Niż do czyszczenia skórzanej sofy

Niż do czyszczenia skórzanej sofy

Jak wyczyścić jasną skórzaną sofę w domu

Sofa wykonana z jasnej skóry to wybór tych, którzy wiedzą, jak zachować idealną czystość. Wszakże na tak delikatnym materiale, najmniejsze zanieczyszczenia będą natychmiast widoczne. Jak wyczyścić skórzaną sofę w domu i co mogę z nią zrobić?

Podczas pielęgnacji białego materiału tapicerskiego należy przestrzegać ogólnych zaleceń, które pomagają utrzymać czystość i zapobiegają pojawianiu się lub rozprzestrzenianiu plam.

Spróbuj oczyścić brud, gdy tylko zostaną zauważone. Jeśli plama zostanie pozostawiona przez dłuższy czas, wyschnie, głęboko wchłonie się w powierzchnię skóry, a następnie będzie znacznie trudniej ją usunąć. Jeśli właśnie posadziłeś plamę, poklep ją gąbką. Tłuszczowe zanieczyszczenia można posypać skrobią, śladami krwi - spłukać zimną wodą. Na świeŜym tuszu z rączki wkleić kawałek taśmy, taśma samoprzylepna zbierze większość brudu i nie pozwoli mu na ścieranie tapicerki. Ślady jedzenia i napojów usuwane są szmatką nasączoną roztworem mydła lub octu.

Skóra jest materiałem naturalnym, nie zaleca się stosowania do jej czyszczenia rozpuszczalników domowych. Unikaj stosowania acetonu, płynu do usuwania lakieru, benzyny i terpentyny.

Podczas czyszczenia skóry, działaj zgrabnie. Nie trzeć powłoki zbyt mocno - pozostawisz na niej pęknięcia

Lekka skórzana sofa może być czyszczona za pomocą środków chemicznych, które powodują odbarwienie tego materiału - alkoholu, amoniaku, octu. Ale przedtem warto przetestować lekarstwo na niepozornej stronie.

Podczas czyszczenia skóry, działaj zgrabnie. Nie trzeć powłoki zbyt mocno - pozostawisz na niej pęknięcia. Nadmierne wygrzewanie może uszkodzić powłokę i pleśń.

Raz w tygodniu wytrzyj skórzaną sofę suchą szmatką. Pozwoli to na utrzymanie czystości i pozwoli wykryć miejsca w czasie, jeśli nagle się pojawią. Gdy skórzana sofa nie jest używana, konieczne jest pokrycie arkusza. Ogólnie rzecz biorąc, taki mebel powinien być trzymany z dala od źródeł ciepła i promieni słonecznych. Mogą wysuszyć skórę lub spowodować przebarwienia.

Jeśli kupiłeś po raz pierwszy białą skórzaną sofę, powinieneś kupić coś, dzięki czemu możesz ją posprzątać. Będziesz potrzebować następujących narzędzi i akcesoriów:

 • Narzędzie do czyszczenia produktów wykonanych ze skóry naturalnej, które może usuwać różnorodne zabrudzenia. Takie kompozycje są wytwarzane pod nazwą HG, Flat, Astonish, Bagi, Leather Ultra Clean, itp. Kompozycję nanosi się na krótko na skażoną powierzchnię i usuwa bez użycia wody.
 • Krem do pielęgnacji skóry, który odżywi materiał, chroni go przed negatywnym działaniem promieni słonecznych i wysokich temperatur.
 • Miękka szczotka, która jest wygodna do pocierania, oznacza powierzchnię.
 • Serwetki lub miękkie szmaty, dzięki którym usuwa się resztki detergentów i nakłada się krem.
 • Piecyk do butelek, w którym można napełnić środek czyszczący. Niektóre związki są sprzedawane w pojemnikach z taką dyszą.

Pierwsze czyszczenie skórzanej sofy najlepiej wykonać zaraz po dostarczeniu produktu do domu. Spryskaj niewielką ilość środka czyszczącego na szczotce i delikatnie delikatnymi ruchami rozłożonymi na powierzchni tapicerki. Nie trzeba się mocno pocierać - kompozycja będzie działać, a szczoteczka może porysować skórę. Zaczekaj na czas określony przez producenta (zwykle 30-60 sekund), a następnie usuń pozostałości środka za pomocą miękkiej ściereczki. Mentalnie podziel powierzchnię sofy na sektory i jednorazowo przetnij niezbyt dużą część skóry, a następnie przejdź do następnej. I tak dalej, aż cała sofa zostanie całkowicie przetworzona.

Po 5 minutach, gdy meble wyschną trochę po nałożeniu środka czyszczącego, należy go leczyć kremem. Wyciśnij niewielką ilość produktu na czystą miękką szmatkę i rozprowadź na skórzanej powierzchni. Krem jest wchłaniany przez 10 minut, tworząc powłokę ochronną. Po tym czasie możesz usiąść na sofie. Następnie krem ​​zapobiegnie zabrudzeniu sofy - można znacznie łatwiej odgarnąć resztki jedzenia, napojów, makaronów, tłuszczu i kurzu.

W przyszłości kanapa musi zostać oczyszczona, ponieważ się brudzi. Zwykle czyszczenie powtarza się raz na 1-3 miesiące. Ale jeśli masz wszystkie powyższe, zajmuje to do 10 minut.

Skuteczne sposoby czyszczenia mebli w domu

Jak usunąć plamy z sofy za pomocą improwizowanych narzędzi?

Czy mogę rozciągnąć moje skórzane buty?

Środki ludowe na opiekę nad skórzanymi meblami będą kosztować kilka razy taniej niż profesjonalne. Warto jednak pamiętać, że ich aplikacja może być czasochłonna, aw niektórych przypadkach nie do końca skuteczna.

Mydło z zaprawy lub płyn do mycia naczyń. Używany do zanieczyszczenia światłem. Rozpuść mydło lub detergent w wodzie. Aby wzmocnić efekt, dodaj amoniaku. W takim przypadku przygotuj roztwór 0,5 łyżki. ciepła woda, 1 łyżka. amoniak i 10 g mydła. Zanurz gąbkę lub miękką szmatkę i delikatnie przetrzyj roztwór na powierzchni sofy. Pracuj bez nacisku, ponieważ skóra nie toleruje tarcia. Pozostałości wody z mydłem przecierać suchą szmatką, a następnie poklepać tapicerkę flanelową serwetką, która powinna wchłonąć jak najwięcej wilgoci.

Ciepłe mleko. Rozgrzać mleko krowie, aby uzyskać odpowiednią temperaturę, wlać do wygodnego pojemnika, zanurzyć w nim czysty szmat, wytrzeć i wytrzeć kanapę. Pozostałości wytrzeć suchą szmatką. Mleczko usuwa lekki brud i nadaje blasku białej skórze. Niektóre gospodynie mieszają mleko z ubitymi białkami i już w tej postaci są nakładane na skórę.

Cebula. Pokrój żarówkę na pół i wytrzyj powierzchnię sofy połówkami. Gdy żarówka jest brudna, odetnij warstwę roboczą i kontynuuj czyszczenie. Po zabiegu wytrzyj sofę miękką ściereczką.

Mleczko kosmetyczne. Co jest odpowiednie dla ludzkiej skóry, możliwe jest czyszczenie i wyroby ze skóry. Na przykład mleko do usuwania kosmetyków można nałożyć na bawełnianą podkładkę i poradzić sobie z zanieczyszczeniem, a następnie usunąć resztki miękkiej szmatki. Jednak takie narzędzie nie jest odpowiednie do regularnego czyszczenia całej powierzchni sofy.

Wypróbuj różne metody i na pewno znajdziesz prosty i niedrogi sposób czyszczenia skórzanej sofy w domu. Najważniejsze - nie zapomnij regularnie dbać o mebel.

Czyszczenie sofy ze skóry

Wiele osób woli skórzane meble, ponieważ ma wiele zalet. Sofy i fotele ze skóry są stylowe, piękne i łatwo mieszczą się w każdym wnętrzu. Jednak takie meble wymagają jakości i starannej pielęgnacji.

Po pewnym czasie użytkowania pojawia się pytanie, jak wyczyścić skórzaną sofę w domu tak, aby zachowała swój atrakcyjny wygląd przez długi czas.

Nie bądź gorliwy i czyść ją wilgotną szmatką każdego dnia, niepotrzebna opieka może wyrządzić krzywdę. Oczyszczanie powinno odbywać się z pojawieniem się zanieczyszczeń, a im szybciej plama zostanie usunięta, tym mniej prawdopodobne jest, że ślady pozostaną.

Jak wyczyścić skórzaną sofę? Konieczne jest przestrzeganie następującej sekwencji działań:

 • Odkurz powierzchnię, uważając, aby nie uszkodzić jej plastikowymi częściami dyszy. Następnie pozostałości kurzu są delikatnie wycierane miękką ściereczką, co pomoże zapobiec przedostawaniu się brudu do materiału.
 • Przeprowadzić analizę zanieczyszczeń. Mocno zabrudzona powierzchnia powinna być pokryta skórą chemiczną lub naturalną, a w przypadku niewielkich plamek wystarczająca jest woda z mydłem.
 • Po zakończeniu czyszczenia całą powierzchnię sofy wytrzyj suchą szmatką.
 • Aby przyspieszyć proces suszenia, należy wytrzeć sofę suchą szmatką i ostrożnie przewietrzyć pomieszczenie.
 • Aby naprawić wynik, na skórę nakłada się środek utrwalający, na przykład odżywkę nawilżającą, a powierzchnię dokładnie poleruje się.

Przed użyciem środka czyszczącego do powierzchni skóry, w tym produktu chemicznego, należy sprawdzić jego wpływ na niewielką powierzchnię skóry.

Przygotowanie preparatu do czyszczenia powinno odbywać się okrężnymi ruchami, zaczynając od obszarów mniej zabrudzonych, stopniowo przechodząc do najbardziej zanieczyszczonych miejsc. W ten sposób można pozbyć się rozwodu i zapobiec rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń na powierzchni.

Środki do czyszczenia skórzanej sofy w kolorze białym

Dumą każdego właściciela jest skórzana sofa w kolorze białym. Wygląda o wiele bardziej spektakularnie niż ciemny, ale szybko się brudzi. Ponadto większość plamek usuniętych z powierzchni światła jest znacznie trudniejsza. Aby to zrobić, użyj następujących metod.

Umyć świeże plamy tłuszczu może pomóc krowie mleko, które powinno być lekko podgrzane. Miejsce jest wycierane wacikiem nasączonym mlekiem, a następnie wytarte do sucha szmatką.

Roztwór octu o słabej koncentracji może poradzić sobie z plamami na białych meblach. Ale trzeba go używać ostrożnie, lekko zwilżonego w roztworze waty bawełnianej i wstępnie przetestowanego produktu na niewidocznym obszarze powłoki.

Środek ten może również służyć do czyszczenia powierzchni sofy pokrytej białą skórą.

Zanieczyszczenia wyciera się gąbką lub miękką szmatką z flaneli lub mikrofibry nasączonej żelem detergentowym, pozostałości usuwa się wilgotną ściereczką.

W przypadku tłustych plam na białej skórze może również występować amoniak. Główną zasadą w tym przypadku jest użycie go bardzo ostrożnie, podczas przetwarzania skóra może wyschnąć i pęknąć.

To narzędzie może być używane tylko do białej skóry, podczas czyszczenia kolorowej kanapy można uszkodzić powierzchnię.

Jak prać skórzaną sofę w domu: usuwamy plamy z powierzchni

Miejsca na kanapie mogą mieć różne pochodzenie, zwłaszcza jeśli dom ma małe dziecko. Tak, a nastolatki lubią leżeć z jedzeniem przed telewizorem, więc gdy na powierzchni pojawia się brud, trzeba działać szybko, aż plama nie wejdzie do podstawy tkaniny.

Jak usunąć osłonę z trudnych plam i nie zepsuć jej?

Te proste wskazówki pomogą Ci radzić sobie z różnymi rodzajami plam:

 • Sok lepiej wydalać za pomocą mieszaniny amoniaku i octu. Roztwór czyszczący jest nakładany na zanieczyszczenia i pozostawiony do całkowitego wyschnięcia, a następnie usunięty wilgotną ściereczką.
 • Świeży tłuszcz należy posypać solą, a następnie usunąć przy pomocy serwetki.
 • Większość problemów przynosi plamy i plamy z rozlanej kawy, bardzo szybko przenika do powierzchni. Roztwór octu lub prosty środek na dania pomaga poradzić sobie z problemem.
 • Świeżą krew można myć roztworem mydła do prania i zimnej wody. Ponieważ stara krew jest nieco bardziej skomplikowana, tutaj jednorazowe czyszczenie jest niezbędne, powtórzenie zabiegu wymaga kilkukrotnego powtórzenia. W tym przypadku istnieją dwie możliwości przygotowania "czystszego": rozpuszczonego w 200 ml wody, tabletki aspiryny lub łyżki soli dodanej do 1 litra wody.
 • Najdłuższy czas na wydalenie wina. Najpierw należy usunąć pozostały płyn szmatką, a następnie posypać szlakami wina solą. Następnie oczyszczanie przeprowadza się za pomocą alkoholu. Jeśli rozlane białe wino, możesz zrobić bez soli.

Podczas czyszczenia nie trzeba trzeć plam, to tylko powiększy obszar problemu i wymaga większego czyszczenia.

Następnie wytrzyj czubek ze skórzanej sofy

Roztwór alkoholu pomoże uporać się ze śladami pióra i flamastrem na skórzanej sofie. Zwilż gąbkę bawełnianą w płynie i delikatnie usuń brud.

Niektóre gospodarstwa domowe zalecają stosowanie acetonu, ale środek ten jest bardzo niebezpieczny, może ucierpieć powłoka. Jeśli zdecydujesz się użyć tego narzędzia, spróbuj go na małym meblu.

Dużym problemem dla właścicieli mebli ze skóry może być pojawienie się pleśni i grzybów. Przyczyną tego problemu może być zwiększona wilgotność powietrza lub nieoczyszczona w płynie czasu, uwięziona w fałdach mebli. Często pierwsze oznaki grzyba i pleśni występują w tak trudno dostępnych miejscach.

 • Aby poradzić sobie z tym problemem pomoże ocet. Przetrzyj roztwór pleśnią, następnie usuń kwaśną pozostałość wilgotną szmatką i wytrzyj powierzchnię do sucha.
 • Możliwe jest również czyszczenie mebli za pomocą odplamiaczy, takich jak "Vanish". Produkt rozcieńcza się w wodzie, a następnie nakłada na plamy szmatką lub gąbką.
 • Jak i co wyczyścić sofę, która w wielu miejscach uderza w formę? Będzie to wymagało pomocy specjalistów, trudno będzie rozwiązać problem sam.

Jak dbać o skórzane meble

Opieka nad skórzanymi meblami nie wymaga dużego wysiłku, jest dość bezpretensjonalna.

 • Najważniejsze - aby zapewnić normalny poziom wilgotności w pomieszczeniu, a także uniknąć bezpośredniego światła słonecznego na powierzchni.
 • Ponadto należy regularnie dbać o skórę za pomocą specjalnych narzędzi. Jeśli nie masz możliwości zakupu kosztownej substancji chemicznej, użyj przepisu ludowego: ubite białka jaj są nakładane na wełniane płótno, które jest zmywane wcześniej oczyszczoną powierzchnią.
 • Jeśli kanapa wydaje się być zużyta, aby poradzić sobie z nimi, pomóż "Liquid Skin". Jest to rozpuszczalny w wodzie polimer, który po naniesieniu tworzy cienką warstwę na powierzchni i przywraca pierwotny kolor i połysk materiałowi.

Przestrzegając zasad i zaleceń dotyczących pielęgnacji skórzanych mebli, możesz zachować swój luksusowy wygląd przez wiele lat.

Jak wyczyścić sofę ze skóry?

Wśród materiałów używanych do tapicerowania mebli skóra ma zawsze szczególną wartość. Ile razy widzieliśmy luksusowe i praktyczne skórzane meble, które dekorowały i przekształcały wnętrze pokoju nie do poznania, nadając mu aureolę rygoru i jednocześnie - komfort? To prawda, niestety, radość ze skórzanych mebli od właściciela może zniknąć z czasem, gdy twoja sofa lub krzesło zaczyna pokrywać się tłustymi plamami, albo sama skóra zaczyna się zużywać i na niej pęka. Osobnym problemem są białe skórzane sofy, które mogą całkowicie zniknąć.

Co robić w takich przypadkach? Aby nie płacić jeszcze więcej za sprzątanie mebli skórzanych, musisz wiedzieć, jak wyczyścić skórzaną sofę w domu.

Przede wszystkim powinieneś zapoznać się z dokumentacją towarzyszącą, którą otrzymałeś przy zakupie skórzanej sofy, gdzie będzie wskazane, z jakiego rodzaju skóry twoja sofa jest wykonana i czy jest pomalowana, z której farby została użyta. Zwykle jest tam napisane, jakie detergenty powinny być używane podczas czyszczenia skórzanych mebli - niektóre detergenty mogą nie łączyć się z farbą i szkodzić kanapie. Na przykład, lakierki i farba anilinowa mają różne właściwości i czyścić je tymi samymi środkami, jeśli chcesz zachować oryginalny kolor mebli, nie rób tego.

Jeśli zgubiłeś dokument - zalecamy wypróbowanie detergentu w niepozornym miejscu. Znajdź miejsce w miejscu, które zwykle jest ukryte przed wzrokiem ciekawskich i nałóż na niego środek czyszczący. Poczekaj, aż skóra wyschnie, i wyciągnij wnioski - wypróbuj inny detergent lub natychmiast rozpocznij gruntowne oczyszczanie. Zasada ta dotyczy przede wszystkim monotonnie kolorowych sof z brązową lub czarną skórą.

Nie używaj produktów, które nie są przeznaczone do czyszczenia skóry! Zniszczą warstwę ochronną skóry, a wkrótce tworzą pęknięcia.

Po rozwiązaniu problemu właściwego detergentu można rozpocząć czyszczenie.

Przede wszystkim należy usunąć duże śmieci, które mogą znajdować się wewnątrz samej kanapy. Aby to zrobić, możesz użyć odkurzacza - tylko bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić kanapy. Skóra jest bardzo delikatnym materiałem, a stopień jej dokładności zależy od tego, ile można zachować podczas czyszczenia w domu.

Użyj odkurzacza, aby oczyścić kanapę z kurzu - jeśli to zrobisz, następnym krokiem podczas czyszczenia na mokro, będzie znacznie łatwiej pozbyć się plam. W takim przypadku należy użyć specjalnych dysz do odkurzacza, dzięki którym można uniknąć zadrapań na skórzanej osłonie. Między kanapą w sofie, na fałdach i szwach, cienka dysza odkurzacza pomoże ci pozbyć się kurzu - będzie to dość trudne do zrobienia inaczej

Jak długo leżała sofa bez czyszczenia? Jeśli jest względnie nowy lub utrzymałeś go w czystości i nie ma na nim wyraźnie tłustych plam, proces czyszczenia nie potrwa długo. Przygotuj roztwór mydła, najlepiej za pomocą mydła nawilżającego, możesz również użyć mydła w płynie i nałóż je na powierzchnię sofy. Zaczekaj 10-15 minut i usuń roztwór suchą szmatką, delikatnie polerując skórę.

Skuteczne sposoby kontroli plam

Większość plam na meblach skórzanych powstaje z powodu różnych płynów - herbaty, kawy, coli. Jeśli chcesz uniknąć tych miejsc w przyszłości - natychmiast usuń płyn. Aby to zrobić, użyj miękkiego, chłonnego materiału. Nie trzeć materiału, w przeciwnym razie nie da się uniknąć dużego i nieprzyjemnego plamienia smarem na skórzanej powłoce.

 • Świeże tłuste plamy można usunąć za pomocą skrobi - absorbuje plamę, a następnie usuwa samą skrobię.
 • Plamy krwi można zmyć zimną wodą.
 • Ślady pożywienia należy usuwać za pomocą wody z mydłem lub rozcieńczonego octu.

Jeśli plama nie została usunięta, istnieje więcej "ekstremalnych" sposobów czyszczenia. Jeśli kanapa jest ciemna - możesz spróbować wytrzeć plamę roztworami alkoholowymi, ale nie przesadzaj, ponieważ możesz uszkodzić farbę nawierzchniową.

Biała sofa - duma, a wraz z nią - ból głowy swojego pana. Szybko się brudzi, a plamy są trudniejsze do czyszczenia niż w przypadku ciemnej sofy.

Świeże tłuste plamy z białego materiału można czyścić niewielkim podgrzanym mlekiem krowim. Przetrzyj plamę wacikiem, zanurzając ją trochę w mleku, a następnie poleruj plamę suchą ściereczką.

Ponadto, w przeciwieństwie do mebli z lakierowanej skóry, białe sofy można przecierać amoniakiem. Doskonale radzi sobie z tłustymi plamami, ale może wysuszyć skórę i pęknie, więc należy uważać, aby nie nadużywać alkoholu.

Nadaje się do czyszczenia sof z białej skóry i zwykłego detergentu do zmywania naczyń. Zwilżyć gąbkę w medium, a następnie delikatnie wytrzeć powierzchnię sofy. Środek do usuwania resztek, przetrzyj wilgotną szmatką.

Dobry do czyszczenia plam i nieskoncentrowanego octu, a także do plam pozostawionych przez marker lub flamaster, aceton jest idealny. Używaj go starannie, nie zwilżaj waty bardzo. Nie używaj acetonu podczas czyszczenia sof z ciemnej skóry, spowoduje to uszkodzenie farby.

Inną opcją jest usunięcie plam z uchwytu - taśmy klejącej. Przyklej ją do skóry, a następnie ostrożnie ją usuń - wraz z nią pozostawi i plami z uchwytu. Pamiętaj, by wytrzeć ślad szkockiej alkoholem lub roztworem mydła.

W takich przypadkach pleśń musi być pilnie zdezynfekowana. W tym celu najlepsze rozwiązanie dla octu jest dla Ciebie najlepsze. Wytrzyj obszar, na którym pojawiła się pleśń, a następnie usuń roztwór, zanim zostanie wchłonięty przez powłokę ze skóry. Najlepiej jest natychmiast oczyścić formę z kanapy, aż się rozprzestrzeni. "Uruchamianie" sofy z foremką do posprzątania w domu jest niezwykle trudne. W tym celu będziesz musiał zadzwonić do specjalistów.

Walczymy z zadrapaniami i pęknięciami

Pocieranie i zadrapania starej skórzanej sofy są jednym z głównych problemów właściciela. Zwykle jest to uważane za problem, którego nie można rozwiązać w domu, chociaż tak nie jest.

Za pomocą specjalnego polimeru rozpuszczalnego w wodzie, zwanego również "płynną skórką", można wypełnić pęknięcia i posprzątać skórzaną osłonę sofy. Polimer ma kilka kolorów, co daje możliwość wyboru odpowiedniego odcienia.

Możesz również użyć zwykłego pasty do butów. Po prostu zastosuj go do miejsca pęknięcia, a następnie poczekaj, aż wyschnie.

Jak wyczyścić starą miedzianą monetę z nalotu?

Jak czyścić miedzianą monetę w domu? Cechy usuwania brudu i utleniania z miedzi i brązu. Jak przechowywać monety?

Czyszczenie kuchenki elektrycznej

Jak czyścić kuchenkę elektryczną w domu? Czyszczenie powierzchni różnych materiałów. Jak umyć piekarnik elektryczny, uchwyty do piekarnika i grill?

Jak wyczyścić rolety w domu?

Jak umyć rolety w domu? Czy można prać żaluzje w pralce. Metody czyszczenia żaluzji pionowych i poziomych.

obliczenie masy prania dla pralki

porady doświadczonych gospodyń domowych w sprawach domowych

© 2015 - 2016 stirkauborka.ru

Kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko ze wskazaniem aktywnego linku do źródła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 3 =