Maszyna do cięcia metalu

Maszyna do cięcia metalu

Jak wybrać maszynę do cięcia metalu? Przegląd maszyn do cięcia metalu

Maszyny do cięcia produkowane są z silnikami elektrycznymi o różnej mocy. Metal jest cięty bezpośrednio dzięki specjalnemu tarczy ściernej. Do chwili obecnej na rynku dostępne są modele z modyfikacjami łóżek i komputerów.

W zależności od wielkości powierzchni roboczej można używać różnych przedmiotów. Z reguły urządzenia tego typu radzą sobie z powodzeniem z rurami ze stali i żeliwa.

Jeśli wybierzesz maszynę z profilem, powinieneś przede wszystkim dać pierwszeństwo modyfikacjom pulpitu. Silniki elektryczne są często instalowane przy mocy 2,0 kW. Wszystko to zapewnia dość dużą prędkość tarczy ściernej. Linie należy wybierać, obracając typ. Rozmiar powierzchni roboczej zależy wyłącznie od ciętych wykrojów. Podpory są zwykle wykonane z ruchomego typu.

Jeśli weźmiemy pod uwagę modyfikacje rur żeliwnych, to w tej sytuacji lepiej jest dać pierwszeństwo modelom z ramkami. Ich stoły robocze są dość szerokie. Najczęściej używane są silniki elektryczne o mocy 3,0 kW. Typ cisa jest bardzo odmienny. Zbiorniki do chłodzenia silnika elektrycznego są używane o pojemności od 0,5 do 3 litrów. W tym przypadku wiele zależy od producenta. Warto średniej maszyny tego typu w regionie 45 tysięcy rubli.

Opis urządzenia FDB Maschinen 275

Prezentowany blat wykonany z metalu jest często wykorzystywany do pracy z kanałami. Silnik elektryczny w tej konfiguracji jest ustawiony na 1,2 kW. Powierzchnia robocza producenta jest niewielka. Jednak korzyści obejmują obecność mobilnych podpór. Z ich pomocą obrabiany przedmiot na stole można umieścić w prosty sposób. Kup tę maszynę do cięcia metalu może być za 22 tysiące rubli.

Cechy modyfikacji "Makita-S1230"

Maszyna do cięcia metalu "Makita-S1230" jest często używana do obróbki profili stalowych. Część tnąca ma grubość 3,4 mm. Ramka nie jest dostępna dla tego modelu. Ważne jest również, aby pamiętać, że wsporniki są typu ruchomego. Tak więc, cięcie metalu może być wykonane pod kątem. Uchwyt do mocowania wahadła w tym modelu jest dostępny. Sam okrąg ma średnicę 25 cm, a zużycie energii elektrycznej wynosi około 1,7 kW. Maszyna na dziś kosztuje około 27 tysięcy rubli.

Dla kanału maszyna do cięcia metalu "COM-400" pasuje idealnie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zwartość modyfikacji. Dzięki temu wsparciu można go wdrożyć pod kątem 45 stopni. Częstotliwość obrotu wrzeciona wynosi 2600 obr./min. Uchwyt uchwytu w projekcie jest zapewniony. Jeśli mówimy o parametrach maszyny, powinniśmy zwrócić uwagę na dużą moc właściwą przy 3 kW.

Urządzenie działa z sieci o napięciu 220 V. Dostępny jest worek na kurz w standardowym zestawie. Bezpośredni przełożenie przekładni pasowej wynosi 0,97. Zbiornik z płynem chłodzącym dla silnika. Należy również wspomnieć o obecności pokrowca ochronnego na skrzynię biegów. Model nie kosztuje więcej niż 30 tysięcy rubli.

Prezentowana maszyna do cięcia metalu może poradzić sobie z rurami o średnicy do 6 cm Jednostka sterująca modelu jest standardem. Do urządzenia podłączony jest kolektor pyłu. Jeśli mówimy o parametrach urządzenia, to należy zwrócić uwagę na dużą prędkość obrotową. Model zużywa około 2,3 kW. Zbiornik z płynem chłodzącym jest ustawiony na 1,2 litra. Chusteczki do mocowania rur są ruchome. Użytkownik może kupić tę maszynę do cięcia metalu za 21 tysięcy rubli.

Charakterystyka modelu "Corvette-434"

Maszyna "Corvette" (odcięcie do metalu) produkowana jest z mocą 2,3 kW. Zużycie energii elektrycznej jest niewielkie. Należy również pamiętać, że maszyny są wyposażone w niezawodny system ochronny. Dzięki metalowym profilom radzą sobie dość szybko. Również ten model jest w stanie pracować z kanałami. Zapewniono uchwyt do mocowania podpory w tym modelu.

Bezpośrednie koło ścierne jest zainstalowane o grubości 3,2 mm. Tkanki tego urządzenia są używane w standardowym typie obrotowym. W komplecie worek na kurz. Jednostka wrzeciona na obrabiarce znajduje się nad silnikiem elektrycznym. Uchwyt uchwytu w projekcie jest zapewniony. Aby kupić ten model na dzień dzisiejszy, możliwe jest 30 tysięcy rbl.

Wspomniana maszyna do cięcia metalu ma między innymi kompaktowy obszar roboczy. Do małych metalowych półfabrykatów pasuje idealnie. Opaski w modelu są zamontowane obrotowo i są wykonane ze stali. Przeciwwaga w tym przypadku jest stosowana za pomocą rączki.

Grubość tarczy ściernej wynosi dokładnie 3,6 mm. Aby pracować z profilami, ten model nie jest odpowiedni. Praca z rurami z żeliwa jest również niewygodna. Jednostka transmisyjna w tym urządzeniu ma typ paska. Mechanizm mocowania obrabianych przedmiotów jest typu obrotowego. Kup tę maszynę w sklepie może być za 18 tysięcy rubli.

Ta maszyna do cięcia metalu może pochwalić się wysokiej jakości tarczą ścierną. Jego grubość wynosi 4 mm. W tym przypadku przeciwwaga wahadła jest dostępna z uchwytem. Powierzchnia robocza jest dość duża, a przedmioty obrabiane mogą być używane w różnych rozmiarach. Zapewniona jest specjalna skala dla obracania cisa. Obsługiwane dla tego modelu są stałe typy. Nad skrzynią biegów zainstalowana jest pokrywa ochronna.

Jednostka wrzeciona w przedstawionej konfiguracji znajduje się w górnej części konstrukcji. Ograniczająca prędkość dysku wynosi 2800 obr./min. Zużycie energii elektrycznej przez tę maszynę wynosi około 2,6 kW. Możesz go kupić w cenie 22 tysięcy rubli.

Cechy modyfikacji Optimum Maschinen 275

Te maszyny są produkowane z zamocowanymi wspornikami. W takim przypadku użytkownik może dostosować położenie wahadła. Bezpośrednie cisy są instalowane w modelu obrotowym. Platforma robocza jest duża, a obrabiany przedmiot może przecinać inną średnicę. Do cięcia rur stalowych przedstawiony model dobrze pasuje. Jest również używany do pracy z kanałami. Skala kąta obrotu cisu jest dostępna dla modelu. Kolektor pyłu w tym przypadku producent nie jest dostarczany.

Przekładnia jest typu pasowego, a osłona ochronna jest dostępna. Bezpośrednio ramka nie znajduje się w urządzeniu, ale ramka jest ustalona. Prędkość graniczna wrzeciona wynosi 3400 obr./min. Ważne jest również, aby pamiętać, że tarcza ścierna jest zainstalowana na grubość 2,5 mm. Mechanizm zaciskania przedmiotów jest normalny. Możesz kupić tę maszynę do cięcia metalu (wahadło) za 33 tysiące rubli.

Charakterystyka maszyny Optimum Maschinen 310

Moc tej maszyny wynosi 2,2 kW. W tym przypadku przeciwwaga jest dostępna z uchwytem i można nią sterować. Tkanki są używane stałe, ale podpory do zabezpieczenia przedmiotu obrabianego można przesuwać. Sam zespół wrzeciona znajduje się w dolnej części konstrukcji.

Zapewniona jest pokrywa ochronna skrzyni biegów. Należy również zauważyć, że prezentowana maszyna jest wyposażona w odpylacz. Ustaw położenie wrzeciona za pomocą dźwigni. Przełożenie napędu pasowego wynosi 0,95. Koszt tego modelu oscyluje wokół 19 tysięcy rubli.

Samodzielna budowa maszyny do cięcia metalu

Przykład automatycznej maszyny do precyzyjnej pracy

Kiedy z jakiegoś powodu często trzeba przetwarzać metal w domu - rozumie się, że praca z bułgarskim jest co najmniej niewygodna. O wiele łatwiej jest ciąć metal, jeśli jest maszyna do cięcia metalu. Przy jego pomocy linia cięcia będzie idealna, a dostosowany proces będzie przebiegał znacznie szybciej.

Ale jeśli myślisz o zakupie takiej maszyny i przeglądasz ceny w sklepie, możesz stwierdzić, że są one bardzo drogie, nie każdy może sobie na to pozwolić. Wyjściem z tej sytuacji jest wykonanie maszyny do cięcia metalu własnymi rękami.

Zacznijmy więc od ogólnych informacji na temat maszyn do cięcia metalu. Strukturalnie wszystkie z nich są połączone obecnością silnika elektrycznego, przekładni i tarczy tnącej. Znajdź rysunek do produkcji takiego sprzętu nie jest problemem. Po zapoznaniu się ze sposobem działania maszyny do cięcia dysków nie jest trudno dokonać niezbędnych korekt podczas jej budowy. Rozważmy teraz podstawowe niuanse podstawowe:

Rysunek mechanizmu przenoszenia dla maszyny do cięcia

 • W zależności od skali produkcji wybiera się moc zainstalowanego silnika elektrycznego. Większość gotowych urządzeń ma wystarczającą moc, ale w potrzebach domowych otrzymuje się nawet nadmiar.
 • Musisz wybrać odpowiedni sprzęt i zainstalować go samodzielnie. Zależy to od tego, ile momentu obrotowego od silnika do tarczy tnącej zostanie zapisane i prawidłowo przesłane.
 • Montaż imadła. Nawet w przypadku najprostszej maszyny do cięcia metalu pożądane jest umieszczenie imadła w zestawie - nie tylko poprawi to komfort pracy, ale będzie również poprawny z punktu widzenia bezpieczeństwa. Przycinanie kół
 • Wybór kąta cięcia. Może wynosić od 45 ° do 90 °, ale częściej czarodzieje wybierają dokładnie kąt prosty.
 • Średnica tarczy tnącej. Od tego parametru zależy, jaką grubość kawałek metalu może odciąć maszynę do cięcia dysków.
 • Podczas projektowania należy wziąć pod uwagę masę i wymiary sprzętu. Ten parametr zależy od użytych materiałów i rodzaju układu maszyny. Ponadto podczas projektowania zwróć uwagę na ramiona wibracyjne na nogach.
 • Wybierz rodzaj paszy - wahadło, przód lub dół.

Więcej urządzeń odcinających jest klasyfikowanych w zależności od rodzaju piły:

Ten ostatni jest przeznaczony do cięcia grubych metalowych kształtek, różnych prętów, kwadratowych profili i rur o różnych średnicach. Tutaj możesz wycinać różne twarde części i profile pod różnymi kątami. Maszyna taśmowa działa na podstawie zamkniętej piły, więc nie ma kształtu dysku, piła porusza się na kołach pasowych. Natychmiast warto powiedzieć, że łatwiej jest zbudować wariant dysku własnymi rękami.

Do samodzielnej budowy maszyny do cięcia dysków potrzebujesz:

Część mechaniczna maszyny do cięcia

 • Narożnik ze stali.
 • Spawarka.
 • Łożyska.
 • Łańcuch.
 • Przycisk włączania / wyłączania zasilania.
 • Val.
 • Kanał.
 • Wiertarka elektryczna.
 • Arkusz stali do powierzchni roboczej.
 • Silnik elektryczny.
 • Skrzynka, która mieści element elektryczny.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych materiałów i narzędzi możesz zacząć budować. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie ramy maszyny ze stalowego narożnika. Po pierwsze, zgodnie z rysunkiem, poszczególne elementy są wycinane, oceniają, jak zostaną połączone, a następnie zespawane razem własnymi rękami w jedną strukturę.

Teraz musimy spawać kolejną ramkę. Jest wykonywany indywidualnie - dla konkretnego silnika elektrycznego, który będzie używany w twojej maszynie. Wybierając silnik elektryczny, należy zwrócić uwagę na silniki asynchroniczne, ponieważ są one bardziej niezawodne i trwałe. Oto kolejna kwestia: im więcej mocy, tym płynniej będzie działać dysk.

Montaż sprzętu na ramie

Teraz musimy podłączyć wałek roboczy do silnika elektrycznego własnymi rękami. Jak to się stanie - nie jest ważne, jeśli istnieje instrukcja na rysunku, a następnie wykonaj to. Jeśli instalacja jest przeprowadzana prawidłowo, urządzenie musi działać poprawnie i niezawodnie.

Jeszcze jedno: jeśli nie możesz sam zrobić żadnej części, poproś o pomoc tokarz. Będzie mógł wykonać odpowiednie koło pasowe pod paskiem lub kołnierze do zamocowania.

Silnik na ramie najlepiej jest zabezpieczyć konwencjonalnymi śrubami z nakrętkami, obok ramy, zamocować panel sterowania i skrzynkę z obwodem elektrycznym i przełącznikiem.

Kanał, na którym zamocowany jest element tnący, musi być sprężynowy, aby po zwolnieniu powrócił do pierwotnego położenia. Sprężyna jest najwygodniej zabezpieczona zaciskiem i śrubami.

Przy ostatecznej instalacji własnymi rękami, nie zapomnij także o pokrowcu ochronnym, który zakryje oczy przed iskrami latającymi.

Tworzenie maszyny opartej na zwykłym bułgarskim

Możesz również zbudować maszynę do cięcia własnymi rękami od zwykłego bułgarskiego. Na przykład masz dobrą, niezawodną bułgarską firmę Makita i nadal nie potrzebujesz pełnowartościowej maszyny, ponieważ będziesz jej używać od czasu do czasu. W takim przypadku, podobnie jak w poprzedniej wersji, trzeba spawać ramkę i ramę własnymi rękami, wykonać ruchomą część rury lub kanału z rury, aby zainstalować bułgarski.

Maszyna do cięcia z bułgarskiego

Ponadto będziesz musiał opracować zapięcie dla swojego konkretnego bułgarskiego. Część ruchoma jest również sprężynowa, tutaj technologia jest podobna.

Robiąc taką maszynę, nie zapominaj, że bułgarski ma taką koncepcję jak powrót. Dzieje się tak, gdy dysk ścierny klinuje się w obrabianym przedmiocie, a pocisk wystrzeliwuje z powrotem. W tym przypadku fragmenty dysku rozpraszają się we wszystkich kierunkach - może to poważnie zranić osobę, która pracuje. Dlatego przy konstruowaniu sprzętu należy zwrócić uwagę na osłonę ochronną, jeśli nie jest ona w języku bułgarskim.

Teraz spójrzmy na inny sposób, by zrobić maszynę do cięcia metalu z bułgarskiego. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość demontażu i przenoszenia maszyny. Narzędzie tutaj będzie wymagało tego samego, co w przypadku pełnowartościowej maszyny, o której mówiliśmy powyżej.

Rysunek będzie zależał od modelu konkretnego bułgarskiego.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o tej maszynie, jest to, że jest ona wykonywana na podstawie dwóch ramek ułożonych na jednej osi. Tutaj dolna rama wykonana jest w postaci ruchomego zacisku i narożnika, a element mocujący do bułgaria jest przesuwany wzdłuż pionowej linii.

Sprężyna również jest tutaj obecna - należy przywrócić mechanizm posuwu do pierwotnej pozycji. Za pomocą spawarki można zamocować linijkę ze specjalnym ogranicznikiem.

Podobne urządzenie uruchamiane jest z pedału startowego, który jest podłączony do sieci za pomocą przekaźnika niskiego napięcia. Po zebraniu wszystkich szczegółów, zdolność robocza konstrukcji jest sprawdzana na biegu jałowym. Jeśli wszystko działa poprawnie, żadne mechanizmy nie są ocierające się o siebie, to taka maszyna będzie ci służyć wystarczająco długo.

Film: Własna maszyna do cięcia z bułgarskim

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko po umieszczeniu aktywnego linku do strony PromTu.ru

W sprawie współpracy proszę wysłać e-mail: [email protected]

Po wypełnieniu formularza kierownik skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania.

Maszyna do cięcia tarcz do metalu: klasyfikacja produktu

Z tego artykułu można nauczyć się funkcji takiego narzędzia, jak maszyna do cięcia dysków do metalu: rodzaje konstrukcji, zalety i wady, parametry techniczne. Tutaj możesz zobaczyć produkty najpopularniejszych i najpopularniejszych producentów. W artykule szczegółowo omówiono techniczne i operacyjne cechy maszyn przeznaczonych do cięcia metalu, a także porównawczą charakterystykę cen rynkowych.

Tarczowe urządzenia do cięcia metalu charakteryzują się różnorodnymi konfiguracjami i mogą być stosowane zarówno w przemyśle, jak i w małych warsztatach domowych

Maszyna do cięcia tarcz metalowych: zakres

Maszyna do cięcia przeznaczona do pracy z metalem jest narzędziem elektrycznym o wysokiej wydajności. Tego typu urządzenia są wykorzystywane do poprzecznego wycinania tarcz tnących wyrobów metalowych, a także produktów wykonanych na bazie metali i różnych stopów.

Maszyny dyskowe służą do tworzenia półproduktów z takich materiałów jak:

Sprzęt dyskowy uważany jest za najpopularniejszy wśród urządzeń do cięcia metalu

 • Rura profilowana o okrągłym lub kwadratowym przekroju poprzecznym;
 • kanał;
 • inne elementy z walcowanego metalu.

Zwróć uwagę! Sprzęt dyskowy uważany jest za najpopularniejszy. Piły taśmowe i brzeszczoty są również używane do cięcia metalu, ale są mniej popularne.

Sprzęt dyskowy jest używany w zakładach przemysłu metalowego, a także w fabrykach zajmujących się produkcją konstrukcji metalowych. Jako element tnący stosowany jest brzeszczot.

Konstrukcje maszyn mają wiele zalet:

 • prosta struktura;
 • wysokiej jakości cięcie metalu;
 • ergonomiczne zarządzanie;
 • prostota obsługi.

Operator może pracować z urządzeniem, które nie ma specjalnych kwalifikacji.

Automatyczna maszyna do cięcia dysków

Przecinarki taśmowe do metalu jako element tnący, długa piła ząbkowana, która wygląda jak zamknięta opaska. Materiałem do produkcji tej części jest stal szybkotnąca. Ze względu na minimalną szerokość cięcia zmniejsza się strata materiału, uzyskuje się dokładne cięcie. Tego typu urządzenia są najczęściej używane w produkcji wielkoseryjnej i seryjnej.

Do cięcia metalowych półfabrykatów w piłach do metalu używa się piły do ​​metalu. Jest on przymocowany do ramy piły. Takie maszyny mogą mieć ręczną lub elektromechaniczną zasadę działania. Piły do ​​metalu są stosowane w małych przedsiębiorstwach i sklepach zaopatrzeniowych.

Urządzenie maszyny do cięcia dysków do metalu

Sprzęt jest montowany na platformie. Ta struktura może mieć metalową lub sztywną podstawę. A lokalizacja elementów maszyny nie jest stacjonarna, ale wymienna. Narzędzie jest wyposażone w imadło z niezawodnym ogranicznikiem, dzięki któremu podczas procesu cięcia przedmioty o różnym typie konfiguracji są mocno trzymane.

Do cięcia metalu stosuje się tarczę ze stali szybkotnącej lub ze stali stopowej. Zamiast tego można użyć koła wykonanego z materiału o szorstkiej twardej powierzchni.

Ruch obrotowy na elemencie tnącym z silnika elektrycznego jest przenoszony za pomocą przekładni zębatej lub pasa. Pierwsza opcja jest instalowana na stacjonarnym sprzęcie o wysokiej rezerwie mocy, druga jest odpowiednia dla kompaktowych narzędzi o przenośnej konstrukcji.

W urządzeniach do cięcia dyskowego tarcze tnące są wykonane ze stali stopowych lub materiałów ściernych

Zwróć uwagę! Istnieją modyfikacje maszyn, w których dysk jest podłączony do silnika elektrycznego bez napędu (bezpośrednio). Taka struktura ma jednostki gospodarstwa domowego o małej pojemności.

Klasyfikacja maszyn do cięcia metalu

Sprzęt dyskowy do cięcia metalu jest podzielony na 4 klasy. Narzędzie należące do pierwszej kategorii jest uważane za uniwersalne. Za pomocą takich maszyn można przetwarzać dowolne produkty metalowe i duże ilości. Czwarta klasa sprzętu obejmuje narzędzie gospodarstwa domowego.

Klasyfikacja narzędzia na podstawie liczby krawędzi skrawających:

 1. Jedna głowica - w projekcie jest jeden dysk, więc sprzęt ma niską wydajność. Narzędzia można używać tylko do wykonania jednej operacji, na przykład cięcia przedmiotu przeznaczonego do profilu ramy.
 2. Dwugłowica - narzędzie wyposażone jest w 2 elementy tnące, które umożliwiają jednoczesne wykonywanie kilku operacji z metalem. Jedna z głów jest sztywno zamocowana, a druga porusza się. Aby wyciąć profil ramy, wymagana jest tylko jedna operacja, aby maszyny dwugłowicowe mogły być używane w trybie automatycznym. Dzięki temu wydajność narzędzia jest podwojona.

Przykład maszyny do poprawnego cięcia drutu. Model И6119К-SERVO

Klasyfikacja sprzętu za pomocą metody podawania elementu tnącego:

 • wahadłowe maszyny do cięcia metalu;
 • narzędzie z napędem przednim;
 • maszyna z mniejszym posuwem elementu tnącego.

Przydatna rada! Sprzęt należy dobierać z uwzględnieniem zadań, do których będzie on stosowany. Tylko w ten sposób narzędzie będzie w stanie uzasadnić koszt jego zakupu.

Jak kupić maszynę do cięcia dysków do metalu: przegląd narzędzi i producentów

Zanim zaczniesz wybierać producenta i model urządzenia, konieczne jest określenie niezbędnych cech. Aby właściwie dobrać rozmiar ostrza tnącego, należy wziąć pod uwagę dwa ważne czynniki: wymiary wykrojów do obróbki na maszynie i materiał, z którego są wykonane. Od tych niuansów zależy także modyfikacja samego instrumentu.

Maszyna do cięcia dysków do metalu podczas pracy

Następnie musisz wybrać rodzaj umieszczenia struktury. Może to być pulpit lub podłoga. Druga wersja urządzenia służy do pracy z dużymi, wymiarowymi produktami. Aby poradzić sobie z dużymi obciążeniami, taki przyrząd jest wyposażony w silnik elektryczny o zwiększonej rezerwie mocy, dzięki czemu operator może ciąć metalowe blanki o dużej grubości ścianki.

Projekty modyfikacji pulpitu są mobilne, więc można je stosować nawet na budowach. Za ich pomocą można naprawiać różne konstrukcje metalowe itp.

Jak wybrać i kupić maszynę do cięcia dysków do metalu

Najważniejszym parametrem przy wyborze jednostki do cięcia metalu są charakterystyki techniczne, ponieważ mają bezpośredni wpływ na jakość cięcia, produktywność sprzętu, okres jego eksploatacji,

Lista cech technicznych, które należy uwzględnić przy wyborze narzędzia skrawającego:

 • poziom mocy elektrowni (wartość nominalna);
 • metoda przenoszenia momentu obrotowego (przekładnia lub przekładnia pasowa);

Maszyna do cięcia STALEX SQ-40-1 z tarczą ścierną

 • liczba obrotów na minutę i możliwość dostosowania ich liczby;
 • parametry wymiarowe elementu tnącego (wielkość lądowania i średnica zewnętrzna dysku);
 • górna granica parametrów wymiarowych półfabrykatów o różnych typach konfiguracji (dopuszczalna wartość przekroju koła, rury, płyty, narożnika itp.);
 • całkowita masa konstrukcji, jej wymiary;
 • Możliwe jest obrócenie bloku cięcia w określone położenie względem obrabianego przedmiotu.

Przydatna rada! Najważniejszym parametrem technicznym dla dużego narzędzia o wysokiej wydajności jest jednostka CNC, jej typ. Wskaźniki te wpływają na pracę maszyny: dokładność cięcia, automatyzacja i funkcje programistyczne. Nie przeocz tego kryterium wyboru narzędzia.

Na ostatnim etapie selekcji należy zwrócić uwagę na parametry techniczne wbudowanego imadła. Od wielkości i wydajności tego elementu zależy od wymiarów części metalowej, która może być przetwarzana na maszynie.

Funkcje piły wahadłowej do metalu

Piły tarczowe są używane do cięcia profili różnych typów, których materiałem jest stal, metale nieżelazne lub żeliwo.

Piła wahadłowa do metalu

Maszyny radzą sobie z cięciem walcowanych produktów następujących typów:

Urządzenie nadaje się do drobnego lub jednoczęściowego wytwarzania części.

 • produkcja mebli;
 • prace wykończeniowe;
 • prace stolarskie;
 • prace instalacyjne.

W zależności od rodzaju obrabianego przedmiotu wybiera się rodzaj dysku i reguluje jego prędkość. Cięcie można wykonać pod dowolnym kątem.

Ze względu na to, że obrót obwodu tarczy odbywa się z dużą prędkością, a także do tego parametru dodawane są moce napędowe samej maszyny, element tnący zużywa się bardzo powoli. W tym samym czasie wydajność cięcia metalu pozostaje.

Piły tarczowe są używane do cięcia profili różnych typów ze stali, metali nieżelaznych lub żeliwa

Co kupić piła do metalu - przegląd najlepszych modeli

Jednym z najbardziej popularnych modeli jest Makita 2414NB, który ma przenośny design.

Ta modyfikacja służy do cięcia detali z następujących materiałów:

Makita wytwarza produkty wysokiej jakości i niezawodne, ale mimo to model ten jest przeznaczony do średnich obciążeń.

Zwróć uwagę! Model Makita 2414NB ma wysoki poziom bezpieczeństwa operacyjnego. Producent przewidział w projekcie obecność ogranicznika, który spełnia funkcję ekranu anty-iskrowego. Innymi słowy, wyklucza się prawdopodobieństwo kontaktu narzędzia z powierzchnią roboczą. Ostrze tnące ma obudowę ochronną wykonaną z trwałego materiału.

Ze względu na funkcję mocowania wału można dokonać szybkiej zmiany narzędzia. Konstrukcja charakteryzuje się małymi wymiarami i niewielką masą (16 kg). Maszyna jest dwukrotnie ocieplona.

Popularne modele pił do metalu: po lewej - Makita 2414NB, po prawej - Hitachi CC14SF

Piła wahadłowa do metalu Hitachi CC14SF można przypisać do profesjonalnego narzędzia. Silnik o mocy 2000 W zapewnia wysoką jakość cięcia i bardzo dużą głębokość 11,5 cm, dzięki ulepszonym parametrom technicznym, tego typu sprzęt ma szeroki zakres zastosowania.

Zmiana napędu jest łatwa i całkowicie bezpieczna, ponieważ wrzeciono jest wyposażone w specjalne urządzenie do mocowania. Obecność zacisków ułatwia pracę z obrabianym przedmiotem. Maszyna ma podwójną izolację, a jej korpus wykonany jest z aluminium. Rękojeść ma gumową powłokę, która sprawia, że ​​chwytanie narzędzia jest bezpieczne. Szerokość cięcia wynosi 13 cm, a całkowita waga wynosi 18 kg. Silnik wytwarza 3800 rpm.

Przegląd pił wahadłowych do metalu: ceny i specyfikacje

Tabela przeglądowa popularnych modeli:

Funkcje prawostronnych maszyn do drutu

Prawidłowo wycinający sprzęt służy do cięcia produktów metalowych w cewkach lub cewkach:

 • pasek metalowy;
 • stal zbrojeniowa;
 • rura;
 • drut;
 • pręt z profilem lub okrągłym przekrojem.

Zwróć uwagę! Rozwijanie walcowanego metalu z cewek lub cewek odbywa się automatycznie.

Zautomatyzowana hydrauliczna, poprawna maszyna do cięcia METAL KING GJH-14 do produkcji konstrukcji metalowych

Drut lub inny rodzaj produktu jest przeciągany przez odpowiedni mechanizm, gdzie materiał jest prostowany we wszystkich płaszczyznach. Wyprostowany metal podawany jest na stół wyposażony w urządzenie pomiarowe. Tam drut jest automatycznie cięty i umieszczany w tacy odbiorczej.

Konstrukcja zespołu do cięcia prawą składa się z:

 • Uncoiler (typ napędu, stacjonarny lub nie napędzany);
 • blok prostujący (obrotowy lub rolkowy);
 • jednostka tnąca (typ gilotynowy lub lotny).

Ze względu na tak duży wybór komponentów w projekcie, tego typu urządzenia mogą mieć indywidualne parametry, co umożliwia dobór narzędzia do różnych potrzeb. W procesie obróbki drutu uzyskuje się wysoką jakość cięcia przy minimalnej chropowatości powierzchni.

Zakres maszyny został rozszerzony na:

 • budowa;
 • budowa maszyn;
 • tworzenie instrumentów;
 • masowa i wielkoskalowa produkcja;
 • Inne gałęzie przemysłu.

Prawidłowo wycinająca maszyna GT 5-12Q, służy do obróbki zbrojenia o średnicy 5-12 mm

Właściwości techniczne maszyn do cięcia prawego PromTehSnastka

Każda właściwie odcięta maszyna firmy PromTechSnastka posiada recepcję o długości 8 m. W razie potrzeby wskaźnik ten można zwiększyć. Kompletny zestaw urządzeń nie zawiera bokhtorazmatyvateli, które należy dodatkowo zamówić.

Najpopularniejszym modelem producenta jest GT 4/14. Stosuje się go do pracy ze stalowym zbrojeniem, którego średnica wynosi 0,4-1,4 cm. Zakres długości prętów tnących leży w zakresie 0,3-8 m. W tacy odbiorczej cięte elementy przechodzą przez otwór znajdujący się na nożu. Po osiągnięciu wyłącznika krańcowego, który jest umieszczony na wymaganej długości, pręt uruchamia go i uruchamia nóż, który tnie materiał.

Zwróć uwagę! Panel sterowania urządzenia umożliwia natychmiastowe ustawienie wymaganej liczby półfabrykatów.

Zalety modelu GT 4/14:

 • wysoki poziom mocy;
 • minimalne błędy w długości podczas cięcia materiału;
 • prosty system użytkowania i konserwacji;
 • zdolność do cięcia na długi czas bez przerwy;
 • wysoka szybkość przetwarzania;
 • niski poziom hałasu;

Maszyna jest prawidłowo odłączalna GT 4/14 M

 • bezpieczeństwo operacyjne;
 • automatyczne wyłączanie w przypadku zaniku zasilania.

Materiał jest prostowany za pomocą rolek tocznych, które działają na obrabiany przedmiot ze wszystkich stron.

Urządzenie zawiera:

 • odbierz linię i przełącz;
 • sekcja, w której wykonywane jest cięcie;
 • sekcja przeznaczona do prostowania;
 • taca wyjściowa.

Maszyny można instalować w warsztacie przygotowawczym, na placu budowy. Sprzęt będzie przydatny dla przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą metalowych siatek i prętów.

Przegląd maszyn do toczenia metali: ceny i specyfikacje

Tabela przeglądowa popularnych modeli:

Zwróć uwagę! Tabela pokazuje średnie ceny urządzeń. Dokładna cena zależy od kursu wymiany i sklepu, w którym sprzedawane są produkty.

Cechy maszyn do cięcia abrazyjnego metalu

Kręgi są używane jako elementy tnące w maszynach do cięcia abrazyjnego. Wykonane są z materiałów ściernych.

Sprzęt tego typu służy do:

 • Cięcie długich materiałów na półfabrykaty;
 • cięcie nadwyżki materiału na walcowanych produktach metalowych;
 • Cięcie elementów profilowanych pod wymaganym kątem.

Proces obróbki części metalowych na maszynie do cięcia abrazyjnego

Takie narzędzie jest pożądane w zakładach produkcyjnych (warsztatach montażowych i zaopatrzeniowych) i warsztatach naprawczych. Sprzęt radzi sobie z przetwarzaniem wykrojów z metali nieżelaznych o dowolnej konfiguracji profilu. Kąt roboczy mieści się w zakresie 0-45 °.

Niektóre modele umożliwiają instalację systemu odpylania. W standardowej konfiguracji poszczególnych modyfikacji znajduje się jednostka pompująca. Chłodzi cięcie wodą. Istnieją warianty wyposażone w specjalny mechanizm, który eliminuje zadziory podczas obróbki części.

Które lepiej kupić maszynę do cięcia metalu z ściernym elementem tnącym

Wśród narzędzi do cięcia abrazyjnego, wahadło typu SOM-400 jest bardzo popularne. Ten rodzaj sprzętu służy do cięcia metalowych elementów profilowanych pod kątem 0-45 °. Moment obrotowy przenoszony jest za pomocą napędu pasowego.

Przydatna rada! Instalacja urządzenia musi być sztywna. Konieczne jest w tym celu użycie wstępnie przygotowanego fundamentu fundamentowego. Do niego przy pomocy śrub kotwiących maszyna jest przymocowana. W tym celu w ramie narzędzia znajdują się specjalne otwory.

Aby urządzenie działało sprawnie, a koszt jego zakupu jest uzasadniony, należy wybrać rodzaj maszyny do cięcia, biorąc pod uwagę zadania, które zostaną wykonane za jej pomocą

Modyfikacja COM-400 jest uważana za podstawowy model. To urządzenie jest wyposażone w silnik elektryczny o mocy 2200 Watów. Całkowita waga konstrukcji wynosi 52 kg. Limit średnicy materiału, który można wyciąć na maszynie, wynosi 4 cm.

Seria maszyn COM obejmuje inne modyfikacje wyposażenia:

Każde z tych narzędzi ma swoje własne możliwości i wskaźniki techniczne. Takich jak: rozmiar, waga, poziom mocy silnika, cechy konstrukcyjne, liczba pasów w napędzie.

Przegląd ściernych tarcz tnących do metalu: ceny i specyfikacje

Tabela przeglądowa popularnych modeli:

Zasady obsługi urządzeń tnących do obróbki metalu

Po wybraniu i zakupie modelu maszyny konieczne jest przeprowadzenie instalacji urządzenia.

Wymagania dotyczące warunków lokalowych:

 • odpowiedni poziom oświetlenia;
 • obecność systemu wentylacyjnego typu wydechowego;
 • brak łatwopalnych i łatwopalnych materiałów w pobliżu urządzenia.

Podstawa do montażu urządzenia musi być niezawodna i trwała. Pod wpływem ciężaru sprzętu i jego fluktuacji podczas pracy fundament nie może podlegać zmianom deformacji.

Ważnym kryterium wyboru sprzętu dyskowego jest wysoki poziom bezpieczeństwa urządzenia

 • Przedmioty muszą być pewnie przymocowane do powierzchni roboczej;
 • Brzeszczot jest instalowany tylko przy wyłączonym sprzęcie, podobny wymóg dotyczy zmiany prędkości;
 • w ruchomych modyfikacjach zapewniających bezpieczną eksploatację poza obiektem należy zapewnić ochronę przed wnikaniem wilgoci (izolacją);
 • Zabronione jest używanie płyt o parametrach, które nie są odpowiednie do kęsów.

Podczas instalacji urządzenia absolutnie konieczne jest przestrzeganie wszystkich wymagań producenta dotyczących wyłączników różnicowo-prądowych, pętli uziemienia i maksymalnych obciążeń w sieci elektrycznej.

Maszyna do cięcia metalu ręcznie: technologia produkcji

Domowa tokarka metalowa: produkcja i eksploatacja

Rury odpływowe do poboru wody gruntowej: pełna klasyfikacja produktów

Łóżka z plastiku: klasyfikacja i cechy produktu

Wielofunkcyjna maszyna do obróbki drewna dla gospodarstw domowych: przegląd gatunków

Frezarka na drewnie, jej charakterystyka. Jak wybrać narzędzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1