Ozdoby na zasłony

Ozdoby na zasłony

Twórz dekoracyjne zasłony: oryginalne pomysły na każde wnętrze

Chcesz stworzyć wyjątkowe wnętrze, które zaskoczy Twoich gości? Stwórz własne zasłony Tworzenie dekoracyjnych zasłon w domu własnymi rękami nie jest tak trudnym zadaniem, szczególnie jeśli masz fantazję i poczucie smaku. Można to osiągnąć na kilka sposobów. Na przykład dekoruj stare zasłony nowymi elementami dekoracyjnymi lub wykonuj oryginalne zasłony z niestandardowych materiałów. Będziesz zaskoczony, jak w nowy sposób możesz pokonać pozornie niepotrzebne rzeczy i przekształcić je w świeże pomysły.

Współczesne zasłony zasłony okna

Funkcje nowoczesnych zasłon sięgają daleko poza ich bezpośredni cel - chroniąc pomieszczenie przed przenikaniem przez okno jaskrawego światła słonecznego. Dzięki staraniom projektantów zasłony stają się integralną i ważną częścią wnętrza. Dzięki różnym technikom zasłony są w stanie stworzyć iluzję bardziej przestronnego pokoju, wysokie sufity, stworzyć atmosferę przytulności.

Jakościowe zasłony wykonane samodzielnie, trudno odróżnić od zakupionego odpowiednika

Nie zawsze łatwo jest harmonijnie ozdobić zarówno duże okna, jak i otwory o niewielkich rozmiarach. Dlatego przy projektowaniu zasłon należy stosować się do podstawowego stylu wnętrza.

Obecnie:

 • Styl śródziemnomorski - różni się relaksem, elegancją, prostotą. W tym kierunku wykorzystywane są naturalne materiały: jedwab, satyna, len.
 • Austriacki styl, który charakteryzuje się wielowarstwowością, głębokimi fałdami, wspaniałymi zasłonami. Wykorzystywane są miękkie tkaniny, z których po prostu tworzą uroczyste kolce i lambrekiny. Ozdoby ze szczotkami, kokardkami, ozdobne paczki są mile widziane.
 • Provence - jeden z kierunków stylu wiejskiego. To rozwiązanie jest doskonałym wyborem do dekoracji okien w kuchni i salonach. Prowansja pozwala na stosowanie różnych długości: do podłogi w sypialni lub do parapetu w kuchni. Kolory tkaniny są pastelowe, z kwiatowym wzorem.

Zasłony w stylu Prowansji stworzą prawdziwą rodzinną i przytulną atmosferę

Pożyczając do gustu elementy różnych stylów, zwyczajowe wnętrze przy pomocy dekorowania zasłonami może mieć zupełnie nowy wygląd.

Stylowe pomysły na dekoracje na zasłony

Aby zamienić codzienne zasłony w eleganckie ozdobne zasłony, nie potrzebujesz tak wiele. Pomysły, jak zrobić to sam, podpowie same zasłony. Przyjrzyj się uważnie płótnie zawieszonemu na gzymsie i pomyśl, czy są w nim jakieś niedociągnięcia? Spójrz krytycznie na wystrój zasłon: czego mu brakuje? Spróbujmy zrobić słodką lemoniadę z kwaśnej cytryny.

Krótkie zasłony mogą być używane do dekoracji kuchni

I pomoc w takich technikach:

 1. Zasłona zaciemniająca i trochę nie dostaje się do podłogi, ale odpowiednia tkanina do szycia na płótnie, nie? Sytuacja poprawi dekorację dna frędzlą. Z tej samej frędzli łatwo jest zrobić pędzle i udekorować je lambrekinami.
 2. Aby wydłużyć zasłony, są inne ciekawe pomysły. Na przykład, zamiast spinaczy do bielizny, które łączą materiał z gzymsem, dziurkacz w tkaninie dla oczek i przez nie zawiąż zasłony wstążkami do bagietki. Górne krawędzie, ozdobione takimi kokardkami, wyglądają bardzo stylowo i świątecznie.
 3. Zbyt długie zasłony skrócić, a z resztek tkaniny szyć podhvaty. Takie dekoracje na zasłony same w sobie są bardzo dekoracyjne, ale jeszcze bardziej oryginalne, będą wyglądać, jeśli przyszyjesz na nie kwiaty, wykonane samodzielnie w technice Kanzasha.
 4. Szerokie zasłony, które od czasu do czasu usiłują zasłonić okno, oswoją pikiety z atłasowych wstążek. Weź tylko kilka długich wstążek i zwiąż końce warkoczem.

Nawet najbardziej niepozorne i tanie zasłony można ozdobić lambrekinami

Aby ozdobić zasłony w oryginalny sposób, nie musisz iść do sklepu po zwykłe akcesoria. O wiele ciekawiej jest ozdobić zasłony własnymi rękami.

Jak pięknie ozdobić zasłony (wideo)

Twórz dekoracyjne zasłony własnymi rękami

Aby osobiście stworzyć dekoracyjne zasłony, potrzeba trochę więcej wyobraźni. W tym samym czasie można zrobić prawdziwe arcydzieło z najbardziej brzydkich na pierwszy rzut oka materiałów. Pomysły na to w dosłownym znaczeniu tego słowa nie mają granic.

 • Niepotrzebne dyski;
 • Stare błyszczące magazyny;
 • Koraliki i trąbki;
 • Plastikowe butelki;
 • Hanks wątku.

Kurtyny nici są dość łatwe do wykonania: dlatego są odpowiednie dla początkujących

Jednym z najprostszych, ale jednocześnie najbardziej żmudnych sposobów tworzenia dekoracyjnych zasłon jest gwintowanie długich koralików lub szklanych koralików na długich sznurkach lub koralikach, które następnie powiesza się w otworze. Taki ornament może być monofoniczny lub wielobarwny, łącząc koraliki w chaotycznym porządku. Bardzo efektowne zasłony z koralików, w których koralikami nawleczone są zgodnie ze schematem do haftu krzyżykiem.

Duże błyszczące koraliki do tych zasłon można wykonać ręcznie.

Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 1. Magazyn jest sortowany na osobne arkusze.
 2. Każdy arkusz od krawędzi do krawędzi wlewa się w długie, wąskie trójkąty równoramienne.
 3. Arkusze są wycinane wzdłuż narysowanych linii.
 4. Do podstawy trójkąta włóż szprychę i przekręć na nią przedmiot.
 5. Na końcu owiniętego papieru nałóż klej i klej na powstały koralik, a następnie otwórz lakierem.

Kurtyny nici można powiesić nie tylko na oknach, ale również ozdobić drzwiami

Podobnie przygotowywana jest niezbędna liczba perełek, a następnie są one strunowe na żyłce wędkarskiej. Idea użycia takich oryginalnych zasłon jest dość różnorodna. Za pomocą tych nici możesz powiesić drzwi. Z ich pomocą strefowa przestrzeń w długiej kuchni, oddzielająca miejsce do jedzenia. Mogą służyć jako dekoracyjne zasłony do nisz i półek.

Jak zaktualizować zasłony własnymi rękami

Kilka nudnych, ale wciąż dźwiękowych zasłon zostanie przekształconych, jeśli udekorujesz je nowymi, jasnymi detalami.

Dobrą alternatywą dla tradycyjnych zasłon są rolety

Czasami do tego potrzeba bardzo mało:

 • Dodaj do zasłon wzdłuż okapu nadającego się do barwy lambrekinów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w mieszkaniach o niskim suficie technika ta wzmocni efekt niskich ścian. W tym przypadku właściwe jest stosowanie sztywnego wąskiego lambrekinu bando.
 • Użyj niezwykłych pick-upów. W tym charakterze można stosować nie tylko taśmy, ale również spinki do włosów, szydełkowaną koronkę, plecione sznury. Pojawiają się oryginalne torebki z koralików i naszyjników. Pick-upy na zasłony w kuchni wykonane są z kubków, aw przedszkolu - ozdobione miękkimi zabawkami.
 • Taki dodatek jak sztuczny kwiat jest idealny do dekoracji zasłon. Są ozdobione lambrequins, kilofami, a nawet same zasłony. Warto szycie na jednokolorowym zielonym suknie duże białe stokrotki, i nikt nie odważy się nazwać nudne projektowanie wnętrz, a okno będzie kwitnąć cudowne polanie kwiatów.

Jak szyć zasłony własnymi rękami (wideo)

Nowoczesne wzornictwo zapewnia szerokie pole do kreatywności w dekorowaniu zasłon. Używaj w tym celu różnych ozdób, a twoje portiery według Twojego życzenia za każdym razem będą wyglądać w nowy sposób.

MirTesen

MASTER'S CASE IS AFRAID!

Harmonijnie pięknie zaprojektowane okno staje się centrum wnętrza każdego pomieszczenia. Nic dziwnego, że mówią, że okna są "oczyma domu", nie tylko zajmują znaczną część ściany, stając się integralną częścią wnętrza, ale także są wyraźnie widoczne z ulicy. Dlatego goście mogą stworzyć pomysł na swoje mieszkanie, jeszcze nie wchodząc do mieszkania - aby ocenić styl i wystrój mieszkania można po prostu patrzeć w okna.

Pozostawienie okien "gołych", czyli bez zasłon, zasłon lub przynajmniej rzymskich zasłon - oznacza pozostawienie niedokończonego wnętrza pokoju. A rolety, pomimo ich niewątpliwej funkcjonalności, pozostają zbyt zimne, co sprawia, że ​​nawet pięknie umeblowana sypialnia jest niewygodna, w każdym razie, nawet jeśli z okna masz niesamowity widok na morze lub góry, bez eleganckiej zasłony "dla piękna" i Nie można uniknąć niezawodnej ochrony przed gorącym słońcem.

Dekoracja okien to prawdziwa sztuka, w której możesz pokazać swój talent projektanta i pokazać dobry smak. Dodatkowo ogromny wybór tkanin i tak zwanych basów - plecionek, aksamitu, szczotek i sznurków - pozwala samodzielnie ozdobić zasłony, zmieniając oprawę okna w oryginalne arcydzieło.

Proponujemy kilka pomysłów na dekorowanie zasłon, które można stosować zarówno na starych zasłonach i zasłonach, zmieniając ich wygląd i nadając pomieszczeniu skrętu, jak i na nowe. Oczywiście można zamówić gotowe "ubrania" do okna w warsztacie, jednak jeśli jesteś przyjazny z nitkami i igłami, jak eksperymentowanie ze szczegółami i materiałem - możesz spróbować samemu ozdobić zasłony!

Zgadzam się, niezwykle piękna wersja ościeżnicy okna - luksusowa i orientalna wspaniała. Oczywiście takie ciężkie zasłony nie pasują do każdego wnętrza

Po prostu wiszące pionowo zasłony lub zasłony - to już jest nudne, projektanci rozważają i sugerują użycie bocznych haków, urządzeń, które pomogą rozcieńczyć i przymocować zasłony do bocznych części okna lub ściany.

Wygląda na to, że takie elementy złączne mogą dosłownie wszystko - od zwykłego metalowego haka do eleganckiego pierścienia lub delikatnego kutego detalu. Można podnieść i zamocować zasłonę zarówno w górnej części, jak iw środku, a nawet w dole. Gdzie dokładnie umieścić podbieracz i gdzie umieścić ściany lub okna na uchwyt kurtyny - to zależy od Ciebie. Zanim wywiercisz ścianę, wypróbuj kilka opcji, po prostu za pomocą szmatki - dzięki czemu możesz wizualnie ocenić efekt nowego dekoru.

Kurtyna przymocowana do ściany zdobi nie tylko okno, ale także solidną część pomieszczenia. Ta wersja dekoru nadaje się do różnych stylów wnętrza - od klasycznych po rustykalne, wystarczy wybrać odpowiedni materiał

Masywne zbijanie boczne stało się głównym akcentem dekoracyjnym na gładkiej ścianie, pomalowanej na neutralny kolor. Nawiasem mówiąc, kolor metalu niekoniecznie musi być połączony z odcieniem kurtyny - może lepiej będzie grać w kontraście

W tym przypadku uchwyt wygląda jeszcze bardziej masywnie, ale jednocześnie stylowo, kontrastując z delikatną tkaniną zasłonową

Drugi pomysł - szczotki i skręcone sznury

Aby nadać eleganckim kształt ciężkim zasłonom i ozdobić okno niezwykłymi, od razu zauważalnymi detalami, projektanci doradzają stosowanie skręconych sznurków i szczotek. Takie basy zazwyczaj różnią się wystarczająco dużymi rozmiarami i stają się głównym elementem dekoracji okna. Pamiętaj, że duże szczotki nie powinny być zbyt duże - wystarczy jeden lub dwa, by stworzyć jasny dekoracyjny akcent w odpowiednim miejscu.

Wybierz sznury i frędzle mogą być nie tylko w kolorze zasłon - zawieszki zwykle wykonane z przędz o różnych odcieniach, tak że przewód z kolorowym pędzlem będzie służyć jako łącznik dla wszystkich kolorowych tkanin w zespole ciebie. Przy okazji, podnieś sznurek za pomocą pary niezwykłych pędzelków, możesz nie tylko zasłonić po bokach, ale także lambrekin w środku, mocując go do gzymsu.

Innym ważnym punktem - podnieś sznury za pomocą szczotek powinny być tylko ciężkie zasłony i zasłony, w przypadku delikatnych tkanin lepiej jest użyć ozdobnych szpilek. A przy okazji, dekorowanie zasłon w ten sposób jest niezwykle łatwe - nie wymaga wysiłku, wystarczy kupić fajkę lub pędzel i poeksperymentować, umieszczając ją na swojej zasłonie.

Francuska firma Houles znana jest jako producent wspaniałych beczek, w szczególności sznurów i szczotek do podnoszenia zasłon. Tak bogata dekoracja zamieni twoje zasłony w arcydzieło sztuki projektowania

W tym przypadku skręcony sznur z dwoma dużymi pędzlami jest niekonwencjonalny w postaci pick-upów, a jako elegancka ozdoba dla lambrekinów

Jedna taka masywna szczotka wystarczy do dekoracji ciężkiej zasłony. Spróbuj złamać kanony i użyj dużego pędzla w ramce małego okna - efekt może nieoczekiwanie zakończyć się sukcesem

Opcja dla tych, którzy lubią bujną dekorację okien. Jednak frędzle mogą być dowolne: monochromatyczne i różnorodne, składające się z pomponów i szczotek o tej samej lub różnej długości, skręcone i proste - aby wybrać opcję dla swoich zasłon nie będzie trudne.

Kolor frędzle mogą się pokrywać z zasłonami cieniu może być harmonijnie połączone - beżowy połączenia i złoto, na przykład, jest już uważana za klasykę, ale można też grać na kontrast, wybierając jasną grzywkę na neutralnym odcieniu.

Oczywiście będziesz musiał poświęcić czas i energię, aby przymocować frędzle do dna zasłon lub lambrekinów, ale wynik jest tego warty - nawet stare zasłony uzyskają oryginalny wygląd i bawią się nowymi kolorami.

Klasyczna wersja frędzli, która biegnie przez ciężką zasłonę. Małe pędzle pasują do tonu tkaniny

Pełen wdzięku fringe stał się ostatecznym detalem wystroju tych zasłon, przechodząc wzdłuż krawędzi lambrekinu i nadając surowym klasycznym zasłonom szczególny urok

Innym dość prosty i niezbyt kosztowny sposób dekorowania zasłony - zespół, który może przechodzić przez boku lub na dole zasłony udekorować srodku, z naciskiem na połączeniu dwóch rodzajów tkanek, a także do przekształcenia zasłony skrzyżowania z gzymsu.

Taśma firanowa jest uważana za niezbędny element do drapowania górnej części zasłony. Dzięki niemu można tworzyć zmarszczki i regulować odległość między nimi.

Jeśli warkocz jest wybrany do wykończenia dolnej krawędzi rzymskie rolety lub krótkich zasłon w kuchni lub w sypialni, należy pamiętać, aby zobaczyć, jak będzie wyglądał w świetle dodatkami i starannie wybrać kształt, który będzie podkreślić zasłony granicznych i uczynić go bardziej wyraziste.

Obecny ogromny wybór warkoczy dzisiaj sprawi, że nawet doświadczony projektant będzie zdezorientowany. Wybierz kilka opcji dla swoich upodobań - a następnie zatrzymaj się przy jednym lub użyj wszystkich naraz, czemu nie! Jednak wybierając warkocz na zasłony, warto wziąć kawałek tkaniny do sklepu, aby dołączyć na miejscu i ocenić połączenie kolorów i faktur

Piąty pomysł - koraliki, koraliki, monety, pom-poms

Oprócz zwykłej frędzli i frędzli nici, krawędź kurtyny może być ozdobiona różnego rodzaju koralikami, ozdobnymi monetami, a także koralikami. Tak, nie będzie tak łatwo zszyć wszystko na brzegu kurtyny i zajmie to dużo czasu, ale wyglądać jak taki ornament będzie szczególnie wesoły i jasny.

Nieważkości, przezroczyste kulki na organzy aby zasłona jeszcze powietrze i są przystosowane do lekkiego materiału masy, ale PomPomów z przędzy może cięższe zasłony oraz nadające się raczej zasłona, grube materiały włókiennicze.

Koraliki stały się naturalną kontynuacją warkocza. Takie przezroczyste kropelki są w stanie uczynić lekką i przewiewną nawet gęstą ślepotę

Dekoracyjne monety i po prostu błyszczące kółka na krawędzi zasłon nadają mu nieco wschodni wygląd, dodając odrobinę egzotyki

Lambrequin to francuskie słowo oznaczające rodzaj draperii, dekoracyjne wykończenie górnej części otworu okiennego. Najczęściej lambrekin jest oddzielną częścią kurtyny, którą można łatwo wymienić bez całkowitego usunięcia wszystkich zasłon. Prawidłowo, pięknie dobrane draperie z górnej części otworu okiennego mogą radykalnie zmienić wygląd kurtyny, aby stać się główną atrakcją zespołu.

Koronkowy lambrekin może być ozdobiony warkoczem lub frędzlami, podnieść tkaninę, która różni się od głównej kurtyny, ale jednocześnie harmonijnie z nią połączona. Fałdy są zwykle natychmiast rozłożone, co ułatwia proces mycia lambrekinów, a następnie pozwala na łatwe ich zawieszenie.

Drapowanie może być jednowarstwowe, ale kombinacja dwóch, a nawet trzech różnych faktur i odcieni tkaniny daje oszałamiająco piękny efekt. Oczywiście taki lambrekin okazuje się bardziej wspaniały i nie pasuje do każdego stylu wnętrza.

Brązowe i różowe tkaniny doskonale się łączyły, a niezwykłe krojone i miękkie fałdy tego lambrekinu nadawały pomieszczeniu szczególnego uroku

Idea siódmego jest dodatkowym gzymsem

Zwykle zasłony zawieszone są na jednym gzymsie, który często ma dwie listwy - na zasłony i ciężkie zasłony. Wygląda na to, że jeszcze jeden gzyms nie jest po prostu potrzebny, jednak warto umieścić go nad głównym elementem, który będzie pełnił funkcję dekoracyjną i pozwoli ozdobić kurtynę niezwykłym lambrekinem.

Użyj innego gzymsu o tym samym rozmiarze co główny, nie jest tego wart, lepiej wybrać zapięcie do drzwi, krótsze. Tkanina, wiszące piękne fałdy z takiego górnego dodatkowego gzymsu, zamieni otwór okna w arcydzieło sztuki projektowania.

Krótki gzyms na drzwiach pozwolił stworzyć niezwykły lambrekin ze wspaniałymi draperiami. Fałdy można zszyć, ale celowo niedbale rzucony pasek tkaniny również będzie wyglądał oryginalnie

Ponownie opcja dla tych, którzy kochają raczej pretensjonalną i wspaniałą dekorację zasłon, ale kokardy mogą wyglądać niezwykle uroczo i stać się centrum całej kompozycji dekoracji otworu okiennego.

Kokardkę można wykonać z atłasowej wstążki - jest to już klasyczna wersja tego zdobienia, a także inne rodzaje tkanin. Podobnie jak w przypadku warkocza, wybór ogranicza tylko wyobraźnia właścicieli.

Jeden duży łuk może stać się doskonałą ozdobą lambrekinu, wyznaczając środek draperii. Łuki mogą również służyć jako piękne zapięcie do zasłony, ozdobić fałdy, falbany lub brzegi zasłon.

Jaskrawoczerwona kokarda stała się centrum tej dwuwarstwowej kompozycji. Ponadto pełni ważną funkcję - służy jako zapięcie do fałd zasłon

Urocza kokardka satynowej wstążki stała się główną ozdobą tej prostej kurtyny świetlnej w kuchni

Taka lniana kurtyna będzie dobrze wyglądać we wnętrzu w stylu śródziemnomorskim lub w kraju. Proste kokardki wykonane z satynowych wstążek pasujących do odcienia służą nie tylko do dekoracji, ale do podwiązek, na których opiera się kurtyna

Jeśli łatwo i łatwo stworzysz piękną kokardkę z atłasowej wstążki, wtedy z zasłony i tkaniny z zasłonami dostaniesz niezwykle piękne, bujne kwiaty, z których możesz zrobić cały bukiet.

Technologia tworzenia kwiatów nie może być nazywana prostym i łatwym - potrzebna jest również umiejętność pracy z wzorami i żmudną pracą za pomocą igły i nici. Efektem są jednak wyjątkowe piękne kwiaty, które staną się oryginalną i jasną dekoracją zasłon.

Pamiętaj, aby ozdobić ciężkie zasłony, a kwiat lepiej zrobić z tej samej gęstej tkaniny. Ale dla lekkiej kurtyny i bukietu powinno być takie samo powietrze - od tiulu lub organzy.

Delikatny, niesamowicie piękny kwiat licznych płatków wyciętych z cienkiej tkaniny może być wszyta w środek lambrekinu lub wokół krawędzi kurtyny

Cały bukiet delikatnych róż stał się piękną podwiązką na gęstą zasłonę. Cień został wybrany idealnie, a same kwiaty całkowicie zastąpiły skręcony przewód pędzlem

Jeśli zasłony lub zasłony są solidne i wyglądają na matowe, nie można całkowicie zmienić zasłony, ale "rozcieńczyć" monofoniczny zestaw za pomocą paska tkaniny z jasnym ornamentem lub dużym wzorem. Na przykład, jeżeli okno jest urządzone beżowe zasłony może odebrać pas tkaniny w brązowym komórek ściegu i zszywane w górnej części lub aby dolna krawędź (możliwe jest połączenie obu).

Wybór wzorów i kolorów jest ogromny, dzięki czemu przestrzeń kreatywności otwiera się szeroko. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że tkanina nowego paska i głównych zasłon powinna mieć w przybliżeniu taką samą gęstość i fakturę. Chociaż projektanci uważają, że na przykład jedwab i syntetyki doskonale do siebie pasują, można eksperymentować i nałożyć lżejsze, przewiewne tkaniny lub koronki na ciężką satynową zasłonę - będzie to bardzo niezwykłe i piękne.

Pasek może być ułożony zarówno pionowo, jak i poziomo. Z wielokolorowych pasków możesz stworzyć prawdziwą tęczę - pogodną i jasną, ale oczywiście ta opcja nie pasuje do każdego wnętrza.

Ciemny pasek na górnej i dolnej krawędzi kurtyny świetlnej wygląda bardzo stylowo i elegancko

Szczególnie często zdobione paskami z tkaniny rzymskiej i japońskiej zasłony, co jest dość zrozumiałe - do przymocowania tkaniny do równej tkaniny, co jest dokładnie takie, jak wyglądają - o wiele łatwiej. A sama tkanka będzie potrzebować mniej

Nie doceniaj efektu zdobienia otworu okiennego na ogólnym wnętrzu pomieszczenia w żaden sposób. Jest to bardzo zauważalna i duża część pokoju, i jest doskonale oświetlona. Dlatego każdy twój eksperyment z wystrojem zasłon i zasłon zostanie natychmiast doceniony przez gości i sprawi, że wnętrze będzie bardziej interesujące.

Reakcje na artykuł

Komentarze

Odpowiedzi na komentarz

Odpowiedzi na komentarz

Odpowiedzi na komentarz

 • © 2007-2018. Podczas korzystania z materiałów, wzmianka o stronie "Mistrz sam" jest obowiązkowa

Podejrzana aktywność została zarejestrowana na Twoim koncie. Dla własnego bezpieczeństwa chcemy się upewnić, że to naprawdę Ty

Wystrój zasłon - nieodzownego elementu wnętrza

Po zakończeniu dekoracji ścian, umieszczeniu mebli, radośni gospodarze rozumieją, że konieczne jest ozdobienie okien. Drobny detal doda komfortu i pełności wnętrzu. Oczywiście, można kupić gotowe zasłony, ale czasami brakuje im "rodzynek" - i można to zrobić samemu.

Możesz powiesić kwiaty na zasłonach

Zasłony mogą być pięknie związane

Koraliki doskonale nadają się do dekoracji zasłon

Pomimo faktu, że większość projektantów polecam odmówić okna ozdoby, preferujących prostotę i zwięzłość stylu minimalizmu i high-tech, wielu nadal preferują światło, prawie podnośniki różnice w stylu Shabby-chic lub Prowansji.

Po pierwsze, charakterystyczne są kwieciste nadruki, przewiewność i "rozmycie" kolorów. Na zasłony, możesz zrobić kilofy z nylonu, organzy w kolorze zasłon. Ciekawe zasłony decyzyjne z rękami Decor - projekt jasnych kolorach tiul tkanina - mogą być wykonane z taśmy nylonowej - lub organzy, ozdobić koralikami i przyszyć wzdłuż dolnej części zasłony, dzięki czemu lekkie draperie.

Zasłony można wiązać za pomocą paska

Wybierz zasłony w pokoju, który potrzebujesz ostrożnie, powinny one być w harmonii z projektem

Prowansja przyjmuje również lekkie tkaniny, kwieciste lub komórkowe nadruki. Delikatne zasłony do kuchni można wykonać z białej bawełny, dekorując je ściegiem krzyżykowym lub gładko - małe motywy roślinne, motyle lub ptaki staną się ozdobą okna. Możesz dekorować zasłony jasnym falbanką w klatce, kraciastymi kilofami lub zrobić z jasnego materiału łuki i zapiąć je na górze, bliżej kurtyny.

Na drzwiach możesz powiesić te zasłony

Zasłony można wieszać na różne sposoby

Projekt kuchni jest spójny w jednym schemacie kolorów

Jeśli nie pociągają Cię tradycyjne zasłony, możesz wybrać bardziej nowoczesną wersję - rolety, rolety rzymskie. Jeśli wybierzesz opcję jednokolorową, możesz ozdobić je kolorowymi kokardkami, pozwalając na taśmę z tkaniny po obu stronach - z tyłu iz przodu rolki. W stanie uniesionym, rolety są utrzymywane przez piękne, wiązane kokardki. Piękny będzie wyglądać na łuki o szerokości 8-10 centymetrów.

Na zasłony doskonale pasują sztuczne kwiaty

Wielokolorowe zasłony doskonale uzupełniają wnętrze kuchni

W szkółce triumfuje zamieszanie kolorów. Dodatkowy wystrój zasłon może wydawać się zbędny. Jednak przy zamawianiu zasłon można zamówić również niezwykłe lambrekiny. Jeśli chcesz, aby zasłony "rosły", preferując proste formy, rozważ następujące opcje:

 • Nici zasłony-zasłony. Możesz je kupić w gotowości, ale jest to bardziej interesujące dla Ciebie - wtedy wybrany kolor i struktura dokładnie odpowiada Twoim oczekiwaniom.
 • Pick-up zabawki. Urocze małe zwierzęta, szyte lub związane własnymi rękami, delikatnie obejmują zasłonę, uniemożliwiając jej zamknięcie okna. Przycisk jest przyszyta do jednej stopy, z drugiej pętla.

Dodatkowa tkanina może ozdobić zasłony, zawieszając ją jak na zdjęciu

Takie zasłony zdobią wnętrze pokoju

Projekt salonu wykonany jest w jednym schemacie kolorystycznym

Jeszcze łatwiej jest wykonać przetworniki ze starego dysku komputera:

 • koło jest wycinane z dysku za pomocą lutownicy;
 • okrąg owinięty jest wstążką satynową lub kapronową;
 • powstały obręcz może być ozdobiony sztucznymi kwiatami, wstążkami, małą miękką zabawką;
 • Umyć patyczek sushi farbą w aerozolu lub owinąć go satynową tasiemką. Pomoże to utrzymać ślepotę.

Rolety typu tie mogą być przydatnymi narzędziami

Zamiast zwykłych zasłon można zawiesić sznurki

Udekoruj zasłony w pokoju dziecinnym można użyć ozdobnych broszek - motyli, kwiatów ze szpilkami przymocowanymi do zasłon. Elementy ozdobne można przymocować do sznurka bezpośrednio do pierścieni, do których przymocowane są zasłony.

Oryginalne zasłony, utrzymujące się na zasłonie za pomocą pętli materiałowych (modne trendy!), Ozdobione ... dużymi ozdobnymi guzikami, będą wyglądać oryginalnie.

Możesz ozdobić zasłony piękną tkaniną, zwisającą z góry

W pokoju dziecięcym lepiej jest powiesić kolorowe zasłony

Dekorujemy okna sypialni i salonu

W zależności od stylu pokoju możesz wybrać różne zasłony:

Klasyczny, barokowy, rokokowy

Ciężkie drogie tkaniny - jedwab, aksamit, haftowane złotem, srebrne nici

Naturalne tkaniny zbliżone do naturalnych kolorów

Tkaniny bawełniane, tło kremowe lub mleczne, dekoracje kwiatowe lub klatka

Tkaniny monofoniczne lub wzór geometryczny, pasek

Brak szczegółów dekoracyjnych;

· Mocowanie na zawiasach, oczkach lub klasycznych pierścieniach

Dekoracja okna zależy od stylu pomieszczenia. Sypialnia dziennym są dopuszczalne, a surowe zasłony wykonane z grubego materiału i podwójne zasłony, w którym elementy dekoracyjne są SMAD, dzhaboty (de kryza - wariant jednostronnych fałdy wzdłuż krawędzi miękkiego pelmet).

Dekorowanie zasłon może być sztuczne kwiaty

Tapeta papierowa idealna do kuchni

Łuki na zasłonach wyglądają bardzo ładnie

Udekoruj okno różnymi rodzajami pick-upów:

 • tkanina;
 • od sznurka ze szczotkami;
 • magnetyczne - w formie broszki, spinki do włosów;
 • w postaci kilku pasm paciorków o różnych średnicach.

Pragnienie prostoty pozwala na całkowity brak elementów dekoracyjnych w zasłonach, ale czasami chcesz zrobić jakąś odmianę we wnętrzu, "rozcieńczyć" ścisłe linie. W tym przypadku możliwe jest mocowanie zasłon na zawiasach wykonanych z tego samego materiału co zasłony lub tkanina towarzysząca. Zawiasy są przymocowane w tej samej odległości na zasłonach i są umieszczone na okrągłym gzymsie.

Zamocuj zawiasy na kurtynie na różne sposoby:

 • na "rzep";
 • na guziki (w tym ozdobne);
 • szycie zawiasów bezpośrednio na kurtynie.

Nie ma potrzeby zawieszania zasłon w tym samym kolorze, można je łączyć

Na zasłony możesz zrobić te podwiązki

Ożyw pokój w minimalistycznym stylu, vintage łączone zasłony. Harmonijnie pasuje do wnętrza zasłon dwóch chusteczek-towarzyszy: w kratkę i gładkich kolorach. Ich stosunek powinien wynosić około 1: 4.

Jeśli zaprojektujesz pokój w stylu śródziemnomorskim, ciekawe połączenie stworzy białą i niebieską tkaninę w paski i białą gładko pomalowaną. Można je uzupełnić wystrojem morskim.

Odcięty wierzch (możliwy z tkaniny-towarzysza) konieczne jest wzmocnienie wstępne - flizelinom, ljversoj taśmą lub innymi materiałami. Następnie, w równej odległości, otwory są dziurkowane - wzdłuż średnicy półki - i zainstalowane są oczka. Można je kupić w sklepach budowlanych lub firmach zajmujących się reklamą zewnętrzną - są one zainstalowane na ulicznych banerach.

Zielone zasłony z kwiatami we wnętrzu wyglądają bardzo ładnie

Zasłony podwiązki odgrywają ważną rolę we wnętrzu

Podwiązka na zasłony może być wykonana z konwencjonalnej liny

Trendy mody w projektowaniu okien

Pragnienie prostoty i wygody dyktuje zasady dekorowania okien. W modzie, gładko barwione tkaniny, gęste, naturalne materiały - len, bawełna, jedwab, organza. Preferencją na rok jest len ​​i bambus.

Ogólnie rzecz biorąc, projekt dekoracji wnętrza i okna jest zdominowany przez naturalny styl. Stąd preferencje kolorystyczne: zbliżone do naturalnych lub zimnych tonów:

Preferowane są materiały monofoniczne, a forma zasłon jest jednowarstwowa. Jeśli używasz podwójnych zasłon - tiulu lub organzy w kolorze powinny być tak blisko koloru tapety lub trochę jaśniejsze. Dozwolone opcje, gdy używane są tylko cienkie, przezroczyste zasłony z organzy. Długość zasłon wykonywana jest na podłodze, nawet lepiej - przy niewielkim zbliżeniu do podłogi.

Prawidłowy dobór zasłon, oryginalna konstrukcja okien sprawi, że wnętrze będzie kompletne, a wystrój zasłon własnymi rękami przyniesie komfort w pomieszczeniu, stworzy atmosferę, w której odpocznie.

Wideo: Sposoby na dekorowanie zasłon

50 zdjęć przykładów dekorowania zasłon własnymi rękami:

© Copyright 2015-2018 Nowoczesne pomysły aranżacji wnętrz i dekoracji

Przedruk materiałów jest dozwolony tylko ze wskazaniem źródła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

69 − = 62