Palety kolorów dla projektantów

Palety kolorów dla projektantów

Palety kolorów dla projektantów

Co powiesz na zaprojektowanie własnego płaskiego projektu? Jedną z ważnych części tej metody, jeśli nie najważniejszą, jest paleta kolorów.

Dużo rozmawialiśmy już o płaskich wzorach. Było wiele różnych przykładów użycia tej metody. A co powiesz na opracowanie własnej wersji? Jedną z ważnych części tej metody, jeśli nie najważniejszą, jest paleta kolorów.

Płaska konstrukcja to metoda, która nie wykorzystuje żadnych dodatkowych efektów, ani najprostszych, ani też nie zawiera elementów trójwymiarowych. Takie efekty, jak cienie, skosy, wytłoczenia i gradienty nie są stosowane w płaskiej konstrukcji.

Niektórzy nazywają wygląd płaskiego wzoru prostym, choć nie zawsze tak jest. Sam wygląd jest prosty, intuicyjny i przyjazny dla użytkownika, co sprawia, że ​​staje się coraz popularniejszą opcją dla mobilnych interfejsów użytkownika, a także modną opcją projektową do projektowania stron internetowych.

Płaska konstrukcja działa w jasnych, odważnych kolorach i jeśli chodzi o paleta kolorów, najczęściej projektanci wolą używać dużej różnorodności kolorów.

Inna rzecz, która sprawia, że ​​płaska konstrukcja jest inna pod względem koloru. Projektanci używają paleta kolorów jeden po prostu odcień i dodać dwa - trzy, cztery lub więcej kolorów. Większość z tych opcji to jasne, całkowicie nasycone odcienie, które są przeciwne, takie jak szary i czarny.

Jeśli chodzi o płaską kolorystykę, wiele tradycyjnych zasad dotyczących kombinacji i dopasowań kolorów jest ignorowanych, a używane są palety obejmujące tęczę z dużą liczbą kolorów.

Wszystko, co widzimy w płaskiej kolorystyce, to połączenie tonacji i nasycenia. Projektanci mogą korzystać z wielu kolorów, które będą się wzajemnie uzupełniać, tak dalece, jak głębia kolorów jest ustawiona, czy kolor jest wynikiem kombinacji kolorów pierwotnego lub wtórnego, może ten kolor jest absolutnie z drugiej strony paleta kolorów i zawiera barwy czarnych lub białych odcieni.

Jeśli chodzi o paleta kolorów, Płaska konstrukcja jest często przesycona żywymi kolorami, w stylu retro lub monotonii. Nie oznacza to, że są to jedyne opcje, ale od dzisiaj trend ewoluuje, te opcje są obecnie najbardziej popularne.

Jasne paleta kolorów często charakteryzuje płaski wzór, ponieważ wywołuje różne uczucia. Jasne kolory działają szczególnie dobrze w porównaniu do tradycyjnych kolorów, również na ciemnym tle, tworząc kontrast i przyciągając wzrok użytkownika.

FlatUIColors.com ma dużą listę startową niektórych z najbardziej popularnych odcieni w płaskiej konstrukcji. Zaczynając od jasnego niebieskiego i zielonego zakończenia w kolorze żółtym i pomarańczowym. Witryna jest doskonałym początkiem zastosowania płaskiego projektu w projekcie, ponieważ można wybierać i pobierać bezpłatne kolory i różne kombinacje kolorów. (Osobiście lubię szary i spokojny ton).

Jeśli chcesz połączyć własne jasne kolory w płaskiej konstrukcji, wybierz prostotę i kolory, które mają ten sam odcień i nasycenie.

Żywe przykłady: Wypróbuj te kombinacje kolorów razem lub osobno w grupach, aby stworzyć bardziej płaską paletę kolorów. Każdy z tych kolorów zostanie zamontowany na białym lub czarnym tle, aby uzyskać maksymalny efekt.

Popularne kolory: niebieski, zielony i fioletowy

Kolory retro są również popularnym wyborem przy pracy z płaską konstrukcją.

Te mniej nasycone odcienie budowane są na podstawie jasności paleta kolorów, ale z dodatkiem białego, aby je bardziej wyciszyć. Paleta kolorów retro często zawiera dużo pomarańczowego i żółtego, a czasem czerwonego lub niebieskiego.

Częściej widać kolory pierwotne i wtórne używane w paletach retro podczas pracy z płaską konstrukcją, ze względu na zmiękczenie odcienia koloru.

Retro przykłady: Kolory w stylu retro najlepiej działają, gdy są wybierane jako dominujące kolory. Połącz je ze zdjęciami lub wyciszonymi kolorami, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Popularne kolory: pomarańczowy, brzoskwiniowy lub ciemnoniebieski.

Kolory monotonne w połączeniu z płaską konstrukcją zyskują popularność w szybkim tempie. Te palety kolorów Polegaj na pojedynczych kolorach, czarnym i białym, aby stworzyć jasną, ale doskonałą paletę.

Większość monotonicznych schematów kolorów wykorzystuje dwa lub trzy kolory jako podstawowy schemat kolorów. Najpopularniejszy wybór kolorów wydaje się niebieski, ale wielu projektantów wybiera monotonny schemat kolorów oparty na czerni (na przykład szary) lub czerwony dla przycisków.

Inną opcją jest stworzenie efektu za pomocą monotonnych małych odchyleń w kolorze. Jeśli zaczynasz od niebieskiego i dodajesz odcienie zieleni i tworzysz niebiesko-zielony schemat kolorów.

Monotonne kolory są szczególnie popularne w przypadku aplikacji mobilnych i mobilnych.

Monotonne przykłady: Podobnie jak w przypadku innych palet kolorów, w monotonnych schematach, musisz także użyć kontrastu. Zmieszaj odcienie różniące się od koloru bazowego. Zacznij od nasyconych (100%) i odcieni 50%, 20% i 8%.

Jedyne, co naprawdę sprawia, że ​​praca z płaskimi projektami jest taka, że ​​trend jest nowy i interesujący.

Utwórz paleta kolorów, Odpowiada to tonowi twojego projektu, pokazuje użytkownikom, jak korzystać z Twojej strony, jest to interesujące wizualnie i zabawne. Zwróć uwagę nie tylko na niektóre tradycyjne zasady doboru kolorów, ale także na własne gusty podczas tworzenia płaskich palet kolorów.

Uzyskaj dostęp do mistrzowskich klas głośników i podstawy przydatnych materiałów

Lekcja wprowadzająca na temat projektowania stron internetowych, w której autor opowiada o ustawieniach, przewodnikach i siatce modularnej.

Co skłania ludzi do rezygnacji z pracy w firmie, która zajęła tak dużo czasu i wysiłku?

Nasz zespół przykłada dużą wagę do wszystkich zmian w świecie designu. Pomaga to na bieżąco z nowościami i nowościami w tej dziedzinie.

Kto jest projektantem w pełnym składzie i jaka jest specyfika jego pracy? Za co odpowiedzialny jest projektant pełnego stosu w projekcie.

FREELANCE.TODAY

O Freelance, Creativity i Design

Jak wybrać paletę kolorów?

Różne kolory i odcienie wpływają na nasze emocje i skojarzenia na różne sposoby. Również kolory wpływają na nasze postrzeganie projektu. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj wzoru - wnętrze, strona internetowa lub aplikacja mobilna - połączenie kolorów odgrywa bardzo ważną rolę. Zaledwie kilka wieków temu wybór kolorów, czyli pigmentów, był bardzo mały. Farby uzyskiwano z różnych minerałów i roślin, a rzemieślnicy tamtych czasów dość łatwo dopasowywali pasujące kolory. Współcześni projektanci są znacznie trudniejsi - mają ogromną liczbę odcieni, a czasami trudno jest wybrać harmonijnie mieszane kolory.

Każdy projektant rozwiązuje ten problem na swój własny sposób. Niektóre działają intuicyjnie, sortując odcienie niemal losowo, inne metodycznie komponują gotowe palety, a następnie wykorzystują je w swojej pracy. FreelanceToday oferuje zapoznanie się z różnymi sposobami wyboru palet kolorów, które dzielili znani projektanci.

Callie Hegström, projektant w Make Media, mówi: "Najpierw fotografuję coś pięknego. Mogą to być kwiaty, zachód słońca, wszystko. Dostaję więc gotową paletę kolorów, a teraz muszę tylko wyizolować główne kolory ze zdjęcia, które z konieczności będą w harmonii ze sobą. Następnie mogę otworzyć zdjęcie w Photoshopie i użyć pipety do stworzenia nowej palety. Jeszcze łatwiej jest stworzyć paletę za pomocą narzędzia takiego jak Photocopa. Po prostu prześlij obraz, który ci się podoba i przygotuj gotową paletę. "

Artysta Mark Chagall powiedział: "Wszystkie kolory są przyjaciółmi ich sąsiadów i miłośników ich przeciwieństw". Co miał na myśli? "Przyjaciele" Chagall nazywał odcienie, znajdujące się obok siebie na kole kolorów, na przykład niebieski i niebieski. Ale "miłośnicy przeciwieństw" stoją przed nimi na kole kolorów, to znaczy, że niebieski kolor zostanie połączony z różnymi odcieniami pomarańczy.

Kanadyjski projektant Cindy Kinash uprawnych agencji umysł mówi: „kiedy używasz akwarela aby pokazać głębię cieniu lub podobnym kolorze można stosować tylko kilka odcieni ciemniejsze.” W ten sposób wybrać dobrze dobrany kolor jest jednym z najlepszych. Korzystanie przyjazne kolory i łącząc je z kontrastujących kolorach, można osiągnąć zadziwiające rezultaty - po prostu trzeba wiedzieć jak korzystać z koła kolorów.

Ponieważ niezależnie od rodzaju projektu zasady pracy z kolorem pozostają niezmienione, można zwrócić uwagę na sposób, w jaki palety kolorów są tworzone przez projektantów wnętrz. Brytyjska projektantka Elena Jenova podzieliła się swoim doświadczeniem: "Kiedy zajmuję się projektowaniem wnętrz, używam reguły odnoszącej się do projektowania graficznego. W mojej pracy wykorzystuję dominujący kolor, jego udział wynosi 60%, przyjazne odcienie (30%) i 10% spadek akcentu kolorystycznego. Jeśli paleta wydaje się zbyt słaba, możesz dodać kilka odcieni, które będą "przyjaciółmi" dominującego koloru, ale nie rozdzielaj akcentu, należy go pozostawić bez zmian. "

Jeśli masz problem z doborem kolorów, zwróć uwagę na sąsiednie obszary projektowania - całkiem możliwe, że znajdziesz tam inspirujące przykłady.

Niki Laatzen, właściciel drukarni i sklep dla projektantów, opowiedział, jak dowiaduje się spektakularną paletę kolorów i jak z nich korzystać w swojej pracy: „Kiedy widzę zdjęcia lub ilustracji z kwiatów, które lubię, robię zdjęcie lub zrzut ekranu i zapisać ich. Potem, kiedy muszę wybrać paletę kolorów, po prostu patrzeć przez wszystkich zapisanych zdjęć i zawsze znaleźć coś jest inspirujące. "

Szukaj udanych przykładów pasujących kolorów możesz znaleźć wszędzie - w muzeach, w książkach, w czasopismach i oczywiście w Internecie. Możesz także skorzystać z witryny takiej jak Pinterest, gdzie możesz katalogować i zapisywać wiele rodzajów palet kolorów.

Czasami taka sprawdzona metoda doboru kolorów, jak koło kolorów, nie pomaga w tworzeniu palety. W tym przypadku możesz wybrać kolory w starych dobrych czasach, używając wentylatora Pantone. Czasami warto odejść od monitora i skupić się nie na cyfrowej, ale na fizycznej próbce kolorów. Kelly Hegstrom wyjaśnia zastosowanie wentylatora odcieni w swojej pracy: „Czasami dobrze jest mieć wentylator na rękę, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewien jaki odcień na monitorze pojawi się poprawnie po wydrukowaniu. Również wentylator jest przydatna, gdy klient potrzebuje jakiś specjalny kolor - po prostu pokazać mu wentylator i problem jest rozwiązany przez siebie ".

Pantone mogą być bardzo przydatne w pracach grafików - przy pomocy wentylatora można tworzyć dokładne paletę kolorów, która będzie nie tylko zaoszczędzić czas, ale również pozwoli nie martwić się, jeśli chodzi o druk w druku.

6. WYKORZYSTAJ KOLORY NATURY

Nasze oczy przywykły do ​​kwiatów najczęściej spotykanych w przyrodzie. Naturalne palety kolorów zawsze będą dobrze wyglądać - są nam znane. Projektant Gary z agencji CO-OP mówi: "Kombinacje kolorów są nieskończone. Krajobrazy, owoce, liście, kwiaty - wszystkie są naturalnymi, przystępnymi cenowo i darmowymi źródłami inspiracji. " Gary pracuje w Południowej Afryce, dlatego jego palety są ciepłe i jasne, podobnie jak natura tego kraju.

Jeśli projektant świadomie używa w swojej pracy szerokiej gamy kolorów, musi namalować tęczę - to jedno. Należy jednak unikać używania zbyt wielu kolorów. Rodrigo Herman, projektant z Chile, zaleca stosowanie trzech kolorów w projekcie. Jeśli wymagane są dodatkowe odcienie, powinny one być jak najniższe w stosunku do koloru głównego.

Demonstrowanie stworzonej przez siebie czcionki, Marty, Rodrigo, wykorzystuje trzy kolory - różowy, zielony i czarny. Robiąc to, gra z teksturą, aby osiągnąć pożądany stopień kontrastu.

Tak więc, jeśli masz trudności z doborem kolorów lub nie jesteś pewny swojej palety kolorów, zadaj sobie pytanie, czy możesz zmniejszyć liczbę kolorów, najlepiej do trzech. Czasami ta metoda jest bardzo skuteczna.

8. PALETA KOLORÓW ZALEŻY NA TEMAT

Przy wyborze kwiatów zawsze powinieneś rozważyć temat. Czy pracujesz w witrynie sportowej lub biznesowej? A może Twój projekt poświęcony jest urodzie i modzie? Zastanów się, które kolory idealnie pasują do danego tematu. Czy tworzysz ulotkę dla salonu piękności? Nie rób tego w ciemnych kolorach. A jeśli pracujesz nad magazynem sportowym - jakie kolory potrzebujesz? Każdy temat można opisać słowami - takich jak moda może być scharakteryzowana przez przymiotniki takie jak „elegancki”, „słodkie”, „elegancki” i sportu - słowa „dynamiczne”, „agresywne”, „jasny”.

Salome, projektant agencji Graphic Box, sugeruje najpierw wykonanie wstępnego szkicu palety kolorów, a następnie stopniowe wybieranie najbardziej odpowiednich odcieni. "Na przykład potrzebuję" romantycznego "fioletu", mówi. "Albo chcę użyć" uroczego "różu." Salome oferuje wykorzystanie emocji do dokładnego doboru kolorów - ta metoda pomaga stworzyć palety najlepiej pasujące do tematu. Uważa także, że projektanci powinni zapoznać się z teorią koloru i przeczytać różne materiały opisujące, jak ludzie postrzegają różne kombinacje kolorów.

9. UŻYJ NAJNOWSZE DO WYSZUKIWANIA PALETY TEMATYCZNEJ

Na stronie Pinterest możesz znaleźć dużą liczbę palet kolorów, stworzonych przez projektantów z całego świata. Ian Barnard, założyciel Vintage Design Co, opowiada, jak korzysta Pinterest: «Gdybym pracował stworzyć plakat na wakacje na plaży, a potem bym wprowadził wyszukiwanie w zapytaniu stronie” palety lato kolorów «i wybierze odpowiednią opcję.»

COLORlovers to kreatywna społeczność, w której ludzie mieszkający w różnych krajach tworzą i udostępniają palety kolorów i szablony innym uczestnikom. Zostając członkiem społeczności, uzyskasz dostęp do ponad 3,7 miliona gotowych palet kolorów.

Jeśli szukasz inspiracji i chcesz osiągnąć rezultaty używając niestandardowych schematów kolorów, pomoc profesjonalistów będzie bardzo pomocna.

Palety kolorów dla projektantów

Wskazówki dotyczące wyboru palet kolorów dla projektu

Witam wszystkich czytelników!

Wszyscy wiemy, że kolory i ich odcienie mogą powodować różne skojarzenia i reakcje emocjonalne, co oznacza, że ​​wpływają na postrzeganie marki. Innymi słowy, sukces projektowania zależy bezpośrednio od wyboru koloru.

Badania pokazują, że z powodzeniem wybrany kolor znacznie zwiększa rozpoznawalność marki (do 80%), powoduje zainteresowanie, poprawia percepcję komunikacji wizualnej.

Na szczęście czasy, kiedy paleta kolorów była ograniczona do małego zestawu naturalnych pigmentów, należą już do przeszłości. Dawno, dawno temu ludzie otrzymywali farby z minerałów, zwierząt i roślin. Dzisiaj pojawiły się syntetyczne pigmenty ...

To prawda, że ​​zadanie artysty i projektanta z tego nie jest łatwiejsze. Wręcz przeciwnie, przy takiej różnorodności kolorów wybór odpowiedniej palety do projektu czasami zamienia się w mąkę. Na przykład w społeczności internetowej Colourlovers prezentuje prawie 8 milionów kolorów i ponad 16 milionów możliwych kombinacji kolorów heksadecymalnych!

W tym artykule podam niektóre z najbardziej skutecznych sposobów tworzenia udane kombinacje kolorów dla projektu projektowego, z którego korzystają odnoszący sukcesy projektanci w sieci. Zapamiętaj je i użyj ich, gdy rozpoczynasz następny projekt.

1. Poszukaj inspiracji w otaczającym Cię świecie

Zdjęcia piękne kompozycje kolorów, a następnie po prostu używać ich jako szablonów podczas pracy w Photoshop lub Illustrator. Wszystko może służyć jako źródło inspiracji: fragmenty natury, owoce i warzywa, przedmioty, zwierzęta ...

Tak więc, jeśli masz zdjęcie, które przechwytuje atrakcyjną kompozycję kolorów. Użyj go, aby utworzyć paletę. Ta metoda staje się jeszcze łatwiejsza dzięki narzędziom takim jak Photocopa i Adobe Color. Po prostu prześlij zdjęcie do programu, poznaj jego schemat kolorów, a następnie zmontuj paletę.

Kiedy artysta Marc Chagall pracował z paletami kolorów, przestrzegał prostej zasady: "Kolory są przyjazne dla sąsiadów i miłych przeciwieństw".

W tym przypadku "przyjaciele" są kolorami analogowymi, tj. Te, które są obok siebie na kole kolorów. Co do "ulubionego", to Chagall nazywa komplementarne kolory, które są naprzeciwko siebie na kole kolorów.

Cindy Kinash (Cindy Kinash), projektantka z Cultivated Mind, uważa, że ​​podczas tworzenia kolorów akwareli cienie powinny być nakładane w kolorze analogowym.

W tym projekcie Cindy Kinash jasnoniebieski współistnieje z ciemnoniebieskim i fioletowym, technika ta pomaga osiągnąć głębokość.

Ta sztuczka działa prawie we wszystkich przypadkach. Eksperymentuj z analogowymi schematami kolorów, dodając cienie do nagłówków lub rysując granice tła. Zazwyczaj kolory te idealnie pasują do siebie, ponieważ są podobne. Znajdź swoje unikalne kombinacje, wybierając sąsiadujące kolory w kole!

Ta metoda jest przydatna, nawet jeśli nie masz ochoty i czasu na ręczne zrozumienie kompozycji kolorów. Dziś w Internecie można znaleźć wiele użytecznych narzędzi online, które wykonają całą pracę za Ciebie. Na przykład Adobe Color (dawniej Kuler).

3. Pożycz kolory z wnętrza

Różne obszary projektowania mogą być użyteczne dla siebie nawzajem, jeśli chodzi o kolor. Na przykład projektanci wnętrz muszą zapewnić harmonię przestrzeni za pomocą różnych tekstur, obiektów i schematów kolorów, które dobrze się uzupełniają.

I tutaj mogę znaleźć regułę, której często używam. Ma zastosowanie zarówno w projektowaniu wnętrz, jak i w projektowaniu graficznym: 60% koloru dominującego, 30% koloru wtórnego, 10% koloru akcentu. Jeśli chcesz wprowadzić czwartą i więcej kolorów, zrób to kosztem koloru dodatkowego (lub dominującego). Tylko nie dotykaj akcentu.

Ucz się innych kreatywnych obszarów i dowiedz się czegoś nowego o użyciu kolorów. Żadna kreatywna nisza nie może istnieć bez koloru! Jeśli przyjrzysz się bliżej wnętrzu pomieszczeń i projektowi budynków, odkryjesz zupełnie nowy świat oszałamiających kombinacji kolorów i technik.

4. Zapisz kolory, które lubisz

Zawsze zachowaj ulubione palety kolorów na przyszłość. Jeśli widzisz obraz lub zdjęcie w schemacie kolorów, który mi się podoba lub lubię, zawsze zrób zrzut ekranu lub dodaj go do zakładek.

Kiedy potrzebujesz udanej palety kolorów, spójrz do folderu z zapisanymi obrazami "dla inspiracji" i wybierz coś odpowiedniego.

Szukaj inspiracji wszędzie: w nowoczesnych projektach i historycznych płótnach, w Internecie i na papierze.

Prawdopodobnie wiesz, jak przydatne mogą być witryny takie jak Pinterest, ponieważ możesz tam zapisywać i katalogować wszystkie rodzaje palet cyfrowych. A co zrobić z przedmiotami fizycznymi, które powodują lot fantazji?

Projektant i autor książki „Steal jak artysta” Austin Kleon oferuje mieć specjalny folder i umieścić go na zdjęciach z różnych obiektów projektowych i przykłady palety kolorów, które lubisz.

Jeśli czytasz czasopismo, nie zapomnij pożyczyć od niego pięknej broszury. Jeśli znalazłeś broszurę w skrzynce pocztowej w nietypowym schemacie kolorów, umieść go w folderze. W przyszłości będzie to Twoje stałe źródło inspiracji!

5. Zaufaj przewodnikowi kolorów Pantone

Czasami okrąg cyfrowy po prostu nie wystarcza. Wtedy lepiej odwrócić się od ekranu i zastosować bardziej tradycyjny sposób - do palet Pantone.

Czasami przyjemniej jest przejrzeć katalog z próbkami kolorów Pantone, niż wybrać paletę na ekranie komputera. Ponadto ta metoda może się przydać, jeśli klient potrzebuje określonego koloru, a on musi pokazać to na wyraźnym przykładzie. "

Pomimo ogólnej cyfryzacji inwentarza projektu, katalogi Pantone nie są przestarzałe i nie straciły ważnej funkcji. Każdy kolor w katalogu Pantone odpowiada heksadecymalnemu odpowiednikowi. Ponadto próbki Pantone są niezbędnym narzędziem dla projektanta, który przygotowuje projekt do druku. Jeśli wiesz dokładnie, jak dany kolor wygląda na papierze, możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu, pieniędzy i nerwów, jeśli chodzi o wysyłanie projektu do drukarni.

Naturalna skala kolorów zachwyca i przyciąga wzrok. Wokół nas jest wiele gotowych, harmonijnych zestawień kolorystycznych. Krajobrazy, liście, kwiaty, owoce - wszystko to może być nieskończonym źródłem inspiracji. Oczywiście możesz szukać inspiracji w sieci i pracy innych projektantów, ale spójrz: masz cały świat za oknem, po prostu wyciągnij rękę!

Doskonałe kolekcje naturalnych kolekcji kolorów można znaleźć na temat Design Seeds.

7. Nie używaj więcej niż 3-4 kolorów

Unikaj używania zbyt wielu różnych kolorów (chyba, że ​​masz cel, aby przedstawić coś celowo kolorowego i opalizującego). Na początek polecam użycie trzech kolorów, aby osiągnąć maksymalną wyrazistość i klarowność projektu. Ten układ będzie wyglądał holistycznie i dyskretnie. Więcej szczegółów na temat liczby kolorów w pracy, którą już napisałem w artykule "Ograniczanie liczby kolorów".

8. Dopasuj kolor do nastroju Twojego projektu

Zastanów się, jaki pomysł chcesz przekazać za pośrednictwem swojego projektu. Czy to sport, moda, uroda czy biznes? Z czym kojarzysz ten pomysł. Czy jest to bardzo modny lotnik czy agresywna broszura o sporcie? Czy Twój projekt jest kobiecy, wesoły, poważny czy elegancki?

Najpierw zdecyduj o schemacie kolorów, a następnie przejdź do szczegółów. "Na przykład:" Potrzebuję romantycznej purpury "lub" Chcę czarującego różu ".

Poszukaj zdjęć, projektów i innych źródeł inspiracji, które zawierają te same odcienie, pomysły i emocje, które chcesz wcielić w swój projekt. Jakie są ich podobieństwa? A co z różnicami?

Innym dobrym sposobem na zrozumienie mocy wybranego koloru jest zapoznanie się z teorią koloru. Zrób trochę badań, przeczytaj kilka artykułów i zrozum siebie, jak te lub te kwiaty wpływają na ludzi psychicznie. Wtedy zrozumiesz, jakie kolory są warte używania, a które nie. Pamiętaj: kolory, które wybierzesz, są znaczące, a nie intuicyjne, często są najskuteczniejsze!

9. Użyj Pinterest, aby wyszukać palety tematyczne

Na Pintereście znajduje się ogromna liczba palet kolorów tworzonych przez kreatywne osobistości z całego świata. Jeśli muszę wymyślić pomysł projektu, powiedzmy, na temat wakacji letnich, po prostu pytam o szukanie pod nagłówkiem "Letnie palety kolorów" i wybierz jedną z nich.

Oto, jak wyglądają wyniki zapytania dla "Letnich palet kolorów" na Pinterest. "Chip" polega na tym, że czerpiesz inspirację z wielu dziedzin: wnętrza, mody, grafiki, a nawet projektowania wakacji.

10. Odwiedź witryny tematyczne

Colourlovers to kreatywna społeczność, w której ludzie z całego świata tworzą i przesyłają kolory, palety i szablony. Zarejestruj się, a uzyskasz dostęp do ponad 3,7 miliona palet kolorów.

Kolor jest w stanie stworzyć pomysł i go zniszczyć. Może być piękne i czyste, niespokojne i surowe. Wybór należy do Ciebie. Chodzi o właściwe i wymowne mieszanie odcieni.

Prawidłowo dobrana paleta kolorów często staje się podstawą dobrego projektu, więc dlaczego nie eksperymentować z różnymi technikami i nie tchnąć nowego życia w swoją kreatywność?

Interesujące byłoby wiedzieć, jak używasz kolorów w swoich projektach, skąd czerpiesz inspirację? Czy masz własny zestaw reguł, narzędzi lub technik wyboru udanych kombinacji kolorów? Udostępnij je w komentarzach.

Jeśli chcesz dokładnie przestudiować ten temat i zdobyć praktyczne umiejętności w tworzeniu udanych kombinacji kolorów, zapraszam do udziału w moim warsztaty online "Kolorowanie dla samouka projektanta", który zaczyna się 20.09.2016.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

62 + = 67