Odtworzenie starych mebli własnymi rękami

Odtworzenie starych mebli własnymi rękami

Szansa na stare meble: odnawiamy i dekorujemy się

Nowoczesne meble mają atrakcyjne wizualnie kształty, kolory i materiały, ale ich żywotność nie trwa długo. Średnio operacja trwa 1-2 lata dłużej niż wynika to z dokumentu. Czasami jakość produktu zaczyna rozczarowywać konsumenta dużo wcześniej. Czy znasz starą włoską tradycję, zgodnie z którą musisz pozbywać się zniszczonych przedmiotów w przeddzień Nowego Roku?

Pomysł ten jest oryginalny i interesujący, ale nie ma znaczenia dla "sowieckich" ludzi, "wyszkolonych" przez epokę deficytu. Starannie przechowujemy kredensy babci w garażach i szopach, przechowujemy stare krzesła na strychach, umieszczamy zniszczone półki w korytarzach i korytarzach.

A co powiesz, żeby stare meble stały się pełnoprawnym drugim życiem? Wszakże jakość jego obiektów, wykonywanych "na sumieniu", przewyższa czasem cechy najdroższych produktów światowych producentów!

Renowacja mebli to pracochłonny proces, ale fascynujący, interesujący i twórczy. Obfitość dóbr do szycia i haftu wykonywanych na nowoczesnym rynku pozwala przywrócić nie tylko meble wykonane z drewna, ale również z miękkich materiałów. A wszystko to można zrobić w domu, własnymi rękami!

Wszystko, czego potrzebujesz, to podstawowe materiały do ​​wybranej techniki zdobienia, trochę wyobraźni, wytrwałości i oczywiście pragnienia. Rehabilitacja starych mebli może polegać na malowaniu, malowaniu, decoupage, inkrustowaniu, formowaniu. A jeśli masz "drugi wiatr" - możesz łatwo wymyślić, jak przywrócić stare "przestarzałe" meble, łącząc kilka technik projektowania.

Nawiasem mówiąc, umiejętni projektanci angażują się w odrodzenie starożytnych mebli, realizując swoje starania o solidne opłaty. "Rehabilitowane" antyczne akcesoria są uważane za modne dodatki i zdobią nawet takie modne hotele jak Villa Alessandra w Paryżu! Być może zaczynasz od komody na loggii, czy w końcu uzupełnisz ich szeregi?

Zacznijmy! Przede wszystkim przygotuj powierzchnię do swojej improwizacji. Dokładnie wyczyść próbkę, usuń z niej stare wykończenie, w razie potrzeby napraw produkt.

Czyścimy meble z lakieru i farby

Odtworzenie mebli własnymi rękami tradycyjnie zaczyna się od aktywnego przygotowania do pracy. Przede wszystkim napraw produkt, jeśli jest on potrzebny. Następnie musisz usunąć resztki lakieru z powierzchni. Można to zrobić na dwa sposoby: mechaniczny i chemiczny.

Metoda chemiczna jest najprostsza, najszybsza i najwygodniejsza. Aby usunąć rozdrobnione materiały, wystarczy zastosować pewną kompozycję chemiczną do próbki i poczekać na niewielką ilość czasu.

Jako aktywny składnik odpowiedni dla takich mieszanin:

Wstępna ocena stanu powierzchni i charakterystyki materiału, z którym została pokryta. Załóż gumowe rękawice, nałóż wybrany rozpuszczalnik na wnętrze cienką warstwą, odczekaj pół godziny, aż lakier zmięknie i usuń za pomocą łopatki.

Następnie przepłucz produkt i oceń wydajność. Jeśli to konieczne, powtórz wszystkie kroki ponownie, aż farba zostanie całkowicie usunięta. Cały proces jest pożądany do przeprowadzenia na świeżym powietrzu: na podwórku, w garażu lub w loggii.

Metoda mechaniczna jest bardziej pracochłonnym, ale niezbywalnym etapem renowacji mebli wykonanych z drewna, które mogą być niezależne lub dodatkowe. Jak się domyślacie, jego istotą jest mechaniczne usuwanie starej farby przez szlifowanie ręczne.

Można go przeprowadzić za pomocą skrobaka, cyklu lub papieru ściernego. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że twoje ruchy powinny być kierowane wzdłuż lokalizacji włókien drewna, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia integralności obiektu.

Idea numer 1: udekoruj komodę techniką decoupage

Restaurowanie starych mebli własnymi rękami może być wykonane dowolną techniką artystyczną, ale decoupage stało się dla rzemieślników najprostszym, a jednocześnie atrakcyjnym.

Przygotuj niezbędne materiały:

 • Mała drewniana komoda (wstępnie oczyszczona);
 • Farby akrylowe i lakier akrylowy;
 • Sadzonki i rysunki do decoupage;
 • Spękania (jeśli chcesz dać efekt pękania);
 • Farba olejna w kolorze złotym lub brązowym;
 • Klej PVA i klej do decoupage;
 • Emery;
 • Taśma klejąca;
 • Nożyczki;
 • Lakier do wykończenia powłoki.

Jeśli wszystko jest gotowe, możesz zacząć. Odtworzenie starych mebli odbywa się w kilku etapach:

 • Odkręć uchwyty (jeśli występują), przygotowaną powierzchnię traktuj lakierem akrylowym;
 • Poczekaj, aż lakier całkowicie wyschnie, a następnie pokryj widoczne części szafki złotą farbą (akrylem);
 • Znowu poczekaj na czas. Przyklej paski taśmy do blatu, cofając się od krawędzi o około 5 cm .Zainstaluj blat z białą lub kremową farbą akrylową, nałóż crackel wzdłuż boków produktu;
 • Kiedy wszystko wyschnie, usuń szkocką i idź wzdłuż "złotych" miejsc gąbką z brązową farbą. Otrzymujesz efekt "kędzierzawych" pęknięć;
 • Końcówki i blat stołu należy starannie przeszlifować granulatem, aby przez zarysowania można było zobaczyć złotą farbę;
 • Teraz możesz przejść do decoupage. Wstępnie przygotowane i rzeźbione motywy (rysunki, wycinki z czasopism / gazet, plakatów, druków, reprodukcji) przenoszone są na blat za pomocą miękkiego pędzelka i lakieru do decoupage;
 • Zakryj obraz dwuskładnikowym spękowaniem, postępując zgodnie z instrukcjami producenta dla konkretnej marki;
 • Kiedy powstają pęknięcia, włóż w nich możliwie jak najwięcej bitumu lub odcień ciemną farbą;
 • Gdy komoda całkowicie wyschnie, przykryj ją standardowym przezroczystym lakierem, załóż uchwyty. Twój produkt jest gotowy!

Sam dokręć tapicerkę

Zdarza się, że w naprawie i konserwacji potrzebuje nie tylko mebli drewnianych, ale także ulubionej sofy, fotela lub sofy. W tym przypadku twarde części mogą ulec nieznacznemu uszkodzeniu, a tapicerka - pilna potrzeba naprawy.

Tkanina - materiał jest plastyczny, ale bardziej zepsuty. Odtworzenie mebli tapicerowanych wymaga czasem profesjonalnego podejścia. Ale jeśli masz pewność co do swoich zdolności i umiejętności, możesz zacząć to sam! "Ćwiczmy" na miniaturowym krześle babci.

 • Piękna tkanina dekoracyjna (gobelin, żakard, szenil, gobelin);
 • Wypełniacz (sintepon, pianka gumowa, mrugnięcia);
 • Wkrętaki;
 • Szczypce;
 • Gęsta tektura do znakowania i modelowania;
 • Uszyty centymetr;
 • Nożyczki;
 • Linijka;
 • Zszywacz (lub młotek z kołkami do mebli);
 • Ołówki i kredki do znakowania.

Wyeliminuj starą tkaninę dekoracyjną i wyjmij wypełniacz za pomocą szczypiec i śrubokrętów.

Stara tapicerka może być używana jako łuk, okrążając kontury siedzenia ołówkiem;

 • Wyczyść podstawę sklejki siedziska z resztek kleju i zapadniętej pianki;
 • Zdejmij siedzisko i zakreśl je na kawałku tektury. Pozostaw kilka centymetrów na uprawnienia;
 • Wytnij wzór nożyczkami lub nożem biurowym, a następnie podłącz do nowego wypełniacza. Po obwodzie wyciąć gumową piankę na szablonie;
 • Przyklej piankę do górnej strony fotela. Zaczekaj, aż element mocujący wyschnie;
 • Rozłóż zakupioną tkaninę na stole, niewłaściwą stroną do góry. Umieścić na nim siedzisko, które jest obrócone gumą piankową na niewłaściwą stronę;
 • Złożyć krawędzie (dodatki) tkaniny na sklejce, mocno rozciągając materiał;
 • Napraw za pomocą zszywacza co 1-2 cm. Upewnij się, że pomiędzy łącznikami nie ma dużych zmarszczek. Nierzetelne szelki są lepsze do wbijania dodatkowo;
 • Usuń nadmiar tkaniny za pomocą nożyczek;
 • Twoja tapicerka jest gotowa! Pozostaje tylko naprawić siedzenie za pomocą płytek i śrub!

Jeśli nie możesz jeszcze wyciągnąć starej sofy - renowacja antycznych mebli może być dla Ciebie w tworzeniu zwykłej scenerii. Przyszyć poszewki na poduszki wykonane z tkaniny z pięknym nadrukiem, eksperymentować z łatami w stylu vintage, ozdabiać twarde powierzchnie.

Przywrócenie dawnych wnętrz jest ciekawym, pożytecznym i szlachetnym zajęciem, ponieważ cechy przeszłości nie tylko przechowują pamięć o przodkach, ale także przewyższają ogromną większość nowoczesnych produktów w jakości. Daj sobie lot własnej wyobraźni i ćwicz umiejętności logiczne! Niech stare rzeczy w twoim domu odnajdą nowe życie i na pewno będą ci służyć przez długi czas.

Jak przywrócić stare meble w domu: wskazówki

Meble to nie tylko podstawa, ale także sposób na stworzenie komfortu i przytulności. Z powodu przyzwyczajenia się do wyglądu i koloru, czasami trudno jest kupić nowy zestaw słuchawkowy. Jednocześnie wiele z nich odnosi się do niższej jakości nowych mebli w porównaniu ze starszymi, dlatego nie spieszą się z rozstawaniem zwykłych mebli. Wiele osób wie, że istnieje wiele skutecznych sposobów na wyeliminowanie wad starych mebli i naprawę uszkodzonych powierzchni. Ponadto jego odrestaurowanie pomoże nie tylko zachować zwykły wygląd wnętrza, ale także znacznie uratuje finanse w rodzinie. A dzisiaj porozmawiamy o tym, jak przywrócić stare meble w domu.

Zanim zaczniesz eliminować zewnętrzne defekty, napraw sam produkt. Sprawdź siłę i obecność łączących łączników, przywróć stabilność. Jeśli jest taka potrzeba, przyklej brakujące części. Należy pamiętać, że klej nie zamarza od razu. Dlatego potrzeba czasu, aby produkt był sklejony i zamocowany w rowkach.

Zwróć także uwagę na stan sklejki. Z biegiem czasu na powierzchni mogą pojawiać się małe bąbelki, a czasami nawet części sklejki są zrywane. Pęcherzyki są eliminowane po prostu. Będziesz potrzebował kleju do drewna i jednorazowej strzykawki. Klej wypełnić strzykawkę i wlać ją do pęcherza. Niektórzy wolą walczyć z bąbelkami gorącym żelazem, co jest również bardzo skuteczne.

Wymiana zerwane części, należy najpierw wyrównać krawędzie, a następnie wyciąć żądany rozmiar kawałka sklejki i naprawić go z dowolnego kleju mebli.

Dość często stare przedmioty publikują irytujące skrzypienie. Pozbądź się ulubionego krzesła lub szafy od tego problemu jest bardzo proste. Możliwe jest wytwarzanie tkaninowych podkładek w zależności od wielkości punktów mocowania. Nie mniej skutecznym rozwiązaniem byłoby impregnowanie gorącego oleju lnianego w miejscach skrzypienia.

W przypadku, gdy skrzypienie wydziela metalowe części mebli, należy je nasmarować i mocno dokręcić. Podczas przywracania szafek należy wymienić zawiasy drzwi. Jeśli stare gniazda na śruby są zbyt wstrząśnięte, powinny one napędzać drewniane zatyczki na kleju.

Prace przygotowawcze do eliminacji wad zewnętrznych

Jak przywrócić stare meble w domu? Przede wszystkim musi być starannie przygotowany. Wszystkie części należy umyć ciepłym roztworem mydła, miejsca z nitkami i wzorami należy oczyścić za pomocą mydlanej szczotki. Najbardziej uparte miejsca czyści się papierem ściernym "nulevku9raquo;. Do pracy w tym przypadku konieczne jest wyjątkowo dokładne, bez wciskania i nie tarcie. Następnie powierzchnię należy osuszyć miękką szmatką i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Usuwanie starego lakieru

Jak samemu przywrócić meble? Aby usunąć stary lakier z powłok mebli, niektórzy z powodzeniem używają benzyny lakowej. W niektórych przypadkach wymagana będzie terpentyna. Substancja powinna być wcierana do czasu zniknięcia starego lakieru. Następnie musisz chodzić po powierzchni papierem ściernym, nie zapominając o usunięciu powstałego pyłu. Następnie na czyszczoną powierzchnię nakłada się podkład na meble. Zapewni to gładką aplikację następnej warstwy lakieru lub farby.

Na starych meblach z reguły pojawiają się pęknięcia i zadrapania, spowodowane zewnętrznymi uszkodzeniami i wysuszeniem drzewa.

Jak przywrócić stare meble w domu i uratować je przed takimi uszkodzeniami? Na ratunek przychodzi zwykły roztwór jodu. Mogą po prostu pomalować małe zadrapania, zmieniając intensywność koloru.

Głębokie zadrapania w kolorze białym można zamaskować za pomocą pasty do butów i szmatki. I to jest najprostszy sposób. Możliwe jest również ukrycie szkód za pomocą mastyksu. Jest przygotowany w prosty sposób. Weź cztery części wosku pszczelego i trzy części terpentyny. Roztopić składniki i dokładnie wymieszać. Uzyskany mastyk jest wylewany i polerowany szmatką. Wióry na meblach można usunąć za pomocą tego samego wosku.

Trochę trudniej jest walczyć z pęknięciami, ale jest to również możliwe. Małe rysy są usuwane za pomocą domowego mastyku, a przy głębokich kitach działa idealnie. Nadaje się do tego i stolarki i motoryzacji. Tylko ona musi dać niezbędny cień. Aby uzyskać pożądany kolor, do farby należy dodać odpowiednią farbę do mebli na bazie wody.

Jak przywrócić polerowane meble? Głównym problemem ze starym polerowanym stołem są na przykład białe plamki. Pojawiają się z gorącego żelazka lub czajnika, po nieumyślnym nałożeniu na powierzchnię.

Pozbycie się takich plam jest trudne, ponieważ są one spowodowane zmianą stopnia przezroczystości lakieru. Jeśli uszkodzenie jest płytkie, wystarczy przetrzeć plamę alkoholem. W przypadku głębokiego uszkodzenia, mastik służy do polerowania korpusu maszyny. Na plamę nakłada się niewielką ilość pieniędzy i dokładnie wyciera miękką szmatką. Ścierniwo w mastyklu usuwa górną uszkodzoną warstwę, a wosk pszczeli poleruje plamę.

Odtworzenie powierzchni pastą woskową

Pasta woskowa do renowacji mebli może być przygotowywana ręcznie lub można ją kupić w wyspecjalizowanych sklepach.

Oczywiście, należy pamiętać, że ciemny wosk jest używany do gatunków ciemnego drewna, światło dla tych lekkich. Jeśli istnieje pragnienie, możesz użyć mastyksu do wosku domowego. Jak to przygotować, już napisaliśmy.

Proces nakładania wosku jest następujący: zrób kulkę wosku, owinąć miękką ściereczką (dla ułatwienia użycia) i przewróć ją na powierzchnię, która ma zostać przywrócona. W takim przypadku wosk nakłada się cienką warstwą. Następnie przetarł miękką szmatką, usuwając nadmiar. I poleruj powierzchnię.

Barwienie i późniejsze lakierowanie

Jak przywrócić drewniane meble, jeśli w niektórych miejscach nie ma farby i lakieru? Zanim zaczniesz pokrywać się lakierem, powinieneś sam zdecydować, co pokryjesz uszkodzoną powierzchnię: plamę lub farbę. Oba te materiały prezentowane są w ogromnym asortymencie.

Jedyny niuans: gdy używasz farby po wyschnięciu powierzchni, musisz ponownie ostrożnie podążać za nią papierem ściernym, usuwając nieregularności. Eksperci zalecają stosowanie lakieru alkidowego lub akrylu do malowania. Materiał należy nakładać w dwóch lub trzech warstwach, pozostawiając czas do wyschnięcia.

Lakier składa się z dwóch rodzajów: matowego lub błyszczącego. W związku z tym ostateczny wynik będzie inny. Przed nałożeniem lakier jest lekko rozcieńczony i nakładany pierwszą warstwą. Pozostawić do wyschnięcia, a następnie wytrzeć drobnym papierem ściernym. Ponownie zastosuj następną warstwę i poczekaj na całkowite wyschnięcie.

W razie potrzeby można również użyć farby w opakowaniu aerozolowym, ale proces ten trwa dość długo. Farbę należy nakładać w co najmniej trzech warstwach, a odstęp między złożami wynosi 10 godzin. A jeśli mówimy o tym, gdzie przywrócić meble w ten sposób, to oczywiście na ulicy. Lub w warsztacie, po prostu upewnij się, że pokój jest dobrze wentylowany.

Renowacja antycznych mebli

Jak przywrócić stare meble w domu, jeśli jest to cenne antyki? Aby przywrócić stare meble, zwykłe materiały nie będą działać. Tutaj należy wybrać środki oszczędzające. W szczególności specjalny olej. Wchłania się znacznie szybciej i jest znacznie łatwiejsze do zastosowania. Ale byłoby rozsądniej powierzyć renowację zabytkowych mebli profesjonalistom.

Odrestaurowane własnymi rękoma przedmioty wnętrza z reguły dają właścicielom wiele przyjemności i estetycznej przyjemności. Mamy nadzieję, że zdjęcie odrestaurowanych mebli zostanie przeniesione do odrodzenia starej skrzyni, a nasze porady w tym pomogą.

Jak przywraca się drewniane meble?

Przywrócenie mebli drewnianych nadaje się do produktów wysokiej jakości. W takich rzeczach mistrzowie zainwestowali swoją duszę. Uratowanie starej rzeczy i przywrócenie jej życia to kwestia honoru pana dzisiejszego. Przywracanie mebli z płyty wiórowej, a nawet chińskich producentów - to tylko strata czasu i wysiłku.

Noworoczny zwyczaj we Włoszech, który istnieje od niepamiętnych czasów, zmusza mieszkańców do wyrzucania starych rzeczy, w tym mebli, przed świętem. Zwyczaj ten wiąże się z tym, że w średniowieczu ludzie próbowali rozpocząć rok bez śmieci w domu. Ale dziś pomysłowi mistrzowie przywracają drewniane meble własnymi rękami. Po tej procedurze zaktualizowane elementy służą jako wzorce przez wiele kolejnych lat.

Dla dobrego mistrza naprawa i odnowa napraw uszkodzonych zamienia się w przyjemność. Najczęściej przywracanie obiektów z cennych gatunków drewna, ozdobione rzeźbami. Jeśli wykazują ślady zadrapań i zadrapań na płytkiej głębokości, możesz naprawić te niedociągnięcia za pomocą specjalnych ołówków i znaczników. Po prostu malują uszkodzone miejsca. Są to najprostsze wady, które nie wymagają dużych kosztów w celu ich wyeliminowania oraz zakupu specjalnych narzędzi i materiałów.

Znacznik retuszu pozwala usunąć wady z powierzchni drewna. Składa się z szybkoschnącej emalii. Kolory są bardzo różne. Nie jest wymagany żaden dodatkowy lakier. Ołówek teksturowy jest w stanie narysować szczegółową fakturę drewna. Cienki pręt maluje zadrapania. Ołówek zalecany jest do pokrywania lakierem.

Prawdziwa renowacja antycznych mebli odbywa się w następującej kolejności:

 • Malowanie zadrapań i zadrapań;
 • wosk do woskowania;
 • szpachlowanie;
 • lakierowanie.

Wynik przywrócenia starego drewnianego krzesła

Malowanie uszkodzonych obszarów można pomalować dowolną farbą do celów artystycznych. Kolor należy starannie dobrać, nałożyć farbę na powierzchnię, przykryć warstwą mebli bezbarwny lakier lub lakier do pielęgnacji paznokci.

Głębokie szczeliny są uszczelnione specjalnym woskiem do mebli. W podgrzanej formie wciera się w nierówności i poleruje.

Odrzucił nieostrożne ciosy i wyrównał. Putty, który ma odpowiedni odcień, nakłada się na kilka warstw. Każda warstwa powinna być wysuszona, obrobiona szmerglowym materiałem, zetrzeć kurz i lakier.

Uszkodzenia na błyszczącej powierzchni wlewa się kilkoma warstwami lakieru. Każda warstwa musi być dobrze wysuszona.

Naprawa mebli drewnianych odbywa się za pomocą następujących narzędzi:

 • pędzel;
 • szmata;
 • wata, stal;
 • czystsze powłoki;
 • środek do usuwania wosku;
 • plama;
 • lakier na drewnie benzyna lakowa;
 • papier ścierny o różnych rozmiarach;
 • rękawiczki.

Klasę master można uzyskać na przykładzie naprawy antycznego stołu. Zewnętrzna inspekcja nie ujawniła żadnych prac dotyczących renowacji części cieśli.

Antyczny stół

 1. Odtworzenie drewnianych mebli własnymi rękami zaczyna się od założenia rękawic ochronnych, wyciągania pudełek ze stołu i wyjmowania z nich starych uchwytów, aby nadać im blask.
 2. Następnie należy obficie nałożyć środek czyszczący na powierzchnię za pomocą pędzla i pozostawić na kilka minut, aby zmiękczyć stary lakier. Następnie usuń starą warstwę wełną stalową i szpatułką.
 3. Wszystkie powierzchnie należy dokładnie przeszlifować i oczyścić z brudu. Na włóknach nakłada się plamę o pożądanym odcieniu. Nadmiar plam usuwa się szmatką. Można go nakładać w kilku warstwach, aby uzyskać bardziej nasycony kolor.
 4. Po godzinie można nałożyć warstwę przezroczystego lakieru. Po wyschnięciu nakłada się następujące warstwy. Dobry lakier po wyschnięciu jest przyjemny w dotyku, jego powierzchnia jest gładka, nie lepka. Zaleca się nakładanie warstw lakieru w temperaturze pokojowej 16 ° C lub wyższej. Każda warstwa wysycha przez co najmniej 8 godzin.

Usuń starą warstwę lakieru

Restaurację mebli można wykonać metodami decoupage i sztucznego starzenia. Będziesz potrzebował:

 • klej do decoupage z drewna;
 • Farby akrylowe;
 • nożyczki;
 • Serwetki papierowe ze wzorem;
 • Lakier Crackle.

Malowane części mebli odrestaurowanych powinny być gładkie, do tego powinny być ograniczone taśmą samoprzylepną. Następnie ograniczoną część należy pomalować farbą akrylową w kolorze zielonym. Pozostaw farbę do wyschnięcia. Nałóż warstwę lakieru na farbę. Pozostaw lakier do wyschnięcia. Nałożyć warstwę lakieru akrylowego jasnobeżowego na warstwę lakieru. Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być ustawione poziomo, aby farba nie spłynęła. Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, beżowa warstwa zacznie pękać. W rezultacie meble wyglądają jak stare drzewo z małymi pęknięciami. Proces starzenia się pęknięć starzenia można przyspieszyć za pomocą suszarki do włosów. Następnie z serwetki odcina się wzór i oddziela się warstwę barwną. Obraz jest nałożony na pękniętą podstawę i jest naklejony na nią. Możesz więc wkleić dowolny obszar. Meble są całkowicie przekształcone. Pokryje tylko całą powierzchnię bezbarwnym lakierem.

Kompletna renowacja mebli odbywa się mniej więcej tak:

 1. Wszystkie zapięcia i pętle ulegają zmianie. Stare paznokcie są zastąpione śrubami.
 2. Stara farba jest usuwana z obiektu. Aby to zrobić, użyj detergentu i szpatułki.
 3. Powierzchnie są myte strumieniem wody i suche na dzień - dwa.
 4. Otwory z elementów złącznych, głębokie ubytki należy nakładać cienkimi warstwami. Każda warstwa powinna dobrze wyschnąć. Ostatnią warstwę po całkowitym wyschnięciu zmielono papierem ściernym i wytarto wilgotną ściereczką.
 5. Możesz pomalować powierzchnię w dowolnym kolorze. Najczęściej używane są następujące odcienie: krem, kość słoniowa, brzoskwinia, kawa, różowy, czarny. Farby powinny być wybrane jako alkidy. Nakładaj je za pomocą pędzla lub kawałka gumy piankowej, na dużych powierzchniach - za pomocą wałka. Farbę nakłada się w 3 warstwach.
 6. Lakier jest używany w dowolnym: błyszczącym, matowym, jedwabistym. Możesz użyć lakieru samochodowego. Nadal nikomu nie zawiedli.
 7. Malowanie odbywa się zwykle w kwiatach i roślinach. Ale dowolne tematy są możliwe.

Malowanie mebli

Meble są gotowe do nowej operacji.

Stare meble, zwłaszcza polerowane, często mają na powierzchni plamy o nieznanym pochodzeniu. Przywrócenie mebli w tym przypadku odbywa się za pomocą zwykłej benzyny, która ściera plamę. Etapy pracy:

 1. Plama, zwilżona benzyną, ściera miejsce nieznanego pochodzenia.
 2. Jeśli plama nie zniknie po wyschnięciu, warto powtórzyć procedurę wycierania kilka razy, aż zniknie całkowicie.
 3. Oczyszczoną powierzchnię należy wytrzeć szmatką do zmywania.
 4. Polerowanie można przywrócić, jeśli jest przetarte mieszanką denaturowanego alkoholu i oleju lnianego.

Plamy z gorących przedmiotów są usuwane za pomocą wódki lub alkoholu:

 1. Uszkodzone miejsce należy przetrzeć alkoholem. Jeśli plama nie zniknie, powtórz operację kilka razy.
 2. Jeśli to działanie nie pomoże, przetrzyj plamę mieszaniną alkoholu i oleju suszącego.
 3. Pozostaje wypolerować miejsce spalania mieszaniną denaturowanego alkoholu i oleju lnianego.

W ten sposób przywracane są stare meble, jeśli są na nim miejsca o różnym pochodzeniu.

Często zdarza się, że w naszych rękach jest kawałek drewnianych mebli z poprzedniego życia. Szkoda, aby go wyrzucić, ale nie można go użyć, ponieważ ma poważne wady. W tym przypadku nie można obejść się bez przywrócenia drzewa. Możesz go wypróbować w domu własnymi rękami. Do tego potrzebne są pewne materiały i minimum narzędzi. Po drobnym lub generalnym remoncie, rzecz będzie się radować przez wiele lat. Przywrócenie starych mebli zajmuje dużo czasu, ale wynik jest tego wart.

Możesz usunąć starą farbę i nałożyć nową, możesz użyć metody decoupage, zmienić elementy złączne, tynkować otwory i odkurzyć, zmienić skórę. W każdym przypadku potrzebujesz własnych metod pracy.

Odnowione meble zawsze wyglądają kreatywnie i bardzo elegancko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − = 4