2017 rok.

Otwiera pierwszą dziesiątkę naszej firmy parownika ratingowego Endever, którą można nazwać uniwersalny. Ten model jest przeznaczony tylko do pionowych ubrań. Urządzenie przeznaczone jest do lekkich, delikatnych tkanin (jedwab, bawełna, syntetyk), a także do produktów wykonanych z wytrzymałego materiału, np. Futra lub skóry. Moc wynosi 1750 W, istnieje również regulator mocy. Pojemność pojemnika na wodę wynosi 2 litry, dzięki czemu czas ciągłej pracy urządzenia osiąga 80 minut. Maksymalna temperatura pary wylotowej wynosi 98 °.

Możesz wybrać jeden z czterech trybów gotowania na parze. Opakowanie zawiera również trzy uniwersalne (dyszy rozpylacza, szczotki ze szczecinami, aby usunąć brud i klipu strzałki wskazujące na spodnie) stojaka teleskopowego, termorukavitsa zapewnienie bezpieczeństwa, wieszaków, kołki blokujące spodni szczególną parowego do kołnierzy i kieszenie.

 1. Wszechstronność: czyszczenie wysokiej jakości nie tylko odzieży, ale także koców, materacy, pościeli, zabawek.
 2. Stylowy wygląd.
 3. Szybkie nagrzewanie urządzenia.
 4. Obecność kilku przynęt.
 5. Możliwość pracy z trudnymi do dotarcia szczegółami melkimii: kołnierze, kieszenie, mankiety.
 6. Dozwolona cena dla deklarowanego zestawu funkcji. Zakres cen waha się od 3557 r. do 5514 rubli.
 1. Zbyt długi wąż, który może wygiąć i poluzować dopływ pary.
 2. Niestabilne materiały, z których urządzenie jest zmontowane.
 3. W pracy nie wytrzymuje zadeklarowanej zdolności.

Dziewiąta linia jest zajęta przez parowiec do odzieży od Philipsa, wyposażony w elektryczną pompę do automatycznego doprowadzania pary. Zestaw zawiera również główkę szczoteczki z kosmkami, za pomocą których można czyścić duże przedmioty z gęstych tkanin, np. swetry, kurtki, płaszcze. Moc - 1000 W, istnieje możliwość nie tylko pionowego, ale poziomego zdejmowania izolacji na płaskiej powierzchni. Koszt zaczyna się od 4390 r. do 6490 rubli.

 1. Bardzo ergonomiczny kształt. Urządzenie jest kompaktowe i wygodnie leży w dłoni, dzięki czemu można obsługiwać najmniejsze przedmioty w szafie.
 2. Czas ogrzewania wynosi kilka sekund.
 3. Lekki, waży tylko 0,7 kg.
 4. Podczas korzystania z parowaru deska do prasowania nie jest wymagana.
 1. Mały pojemnik na wodę, który często będzie wypełniany ręcznie.
 2. Nie zawsze radzi sobie z produktami z wełny, kaszmiru, skóry.
 3. Długie ochłodzenie po zakończeniu pracy.

Ósme miejsce rankingu zajmuje pionowy parowiec jednego z największych producentów sprzętu AGD Polaris. Urządzenie jest całkowicie ogrzewane w 40 sekund.

Zajmuje się nie tylko przetwarzaniem pary ubrań i innych rzeczy, ale także doskonale dezynfekuje powierzchnie, niszcząc około 99% drobnoustrojów.

Dostępne są trzy tryby zasilania dla zasilania parą. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,3 litra, co umożliwia korzystanie z parowca bez doładowania do 40 minut. W przypadku produktów wykonanych z zamszu, weluru, wełny istnieje specjalna szczotka do dyszy "Twist Brush". Możesz kupić parowiec na 3448 - 5290 r.

 1. Wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania przy braku wody lub w przypadku przegrzania.
 2. Wygodny uchwyt.
 3. Dzięki Easy Lock urządzenie może być używane z dowolnym wieszakiem na ubrania.
 4. Możliwość regulacji mocy pary.
 5. Kompaktowy, nie zajmuje dużo miejsca.
 1. W pojemniku na wodę znajdują się wgłębienia, z których niewygodnie będzie spuścić wodę po zakończeniu pracy.
 2. Jakość zasilania parą jest niższa niż w modelach o tym samym poziomie mocy (1700 W).
 3. Uchwyt termoizolacyjny dostarczany w zestawie jest za mały.
 4. Czasami wąż załamuje się.

Siódme miejsce zajmuje kompaktowy ręczny odkurzacz parowy. Za jego pomocą można łatwo przetworzyć gorącą odzież, tekstylia, płótno, dywany, zasłony i inne produkty. Objętość zbiornika na wodę wynosi 100 ml, co jest dość optymalne dla standardowej szczotki parowej. Dostępny jest zestaw kilku wymiennych narzędzi: do czyszczenia twardych powierzchni i mebli, a także osobna dysza do odzieży wierzchniej. Dobrze się nagrzewa: maksymalny czas nagrzewania wynosi 30 sekund. Dostępne są tryby gotowania w pionie i poziomie. Koszt parowca w różnych sklepach AGD - od 1 635 rubli. do 2 739 rubli.

 1. Jest wskaźnik świetlny, który ostrzega, gdy urządzenie jest gotowe do użycia.
 2. Lakoniczny design, ładna kolorystyka obudowy.
 3. Wysoka wydajność parowania.
 4. Budżet i praktyczność.
 5. Szybko zdejmuje kołnierze, mankiety, kieszenie, obszary zapięcia.

Przeciw. Jak wszystkie szczotki parowe, nie zawsze jakościowo radzi sobie z obszernymi, gęstymi rzeczami. Nadaje się do produktów wykonanych z lekkich tkanin.

6. Philips GC430 / 05 Compact Touch

Szósta linia oceny jest wysyłana do tego modelu z dość wysoką wydajnością. Może działać nieprzerwanie przez pół godziny przy całkowitej objętości 600 ml. Wysokie tempo nagrzewania tłumaczy się dobrą mocą parowaru ręcznego - 1400 W. Odpowiedni dla do wszystkich rodzajów tkanin.

Niezwykłą cechą tego modelu jest pojemnik dostarczony przez producenta z pokrywką do przechowywania uchwytu do gotowania na parze i wszystkich niezbędnych części.

Możliwe jest wybranie jednego z trzech trybów generowania pary.

 1. Duża pojemność do napełniania wodą. Eliminuje częste doładowania.
 2. Miło wygładzić fałdy na ubraniach.
 3. Do zestawu dołączony jest wieszak - składane wieszaki.
 4. Wysokiej jakości montaż, wygodny schowek pozwala wziąć parowiec w podróż lub podróż służbową.
 1. Kilka wymiennych załączników.
 2. Użytkownicy zauważają, że urządzenie łatwo się przegrzewa, a termoodporna rękawica nie chroni rąk przed gorącym uchwytem. Dlatego istnieje ryzyko poparzenia.
 3. Ciężki, waży około 1,6 kg.
 4. Całkiem wysoki koszt, który mieści się w przedziale 6999 rubli. do 10 790 rubli.

Parowar ten zajmuje piąte miejsce w rankingu najlepszych. Ta technika jest używana przez profesjonalnych mistrzów w studio, pralnie chemiczne i salony odzieży. Moc urządzenia sięga 1500 watów. W zbiorniku można wlewać i destylować, a zwykła woda z kranu z kranu dla skuteczności pracy nie wpłynie. Zestaw zawiera dwie szczotki (jedną wełnianą, drugą z mikrofibry), spinki do spodni i spódnic oraz wieszak na ubrania. Wszystko jest umieszczone w specjalnej torebce, która jest przymocowana do parowca. Możesz czyścić meble tapicerowane, zabawki, zasłony, obrusy. Urządzenie należy do kategorii cenowej od 5 190 r. do 6 190 rubli.

 1. Jakościowo wykonana walizka z tworzywa sztucznego.
 2. Godne połączenie ceny i jakości.
 3. Silny wąż, który nie zgina się ani nie koliduje z ruchem pary.
 4. Czas ciągłego dostarczania pary z napełnionym zbiornikiem wody wynosi około godziny.
 1. Mały niewygodny termowstrząs.
 2. Kupujący zauważają słabą głowicę parową, która nie pasuje do mocy wskazanej w charakterystyce.
 3. Gdy para jest dostarczana, krople wody mogą zostać uwolnione, a w rezultacie pozostają mokre znaki na odzieży.
 4. Czasami urządzenie wyłącza się samorzutnie: podczas tworzenia kropel wody włączany jest system ochrony urządzenia.

Czwarte miejsce zajmuje parowiec z marki Tefal. Ten model zapewnia moc 1700 watów, a także pięć poziomów intensywności pary dla różnych materiałów. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie radzi sobie ze wszystkimi rodzajami tkanin, w tym z najbardziej gęsta, z których wykonana jest odzież wierzchnia. Duża dysza wykonana z metalu jest przeznaczona do dużych części - fałdy spodni i spódnic, brzegi i zwężona końcówka dyszy jest przystosowana do parowania trudnych elementów odzieży. Ogrzewanie parowca odbywa się w krótkim czasie - 40 sekund. Prom jakościowo wykonuje procedurę dezynfekcji, usuwa nieprzyjemne zapachy, odświeża wygląd produktów.

 1. Dobrze komponuje się z fałdami, tworzy strzały ze spodni.
 2. W kompleksie znajduje się poduszka do czyszczenia ubrań: włosy, wełna, kurz, małe kosmki, puch są czyszczone.
 3. Innowacyjny system Instant Control zapewniający wysoką funkcjonalność.
 4. Szeroka gama trybów zasilania parą.
 5. Po zakończeniu zabiegu nie pozostawia mokrych śladów na ubraniach.
 6. Kropelki wody nie pluskają się.
 7. Wygodny zbiornik na wodę. Wodę można dodać do limitu 1,7 litra.
 1. Czasami wąż urządzenia jest zgięty.
 2. Podczas przenoszenia parowca z miejsca na miejsce woda może wylewać się ze zbiornika i obszaru mocowania podstawy.
 3. Dla danego modelu podłogowego wąż nie jest wystarczająco długi.
 4. Wysokie koszty - od 13.190 r. do 17 499 rubli.

Trzy najwyższej jakości parowce otwierają to wielofunkcyjne urządzenie. Posiada bardzo wysoką moc - 2000 W, urządzenie waży dużo - prawie 5 kg. Ponadto, w połączeniu z wysoką mocą, występuje wysokie ciśnienie, do 4 barów. W zestawie znajduje się kilka pędzli, między innymi opcje na twarde powierzchnie, na ubrania, skrobak do szkła, dysza z wąską wylewką do podawania pary w trudno dostępne miejsca. Czystszy parowacz, który kupiłeś, stanie się prawdopodobny uniwersalne środki sprzątanie w domu, ponieważ jest również przeznaczone do mycia okien, mycia podłóg, ścian, mebli, wyrobów sanitarnych, a nawet akcesoriów samochodowych.

 1. Dobrze radzi sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń, nieprzyjemnymi zapachami, plamami na ubraniu.
 2. Nie wymaga stosowania dodatkowych detergentów.
 3. Duży wybór wymiennych przystawek, długi przewód. Dla wygody dodawania wody do zbiornika producenci dodali do zestawu pojemnik pomiarowy i lejek.
 4. Mocny i niezawodny montaż, korpus wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.
 5. Rura przedłużająca jest dostarczana z zestawem podstawowym, za pomocą którego można czyścić na dużym obszarze, przesuwając urządzenie do minimum.
 6. Biorąc pod uwagę bogaty zestaw funkcji, cena jest dość uzasadniona: od 5 927 r. do 8 065 rubli.
 1. Uchwyt jest bardzo gorący.
 2. Podczas czyszczenia przedmiotów ze smaru, kamienia, kamienia kotłowego i innych złożonych zanieczyszczeń należy użyć dodatkowych chemikaliów domowych.
 3. Wąż parowy wymaga ostrożnego obchodzenia się, łatwo go uszkodzić podczas pracy.

Druga linia jest zajęta przez ten parowar podłogowy, którego cechą charakterystyczną jest duży zbiornik na wodę (2,1 litra), a także ciśnienie 6,2 bara. Moc urządzenia sięga 1800 watów. Istnieje kilka wyjmowanych przystawek, podkładka do dodatkowego czyszczenia dywanów, poduszek, wyrobów futrzanych i wełny. Aby zapobiec poparzeniom pary, rękawica wykonana jest z odpornego na ciepło materiału. Dostosuj dopływ pary za pomocą trzech wbudowanych trybów. Cena urządzenia wynosi 9 999 rubli.

 1. Długi przewód do 2 m, funkcja automatycznego cięcia kabli.
 2. Jest pojemnik do przechowywania dodatkowych przystawek, a także specjalny uchwyt, który ułatwia przenoszenie urządzenia.
 3. Cicha praca.
 4. Do pracy można używać wody z kranu.
 1. Według wielu kupujących, którzy kupili ten produkt, parowiec nie radzi sobie ze złożonymi zanieczyszczeniami słabo. A dostarczanie pary nie jest wystarczająco mocne, nawet w trybie maksymalnej intensywności.
 2. Woda wypływa z uchwytu, gdy podczas pracy tworzą się krople kondensatu.

Liderem naszej oceny jest wielofunkcyjne urządzenie gospodarstwa domowego łączące parowiec, myjkę parową i generator pary. Moc - 1950 watów. W kompletnym zestawie z podstawowym urządzeniem znajduje się również zwykłe żelazko do prasowania. Pojemny zbiornik na wodę (2,3 litra) zapewnia nieprzerwaną pracę przez 45-50 minut. Po wyłączeniu urządzenia dostępna jest funkcja automatycznego wyłączania i system sygnalizacji świetlnej.

Przy projektowaniu żelazka parowego powstaje element grzejny, który ogrzewa parę w momencie wyjścia, a jednocześnie zapobiega pojawianiu się kropel kondensatu (system "antikaplyat").

W zestawie znajduje się kilka przynęt, a także wygodne składane wieszaki, które można obracać o 360 °, co jest wygodne przy parowaniu ubrań z różnych stron. Cena tego odkurzacza parowego wynosi 10 000 r. Zobacz także recenzję Grand Master GM Q7.

 1. Kontroluj intensywność uwalniania pary za pomocą gładkiego regulatora.
 2. Dobrze radzi sobie z czyszczeniem wszelkiego rodzaju tkanin, niezależnie od struktury i gęstości materiału.
 3. Kompletny zestaw zawiera żelazko, żelazko parowe do ubrań, zamiatarkę parową do czyszczenia twardych przedmiotów.
 4. Jest plastikowy tablet dla wygody parowania rzeczy w pozycji poziomej.

Przeciw parowiec. Dość długi przewód (185 cm) jest dołączony, ale nie ma urządzenia do automatycznego zwijania kabla. Ogólnie rzecz biorąc, nie znaleziono negatywnego sprzężenia zwrotnego na temat działania urządzenia.

Do chwili obecnej producenci różnych urządzeń gospodarstwa domowego reprezentują wszelkiego rodzaju instrumenty do czyszczenia, prasowania i czyszczenia na mokro. Ocena ta jest dokonywana po zapoznaniu się z najważniejszymi właściwościami technicznymi najlepszych modeli, a także z opiniami klientów.

Co to jest najlepszy parowiec, możesz sam określić, szacując, do jakich celów zamierzasz go kupić i jaki masz budżet. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją udane opcje budżetu i urządzenia wyższej kategorii cenowej. Powyższe zalecenia pomogą Ci nawigować wśród bogatego asortymentu i wybrać najlepszy parowiec, który będzie idealnym asystentem w gospodarstwie.

Jak wybrać parowiec do ubrań - rodzaje, cechy i popularne modele

Prasowanie jest koniecznym, ale nużącym zadaniem. Szczególnie trudno jest pracować z delikatnymi tkaninami, dekorowanymi rzeczami i zasłonami. Aby ułatwić pracę w domu, można użyć takiego urządzenia, jak parowiec do odzieży - w tym artykule zostaną rozważone oceny najlepszych urządzeń i niuansów z wyboru.

Parowiec jest urządzeniem elektrycznym wytwarzającym parę, za pomocą którego można wygładzać i czyścić tkaniny. Strumienie pary o temperaturze około 98-99 ° C przenikają do włókien i wyrównują je bez deformacji lub rozciągania. Ponadto pod wpływem gorącego powietrza następuje dezynfekcja tkanek i ich oczyszczanie z zanieczyszczeń. Cechą urządzenia jest praca w pozycji pionowej.

Zarówno parkiet jak i parowiec na ubrania (najlepszy ranking zostanie podany poniżej) spełnia następujące główne funkcje:

 • prasowanie ubrań z dowolnego materiału na wagę;
 • wygładzanie zasłon;
 • usuwanie zapachów z rzeczy;
 • czyszczenie mebli tapicerowanych;
 • dezynfekcja zabawek - para niszczy zarazki i roztocza;
 • mycie okien (jeśli jest specjalna dysza).

Parowiec pomaga dbać o różne materiały: bawełnę, wełnę, wiskozę, organzę, jedwab, żakard, poliester, welur, aksamit i tak dalej. Rzeczy mogą być haftowane koralikami, cekinami, warkoczami, koronką, frędzlami i innymi elementami dekoracyjnymi. Urządzenie nie zatyka tkaniny i nie pozostawia na niej żadnych błyszczących obszarów. Dodatkowo radzi sobie z czyszczeniem kurtek, kurtek i płaszczy. Niektóre urządzenia mogą obsługiwać produkty futrzane.

Taka suknia jest trudna do prasowania przy użyciu konwencjonalnego żelaza

Parowiec jest idealnym urządzeniem do usuwania zmarszczek z delikatnych tkanin. Potrafi szybko doprowadzić do perfekcji zmiętą sukienkę lub garnitur. Ale z jego pomocą nie można zrobić strzałek na spodniach ani nadać kształt plisowanej spódnicy.

Zanim zdecydujesz, jak wybrać parowiec do domu na ubrania, rozważ podstawowe elementy urządzenia. Klasyczny model podłogowy składa się z kotła, węża, prasowania i stojaka na wieszak.

Kocioł znajduje się wewnątrz obudowy. Jest to zbiornik z elektrycznym elementem grzewczym (dziesięć). Wlać do niego wodę po włączeniu urządzenia doprowadza się do wrzenia. Powstająca para dostaje się do węża i wychodzi przez otwory w żelazku lub specjalnej dyszy.

Niektóre urządzenia obejmują:

 • rury, wąż przedłużający;
 • rozmyta szczotka do czyszczenia tekstyliów;
 • wieszak;
 • zaciski do strzał;
 • Urządzenie, umożliwiające bardziej jakościowe wygładzenie obroży i kieszeni;
 • żaroodporna rękawica i tak dalej.

Przykład kompletnego zestawu domowego pionowego ochraniacza na ubrania

Zalety i wady parowaru są wygodniejsze do rozważenia, porównując je z podobnymi urządzeniami - z żelazkiem i parą.

Co jest lepsze - parowiec czy żelazko? Te urządzenia nie mogą się całkowicie zastąpić. Zalety parowaru w porównaniu z żelazkiem parowym obejmują:

 • umiejętność posługiwania się "kapryśnymi" tkaninami i elementami dekoracyjnymi, bez obawy ich uszkodzenia;
 • pracować w pozycji pionowej (wygodne do pielęgnacji zasłon);
 • nie ma potrzeby deski do prasowania;
 • dostępność dodatkowych funkcji (czyszczenie, dezynfekcja);
 • duży zbiornik na wodę - eliminuje to konieczność częstego dodawania płynu podczas pracy.

Działający parowiec

 • urządzenia o małej pojemności nie radzą sobie z mocno zmiętymi rzeczami z bawełny i lnu;
 • nie można prasować bielizny pościelowej i ręczników i pracować ogólnie w pozycji poziomej;
 • Nie możesz tworzyć strzał i zagnieceń.

Co jest lepsze - parowiec lub żelazko z wytwornicą pary? Wytwórnia żelaza i pary wyposażona jest w oddzielny kocioł, w którym woda przekształca się w parę. Urządzenia mają wspólną funkcję - mogą prasować rzeczy w płaszczyźnie pionowej. W tym celu parowiec jest wygodniejszy: jego końcówka jest lżejsza, wąż dłuższy, a ciało ruchliwe (dzięki kołom). Ponadto nie wszystkie żelazka z wytwornicą pary mogą być używane do czyszczenia tekstyliów. W tym samym czasie parowiec nadal ma te same wady opisane powyżej.

Myjka parowa lub parowiec - co jest lepsze? Odkurzacz parowy to urządzenie do czyszczenia różnych powierzchni gorącą, suchą parą zasilaną pod ciśnieniem. Jego głównym celem jest walka z brudem, drobnoustrojami, uporczywymi plamami, tłuszczem, pleśnią i tak dalej.

Jeśli porównasz parowar i myjkę parową, możesz rozróżnić kilka różnic.

 • zapewnia silny strumień suchej pary pod ciśnieniem;
 • ogrzewa się przez 2-10 minut;
 • działa w dowolnych samolotach;
 • czyści praktycznie wszystkie materiały - stal, kamień, dachówka, plastik, drewno, szkło, tekstylia i tak dalej.

Przykład odkurzacza parowego

 • wytwarza mokrą parę opuszczającą kocioł pod ciśnieniem lub bez;
 • gotowy do pracy w ciągu 30-45 sekund;
 • obrysy tylko w pionie;
 • przetwarza tkaniny.

Odkurzacz parowy jest bardziej wszechstronnym i wielofunkcyjnym urządzeniem niż parowiec. Ale jego cena jest często wyższa, jej wymiary są większe, a jego główną funkcją jest sprzątanie domu.

Żelazo-parowy do odzieży jest dostępny w kilku modyfikacjach. Można wyróżnić następujące główne typy urządzeń:

 • według zasady pracy - grawitacji, pod presją.
 • według projektu - ręczny, podłogowy;
 • według funkcji - z jedną funkcją, uniwersalną.

Instrumenty grawitacyjne są bardzo proste w projektowaniu. Istotą ich pracy jest przekształcenie wody w parę, która wychodzi z kotła naturalnie, bez przyspieszania (jak z wrzącego kotła). Zasilanie parą nie jest zbyt intensywne w tym samym czasie.

Parowary pracujące pod ciśnieniem są wyposażone w specjalny zawór. Trzyma parę w kotle, aż ciśnienie osiągnie określoną wartość. Następnie otwiera się zawór, ustępując silnemu strumieniowi, który lepiej wnika w strukturę włókien, wygładzając nawet grubą tkankę. Jednak w większości modeli para pod ciśnieniem działa przez kilka minut, a następnie wymaga czasu. Takie instrumenty są wyższe niż grawitacyjne.

Parowniki z ciągłą wydajnością parowania z reguły są częścią uniwersalnych urządzeń parowych (generatorów pary) wyposażonych w pompę.

Ręczny parowiec odnosi się do przepływomierzy grawitacyjnych. Przypomina czajnik elektryczny. Urządzenie ma niewielkie rozmiary i jest lekkie. Jest to wygodne, aby zabrać go w podróż, aby uporządkować sprawy.

Ręczny parowiec do ubrań drogowych

W przypadku dużych produktów lub ubrań wykonanych z naturalnych, gęstych tkanin, ręczny parowiec nie poradzi sobie z tym problemem. Czas działania wynosi około 15 minut ze względu na małą pojemność zbiornika. Zalety urządzenia - niska cena i możliwość zastosowania jako kocioł a nawet inhalator.

Jeśli szukasz informacji o takim urządzeniu, jak parowiec do ubrań, ocena najlepszych instrumentów zawsze obejmuje modele podłogowe. Składają się z powłoki z kotłem, węża, prasowania i wieszaka na stojaki. Ich zalety:

 • duża pojemność, pozwalająca radzić sobie z silnymi zagnieceń na tkaninie;
 • możliwość ciągłej pracy przez 2 godziny;
 • wygoda przetwarzania dzięki obecności wieszaka na wieszak, na którym można umieścić coś.

Wady pionowego parowca do odzieży są wysokie i duże.

Z jedną funkcją i uniwersalną

Parowiec z jedną funkcją może tylko wypalać rzeczy w pionie. Nie ma dla niego dodatkowych możliwości. Urządzenia uniwersalne są w stanie wykonywać różne zadania domowe. Możliwe kombinacje:

 • urządzenie do czyszczenia parą i parą 2 w 1 - urządzenie pozwala nie tylko wygładzić tkaninę, ale również usunąć brud z wszelkich powierzchni;
 • pary z wytwornicy pary żelaza oraz - może być podłączony do generatora pary, a żelazka i żelazo-parowego;
 • parowiec, żelazko - jest przymocowany do obudowy parowiec składana deska do prasowania, żelazka parowego jest uniwersalnym trójkątny kształt.

Uwaga: urządzenia uniwersalne są znacznie droższe niż konwencjonalne parowce. Ale jeśli podsumujesz ceny wszystkich urządzeń wchodzących w skład zestawu, całkowity koszt zostanie uzyskany niższy niż osobno.

Jaki rodzaj parowca na ubrania lepiej kupić? Przy wyborze instrumentu należy zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • moc;
 • dostarczanie pary i ciśnienie;
 • zapotrzebowanie na pojemność i wodę w zbiorniku;
 • tryby działania;
 • prasowanie materiałów;
 • dodatkowe.

Podłogowy parowiec

Moc wpływa na szybkość ogrzewania wody w zbiorniku i ilość pary. Ale im wyższa liczba, tym więcej energii zużywa urządzenie.

Minimalna moc to 1500 watów. Taki parowiec pomoże w pielęgnacji dzianin i cienkich tkanin. Optymalna wartość to 1800 watów. To urządzenie poradzi sobie z ciasnym materiałem jeansowym.

Dostarczanie pary pod ciśnieniem ułatwia wygładzanie i umożliwia pracę z grubymi materiałami. Rozsądnym wyborem jest urządzenie o ciśnieniu 3,5-5 bar.

Wytrzymałość zasilania parą ustala się w gramach lub mililitrach na minutę. Średnia wynosi 35-40 ml / min. Ale jeśli para jest dostarczana z prędkością 55 ml / min i wyższą, to urządzenie działa wydajniej.

Im większa objętość zbiornika, tym dłużej działa parowiec bez dodawania wody. Z drugiej jednak strony duży zbiornik zwiększa ciało i sprawia, że ​​urządzenie jest cięższe. Optymalna opcja to 1,5 litra. Taki zbiornik zapewnia 1,5-2 godzin ciągłego prasowania. Jest to wygodne, jeśli do urządzenia można dodać wodę bez zatrzymywania pracy.

Wymagania dotyczące wody dla parowara są określone w instrukcji. W niektórych modelach można używać wyłącznie wody destylowanej lub butelkowanej, co zwiększa koszty eksploatacji. Droższe modele są wyposażone w filtry, dzięki którym można wlać zwykłą wodę do zbiornika. Muszą być oczyszczone ze skali.

Instrumenty jednomodowe nie są wyposażone w regulację intensywności pary. Nadają się do obróbki podobnych tkanin. Najczęściej w domu ich możliwości są wystarczające.

Parowary z kilkoma trybami pracy są droższe, ale pozwalają wybrać parametry pary. Mogą być używane do pielęgnacji różnych materiałów: od cienkiego jedwabiu po ciężką zasłonę.

Żelazka są wykonane z metalu, ceramiki lub tworzywa sztucznego. Dwie pierwsze opcje są bardziej niezawodne. Modele metalowe są często wyposażone w dodatkowy element grzewczy. Zapobiega to kondensacji. Ponadto ważne jest, aby w podeszwie było dużo wylotów pary.

Decydując się na zakup parowca na ubrania - jak wybrać go poprawnie i co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Mogą istnieć pewne dodatkowe parametry, w tym:

 1. Akcesoria. Dogodnie, gdy urządzenie zawiera szczotki czyszczące do ubrań, klipsy do tworzenia strzał, odporną na ciepło płytkę do wygładzania mankietów i kołnierzy (umieszczona pod tkaniną), rękawicę, która chroni przed poparzeniem. Ponadto, kupując parowar, warto dać pierwszeństwo modelom z podwójnym wieszakiem - wytrzymuje ciężką odzież.
 2. Długość węża. Im większy, tym bardziej zwinny i funkcjonalny jest urządzenie. Ale jeśli żelazo nie ma elementu grzejnego, wówczas, przechodząc wzdłuż długiego węża, para ostygnie i zamieni się w kropelki wody.
 3. Wymiary. Ważne jest, aby wcześniej ocenić możliwość kompaktowego przechowywania urządzenia.

Ważne: Dokonując zakupu, zdecydowanie przetestuj parowiec, a także zapytaj sprzedawcę, czy istnieje możliwość zakupu dodatkowego wyposażenia lub części zamiennych osobno.

Kupując urządzenie takie jak parowiec ręczny lub pionowy, ocena najlepszych modeli opracowanych przez specjalistów w dziedzinie sprzętu gospodarstwa domowego pomoże w podjęciu decyzji o wyborze.

Popularny model podłogowy, na który większość kupujących reaguje pozytywnie. Cena to 12460 rubli.

Parametry:

 • moc - 1800 W;
 • dostarczanie pary - 40 g / min;
 • zbiornik - 2,2 l;
 • rozgrzewka - 30 sekund;
 • 5 trybów pracy;
 • automatyczna szpula z linką;
 • akcesoria - dysze do strzał, kołnierzy, szczotek, stojaków;
 • możesz użyć wody z kranu.

Efektywne urządzenie stojące przy stosunkowo niskim koszcie. Cena to 4540 rubli.

Parametry:

 • moc - 1600 W;
 • dostarczanie pary - 30 g / min;
 • zbiornik ma pojemność 2,5 litra;
 • rozgrzewka - kilka minut;
 • 2 tryby pracy;
 • akcesoria - przystawki-zaciski, szczotka, deska, rękawica, stojak.

Wady recenzji właścicieli - trudno jest wygładzić bardzo gęste tkaniny, krótki wąż (1,6 m).

Jeden z najpotężniejszych modeli podłogowych do tej pory. Cena to 17500 rub.

 • moc - 2250 watów;
 • dostarczanie pary 55 g / min;
 • zbiornik ma pojemność 1,7 litra;
 • rozgrzewka - 45 sekund;
 • 2 tryby pracy;
 • automatyczna szpula z linką;
 • akcesoria - klipsy, pędzle, mała poduszka, podwójny stojak, torba.

Grand Master GM-S-205LT - model podłogowy, wyposażony w bardzo pojemny zbiornik na wodę - 3 litry. Cena wynosi 13370 rubli.

Parametry:

 • moc - 1950 W;
 • dostarczanie pary - 20 g / min;
 • rozgrzewka - 60 sekund;
 • 9 trybów operacyjnych;
 • akcesoria - klipsy, szczotki, deska, rękawice.

Bardzo mocna jednostka zewnętrzna. Cena to 15100 rubli.

Parametry:

 • moc - 2600 W;
 • dostarczanie pary wynosi 85 g / min;
 • rozgrzewka - 45 sekund;
 • zbiornik ma pojemność 2,5 litra;
 • 3 tryby pracy;
 • możliwość poziomego ściągania izolacji;
 • akcesoria - zacisk, szczotka, deska, rękawica, stojak teleskopowy.

Wygodny parowiec z głowicą szczotkową. Cena to 2490 rubli.

Parametry:

 • moc - 1000 W;
 • dostarczanie pary - 20 g / min;
 • rozgrzewka - 30 sekund;
 • zbiornik ma 0,2 litra.

Przeciw - krótki czas pracy, nie wygładza gęstej tkanki i silnych zmarszczek.

Ważne jest, aby nie tylko wybrać odpowiedni parowiec do ubrań, opinie pokazują, że muszą być w stanie używać kompetentnie. Podstawowe wskazówki:

 1. Urządzenie nasyca tkaninę mokrą parą. Po prasowaniu powinieneś poczekać kilka minut przed założeniem rzeczy, aby wyschło i nie odkształciło się.
 2. Zasłony powinny być wygładzane etapami - od góry do dołu, pociągając szmatkę.
 3. Duża pościel (pościel, ręczniki) są lepiej wyprasowane na suszarce (liny). Jeżeli urządzenie ma poziomą funkcję strippingu, produkty są wygodnie układane na materacu.
 4. Nie wszystkie parowce nadają się do pielęgnacji produktów futrzarskich. Jeśli instrukcja nie zawiera informacji na ten temat, możesz spróbować odświeżyć futro lub kożuch, zaczynając od słabo widocznego obszaru. Żelazko powinno znajdować się w odległości 5-10 cm od produktu.
 5. Kurtki puchowe najlepiej wyprasować w nieco mokrym stanie. Para pomoże pęknąć włóknom wypełniającym.

Parowiec do ubrań to urządzenie gospodarstwa domowego, które ułatwia opiekę nad ubraniami i tekstyliami domowymi. Z jego pomocą możesz uporządkować rzeczy z delikatnych i gęstych tkanin, odświeżyć miękkie meble i gładkie zasłony. Ale parowiec nie jest w stanie całkowicie wymienić żelazka, z wyjątkiem niektórych modeli z możliwością pracy poziomej.

Ocena najlepszych parowarów na ubrania 2016 - 2017: lista z cenami

Parowiec to niezbędne urządzenie, kupując je, musisz podać, do jakich celów będzie on używany. Jeśli nie ma żelaza, parowiec stanie się asystentem w prasowaniu. Możesz zaliczać się do najpopularniejszych modeli, zgodnie z latami.

Parowiec do oceny odzieży z najlepszych lat 2016-2017:

Prawidłowy wybór parowca

Wszystkie parowce są podzielone na:

Poręczne są bardzo wygodne, zajmują dużo mniej miejsca, ale mają swoje wady, mają małą pojemność. Pracuj ostrożnie, aby nie świecić mocno. Są przeznaczone do niewielkiej ilości ubrań.

Parowniki podłogowe mają duże wymiary, duży zbiornik na wodę, dużą wydajność, mogą być używane przez długi czas. Również w stanie poradzić sobie z dużą ilością ubrań.

Istnieją również inne cechy parowca:

 1. Tryby gotowania na parze. Istnieją modele z jednym lub więcej trybami gotowania na parze. Ale większość ludzi używa jednego stałego reżimu.
 2. Pojemność komory na wodę. Długość pracy zależy od objętości wody. Duża ilość wody jest używana w parowcach podłogowych.
 3. Zużycie energii. Główną cechą parowców jest moc, która często skupia się na zakupie. Modele ręczne mają moc do 100 watów, działają przez 20 minut. Od 1000 W do 2000 uważane są za potężne modele. Jeśli moc jest większa niż 2000 W, jest to już profesjonalny model.
 4. Rodzaj i jakość wody do napełniania. W niektórych przypadkach istnieje specjalna funkcja, która może chronić wodę przed działaniem kamienia. W innych, nie takiej funkcji, warto lać tylko oczyszczoną i bronioną wodę.
 5. Akcesoria zawarte w paczce. Drogie modele są znacznie lepsze, struktura zawiera dużą liczbę akcesoriów: szczotkę do czyszczenia, deskę. Podłoga ma wieszaki, zaciski do strzał. Wykonane z różnych materiałów: metalu lub tworzywa sztucznego.

Steamery do ubrań zostały niedawno wydane, ale już popularne, stały się zamiennikiem żelazek.

Ręczny parowiec może:

 • klepać ubrania;
 • usuwać zanieczyszczenia;
 • dezynfekować rzeczy;
 • oczyść powierzchnię.

Główną zaletą jest to, że są w stanie poradzić sobie z ubraniami bez użycia szkodliwych substancji, które mogą wyrządzić szkodę osobie. Potrafi w ciągu kilku minut przekształcić każdą rzecz, sprawiając, że jest gładka i gładka.

Praca polega na działaniu pary, która jest w stanie wygładzić nawet niewidoczne fałdy. Ręczny parowiec jest bardzo kompaktowy, co nie zajmuje dużo miejsca w mieszkaniu, ma również koła, co ułatwia jego przesuwanie.

Parowce ręczne są dwojakiego rodzaju:

 • przeznaczone do prasowania ubrań;
 • do czyszczenia, usuwania zanieczyszczeń z mebli.

Pierwszy typ to prasowanie ubrań z wszelkich tkanin, falbanek, ruches. Możesz prasować ubrania od środka, jeśli chcesz je przybliżyć. Na odzieży po tym mogą pojawić się krople wody, które nie spowodują szkody, ale bardzo szybko znikają, nie pozostawiając plam.

Drugi rodzaj służy do czyszczenia mebli tapicerowanych. Najpierw na plamę nanosi się strumień wody, a następnie usuwa się brud za pomocą pędzla. Małe kompaktowe urządzenia bardzo szybko nagrzewają się i nie hałasują. Możesz również wlać zwykłą wodę z kranu do beczki.

Parowóz drogowy jest bardzo zwarty, można go zabrać ze sobą podczas długich podróży, podróży służbowych. Ręczny ma moc 900 watów, czas pracy nie przekracza pół godziny, a mocniejszy jest w stanie pracować bez przerwy przez maksymalnie 2 godziny.

W domu używają nie tylko parowce, ale także outdoor.

Mają prawie tę samą zasadę działania, ale istnieją różnice:

Są używane do użytku profesjonalnego, w biurach, pracowniach. W domu zrobią parowniki podłogowe o niższej mocy. W drogich modelach w przedziałach wodnych zainstalowane są filtry wody. W nich woda może być wylana nieoczyszczona.

Zalety i wady prasowania

Podobnie jak wiele urządzeń elektrycznych, domowy parowiec ma swoje wady i zalety.

Główne zalety to:

 • Zdolność do przetwarzania różnych tkanin bez ich uszkadzania;
 • pracować w pozycji pionowej;
 • nie wymaga deski do prasowania;
 • są dodatkowe funkcje czyszczenia i dezynfekcji;
 • duża pojemność dla wody.

Ale urządzenie ma swoje wady: z małą mocą nie radzi sobie z mocno zmiętymi przedmiotami, nie może pracować w kierunku poziomym, nie można robić strzałek, zagnieceń na ubraniach.

Aby prawidłowo używać pionowego parowca, a także dla bezpieczeństwa, obowiązują następujące zasady:

 1. Używaj tylko zgodnie z zaleceniami.
 2. Nie pozostawiaj urządzenia podłączonego do gniazdka.
 3. Nie możesz się naprawić.
 4. Uważaj, że przewód nie znajduje się w wodzie lub na gorącej powierzchni.
 5. Nie pozwól, aby para na człowieka.
 6. Nie pozwalaj dzieciom bawić się gorącym urządzeniem.
 7. Zachowaj ostrożność podczas pracy z gorącym parownikiem, aby uniknąć oparzeń.

Jeśli zostanie właściwie użyty, będzie służyć jako asystent w domu. Teraz możesz zamówić stacjonarny parowiec, generator pary, bez wychodzenia z domu, w Internecie. Zdjęcia i ceny można również zobaczyć na dowolnej stronie i negocjować telefonicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 17 = 25