Narożne kominki Zdjęcie

Narożne kominki Zdjęcie

Oryginalne rozwiązania do narożnych kominków

Przyjemny wieczór w domową atmosferę, w pobliżu płonącego kominka z ukochaną osobą i otoczony cenionych rzeczy ... Czy nie jest to marzymy o długich zimowych wieczorów, powrót do domu z pracy i patrząc na szary krajobraz za oknem?

Nowoczesny design pomieszczeń pozwala zrealizować każde marzenie i niekoniecznie wydać na ten wcielenie ogromną sumę pieniędzy? Optymalnym rozwiązaniem dla prywatnych gospodarstw domowych i mieszkań jest kominek narożny, który jest maksymalnie dostosowany do warunków życia.

Główną różnicą między kominkami kątowymi oferowanymi dzisiaj jest ich konstrukcja. Mogą być symetryczne i asymetryczne. Jeśli chcesz ustawić główny akcent na kominku, wybierz symetryczny kształt, który będzie idealnie widoczny pod dowolnym kątem i punktem pomieszczenia. Ten rodzaj kominka ma również lepsze właściwości i ogrzewa pomieszczenie w najlepszy sposób.

Asymetryczne modele kątowe kominka są najczęściej wykorzystywane do strefowania pomieszczeń. Co najlepsze, te projekty wyglądają w pomieszczeniach o dużej powierzchni i pozwalają organicznie organizować przestrzeń. Należy zauważyć, że dzięki swojej formie kominek idealnie wpasowuje się w design absolutnie każdego wnętrza. Niewątpliwą zaletą asymetrycznego projektu jest łatwość montażu i oryginalność.

 • wyższy poziom bezpieczeństwa;
 • różnorodne wykończenia i przestrzeń dla twórczej wyobraźni;
 • szeroka widoczność ognia.

Dziś możesz z łatwością kupić narożny szklany kominek, która jest wyłącznie dekoracyjną funkcją, tworząc przytulną i ciepłą atmosferę w pomieszczeniu.

Zanim zaczniesz jego sprzęt, musisz określić miejsce jego instalacji i przestudiować wszystkie pułapki. Konieczne jest również ustalenie miejsca, w którym rura kominowa pójdzie i jak będzie się podnosić. Podczas wyposażania kominka w mieszkanie w apartamentowcu, musisz uzyskać odpowiednie pozwolenia, które będą wymagały projektu, który również uwzględni wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Ważną rolę odgrywa system murarski, które można znaleźć w Internecie lub korzystając z doświadczenia i wiedzy doświadczonego piekarza. W każdym schemacie istnieje pewien porządek, dzięki któremu proces układania narożnego kominka własnymi rękami jest znacznie prostszy.

Określ optymalną wysokość i szerokość kominka, głębokość paleniska i wylot dymu. Typowy stosunek otworów wkładu kominkowego wynosi 3: 2. Największy transfer ciepła będzie zapewniony przez małą głębokość paleniska, ale należy pamiętać, że znaczny spadek głębokości może prowadzić do dymu z pomieszczenia.

Jeśli chodzi o materiały, do instalacji narożnego kominka potrzebne będą:

 • cegły ogniotrwałe;
 • gruboziarnisty piasek;
 • zapakowany cement;
 • zgnieciony kamień;
 • armatura prętowa;
 • niebieska glina.

Cegły muszą być liczone indywidualnie. Zwróć szczególną uwagę na kolor - nie używaj czerwonych, rozpadających się cegieł, a także karmazynów.

Piasek przed dodaniem do mieszanki cementowej należy przesiać i oczyścić z gruzu i pyłu. W odniesieniu do cementu, doświadczone piece zalecają stosowanie cementu portlandzkiego klasy M300-M400.

Aby zainstalować kominek wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, jeśli nie jesteś pewien własnych możliwości, nie ryzykuj - zaufaj profesjonalistom!

Ostatnio moda na modę bezklasowe kominki kątowe. Jednak taka opcja jest dopuszczalna tylko wtedy, gdy podczas instalacji zostały użyte nowe materiały, a wszystkie prace zostały wykonane w sposób najbardziej jakościowy i proporcjonalny. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej opcji, przygotuj się na to, że po kilku latach użytkowania kominek może stracić swój atrakcyjny wygląd.

Prosty i niedrogi sposób wykończenia - tynkowanie. Ta metoda pozwoli zrealizować ich kreatywne umiejętności i zrealizować ich umiejętności. Górna warstwa tynku może być pomalowana wzorami krajowymi lub po prostu pomalowana farbą na bazie wody.

Niezależnie od mody i czasu, faktyczna wersja wykończenia kominka pozostaje płytkami, które uczynią twój kominek ekskluzywnym i oryginalnym.

Najbardziej różnorodne kominki kątowe. Zdjęcia

Cześć, drodzy czytelnicy! W dzisiejszym przeglądzie zostaną przedstawione kanciaste kominki. Postanowiliśmy dotknąć tego tematu z jakiegoś powodu, ponieważ w warunkach oszczędności miejsca w domu wiele osób próbuje albo odrzucić kominek, albo szuka rozwiązań, które pozwolą na ergonomiczne dopasowanie tego atrybutu wnętrza. Jak się okazało, istnieje wyjście, i podstawowym jest hańba, po prostu coś, czego potrzebujesz, aby umieścić pożądany kominek w każdym niewykorzystanym kącie pokoju. Poniżej przedstawiamy wiele rzeczywistych zdjęć, które pokazują nie tylko wewnętrzne, kanciaste kominki, ale także zewnętrzne kominki kanciaste, czyli te, które zajmują zewnętrzną krawędź narożnika.

Narożne kominki, zdjęcie.

 • Oszczędność miejsca. W tym punkcie wszystko jest jasne, nie wszystkie kąty pomieszczenia nadają się do wykorzystania, więc jedno z nich może być przeznaczone na kominek. W rogu kominek będzie wyglądał kompaktowo, wizualnie nie ładując pomieszczenia.
 • Możliwość podgrzewania kilku sąsiednich pomieszczeń. W zależności od lokalizacji kominek w rogu może podgrzewać sąsiednie ściany, co oznacza, że ​​w sąsiednich pomieszczeniach będzie trochę cieplej.
 • Wyglądają oryginalnie. Oczywiście wszyscy są przyzwyczajeni do oglądania zwykłych prostokątnych kominków, ale to niestandardowe podejście do ich lokalizacji znacząco odróżnia je od masy podobnych kominków bezpośrednich.

Kominek, w przybliżeniu, składa się z ramy i paleniska, więc przed instalacją portalu kominkowego należy dokładnie określić, do jakiego celu będzie on używany. Jeśli dążysz do czysto dekoracyjnej funkcji i nie starasz się dodatkowo ogrzewać domu, wtedy dla ciebie najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie odtworzenie falsh-kominka. Taki kominek jest ciałem, wewnątrz którego można umieszczać ozdobne kłody, a także świece lub podświetlane. Oprócz dekoracyjnych kominków są ich elektryczne odmiany, które nie tylko wyglądają szykownie, ale także pozwalają ogrzać konkretny obszar, a także kominki pracujące na biopaliwach.

Istnieją następujące rodzaje kominków:

 1. Elektryczny;
 2. Drewno;
 3. Gaz.

U nas w Rosji popularność w zasadzie wykorzystuje dekoracyjne kominki elektryczne i wysokiej jakości drewna. W przypadku kominków elektronicznych, w ogóle, wszystko jest jasne, trzeba iść do sklepu i znaleźć odpowiedni model w formie kominka. Co z drewna, istnieje potrzeba, aby wiedzieć, że ich piec może być wykonana z cegły, z żeliwa lub wytrzymałego metalu specjalny ciepła. Jeśli weźmiemy pod uwagę te typy pieców trochę więcej, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o piecu z cegły, jest o wiele tańszy rozplanować i oczywiście r cegłę, robisz dostosować wielkość portalu, co nie jest prawdą z ich odpowiednikami żelaza, sprzedawane są one ściśle określone rozmiary. Ale modyfikacja żeliwny łatwiej łączyć się z już określonymi ognia, i to jest bardzo mocne i trwałe. Nadal żeliwo bardzo dobrze utrzymuje ciepło, odpowiednio powoli się ochładza i wcale nie obawia się wpływów wysokich temperatur. Cegła w tym względzie bardziej wybredny r podatne na uszkodzenia przez stałą ekspozycją na ogień, a możliwe jest, że z czasem będzie ona pękać. Wszystko inne w budowie murowanego paleniska lepiej pre wzmocnić wszystkie piętra, a nawet ponownego zalewania fundamentów, lub w czasie, może się zdarzyć, że ogrzewanie będzie zdeformowane ściany, fundamenty, rury. Żeliwo zachowuje się bardzo dostojnie, chociaż jego koszt jest bardzo kosztowny.

 • Bez uszkodzenia, arkusz żaroodpornego metalu jest umieszczony pod piecem.
 • Obserwuj poziom pieca, dosłownie małe nachylenie może prowadzić do dalszej deformacji całego kominka jako całości.
 • Wszystkie połączenia i pęknięcia muszą być pokryte masą żaroodporną.
 • Łączący kanał kominowy jest lepiej pokryty ognioodpornym żelazkiem.
 • Konieczne jest stworzenie systemu dopływu powietrza.
 • Sam kominek powinien być ognioodporny.

Kątowe kominki we wnętrzu lub styl kątowego kominka.

Klasyka. Ten kominek wygląda dość prosto i zwięźle, jego linie są surowe i precyzyjne, ale wygląda drogo i wyśmienicie. Być może dlatego nigdy nie opuszcza modnego Olimpu popularności.

Prowansja i kraj. Ten kominek jest ceglanym portalem, nieco przypominającym stare piece opalane drewnem. W rzeczywistości jest to dokładnie to, co wielu z nas przedstawia na wspomnienie kominka. Wygląda bardzo przytulnie.

Barok. Ten kominek wygląda naprawdę luksusowo, jego wykończenie jest rzeźbionym drewnem, powierzchnia świeci, a ozdobne wzory migoczą złotym blaskiem.

Nowoczesny. Taki kominek może mieć nietypowy okrągły kształt, szkło, żeliwo i termopoliuretan są często używane do jego wytwarzania. Ten produkt został stworzony specjalnie z myślą o innowacyjnych nowoczesnych wnętrzach.

Imperium. W jego wystroju mogą być różnorodne elementy: stiuk, kolumny, druki zwierząt, ptaki lub ludzie, wieńce i rozety.

High-tech. Ten kominek najczęściej ma tylko ideę projektu, tj. jest dekoracyjny. Jego kształt może być absolutnie niczym, na przykład projektant chce ucieleśnić, aż do podróbek fragmentów gór lodowych lub kawałka skały. Taki kominek idealnie pasuje do nowoczesnego wystroju lokalu.

Narożne kominki we wnętrzu salonu, zdjęcie.

Poniżej przedstawiamy różne warianty kominków znajdujących się w narożnych częściach salonów. Zwróć uwagę, jak bardzo tego typu kominki wyglądają kompaktowo, wcale nie zaśmiecając pomieszczeń. Szczególnie dobrze, że takie kominki pasują do jasnych wnętrz, kiedy na nie patrzysz, wydaje się, jakby cały pokój unosił się w powietrzu, jest tak przewiewny, że jest postrzegany.

Poniżej możesz obejrzeć zdjęcia pokazujące kominki o kątowej modyfikacji, znajdujące się nie tylko w salonach, ale także w sypialniach, a nawet w kuchniach. Wyobraź sobie, jak wspaniale jest zasnąć w sypialni pod ledwo wyczuwalnym odgłosami trzeszczących kłód lub jak zjeść dobry obiad, odwracając wzrok od powoli tańczącego światła w kominku.

Narożny kominek własnymi rękami (wideo):

Drodzy czytelnicy, dzisiaj pokazaliśmy cudowne narożne kominki, z pewnością spodoba ci się ta wersja kominka, ale jak inaczej, bo wygląda wspaniale, ociepla sąsiednie pokoje, a oprócz tego oszczędza przestrzeń pomieszczenia, w którym jest zainstalowany, jak nie przekręcić - niektóre zalety.

Jeden komentarz

Naprawdę spodobał mi się ten pomysł z narożnym kominkiem. Chcę takiej daczy.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

 • Znane domy (45)
 • Porady domowe (5)
 • Architektura wnętrz (304)
  • Wyposażenie łazienek (17)
  • Pokój dzienny (30)
  • Wystrój (135)
   • Własnymi Rękami (82)
  • Pokój dziecięcy (23)
  • Korytarz i hol wejściowy (16)
  • Kuchnia (23)
  • Sypialnia (30)
 • Architektura krajobrazu (21)
 • Niezwykłe budynki (8)
 • Naprawa (51)
  • Ściany (25)
  • Seks (13)
  • Sufity (13)
 • © 2013-20 ** Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów z serwisu Komfort w domu jest zabroniony.. Polityka prywatności.

  Kątowe kominki we wnętrzu salonu (50 zdjęć) - kształty, pomysły

  W salonie jest miejsce spotkań całej rodziny, a także przyjaciół i przyjaciół rodziny na odpoczynek, dyskusja o najnowszych wydarzeniach i wieczorne spotkania. Dlatego ten pokój powinien być przytulny, ciepły i wygodny. A jeśli nie kominek w salonie sprawi, że twoja rozmowa będzie jeszcze bardziej ufna i ciepła. Cóż, jeśli masz przestronny salon, który jest łatwy do zorganizowania dowolnego kominka dowolnej wielkości. A co z tymi, którzy mają ograniczoną przestrzeń? Prawidłowe wyjście polega na użyciu narożnych kominków we wnętrzu salonu. Narożny kominek znajduje się w rogu i zajmuje znacznie mniej miejsca niż ten sam kominek, położony gdzie indziej.

  Kominki mogą być drewnem, elektrycznością i gazem. Wybór zależy od Twoich preferencji. Jeśli kominek w pokoju pełni bardziej dekoracyjną funkcję, możesz bezpiecznie wybrać elektryczny lub gazowy. Praktycznie nie emitują ciepła, ale po prostu tworzą przytulną atmosferę.

  Jeśli celem pojawienia się kominka w salonie jest jego ogrzewanie - lepiej jest użyć drewna, które jest ogrzewane drewnem opałowym lub specjalnymi brykietami.

  Rada! Pamiętaj, że jeśli wybierzesz opalany drewnem kominek do ogrzewania pomieszczenia, to lepiej wybrać ten narożny, ponieważ rozgrzeje on dwie ściany naraz, w przeciwieństwie do zwykłej, która znajduje się tylko wzdłuż jednej ściany.

  Klasyczna forma kominka to portal w kształcie litery U, bez zbytniej pretensjonalności. Materiał, z którego wykonany jest kominek, to zwykła klasyczna czerwona cegła.

  Kominek w stylu empire i barokowym nadaje się do bardzo dużych salonów. Jest w nim wiele wykończeń, pretensjonalność, stiuk, oprawione w kolumny, curlicues itp.

  Kominek w stylu rokoko jest mniej obszerny, ale wszystkie kolumny są również mile widziane, złocenia itp.

  Kominki wykonane z klasycznej czerwonej cegły świetnie będą wyglądać w salonie.

  Salony z kominkiem, wykonane w stylu high-tech pozbawione są dodatkowych przedmiotów i dekoracji, więc głównym elementem wystroju jest kominek. Kominki w tym stylu wykonywane są bez dodatkowej pretensjonalności i wykończenia. Rozwiązanie projektanta tutaj może być tylko jego formą. Materiał na kominki w stylu high-tech może stać się metalem, przyciętym od wewnątrz materiałami żaroodpornymi.

  Kątowe kominki w stylu Art Nouveau wykonane są z najnowocześniejszych materiałów: szkła i żaroodpornego tworzywa sztucznego. Tylko portal w kształcie litery U i otwarty piec pozostają niezmienione. Pokój z kominkiem w stylu Art Nouveau będzie wyglądał bardzo stylowo w nowoczesnym mieszkaniu.

  Kominek sprawi, że salon będzie bardziej przytulny i cieplejszy, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni kształt i styl.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  50 + = 53