Podłoga drewniana Screech w mieszkaniu, co robić

Podłoga drewniana Screech w mieszkaniu, co robić

Jeśli skrzypi drewniana podłoga - co robić i jak być

Wszyscy ci, którzy żyją w starych prywatnych domach, często z biegiem czasu, doświadczają tego samego problemu - drewniane skrzypienie podłogi - co robić w tym przypadku zostanie opisane w tym artykule. Pozytywną rzeczą w tym przypadku jest to, że całą pracę można wykonać samemu.

Możliwe przyczyny skrzypienia

Jeśli opóźnienia są skrzypiące, możliwe są następujące przyczyny:

 • Źle naprawione tablice. Fakt ten jest najczęściej przyczyną pisków. Jak usunąć skrzypienie płci w tym przypadku, pytasz. Po prostu trzeba naprawić płyty bardziej niezawodnie iw tym celu najlepiej stosować samogwintujące śruby. W przeciwieństwie do paznokci, po pewnym czasie nie znikną.
 • Luźne lub nieprawidłowo zainstalowane podkładki podszewkowe. Z czasem skrzypi podłogę w mieszkaniu, ponieważ kłody nie są tak stabilne i objawia się to podczas chodzenia.
 • Edukacja między zarządami. Dzieje się tak, jeśli podczas procesu układania niewystarczająco osuszone drewno zostało użyte jako surowiec lub może wyschnąć po zmianie sezonu. W tym przypadku deski zaczynają się ocierać o siebie, czemu towarzyszy nieprzyjemny dźwięk.
 • Układanie bez obserwowania szczeliny między deskami a ścianą. W tym przypadku pojawiają się piski, ponieważ 10 mm szczelina nie jest pozostawiona ze ściany, tak że płyta może swobodnie rozszerzać się podczas zmiany mikroklimatu. W wyniku tego płyty puchną lub pęcznieją - ściana wydaje się trzeszczeć w miejscu kontaktu z nimi.

Naturalnie, skrzypienie może powstać w przypadku połączenia niektórych z tych czynników. Aby zrozumieć, jak usunąć skrzypienie drewnianej podłogi, musisz zrozumieć jej naturę. Często wystarcza prosta kontrola, ale czasami może być konieczne usunięcie pary desek, aby określić, w jakim stanie są opóźnienia.

Teraz musimy zrozumieć, co zrobić, aby podłogi nie skrzypiały, jeśli są wykonane ze sklejki. Dodatkowa przyczyna, która powoduje skrzypienie, może służyć jako tarcie między arkuszami. Ponieważ instalacja powłoki z arkuszy odbywa się z zachowaniem szczelin, które wkrótce pokryte są kitem, w związku z tym powstają takie efekty uboczne.

Warto porozmawiać o tym, jak usunąć skrzypienie drewnianej podłogi w mieszkaniu. Poniższe wskazówki pomogą wszystkim z 90% szansą na pozbycie się pisków w podłodze. W takim przypadku wystarczy zabezpieczyć łączniki. Przeczytaj także: "Jak wyeliminować zarysowanie parkietu - sprawdzone metody".

W dawnych czasach prawdopodobnie nie było takich desek, które nie byłyby przymocowane do podłogi za pomocą gwoździ. Takie podłogi są do dziś, a wiele z nich nie zostało naprawionych od ponad dekady. Można założyć, że większość gwoździ uległa poluzowaniu i trzeba je zastąpić nowoczesnym skutecznym łącznikiem w postaci wkrętów samogwintujących.

Kolejność przewijania piętra:

 • Początkowo musisz znać grubość dziennika. Można to zrobić, wykonując otwór w podłodze i mierząc kawałek do dołu. Możesz przejść w inny sposób - usunąć jedną deskę podłogową. Wkręty samogwintujące powinny być o 1,5 cm krótsze niż całkowita długość podłogi i płyty z bali.

Jeśli zdecydujesz się użyć śrubokrętu zamiast wiertarki elektrycznej, powinna ona być wystarczająco mocna i mieć pojemną baterię, w przeciwnym razie proces naprawy będzie znacznie opóźniony.

 • Jeśli śrubokręt nie poradzi sobie z przykręceniem śrub, możesz wywiercić dla nich otwory przed montażem. Stare paznokcie nie muszą być usuwane, jeśli nie przeszkadzają.
 • Lagi, z reguły, znajdują się w odległości 600 mm między sobą. Aby zrozumieć, ile śrub musisz zakupić, musisz pomnożyć liczbę dzienników przez liczbę umieszczonych na nich desek.
 • Poza tym wszystko jest banalne - konieczne jest ścisłe przymocowanie wszystkich desek, dlatego czapki powinny być pod potem. Jeśli gdzieś wciąż są skrzypnięcia, to te miejsca muszą zostać odnotowane, aby później je naprawić.
 • Następnie powierzchnię wyrównuje się sklejką. Mocuje się go również do podłogi za pomocą śrub w krokach co 150-200 mm. Jeśli rzadziej będą je wkręcać, mogą się bawić.

Jeżeli między deskami są szczeliny, przez które szczeliny się trzeszczą, a co nie, w tym przypadku mocuje się je za pomocą klinów z drewna.

Sekwencja operacji:

 • Zeskrob drewniane kliny z drzewa, ustalajc odpowiedni rozmiar;
 • przykryj je klejem i włóż do szczeliny, kliny powinny siedzieć ciasno;
 • Po wyschnięciu kleju, nadmiar części klinów można ciąć równo z podstawą.

Wadą tego sposobu jest to, że szyna musi być dostosowywana za każdym razem do wielkości gniazd, i to jest bardzo długie.

Łatwiej jest użyć sznurka zamiast szyny:

 • Będziesz musiał kupić pleciony sznur na bazie syntetycznej. Ponadto jest impregnowany klejem stolarskim lub klejem PVA, a za pomocą rdzenia lub przebijaka, sznur jest prowadzony między płytami o około połowę ich grubości.
 • Górna część szczelin wypełniona jest domowym kitem, który zawiera trociny i klej PVA. Powinien mieć konsystencję pasty.
 • Szpachlówkę należy nakładać z niewielkim nadmiarem, aby po wysuszeniu jej nadmiar mógł zostać obcięty z poziomu podłogi głównej.

Przywrócenie konwencjonalnych desek podłogowych

Nie wszyscy wiedzą, co zrobić, jeśli podłoga skrzypi w mieszkaniu, w przypadku, gdy do wykonania takiej podłogi użyto prostej deski.

Trzeszczenie pojawia się, ponieważ deski podłogowe zaczynają się zapinać podczas ładowania, ponieważ pobliskie deski nie mogą ich utrzymać.

Co zrobić, aby drewniane podłogi nie skrzypiały w tym przypadku, to przymocować deski jeden do drugiego.

Potrzeba długiego wiertła, drewnianych kołków i takiej sekwencji działań:

 • Zrób otwór w desce pod kątem ostrym, aby dotarł do następnej planszy.
 • Przykryj kołek klejem PVA i uderz go w wywiercony otwór. Musi gdzieś dotrzeć do każdej planszy o 50%.
 • Drugi otwór należy wykonać w drugim kierunku na pobliskiej planszy po 200-300 mm. Dzięki temu kołki będą wspierać płyty przez analogię z kołkami.

W przypadku zmian temperatury należy zapewnić prześwit 10 mm wzdłuż całego obwodu. Jeśli usunięto listwy i znalazłem pod nimi kliny, należy je bez problemu usunąć. Jeśli w ogóle nie ma luki, musisz usunąć deski ekstremalne i je skrócić, a następnie przywrócić je.

Jeśli po sprawdzeniu okazało się, że dzienniki nie zostały poprawnie zainstalowane, w takich przypadkach często muszą ponownie postawić podłogę, niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie, czy prywatny dom. Są chwile, kiedy problem pojawia się w określonym miejscu, łatwiej jest go rozwiązać - wystarczy usunąć część skóry i wymienić podszewkę pod opóźnieniami lub na nich.

Należy zauważyć, że kłody nie powinny być przymocowane do podstawy, w związku z czym pogarsza się izolacyjność akustyczna podłogi.

Grubość desek i szczelin między opóźnieniami

Jeśli drewniana podłoga w mieszkaniu skrzypi, a co jeśli zdarzy się to podczas poruszania się po niej? Dzieje się tak, gdy deska jest zbyt cienka lub odległość między opóźnieniami jest niewystarczająca.

Konieczne jest usunięcie wymiarów podłogi problemu i porównanie ich z wymaganymi wskaźnikami. Jeśli różnica jest bardzo duża, należy przebudować podłogę, zapewniając jej pośrednie deski, aby zapewnić wystarczającą wytrzymałość konstrukcji.

Problem można częściowo rozwiązać, dodając dodatkowe wsparcie między opóźnieniami, ale musisz zrozumieć, że to wyjście jest tymczasowe.

Będziesz musiał wykonać następujące czynności:

 • Będziesz potrzebował dużych śrub samogwintujących, aby zapewnić niezawodne mocowanie desek.
 • Długość śrub nie powinna być mniejsza niż odległość od górnej krawędzi deski do jastrychu betonowego.
 • Wykonaj otwór o średnicy tuż pod śrubą. Nadmierna długość śruby musi zostać odcięta.
 • Wkręty należy wkręcać, aż osiągną betonową podstawę.
 • Wkręty samogwintujące powinny być przycięte tak, aby nie były ostre, w przeciwnym razie szybko popsują betonowy podkład i przestaną podtrzymywać płyty odchylające.

Warto pamiętać, że układanie wykładziny nad skrzypiącą podłogą nie uratuje sytuacji, natarczywe dźwięki nie znikną nigdzie. W każdym razie konieczne będzie podjęcie środków w celu przywrócenia seksu, lepiej zrobić to z góry.

Co zrobić, gdy skrzypią podłogi: przydatne wskazówki

Trzeszczenie podłóg jest uciążliwe, na które narażone są nawet najnowocześniejsze rodzaje powłok. A co, jeśli podłoga skrzypi w mieszkaniu? Jak rozwiązać ten problem? Czy istnieje potrzeba demontażu desek? Możesz dowiedzieć się wszystkiego, czytając artykuł do końca.

Możliwe przyczyny skrzypienia

Przed przystąpieniem do naprawy warto zrozumieć, dlaczego wykładzina zaczęła wydawać dźwięki. Wiedza ta nie tylko pomaga wybrać właściwą drogę rekonstrukcji, ale także pozwala uniknąć pojawienia się problemu w przyszłości.

Niektórzy, zadając pytanie o pisk, podkreślają rodzaj pokoju. Na przykład: "A co, jeśli podłogi skrzypią w Chruszczow?". Warto tutaj zauważyć, że rok budowy budynku i jego typ są zupełnie nieistotne. Wszystkie powody są zredukowane do samego pokrycia i są następujące:

 • W przypadku podłóg materiał nie był najwyższej jakości. Niewłaściwe przetwarzanie płyty podczas produkcji może prowadzić do tego, że z biegiem czasu materiał ulega odkształceniu, a to z kolei prowadzi do zmiany odległości między częściami podłogi. Wszystko to wywołuje charakterystyczny pisk.
 • Nadmierna wilgotność w pomieszczeniu, powodująca wzdęcia z desek i ich odkształcenia.
 • Suszenie kłód - specjalne prowadnice, na których układane są deski.
 • Szczelina między ścianą a podłogą nie została pozostawiona podczas instalacji.
 • W przypadku desek użyto płyt mniejszych niż 40 mm.
 • Odkształcenie w miejscach mocowania podłogi za pomocą gwoździ, w wyniku czego nie utrzymują już prawidłowo desek podłogowych.

Niewątpliwie możesz wymienić stare podłogi na nowe. Ale ta opcja jest zbyt czasochłonna i kosztowna finansowo. W związku z tym bardziej racjonalne byłoby rozwiązanie problemu w inny sposób - bez jego analizy. Co jeśli skrzypią drewniane podłogi?

 • Świeca. Prosty i demokratyczny sposób sugerujący ścieranie ściegów zwykłą świecą. Ta opcja jest idealna dla laminatu, ale może pracować na innych powłokach.
 • Nagel. Zakłada zastosowanie drewnianych gwoździ, które powinny być młotkowane w odległości około 50 cm od siebie. Nie gwarantuje to wiecznej ciszy, ale przez pewien czas denerwujący hałas zniknie. Nagel może być stosowany zarówno na zwykłe drewniane podłogi, jak i na parkiet.
 • Cement. Może wystąpić skrzypienie, jeśli pusta przestrzeń tworzy się pod jakąś płytą. Możesz go wypełnić, jeśli ostrożnie włożysz roztwór cementu za pomocą strzykawki.
 • Montaż pianki. Aby wdrożyć tę metodę, pianka musi tylko zostać wlana między deski. Jest to bardzo szybka, ale krótkotrwała opcja, ponieważ pianka montażowa ma właściwość nadmiernego rozciągania i osiowania w czasie.
 • Metalowe kotwice. Pomysł jest dla tych, którzy mają beton jako podstawę podłogi. W tym przypadku praktycznie "ciasno"; Deski są przymocowane do podstawy zwykłymi metalowymi kotwami. Potem nie będzie już przeszkadzał ci skrzyp.
 • Sealant. Możesz także wybrać specjalny środek uszczelniający, który składa się z lakieru, farby i trocin. Jeśli wylejesz go w przestrzeń między deskami, powłoka stanie się bardziej sztywna i trwała, co oznacza, że ​​przestanie skrzypić.

 • Sklejka. Podłoga w daczy jest łatwa do naprawy, układając zwykłą sklejkę o grubości co najmniej 12 mm, a następnie przykręcając ją śrubami.
 • Wkręty samogwintujące. Jeśli przyczyną skrzypienia w rozbitych paznokciach, należy je zastąpić śrubami, które będą mocniej przytrzymywać deski z opóźnieniami, nie pozwalając im zakłócać ciszy nieprzyjemnymi dźwiękami.

Tak więc możemy wnioskować - od skrzypienia podłogi łatwo pozbyć się improwizowanych środków. Dlatego nie trzeba rozluźniać układu nerwowego, cierpiąc codziennie skrzypienie.

Drodzy czytelnicy, chętnie przyjmiemy waszą wdzięczność, a także krytykę i wszelkie uwagi. Razem tworzymy tę stronę lepiej.

Skrzypnęliśmy podłogę i nie rozbierając ich przed ułożeniem laminatu, pan powiedział, że kupimy kotwicę, trzeba było mieć ich dużo, więc mój mąż zamówił w firmie zapięcie kontynentalne.

Rozpoczynamy naprawy w całym mieszkaniu od napisania projektu, dokładnie w jaki sposób zdecydowałeś się zrobić ścianki działowe, które chcesz oczyścić, z którego pokoju zaczniesz naprawiać mieszkanie, obliczyć w przybliżeniu ilość funduszy, które będą potrzebne do naprawy każdego pokoju, zakupu narzędzi i materiałów. Aby zaoszczędzić użyteczne miejsce, należy usunąć niepotrzebne partycje, na przykład między toaletą a łazienką, lub między kuchnią a salonem (wizualnie pokój będzie wyglądał na większy i większy). Praktyka to szczególny łańcuch działań, do których musisz się przydać podczas napraw, aby wykonać je najlepiej w następującej kolejności - okna, okablowanie, fajka wodna, sufit, ściany, podłoga.

Nie zapomnij - zawsze masz możliwość wezwania pomocy ekspertów w celu przeprowadzenia naprawy mieszkania na zasadzie "pod klucz". W rezultacie otrzymasz mieszkanie całkowicie gotowe do zamieszkania.

Wskazówka 1: Co zrobić, jeśli podłoga skrzypi podłogi

 • Co zrobić, jeśli mieszkanie skrzypi podłogami
 • Jak naprawić garaż
 • Jak zrobić podłogę z drewnianej podłogi własnymi rękami
 • - samogwintujące; - Wkrętak; - Wiertarka; - drobnoziarnista skóra; - Kit; - wykładziny podłogowe.
 • Jak zrobić podłogę w mieszkaniu w 2018 roku

Wskazówka 2: Jak zachować się przy brownie

Ci, którzy wierzą w brownie, próbują zazwyczaj nawiązać kontakt z niezrozumiałą istotą. Ale ponieważ takie przekonania są coraz częściej klasyfikowane jako przestarzałe, niewiele osób wie, co zrobić w tym celu.

Na pytanie, kto jest ciastem, możesz odpowiedzieć na coś takiego: esencję energii, która jest stale w twoim domu lub mieszkaniu. Pojawienie się tego rodzaju energii bezpośrednio zależy od zachowania ludzi mieszkających w mieszkaniu. Z ciągłym nadużyciem i kłótniami w pomieszczeniach będzie odpowiednia, niezbyt dobra energia. Wręcz przeciwnie, jeśli najemcami są ludzie, którzy są spokojni, radośni, atmosfera w domu będzie bardzo korzystna.

Ludzie wyobrażają sobie sługi domu na różne sposoby - ktoś twierdzi, że widział je w postaci lekkiego zakrzepu, stworzenia o pewnej formie, ktoś tylko słyszał, a ktoś nigdy nie widział, ale w istocie brownies nie wątpi. Pytanie, w jaki sposób cajole brownie ma miejsce, gdy dany byt "źle się zachowuje" i przeszkadza żyjącym.

Kiedy wchodzisz do nowego domu dla swojej rodziny, będzie zbędne nawiązywanie dobrych relacji z mieszkającym w nim domownikem. Jeśli ta istota zdecyduje się udowodnić, że jest po niewłaściwej stronie, skrzypienie podłóg i nagle spadające naczynia na podłodze będą nieustannie psować twój nastrój, i dobrze, jeśli to po prostu.

W celu stworzenia korzystnego zaopatrzenia w energię w mieszkaniu, a tym samym w celu wypracowania dobrego stosunku do siebie, powinieneś utrzymywać dom w czystości. Czyszczenie na mokro, częste wietrzenie pomieszczeń, terminowe usuwanie śmieci i niepotrzebnych rzeczy pomoże zapewnić komfort i wygodę. Nie odkładaj naprawy systemu zaopatrzenia w wodę, zamocuj zerwane zawiasy drzwi na czas, nie ignoruj ​​rozklekotanej szafki. Staraj się nie wyjaśniać związku w podniesionym tonie - negocjuj spokojnie, szukaj kompromisów, nie oszczędzaj czasu na rozmowę z domem. Pomoże to nie gromadzić ujemnej energii w pomieszczeniach.

Aby udobruchać brownie, czasem uciekaj się do takich środków jak wystawianie uczty lub sprzętu do tego szczególnego przyjemnego miejsca. Może to być na przykład półka z figurkami, amuletami, która Twoim zdaniem może się podobać służącemu domowi. Ta opcja jest bardziej odpowiednia dla tych, którzy reprezentują brownie w postaci maleńkiego stworzenia, małego człowieka. Efektywne ćwiczenia medytacyjne, podczas których osoba dziękuje swojemu domowi za ciepło i bezpieczeństwo, za poczucie bezpieczeństwa, możliwość zapewnienia wygodnych warunków dla siebie i swojej rodziny. Esencja, zwana domem, z pewnością zapewni dobry nastrój i komfort osobom, które pamiętają, że dziękują gospodyni za jego pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

23 − 15 =