Podłogi są skrzypiące

Podłogi są skrzypiące

Co jeśli skrzypią podłogi? Wyeliminuj zarysowania bez parsowania płyt

W wielu starych domach podłoga składa się z desek przybitych do kłód. Z czasem taka podłoga zaczyna się rozmazać i trzeszczeć. Często można pozbyć się paskudnego pisku bez parsowania płyt.

Zobaczmy, dlaczego skrzypienie podłóg?

Aby to zrobić, musisz zrozumieć, w jaki sposób struktura podłogi jest ułożona w Twoim mieszkaniu. Popularne wzory są dwojakiego rodzaju.

 • Pierwszy - składa się z deski podłogowej, układanej na kłodach o wysokości około 40 cm, deski mocuje się za pomocą gwoździ.
 • Drugi - na opóźnieniach jest górna warstwa arkuszy z płyty wiórowej / sklejki.

Lagi są prętami o grubości około 4 centymetrów, które są ułożone poziomo i służą jako podstawa do skórowania. Nie są w żaden sposób przymocowane do podstawy, są przytrzymywane przez przyklejenie do skóry. Logi tworzą oderwanie technologiczne od betonu, które pozwala podłodze oddychać i ją ogrzewać.

Ponieważ poszycie jest przybijane do belek za pomocą konwencjonalnych gwoździ, w końcu stają się luźne. Deski zaczynają zwisać i skrzypią podczas chodzenia. Same opóźnienia mogą również rozluźnić się i chodzić z oszałamiającą.

Możesz usunąć skrzypienie drewnianych podłóg na własną rękę i bez wielkich wydatków.

Najtańszym i najskuteczniejszym sposobem jest przewijanie za pomocą wkrętów samogwintujących. W tym celu nie trzeba demontować podłogi. Stare paznokcie będą musiały być powielane za pomocą mocnych śrub. Piszczy w większości znikną, jeśli kłody są w dobrym stanie, nie pękają i nie ruszają się.

Radykalnym sposobem jest zastąpienie płci. Jest to droga opcja, ponieważ będziesz musiał zmienić podłogę w całym mieszkaniu, ale wszystko będzie bezpieczne i przez długi czas. Wybór zależy od Twojego budżetu i preferencji: stwórz nową podłogę na lamach lub wymień tylko deskę podłogową, wyrób suchy, półwytrawny lub mokry. Jastrych nieznacznie zwiększy wysokość sufitu i konieczne będzie zmienienie wszystkich drzwi. Ale na jastrychu można łatwo umieścić płytki, granit, zainstalować ogrzewanie. Jeśli chcesz wykonać jastrych i utrzymać aktualny poziom podłogi, brakująca grubość jest kompensowana warstwą rozszerzonej gliny lub ekstrudowanej pianki polistyrenowej, która zapewni dodatkową izolację cieplną i akustyczną. Na urządzeniu sprzęgacza należy określić, jakie stałe obciążenie płyt nakładających się na dom utrzymuje; w starych domach jest to minimum 150 kg na metr kwadratowy. m.

Nie będziemy opisywać procesu zastępowania seksu, ale powiemy Ci, jak naprawić skrzypienie, nawet bez usuwania desek.

 1. Określ, w jakiej odległości leżą deski podłogowe z betonowych płyt. W tym celu wywierć otwór i zmierz głębokość za pomocą drutu.
 2. Kup wkręty dla drzewa o wymaganej długości, aby miały one kapelusz i nie wystają.
 3. Znajdź miejsca, w których leży lag. Można je znaleźć za pomocą gwoździ w podłodze - idą wzdłuż nich rzędami. Jeśli paznokcie nie są widoczne, należy rozebrać cokół i popatrzeć przez szczeliny wzdłuż ściany wzdłuż ściany, a odległość między nimi wynosi około 1 centymetra.
 4. Wywiercić otwór o 1-2 mm mniejszy niż średnica śruby.
 5. Wkręć śruby za pomocą śrubokręta do ogranicznika, lekko zatapiając kapelusz.
 6. Powtórz to z każdą płytką, przykręcając ją do wszystkich opóźnień.
 7. Jest jeszcze jedna opcja - dokręcenie śrub o tej samej długości, co odległość do betonu. Wstępnie konieczne jest stępienie końcówki, aby nie zniszczyć betonu z czasem. W tym przypadku będą służyć jako dodatkowe wsparcie i nie pozwolą, aby płyty się wygięły. Ta metoda pomaga również w miejscach, w których przewijanie nie usuwa zadrapania (na przykład pęknięcia w czasie opóźnienia).

Opóźnienia montażu do podłoża betonowego są niepożądane, co zmniejszy izolację akustyczną.

Wideo na temat eliminacji skrzypienia drewnianych podłóg w Chruszczow:

Czasami powodem skrzypienia jest tarcie między deskami. Ten problem można rozwiązać, wykonując drewniane kliny między nimi.

Teraz, gdy wyeliminowaliśmy skrzypienie w mieszkaniu, podłoga musi zostać wyrównana przed ułożeniem nowej wykładziny. Najlepiej zrobić to w 2 warstwach ze sklejki z przesuniętymi spoinami. Każdy arkusz jest przykręcany do deski podłogowej w odstępach co 15 cm.

Przykład przygotowania drewnianej podłogi do układania laminatu). Po naprawie podłogi tego artykułu zajęło to 4 lata i nie pojawił się ani jeden pisk.

Czy można położyć laminat na ciepłej podłodze i czy jest to szkodliwe? Czy mogę go użyć do ogrzewania bez grzejników? Technologia właściwego układania, wybór podłoża.

RemBoo »Instalacja i naprawa podłogi w mieszkaniu» Co zrobić, jeśli podłoga skrzypi? Wyeliminuj zarysowania bez parsowania płyt

Jeśli skrzypi drewniana podłoga - co robić i jak być

Wszyscy ci, którzy żyją w starych prywatnych domach, często w czasie, doświadczają tego samego problemu - drewniana skrzypnie podłoga - co robić w tym przypadku zostanie opisane w tym artykule. Pozytywną rzeczą w tym przypadku jest to, że całą pracę można wykonać samemu.

Możliwe przyczyny skrzypienia

Jeśli opóźnienia są skrzypiące, możliwe są następujące przyczyny:

 • Źle naprawione tablice. Fakt ten jest najczęściej przyczyną pisków. Jak usunąć skrzypienie płci w tym przypadku, pytasz. Po prostu trzeba naprawić płyty bardziej niezawodnie iw tym celu najlepiej stosować samogwintujące śruby. W przeciwieństwie do paznokci, po pewnym czasie nie znikną.
 • Luźne lub nieprawidłowo zainstalowane podkładki podszewkowe. Z czasem skrzypi podłogę w mieszkaniu, ponieważ kłody nie są tak stabilne i objawia się to podczas chodzenia.
 • Edukacja między zarządami. Dzieje się tak, jeśli podczas procesu układania niewystarczająco osuszone drewno zostało użyte jako surowiec lub może wyschnąć po zmianie sezonu. W tym przypadku deski zaczynają się ocierać o siebie, czemu towarzyszy nieprzyjemny dźwięk.
 • Układanie bez obserwowania szczeliny między deskami a ścianą. W tym przypadku pojawiają się piski, ponieważ 10 mm szczelina nie jest pozostawiona ze ściany, tak że płyta może swobodnie rozszerzać się podczas zmiany mikroklimatu. W wyniku tego płyty puchną lub pęcznieją - ściana wydaje się trzeszczeć w miejscu kontaktu z nimi.

Naturalnie, skrzypienie może powstać w przypadku połączenia niektórych z tych czynników. Aby zrozumieć, jak usunąć skrzypienie drewnianej podłogi, musisz zrozumieć jej naturę. Często wystarcza prosta kontrola, ale czasami może być konieczne usunięcie pary desek, aby określić, w jakim stanie są opóźnienia.

Teraz musimy zrozumieć, co zrobić, aby podłogi nie skrzypiały, jeśli są wykonane ze sklejki. Dodatkowa przyczyna, która powoduje skrzypienie, może służyć jako tarcie między arkuszami. Ponieważ instalacja powłoki z arkuszy odbywa się z zachowaniem szczelin, które wkrótce pokryte są kitem, w związku z tym powstają takie efekty uboczne.

Warto porozmawiać o tym, jak usunąć skrzypienie drewnianej podłogi w mieszkaniu. Poniższe wskazówki pomogą wszystkim z 90% szansą na pozbycie się pisków w podłodze. W takim przypadku wystarczy zabezpieczyć łączniki. Przeczytaj także: "Jak wyeliminować zarysowanie parkietu - sprawdzone metody".

W dawnych czasach prawdopodobnie nie było takich desek, które nie byłyby przymocowane do podłogi za pomocą gwoździ. Takie podłogi są do dziś, a wiele z nich nie zostało naprawionych od ponad dekady. Można założyć, że większość gwoździ uległa poluzowaniu i trzeba je zastąpić nowoczesnym skutecznym łącznikiem w postaci wkrętów samogwintujących.

Kolejność przewijania piętra:

 • Początkowo musisz znać grubość dziennika. Można tego dokonać, wykonując otwór w podłodze i mierząc kawałek do dołu. Możesz przejść w inny sposób - usunąć jedną deskę podłogową. Wkręty samogwintujące powinny być o 1,5 cm krótsze niż całkowita długość podłogi i płyty z bali.

Jeśli zdecydujesz się użyć śrubokrętu zamiast wiertarki elektrycznej, powinna ona być wystarczająco mocna i mieć pojemną baterię, w przeciwnym razie proces naprawy będzie znacznie opóźniony.

 • Jeśli śrubokręt nie poradzi sobie z przykręceniem śrub, możesz wywiercić dla nich otwory przed montażem. Stare paznokcie nie muszą być usuwane, jeśli nie przeszkadzają.
 • Lagi, z reguły, znajdują się w odległości 600 mm między sobą. Aby dowiedzieć się, ile śrub musisz zakupić, musisz pomnożyć liczbę dzienników przez liczbę umieszczonych na nich desek.
 • Poza tym wszystko jest banalne - konieczne jest ścisłe przymocowanie wszystkich desek, dlatego czapki powinny być pod potem. Jeśli gdzieś wciąż są skrzypnięcia, to te miejsca muszą zostać odnotowane, aby później je naprawić.
 • Następnie powierzchnię wyrównuje się sklejką. Mocuje się go również do podłogi za pomocą śrub w krokach co 150-200 mm. Jeśli rzadziej będą je wkręcać, mogą się bawić.

Jeżeli między deskami są szczeliny, przez które szczeliny się trzeszczą, a co nie, w tym przypadku mocuje się je za pomocą klinów z drewna.

Sekwencja operacji:

 • Zeskrob drewniane kliny z drzewa, ustalajc odpowiedni rozmiar;
 • przykryj je klejem i włóż do szczeliny, kliny powinny siedzieć ciasno;
 • Po wyschnięciu kleju, nadmiar części klinów można ciąć równo z podstawą.

Wadą tego sposobu jest to, że szyna musi być dostosowywana za każdym razem do wielkości gniazd, i to jest bardzo długie.

Łatwiej jest użyć sznurka zamiast szyny:

 • Będziesz musiał kupić pleciony sznur na bazie syntetycznej. Ponadto jest impregnowany klejem stolarskim lub klejem PVA, a za pomocą rdzenia lub przebijaka, sznur jest prowadzony między płytami o około połowę ich grubości.
 • Górna część szczelin wypełniona jest domowym kitem, który zawiera trociny i klej PVA. Powinien mieć konsystencję pasty.
 • Szpachlówkę należy nakładać z niewielkim nadmiarem, aby po wyschnięciu nadmiar mógł zostać odcięty od poziomu podłogi głównej.

Przywrócenie konwencjonalnych desek podłogowych

Nie wszyscy wiedzą, co zrobić, jeśli podłoga skrzypi w mieszkaniu, w przypadku, gdy do wykonania takiej podłogi użyto prostej deski.

Trzeszczenie pojawia się, ponieważ deski podłogowe zaczynają się zapinać podczas ładowania, ponieważ pobliskie deski nie mogą ich utrzymać.

Co zrobić, aby drewniane podłogi nie skrzypiały w tym przypadku, to przymocować deski jeden do drugiego.

Potrzeba długiego wiertła, drewnianych kołków i takiej sekwencji działań:

 • Zrób otwór w desce pod kątem ostrym, aby dotarł do następnej planszy.
 • Przykryj kołek klejem PVA i uderz go w wywiercony otwór. Musi gdzieś dotrzeć do każdej planszy o 50%.
 • Drugi otwór należy wykonać w drugim kierunku na pobliskiej planszy po 200-300 mm. Dzięki temu kołki będą wspierać płyty przez analogię z kołkami.

W przypadku zmian temperatury należy zapewnić prześwit 10 mm wzdłuż całego obwodu. Jeśli usunięto listwy i znalazłem pod nimi kliny, należy je bez problemu usunąć. Jeśli w ogóle nie ma luki, musisz usunąć deski ekstremalne i je skrócić, a następnie przywrócić je.

Jeśli po sprawdzeniu okazało się, że dzienniki nie zostały poprawnie zainstalowane, w takich przypadkach często muszą ponownie postawić podłogę, niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie, czy prywatny dom. Są chwile, kiedy problem pojawia się w określonym miejscu, łatwiej jest go rozwiązać - wystarczy usunąć część skóry i wymienić podszewkę pod opóźnieniami lub na nich.

Należy zauważyć, że kłody nie powinny być przymocowane do podstawy, w związku z czym pogarsza się izolacyjność akustyczna podłogi.

Grubość desek i szczelin między opóźnieniami

Jeśli drewniana podłoga w mieszkaniu skrzypi, a co jeśli zdarzy się to podczas poruszania się po niej? Dzieje się tak, gdy deska jest zbyt cienka lub odległość między opóźnieniami jest niewystarczająca.

Konieczne jest usunięcie wymiarów podłogi problemu i porównanie ich z wymaganymi wskaźnikami. Jeśli różnica jest bardzo duża, należy przebudować podłogę, zapewniając jej pośrednie deski, aby zapewnić wystarczającą wytrzymałość konstrukcji.

Problem można częściowo rozwiązać, dodając dodatkowe wsparcie między opóźnieniami, ale musisz zrozumieć, że to wyjście jest tymczasowe.

Będziesz musiał wykonać następujące czynności:

 • Będziesz potrzebował dużych śrub samogwintujących, aby zapewnić niezawodne mocowanie desek.
 • Długość śrub nie powinna być mniejsza niż odległość od górnej krawędzi deski do jastrychu betonowego.
 • Wykonaj otwór o średnicy tuż pod śrubą. Nadmierna długość śruby musi zostać odcięta.
 • Wkręty należy wkręcać, aż osiągną betonową podstawę.
 • Wkręty samogwintujące powinny być przycięte tak, aby nie były ostre, w przeciwnym razie szybko popsują betonowy podkład i przestaną podtrzymywać płyty odchylające.

Warto pamiętać, że układanie wykładziny nad skrzypiącą podłogą nie uratuje sytuacji, natarczywe dźwięki nie znikną nigdzie. W każdym razie konieczne będzie podjęcie środków w celu przywrócenia seksu, lepiej zrobić to z góry.

Co zrobić, jeśli drewniana podłoga

Być może nie znaleźć silniejszego bodźca niż skrzypiąca drewniana podłoga. Szczególnie denerwujące, jeśli takie zjawisko wyprzedzi najemców wkrótce po poważnych remontach i muszą oderwać wykończenie. Dziś powiemy Ci, co zrobić, jeśli skrzypią drewniane podłogi i jak tego uniknąć w przyszłości.

W rzeczywistości ostateczna przyczyna skrzypienia podłogi jest tylko jedna - tarcie między dwie słabo ustalone części. Ale typowe miejsca, w których to zjawisko można zaobserwować, drewniana podłoga trzy.

W najprostszym przypadku podłoga skrzypi z powodu tarcia między sąsiednimi deskami podłogowymi: jeden z nich zgina pod obciążeniem i zadrapania sąsiedniego. Takie skrzypienie ma charakterystyczny suchy dźwięk i jest łatwo wykrywane, gdy deski podłogowe są naciskane kolejno.

Bardziej charakterystyczny skrzyp z cienkim piskiem powstaje w wyniku osłabienia przyczepiania się gwoździ do opóźnień przy gwoździach. Zardzewiały metal wewnątrz suchego drzewa tworzy bardzo nieprzyjemny szlif i dużo trudniej jest określić miejsce pochodzenia, ponieważ główki gwoździ są zwykle ukryte pod kilkoma warstwami farby.

Trzecim i najrzadszym typem skrzypienia są rozluźnione połączenia kłód złożonych i mosty między nimi. Wygląd tego skrzypienia jest charakterystyczny dla domów o konstrukcji szkieletowej i wielopiętrowych o złożonym układzie drewnianych podłóg. Dźwięk podłogi podczas chodzenia w takich przypadkach jest stłumiony i trzeszczący.

Jeśli drewniana podłoga jest wybrukowana płytą do układania ścianek, do malowania lub lakierowania, nie będzie wymagała skubania. Skrzypienie między deskami podłogowymi może być całkowicie usunięte z powierzchni, plus jest okazja, aby przywrócić drewnianą podłogę, wygładzić nierówność szpachli i wznowić lakierowanie.

Jeśli źródłem skrzypienia jest system kłód, konieczne będą bardziej rozległe prace remontowe. Największa trudność polega na lokalizacji połączenia, które jest prawie niemożliwe do zrobienia na ślepo. Dlatego nie można uniknąć uszkodzenia podłogi z desek.

Skrobiące końce desek podłogowych mogą być zsunięte razem, w ten sposób koncentrując tarcie w kilku miejscach i unikając efektu sznurka. Używaj w tym celu zwykłych zrębków lub klocków o grubości od 0,5 do 3 mm i szerokości do 30-35 mm.

Ta metoda jest dobra do usuwania zadrapań w starych podłogach z litej płyty, gdzie w wyniku skurczu i odkształcenia pojawiły się szczeliny o nierównej grubości. W najszerszym miejscu skrzypiącego złącza pierwszy klin jest zaciśnięty, następnie dodaje się kilka więcej z wcięciem 50-80 cm. Aby ułatwić przybycie klina, można poszerzyć połączenie dłuta, uderzając nim o 3-5 mm.

Rasklinovka - dość skrupulatny proces, ale jest to prawie jedyna metoda miejscowej naprawy skrzypiącej podłogi bez przeciągnięcia. Po zagęszczeniu desek, konieczne jest uszczelnienie pęknięć kitem, w najprostszym przypadku zastosuje się mieszaninę PVA i drobnego trocin.

Przyczyną pojawienia się skrzypienia na końcach i zapięciach desek może być niewystarczająca ścisła kompresja podłogi do opóźnień. Jest to typowa choroba drewnianej podłogi: przez kilka cykli skurczu gwoździe mogą się rozluźnić i cała podłoga staje się rozluźniona.

Istotą wzmocnienia podłogi jest przywrócenie gęstości tłoczenia płyt za pomocą śrub, które z czasem nie tracą na nacisku. Połów jest taki, że ściskając wypaczoną deskę w jednym miejscu, możesz poluzować zapięcie w innych punktach, więc będzie słuszne wzmocnienie całej podłogi na raz.

Inną subtelnością jest konieczność wiercenia desek przed przykręceniem śrub, aby uniknąć w nich sprzężenia nici. Metoda jest idealna do eliminacji skrzypienia w podłodze ciągnącej. Powłoki wykończeniowe można również wzmocnić za pomocą śrub, ale ślady czapek należy zamaskować kitem, który ponadto musi być dopasowany do drewna, gdy podłogi są otwierane lakierem.

Największą trudnością jest określenie położenia opóźnienia, jeśli ukryte są ślady zabezpieczenia podłogi. Spośród wszystkich metod można wyróżnić dwa najbardziej skuteczne: wiercenie z kontrolą wyjścia wiertła w celu określenia wysokości instalacji kłód i zniszczenia skrajnych desek.

Remont podłogi drewnianej jest jedynym sposobem na wyeliminowanie zadrapania z gwarancją, która nie wymaga żadnych znaczących inwestycji pieniężnych. A z piskliwymi opóźnieniami praktycznie nie ma alternatywy dla tej metody.

Chodzi o to, aby konsekwentnie rozrywać i mocować deski w miejscu, bez zmiany ich kolejności, aby uzyskać bardziej gęste dopasowanie. Najpierw usuń 3-5 tablic z jednej krawędzi, następnie z dobrym dodatkowym światłem dokonaj oceny wizualnej przestrzeni pod podłogą, bezpieczeństwa kłody, obecności szkodliwych substancji organicznych.

Podczas sortowania, napraw pierwszą deskę i oderwij ją po sprawdzeniu i naprawieniu każdej kolejnej. Wszystkie deski są sprawdzane pod kątem gnicia i uszkodzenia przez szkodniki, niewłaściwe są zamieniane na nowe o tej samej grubości, regulując końce za pomocą strugarki do ciasnego łączenia.

Aby uniknąć skrzypienia między deskami podłogowymi w przyszłości, możesz je zwabiać na drewnianych kołkach i mocno je ciągnąć za pomocą gniazda samochodowego. Jeśli nie ma potrzeby ukrytego mocowania, zaleca się stosowanie wkrętów samogwintujących - po dwa dla każdego mocowania mocującego.

Niezbyt budżetowy, ale bardzo skuteczny sposób na pozbycie się szorstkiego seksu od skrzypienia - sklejki na nim z często przyciągającymi śrubami mocującymi. Grubość podłogi musi wynosić co najmniej 12 mm, mocowanie wykonuje się na każdej desce w dwóch rzędach w kolejności schodkowej nie dalej niż 30-35 mm od krawędzi.

Oprócz samogwintowania, mieszanina trocin lub okruchów mineralnych z kleju-bustilate pomoże osiągnąć dobrą przyczepność. Ważne jest, aby arkusze podłóg były tak wykonane, aby połączenia między nimi nie przyczyniały się do odchylania desek w przyszłości. Idealnie należy podzielić dodatkową podłogę na dwie warstwy o grubości 6-8 mm, mocując je razem kleistą mieszaniną i starannie rozważyć schemat ubierania stawów.

Metoda charakteryzuje się wysoką złożonością technologiczną. Oprócz jakości dokręcania śrub i prawidłowego ułożenia arkuszy, należy pamiętać o układzie desek, aby każdy z nich był wzmocniony i przyciągnięty. Aby to zrobić, ściany są oznaczone przez ryzyko lokalizacji stawów, przez które nić jest ciągnięta lub linie są bite przez sznur farbiarski.

Istnieje również wiele "ludowych" sposobów na pozbycie się skrzypienia między deskami podłogowymi lub w miejscach, w których są one zamocowane. Wbrew powszechnemu przekonaniu, wstawianie pęknięć między płytami mieszanki klejowej nie daje efektu co najmniej długotrwałego.

Lepiej ogrzać połączenie jakościowo za pomocą suszarki do włosów z konstrukcją i wlać do niego stopioną parafinę lub stearynę. W podobny sposób stosuje się metodę impregnowania płyt wazeliną lub olejem roślinnym. Po prostu nie używaj olejów silnikowych i silnikowych, są one nieszkodliwe dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

42 − = 33