Nowoczesne materiały wykończeniowe

Nowoczesne materiały wykończeniowe

Nowoczesne materiały do ​​dekoracji ścian

Dziś rynek jest wypełniony najdroższymi i najtańszymi nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi do ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Wybór jest bardzo duży. Są to różne rodzaje tapet, tynków dekoracyjnych, płytek ceramicznych, podszewki, płyt gipsowo-kartonowych. Każdy może odebrać te materiały do ​​dekoracji ścian, które lubi.

Najnowocześniejsze metody projektowania

Kilka dekad temu asortyment materiałów do wykończenia ścian na rynku budowlanym był dość słaby. Jednak dzisiaj - tylko oczy biegną. Ciągle pojawiają się nowe technologie, które sprawiają, że mieszkania są jeszcze piękniejsze.

Najbardziej popularne nowoczesne metody wykończenia ścian wewnętrznych to:

Często stosuje się ściany zewnętrzne domu:

 • kolorowanie;
 • wykończenie tynkiem dekoracyjnym;
 • bocznica osłonowa.

Co musisz wiedzieć, wybierając materiał wykończeniowy

Szczególną uwagę zwraca się na dekorację ścian, ponieważ zajmują one największą powierzchnię pomieszczenia. Dlatego też tworzenie wnętrza w pokoju zależy od tego, jakie materiały do ​​dekoracji wnętrz ścian zostaną użyte.

Aby wybrać odpowiedni zasięg, trzeba znać jego główne elementy należy wziąć pod uwagę praktyczność, trwałość, właściwości koloru i linii styl wnętrza, stworzony w pokoju. Dla każdego pomieszczenia, zgodnie z jego przeznaczeniem musi używać różnych materiałów budowlanych na ściany.

Szczególnie uważnie powinieneś wybrać dekorację na zewnątrz domu. Farby powinny być odporne na wilgoć, a dekoracyjne tynki wytwarzane są na bazie cementu.

Od wielu dekad niezmienne materiały do ​​dekoracji wnętrz ścian - ta tapeta. Różnorodność ich wyborów rośnie z każdym rokiem. Mogą być różnego rodzaju: papierowe, winylowe, tekstylne, płynne, z włókna szklanego, z włókniny. Każdy ma swoje własne właściwości, inną paletę kolorów, rysunki, co umożliwia zastosowanie ich w dowolnych pomieszczeniach i stworzenie zróżnicowanego stylu wnętrza.

Ogromną popularność zyskała tapeta do malowania, która kleiła nie tylko ściany, ale także sufity. Popyt i tapeta. Bardzo ładny materiał tekstylny, który oparty jest na bazie papieru lub włókniny. Do jego produkcji używamy jedwabiu, wiskozy, lnu. Ten rodzaj tapety jest wycierany suchą miękką ściereczką lub odkurzony.

Nowe dekoracje ścienne są droższe - naturalna tapeta z trzciny, bambusa, alg. Oprócz wymienionych rodzajów można również stosować drewno, filc, powłoki kwarcowe.

Najpopularniejsze materiały do ​​wykończenia ścian to pokrycia tkanin. Bardzo duży wybór zarówno ich faktur jak i kolorów. Wykończenie tkaniny nadaje finezję ścianom. Ten ekologiczny materiał służy do budowy ścian korytarzy, salonu, sypialni, przedpokoju.

Pokrycie tkanek jest łatwe do zainstalowania i demontażu. Rozciąga materiał na drewnianych listwach, które są przymocowane do podłogi i sufitu. Podczas dekorowania ścian nie wymagają starannego wyrównania.

Tynk dekoracyjny i jego rodzaje

Tynki dekoracyjne - materiały do ​​dekoracji ścian, które wyglądają bardzo oryginalnie. Są tego typu:

 • Tynk tekstylny - wielobarwna mieszanka, wykonana na bazie syntetycznych spoiw i wypełniaczy;
 • graffiti - to tynk kolor, składający się z kilku warstw gleby i powlekania zarysowanych wzorem sylwetki;
 • tadelakt - odporny na wilgoć mineralny tynk marokański, w którym nie ma syntetycznych dodatków i barwników.

W tym materiale są flokovye powłoki, które naśladują skóry, zamszu, aksamitu lub fakturę kamieni naturalnych, jak również tłuczeń kamienny, venetsianskaya9raquo strukturalne oraz”; tynk. Jej poglądy nie boją się wody, łatwe do zastosowania, mają różne kolory, są odporne na obciążenia mechaniczne, ukryć nieprawidłowości.

Aby stworzyć wygodę i wygodę w pomieszczeniu, nadają się nowoczesne materiały do ​​dekoracji ścian: okleiny w formie tapet lub talerzy. Charakteryzują się izolacyjnością akustyczną i cieplną, właściwościami środowiskowymi, właściwościami antyelektrostatycznymi.

Bardzo drogie i luksusowo wyglądają ściany pokryte naturalną skórą, której powierzchnia może być gładka lub teksturowana. Do tej pory najbardziej poszukiwanym jest dachówka wykonana ze skóry varana, krokodyla. Materiał ten jest trwały, trwały, ognioodporny. Istnieją panele ścienne, które imitują skórzaną osłonę, a także zwalniają tapetę pod skórą. Aby stworzyć styl etniczny, odpowiednie są skórzane i futrzane elementy ścian z kamienia, brązu i drewna.

Odpowiednie i ściany okładzin tynkowych. Za pomocą tych materiałów drewnianych ścian. Okładzina - trwałe, praktyczne, oryginalny lakier. Dobrze nadaje się do dekoracji ścian drewnianych domów i płyt kartonowo-gipsowych, pozwala na eksperymentowanie z formy, aby stworzyć oryginalne ściany i sufity kędzierzawy.

Do dekoracji pokoju w stylu hi-tech, szkła i metalu są dobrze dopasowane. Może być kolorowy, przezroczysty, z wzorem, srebrzystymi szklanymi płytkami lub panelami. Ściany mogą być wykończone blachą aluminiową ze złota, brązu lub miedzi.

Materiały wykończeniowe do kuchni i łazienek

Najlepszym rozwiązaniem do powlekania w kuchni obszaru roboczego (nad zlewem, kuchenką) są płytki ceramiczne. Jest trwały, dobrze umyta i wygląda pięknie. Wydaj różne kolory i rozmiary. Do wykończenia łazienki i kuchni możesz wybrać błyszczącą, matową, teksturowaną lub gładką płytkę.

Farba jest niedrogim doskonałym materiałem wykończeniowym. Jeśli ściany są równe, bez pęknięć i dziur, to kolor powierzchni jest odpowiedni. Mieszając kolory i uzyskując różne odcienie, możesz rozwiązać wszystkie przemyślane pomysły projektowe. Aby to zrobić, musisz wybrać odporną na wilgoć zmywalną farbę. Najbardziej trwałe są poliwinyloacetal. Matowe lub półmatowe chowają różne nieregularności.

Nowoczesne materiały do ​​wykończenia ścian - oprócz płytek ceramicznych i tapet - są panelami dekoracyjnymi o długiej żywotności. Są łatwe do zainstalowania. Wykonane z takich powłok z MDF, tworzywa sztucznego, płyt pilśniowych, mogą imitować kamień naturalny, cegłę, drewno.

Dla łazienki, kuchnie są używane jako materiały do ​​ściany na podstawie tkanki, mających odporność na wilgoć: Isocaptivity, vinisten, linkrust.

Obecnie bardzo często do wykańczania ścian w łazience stosujemy powłokę taką jak mozaika. Obejmuje szkło, kamień naturalny, płytki ceramiczne, smalt.

Wszystkie prezentowane materiały budowlane do dekoracji ścian w kuchni i łazience mają dobry widok. Czyszczą też same siebie, nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Materiały do ​​dekoracji zewnętrznej ścian domu

Rynek prezentuje różne materiały do ​​wykończenia ścian domu na zewnątrz. Są naturalne lub sztuczne, które imitują fakturę materiałów budowlanych. Do dekorowania ścian z zewnątrz stosuje się kompozyty - ceramiczny granit, płytki ceramiczne, klinkier. Mają do czynienia z cokołami, niższymi piętrami budynków.

Kamień naturalny służy do ozdabiania zewnętrznych ścian domów. Materiał ten jest trwały, mrozoodporny, piękny, wodoodporny. Często stosowany i sztuczny kamień dekoracyjny na podłożu betonowym. Jest prosty w pakowaniu, niedrogi, trwały.

Fasada domu z atmosferycznych wpływów chroni taki materiał jak siding winylowy. Wielu woli przycinać ściany zewnętrzne za pomocą farb odpornych na wilgoć, tynków, a domy mają estetyczny wygląd.

Niezależnie od materiału do dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych ścian domu, który wybierzesz, powinien on być wysokiej jakości. Ważne jest również, aby wnętrze spełniało styl architektoniczny budynku. Przy wyborze należy skonsultować się z ekspertami, którzy zaproponują najlepszą opcję dla Twojego domu.

Nowoczesne materiały do ​​dekoracji ścian w mieszkaniu

Na współczesnym rynku istnieje ogromny wybór materiałów do wykończenia ścian w mieszkaniu. Wszystkie zwykłe tapety, kafelki i panele naprzemiennie z zupełnie nowymi, jak dotąd nieczytelnymi nazwami, w których obiecanych przez producenta cudownych właściwościach nawet trochę wierzę. Ale faktem jest, że nauka nie stoi w miejscu, a nawet na rynku materiałów budowlanych nastąpił znaczący przełom w ostatnim dziesięcioleciu, w szczególności pojawiły się zupełnie nowe rodzaje wykończeń o wyjątkowych właściwościach, które mogą znacznie ułatwić życie właścicieli. Tutaj na takich innowacyjnych materiałach do prac wewnętrznych i chciałbym zatrzymać się dzisiaj.

Rodzaje nowoczesnych materiałów wykończeniowych

Jeśli spojrzysz na innowacyjne materiały budowlane i wykończeniowe, zobaczysz, że same rodzaje dekoracji są w większości takie same - tapety, kafelki, farby, tynki, szkło itp. Różnica między ich nowoczesnymi odmianami a znanymi materiałami to specjalne formy i właściwości, które nabyli.

Jednym z najczęstszych materiałów do wykończenia ścian w mieszkaniu są oczywiście tapety. Co stało się z nimi przez ostatnie 10 lat i jaką formę znaleźli, rozważymy bardziej szczegółowo.

 1. Tapeta na żywo (tapeta termiczna) - nowy unikatowy materiał, którego niezwykła nazwa całkowicie odpowiada jego właściwościom. Taka tapeta pod wpływem zmian temperatury może całkowicie zmienić jej kolor lub wyświetlić nowe obrazy. Sekret tego zjawiska tkwi w specjalnej farbie termicznej, która pokrywa tapetę. Taki niesamowity efekt wprowadzi każde wnętrze oryginalności i niezwykłości. W tym samym czasie do instalacji takich tapet konieczne jest przeprowadzenie minimalnej listy prac. Warto jednak pamiętać, że głównym warunkiem zmiany ich wyglądu jest zmiana reżimu temperatury, co oznacza, że ​​źródła ciepła muszą znajdować się obok dekorowanych ścian, aby osiągnąć ten efekt. Cóż, koszt takiej "magicznej" tapety będzie odpowiedni.

Termiczna lub, jak się je nazywa, tapeta "na żywo" może zmieniać kolor, wyświetlać lub ukrywać obraz przy zmianie temperatury

 • Płynna tapeta - absolutnie naturalny materiał do prac wewnętrznych, stworzony z włókien celulozowych i bawełnianych, jest popularny wśród miłośników ekologicznej nowoczesnej dekoracji. Taką tapetę można łatwo nakładać szpachelką na ściany, można je bez problemu naprawić - wystarczy usunąć uszkodzony obszar i ponownie nałożyć powłokę, nie są podatne na infekcje grzybami i pleśnią. Doskonała opcja dla osób cierpiących na alergie. Jednocześnie powierzchnia, na którą nakładana jest płynna tapeta, nie wymaga żadnego wstępnego przygotowania, a sam materiał doskonale pasuje do każdego wnętrza.
 • Elastyczny kamień to jeden z rodzajów innowacyjnej tapety, która całkowicie imituje tak popularne i luksusowe wykończenie z naturalnego kamienia. Jest to wstęga z piaskowanej cienkiej warstwy piaskowca, wklejona na podłoże tekstylne. W ten sposób można wytwarzać zarówno tapetę, jak i płytki. Ta powłoka nie obawia się bezpośredniego światła słonecznego, ma wystarczającą wytrzymałość i wspaniały wygląd.
 • Innym z najczęstszych rodzajów materiałów wykończeniowych jest zwykła farba. Malowane ściany, mimo zaleceń wynalazku, nadal cieszą się dużą popularnością, niezależnie od rodzaju wystroju wnętrz i są obecne w wielu mieszkaniach. Ale ma również nowoczesne wariacje, które zachwycą każdego, kto ceni sobie oryginalność projektu:

  • Farby łupkowe - po nałożeniu i całkowitym wyschnięciu, na ścianie pokrytej taką farbą, można malować jak na łupku. Ten rodzaj dekoracji jest szczególnie ważny dla wnętrza pokoi dziecięcych, gdzie ściana, na której można pokazać swoje artystyczne zdolności, spowoduje wielką rozkosz małych talentów.

  Ściany pokryte farbą łupkową docenią drobni, aw przyszłości wielcy artyści

 • Kolory znaczników - zasada użycia takiego wykończenia jest taka sama jak w przypadku łupka, z tą różnicą, że na takich ścianach można rysować za pomocą znaczników.
 • Farby antybakteryjne - mają raczej medyczne, niż estetyczne właściwości. Dzięki temu wykończeniu, pod wpływem światła, powietrze w pomieszczeniu zostanie oczyszczone niezależnie. Taka farba jest idealnym rozwiązaniem dla alergików lub małych dzieci o słabej odporności.
 • Farba magnetyczna - w tej formie wykończenia znajdują się mikroskopijne cząstki metalu, dzięki którym na malowanej ścianie można łatwo formować różne magnesy.
 • Farba magnetyczna

  Opisane innowacyjne kolory stosowane są głównie w pokojach dziecięcych i szpitalach, ponieważ są dość drogie. Również często przy dekorowaniu wnętrz malują niektóre obszary.

  Kolejnym elementem na naszej liście będzie oczywiście dachówka - ulubiony materiał do dekoracji, obecny we wnętrzu niemal każdego mieszkania. Mówiąc o nowoczesnych odmianach płytek, nie możemy nie wspomnieć, że zmienił nie tylko właściwości, ale także samą formę.

  1. Płytki ceramiczne wolumetryczne - mają zarówno wypukłe, jak i wklęsłe boki, dzięki którym na przemian uzyskuje się efekt złożonych złudzeń optycznych.
  2. Żwirowe płytki - to powłoka kamieni morskich, które są przyklejone do nylonowej siatki. Ten rodzaj dekoracji będzie nie tylko doskonałym rozwiązaniem do dekoracji łazienki lub basenu, ale także zapewni efekt masażu terapeutycznego w przypadku układania takiej płytki na podłodze.
  3. Żywe lub płynne płytki - zmienia obraz na powierzchni, naciskając go. Szczególnie skuteczny i estetyczny wygląda jak wykładzina, ale może być użyty do wykończenia ścian.

  Istnieją nowoczesne materiały wykończeniowe używane przez wiele stuleci. Jednym z nich jest znany gips, którego twórczość jest nadal bardzo popularna. Jedną z nowoczesnych odmian zastosowania gipsu są dekoracyjne panele ścienne 3D, które umożliwiają tworzenie całych obszernych obrazów na nienachalnych powierzchniach, niezależnie od rodzaju wnętrza. Takie panele ścienne mają wiele zalet, w szczególności długą żywotność, przyjazność dla środowiska i niezawodność. Ponadto, przy dekorowaniu ścian płytami gipsowymi, znacznie zwiększa się izolacyjność akustyczna i cieplna tych ostatnich. Osobno warto zwrócić uwagę i szczególne właściwości gipsu, który jest w stanie utrzymać w pomieszczeniu optymalny mikroklimat.

  Panele ścienne 3D z gipsu - ulubiony materiał współczesnych projektantów

  Kolejną nowością na rynku materiałów wykończeniowych jest eleganckie szkło lub, jak to się nazywa, również szkło inteligentne. Jego nietypowość polega na zdolności do zmiany właściwości optycznych. W szczególności może stać się przezroczysty lub nieprzejrzysty, nie przepuszczać światła i nie absorbować ciepła. Ponadto producenci często dołączają dodatkowe właściwości do tego materiału. Niektóre nowoczesne inteligentne okulary mogą same zawierać tryb ogrzewania, automatycznie czyszczone, a także otwierają się na wentylację. Zmiana właściwości materiału następuje w wyniku zmiany reżimu temperatury, stopnia oświetlenia, a także przy zastosowaniu impulsu elektrycznego.

  Nowoczesne wersje materiałów do prac wykończeniowych są ciągle ulepszane i ulepszane. Specjalna stawka jest produkowana przez producentów dla naturalności i ekologicznej kompatybilności. Ponadto wiele uwagi poświęca się łatwości instalacji, aby ułatwić życie konsumentom. Niedawno na rynek wszedł parkiet z systemem zamków na klucze, a także wykładziny z bawełny, trawy i bambusa. Jest to raczej materiał raczej egzotyczny niż zwyczajnie niedostatecznie wykorzystany, ponieważ takie unikalne wykończenie jest dość drogie, trudno je znaleźć w sklepach, a dla naszej mentalności - delikatnie mówiąc - niezwykłe. W każdym razie, zanim takie materiały będą postrzegane jako coś oczywistego, miną lata. Ale już teraz ludzie, którzy dbają o swoje zdrowie, szukają alternatywnych opcji dla nowoczesnej dekoracji. Pomimo wysokich kosztów nowych materiałów, są one już bardzo poszukiwane, więc możemy spokojnie mówić o ich nadchodzącej popularności i całkowitym usuwaniu starych i nietypowych gatunków.

  Jeden komentarz na temat "Nowoczesne materiały do ​​wykończenia ścian w mieszkaniu"

  Pomalowałbym jedną ze ścian w kuchni mojej żony farbą łupkową lub markerową, żeby móc napisać przypomnienie sobie, inaczej zawsze zapominam o wszystkim.

  • Wykończenie wnętrza
   • Pułap
   • Ściany
   • Seks
   • Drzwi, łuki
   • Windows
   • Piec, kominek
  • Wykończenie lokalu
   • Kuchnia
   • Łazienka, WC
   • Korytarz, hol wejściowy
   • Balkon, loggia
   • Inne pokoje
  • Wykończenie budynków
   • Letnie i prywatne domy
   • Domy drewniane
   • Łaźnie, sauny
  • Materiały wykończeniowe
   • Drywall
   • Panele okładzinowe
   • Tapeta, korek
   • Płytka
   • Laminat, linoleum
   • Tynk dekoracyjny
  • Prace wykończeniowe
   • Stiuk
   • Primer
   • Putty
   • Malowanie, bielenie
  • Wykończenie zewnętrzne
   • Fasada

  Jak usunąć starą farbę z metalu? Ten problem występuje, gdy pojawia się poprzednia warstwa dekoracyjna.

  Elastyczny kamień to innowacyjny rodzaj dekoracyjnego wykończenia, który nadaje wnętrzu luksusowy, wykwintny wygląd. B.

  Podkład do ścian to specjalna masa budowlana, która służy do przygotowania podłoża. Dzięki.

  Nowoczesne materiały do ​​dekoracji wnętrz i cechy ich zastosowania

  Do tej pory rynek materiałów budowlanych oferuje szeroką gamę nowych produktów do dekoracji fasad i pomieszczeń domów. Jest to nie tylko tradycyjne drewno lub kamień, ale także liczne warianty plastiku, a także szkło hartowane.

  Ta kategoria obejmuje liczne plastry, które dziś osiągnęły swoją doskonałość. Pełnią kilka funkcji jednocześnie, wzmacniają ścianę, wyrównują jej powierzchnię i nadają jej wyrafinowaną, bardzo atrakcyjną teksturę. Ten tynk jak wenecjanina, składających się z kamienia naturalnego proszku i pigmenty, które naśladują powierzchnię pomalowane ściany, metalu, drewna, tkanin.

  Beton służy do wytwarzania mocnej i atrakcyjnej płytki stosowanej do wykańczania tylko fasad, podczas gdy tynk może być stosowany do prac wewnętrznych i zewnętrznych.

  Segment obejmuje szeroki zakres odmian, w tym:

  • farby (tj. zawiesiny pigmentów w specjalnych roztworach filmotwórczych, po wyschnięciu przekształcane w jednolitą twardą powłokę);
  • lakiery (roztwory substancji błonotwórczych, po stwardnieniu tworzące bardzo mocną, twardą powłokę, zwykle przezroczyste);
  • Emalie (zawiesiny pigmentów z lakierami, po stwardnieniu tworzące charakterystyczne błyszczące powłoki).

  Ponadto, powłoki malarskie do wykańczania mogą zawierać startery w postaci zawiesin z wypełniaczami, aby utworzyć jednorodną warstwę ochronną.

  Kamień naturalny i sztuczny

  Jednym z tradycyjnych materiałów wykończeniowych stosowanych na elewacji i budynkach mieszkalnych jest kamień naturalny lub sztuczny. Nowoczesne technologie budowlane pozwoliły dziś tworzyć sztuczne materiały, które w swoich właściwościach nie odbiegają od naturalnych, a pod wieloma względami przewyższają je.

  Kamień naturalny stosowany jest w postaci płyt do dekoracji ścian i podłóg. To jest granit, marmur, onyks itp. Metoda mocowania jest specjalnym klejem. Używaj tych płytek do dowolnego pomieszczenia, są odporne na różne uderzenia, wysoką wilgotność, zmiany temperatury. Mają atrakcyjny, stylowy wygląd, ale stylizacja wymaga pewnych umiejętności.

  Sztuczny kamień to z reguły polimery i żywice syntetyczne z okruchami kamiennymi, plastyfikatory, pigmenty. Zazwyczaj takie materiały są używane do wykańczania podłogi i ścian. Najpopularniejszy materiał - płytki porcelanowe, nałożone na klej. Jest bardzo trwały, odporny na próchnicę, pleśń, grzyby.

  Naturalne drewno zawsze było uważane za jedną z najlepszych opcji dekoracji, która jest nie tylko przyjazna dla środowiska i bezpieczna, ale także atrakcyjna, odporna na wiele uderzeń. Jego faktura jest wyjątkowa, każda deska ma swój własny wzór. W nowoczesnych warunkach drewno poddawane jest różnym zabiegom poprawiającym jego właściwości, dzięki czemu materiał jest bardziej odporny na zmiany temperatury, wilgotności i uszkodzenia mechaniczne. Dziś drzewo może służyć do wykończenia elewacji domów, wnętrz, dachów, tarasów.

  Wśród materiałów wykończeniowych drewna wyróżnia się, jak panele ścienne, imitacja drewna litego, desek, podłóg z litego drewna, podłóg, pokładu i podłoga, dekoracyjnych belek bloku domu dla elewacji i wnętrza. Złożoność instalacji zależy od warunków pracy i rodzaju wybranego materiału.

  Materiały wykończeniowe z tworzyw sztucznych

  Nowoczesne materiały do ​​dekoracji są często wykonane z tworzyw sztucznych, tj. polimery. Obecnie istnieje szeroki wybór opcji ścian, sufitów, podłóg, wbudowanych mebli. Te płyty, arkusze, płytki, panele i wyroby walcowane, tutaj również może zawierać linkrust, zmywalne tapety, dekoracyjne laminaty film w postaci małych płytek i paneli. Rozważmy niektóre z nich.

  Lincruste - ściana jest z materiału z tworzywa sztucznego, który otrzymuje się poprzez zastosowanie cienkiej warstwy polimeru, zawierający w swojej strukturze, nie tylko z tworzywa sztucznego, ale także plastyfikatory, wypełniacze, barwniki, osadzone na papier, w postaci bardzo gęstego podłoża. Materiał ten jest dostępny w zwojach, może być naturalny kolor, kolorowe, gładkie i wytłaczane, znamienne tym, odporny na wilgoć i gnicie. Głównie do ścian w korytarzach i budynkach użyteczności publicznej. Dla ramek górny brzeg stosowany bagietki.

  Zmywalną tapetą Jest specjalnym materiałem wykończeniowym, którego przednia strona jest odporna na wodę. Tapeta może być gładka, wytłaczana, wytłaczana, ze specjalną warstwą klejącą. Takie tkaniny układa się prawie na każdej powierzchni, uprzednio wyrównanej i kitu, do klejenia specjalnego kleju do tapet.

  Laminowane papierem jest materiałem wykładzinowym, który otrzymuje się przez prasowanie kilku rodzajów papieru i impregnowanie ich alkoholowymi roztworami z termoutwardzalnych polimerów. W przypadku warstwy wierzchniej stosuje się tradycyjną celulozę, w przypadku papieru średniej i niskiej, stosuje się specjalny papier siarczanowy. Takie papierowo-plastikowe powłoki mogą naśladować powierzchnię naturalnego kamienia lub drewna. Są one podzielone na następujące marki: "A" - do stosowania w warunkach wysokiej odporności na zużycie; "B" - dla normalnych warunków; "B" - jako materiał ozdobny.

  W stronę płyt z polistyrenu wykonane są z polistyrenu, wypełniaczy i pigmentu, wykonane są z odlewu wysokociśnieniowego. Płytki wykonane z polistyrenu mają piękną błyszczącą powłokę, mogą być w różnych kolorach i rozmiarach. Posiadając podwyższoną odporność na wilgoć, materiał ten może być stosowany do wykańczania łazienek, korytarzy, ale w kuchniach jego stosowanie jest zabronione ze względu na zwiększone ryzyko pożaru.

  Płyty z polichlorku winylu do wykańczania wykonane są z PCV metodą formowania próżniowego. Materiał z rolki PVC jest wytwarzany przez wytłaczanie. Takie powłoki są odporne na wilgoć, mają przyjemny wygląd, ale są rzadko używane w pomieszczeniach mieszkalnych. Z reguły można je stosować do wykańczania ścian w korytarzach, korytarzach, łazienkach, biurach.

  Oprócz tych materiałów dekoracyjnych i wielu innych zastosowaniach, w tym włókna szklanego, płyty na bazie drewna, papier (na przykład, laminat ten płyty mające gęstą warstwę na bazie papieru lub płyty wiórowej, laminowane górną żywicy). Wszystkie te produkty są dekoracyjne, tani, może być używany do dekoracji niemal każdym pomieszczeniu (z wyjątkiem ściśle określonych przypadkach), ich instalacja jest bardzo prosta.

  Szkło jako dekoracyjne wykończenie

  Unikalnym materiałem wykończeniowym przez wiele stuleci jest szkło. Jest w stanie nadać wnętrzu elegancję, styl, surowe, wyrafinowane nuty. Dziś nadaje się do wykończenia może być produkowany w postaci paneli ściennych, niezwykle pięknych sufitów witrażowych, płytek podłogowych. W tym celu stosuje się tylko specjalne szkło hartowane, które doskonale wytrzymuje zmiany temperatury i wstrząsy.

  Jeśli stosuje się szkło-tripleks, istnieje możliwość wstawienia różnych tekstur i kolorów pomiędzy panelami tkanin. W panelach ściennych możliwe jest, jeśli jest to pożądane, wykonywanie otworów i wycięć o dowolnym kształcie, które mogą być stosowane do wylotów i przełączników lub do innych celów. Mocowanie na ścianie kompozycji szkła może być różnymi metodami, od specjalnego kleju i wykończenia specjalnymi okuciami.

  Nowoczesne materiały dekoracyjne ze szkła są bardzo różnorodne, ich powierzchnia może być malowana farbami i lakierami, zakres kolorów jest dość szeroki, a witraże są w stanie zaimponować każdej wyobraźni. Obecnie producenci oferują duże jednoczęściowe panele do ścian i podłóg, witraże do sufitu, szklane płytki podłogowe, przegrody.

  Z zalet stosowania szkła jako materiału wykończeniowego należy zauważyć:

  • wysoka odporność na uszkodzenia, która wynika z obecności specjalnego materiału do obróbki cieplnej, obecności powłoki filmowej;
  • odporność ogniowa. Wykończenie szkła jest w stanie wytrzymać wzrost temperatury do 100 ° C, nie zmieniając jednocześnie jego właściwości;
  • odporność na wilgoć. Panele szklane można montować nawet do łazienek i basenów, ale jeśli mają lakier lub powłokę, należy umieścić stronę z dekoracją na ścianie;
  • wysokie bezpieczeństwo. Wszyscy wiedzą, że szkło jest delikatnym materiałem, ale w tym przypadku daleko mu do tego. Panele wytrzymują silne uderzenia, ale nawet jeśli szkło pękło, kruszy się na małe okruchy, pozostając przyczepione do ściany za pomocą folii z tyłu;
  • atrakcyjność i stylowość pokrycia, możliwość wykorzystania go do nowoczesnego wnętrza.

  Do produkcji szkła jako materiału wykończeniowego stosowana jest specjalna technologia, która faktycznie zapewnia panelom i płytom ich właściwości. Podczas utwardzania materiału tylna część paneli pokryta jest specjalną emalią ceramiczną, dosłownie wypalaną w materiale. Na tym samym etapie panele są traktowane lakierami lub foliami, odpornymi na wypalenie, zadrapania, wpływy cieplne i chemiczne, co tworzy efekt monolityczny.

  Obecnie, jako materiały wykończeniowe, producenci oferują nie tylko tradycyjne drewno, kamień, tynk itp., Ale także atrakcyjne opcje, takie jak szkło i witraże. W każdym przypadku wszystkie elementy wykończeniowe i dekoracyjne, które są używane w projektowaniu wnętrz, charakteryzują się różnorodnymi właściwościami i cechami. Jednocześnie muszą koniecznie być mocne i niezawodne, bezpieczne, odporne na zmiany temperatury i wilgotności oraz uszkodzenia mechaniczne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  77 − = 70