Obrusy na owalnym stole

Obrusy na owalnym stole

Jak wybrać obrus do kuchni na owalnym stole

Obrus ​​jest niezbędnym elementem każdej porcji. Ale to nie jest dekoracja, jak wielu dziś myśli. Obrusy są dziś produkowane z różnych materiałów, rozmiarów i kolorów. Ponadto w przypadku tabeli o różnych kształtach dostępne są określone warianty produktu. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wybrać obrus na owalny stół.

Rozważane produkty dzielą się na dwa duże typy: świąteczne i codzienne. Ale każdy z tych dwóch gatunków jest klasyfikowany jako wąski profil. Uroczysty obrus charakteryzuje się wzorami nadającymi się na nowy rok, Wielkanoc, ślub i urodziny dzieci. Ale modele na każdy dzień są podzielone na herbatę, lunch i te, które uzupełniają wnętrze.

Wybierając obrus na owalny stół, należy wziąć pod uwagę materiał. Dzisiaj, przy wyborze problemów nie powinno się pojawić, ponieważ w sprzedaży występują różne warianty produktów uzyskane z jednego lub mieszanych tkanin. A oto jak wygląda kwadratowy obrus na krawędzi, możesz go zobaczyć tutaj.

Ten model obrusu jest najczęstszy, tani i nie kapryśny. A produkty naftowe w żaden sposób nie odnoszą się do tkanek. Można je wykorzystać na rodzinny obiad na co dzień. I nawet cerę często bierze się na kolację w daczy.

Obrus ​​na owalnym stole do kuchni z kleju

Możesz kupić kilka jasnych opcji jednocześnie w kuchni, na tarasie i w altance. Jeśli przez przypadek włożysz plamę lub wylejesz coś na obrus, wtedy, aby usunąć zanieczyszczenia, potrzebujesz minimum wysiłku. Musisz tylko wytrzeć wilgotną szmatką. A oto, jak może wyglądać obrus w prowansalskim stylu.

Ten materiał należy również do kategorii budżetowej. Obrus ​​wykonany z poliestru zachowuje swój pierwotny wygląd nawet po wielu praniach. I można myć produkt zarówno rękami, jak i pralką. Po tym nie trzeba poddawać go żmudnemu prasowaniu.

Z poliestru

Możesz zastosować ten obrus na każdy dzień i na święta, jeśli wybierzesz odpowiedni koloryt. Ale jak używać tkanin na obrusy w restauracjach pomoże zrozumieć te informacje.

Osobliwością takich produktów jest to, że mają rysunek po obu stronach. Tak więc produkt można nazwać "2 w 1". Strona zewnętrzna i wewnętrzna wyglądają inaczej na różne sposoby, więc możesz je zmienić biorąc pod uwagę twój nastrój.

Z żakardu

Ponadto, żakardowe obrusy są bardzo wygodne w tym, że jeśli plamy pojawiają się z jednej strony, można obrócić produkt i nie będzie już żadnych plam. Żakard jest gęstą materią, dlatego termin jego działania jest znacznie dłuższy niż pozostałych. Również będziesz zainteresowany, aby zobaczyć, jak wygląda obrus na prostokątnym stole.

Obrus ​​z bawełny - to doskonała opcja do serwowania świątecznego stołu. A bawełna może być impregnowana teflonem lub akrylem. Rezultatem jest obrus z wodoodporną powłoką.

Na zdjęciu jest nieprzemakalny bawełniany obrus:

Bawełna

Bawełnę powinni wybierać ci, którzy często przyjmują gości, ponieważ można regularnie czyścić obrus nawet w najtrudniejszych warunkach ze względu na obecność specjalnych impregnacji, co zapewnia niezawodną ochronę przed gorącymi daniami i rozlanymi napojami. Jednocześnie produkt nie jest warty "palika", przepływa pięknie, a jego kawałki schodzą z blatu. A oto jak może wyglądać przezroczysty obrus na kuchennym stole, możesz zobaczyć artykuł w linku.

Obrus ​​bielizny służy również do uroczystego serwowania. I chociaż taki produkt wygląda bardzo ładnie, ma znaczną wadę - jest to brak powłoki ochronnej. Wydać obrus z koronką lub wytłoczonym ornamentem, haftem, własnoręcznie wykonanymi haftami. Obrus ​​ten powinien być używany tylko w rzadkich przypadkach, ponieważ len jest materiałem krótkotrwałym. Usuń z obrusu z lnu różne zanieczyszczenia będą po prostu nierealne, tak, że materiał jest najczęściej używany jako podstawa licznych draperii.

Z lnu

Naturalny len i bawełna można nazwać uniwersalnymi materiałami. Dzieje się tak dlatego, że można z nich zrobić obrus z obrusów i porcji Budenny. Nawet w kompozycji można dodawać sztuczne włókna, dzięki czemu produkt staje się bardziej praktyczny, a wygląd nie zmienia się wcale.

Aby nie zniszczyć estetycznego wyglądu obrusu, można go zamienić w ciasne żakardowe ścieżki lub krótki naperon. Delikatnie zdobione krawędzie lnianego obrusu będą widoczne na wysokości nóg stołu, ale środek produktu będzie chroniony. Ale jak dobrze wygląda obrus z powłoką teflonową, można zobaczyć tutaj.

Ten materiał jest sklasyfikowany jako drogi. Są niezwykle rzadko używane do serwowania stołu. Ale doskonale uzupełniają wnętrze pokoju. Na przykład są one przykryte skrzyniami i szufladami. Często jedwabny obrus jest używany do serwowania weselnego stołu, nadając mu luksusowy wygląd. Należy również zwrócić uwagę na to, jak okrągłe obrusy wyglądają w kuchni.

Z jedwabiu

W przypadku owalnego stołu zazwyczaj pasuje owalny obrus. Ale jeśli nie możesz kupić tego, możesz użyć produktu prostokątnego. Po wybraniu materiału na obrus musisz zrozumieć jego kolor i rozmiar.

Tradycyjny rozmiar pozostaje, który powinien być wyższy niż powierzchnia stołu kuchennego o 20 m. Istnieje specjalna metoda obliczeniowa. Jeśli chcesz ozdobić owalny stół, rozmiar obrusu określa się według następującego schematu:

  • długość: a + 20 cm, tutaj a - wielkość boku blatu;
  • szerokość: ¡+ 20 cm, tutaj ¡- wielkość krótkiej części blatu.

Być może zainteresuje Cię również wygląd obrusu ceratowego i sposób użycia obrusu w kuchni.

Podnosząc obrus na owalny stół, należy wziąć pod uwagę kolor produktu. Dzisiaj tradycyjna opcja świątecznego stołu jest biała. Ale tylko na codzienną kolację nie podchodzi, w rzeczywistości trzeba ją ciągle wymazywać, aw odpowiednim czasie straci śnieżnobiałą barwę. Również białe obrusy lniane muszą być wykrochmalone w dobrej jakości, należy się upewnić, że nie wysychają po praniu i prasowaniu we właściwym czasie.

Kolor biały

Jeśli ustawienie tabeli dotyczy nieformalnych wydarzeń, kolorowe obrusy wyglądają świetnie. Różnią się one praktycznością, a jasne głębokie kolory podnoszą nastrój, dodają dodatkowego uroku. Kolor może być dowolny, ale ważne jest przestrzeganie jednej ważnej zasady: obrus powinien być korzystnie połączony kolorem z naczyniami.

Możesz być także zainteresowany informacją, jak wybrać obrus na świąteczny stół.

Dziś obrus owalnej postaci jest dostępny w szerokim asortymencie. Najczęściej następujące produkty są kupowane od następujących producentów:

  • Apolena - cena wynosi 980 - 1300 rubli;

Od producenta Apolena

Od Evy

Wskazano tutaj, jak wygląda obrus z impregnatem wodoodpornym i jak go używać do uzyskania większego rezultatu.

Obrus ​​na owalny stół jest specjalnym elementem serwowania, a także okazją do stworzenia atmosfery przytulności i ciepła. Wybierz produkt, którego potrzebujesz, biorąc pod uwagę, do jakich celów użyjesz obrusu - na codzienny lunch lub na wakacje. W pierwszej wersji wybierz bardziej praktyczny materiał, ale przy uroczystej okazji możesz wybrać coś bardziej interesującego.

Obrus ​​na owalnym stole

Piękna i oryginalna porcja dań jest z pewnością ważna. Ale na apetyt i dobry nastrój wpływa środowisko, po pierwsze, nieoficjalnie urządzony stół. Korzystanie z obrusów na co dzień jest piękną tradycją. Co więcej, dziś przemysł lekki oferuje wiele odmian. Ale co, jeśli potrzebujesz obrusu na owalnym stole? Żadnych problemów.

Jakie obrusy pasują do owalnego stołu?

Oczywiste jest, że zgodnie z logiką na stole do kuchni opisanej formy zmieści się owalny obrus. Projektanci zalecają wybór tekstyliów wyłącznie do konfiguracji mebli. Przy wyborze pozostaje tylko określić prawidłowy rozmiar. Aby to zrobić, zmierz kawałek taśmy mierzącej najbardziej odległe krawędzie stołu. Następnie należy wziąć pod uwagę długość, na której obrus powinien wisieć od krawędzi. Powinien mieć co najmniej 15-20 cm z każdej strony. Po czym wartości te są plus.

Czasami jednak nie zawsze łatwo jest znaleźć piękny obrus na owalnym stole o pożądanym kształcie w sklepach. W takim przypadku zaleca się zwrócić uwagę na prostokątny obrus, którego rogi dobrze się zwisają.

Kilka dodatkowych wskazówek

Wybór owalnego obrusu na stole kuchennym daje pierwszeństwo modelom, które harmonijnie wtapiają się w wnętrze kuchni lub jadalni. Dla najbardziej uroczystych okazji wybierz kolor biały, złoty lub szary.

Jeśli mówimy o tkaninie, a następnie o świętowaniu, warto kupić produkt wykonany z bawełny lub lnu. Do codziennego użytku można uzyskać obrus z ceraty na owalnym stole. Praktyczny i niedrogi materiał jest oczyszczany bez żadnych zanieczyszczeń i szybko schnie. Przezroczysty obrus na owalnym stole wykorzystywany jest w przypadku podkreślenia elegancji mebli, na przykład szklanego stołu, a jednocześnie chroni przed zanieczyszczeniem.

Kopiowanie informacji jest dozwolone tylko z bezpośrednim i indeksowanym odnośnikiem do źródła

Obrusy na owalnym stole

Obrusy i serwetki na stole: zasady wyboru, projekt i układ

Prawdopodobnie każda kochanka marzy o bajecznym obrusie z własnym tatuażem, zdolnym w kilka sekund do napełnienia stołu pysznym jedzeniem. Niestety, naukowcy nie opanowali jeszcze sztuki magii, ale nowi producenci tkanin nauczyli się tworzyć na stole obrusy i serwetki, przyglądając się, którzy mimowolnie pamiętają piękne bajkowe obrazy. Wraz z czytelnikami "House of Dreams" podzieli się dziś zaleceniami, jak podnieść obrus i serwetki, ten najpiękniejszy i najbardziej harmonijny stół do serwowania.

Obrusy i serwetki na stole

Miejsce obrusu na stole jadalnym

Od czasów starożytnych obrus był postrzegany nie tylko jako przedmiot gospodarstwa domowego, ale także jako symbol dobrobytu, a nawet jako miły strażnik rodziny. Na przykład w Babilonie haftowano go złotymi nićmi i ozdobiono skomplikowanym obrazem. W starożytnym Egipcie płótno pokrywające stół zostało ozdobione pigmentami pigmentowymi. W tym samym czasie rysunek został wybrany w zależności od posiadłości i majątku rodziny. W Rosji, ze względu na wysoki rozwój tkanego rzemiosła, obrusy były dostępne nie tylko dla szlachty, ale także dla chłopów. Przez długi czas Słowianie mieli zwyczaj przekazywania z pokolenia na pokolenie obrusu jako symbolu dobrobytu.

Tak interesująca opowieść o obrusie sprawia, że ​​nie jest to tylko praktyczny dodatek, ale cecha, która może stworzyć specjalny wzór w otoczeniu stołu i stać się jasną ozdobą wnętrza.

Obrus ​​na prostokątnej fotografii stołu

Tekstylia do ustawiania stołu zdjęcie

1. Formularz

Aby właściwie wybrać obrus na stole, przede wszystkim należy określić jego kształt. Nowoczesne obrusy są kwadratowe, prostokątne, owalne i okrągłe. Idealnie, kształt obrusu powinien powtarzać kształt blatu stołu. Wyjątek dotyczy tylko okrągłych stołów, w których konstrukcji dopuszczono zastosowanie kwadratowych tkanin, które mogą stworzyć interesującą i obszerną draperię. Ponadto, po wystawieniu okrągłego stołu okrągłego obrusu, na nim można umieścić mały kwadratowy obrus. Ta kompozycja wygląda szczególnie interesująco, gdy łączymy kontrastujące tony ze sobą.

Okrągły i kwadratowy obrus na okrągłym stole

Obrus ​​na zdjęcie okrągłego stołu

Jak wybrać obrus na stole

Obrus ​​na owalnym stole

Istnieje również ciekawa różnorodność obrusów zwanych biegaczami lub suwakiem, którego kształt przypomina podłużne wąskie płótno lub tor. Najbardziej harmonijny obrus wygląda na podłużnym drewnianym stole. Ponieważ jednak to płótno jest raczej wąskie, stół jest serwowany z tkanymi serwetkami razem z biegaczem.

Obrusy i serwetki w tonie

Obrus-biegacz do serwowania stołu

Obrus ​​- sposób na świąteczne ustawienie stołu

Kontrast obrus-runner na białym tle

Nowoczesne obrusy wykonane są z tkanin naturalnych, syntetycznych i mieszanych. Wybór tego lub innego materiału zależy od przeznaczenia obrusu.

Zgodnie z zasadami etykiety uroczyste i uroczystości wymagają naturalnego projektowania tkanin. Do produkcji tej kategorii obrusów najczęściej stosuje się len lub bawełnę. Świąteczne obrusy z naturalnych materiałów są mocne, hipoalergiczne, a ponadto stylowe.

Jednak te produkty mają jedną istotną wadę - tendencję do kurczenia się podczas prania i prasowania, więc ich rozmiar powinien być nieco większy niż wymagany.

Piękne obrusy na stole

W kratkę biało-czerwony obrus na stół

Ze względu na marsz, nie jest całkiem wygodne korzystanie z naturalnych obrusów w życiu codziennym. Dlatego na obrusy wykonane z poliestru lub akrylu zalecany jest stół na rodzinne obiady i wieczorne imprezy herbaciane. Obrusy z tych sztucznych materiałów są impregnowane wodą, łatwo się je usuwa, praktycznie nie gniją, a ponadto różnią się ceną demokratyczną. Ale, pomimo prostoty i dostępności tych produktów, mają one również piękny wygląd. Na przykład obrusy poliestrowe z splotem żakardowym są szczególnie popularne, ale nie mają złą stronę.

Piękne obrusy na stole zdjęcie

Biały obrus na stole jadalnym

Obrus ​​na prostokątny stół z prowadnicą

W osobnej kategorii można wyróżnić obrusy z koronki i serwetki. W większości przypadków delikatne i eleganckie wyroby ażurowe stają się osobną ozdobą wnętrza, dzięki czemu dom jest ciepły i przytulny.

Koronkowa serwetka na stole

Koronkowe obrusy

Rozmiar obrusu służącego do stołu musi obejmować długość blatu, a także długość "pionu". Zgodnie z wymaganiami etykieta, długość „pionem” obrus nie powinna być mniejsza niż 20 cm, a więc produkty może przekraczać tabeli przez co najmniej 40 centymetrów. Jednak podczas świątecznej porcji wymagane jest, aby linia pionu całkowicie zakryła nogi stołu.

Obrus ​​i serwetki z pierścieniami

W zależności od kolorystyki obrus może być zarówno neutralnym atrybutem, jak i jasną dekoracją wnętrza. Neutralne kolory to beż, kawa, szare i brzoskwiniowe odcienie, które harmonijnie łączą się z dowolnymi wewnętrznymi kierunkami.

Uroczysty obrus zdjęcie

Tkanina i kolor obrusu

Jasne, nowoczesne, wielokolorowe obrusy, a także odpowiednie serwetki, pomogą podkreślić nietypowy charakter nowoczesnych stylów. Jeśli podajesz stolik na uroczystą okazję, wybierz biały obrus, który zawsze wygląda elegancko i odpowiednio.

Biały obrus do ustawienia stołu

Można również wyróżnić obrusy noworoczne oddzielnie. Ponieważ temat tego święta pozwala na pewne odstępstwa od ogólnych zasad etykiety, wybierz jasne obrusy o odpowiednim wzorze do serwowania noworocznego stołu.

Obrus ​​na stół noworoczny

Uroczysty obrus na stole sylwestrowym

Czerwona noworoczna obrus-ścieżka ze śnieżynkami

Jak podnieść serwetki na obrus na piękną porcję

Obrus ​​nie jest jedynym elementem wystroju stołu, ponieważ bez tkanej serwetki dekoracja z reguły wygląda na niedokończoną. Po wybraniu obrusów i serwetek jest dozwolone jako kompletna kombinacja kolorów i kombinacji kontrastowych odcieni, tak, że ogólny projekt będzie wyglądać jasne i niezwykłe.

Jednakże, jeśli zdecydujesz się odebrać sygnał serwetek, obrusów kontrastujących z tonu, upewnij się, że cień jest obecna także w innych elementów pulpitu, na przykład, naczynia, świeczniki, biżuteria, etc.

Jeśli kolor serwetek może różnić się od koloru obrusu, materiały tych produktów muszą się zgadzać. Większość serwetek służy do serwowania świątecznego stołu, więc jeśli używasz lnianego obrusu - wybierz lniane serwetki, jedwabny jedwab, itp.

Tkaniny na obrusy i serwetki

Obrusy i serwetki na stole zdjęcie

Różowe serwetki i biały obrus

Dzięki udanej kombinacji obrusu z serwetkami możesz stworzyć niesamowitą porcję, korzystając z tematycznych pomysłów na każde wakacje. Tak więc, jeśli organizujesz urodziny dla dzieci, wybierz temat hobby swojego dziecka. Przez Święta Wielkanocne, Nowy Rok lub Boże Narodzenie, wesele, rocznicę - dla każdego przypadku istnieje oryginalny sposób.

Obrusy i serwetki lniane

Serwetka na stole pod talerzem

Nakrycie stołu z serwetkami bez obrusu

Prawidłowo dobrane obrusy i serwetki na stole mogą ozdobić nawet najbardziej nieokreślone wnętrze i podkreślić dobry smak hostessy. Dlatego też, wybierając bardzo potrzebne atrybuty, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich konstrukcji, ale również na jakość, ponieważ obrusy i serwetki powinno cię zadowolić więcej niż jeden rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

53 − 52 =