Najlepsza pralka do tej pory

Najlepsza pralka do tej pory

Która marka pralki jest najbardziej niezawodna? Wskazówki dotyczące wyboru pralki

Bardzo często kupujący są zainteresowani tym, która marka pralki jest najbardziej niezawodna. Co powinienem preferować przy wyborze tego urządzenia? Na jakie cechy każdego modelu zwracać uwagę? Nie jest łatwo odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Dla wszystkich jest prawda. Niemniej jednak, według statystyk, wśród producentów pralek dla domu są niezrównani liderzy. O kim mówimy? A jakie rady i zalecenia pomogą zatrzymać się na tym czy innym modelu technologii?

Na początku powinniśmy skupić się na kilku kluczowych kwestiach. Pomogą ci wybrać konkretny model urządzeń myjących bez wzięcia pod uwagę producenta.

Typ ładowania prania jest pierwszą rzeczą, na którą kupujący powinien zdecydować. Chodzi o to, że istnieją modele z obciążeniem pionowym, z przodu. Każda opcja ma wiele zalet.

Jeśli jesteś zainteresowany, która marka pralki jest najbardziej niezawodna, należy wziąć pod uwagę, że liderzy zazwyczaj mają wysoką jakość zarówno przednich jak i pionowych modeli. Jakie są zalety każdego rodzaju pobierania?

Najprostszy sposób wyboru modelu przedniego. Tego typu często można znaleźć pralki. Bęben znajduje się z przodu urządzenia. Takie jednostki mają niższy koszt, są wygodne dla właścicieli, można je wbudować w meble. Pralki z załadowanym od przodu praniem mają z reguły mniejszą wysokość. Ale ta technika jest bardziej uciążliwa. Nie obsługuje on możliwości ładowania pościeli.

Pralka z pionowym ładunkiem na rynku towarów nie jest tak powszechna. Jest kompaktowy, ale wysoki. Podczas mycia można ładować rzeczy. Takie modele zazwyczaj nie są zbyt tanie. Dlatego nie są tak często preferowane.

W dalszym ciągu udzielamy porad dotyczących wyboru pralki. Kolejnym kryterium jest pojemność. Jest mierzona w kilogramach. Ten parametr jest uważany za jeden z najważniejszych przy wyborze sprzętu gospodarstwa domowego do prania.

Wydajność zależy od niektórych parametrów urządzenia, jego wymiarów (szerokości). Konieczne jest nadanie pierwszeństwa tym modelom, które pasują do przydzielonej przestrzeni. W tym celu mierzy się wcześniej przestrzeń pod pralką.

Która marka pralki jest najbardziej niezawodna? Ocena zdolności nie zależy od wydajności. W praktyce preferowane są pralki o pojemności około 5-6 kg. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

Kolejny niuans: im pralka jest szersza, tym ciszej działa. Wąskie modele są bardziej podatne na wibracje, częściej hałasują. Te cechy są zwykle zapomniane. A po zainstalowaniu "stilalki" okazuje się, że urządzenie pracuje zbyt głośno.

Przędzenie, pranie, oszczędzanie energii

Następujące ważne składniki to klasa prasowania, prania i oszczędzania energii. Do czego służą te parametry? Jakie są najlepsze preferencje?

Klasa wirowania określa, jak dobrze pralka wcisnie pranie. Na dziś najwyższy wskaźnik oznaczony jest literą "A". To około 1400-2000 obrotów.

W praktyce około 1200 obrotów na minutę wystarcza do zapewnienia, że ​​pranie jest suche pod koniec prania. Tak, w przypadku większości modeli istnieje możliwość dostosowania tego parametru, ale w przypadku większej liczby obrotów należy przepłacić.

Klasa prania polega na tym, jak dobrze urządzenie myje rzeczy. Podobnie jak w przypadku ściskania, im wyższy ten wskaźnik, tym lepiej. Obecnie wszyscy producenci pralek oferują klasę "A". To jest najwyższa stawka. Ta cecha jest nawet nadana modelom budżetowym. Dlatego też klasa zwykle nie zwraca uwagi na pranie.

Oszczędność energii jest również bardzo ważna. Specjalnie dla rodzin, w których planuje się dużo prania. Zaleca się preferowanie urządzeń o większej oszczędności energii. W praktyce te maszyny są droższe, ale jest to rozsądny wydatek.

Jeśli chcesz wybrać najbardziej dobrą i wygodną technikę prania ubrań i ubrań, zwróć uwagę na program prania. Teraz wszyscy producenci takich urządzeń gospodarstwa domowego oferują w przybliżeniu takie same możliwości w tej dziedzinie.

Czasami może się wydawać, że wybór programów do prania jest ogromny, może łatwo się zdezorientować. W rzeczywistości, kochanki używają głównie następujących trybów:

W wybranym modelu "Stirka" muszą być wszystkie te programy. Wszystkie inne możliwości są zwykle ignorowane. Zaleca się, aby zatrzymać się na konkretnym modelu, w oparciu o to, co rzeczy przeważają w domu i w szafie rodziny.

Niektórzy klienci twierdzą, że wygląd pralki jest dla nich ważnym niuansem. W związku z tym pierwszeństwo mają firmy produkcyjne, które są w stanie zaskoczyć.

Jeśli dobrze się przyjrzeć, każdy model pralki ma swoje osobliwości. Często Samsung oferuje urządzenia na każdy gust. Niemniej jednak, jeśli chcesz dowiedzieć się, która marka pralki jest najbardziej niezawodna, nie zaleca się patrzenia na wygląd tej techniki. Często zdarza się, że uzyskano atrakcyjny wygląd z powodu uszkodzenia jakości prania lub pracy maszyn.

A która marka pralki jest najbardziej niezawodna? To najtrudniejsze pytanie ze wszystkich. Jak już wspomniano, każdy ma własny pogląd na każdą firmę produkującą sprzęt gospodarstwa domowego. Dlatego bardzo trudno jest wymienić liderów.

Jeśli dobrze przyjrzeć się statystykom i wynikom ankiet, najczęściej preferowane są następujące marki:

To właśnie ci producenci są uważani za najlepszych. I niezależnie od modelu pralki.

Należy zauważyć, że Siemens i Bosch to niemieckie pralki. Technika ta jest zalecana, aby dać pierwszeństwo wielu specjalistom. Nawiasem mówiąc, kraj-producent również pozostawia swój ślad na jakości urządzenia. Co można powiedzieć na ten temat?

Nikomu nie jest tajemnicą, że w Rosji jest coraz więcej rzeczy z Chin. Dotyczy to nie tylko odzieży i gadżetów, ale także dużych urządzeń gospodarstwa domowego. Dlatego eksperci doradzają przy wyborze pralek, aby zwracali uwagę na kraj pochodzenia. I tylko wtedy do konkretnej firmy.

Najlepszymi modelami tej techniki są język niemiecki. Pralki z Niemiec różnią się jakością i trwałością. Rzadko się łamią. Opracowywanie i tworzenie takiego sprzętu odbywa się przez doświadczonych specjalistów, którzy myślą o komforcie użytkowania i jakości urządzeń.

Ale nie zaleca się zaufania do reszty krajów. Rzecz w tym, że w tych krajach jakość produkcji jest niższa niż w Niemczech.

Koreańskie pralki też nie są takie złe. W Rosji istnieją pewne włoskie modele maszyn. Tak, takie urządzenia są gorsze od "Niemców", ale nadal pozwalają ci się umyć przez długi czas i bez trudności.

Już teraz wiadomo, która firma pralek jest najbardziej niezawodna. Niemniej lista liderów nie kończy się na powyższej liście. W Rosji wielu producentów jest poszukiwanych. Wśród nich, jak już wspomniano, można znaleźć zarówno urządzenia koreańskie, jak i włoskie.

Jeśli spojrzysz na statystyki, zobaczysz, że po wymienionych powyżej liderach konsumenci preferują producentów o następujących nazwach:

 1. LG. Dziecko koreańskie, dobrze ugruntowane na rynku towarów. Różni się on w różnych modelach. Pralki LG można znaleźć na każdy gust i po różnych cenach. Producent ma zarówno modele budżetu, jak i jest drogi.
 2. Samsung. Kolejny koreański producent. Podobnie jak LG, ma szeroki wybór modeli. Kupujący twierdzą, że wygląd takiego sprzętu nie pozostawia obojętnym. W przypadku "Samsunga" większość urządzeń różni się jakością. Naprawa pralki z podziałem nie będzie trudna. Istnieją modele z taniej, ale funkcjonalnej do drogiej klasy "premium".
 3. Ariston. Włoski producent pralek. Będzie miał niezawodne wąskie pralki dla każdego. Do tej pory ta technologia jest montowana w Rosji.
 4. Indesit. Firma produkująca pralki, podobna do "Ariston". Specjaliści mówią, że pod Aristonem często rozumieją Indesit. Wszakże te pralki są montowane w podobnych fabrykach tych samych komponentów.
 5. ARDO. Jedna z najlepszych firm działających we Włoszech. Zazwyczaj modele tego producenta są ciche i stabilne. Wzornictwo i ceny również są zachęcające. Tylko niezawodna maszyna do prania pionowego (lub jakakolwiek inna - nie tak ważna) jest mało prawdopodobna z ARDO. Eksperci twierdzą, że ta organizacja często łamie mocowania, które zapewniają stabilność konstrukcji. Zawieszenie zbiornika i elektronika również pozostawia wiele do życzenia.
 6. Zanussi. Włoskie dziecko, które zasłużyło na pochwałę wielu osób. Należy zauważyć, że "Zanussi" (pralka) to technika, która będzie służyć przez długi czas. Ale może być inaczej. Eksperci dzielą się pralkami na dwie kategorie: produkowane przed i po 2011 roku. Wczesne modele zasługują na szczególną uwagę. Nie są gorsze pod względem jakości prania i pracy dla niemieckich producentów. Co jeszcze możesz powiedzieć o Zanussi? Pralka tej produkcji, wydana po 2011 roku, z dużym prawdopodobieństwem rozczarowania. Niektórzy nazywają nowy Zanussi symbiozą chińskiego, rosyjskiego, włoskiego, niemieckiego i innych składników, których praca jest trudna do przewidzenia.

Być może są to najbardziej popularne firmy produkcyjne. Nie ma znaczenia, który model będzie urządzeniem - z obciążeniem czołowym lub pionowym. Najważniejsze jest to, że zalety i wady wszystkich producentów znajdą odzwierciedlenie w każdej technice.

Tak więc, jak już wiadomo, w sklepie można znaleźć niezawodną pralkę. Automat, czy nie, nie jest tak ważny. Co mówią pracownicy nowoczesnych centrów usług AGD o nowoczesnych producentach? Mogą zapewnić najdokładniejszą ocenę i statystyki skarg klientów.

Jeśli uważasz, że pracownicy różnych usług naprawczych pralek w Moskwie, Ariston i Indesit w ostatnich latach zaczęli używać niespełniających norm komponentów. W szczególności na tablicach zainstalowanych do zarządzania urządzeniami. Po chwili nowe pralki "Ariston" i "Indesit" zaczynają "migać jak choinka". Urządzenia są naprawiane szybko, ale nadal występuje pewien dyskomfort.

Electrolux to producent, który dostarcza niezbyt odporne na skoki "podkładki" napięciowe. Jeśli podłączysz urządzenie do gniazda o napięciu wyższym niż 230 wolt lub mniejszym niż 200, zacznie ono działać "błędnie". Niektórzy uważają, że pralki nie działają. Jednak po podłączeniu do normalnego napięcia problem znika. Ponadto ten producent nie wyróżnia się jakością innych komponentów.

Nie często mają do czynienia z pralkami z "Kandy". Ostatnio ten producent używa komponentów bardzo wysokiej jakości. Na rynku towarów Candy sprawdziła się w bardzo dobrym świetle. Jeśli potrzebujesz kompaktowej pralki, to "Kandy" pozwala wybrać niedrogi i wysokiej jakości model.

Nie można ignorować faktu, że większość producentów pralek do tej pory, te same komponenty. Na przykład "Kandy" odnosi się do Hoover, Iberna, Zoppas. Do "Electrolux" - "Zanussi" i AEG. I tak dalej. Dlatego nie jest tak proste, aby przewidzieć, która firma pralek jest najbardziej niezawodna. W większości przypadków jakość mycia i niezawodność urządzeń różnych korporacji są takie same.

Teraz jest jasne, jak wybrać właściwą pralkę. Którzy producenci preferują? To pytanie również nie jest już tajemnicą. W rzeczywistości wszystkie firmy mają udane modele i niewiele.

Jeśli okres gwarancji na pralkę nie wygasł, a urządzenie już przysporzyło kupującemu wiele problemów, możesz go wymienić lub naprawić. Pracownicy centrów usług zapewniają, że do wyboru badanego sprzętu należy podchodzić mądrze. Pralka o doskonałej jakości służy około 5-10 lat, a jeśli masz szczęście, to potrwa to dłużej.

Ponadto przed zakupem konkretnego modelu urządzenia zaleca się zbadanie opinii klientów na jego temat. Niektóre funkcje są w stanie podkreślić dokładnie konsumentów, a nie pracowników centrów usług.

Wszystkie powyższe wskazówki i zalecenia pomogą w dokonaniu właściwego wyboru. W praktyce technika BOSCH, "Electrolux" i "Samsung" jest często kupowana, głównie ze względu na dostępność i różnorodność modeli. Gdzie lepiej kupić pralkę? W wyspecjalizowanych sklepach AGD. W Internecie zamawianie podobnych urządzeń nie jest zalecane.

8 najbardziej niezawodnych pralek

Charakterystyka w rankingu

Pralka jest jednym z najważniejszych urządzeń gospodarstwa domowego w domu. Oszczędza to ogromną ilość czasu i wysiłku. Do tej pory żadna hostessa nie może obejść się bez tej techniki. Ważne jest, aby dobrze myła brudne rzeczy, robiła to szybko i, co najważniejsze, ekonomicznie. Wybierając pralkę, często zwracamy uwagę na takie wskaźniki, jak wygląd, liczba trybów i funkcji. Jednak najważniejszą cechą urządzenia jest jego niezawodność. Niezawodność to długa żywotność bez przedwczesnej awarii. Przy wyborze najbardziej niezawodnych pralek jako podstawę przyjęto dwa główne wskaźniki:

 • Recenzje prawdziwych klientów na temat jakości technologii
 • Informacje zwrotne od mistrzów na temat liczby skarg dotyczących konkretnego modelu

unikalne szablony i moduły dla dle

Top-8 najbardziej niezawodnych pralek

Zwracamy uwagę na ocenę najlepszych pralek, które otrzymały największą liczbę pozytywnych opinii od specjalistów i użytkowników i były w stanie udowodnić, że są niezawodnymi urządzeniami.

Kraj: Włochy (produkowane w Rosji i we Włoszech)

Średnia cena: 13 145 руб.

Ocena (2017): 4.6

Najlepszą cenę spośród nominowanych jest oferowana przez pralkę z Kandy. Pomimo kosztów budżetowych model zasłużenie okazał się w TOP zgodnie z kryterium niezawodności. Połączenia z centrami usług są ograniczone do minimum. Informacje zwrotne od ekspertów potwierdzają, że jakość montażu pralki znajduje się na wysokości. Komentarze użytkowników wskazują również, że niezawodne urządzenie nie jest gorsze od innych konkurentów w zestawie funkcji i czasu działania.

Wśród zalet ładowania do 6 kg. Ten tom jest wystarczający dla rodziny 3-4 osób. Klasa zużycia energii (A ++), 15 programów, timer opóźnienia startu, inteligentne sterowanie to kolejny plus na korzyść nabycia tego konkretnego produktu. Charakterystyczną cechą jest reżim antyalergiczny. Obejmuje mycie w wysokiej temperaturze, podczas którego proszek prawie całkowicie się rozpuszcza, a następnie spłukuje.

Średnia cena: 14 270 rub.

Ocena (2017): 4.6

Pralka z białoruskiego producenta ATLANT 60С107, wyprodukowana przy użyciu najnowszych technologii, nie ustępuje bardziej znanym analogom. Technika ATLANT słynie z niezawodności i łatwości obsługi. Pomimo niskiej ceny samochód spełnia wszystkie niezbędne funkcje, w tym ochronę przed dziećmi i zabezpieczenie przed przeciążeniem. Na jeden cykl może zmywać do 6 kg. pościel, która korzystnie różni się od konkurentów. Maszyna może zostać przełączona w tryb nocny, po czym staje się prawie bezgłośna. Technika ta zapewnia wygodną kontrolę programów prania i prędkość obrotową podczas wirowania. Klasa zużycia energii A + wskazuje na niskie zużycie energii elektrycznej - tylko 0,17 kWh / kg na cykl.

W swoich przeglądach klienci odnotowują cichą pracę i wysoką niezawodność - nie ma jednej odpowiedzi, gdziekolwiek mówiono o kontaktach z centrami usług. Wady obejmują wymiary, a nie najmniejszy przepływ wody na cykl - 50 litrów. Ta pralka ma 15 różnych trybów, wśród których są programy do prania odzieży sportowej i obuwia. Wygodne sterowanie za pomocą cyfrowego wyświetlacza ułatwi regulację działania urządzenia. Aby uzyskać najlepszy rezultat, możesz skorzystać z programu moczenia, który pomoże skutecznie poradzić sobie z zanieczyszczeniami. Ze względu na stosunek ceny, funkcjonalności i niezawodności, maszyna ta wygrywa w wielu konkurencjach.

Kraj: USA (produkowany w Rosji)

Średnia cena: 16 389 руб.

Ocena (2017): 4.7

Popularna na rynku pralka Hotpoint-Ariston RSM 601 W - jedna z najbardziej niezawodnych wśród konkurencji. Kupujący w swoich recenzjach wskazują, że ta technika działa przez kilka lat, a żaden pojedynczy element nie zawodzi. Poza tym maszyna ma dobrą funkcjonalność - można załadować do 6 kg. pościel i wybór prędkości wirowania. Zabezpieczenie przed wyciekiem obudowy stanowi dodatkową barierę ochronną w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Maszyna należy do klasy zużycia energii A +, która pozwala nie martwić się nadmiernym zużyciem energii elektrycznej. W swoim arsenale ma 14 programów, wśród których istnieje sposób prania rzeczy czarnych.

Do mocnych stron użytkowników pralki należą dobra niezawodność i duża średnica klapy ładunkowej - 34 cm, a wadą jest bardzo wysoki poziom hałasu podczas wirowania, który wynosi 62 dB. Dodatkowym plusem tej pralki jest jej oszczędność pod względem zużycia wody, która wynosi tylko 49 l / cykl. Aby uzyskać wygodniejszą kontrolę, technik posiada wyświetlacz cyfrowy, na którym można łatwo ustawić parametry mycia. Urządzenie sygnalizuje koniec sygnału dźwiękiem i wskazaniem świetlnym. Kolejną dodatkową funkcją jest opóźniony start z zegarem do 24 godzin. Dzięki wadze 62,5 kg maszyna nie wytwarza nadmiernych wibracji, nawet podczas intensywnego mycia.

Kraj: Korea Południowa (produkcja w Rosji)

Średnia cena: 24 206 rub.

Ocena (2017): 4.7

Pralka LG F-1296ND3 - jeden z liderów sprzedaży w swojej klasie, o czym świadczą liczne recenzje zadowolonych klientów. Przede wszystkim wśród zalet są niezawodność i jakość materiałów. Ponadto model wykazuje niemal całkowitą bezgłośność - 57 dB dla prania i 74 dB dla przędzenia. Stosunkowo niska cena, szeroka gama opcji i wysoka jakość wykonania sprawiły, że ta maszyna jest bardzo popularna na rynku. Funkcjonalnie może pomieścić 6 kg. pościel - ten ładunek wystarczy do prania rzeczy dla dużej rodziny. Ponadto istnieje możliwość dostosowania prędkości wirowania, z której nie wszyscy jej konkurenci mogą się pochwalić. Maksymalna prędkość to 1200 obr / min.

Zalety tej pralki obejmują dużą liczbę prawidłowo działających trybów, wydajność pod względem elektryczności i wody, a także brak niepotrzebnego hałasu podczas prania. Ochrona obudowy przed wyciekami zapobiegnie nieprzyjemnym sytuacjom w przypadku awarii sprzętu. Dodatkową zaletą jest możliwość zmywania rzeczy, co jest uważane za rzadką opcję. Funkcja opóźnionego startu pozwala określić opóźnienie, po którym technik zaczyna się myć. Do tego wszystkiego samochód ma dobrą niezawodność, o czym świadczy niewielka liczba połączeń z centrami serwisowymi.

Kraj: Niemcy (wyprodukowano w Rosji i Turcji)

Średnia cena: 18 984 руб.

Oceny (2017): 4.8

Pralka Bosch WLG 20061 może być uznana za wzorcowy w jakości sprzętu AGD. Model oferuje najlepszy zestaw funkcji w swoim segmencie cenowym. Maksymalne obciążenie wynosi do 5 kg., A maszyna radzi sobie z nim w każdym trybie pracy. Technologia wykorzystuje ochronę przed dziećmi, więc nie możesz martwić się o bezpieczeństwo małego dziecka. Całkowita ochrona przed wyciekami zaoszczędzi w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Przy prędkości 1100 obr / min maszyna nie wytwarza niepotrzebnych dźwięków - działa cicho i płynnie. Osobno należy powiedzieć o jakości komponentów - w większości recenzji ludzie mówią o wysokiej niezawodności i odnotowują minimalną liczbę przypadków kontaktu z centrami usług.

Wśród zalet pralki jest mały pobór mocy elektrycznej, niski poziom hałasu i wysoka niezawodność. Do słabych stron dużo masy. Maszyna posiada oddzielne tryby do mycia dziecięcych ubrań, jedwabiu i dżinsów, co pozwala całkowicie odmówić mycia rąk. Klapa otwiera się o 180 stopni, co znacznie ułatwia załadowanie prania do pralki. Bezpośredni wtrysk pozwala uzyskać lepszy wynik, ponieważ detergent jest bezpośrednio podawany do bębna wraz z rzeczami. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wystarczająco wysokiej jakości i funkcjonalna maszyna do prania.

Kraj: Niemcy (produkowane w Polsce i we Francji)

Średnia cena: 36 240 руб.

Oceny (2017): 4.8

Pralka AEG jest liderem w zakresie prędkości wirowania (1400 obr / min). Eksperci twierdzą, że model charakteryzuje się w szczególności większą niezawodnością i doskonałą jakością wykonania. Pod względem liczby trafień z podziałem, ten producent jest jednym z najrzadszych. Użytkownicy chwalą pralkę z przednim ładunkiem do 8 kg, zauważając, że z pozoru omija większość nominowanych TOP. Model wygląda stylowo i nowatorsko, m.in. dzięki sterowaniu dotykiem i wyświetlaczowi cyfrowemu.

Wśród głównych zalet - wysoka klasa efektywności energetycznej (A +++), szybkość i anulowanie wirowania, 10 programów, wybór temperatury. Producent zadbał o zapobieganie wyciekom wody, a także towarzyszył pralkom z kontrolą poziomu pienienia i nierównowagi bębna podczas wirowania. Generalnie jest to rzetelny przedstawiciel, który słusznie zasłużył na miłość klientów i szacunek dla mistrzów.

Kraj: Korea Południowa (produkcja w Rosji)

Średnia cena: 31 765 rub.

Rating (2017): 4.9

Pralka z ładowaniem od przodu 8 kg od Samsunga - najbardziej pojemna. Model ten jest uważany za jeden z najbardziej niezawodnych i dlatego - minimalna liczba aplikacji z roszczeniami do podziału w przeciwieństwie do maksymalnej liczby pozytywnych recenzji użytkowników. Dużą rolą jest to, że pralka była kochana przez klientów, była odtwarzana przez jej możliwości produkcyjne. Na przykład producent oferuje inteligentne sterowanie, które jest realizowane, w tym i ze smartfona.

Inną atrakcyjną cechą modelu jest napęd bezpośredni, który zapewnia mniejszy hałas i mycie pęcherzyków powietrza dla najlepszego czyszczenia. Z drugiej strony maszyna sprawdziła się również dzięki doskonałej klasie efektywności energetycznej (A +++), dużej prędkości obrotowej bębna (1200 obr./min) i dużej liczbie programów automatycznych (14 sztuk). Pomoc w pielęgnacji urządzenia zapewnia funkcja czyszczenia bębna.

Kraj: Niemcy (wyprodukowany w Rosji i Chinach)

Średnia cena: 32 900 руб.

Rating (2017): 4.9

Samodzielna pralka marki Siemens jest uznawana przez większość użytkowników i ekspertów za najbardziej ekonomiczną i niezawodną. Kupujący podkreślają, że jakość budowy modelu jest poza pochwałami. Mistrzowie potwierdzają, że porażka nie zagraża jej. Pralka prezentuje najlepszą klasę zużycia energii - A +++. Ponadto ta konkretna maszyna charakteryzuje się najmniejszym zużyciem wody - 38 litrów.

Pojemność - do 7 kg rzeczy. Inteligentna kontrola, 15 programów mycia, zapobieganie wyciekom - jeszcze jedna zaleta urządzenia. Producent zadbał o konserwację urządzenia przed przypadkowymi uruchomieniami, polegającą na zablokowaniu panelu sterowania i / lub drzwi. W charakterystykach towarów pojawia się automatyczne sterowanie wyważaniem bębna podczas wirowania i monitorowanie powstawania piany.

Opinia eksperta: która pralka jest lepsza

Obecnie rynek pralek jest tak duży, że konsument nie ma łatwego wyboru na rzecz konkretnego modelu. Producenci wyposażają swoje produkty w coraz więcej opcji, co stawia kupującego przed trudnym wyborem. W tym artykule postaramy się dowiedzieć, która pralka jest najlepiej kupić, aby nie zawieść się w pierwszych miesiącach jej eksploatacji. Orientacja na ocenie dotyczy opinii ekspertów i opinii zwykłych użytkowników.

Czym są pralki?

Powiedzieć w skrócie, jakie pralki są najlepsze na dziś, jest prawie niemożliwe. Każda technologia ma swoje własne cechy funkcjonalne, cechy techniczne, zalety i wady. Pralki nie są wyjątkiem. Spróbujmy zrozumieć, jakie parametry i funkcjonalne różne pralki różnych producentów różnią się od siebie.

Nowoczesne automatyczne pralki są dwojakiego rodzaju: ładowanie z przodu i pionowe.

Przed zakupem jednostki myjącej będzie to rozsądne ustal wcześniej miejsce, tam, gdzie stoi twój asystent, pomoże ci dowiedzieć się, jaki powinien być rozmiar. Faktem jest, że dzisiejszy wybór nie ogranicza się do żadnej standardowej wielkości technologii. W sklepach znajdziesz:

 • wąskie modele, których głębokość nie przekracza 45 cm;
 • standardowe opcje, o głębokości 55 cm lub większej.

Praktycznie wszyscy producenci pralek, realizujący wartość wolnej przestrzeni w łazienkach i małych mieszkaniach, zaczęli produkować mniejsze maszyny. Ale jeśli zaledwie kilka lat temu ten wskaźnik w jakiś sposób wpłynął na funkcjonalność technologii, to dziś najlepsze wąskie pralki są nie tylko gorsze od standardowych, ale przeciwnie, są wyposażone w szeroki wachlarz możliwości.

Szczególną uwagę należy zwrócić na szwajcarską firmę Eurosoba (Eurosoba), która produkuje małe pralki o wysokiej jakości na każde żądanie. W skład linii wchodzą w pełni automatyczne pralki z mechanicznymi i elektroniczno-mechanicznymi (inteligentnymi) systemami sterowania. Jest to jeden z niewielu producentów, których pralki są montowane ręcznie, metalowy zbiornik i bęben, hydrauliczne amortyzatory. Przy stosunkowo małych gabarytach (Ш-Г-В: 46-46-68), ładowanie płótna o 4 kilogramy. Średnia żywotność pralek Eurobe 15 lat z nich okres gwarancji od 2 do 3 lat. Czytelnicy naszego magazynu mogą korzystać z osobistego kodu promocyjnego "tehnka.expert-500" i otrzymać dodatkowy rabat w wysokości 500 rubli przy zakupie dowolnej pralki Eurosoba na stronie gonetc.ru.

Pomimo tego, że urządzenia z frontowym ładowaniem bielizny zyskały dziś dużą popularność, nie zapominaj o pionie. Oba typy technologii mają swoje zalety. Dlatego nie zaniedbuj istniejącego wyboru, ponieważ maszyna z pionowym ładunkiem może stanowić dobrą konkurencję poziomą. Zobaczmy, jaka jest różnica między tymi dwoma rodzajami pobierania.

Ładowacz czołowy (po lewej) i maszyna z pionowym ładunkiem prania (po prawej)

Ładowanie w poziomie (z przodu)

Ten typ ładowania jest najbardziej popularny wśród kupujących, chociaż pojawił się znacznie później niż modele z systemem pionowym. Producenci, koncentrując się na preferencjach konsumentów i opiniach specjalistów, zwracają większą uwagę na modele z frontowym typem obciążenia, starając się ulepszyć technologię i zwiększyć jej potencjał. Popyt na takie modele wynika z następujących korzyści:

 1. Zakres cen niektórych marek jest znacznie niższy niż w przypadku maszyn z ładowaniem pionowym.
 2. Konstrukcja urządzenia pozwala na wbudowanie go w zestaw kuchenny pod blatem lub pod zlewem.
 3. Stosunkowo cicha praca przy prawidłowej instalacji pozwala na przeprowadzenie procesu prania nawet podczas snu małych dzieci.
 4. Górna część urządzenia może służyć jako półka do przechowywania czystych ręczników lub kosz z brudnym praniem, ogólnie do wszystkiego, co nie pasuje do istniejących szaf.
 5. Dzięki klapie można obserwować proces prania.

Ale są też wady, których nie można odmówić:

 1. Niektóre modele nie pozwalają na załadowanie prania, jeśli proces prania jest już rozpoczęty, będziesz musiał zacząć od nowa.
 2. W razie awarii sprzętu woda w nim może wlać się do podłogi.
 3. Dość często gumowa uszczelka niezbędna do całkowitego uszczelnienia bębna w czasie pracy podkładki, ostatecznie staje się mniej elastyczna, co powoduje wyciek.
 4. Wymiary maszyn z ładowaniem od przodu, w szczególności ich szerokość, są większe niż wymiary pionowych.

Te niedociągnięcia są tak niewielkie, że wielu właścicieli nawet ich nie zauważa, ale postrzega je jako cechy konkretnego modelu.

Pierwsze jednostki, które pojawiły się na rynku sowieckim, były obciążone pionem. Ta technika jest zaprojektowana dla tej samej ilości brudnego prania, ale wymaga tego znacząco mniej miejsca. Ma ugruntowaną pozycję w małych mieszkaniach, w łazienkach połączonych z łazienką.

Maszyny z dzisiejszym typem pobierania pionowego są nie mniej popularne niż poziome. I nie jest to zaskakujące, ponieważ ten rodzaj technologii ma znaczące zalety:

 1. Nie zajmuje dużo miejsca, więc ta technika jest doskonałym rozwiązaniem dla małych łazienek, może być instalowana w prawie każdym rogu.
 2. Istnieje szansa wsypać brudną bieliznę podczas procesu prania.
 3. Niskie wibracje i hałas.
 4. Osobliwe ochrona przed dziećmi, ponieważ cała kontrola znajduje się na górze urządzenia.
 5. Brak drzwi wejściowych tylko zwiększa atrakcyjność maszyny, czyniąc ją jeszcze bardziej kompaktową.

Jednak niektóre wady maszyn z obciążeniem pionowym mają wpływ na wybór konsumentów:

 1. Koszt takich maszyn wyżej w porównaniu z modelami przednimi wyposażonymi w podobne funkcje.
 2. Ograniczone funkcje projektowe, niemożność zbudowania techniki pod zlewem lub w zestawie kuchennym.
 3. Droższe naprawy w przypadku awarii urządzenia, ze względu na ograniczone części zamienne.
 4. Pomimo tego, że pralki z układem pionowym nie można nazwać głośnym, a jednak podczas prania hałas jest nieco silniejszy, niż w przypadku modeli z ładowaniem z przodu.

Wybierając dwie wersje pralek, powinieneś polegać na osobistych preferencjach, cechach wnętrza i metrach kwadratowych. Jeśli jesteś ograniczony przez metry kwadratowe, zwróć uwagę na urządzenia z obciążeniem pionowym. W przypadku, gdy zapotrzebowanie na surowość wolnego miejsca nie dotknęło Cię, możesz wybrać pralkę z ładowaniem od przodu.

Próbując zrozumieć, które modele są najlepsze: pionowe lub frontalne, warto rozważyć inne kryteria, jakie mają pralki.

Zanim kupisz sprzęt, powinieneś zapytać, jakie cechy są dostarczane z modelem, który ci się podoba. Ponieważ obecność jednego konkretnego programu lub funkcji, nieistotnej dla ciebie, może w większym stopniu wpłynąć na koszt urządzenia.

Przy wyborze zwracaj uwagę na następujące parametry:

 • pojemność zbiornika;
 • klasa tłoczenia;
 • klasa prania;
 • klasa zużycia energii;
 • rodzaje programów zmywania;
 • dodatkowe funkcje;
 • kraj, producent, marka;
 • recenzje ekspertów.

Aby określić, która pralka jest najlepiej kupowana, warto bardziej szczegółowo zrozumieć, jakie są te wskaźniki.

Ważnym kryterium wyboru techniki jest pojemność zbiornika. Definiuje się go w kilogramach. Większość nowoczesnych urządzeń wyposażona jest w bęben z możliwością załadunku do 6 kg. Oznacza to, że właściciel urządzenia może załadować nie więcej niż 6 kilogramów prania na pranie.

Jeśli przekroczysz dopuszczalny limit, urządzenie odmówi rozpoczęcia procedury prania.

Dla informacji jeden zestaw pościeli waży około 2 kg. Jeśli nie zamierzasz wymazywać cięższych przedmiotów, takich jak kołdry lub najlepsze zimowe ubrania, nie przepłacaj za droższe modele. Ich wybór może być zatrzymany na wąskiej pralki, na przykład, z firmy Beko, z maksymalnym obciążeniem 5 kg suchego prania lub Indesit wydajności 4 kg. Obaj ci producenci stawiają stosunkowo demokratyczne ceny za swoje produkty.

Oczywiście, jeśli planujesz dużo prać, a także okresowo koce, koce i poduszki, to zastanów się nad urządzeniami o pojemności od 7 kg i więcej. Pamiętaj: im wyższa liczba, tym wyższy koszt urządzenia.

Absolutnie każda nowoczesna pralka ma własną klasę efektywności energetycznej.

Generowanie samochodów do roku 2010: oznaczenie przeprowadzono literami alfabetu angielskiego od A do G.

Agregaty nowej generacji:

Jak można się domyślić, najbardziej ekonomiczne są te urządzenia, które mają klasę zużycia energii A +++. Ale nie spiesz się, by poddać się presji producentów. Jasne jest, że kiedy lodówka działa 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu bez przerwy, ma sens wybór najniższego poziomu zużycia energii. Oczywiście w tym przypadku oszczędności będą zauważalne. Ale co z pralką, której używasz 2-3 razy w tygodniu?

Klasy oszczędzania energii pralek

Średni czas, w którym technik ma czas na mycie, płukanie i wyciskanie prania - około półtorej do dwóch godzin. Jak istotne dla twojego portfela będą oszczędności w tym przypadku? Jeśli nie masz możliwości przepłacania za model wyposażony w klasę A +++, wybierz A. Ponadto wiele nowoczesnych urządzeń, nawet z kategorii budżetowej, ma tę klasę efektywności energetycznej.

Klasy prania, takie jak efektywność energetyczna, są oznaczone literami zapożyczonymi z alfabetu angielskiego:

Tylko sześć klas. Metodę określania jakości zmywania odnotowano w 1995 r. Jego zasada jest bardzo podobna do reklamy proszku do prania. Pralka jest ładowana kawałkiem tkaniny o zatwierdzonym rozmiarze i zanieczyszczeniu i uruchamia pranie jednogodzinne w temperaturze 60 stopni. Technikowi, który może umyć tę klapę lepiej niż istniejący standard, przypisano klasę A. Jeśli jakość nie różni się w żaden sposób od referencyjnej, to V.

Pralki do prania

Warto zauważyć, że prawie nie można zauważyć różnicy gołym okiem. Ale po wielokrotnym praniu będzie można coś zobaczyć. Jednak minęło tyle lat, odkąd zaproponowano tę metodę, i tak wiele się wydarzyło: pojawiły się nowe proszki, nowe urządzenia wyposażone w zaawansowane technologie, że prawie wszystkie automatyczne pralki poziomu mają obecnie klasę A. Wyjątki stanowią tylko rzadkie okazy.

Wskaźnik ten ma analogię do klasy prania i jest ustalany zgodnie z międzynarodowymi standardami. Klasa wirowania jest parametrem wskazującym liczbę obrotów bębna na minutę w momencie naciśnięcia prania. Najwyższy poziom odpowiada angielskiej literie A, jest przypisany w przypadku, jeśli w praniu, które przeszło tę procedurę, pozostaje nie więcej niż 45% wilgotności. Ta klasa odpowiada więcej 1500 obr / min.

Ale czy sądzisz, czy jest to tak ważne, że twoja maszyna obraca bęben z taką intensywnością, bo za wysoką figurę trzeba dużo zapłacić? I nie jest to jedyny negatywny punkt, który dostajesz dla stosunkowo "suchej" bielizny. Będziesz musiał poświęcić jego wygląd.

Po kręceniu się na tych obrotach mało prawdopodobne, aby ubrania wyglądały dobrze, trzeba będzie dużo wysiłku, aby je wyprasować i nadać mu porządny wygląd.

Zobaczmy, która klasa odpowiada pozostałemu procentowi wilgotności na praniu i liczbie obrotów:

 • A - ponad 1500 obrotów na minutę - 45%;
 • B - 1200-1500 obr / min - 54% lub mniej;
 • C - 1000-1200 obr / min - 63% lub mniej;
 • D - 800-1000 obr / min - 72% lub mniej;
 • E - 600-800 rpm - 81% lub mniej;
 • F - 400-600 rpm - 90% lub mniej;
 • G - nie więcej niż 400 obr / min - więcej niż 90%.

Większość nowoczesnych pralek ma klasę prasowania C lub B.

Zapewne wielu pamięta, że ​​zaledwie kilkanaście lat temu pralki nie mogły się pochwalić taką funkcjonalnością jak teraz. Mistrzynie miały do ​​dyspozycji tylko 2-3 tryby, wybór między bawełną, wełną i delikatnymi tkaninami. Obecnie prawie każdy producent pralek, czy to Indesit, LG, Electrolux, czy Bosch, przyznał tej technologii taką funkcjonalność, że naprawdę zaczynasz wierzyć w potrzebę posiadania wszystkich oferowanych możliwości. Zobaczmy, jakie najpopularniejsze tryby są wyposażone w większość maszyn:

 • tryb bawełna;
 • delikatne pranie lub ręczne;
 • szybkie mycie;
 • tryb płaszcz;
 • puchowe kołdry;
 • ciemne tkaniny;
 • odzież sportowa;
 • rzeczy dla dzieci;
 • odzież wierzchnia;
 • mycie hipoalergiczne;
 • płukanie parą;
 • pościel i tak dalej.

Rodzaje programów pralniczych

Jednak opinie ekspertów mówią o przeciwnej tendencji. Prawdą jest, że 99% wszystkich użytkowników stale korzysta tylko kilka trybów. Za ich pomocą można prać odzież z dowolnego rodzaju tkaniny i zabrudzeń. Inne programy są wykorzystywane w oparciu o osobiste życzenia. Ale nadal pomagają one w procesie prania ubrań o określonej fakturze.

Ponieważ dzisiaj jest wiele maszyn do prania, producenci robią sztuczki, nagradzając maszynę wszelkim know-how, aby odróżnić ją od ogólnej masy. Niektóre wbudowane funkcje są naprawdę przydatne. Oto kilka z nich:

Ta funkcja jest bardzo praktyczna i konieczna. Dzięki temu można uniknąć sytuacji z wyciekiem wody w razie wypadku, a w konsekwencji nie ma niebezpieczeństwa zalania sąsiadów na dole. Ochrona przed wyciekami - wspólna funkcja, można go znaleźć na prawie wszystkich nowych maszynach producentów takich jak Virpul, Indesit, Bosch, Electrolux, Zanussi i inni.

Ta funkcja może mieć dwa typy:

 1. Częściowo - można to zrobić samodzielnie, kupując specjalny wąż i instalując go na swoim urządzeniu.
 2. Pełny, tzw. Aqua Stop. Działa, jeśli woda dociera tam, gdzie nie powinna. W takim przypadku wąż jest wyposażony w specjalny zawór elektromagnetyczny pod kontrolą pralki. Tylko producent może zapewnić taką ochronę.

Niewątpliwie samochody, które mają Eco Bubble (całkowite rozpuszczenie proszku przed praniem), a także inne, które mają funkcję "sześciu ruchów opieki" i tak dalej. trochę lepiej prane, ale to nie jest panaceum, a jedynie ruch reklamowy producentów, którzy stworzyli piękny obraz wokół swoich produktów.

Zasada bezpośredniego napędu jest techniczną cechą projektu: bęben nie obraca się z pasem, ale z powodu samego silnika. Ta funkcja jest wyłącznie wyposażona w pralki LG. Z powodu braku wielu obracających się części, zwiększa się żywotność urządzenia.

Porównanie napędu standardowego i bezpośredniego

Najnowsze pralki są wyposażone w różne czujniki, pozwalające monitorować działanie sprzętu. Na przykład, jakość wody i kontrola nierównowagi, ochrona dzieci itp. Oczywiście te dodatkowe funkcje sprawiają, że proces prania jest przyjemniejszy i przyjemniejszy. Jednak będą one musiały zostać opłacone.

Kim są najlepsi producenci pralek? Odpowiedź na to pytanie jest prawie niemożliwa. Żaden ekspert nie powie jednoznacznie, jakie są najlepsze pralki, a które nie, który producent jest dobry i który jest zły. Bo nie można tego ustalić. Jednak aby poznać częstotliwość awarii wśród różnych producentów, wystarczy przyjrzeć się ocenie producentów z ubiegłego roku.

Można powiedzieć, że wszystkie firmy mogą znaleźć swoich klientów. Na przykład Indesit i Veko słyną z przystępnej ceny, serwisu gwarancyjnego LG i bezpośredniego napędu, Bosh - dobrej jakości wykonania, funkcji Samsung - Eco Bubble. Nawiasem mówiąc, każdy konsument może znaleźć agregat w oparciu o jego potrzeby i możliwości finansowe.

Ekspertyzy dotyczące jakości technologii

Aby ostatecznie odpowiedzieć sobie na pytanie, która pralka jest najlepsza, przejrzyj opinie ekspertów, którzy się nie zgadzają.

"Mając 19 lat doświadczenia w pracy, 5 z nich - w centrum usługowym mogę powiedzieć, że patyki firmy Indesit, włoskiego producenta, pękają rzadziej. Przynajmniej procent wezwań do nich jest znacznie mniejszy. Bardzo często spotyka się klientów - właścicieli modeli budżetowych, którzy korzystają z tej technologii przez 6-8 lat i prawie nie spotykają się z awariami, z rzadkim wyjątkiem w postaci drobnych zakłóceń. "

Igor, 42, specjalista w naprawie pralek.

"Pracując w sprzęcie gospodarstwa domowego i sklepie elektronicznym jako konsultant ds. Sprzedaży, mam do czynienia z różnymi kupującymi na służbie. Są konsumenci, którzy potrzebują pralki z możliwością prania. Są nabywcy, którzy wolą projekt, dokonują wyboru na rzecz technologii o estetycznym wyglądzie. A są tacy, którzy kupują bardzo drogie modele, takie jak Bosh, z najwyższą klasą prania, wirowania i zużycia energii, z wieloma programami prania i funkcją automatycznego usuwania plam. Ale mogę powiedzieć jedno, że najczęściej są zwracane pod gwarancją środka pasma średniego. To właśnie te modele najczęściej idą z małżeństwem. Nie potrafię wyjaśnić, z czym jest to związane. "

Dmitry, lat 32, konsultant działu dużych urządzeń gospodarstwa domowego.

Kupno pralki to poważne przedsięwzięcie. W końcu technika ta będzie służyć wam 3, 5, a nawet 15 lat. Dlatego traktuj go z największą dokładnością. Próbując ustalić, która pralka jest najlepsza, zmieniliśmy oceny na 2016 rok. Najczęściej kupowane wąskie pralki - od LG i Samsunga. Wśród standardowych urządzeń z maksymalnym obciążeniem, najbardziej popularne są Siemens i Electrolux. Najbardziej kompaktowe modele to Candy.

Jakie samochody osiągną szczyt w 2017 roku? Miejmy nadzieję, że ze względu na zdrową konkurencję producenci obniżą ceny większości najlepszych modeli, a jakość zostanie podniesiona wręcz przeciwnie, tak że zakupiony towar w jak najmniejszym stopniu zaburzy właściciela.

Ocena pralek pod względem jakości i niezawodności. Dziesięć najlepszych modeli wolnostojących, ich cechy i ważne parametry techniczne. Zalety i wady, poziom cen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 3 =