Ogród i ogród dla leniwych

Ogród i ogród dla leniwych

Ogródek kuchenny dla leniwych

Praca na ziemi jest uważana za trudną i męczącą. Kto próbował wykopać kilkaset akrów ziemi lub je trawić, wie, jakie to trudne. Chcę inaczej odpocząć: natura, szaszłyki, ptaki śpiewają i niech warzywa rosną same, przy minimalnym udziale letniego rezydenta. Będziesz zaskoczony, ale to jest możliwe! Zorganizuj leniwy ogród - i odpocznij na chwałę.

Jaki powinien być leniwy inteligentny ogród

Postęp sprawia, że ​​leniwi ludzie. Nie są zadowoleni z dużej ilości pracy z niewielkim rezultatem, ulepszają wszystko dookoła, od narzędzi do technologii. Ich celem jest jedno: po prostu mniej pracować. Więc ludzkość ma różne sprzęty domowe: pralki, motokosami, piły łańcuchowe. Zostało więc wynalezione inteligentne, leniwe, wydajne rolnictwo.

Jaki powinien być leniwy ogród? Wyobraź sobie, że nie ma potrzeby kopania, hogowania, chwastów i podlewania, a nawożenie jest znacznie mniej powszechne. Koszty nawożenia mineralnego, herbicydów są zminimalizowane. Z każdym rokiem pracy w leniwym ogrodzie staje się coraz mniej, a zbiory rosną. Jak to jest możliwe? Rozumiem razem.

Jak zorganizować leniwy ogród

Ogród warzywny nie stanie się mądry bez twojego udziału. Co należy zrobić, aby zmienić większość pracy na odpoczynek, nie tracąc jednocześnie w czasie żniw? Porzuć technologie, które są szkodliwe dla ogrodu, a zamiast tego ucz się pożytecznie, twórczo. Jakie rodzaje prac są wyłączone z leniwych ogrodów? Letni mieszkańcy, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą:

 • Nie kopiuj ziemi;
 • Nie rozluźniaj go po deszczu;
 • nie zajmujcie się pieleniem;
 • nie podlewaj często roślin;
 • nie używaj herbicydów, trucizn.

Jak to jest możliwe? Co wyrośnie na glebie nie gliniastej, wśród chwastów, z gorącem i suszą? Nie będzie chwastów, gęstych skorup ziemnych i ciepła, ponieważ organizowanie ogrodu dla leniwych ludzi obejmuje:

 • redukcja leczonego obszaru;
 • ściółkowanie;
 • wspólne lądowanie;
 • powtarzające się uprawy;
 • lądowanie sideratesów.

Po pierwsze, zdecyduj, ile i jakie prezenty chcesz rozwijać. Nie spiesz się, aby odpowiedzieć: "Tym bardziej!" Dobra uprawa każdej kultury musi być uprawiana, zbierana, przetwarzana, konserwowana. Ta praca nie jest dla leniwych. Jeśli wynik jest wart wysiłku - odważ się, ale siej, sadzisz warzywa, które naprawdę jesz. Doświadczenie pokazuje, że na ziemi jest czasami połowa zbiorów i więcej.

W ogrodzie dla leniwych wygodnie jest uprawiać rośliny, które dają szybkie i duże pędy: fasolę, cukinię, ogórki, dynię, ziemniaki, kukurydzę. Po pierwszym pieleniu korytarze są pokryte grubą warstwą organicznej ściółki. Aby to zrobić, możesz użyć słomy, trawy, opadłych liści, frytek, kory drzew, igieł i wielu innych. Pod ściółką pozostaje chłód i wilgoć, wzrost chwastów jest utrudniony, nie powstaje skorupa glebowa.

Rośliny uprawiane przez sadzonki są dobre i łatwe w utrzymaniu: kapusta, papryka, pomidory. Zanim zostaną posadzone wczesną wiosną, można uprawiać syderaty, na przykład owies: spowoduje to rozluźnienie gleby i nadanie zielonej mszy dla ściółki. Posadzone po owsie, rośliny szybko zapuszczają korzenie i rosną. Zamknięte przez warstwę materii organicznej, nie potrzebują pielenia, rozluźniania, a ich podlewanie rzadko jest konieczne. Zielone i małe nasiona dobrze rosną na specjalnych "leniwych" łóżkach.

Tradycyjny ogród to alternatywa rzędów i rzędów, które ostatecznie zmieniają się w postrzępione ścieżki. Spójrz uważnie na takie miejsce: rośliny uprawne zajmują trzecią część obszaru, nie więcej. Aby nie marnować energii na bezużyteczne uprawianie ziemi, leniwi ogrodnicy tworzą trwałe łóżka. Ich długość może być dowolna, wynosi od 40 do 100 cm, ponieważ jest wygodniejsza dla farmera ciężarowego. Ważny warunek: powinieneś bez problemu dotrzeć do środka ogrodu.

Doskonale, jeśli potrafisz ochronić obwód leniwych łóżek własnymi rękami. - na tę deskę, łupek, metal są odpowiednie, ale jeśli nie ma takiej możliwości, nie rozpaczaj. Najważniejsze - pamiętaj, że łóżka powinny mieć stałe miejsce, a będziesz je przetwarzał. Aby radykalnie zwiększyć plony łóżek, można je wypełnić kompostem, jeśli nie jest - znaleźć jakąkolwiek okazję do dodania substancji organicznych do gleby: wyhodować syderiany przed i po głównych uprawach, ściółce.

Leniwy ogród z nową technologią

Ogród dla leniwych ludzi opiera się na ideach naturalnego, naturalnego rolnictwa. Oprócz mulczowania i pielęgnowania syderatów na eleganckiej daczy wykorzystuje się wspólne sadzenie roślin. Warzywa rosnące w pobliżu są w stanie pomagać sobie nawzajem, karmić i chronić przed wrogami. Rozsądne dzielnice muszą być dokładnie przemyślane, dowiedzieć się więcej o preferencjach każdej kultury. Po opanowaniu tej technologii możesz uzyskać więcej zdrowych warzyw z mniejszego obszaru.

Jedna z zasad naturalnego rolnictwa uczy: ziemia nie powinna pozostać pusta. W naturze nie znajdziesz żyznej ziemi, na której nic nie rośnie. Gleba nie tylko karmi rosnące na niej zioła, kwiaty, warzywa. Karmią ją z całą mocą. Po zebraniu wczesnych zbiorów, nie wyrzucaj ogrodu niezamieszkanego, posadź koper, sałatę, boćwinę, rzodkiewkę lub rzodkiewkę. Jesienią stół wzbogaci się o świeże zioła, a ogród otrzyma część organiczną.

Dacza dla leniwych powinna wyróżniać żyzna gleba. Znajdź możliwość ukrycia łóżek przed zimą. Odpowiedni dla wszystkich: liście warzyw, trawa bez nasion, opadłe liście, trociny, słoma. Dobrym pomysłem jest zasadzenie musztardy, gryki, grochu po zbiorze. Pozwól młodym pędom przejść pod śniegiem, aż do wiosny Twój ogród będzie nie tylko odpoczywał, ale także uzyska doskonałe odżywianie!

Ziemia bogata w próchnicę nie potrzebuje głębokiego kopania. Leniwe łóżka są luźno powierzchowne, do głębokości nie większej niż 5 cm, a najlepszym narzędziem do tego jest płaski blat i motyka. Żyzna warstwa jest podobna do gąbki, jest przecinana przez ruchy dżdżownic, kanałów pozostawionych przez małe korzenie martwych roślin. Taką glebę nazywa się strukturą, aby ją wykopać - tylko po to, aby ją zepsuć.

Na sprytnej daczy powinien być leniwy ogród: zaczyna się od trawnika. Aby zamiast chwastów pod drzewami rosła trawa, potrzebujemy regularnego guza. Leniwe łóżka i kwietniki zakładają skuteczne byliny - one każdego roku stają się bardziej atrakcyjne, a opieka wymaga mniej. Świerkowe kręgi młodych drzew w pierwszym roku, schowaj się pod czarnym filmem lub agrovolokno. Później ogrodnik może zamienić przestrzeń pod drzewem w małe kwietnikowe łóżko. Ogród i ogród dla leniwych - to twórcze!

Wideo: co to jest leniwy ogród

Ivan, 52 lata: Całkowicie porzucił ogród w kraju, poszedł tylko na odpoczynek. Dali mu całą siłę i czas, a żniwa - kurczaki do śmiechu. Dostałem książkę od Galiny Kizima o leniwym ogrodzie. Zrobili kilka łóżek w leniwym stylu, użyźniali trawą, czyszczą warzywa, nawozili, ale skuteczne. Sadimie, mniej dbamy, a zbiory rosną!

Tatiana, 37 lat: lubię mądre, leniwe rolnictwo. Dużo czytam o tym od Nikolaja Kurdyumowa i Pavela Tannoya. Szczególnie podoba mi się efekt słomianej ściółki na roślinach. Pod nim jest mokro nawet w upale, gdy sąsiedzi wszystko więdną, moje pomidory, ogórki i dynie są wesołe i zielone! Obficie mroź wszystko, nawet ogród kwiatowy.

Vera, 42 lata: we wrześniu ziemniaki zostały usunięte, zgodnie z zaleceniem sąsiada, zasiano owies i groch. Do mrozu wyrosła zieleń, około 12 cm, w zimie zamarzła pod śniegiem. Śnieg padł, zgarnął szczyty z witryny. Taka ziemia pod nią jest luksusowa, luźna, nawet nie uprawiana, a zasadzono marchewkę i buraki. Czekamy na dobre zbiory!

Ogródek kuchenny dla leniwych: zasady i zalecenia

Ale przecież każdy chce spędzić weekend w domu, w kręgu siedmiu i przyjaciół, odpocząć od miejskich zmartwień, być może sam. W takiej sytuacji konieczne jest, aby Twoja domowa dacza była nietuzinkowa i jednocześnie atrakcyjna, nie tracąc przy tym czasu - stwórzmy ogród dla leniwych. Zaletą takiego ogrodu dla leniwych jest fakt, że jego zbudowanie i utrzymanie zabiera dużo czasu i wysiłku.

Przed planowaniem ogrodu dla leniwych, wybierz styl, w którym dekorowanie nie zajmuje dużo czasu.

Ogród i ogród w stylu włoskim i holenderskim wymagają wiele wysiłku i czasu.

Ogród-Art Nouveau i zwykły ogród również wymagają dość długiego wysiłku. Musimy również zbliżyć się do natury tak, jak to możliwe, dlatego urządzimy ogród i ogród dla leniwych ludzi w majestatycznym stylu krajobrazowym lub w wiejskim stylu. Takie style zakładają obecność w ogrodzie i warzywnym ogrodzie roślin, które są tak blisko, jak to możliwe i charakterystyczne dla lokalnej flory, rosnące niezależnie i nie wymagające specjalnej troski. Nie powinno rosnąć żywopłotów, które muszą być okresowo przycinane, kwietników dywanowych, trawników i klombów, które często należy podlewać.

Jako żywe naturalne żywopłoty odpowiednie rośliny, takie jak rododendron, chubushnik, hortensje, które nie wymagają strzyżenia i rosną same.

 • Daj pierwszeństwo dużym formom i bylinom. Wiciokrzew, liliowy, jarzębina i Irga to przykłady roślin, które praktycznie nie wymagają opieki. Tutaj możesz również dołączyć drzewa iglaste. Od kwiatów wybierz te, które mogą rosnąć w jednym miejscu przez lata, bez konieczności przeszczepu i siedzenia.
 • Wybierz lokalne uprawy do sadzenia. Aby nie zgarnąć lub schronić ciepłe sissies na zimę, aby nie bać się mrozów i wiatrów, najlepiej jest użyć tych roślin, które są znane Twojej okolicy - endemiki. A nawet jeśli dostaniesz coś egzotycznego, to nie fakt, że w twojej strefie klimatycznej wyrośnie tak samo jak w jego ojczyźnie. Wszystko to jest dodatkowym kosztem wysiłku i pieniędzy, aw każdym miejscu są piękne i niesamowite rośliny.
 • Lawn - nie dla leniwych. Dlatego zamiast trawy trawnikowej, która musi być regularnie krojona, należy stosować niskie lub pełzające rośliny okrywowe. Sedum, skalnica, portolak, różne rodzaje oczyszczenia są prawdziwymi znaleziskami do tego celu. Ciekawy trawnik z koniczyny.
 • Zejdź z donic! Rośliny w pudełkach, pojemnikach, doniczkach wymagają starannej pielęgnacji - w niewielkiej ilości gleby należy stale utrzymywać niezbędny poziom wilgoci i składników odżywczych. Chcesz tego?
 • Walka na chwasty! Aby nie splatać za każdym razem, wolne miejsca są ściółkowane (pokryte słomą, trocinami), można posypać gąsienice żwirem, kamykami i okruchami. W żadnym wypadku nie miel trawy, usuwając ją z ogrodu: rozprowadź równomierną warstwę, nie pozwól na powstanie nowych chwastów, a gdy wyschnie i całkowicie się rozpadnie, zapładnia glebę.
 • Woda właściwie! Ogólnie rzecz biorąc, podlewanie powinno być obfite i nie często - oczywiście w zależności od potrzeb różnych roślin. Obecnie istnieje wiele różnych systemów nawadniających (drenaż, kroplówka), alternatywa do biegania z konewką lub wciąganie węża. Jeśli wszystko jest dobrze przemyślane i przygotowane, możesz zaoszczędzić dużo czasu.
 • Zadbaj o narzędzie! Ogród i magazyn ogrodniczy i stworzony w celu ułatwienia pracy człowieka. Pozwól, że dysponujesz całym kompleksem niezbędnych narzędzi i przydatnych agregatów do orki, koszenia i innych prac. Konewki, wiadra, drobne ekwipunki wybierają jasne kolory, dzięki czemu w przypadku utraty łatwo je znaleźć na stronie. I oczywiście wyposażyć w miejsce do wygodnego przechowywania wszystkiego.
 • Przyciągnij do pracy na stronie swoich bliskich, dzieci - pracując razem łączą się i podzielone przez wszystkie obowiązki pozwalają ci przemienić najtrudniejsze rzeczy w totalne radosne wydarzenie!

Do trawników można siać koniczynę łąkową, która nie wymaga pielęgnacji i wygląda pięknie, a wśród niej są krwawnik pospolity, len, goździki polne, kostrzewa, adonis, peonie i inne byliny. Ten trawnik będzie wyglądał bardzo atrakcyjnie i dekoracyjnie iw przeciwieństwie do tradycyjnego trawnika ogrodowego, nigdy nie powinien być koszony.

W ogrodzie dla leniwych, krzewów i drzew, które są dobrze tolerowane przez mroźne zimy i nie wymagają schronienia, są bardziej odpowiednie. Ponadto należy wybrać takie odmiany, które nie rosną i nie wymagają regularnego przycinania. Aby krzaki i drzewa wyglądały atrakcyjnie zarówno latem, jak i zimą, należy wybrać te, które zachowują liście przez dość długi czas. Jest to kalina, jarzębina, wrzeciono, wrzos, irga, berberys i inne. Można również sadzić evergreeny i drzewa iglaste, takie jak sosna, świerk, jodła, Tija, jałowiec, cyprys.

Jeśli zdecydujesz się wyposażyć ogród dla leniwych, należy zlokalizować pawilony ogrodowe i ławki ogrodowe, biorąc pod uwagę teren i tereny wokół nich wyłożone dużą brukowcem, żwirem, kamyczkami lub piaskiem. Taka strona będzie bardzo ozdobiona pionowym krajobrazem. Raz i przez długi czas budować altanki, łuki, pergole i rośliny wokół wieloletnich roślin pnących, które nie wymagają opieki, takich jak wiciokrzew, chmiel, dzikie winogrona, trawa cytrynowa.

Rośliny o minimalnych kosztach pracy

Często ogród i ogród dla leniwych prezentowane są jako jedna całość. Dlatego łóżka powinny być umieszczone w takich miejscach, aby nie były zasłonięte przez drzewa i krzewy. Układ będzie zależał od terenu. Tak więc na nizinach można sadzić warzywa, które nie wymagają dużo słońca - kapusty, buraków, rzodkiewki. A na podwyższonych obszarach, bliżej światła - pomidory, papryka, ogórki.

Możesz sadzić warzywa na osłoniętych łóżkach o różnych kształtach i rozpraszać je na wyspach nad łąkowym trawnikiem.

Szerokość takich łóżek nie jest większa niż metr, ale można wybrać okrągły kształt, owalny. Będzie to piękne i wygodne do obróbki. W centrum takich łóżek można posadzić piramidę z tkactwem warzyw, takich jak ogórek, dynia. Aby to zrobić, umieść wspornik pośrodku, najlepiej metal w postaci łuku lub siatki.

Podlewanie warzyw jest dość żmudną pracą, więc ogród dla leniwych powinien zapewnić leniwy system pojenia. Przykładem jest system knota. W centrum okrągłego łóżka leży wiadro wypełnione wodą. W wiadrze, knoty zejdą z pasków tkaniny, możesz tkać je w warkocze. Jeden koniec jest opuszczony do wiadra, a drugi do łóżka i pokryty ziemią. Wiadro pokryte jest pokrywką, a rośliny otrzymują odpowiednią ilość wilgoci przez knoty. Dla szczególnie leniwych letnich mieszkańców takie podlewanie jest również ciężarem, ponieważ od czasu do czasu wiadra powinny być wypełnione wodą.

Tworzymy leniwy ogród i ogród własnymi rękami - zdjęcia nietypowych i praktycznych rozwiązań

Wielu z ich początkujących letników jest przekonanych, że spoczną na działce, a prace związane z sadzeniem i pielęgnacją warzyw, drzew i truskawek nie będą uciążliwe i przyniosą tylko przyjemność. Dopiero po chwili staje się jasne, ile potrzeba, aby zainwestować w rozwój kraju, w badania tajemnic sadzenia warzyw i ogrodu. Tymczasem istnieje dobry sposób na ułatwienie pracy. Ta metoda nazywa się "leniwym ogrodem", masteringiem, który można myśleć o odpoczynku.

Od dawna zauważono, że leniwi ludzie często są motorem postępu. Sprytny ogród też wpadł na leniwych ludzi. Zgodnie z ideą leniwe łóżka nie powinny być kopane, a następnie zbyt często mielone, podlewane i karmione. Z biegiem czasu rośliny będą jeszcze bardziej "niezależne", praca z nimi będzie mniejsza, a plony wzrosną. Jak osiągnąć tak niesamowite wyniki, opiszemy poniżej.

Różnice w stosunku do tradycyjnych łóżek

Aby łóżka były "mądrzejsze" i zaczęły przynosić dobre zbiory bez większych trudności, powinny być odpowiednio zorganizowane. Musimy zrozumieć, które metody przetwarzania i nawożenia roślin nie odpowiadają nam. Jedną z metod ułatwiania pielęgnacji plantacji jest układ krat. Chcemy też zrezygnować:

 • kopiąc ziemię;
 • rozluźnienie gleby po deszczu;
 • pielenie;
 • zbyt częste podlewanie;
 • używanie trucizn.

Czy to możliwe? Jest całkiem realistyczne, jeśli spełniasz pewne wymagania. Leniwy ogród sugeruje:

 • ściółkowanie;
 • ponowne zasianie w jednej działce;
 • zintegrowane sadzenie;
 • używanie sideratów;
 • zmniejszenie ilości gruntów do przetworzenia.

Wspólne sadzenie roślin ogrodniczych wszystkie na rzecz

W leniwym ogrodzie najłatwiej jest uprawiać rośliny, które dają szybkie pędy: fasolę, cukinię, ziemniaki, dynię, kukurydzę, ogórki. Natychmiast po pierwszym pieleniu między rzędami warzyw, musisz pokryć solidną warstwę ściółki. W tym charakterze siano, jesienne liście, trawa, igły, kora, chipsy będą działać. Chochoł zachowuje maksymalną wilgotność pod grubą warstwą, nie pozwala na rozmnażanie chwastów, zapobiega powstawaniu wyschniętej skorupy na glebie.

W ten sam sposób warzywa rosną dobrze, posadzone w formie sadzonek. Są to papryka, pomidory, kapusta - wszystkie te, które są zwykle sadzone wczesną wiosną. Zielone rośliny i małe nasiona dobrze czują się na przygotowywanych łóżkach. Przed ich sadzeniem należy sadzić rośliny - rośliny, przeznaczone do przygotowania gleby na użyteczne rośliny. W tym celu oferujemy owies. Ta kultura rozluźnia glebę, a ponadto daje zieleń do mulczowania. Warzywa sadzone po owsie są dobrze ugruntowane i szybko rosną. Ze względu na warstwę ściółki zasiane rośliny nie wymagają częstego nawadniania, nie wymagają pielenia i rozluźniania.

Rośliny dla leniwych z boku przypominają tradycyjne lądowanie - na zdjęciu widać różnice. Na zwykłych łożach warzywa są sadzone w rzędach, a rzędy między rzędami są z czasem gęsto zadeptane. Przyjrzyj się uważnie i zobacz, że w tradycyjnym ogrodzie tylko jedna trzecia powierzchni jest wykorzystywana dla roślin. Konieczne jest przerwanie praktyki marnowania wysiłku i przejście do stosowania łóżek, które są umieszczone na stałe w jednym miejscu. Nasze lądowanie powinno być takiej wielkości, aby można było dotrzeć do środka strony, będąc z jej krawędzi. Oznacza to, że nie ma potrzeby chodzenia między rzędami. Ponadto należy przestrzegać następujących warunków:

 1. Łóżka leniwe powinny być ułożone na zewnętrznych krawędziach. Możesz użyć wszystkiego, co masz pod ręką - drewna, cegły, kamieni, kawałków łupków i plastiku. Niezbędny warunek: łóżka powinny pozostać na swoim pierwotnym miejscu.
 2. Ulepsz plon dzięki kompostowi, który hojnie zasila ziemię. To stwierdzenie odnosi się również do ogrodów. Jednak nie wszyscy mają możliwość wykorzystania obornika, dlatego warto próbować dodawać do Ziemi jak najwięcej materii organicznej. Na przykład, użyj siderates, które są sadzone przed i po uprawach warzyw, regularnie ściółka.

Cydraty rozluźniają ziemię i są doskonałym nawozem

Rozwijaj sałatki, a także warzywa, lepiej używając wysokiego łóżka. Kultury wymagające częstej uwagi, podawane na podobnych łóżkach są znacznie wygodniejsze. Wysokie łóżka szybko się nagrzewają, co oznacza, że ​​sadzenie można rozpocząć wcześnie, a obecność sieci w bazie ochroni rośliny przed molami. Przeczytaj o projektowaniu łóżek: "Piękny i właściwy ogród w kraju własnymi rękami - zdjęcia, ciekawe pomysły na projekt łóżek"

Nie buduj dużego łóżka ogrodowego, jego rama może mieć szerokość nie większą niż 1,5 metra. W takim przypadku możliwe jest przetworzenie ziemi stojącej po stronie podestu. Ponadto:

 1. Wysokie łoże można przekształcić w szklarnię. W tym celu pożądane jest podzielenie go na pół i utrwalenie filmu nad każdą częścią.
 2. Wysokość łóżka na kompoście może sięgać nawet 100 cm. Oczywiście będzie musiał być chroniony. Do tego można użyć deski, dzienniki, cegły, kamień. Dodatkowa premia: dzięki temu ogrodzeniu łóżka będą wyglądać schludnie.
 3. Wysokie łóżka w inteligentnym ogrodzie są bardzo pożądane, aby być wyposażonym w zintegrowany system nawadniania. Może to być metoda radykalna lub kroplowa. Przeczytaj o organizacji podlewania: "Automatyczne nawadnianie terenu i trawnika własnymi rękami, urządzeniem i schematem automatycznego systemu irygacyjnego w kraju", "Ogórki kroplowe w szklarni z zakraplacza i plastikowych butelek - jak to zrobić samemu?"

Wysokie łóżka ułatwiają opiekę i udekorują witrynę

Podstawowe zasady "leniwego" rolnictwa

Jedną z cech leniwego ogrodu jest wspólne sadzenie roślin. Od dawna zauważono, że warzywa nie mogą po prostu koegzystować na tym samym łóżku, ale pomagają sobie nawzajem, przyczyniając się do lepszego plonu. Na przykład sadzenie kopru między siewem a ziemniakami pomoże uniknąć inwazji stonki ziemniaczanej. Istnieją inne przykłady użytecznej wspólnoty tych lub tych roślin:

 • pomidory są doskonale połączone z kukurydzą, marchewką, cebulą;
 • marchew można sadzić razem z kapustą, cebulą, truskawkami;
 • fasola przyniesie owoce z kapustą, ogórkami, a także z ziemniakami;
 • fasola również dobrze pasuje do bakłażana i pieprzu, pomaga uniknąć inwazji stonki ziemniaczanej;
 • cukinia i dynia lepiej łączą się z kukurydzą, która ukryje te warzywa przed palącymi promieniami.

Kolejną zasadą organizowania leniwego ogrodu jest zapewnienie, że gleba nie jest pusta. Okazuje się, że nie tylko rośliny są karmione z ziemi, ale także karmią ją podczas wzrostu. W związku z tym zalecamy, aby po zbiorze pozostawić puste miejsce, ale posadzić na nim chard, koperek, rzodkiewkę i sałatę. Wszystko to będzie na twoim stole, dieta będzie miała więcej witamin. W tym przypadku gleba otrzyma część materii organicznej, która będzie miała korzystny wpływ na jakość przyszłych nasadzeń.

Strukturyzowaną glebę przecinają "katakumby" po dżdżownicach. Naruszenie warstwy humusu w takich warunkach nie ma sensu. Ponadto konieczne jest jedynie podlewanie nasadzeń w razie potrzeby. Przeczytaj o domowej roboty narzędziu, aby ułatwić opiekę nad ogrodem: "Co można zrobić dla domu i oddać własnymi rękami z kłód, metalu, desek i innych pozostałości materiałów".

Dodatkowe zalecenia dotyczące opieki nad łóżkami

Istnieje kilka innych zaleceń, które mogą odpowiedzieć na typowe pytania ogrodnika. Postaraj się postępować zgodnie z naszymi radami, aby uzyskać dobry wynik:

 1. Aby gleba pozostała płodna, musi być dobrze osłonięta na zimę. W tym celu można używać szczyty, jesienne liście, trawę (jeśli nie ma w niej nasion), słomę lub trociny. Można również owijać łóżko, jeśli po zebraniu do rośliny gryki, musztardy lub grochu. Te kultury będą miały czas na kiełkowanie przed pierwszymi opadami śniegu, a nowy pęd pokryje ziemię, a następnie stanie się dobrym źródłem materii organicznej.
 2. Kolejna cenna rada dla tych, którzy nie chcą spędzać dużo czasu na opiece nad łóżkami. Ważne jest, aby instrument był wygodny i wysokiej jakości. Ułatwi to pracę i pozwoli na korzystanie z motyki i motyki przez wiele lat bez corocznej wymiany.
 3. Pamiętaj, aby zainstalować wygodny system nawadniania, zaoszczędzi to wiele czasu i sprawi, że łóżka będą żyzne. Jeśli budżet jest ograniczony, podobny system można zbudować własnymi rękami - metoda kropli będzie odpowiednia, a także zraszanie.
 4. Jeśli nie dostajesz wody każdego dnia, możesz to zrobić raz lub dwa razy w tygodniu. Ważne jest tylko, aby spróbować, że podlewanie było obfite. Mulched land może utrzymywać wilgoć przez długi czas.

Jak widać, leniwy ogród nie jest bardzo trudnym zadaniem, jeśli się do niego zbliżysz, przygotowując się wcześniej. Zbieraj solidne zbiory i nie zginaj pleców od rana do wieczora na swojej stronie - każdy summator może to zrobić. Ważne jest tylko ponowne przemyślenie swojego podejścia do takich rzeczy jak pielenie, nawożenie roślin, aby nie popełniać błędów i nauczyć się cieszyć resztą we własnym ogrodzie.

Opisana jest dobra droga, podobało mi się. Tylko w naszej daczy moja matka prowadzi wszystko i ma konserwatywne poglądy. Pielenie i codzienne podlewanie są nieodzownym warunkiem dobrego zbioru. Obawiam się, że nie będę w stanie zabrać czegoś własnego do ogrodu ...

przekonaj swoją matkę do jednej, zwykłej grani ...

Uderzona pięknem wysokich łóżek - warzywa wyglądają jak kwiaty! My z mężem przez długi czas chcemy jakoś zmienić stronę kraju, ale pomysły nie wystarczą. Z przyjemnością skorzystamy z kreatywnych wskazówek na tej stronie! Dziękuję

Zgadzam się, radzę wszystkim zorganizować przestrzeń. Mam wysokie grzbiety na skutek przemian z zerowymi kilku latach pracy - z upływem Scoble zadarnienie gleba i ściółka z samolotu lądowania, tylko łóżko i boki zeskrobać, żadnej ochrony. mój obszar to 3 × 4, po południowej stronie truskawki, wschodniej - zielenie, północnej - warzywa, zachodnia - kukurydza, groszek. Ulewne deszcze i powodzie zalane ogród, więc zrobić drenaż i zero łóżek kapusty są dobre, ale wolę wysokim łóżka do zbierania jagód, cienkie z marchwi, zioła wycięte z obwodu. W centrum obszarów wgłębień, nie kalarepy, ziemniaki i wieloletnie kwiaty w hodowli małych szkół ... poleganie na stopy lub ręce do łóżka łatwiejsze, stawów, nóg i pleców jest mniej obciążonych podczas pracy, żeberka noyat jako płaszczyzna bez zmian. Łóżka nie są wykopywane, jeśli schronisko zima ich stary film, siano, deski, mysz zrobi wszystko za Ciebie, płodność nie jest zmyta, konieczne jest, aby ukryć!

Jeśli witryna jest silnie Draw lub dziewica jest pleciony z powrotem i wiele Kumna, najlepiej jest wybrać długiej rączce nic: ciągnik jednoosiowy bezużyteczne nadorveshsya łopaty, tornada - otvalyatsya rąk. W minionym sezonie dokonał prezent, kupiony trochę tyazhelovatenkuyu, ale cenna rzecz, że działa nie tylko, ale również ozdaravlivaesh powrotem odcinki i stawów łopatką mięśni ogrzewa się, jak to jest konieczne do głowy - fitness w ogrodzie. Nie ma narzędzia wyburzeniowego, nie trzeba go wyostrzać, klamka jest jasna i nie śliska - moja ulubiona, po ramie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 16 =