Malowanie weselnych kieliszków własnymi rękami

Malowanie weselnych kieliszków własnymi rękami

Malowane szklanki z ich rąk: klasa mistrz na okulary spot malarskich na wesela i imprezy, spryskać kwiatowe wzory na okulary, zdobione szkło użyciu szablonami

Specjalne okulary dla nowożeńców od dawna stały się rodzajem tradycji weselnej - malowane farbami akrylowymi, ozdobione cyrkoniami i wstążkami. Tradycyjnie, rodzice lub bliscy przyjaciele dają im pragnienie miłości i szczęśliwego życia rodzinnego. Sugerujemy, abyś także malował okulary własnymi rękami - klasa mistrzowska pozwoli ci opanować tę aktywność nawet dla początkujących.

Malować okulary w sztuce konfetti

 • szklane kielichy
 • farby akrylowe (można również użyć specjalnego konturu, markera do malowania na szkle lub zwykłego lakieru do paznokci)
 • płyn do usuwania lakieru lub alkoholu (do odtłuszczania)
 • watowane kije i waciki
 • ołówek z gumką na końcu lub małą okrągłą szczoteczką

Master Class "Malowanie okularów w technice konfetti"

1) Dokładnie umyj szkła i odtłuść ich powierzchnię alkoholem lub lakierem.

2) Wyciągnij niewielką ilość farby na powierzchni roboczej (jednorazowa płyta, paleta lub tylko kawałek folii).

3) Odwróć szklankę i za pomocą pędzla lub kołowej gumki, delikatnie nałóż kolorowe kółka na powierzchnię szkła. Upewnij się, że między okręgami istnieje taka sama przerwa. Możesz zacząć od dużych punktów do mniejszych lub zmienić ich rozmiar. Lub możesz wybrać dowolny wzór do swojego gustu, używając techniki punktowej malowania.

4) Porada: na wszelki wypadek lepiej jest nie nakładać farby na krawędzie szklanki, jeśli są jeszcze używane zgodnie z przeznaczeniem.

5) Teraz należy poczekać, aż farba wyschnie. Lub, jeśli to konieczne, włóż szklanki do piekarnika, aby farba stwardniała. Jeśli zastosowałeś wzory z lakierem do paznokci, wyschnie bardzo szybko, ale ten wzór może być krótkotrwały. Dlatego do pamiątkowych kieliszków lub kieliszków do wina na wesele, lepiej użyć profesjonalnych farb.

Okulary z groszkiem będzie wyglądać świetnie nie tylko na eleganckiej ceremonii ślubnej, ale również na przyjęcie młodzieży: wszystko zależy od koloru Size „konfetti9raquo;. Dzięki tej technice można umieścić tylko te kropki w sposób chaotyczny, ale również zwrócić na szybie tych wzorców. A na święta, obchodzone w ciepłym sezonie, można spróbować malować okulary w technologii kwiatowej. Aby to zrobić, łodyga szkła ma kształt łodygi, a miska jest jak pączek rośliny.

Do kwiatowego malowania okularów

 • szklane kielichy
 • farby akrylowe
 • płyn do usuwania lakieru lub alkoholu (do odtłuszczania)
 • watowane kije i waciki
 • szczotki
 • paleta lub płytka jednorazowego użytku

Master class "Malowanie kwiatów w okularach"

1) Dokładnie umyj szkła i odtłuść ich powierzchnię alkoholem lub lakierem.

2) Na palecie lub zwykłej plastikowej płycie zmieszaj kolory.

3) Odwróć szybę do góry dnem i zacznij malować na szkle i narysuj żółte pręciki jako zestaw małych kropek. Jeśli chcesz zobrazować słonecznik, możesz umieścić czarny zamiast żółtych kropek - będą to nasiona. Poczekaj, aż farba wyschnie i przejdź do następnego kroku.

4) Zaczniemy rysować płatki szerokimi pociągnięciami. W razie potrzeby po wyschnięciu farby można dodać kolejną warstwę innego odcienia lub przy pomocy delikatnego pędzla, narysować szczegóły: smugi, ciemne krawędzie. Ponownie zostaw szkło, aby wysuszyć farbę. Porady dla początkujących: najlepiej jest wziąć za podstawę jakiś prawdziwy kwiat i spróbować przedstawić go na szklance.

5) Pozostaje teraz narysować zieloną łodygę (łodyga szklanki) i kwietnik (dolną część miski).

6) Nasze szklanki są gotowe! Inspiracja zawiera więcej zdjęć okularów o tematyce florystycznej.

Inną interesującą i bardzo prostą opcją jest dekoracja ślubnych kieliszków ze wzornikami.

Do malowania okularów za pomocą szablonów,

 • szklane kielichy
 • farby akrylowe (bardzo piękny matowy wygląd)
 • papier
 • ołówek
 • taśma klejąca
 • Nożyce lub nóż biurowy do wycinania wzorów
 • płyn do usuwania lakieru lub alkoholu (do odtłuszczania)
 • watowane kije i waciki
 • szczotki

Master class "Malowanie okularów za pomocą szablonów"

1) Dokładnie umyj szkła i odtłuść ich powierzchnię alkoholem lub lakierem.

2) Wytnij pożądane szablony z papieru - możesz wydrukować gotowy obraz lub narysować go samodzielnie. Możesz również użyć koronki, aby uzyskać efekt ażurowy.

3) Za pomocą taśmy klejącej załóż szablon na szybę i rozpocznij malowanie. Zrobione!

Zaawansowani mistrzowie mogą próbować malować szkła farbami witrażowymi. W przeciwieństwie do konwencjonalnych akryli, wymagają one obowiązkowego zastosowania obwodu i większej dokładności po zastosowaniu. Początkujący mogą mieć trudności z mieszaniem kolorów na palecie przy użyciu tych kolorów, ale wynik będzie wart wysiłku - półprzezroczysty wzór będzie wyglądał bardzo efektownie.

Dla większej widoczności proponujemy obejrzeć następujące filmy, na których etap malowania okularów farbami akrylowymi pokazany jest etapami.

Malowanie weselnych kieliszków własnymi rękami

w stylu swoich marzeń

Kieliszki weselne własnoręcznie: decoupage i malowanie na szkle

W oczekiwaniu na wspaniałe wydarzenie, które w życiu każdego człowieka jest weselem, jest radość. Zawsze chcemy, aby wszystko było na najwyższym poziomie: od strojów panny młodej po najdrobniejsze szczegóły.

Jeśli czas przed ślubem, masz kreatywną wyobraźnię, to czemu nie udekorować okularów.

Od zwykłych, nawet szklanych kieliszków do wina możesz tworzyć oryginalne arcydzieła. Tylko ty będziesz miał takie. A wszystko dlatego, że sam je stworzysz!

Technik do ozdabiania niektórych okularów. Może to być aplikacja, decoupage i malarstwo farbami witrażowymi i akrylowymi.

Aplikacja i dekupaż weselnych kieliszków

Będzie potrzebować wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych: kryształów gorących past, koralików, małych kwiatów, satynowych wstążek, gotowego boutonniere, koronek. Najczęstszą metodą ozdabiania okularów jest mały bukiet, który wybiera się wraz z panną młodą.

Szklanki ozdobione dziurką i tiulem

Boutonniere jest przymocowany do szyby w miejscu, w którym pojemnik przesuwa się do łodygi. Aby to zrobić, użyj kleju silikonowego, chwytu kleju na szkło lub nawet szkockiej. Wyłóż jak najwięcej, odciąć, a resztę przyczepiamy wstążkami. Cienkie satynowe wstążki można owijać wokół nóg i pozostawić zawieszone za pomocą pasków na końcach koralików. Kwiat jest wyprostowany tak, że układa się wokół szkła, i w tym celu dolne płatki są mocowane za pomocą kleju.

Okulary z różowymi różami i dekoracyjną siatką

W razie potrzeby do kompozycji można dodać nitkę perłowych koralików, która jest przymocowana w miejscu, w którym kwiat jest zapinany. Końce tego nici można wyprowadzić na krawędź szkła i zamocować za pomocą kleju. Jeśli chcesz ukryć miejsce przywiązania, dżety trzymają się na wierzchu. Ozdabiaj szklanki nawet świeżymi kwiatami!

Kieliszki do wina ozdobione świeżymi różami

Oryginalne szkła uzyskuje się, jeżeli zewnętrzna część dna szklanki jest umieszczona w kwiatku.

W tym celu podnieś gotowe róże w kwiaciarni. Ze względu na kolor, rozmiar i kształt mogą być bardzo różnorodne. Możesz pozostać na białych i niebieskich kwiatach, odpowiednio zaprojektowanych dla młodej pary.

Białe i niebieskie róże

Teraz demontujemy gotowy kwiat na płatki. Układamy je wokół łodygi szkła, zaczynając od wewnętrznych, mocując płatki klejem. Wokół podstawy płatków wieje cienka satynowa tasiemka (tiul) lub sznur paciorków. Muszą być również przymocowane za pomocą kleju, po czym końce są wyprowadzane według własnego uznania: zwisają lub mocują je na ścianach lub krawędziach szkła.

Szklanki ozdobione kwiatami z satynowych wstążek i cyrkonii

Dekupaż szklanek można wykonać za pomocą koronek, cyrkonii, koralików. Pięknie i subtelnie będzie wyglądać szkło, ozdobione perłami. Są one rozmieszczone równomiernie na całej zewnętrznej powierzchni. To samo dzieje się z konwencjonalnymi kryształkami. Taki kieliszek będzie błyszczeć nie tylko od rozprysku szampana, ale także od blasku.

Szkło i kryształy: proste i wykwintne!

Inny sposób. Na powierzchni przylegającego szablonu z taśmy malarskiej. Może to być serce lub obrączki. Wokół szablonu nakłada się klej, a od góry gęsto posypane cekinami lub małym perełką. Po wyschnięciu kleju matryca zostaje usunięta, a dodatkowy blask łagodnie otarł. A więc okazuje się genialny rysunek na szkle.

Koronkowe na szkłach

Dekoracja ślubu szkła w stylu państwo młodzi

Do dekorowania używane są okulary i koronki. Z niego wyciąć wzory, którymi są zawinięte okulary. Zamocuj także koronkę za pomocą kleju. Może to być pas koronki tkaniny, przyklejone w środku szkła (uważać, aby nie przykleić koronki w miejscu, gdzie można dotknąć jego warg). A może delikatna spódnica, przypominająca sukienkę panny młodej.

Za pomocą czarnej i białej koronki możesz sprawić, że okulary będą wyglądać jak same pary. On - w czarnym płaszczu z motylem - w śnieżnobiałym stroju z zasłoną. Pięknie wyglądające okulary, po prostu ozdobione małymi kwiatami. Zawsze możesz wybrać unikalną kombinację małych elementów: koralików, kwiatów i dżetów.

Malowanie na szkle weselnym własnymi rękami

Zastosowanie tej techniki może być bezpiecznie połączone z aplikacją. Na początek pomaluj okulary według własnego uznania, a następnie dodaj wstążki, koraliki i inne akcesoria do ogólnego projektu.

Malowanie na szkle, decoupage i aplikacja na jednym arcydziele

Aby wykonać techniki malowania na szkle potrzebie: farba do malowania na torze szkło, pasty, szpachlówki, serwetka, szpachelki, koraliki, wstążki, perłowe pasty topliwych kryształów.

Malowanie na szkle

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest odtłuszczenie powierzchni okularów. Użyj płynu do mycia szklanek lub alkoholu. Na cienkiej papierowej serwetce narysuj szkic serca. Serwetka nakłada się na szybę i wokół serca narysuje kontur. Następnie wyczyszczają serwetkę.

Możesz dołączyć szkic w postaci tego samego serca w szkle, a na nim już rysujesz. Aby rysunek był dokładny, najlepiej umieścić go na małej podkładce, a dłoń oprzeć o powierzchnię stołu, a następnie nie będzie drgać.

Po wyschnięciu konturu (około 6 godzin) powstały kontur pomalowano farbami witrażowymi. Można zostawić tylko jeden kontur, dekorując go dżetami, złotym piaskiem do manicure, a całą szklankę wstążkami i koralikami.

Nie zapomnij pokryć powstałego wzoru nożem do palet. To sprawi, że będzie odporny na wodę. W ten sposób można nie tylko ozdobić kieliszki sercami,

Siódme Niebo dla nowożeńców

Obraz ślubnych kieliszków ze wzornikiem

Inna technika malowania szkieł polega na tym, że szablon jest przyklejony do szkła w formie serca i krawędzi w miejscu, w którym dotykają warg. Następnie farbę nakłada się za pomocą gąbki.

Okulary z napylaniem i okienkiem

Okazuje się, że mglista powierzchnia. Niech farba wyschnie. Następnie usuń szablon, a na białej matowej powierzchni pojawi się przezroczyste okno w kształcie serca. Po zabarwieniu tego szkła można dodać do niego niewielką ilość koralików i dżetów.

Kieliszki weselne wykonane własnymi rękami staną się nie tylko ważnym elementem dekoracyjnym na weselnym stole, stworzą świąteczną atmosferę i pozostaną pamiątką pięknego dnia na całe życie.

Obraz ślubnych kieliszków - jak wprowadzić radość do wakacji?

Ślub jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej osoby. Dlatego nowożeńcy chcą pamiętać ten dzień do końca życia. Co więcej, wielu chce zobaczyć na uroczystości wiele oryginalnych i niepowtarzalnych detali. Może to być designerski strój panny młodej lub taki mały element, jak okulary ślubne. Ręcznie malowane ślubne kieliszki będą kolejnym niestandardowym rozwiązaniem i pomogą rozjaśnić wakacje.

Przede wszystkim należy pomyśleć o wizerunku przyszłego szkła. On po prostu musi harmonijnie wpasować się w ogólny temat uroczystości weselnych. Następnie narysuj szkic. Nie trzeba przemyśleć wszystkich szczegółów, ponieważ w procesie twórczym wiele może się zmienić, a niedokładne szkice pozostawiają miejsce na fantazję. W Internecie istnieje wiele pomysłów na kreatywność. Możesz znaleźć przykłady prac na dowolny temat ślubu. Ale nie próbuj kopiować czyichś skończonych prac, to wszystko okaże się inaczej, bo każdy artysta przynosi na swój obraz coś z siebie.

Istnieje kilka podstawowych sposobów na dekorowanie przyborów ślubnych własnymi rękami:

 • Decoupage.
 • Aplikacja.
 • Malowanie na szkle.
 • Malowanie za pomocą szablonów.

W przypadku tego rodzaju kreatywności zwykle używa się dżetów, koronek lub koralików. Perły zdradzają okulary wyrafinowania, dżety tworzą blask, a szklanki błyszczą od każdego upadku światła. Aby stworzyć takie piękno, należy po prostu rozprowadzić wszystkie elementy dekoracyjne na powierzchni i naprawić je w dowolny dostępny sposób. Najważniejsze jest, aby robić wszystko jakościowo, aby w trakcie celebracji nie było zakłopotania.

Aby ozdobić okulary tą metodą, trzeba będzie zaopatrzyć się w wiele drobiazgów dekoracyjnych. W trakcie pójdzie wszystko: satynowe wstążki o różnej grubości, cyrkonie, koronki, małe kwiaty i gotowy boutonniere. Za pomocą tych uroczych obiektów powstają dzieła sztuki.

Najczęściej dekorują dno szklanki. Piękny kwiat w tonacji sukni panny młodej będzie bardzo dobrą decyzją. Aby naprawić elementy, należy użyć kleju, kleju silikonowego lub niepozornej dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Jeśli zrobisz wszystko ostrożnie, możesz uzyskać bardzo mocne i niepozorne zapięcie elementów dekoracyjnych.

Malowanie okularów za pomocą szablonów

Ta opcja nie wymaga żadnych specjalnych urządzeń. Wszystko, co można wykorzystać, jest w prawie każdym domu. Na początek na szybie nakleja się taśmę z farbą, z której wcześniej wycina się odpowiedni wzór. Okazuje się, że szablon. Wnętrze jest obficie wysmarowane klejem i przyczepione do niego cekinami. Po całkowitym wyschnięciu kleju ostrożnie zdejmij taśmę z farbą. Na szkle będzie tylko genialny rysunek. Możesz pokazać swoją wyobraźnię lub udekorować kieliszki do wina uroczymi sercami. Każde rozwiązanie będzie wyglądało dobrze z należytą starannością.

Podobny wystrój wykonano farbami akrylowymi na szkle. Możesz użyć nawet zwykłego lakieru do paznokci, ale ten wzór nie będzie długowiecznością. Oczywiście ślub przetrwa, ale wnuki nie będą w stanie pokazać okularów.

Skierowanie szkła na szybę nie powodowało trudności, lepiej wcześniej przygotować wszystkie narzędzia:

 • Farby lub lakier.
 • Odtłuszczacz. Może to być zmywacz do paznokci lub alkohol.
 • Waciki lub cienkie pędzle do rysowania. Najwygodniej jest narysować duże kropki za pomocą gumki na końcu ołówka, a dla małych pędzel idealnie pasuje.
 • Dyski watowane do korekty wzoru.
 • Jeśli farba ma czas do wyschnięcia, to do regulacji może być potrzebny rozpuszczalnik.

 1. Na wstępie należy zdefiniować skalę kolorów i wybrać odcienie farb. Następnie możesz zacząć rysować.
 2. Najlepiej rozpocząć od odtłuszczenia powierzchni za pomocą płatków kosmetycznych i wybranego produktu.
 3. Teraz możesz zastosować tochechki. Możesz zwiększyć odległość między nimi lub zmniejszyć rozmiar od dołu do góry. Rysowanie jest najwygodniejsze, gdy kieliszek zostanie odwrócony do góry nogami. Zaleca się zakończyć rysowanie w odległości dwóch centymetrów od krawędzi, ze względu na toksyczność niektórych rodzajów farb.
 4. Ostatnim krokiem jest suszenie. Producenci farb wskazują metody suszenia na tubach, więc na tym etapie najlepiej jest użyć tych informacji.

Aby wynik przekroczył wszelkie oczekiwania i po prostu nikogo nie zawiódł, warto ćwiczyć rysowanie punktów i dopiero po pewnym rozmazie na papierze można przystąpić do rysunków na szkle.

Możesz nauczyć się samodzielnie ozdabiać kieliszki, ale czasami będziesz musiał uczęszczać na lekcje mistrzowskie. Jeśli ta możliwość nie zostanie przedstawiona, będzie wystarczająco dużo zwykłego wideo szkoleniowego na ten temat.

Brak pokrewnych postów.

Czy chcesz wiedzieć, jak dobrze wiesz o modzie?

Nawigacja (tylko numery zadań)

0 z 1 zleceń zakończonych

Weź nasz test.

Zdałeś już egzamin wcześniej. Nie możesz go uruchomić ponownie.

Musisz się zalogować lub zarejestrować, aby rozpocząć test.

Aby rozpocząć, musisz wykonać następujące testy:

Prawidłowe odpowiedzi: 0 z 1

Otrzymałeś 0 punktów 0 punktów (0)

 1. Bez nagłówka 0%
 1. Z odpowiedzią
 2. Z oceną oglądania

Z czego słynie Coco Chanel?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 3 =