Ocieplenie balkonu penoplex własnymi rękami

Ocieplenie balkonu penoplex własnymi rękami

Ocieplenie balkonu penoplex własnymi rękami: instrukcja krok po kroku

Aby maksymalnie efektywnie wykorzystać przestrzeń balkonową, możliwe jest wykonanie izolacji. Dzięki temu ta część przestrzeni życiowej zamienia się w komfortowy i przytulny pokój. Jednak ważne jest, aby zapoznać się z etapami procesu przed rozpoczęciem pracy.

Dlaczego warto wybrać penoplex

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie wykonać izolację balkonową za pomocą pióra, możesz zdecydować, czy materiał ten jest odpowiedni do przeprowadzenia tych manipulacji. Stopień ochrony przed zimnem zależy od jakości materiału izolacyjnego. Wśród cech można wyróżnić nieistotny współczynnik przewodnictwa cieplnego, zwłaszcza w porównaniu z pianką, wełną mineralną lub wełną szklaną. Oszczędza to zarówno metrów kwadratowych, jak i gotówki.

Oprócz dodatkowych pozytywnych cech można zauważyć, że pianka nie jest zdolna do pochłaniania wilgoci przez cały okres użytkowania, który może osiągnąć 50 lat. W tym czasie materiał zachowa charakterystykę jakościową. Klienci wybierają penoplex ze względu na swoją wytrzymałość: arkusze nie kruszą się i nie kruszą się podczas instalacji i eksploatacji. Nie można nie zwracać uwagi na bezpieczeństwo ekologiczne, materiał posiada certyfikaty jakości. Możesz liczyć na absolutne bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Grzałka doskonale radzi sobie z naprężeniami podczas prasowania, jest po prostu cięta i nie ulega rozkładowi. Struktura tego izolatora ciepła pozostaje niezmieniona dla wystarczająco szerokiego zakresu temperatur, który waha się od -500 do +750 stopni. W sprzedaży można znaleźć arkusze, których grubość może wynosić od 20 do 100 milimetrów.

Cechy zewnętrznej izolacji balkonowej przez penokleksom

Jeśli samodzielnie wykonasz izolację balkonu za pomocą pióra, możesz zaoszczędzić wolną przestrzeń wewnątrz balkonu. Między innymi taka praca nie wymaga dodatkowych obliczeń w celu ustalenia położenia punktu rosy. Jednak to podejście ma swoje wady, które wyrażają się w tym, że wygląd budynku po zakończeniu prac termoizolacyjnych może ulec zmianie. Może to wymagać oficjalnego zezwolenia. Jeśli mieszkanie znajduje się powyżej drugiego piętra, wykonywanie takich prac będzie bardzo trudne i niebezpieczne. Dlatego musisz korzystać z usług wspinaczy przemysłowych, za które możesz zapłacić znaczną kwotę.

Ogrzewanie balkonu pianą własnymi rękami może wymagać zastosowania folii, która może być spienionym polietylenem, podczas gdy bocznica może być użyta do dekoracji zewnętrznej balkonu. Do zainstalowania listwy potrzebny jest między innymi bar, narzędzia, zapięcia, szkocka, podkład, pianka montażowa, zaprawa i mastyk. Wybierając piankę montażową, należy zwrócić uwagę na to, że nie zawiera ona toluenu.

Technologia izolacji zewnętrznej

Izolacja termiczna balkonu przez penoplex oznacza korzystanie ze schodów i rusztowań, ale dzieje się tak tylko w przypadku mieszkania na pierwszym lub drugim piętrze. Wykonanie izolacji termicznej z penoplexem można podzielić na trzy etapy. Jako pierwszy przygotowuje przygotowania, w drugim etapie dokonuje się samoizolacja, ostateczne prace zakończą manipulacje.

Instrukcja krok po kroku do wykonania robót przewiduje rozmieszczenie osłony kratki. W tym celu można użyć odpornego na wilgoć materiału, takiego jak plastik lub płyta gipsowo-kartonowa. Jeśli jest to murowany płot, można go wstępnie pokryć podkładem, który zwiększy przyczepność powierzchni podczas nakładania kleju. Używając mastiksu, uszczelniacza poliuretanowego, pianki montażowej lub zaprawy cementowo-piaskowej, musisz pozbyć się wszystkich szczelin między podłogą a parapetem. Aby ocenić gładkość fundamentu, najlepiej jest użyć poziomu budynku, przy pomocy pianki montażowej i zaprawy można skorygować powierzchnię, wyeliminować nieregularności. Z nadwyżki należy wyeliminować metodą cięcia.

Izolacja termiczna działa

Instrukcja krok po kroku na temat izolacji termicznej balkonu w drugim etapie zakłada prowadzenie ocieplenia. W tym celu na przygotowanej powierzchni należy nałożyć punkt lub zygzak na około 7 punktów kompozycji adhezyjnej, wypełniając jeden metr kwadratowy podłoża. W następnym etapie arkusz penoplex jest ciasno wciśnięty, a następnie przymocowany. Ze szwów można pozbyć się pianki. W następnym kroku materiał folii jest układany, a folia musi być skierowana na zewnątrz. Arkusz jest przymocowany do penokleksu i mocno przymocowany za pomocą kleju, szwy należy uszczelnić taśmą konstrukcyjną. Kapitan powinien upewnić się, że połączenia nie znajdą się na rogach.

Technologia izolacji termicznej balkonu przez penoplex nie wyklucza prac wykończeniowych. Do podstawy za pomocą śrub należy przymocować skrzynię, która będzie składać się z drewnianej belki o przekroju 40x25 mm. Jeśli balkon znajduje się na pierwszym piętrze, konieczne będzie zajęcie się izolacją podłogi. Prace te są wykonywane w taki sam sposób jak opisano powyżej. Podczas wykonywania prac przy użyciu rusztowań i drabin należy skorzystać z pomocy drugiej osoby, która zapewni bezpieczeństwo i komfort.

Przeprowadzanie izolacji wewnętrznej

Izolacja termiczna ścian balkonu pianką może sugerować pracę wewnętrzną. Takie podejście stosuje się w przypadku niemożności manipulacji z zewnątrz. Dość często techniki te są stosowane łącznie. Na początek musisz pomyśleć o tym, jak prowadzić linie komunikacyjne, a mianowicie elektryczność, anteny telewizyjne, przewody internetowe. Między innymi takie podejście często wymaga zapewnienia ciepłej podłogi lub innej metody ogrzewania. Okna z podwójnymi szybami będą musiały zostać zainstalowane przed rozpoczęciem prac związanych z izolacją termiczną.

Wewnętrzna izolacja balkonu za pomocą pióra piankowego zakłada, w pierwszym etapie, mocowanie arkusza materiału. Początkowo konieczne będzie przygotowanie powierzchni podłogi, sufitu i ścian, pokrywając wszystko podkładem. W kolejnym etapie szczeliny są uszczelniane za pomocą masy uszczelniającej, zaprawy lub pianki. Mocowanie arkuszy z penoplexem odbywa się za pomocą kleju i łączników mechanicznych według rodzaju kołków. Nie zapominaj o uszczelnianiu szwów, które jest wykonane za pomocą pianki. Grubość penoplex do izolacji balkonowej może być wybrana w zależności od pożądanego efektu. W kolejnym etapie folia zostaje wzmocniona, folia powinna być skierowana na zewnątrz. Teraz mistrz buduje komunikację, a następnie naprawia materiał do wykończenia. Może to być nie tylko bocznica, ale również sucha płyta odporna na wilgoć.

Zalecenia dotyczące pracy

Kapitan musi przestrzegać kolejności izolacji balkonu, tylko w ten sposób możliwe będzie uzyskanie pozytywnego efektu. Wykończenie narożników można wykonać za pomocą listew przypodłogowych do podłogi i sufitu, specjalne elementy powinny być umieszczone między ścianami. Taka praca jest najbardziej wskazana, aby zacząć od sufitu, ale niektórzy mistrzowie zalecają rozpoczęcie tych manipulacji od ocieplenia podłogi. Izolacja termiczna ściany głównej nie może być wytwarzana. Po zagruntowaniu powierzchni można naprawić materiał wykończeniowy.

W przypadku podłogi i sufitu zaleca się stosowanie raczej cienkich arkuszy opisanego materiału, którego grubość wynosi 20 milimetrów. Ich grubość wystarczy w obecności ceglanej ściany. Jeśli chcesz pracować na zwykłej siatce, najlepiej zastosować grubość w zakresie od 80 do 100 milimetrów.

Po zaizolowaniu balkonu można go przekształcić w gabinet, a nawet szklarnię, a także pomieszczenie do zabawy dla dzieci i rekreacji. Przestrzeń ta będzie wygodna w użyciu do celów domowych, na przykład do przechowywania wszelkiego rodzaju przedmiotów i suszenia ubrań.

Jak samodzielnie wykonać izolację balkonową z Penoplex?

W ostatnich latach wiele osób zmieniło swoje podejście do balkonów i loggii. Wcześniej te małe rozszerzenia, które są w większości mieszkań, były używane przez właścicieli jako magazyn na różne niepotrzebne rzeczy.

Balkon izolowany od strony Penoplex od wewnątrz

Ale tak naprawdę jest - kilka "kwadratów", które można ułożyć i zastosować z dużo większą korzyścią (szczególnie gdy weźmie się pod uwagę, że w domu jest za mało wolnego miejsca). Jednak, aby czuć się komfortowo na balkonie w zimie - potrzebujesz pewnego wykończenia. Przede wszystkim mówimy o ociepleniu za pomocą kleju na penokpleksa.

Jeśli Twoje mieszkanie ma balkon, na którym nie wykonano izolacji termicznej - wiesz z własnego doświadczenia, jak "przytulne" jest to w zimie. I nie ma znaczenia, czy jest to szkliwo, czy nie - brak termoizolacji w każdym przypadku prowadzi do tego, że ciepło natychmiast opuszcza pomieszczenie.

W konsekwencji - temperatura na balkonie nie różni się zbytnio od temperatury za oknem, a wraz z nadejściem chłodu staraj się nie wychodzić.

W związku z tym znaczenie izolacji jest zrozumiałe i bez wyjaśnienia - jest to wymagane, aby stworzyć w nim korzystny mikroklimat. Wpływa to na dwa czynniki naraz:

 1. Suchość - na balkonie powinna być sucha, a następnie rozgrzana pianką.
 2. Temperatura - należy ją utrzymywać, jeśli nie na poziomie pomieszczenia, a następnie przynajmniej znacznie powyżej zera.

Pierwszy punkt jest równie ważny jak osiągnięcie ciepła. Złe wykończenie (problem wspólny dla wielu) na balkonie, często przeprowadzane nawet podczas budowy domu i rzadko aktualizowane, prowadzi do tego, że przez istniejące (lub pojawiające się z upływem czasu) pęknięcia wieje wiatr i wpada do wilgoci z opadów.

Izolowany za pomocą Penoplex z wewnętrznej strony przegrody balkonowej

W rezultacie w pokoju panuje wilgoć. Wpływa to negatywnie zarówno na wszystko, co jest w środku, jak i na samą konstrukcję - na konkretnej płycie. Z biegiem czasu wilgoć i zimno prowadzą do tego, że zaczyna się rozkładać - pęka, kawałki się od niego odrywają.

Jeśli mieszkasz w domu, który ma co najmniej 10 lat, a balkon w mieszkaniu nie jest izolowany - zwróć uwagę na stan płyty. Z pewnością wpływ powyższych czynników jest już na nim widoczny.

Ponadto wilgoć i zimno są przenoszone do sąsiedniego pokoju z balkonem - często pomieszczenie to jest zauważalnie zimniejsze niż pozostałe. Więc nawet jeśli nie planuje się wyposażenia balkonu w coś przydatnego - konieczne jest wykończenie jego izolacji materiałami termoizolacyjnymi, choćby po to, aby poprawić mikroklimat wewnątrz pomieszczenia, do którego przylega.

Izolacja termiczna balkonu Penoplex, podobnie jak izolacja piwnicy Penoplex (ekstrudowana pianka polistyrenowa) wybierana jest dość często. Materiał ten, będący najbliższym analogiem pianki polistyrenowej, jest łatwy do zastosowania własnymi rękami, a technologia jest tak prosta, że ​​nawet osoba, która nigdy nie koliduje z naprawą, nie poradzi sobie z tym zadaniem.

Wybór tego konkretnego izolatora jest łatwy do wytłumaczenia - posiada wszystkie niezbędne właściwości, których poszukuje kupujący, gdy sam musisz wykonać pracę. W szczególności obejmują:

 • łatwość - co ułatwia transport i instalację;
 • łatwość obróbki - w razie potrzeby arkusz można łatwo przyciąć do właściwych części;
 • odporność na wilgoć;
 • niskie przewodnictwo cieplne (około 0,035 W / mK);
 • bezpieczeństwo dla ludzi (w normalnych warunkach), takie jak grzejniki z wełny mineralnej Technoblock.

Termoizolowany sufit balkonowy

Oddzielnie powinniśmy zatrzymać się na trzecim punkcie - podczas izolowania za pomocą wytłaczanego PPP istnieje minimalne ryzyko uszkodzenia materiału w kontakcie z wilgocią (co jest faktyczne dla balkonu).

Nawiasem mówiąc, z tego powodu nie zaleca się izolowania konstrukcji wełną mineralną - jest ona o wiele bardziej odporna na wilgoć: upija się, a przez to - skrzepy i pęknięcia. Ponadto czasami trudniej jest z nim pracować, konieczne jest stosowanie środków ochronnych.

Zwykle pianka (z PPP charakteryzująca się cechami - mają go trochę gorszą) również nie "bardzo" kocha "wilgoć. Nie zaszkodzi, ale jego właściwości zostaną utracone znacznie szybciej.

Jednak z uwzględnieniem wodoodporności można wykonać izolację balkonu za pomocą tworzywa piankowego - w końcu technologia ta była stosowana od dziesięcioleci (jak na przykład technologia izolacji z wełny mineralnej) i służyła nie jeden czy dwa lata. Koszt takiej izolacji cieplnej jest bardzo tani.

2 Etapy i niuanse pracy

Ocieplenie balkonu styropianem (tak jak każdy inny materiał) można wykonać na dwa sposoby:

Pierwsza technologia jest bardziej efektywne, ale jest bardziej kosztowne i trudniejsze do pracy - własnymi rękami, aby wykonać to jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces (chyba, że ​​mieszkanie jest na 1-2 piętrze i balkonu można oderwać się od ziemi lub w dół po schodach). Skutecznie zapobiega kontaktowi wilgoci i zimna z samą strukturą - przegrodą.

W innych przypadkach (gdy apartament znajduje się na wyższych piętrach), nie można go obsługiwać ręcznie, a do tego trzeba będzie skorzystać z usług specjalistów.

Warto jednak nie być zbyt drogie - więc jeśli chcesz stworzyć maksymalny komfort na balkonie - lepiej zapłacić za te usługi. Spośród minusów takiego zabiegu (oprócz tego, że wykonują je tylko specjaliści i warte swojej ceny), można również zauważyć, że można go przeprowadzić tylko w ciepłej, suchej i bezwietrznej pogodzie.

Dekoracja wnętrz i pianka do izolacji ścian - zadanie jest znacznie prostsze. Możesz go przeprowadzić w dowolnym momencie i własnymi rękami - bez korzystania z płatnych usług wynajętych brygad. Z minusów można stwierdzić bardzo, bardzo istotny fakt: ta technologia ukrywa wolną przestrzeń, która już nie jest zbyt duża.

Ogrzewany za pomocą podłogi balkonowej Penoplex

Oznacza to, że z istniejącej objętości pomieszczenia balkonowego z każdej powierzchni "pozostawiamy" grubość izolującego "ciasta". A ta grubość może wynosić co najmniej 10 cm - co jest bardzo istotne, biorąc pod uwagę, że balkony w mieszkaniach są małe.

W związku z tym, że na zewnątrz, aby ocieplić balkon własnymi rękami, będzie on pochodził z jednostek - skoncentrujemy się na izolacji wewnętrznej. Jednak prace zewnętrzne nie będą się różnić od tych wewnętrznych - z tą tylko różnicą, że są wykonywane na dużych wysokościach i wymagają odpowiednich środków ostrożności.

2.1 O izolacji podłogi balkonowej

Wykonywanie jastrychu na balkonie prawie nigdy nie jest wykonywane - chyba że mieszkanie nie znajduje się na parterze i nie ma wzmocnionego aneksu. Warstwa betonu wywiera znaczny nacisk na płytę - dlatego lepiej nie używać tej techniki (szczególnie w przypadku starych domów, w których płyty nie są już w idealnym stanie).

Najczęściej izolacja jest wykonywana przez opóźnienia układania. Procedura wygląda następująco:

 1. Płyta jest całkowicie oczyszczona z materiałów wykończeniowych, brudu i kurzu.
 2. Płytka jest sprawdzana pod kątem integralności, szczególnie w obszarze połączenia ze ścianą.
 3. W obecności pęknięć i / lub wiórów - wymagane jest pokrycie ich tynkiem.
 4. Po zestaleniu roztworu powierzchnia jest zagruntowana kilka razy.
 5. Istnieje układanie drewniano-drewnianych podpór, między którymi będzie grzałka. Ich wysokość powinna być większa niż planowana grubość grzejnika.

Krok pomiędzy opóźnieniami nie powinien być zbyt mały - w tym przypadku Penoplex będzie musiał zostać pocięty na więcej części. Optymalne minimum to 50 cm.

 1. Na podłodze, między kłódami, kilka warstw folii polietylenowej (lub specjalnej hydroizolacji) układa się w stos, z podejściem do ścian jak zaizolowane PENOPLEX Comfort.
 2. Penoplex jest cięty na segmenty o odpowiedniej wielkości. Optimum - jeśli jeden segment jest używany dla jednego "przedziału".
 3. Penoplex umieszcza się między opóźnieniami na podłożu.
 4. Nad izolacją ponownie pokryte folią - znowu, lepiej w kilku warstwach.
 5. Na kłody kładziony jest czarny odcisk i wykonywane są dalsze prace wykończeniowe.

2.2 Etapy izolacji od środka (wideo)

2.3 Na izolacji przegrody balkonowej (ściany)

Ta kwestia jest najbardziej odpowiedzialna - ponieważ jest to strefa bezpośrednio granicząca z ulicą (dla mieszkańców skrajnych podłóg, szczególną uwagę należy zwrócić również na podłogę lub sufit - w zależności od miejsca zamieszkania - na ostatnim lub pierwszym piętrze).

Sama procedura jest niezwykle prosta:

 1. Partycja jest wolna od materiałów wykończeniowych (jeśli są).
 2. Jeśli jest betonem - można go również zagruntować.
 3. Otwory w przegrodzie są eliminowane (metoda zależy od tego, z czego i jak zrobiona jest przegroda).
 4. Przygotowywany jest lepki roztwór.
 5. Penoplex jest cięty na segmenty o pożądanej wielkości.
 6. Penoplex jest przyklejony do powierzchni za pomocą przygotowanego roztworu.
 7. Między segmentami złącza są przyklejane taśmą konstrukcyjną lub spienioną.
 8. Przez Penoplex przyklejana jest folia paroizolacyjna (krok ten nie jest obowiązkowy, ale zalecany).

Grubość materiału w tym przypadku powinna być lepsza - aby stworzyć znaczącą barierę dla wilgoci i zimna.

Dla tych, którzy nie mieszkają na ostatnim piętrze, konieczne jest również zaizolowanie sufitu - choć nie tak znaczącego jak ci, którzy nie mają sąsiadów z góry. Takie postępowanie jest konieczne, aby zapobiec utracie ciepła - ponieważ ciepłe powietrze wzrośnie.

Grubość izolacji termicznej sufitu nie musi być znacząca - wystarczy zastosować 5-centymetrowy arkusz Penoplex - a to już daje znaczący i namacalny rezultat.

Sama procedura nie różni się od wyżej wymienionych sekwencji działania - z wyjątkiem realizacji zamiast zwykłego tworzywa sztucznego lepszego wzmocnienia efektu poprzez zastosowanie bariery dla pary folii (to jest, na przykład, może być Penofol).

Oblicz izolację swojego domu

Smolensky Alexander Pavlovich

Zadaj pytanie

Informacje ogólne są z pewnością dobre, ale czy ktoś może być jednym z tych, którzy już zbudowali domy z izolowanych bloków? Jak wrażenia?

Michael, jestem zaangażowany w budowę prywatnych domów, a kilka razy miałem do czynienia z izolowanymi blokami. Mogę powiedzieć, że zamieszanie z nimi jest oczywiście mniejsze - zrobili sprzęgło i to wszystko, czego potrzebujesz - nie ma potrzeby izolowania, i tak dalej. Klienci zawsze byli zadowoleni.

Michael, ja i mój mąż mieszkamy w domu z izolowanych bloków! Mogę powiedzieć, że nie ma wad takich domów, niektóre zalety są ciepłe zimą, chłód latem, dobra izolacja akustyczna. Ogólnie rzecz biorąc, nam się to podoba.

Ile będzie kosztować wybudowanie domu z izolowanych bloków, biorąc pod uwagę materiały, ktoś może powiedzieć?

Semyon, kiedy budowałem (około dwa lata temu), średni koszt takiego średniej wielkości domu wynosił około 500 tysięcy. Teraz prawdopodobnie wzrósł o 20-30 procent.

Zajmuję się instalacją systemów inżynierskich. Z oznaczeniem penokpleksom przez ponad 10 lat. Pierwszy znajomy zdarzył się w domku, gdzie podłoga, ocieplona pianą przez ponad miesiąc poszła na budowniczych i pojechała taczkami zaprawą. Ku mojemu zaskoczeniu z penokpleksom nic się nie stało. Stał cały ładunek. To było około 10 lat temu. Zastosowałem go do urządzenia ciepłych podłóg od tego czasu i do niedawna. Jednak tego lata, jak zawsze, dostałem długopis i dałem go brygadzie, aby go zamontować. Podczas instalacji został zmiażdżony od obciążenia nóg asemblera i przybrał kształt rynny. Teraz patrzę w stronę technopleksa, znajomi budowniczowie potwierdzili, że mieli podobne zjawisko z penokleksom.

Dom o kwadratach na dwieście tych bloków ile będzie pieniędzy? Przynajmniej pudełko?

Ile kosztuje ten cud? Mieszkam w Krasnodar.

Wybieram materiał ścienny. Pokaż gęstość powyższych bloków w stosunku do pianobetonu, ponieważ wszędzie porównać z cegłą, porównałbym ją do bazaltu 🙂 Jest to dla mnie ważne z powodu torfu, gdzie znajduje się fundament. Domy z betonu komórkowego (D400, 400 mm) 1,5 piętra na stanowisku sąsiadów, nie chcę ryzykować wagi.

Chcę ocieplić drewnianą podłogę za pomocą Technoplexa lub Penoplexa - bez względu na to, czy jest to szorstka (drewniana) podłoga, ponieważ ani jedna, ani druga nie przechodzi przez wilgoć, więc czarna deska podłogowa nie będzie oddychać.

Ocieplenie balkonu penoplex własnymi rękami: instrukcja krok po kroku

Niedawno właściciele mieszkań zmienili podejście do loggi i balkonów. Nie tak dawno temu, te rozszerzenia, które są w większości mieszkań, zostały wykorzystane jako magazyn na niepotrzebne rzeczy. W rzeczywistości te kilka kwadratów można ułożyć i zastosować z większą korzyścią. Jest to prawdą, biorąc pod uwagę, że wolna przestrzeń w lokalu to za mało. Jednakże, aby móc czuć się komfortowo na balkonie nawet w niskich temperaturach, należy wykonać pewne wykończenie. W tym przypadku mówimy o izolacji termicznej.

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, w którym jest balkon, prawdopodobnie nie wykonał on izolacji cieplnej. Wtedy powinieneś wiedzieć, jak niewygodne jest to w zimie. Nie ma znaczenia, czy przestrzeń jest przeszklona, ​​czy nie.

W przypadku braku warstwy izolacji cieplnej masy zimnego powietrza natychmiast przenikają do środka. Konsekwencją jest to, że temperatura jest prawie taka sama jak temperatura znajdująca się za oknem. Wraz z nadejściem chłodu właściciele w tym przypadku starają się nie wychodzić na balkon. Dlatego pilność ocieplenia jest jasna bez wyjaśnienia.

Po przestudiowaniu szczegółowych instrukcji dotyczących ocieplania balkonu za pomocą pióra-plexa, będziesz mógł wykonać te prace własnymi rękami, jeśli chcesz uzyskać korzystny mikroklimat wewnątrz loggi. Tam stanie się suchy, a temperatura może zostać utrzymana na tym samym poziomie. Suchość jest równie ważna jak ciepły mikroklimat. Jeśli wykończenie jest złe, wówczas przez pęknięcia dojdzie do wiatru i wilgoci z opadów. W rezultacie w pomieszczeniu będzie stała wilgoć. Będzie to miało negatywny wpływ na wszystko, co jest w środku, tutaj konieczne jest włączenie płyty betonowej.

Z biegiem czasu wilgoć i chłód zaczynają niszczyć materiały, są pokryte pęknięciami, odcina się od nich kawałki. Jeśli mieszkasz w domu, który ma więcej niż 10 lat, a balkon nie jest izolowany, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na stan płyty. Na nim, pod wpływem czynników negatywnych, mogą pojawić się pęknięcia.

Wilgoć i zimno zostaną przeniesione do sąsiedniego pokoju z balkonem. Zwykle jest dużo chłodniejszy niż reszta. Dlatego, nawet jeśli nie planujesz wyposażyć całego pokoju na balkonie, możesz go przyciąć nagrzewnicą, dzięki czemu wewnątrz znajduje się mikroklimat, który pozwala ci uczynić pokój bardziej ciepłym.

Korzystnym i skutecznym rozwiązaniem jest penoplex

Izolacja balkonu przez penoplex jest bardzo często wykonywana dzisiaj. Ten materiał to ekstrudowana pianka polistyrenowa. Jest to analog pianki polistyrenowej, a technologia instalacji jest tak prosta, że ​​nawet osoba, która nie doświadczyła wcześniej naprawy, będzie w stanie poradzić sobie z tą pracą.

Wielu ekspertów zaleca tę izolację, która wynika z podstawowych właściwości, między innymi:

 • lekkość;
 • prostota przetwarzania;
 • niskie przewodnictwo cieplne;
 • odporność na wilgoć.

Izolacja termiczna balkonu przez penoplex własnymi rękami jest korzystniejsza, ponieważ materiał ten ma niewielką wagę, co upraszcza instalację i transport. Podczas obróbki płyty są bardzo proste, można je ciąć na półfabrykaty. Materiał jest odporny na wilgoć, a jego przewodność cieplna wynosi 0,035 W / mK.

Dla osoby penoplex jest całkowicie bezpieczny, co jest prawdą w normalnych warunkach. Oddzielnie konieczne jest rozwodzenie się nad odpornością materiału na wilgoć. Szansa na jego uszkodzenie w wyniku kontaktu z wodą jest minimalna. Z tego powodu nie zaleca się ocieplania projektu loggi lub balkonu wełną mineralną, ponieważ jest ona dość uboga w radzeniu sobie z efektem wilgoci. Z biegiem czasu jego struktura upija się, z tego powodu staje się mokra i zbrylona. Praca z nim jest dość trudna, ponieważ trzeba używać sprzętu ochronnego.

Jeśli chodzi o zwykłą piankę, bardzo nie lubi wilgoci. Dlatego nie zaszkodzi mu, ale właściwości zostaną utracone szybciej. Z należytą uwagą na warstwę hydroizolacji, możliwe jest wykonanie izolacji balkonu i pianki, która będzie gotowa na dziesięciolecia. Ale ten artykuł rozważy penoplex, który ma bardziej wybitne cechy.

Wybór technologii izolacji termicznej

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie wykonać izolację balkonową z penoplex, musisz zastosować pewien algorytm. Możesz zainstalować materiał od środka lub z zewnątrz. Ta ostatnia technologia jest bardziej wydajna, ale kosztuje więcej, ale trudniej ją wdrożyć.

Dekoracja zewnętrzna jest odpowiednia tylko dla mieszkańców pierwszego i drugiego piętra, kiedy można dostać się na balkon z ziemi lub z drabiną. Skuteczna izolacja zewnętrzna dzięki temu, że można ją chronić przed wilgocią i zimnym kontaktem ze strukturą za pomocą przegrody.

Kiedy mieszkanie znajduje się na wyższych piętrach, jest mało prawdopodobne, że będzie można poradzić sobie z pracami nad izolacją zewnętrzną, do tego trzeba będzie skorzystać z usług specjalistów. Nie są one zbyt drogie, ale jeśli planujesz stworzyć wygodę na balkonie, lepiej zapłacić tyle samo.

Wśród wad tej procedury można wskazać fakt, że praca może być wykonywana tylko przy suchej, ciepłej i bezwietrznej pogodzie. Gdzie łatwiej jest ocieplić balkon pianką z zewnątrz własnymi rękami. Możesz prowadzić pracę w dowolnym momencie. Wśród niedociągnięć jest ważny fakt, wyrażający się tym, że wolna przestrzeń stanie się jeszcze mniejsza, a faktycznie na balkonach jest bez niej trochę. Z dostępnej objętości można bezpiecznie zabrać grubość warstwy izolacji termicznej. Może wynosić 10 cm lub więcej, co jest znaczące, biorąc pod uwagę, że balkony są małe.

Jastrych na podłodze balkonu prawie nigdy nie pasuje, tylko jeśli mieszkanie nie znajduje się na pierwszym piętrze i nie ma wzmocnionego aneksu. Taka podłoga powoduje nacisk na płytę, dlatego lepiej nie stosować tej techniki, co jest szczególnie prawdziwe w przypadku starych budynków, w których płyty nie były w idealnym stanie przez długi czas.

Ocieplenie podłogi na balkonie pianką odbywa się na podstawie systemu kłód. Ta procedura jest następująca: płyta jest oczyszczona z kurzu, brudu i materiałów wykończeniowych, jest sprawdzana pod kątem integralności, szczególnie w obszarach połączenia ze ścianą. Jeśli zauważysz wióry i pęknięcia, powinny być wypełnione tynkiem.

Po wyschnięciu roztworu powierzchnię należy kilkakrotnie zagruntować. Następnie kładzione jest opóźnienie, które są drewnianymi podporami. Pomiędzy nimi i będzie grzejnik. Wysokość kłody powinna być większa niż grubość izolacji termicznej. Kiedy podłoga jest izolowana na balkonie dłońmi z pianki, odległość między opóźnieniami nie powinna wydawać się zbyt mała, ponieważ izolacja termiczna w tym przypadku będzie musiała zostać pocięta na dużą liczbę części. Optymalne minimum to 50 cm.

Pomiędzy opóźnieniami na podłodze kładzie się folię polietylenową w kilku warstwach. Wymień go na specjalną hydroizolację, która jest nawinięta na ściany. Następnie penoplex jest cięty na oddzielne segmenty. Doskonale, jeśli można utworzyć jeden segment dla przedziału. Izolacja termiczna jest położona między opóźnieniami na folii. Nakładaj film na kilka warstw. Od góry rozprzestrzenia się szorstka warstwa, a końcowym etapem będzie wykończenie.

Izolacja wewnętrzna: izolacja cieplna przegrody

Przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi izolacji balkonu pianką piankową. Z tego można zrozumieć, że najważniejszym momentem jest izolacja cieplna przegrody, która graniczy z ulicą. Jeśli mieszkasz na ostatnim piętrze, należy zwrócić szczególną uwagę na sufit, a właściciele mieszkań na pierwszym piętrze muszą zachować szczególną ostrożność, aby ocieplić podłogę.

Procedura izolacji termicznej wygląda dość prosto. Przegroda musi zostać uwolniona od nadmiernych materiałów wykończeniowych. Jeśli chcesz pracować z powierzchnią betonową, to musi być pokryta podkładem. W przegrodzie mogą znajdować się dziury i pęknięcia, które należy wyeliminować. Następnie przygotowuje się lepki roztwór.

Penoplex należy ciąć na osobne segmenty i przyklejać do powierzchni za pomocą roztworu. Technologia izolacji balkonowej piórem piankowym została zaprojektowana do wypełniania połączeń między taśmami materiałowymi za pomocą taśmy konstrukcyjnej. Służy do tego pianka budowlana. Na wierzchu wklejonej folii paroizolacyjnej, chociaż ten etap nie jest obowiązkowy. Grubość materiału musi być znaczna, aby stworzyć barierę dla zimna i wilgoci.

Jeśli twoje mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze, musisz zaizolować sufit. Zapobiegnie to utracie ciepła, ponieważ powietrze ogrzane w pomieszczeniu rośnie. Jeśli jesteś zainteresowany pytaniem o to, jaka powinna być grubość pianki do ocieplenia balkonu, wtedy w obszarze sufitu możesz zainstalować płytę o grubości 5 cm, która przyniesie namacalny rezultat. Procedura nie różni się od powyższego. Jednak w końcowym etapie, zamiast folii polietylenowej, konieczne będzie zastosowanie folii paroprzepuszczalnej, która poprawi efekt. Aby to zrobić, możesz zastosować "Penofol9raquo;.

Jeśli planujesz przeprowadzić izolację cieplną pianką, musisz zrozumieć nowoczesny asortyment tego materiału. Na sprzedaż dzisiaj dostępne są płyty z obciętymi krawędziami. Pozwalają one na utworzenie solidnego materiału podczas instalacji. Grubość izolacji termicznej może wynosić od 2 do 12 cm, a szerokość zawsze pozostaje standardem i wynosi 60 cm, a długość tkanin może wynosić od 120 do 240 cm.

Jeśli nadal nie możesz zdecydować, który zestaw piankowy wybrać na balkon, możesz użyć bielizny o grubości od 2 do 5 cm do pracy wewnętrznej, co pozwoli zaoszczędzić więcej przestrzeni życiowej. Ale do prac plenerowych można kupić 10-cm płyty. Są cięte nożem pisarskim.

Jeśli nie potrzebujesz gładkiego cięcia, materiał może być cięty tylko trochę, a następnie pęknięty. Aby wybrać odpowiednie płytki, producent produkuje linię produktów z "speakers9raquo; imiona. Na przykład, będziesz mógł znaleźć w sprzedaży "Penoplex-wall9raquo ;, który nadaje się do izolacji termicznej ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Gęstość tego materiału może wynosić 33 kg / m3. W takim przypadku będziesz w stanie oszczędzać energię podczas ogrzewania.

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie wykonać izolację balkonu za pomocą penoplexu, zdjęcie zaleca się rozważyć. Pozwalają ci zrozumieć, jak unikać błędów. Jednak ważne jest, aby obserwować nie tylko niuanse technologii, ale także wybrać odpowiedni materiał. Na przykład "Penoplex-roof9raquo; nadaje się do izolacji sufitu. Ale różnorodność "Comfort9raquo; możesz wybrać nie tylko balkon, ale także loggię. Gęstość takiego materiału wynosi 35 kg / m3.

Dodatkowe zalecenia do wyboru

Jeśli twoje mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze, możesz kupić "Penoplex-foundation9raquo;. Jest to bardziej trwały i gruby materiał w porównaniu do ściany. Zamknięta loggia z tą izolacją cieplną może być skutecznie izolowana, nawet gdy znajduje się na pierwszym piętrze.

Najbardziej gęste z istniejących odmian jest Penoplex 45. Jednak będzie to kosztować więcej. Materiał jest bardzo wytrzymały, dlatego jest wykorzystywany nawet do budowy pasów startowych.

Oprócz grubości izolacji

Zanim ocieplisz balkon pianką, musisz wybrać materiał według grubości. Jeśli temperatura jest wystarczająca do tworzenia produktów zimę i do suszenia odzieży, to możliwe jest stosowanie materiału, której grubość zmienia się w zakresie od 20 do 30 mm. Ale jeśli masz zamiar zrobić spację loggia dzienną zaprojektowane do użytku przez cały rok, to najlepiej kupić płytę o grubości 50 mm.

Ogrzewanie balkonu przez piankę będzie skuteczniejsze, jeśli sufit i podłoga będą izolowane. Aby zaoszczędzić, można kupić opcję najbardziej subtelne, ale jeśli nie jest ciepłe balkon „sosedey9raquo; konieczne jest, aby wybrać materiał, zgodnie z grubością płyt ściennych. W przeciwnym razie praca nie będzie skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

79 + = 88