Malarstwo japońskie

Malarstwo japońskie

Japońskie krzyżówki

Ogólnie rzecz biorąc, życzymy Ci tylko miłego rozwiązania, ponieważ próbowaliśmy tylko dla ciebie.

Czarno-białe japońskie krzyżówki

Kolorowe japońskie krzyżówki

1) Nieaktualna wersja CAPTCHA zostaje zastąpiona przez Google reCAPTCHA.

2) Na stronie wyszukiwania możliwość ukrycia krzyżówek o długości 18+

3) Strona "Mój profil" dodała możliwość przeglądania listy rozwiązanych krzyżówek.

4) Dodano możliwość przeglądania wszystkich komentarzy użytkowników.

5) W celu zwiększenia szybkości usuwania obraźliwych komentarzy dodaje się przycisk "zgłoszenie do moderatora".

Zmiany dla autorów: Dodano możliwość usuwania krzyżówek.

1) wyłączyć zmianę rozmiaru krzyżyka, obracając kółko myszy.

2) zwrócić możliwość arbitralnego kolorowania komórek, tak jak zostało to zaimplementowane w starej wersji.

1) Poprawa produktywności

2) Dwa rodzaje skalowania krzyżówki (patrz ustawienia krzyżówki)

3) Optymalizacja dla ekranów dotykowych

4) Tryb pełnoekranowy

5) Elastyczne ustawienia projektowania i zarządzania

Możesz włączyć nową wersję w Ustawieniach profilu.

Przedruk, kopiowanie i powielanie materiałów witryny w jakiejkolwiek formie jest zabronione bez pisemnej zgody właściciela.

Japońskie malarstwo Sumi-e dla wszystkich

Sumi-e to starożytna japońska technika rysowania farb atramentowych i mineralnych na papierze ryżowym. To malarstwo, wyrażanie siebie i filozofia w tym samym czasie, a zatem doskonale nadaje się dla osób, które są zainteresowane nie tylko i nie tyle rysunku, tyle samo rozwoju i arteterapii.

Historycznie Sumi-e pochodzi z Chin i dopiero w XIV wieku został przywieziony do Japonii przez mnichów buddyjskich. Nazwa "sumi-e" powstaje z połączenia dwóch japońskich słów: sumi (tusz) i "e" (malarstwo). Ta starożytna tradycyjna sztuka bliska jest współczesnemu malowaniu akwarelowemu. Różnica Sumi-e polega na tym, że w przypadku rysowania artyści z reguły używają tylko czarnego koloru, tworząc szeroki zakres szarych odcieni osnowy, rozpuszczając go w wodzie w różnych proporcjach. Początkowo było to akceptowane, jednak z biegiem czasu japońscy artyści zaczęli malować w barwnych kolorach mineralnych, które, przenikając papier ryżowy, są przymocowane do niego jak tuszki.

Do rysowania potrzebny jest czarny atrament i pędzle do kaligrafii, papieru ryżowego i odrobiny wody. W sumi-e nie robimy szkiców ołówkiem, obraz rodzi się spontanicznie, gdy ręka mistrza kieruje się jego uczuciami, odczuciami i duchem. Skład i liczby składają się z pojedynczych uderzeń. Zadaniem artysty nie jest fotograficzna reprodukcja rzeczywistości. W przeciwieństwie do zachodniego sposobu malowania na sumi-e, technika rysowania uderzeń i umiejętność tworzenia harmonijnej kompozycji są ważniejsze, odrzucając wszystko, co drugorzędne i przedstawiające tylko istotę rzeczy. Mówi się, że w tradycyjnych japońskich szkołach uczniowie sumy-e malują pierwszy rok zaledwie kilku uderzeń, a dopiero potem mogą tworzyć rysunki.

Drobne i eleganckie rysunki wydają się tylko kwestią techniki, ale gdy są tworzone, znaczenie filozoficzne lub tzw. "Dusza sumy-e" jest znacznie ważniejsza. W buddyzmie sztuka piękna była stosowana jako praktyka duchowa. Nie tylko proces rysowania, ale także obrazy w technice Sumi-e nadają się do medytacji. Proste, czarne linie na białym papierze odpowiadają duchowi Zen, kiedy kilka wypowiedzianych słów może być wynikiem wielu lat duchowego dociekania.

Artysta nie stara się wypełnić całego arkusza papieru. Sam obraz jest jasny i elegancki. Obraz wydaje się oddychać i żyć własnym życiem. Mistrz sumy-e celowo nie maluje obrazu całkowicie, pozostawiając coś za kulisami. Jest to prezent dla widza, którego wyobraźnia reaguje na lekkie uderzenia i zaczyna "malować" sam obraz. W Japonii mówią, że umiejętność rysowania to sztuka, ale nie mniej sztuka - aby móc podziwiać gotowy rysunek.

Sam studiowałem Sumi-e od ponad dwóch lat i jestem gotów potwierdzić wartość tej formy sztuki dla pracy psychologicznej. Oto kilka z tego, co zauważyłem:

 • Początkowo członkowie grupy używają tylko czarnego atramentu, ale z czasem arteterapia przyczynia się do tego, że prawie nie ma monochromatycznych obrazów. Pod koniec drugiego roku nauki wszystkie rysunki uczestników, tak jak w przypadku wyboru, były kolorowe. Nowi artyści chcieli wyrazić siebie w jasnych kolorach. Kreatywność odebrała depresyjny nastrój i ustąpiła miejsca wielobarwnym uczuciom, odczuciom, manifestacjom.
 • Klasy japońskiego malarstwa doskonale wypracowały strach przed popełnieniem błędu. Pracując w stylu sumi-e, trzeba zapomnieć o wstępnych szkicach. Jeśli atrament spadnie na arkusz nie w sposób, w jaki chcesz, to nic już nie może zostać zmienione, pigment natychmiast wnika w papier i jest pewnie zamocowany. Ale po kilku miesiącach szkolenia, lęk przed pomyłką ustępuje, a także chęć kontrolowania wszystkiego. Oczywiście, takie zmiany nie dotyczą sposobu, w jaki osoba rysuje, ale także tego, jak zachowuje się z dnia na dzień. Pojawia się nowe podejście do życia, większa łatwość i odwaga w manifestacjach. Polecam więc sumi-e tym, którzy pracują nad problemem wewnętrznej super-kontroli.
 • Rysunek pomaga zauważyć, że każdy artysta ma swój własny styl, swój własny styl rysowania, każdy ma ulubione obrazy, kompozycje i materiały. Pracy jednego mistrza nigdy nie można pomylić z dziełem innego. Na papierze wyraźnie widać indywidualność osoby, nieuchwytny zapach duszy, który tak trudno opisać słowami. Ćwiczenia Sumi-e przyczyniają się do świadomości i akceptacji różnic między ludźmi, a także poczucie naszego wewnętrznego podobieństwa. Jest to niezwykle ważne doświadczenie w procesie samopoznania i samorozwoju.
 • Kreatywność jest cenna. Wpadłeś na ten pomysł, gdy po dwóch godzinach od rysowania wstajesz od stołu, czując wewnętrzny spokój i harmonię. To manifestuje uzdrawiający wpływ medytacji i kreatywności na ludzką duszę.
 • Wzbudza świadomość i poczucie połączenia świata wewnętrznego i zewnętrznego. Jeśli zdecydujesz się malować, to w poszukiwaniu inspiracji zacznij zwracać uwagę na wszystko, co cię otacza, na sezonową zmianę natury, najdrobniejsze przejawy piękna, w którym przeszedłbyś, nie zauważając niczego.
 • Spontaniczność się rozwija. Tusz do rzęs rozprzestrzenia się, abyś nigdy nie wiedział, co się stanie w końcu. Jest to szczególnie ważne dla początkujących. Jednak z biegiem czasu zaczynasz przyzwyczajać się do faktu, że pierwotny pomysł w rzeczywistości jest ucieleśniony w inny sposób i nie jest faktem, że jest gorzej. Może nawet lepiej niż to sobie wyobrażałem. Bardzo wartościowa myśl o życiu, prawda?

Podsumowując, pragnę zauważyć, że obecnie Sumi-e staje się coraz bardziej popularną formą sztuki w Rosji. W megamiastach można łatwo znaleźć jedno lub kilka studiów zajmujących się tą wspaniałą formą kreatywności, a materiały do ​​rysowania można zamówić w sklepach internetowych.

Życzę sukcesów i twórczych osiągnięć!

Mam spór z moim przyjacielem tutaj

Kwiaty z gatunku Sumi-e wyglądają jak dołączone do mnie zdjęcie. To jest rysunek moskiewskiej artystki Alexandra Vasilieva.

Zdjęcia w stylu japońskim. Jak narysować zdjęcie w stylu japońskim?

Malarstwo japońskie - jeden z najstarszych trendów w sztuce. Malarstwo w Japonii pojawiło się w najstarszym okresie historii kraju. Na ceramice i innych przedmiotach gospodarstwa domowego można znaleźć najprostsze obrazy geometrycznych kształtów i różnych wzorów. Jednak wraz z nadejściem kultury chińskiej w kraju, dzieła japońskich artystów zaczęły zawierać coraz więcej elementów obrazu kraju Konfucjusza.

Jednym z najbardziej imponujących i kolorowych obszarów japońskiego malarstwa jest krajobraz. Japońscy artyści nie przywiązywali szczególnej wagi do realizmu kompozycji. Najważniejsze dla nich było przeniesienie wrażeń z kontemplowanych przez nich wielkość natury.

Jak narysować zdjęcie w stylu japońskim?

Japoński krajobraz można reprezentować zwykłymi farbami akwarelowymi. Do malowania trzeba użyć więcej wody, a narysować więcej szczegółów, dodać więcej farby.

Aby zabrać się do pracy, będziesz potrzebował tekturowego lub akwarelowego papieru, prostego ołówka, gumki, pastelowych kredek i oczywiście akwareli.

 • Zacznij od szkicu ołówkiem. Aby to zrobić, narysuj kontury przyszłego obrazu na arkuszu za pomocą prostego ołówka. Upewnij się, że linie są bardzo miękkie i ledwo zauważalne. Dociśnij ołówek bardzo lekko. W końcu, zgodnie z japońską tradycją postać powinna być bardzo lekka i prawie nieważka. Nie maluj szczegółów ołówkiem - to jest opieka nad delikatnym pędzlem.
 • Narysuj w tle odległe góry, pagody, stawy, zbuduj kilka tradycyjnych japońskich mostów.
 • Określając sylwetki ludzi nie zapomnij wziąć pod uwagę cech ich ubioru i postawy.
 • W przypadku obrazów w duchu japońskim obecność głównego symbolu tego kraju - kwitnącego kwiatu wiśni - stała się już zwyczajem. Ty też możesz zobrazować tę niesamowicie piękną wiśnię z płatkami powiewającymi na wietrze.

 • Po narysowaniu ołówkowego szkicu studium malowania obrazu. Pamiętaj o tym kolory powinny być nieważkie, przewiewne. Aby to zrobić, musisz wybrać odpowiedni stosunek wody i farby. Konieczne jest rozważenie zdolności kartonu do pochłaniania wody, a akwarele do pojawiania się smug.
 • Aby pokolorować tło (takie jak niebo i woda), użyj grube pędzle. Rozpocznij ten proces od dużych szczegółów u góry obrazu, a następnie zejdź w dół, aż pomalujesz całą wodę, zielenie i szczegóły nieba na zdjęciu. Następnie pozostaw wzór do całkowitego wyschnięcia.

 • Teraz możesz przejść do szczegółów. Weź cienką szczotkę i zacznij narysować korony i pnie drzew, dachy domów, śnieżne szczyty gór. Nie próbuj narysować każdego szczegółu w dół do liści i płatków. Twoim zadaniem jest określenie kierunku pąków i gałęzi za pomocą kilku pociągnięć pędzlem. Aby uzyskać niezbędne odcienie, wymieszaj akwarelę na palecie. Konieczne jest unikanie zbyt oczywistych, jasnych odcieni.
 • W jednym rogu obrazu Japońskie postacie. W Internecie można znaleźć wiele odpowiednich dla Ciebie i Twojego nastroju japońskich wierszy (hokku). Symbole te nie są tak łatwe do narysowania, jak się na pierwszy rzut oka wydaje, więc lepiej jest ćwiczyć na ich obrazie. Aby dać pisarzom lekką nutę recepty i trochę kurzu, użyj czarnej farby zmieszanej z niebieskim lub brązowym.

 • Używając pastelowych kredek, stwórz cienie. Powinny znajdować się na zboczach gór i na powierzchni wody. Najważniejsze, żeby nie przesadzić. Nie powinno ich być zbyt wiele.

Prosty obraz w stylu japońskim

Jeśli nie masz dużo czasu, a chęć rysowania rozległych krajobrazów nie ma, ale udekoruj wnętrze japońskiego "thing9raquo; Chciałbym, możesz użyć następującej metody. Narysuj grubą czarną farbę na gałęzi drzewa. Następnie w jednorazowej płytce zalać delikatnie różowo-różową farbą. W farbie zanurz dno plastikowej butelki i wydrukuj wydruki na papierze. Poczekaj, aż wzór wyschnie. W ten sposób otrzymasz wspaniałą gałąź wiśni, nie czyniąc własnych wysiłków.

Dziś japoński motyw we wnętrzu jest bardzo istotny. Są to obrazy i dekoracje ścienne, meble w stylu japońskim i lampy w stylu japońskim.

Japoński temat wprowadza harmonię i spokój do naszego wściekłego rytmu życia. Podążając za prawami gatunku sztuki Kraju Wschodzącego Słońca, możesz odczuć wpływ tego przedmiotu na twoje życie i duszę.

Drodzy czytelnicy, chętnie przyjmiemy waszą wdzięczność, a także krytykę i wszelkie uwagi. Razem tworzymy tę stronę lepiej.

bardzo fajny i niezbyt skomplikowany

HAYKO, DZIĘKUJEMY BARDZO DO DOBRE SŁOWA. DZIĘKUJĘ CZYLI, ABY WYRÓŻNIAĆ I OTRZYMAĆ MNIE !!!! HAYKO, TY JESTEŚ MOJĄ DZIEWCZYNĄ! W DRODZE, jestem powołany

Jestem Japończykiem i mogę rysować takie zdjęcia. bardzo ciekawy artykuł, nauczyłem się wielu nowych rzeczy, a jeśli nie wiesz jak, spróbuj tego bardzo interesująco i mam nadzieję, że wszystko się ułoży dla ciebie.Najważniejsze jest, aby spróbować.To Aiko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 2