Looping floors

Looping floors

Dlaczego potrzebuję gryzienia podłogi?

Wszyscy wiedzą, że podłogi drewna mają wiele zalet. Ten tradycyjny i najpopularniejszy materiał ma atrakcyjny wygląd, dzięki któremu naśladuje go wiele sztucznych analogów. Poza pięknem, drzewo utrzymuje ciepło i jest trwałe. Ale deska ma wiele wad - nie jest tania, aw procesie eksploatacji pojawiają się na niej pęknięcia, pęknięcia i wióry. Jeśli nie możemy udzielić ci porady w rozwiązywaniu problemów monetarnych, to pod względem korygowania uszkodzeń mechanicznych pokażemy Ci, jak je naprawić, co to jest majsterkowanie podłogi, po co to jest, co to jest i jak to się robi.

Prace naprawcze w celu wyeliminowania drobnych uszkodzeń w drewnianych podłogach, oczyszczenia ich z kurzu, zabrudzenia i usunięcia warstwy starej farby lub lakieru nazywa się jazdą na rowerze. Nie można określić dokładnego czasu między tymi operacjami. Wszystko zależy od stanu podłóg, od tego, jak się nimi opiekujesz i utrzymania ich w służbie.

Jeśli dom ma powłokę z drewna i zaczyna się naprawa, wtedy podłoga jest nieunikniona. Bo nawet najdroższa tapeta nie będzie wyglądać na tle wyblakłego i popękanego parkietu.

Jakie narzędzia i urządzenia są niezbędne do jazdy na rowerze?

Przywróć zewnętrzny estetyczny wygląd i wydajność podłogi można wykonać za pomocą:

 • Specjalna szlifierka. To on miażdży podłogę.
 • Specjalne maszyny do szlifowania trudno dostępnych miejsc. Jeśli nie ma, skorzystaj z cyklu ręcznego. Jest to narzędzie z drewnianą lub plastikową rączką i ostrzem na końcu.
 • Materiały ścierne. Doskonały papier ścierny od 40 do 120 jest świetny.
 • Nożyczki do prac naprawczych.
 • Wypełniacze do powierzchni drewnianych.
 • Odkurzacz budowlany. Możesz wziąć zwykłe gospodarstwo domowe, ale będzie ono musiało być używane z pełną wydajnością.
 • Lakier, wałek lub szczotki.

Zanim kopiesz podłogę, musisz ją dokładnie obejrzeć i ocenić stan. Cicleting deski podłogowej powinien być wykonany na poziomej, naprawionej i nieodkształconej powierzchni. Jeśli są plansze, które wymagają wymiany, usuń stare i ułóż nowe. W przypadku, gdy deski podłogowe zginają się i skrzypią, możliwe jest uszkodzenie belek nośnych. Wykonaj ich naprawę, w przeciwnym razie nieprzyjemny dźwięk będzie stale przeszkadzał.

Teraz oczyść powierzchnie kurzu i brudu za pomocą odkurzacza. Jeśli podłogi są pokryte mastyksem, usuń go. Dzięki tej pracy myjka i biały spirytus sprawią się dobrze. Ostrożnie sprawdź, czy gwoździe wystają z gwoździ z desek, a jeśli tak, młotek i stempel pomogą utopić je w głębi.

Teraz możesz wyraźnie zobaczyć wszystkie obszary problemowe. Przed rozpoczęciem głównej pracy - wytoczeniem drewnianej podłogi - wymagane jest wypełnienie szczelin między deskami, jeśli takie istnieją. W tym celu nasmaruj drewno obiema stronami listwy lub listew drewnianych i włóż do szczeliny. Gdy klej stwardnieje, usuń nadmiar za pomocą noża lub płaszczyzny. Namoczyć tak, aby powierzchnia była płaska. Po całkowitym wyschnięciu papierem ściernym zdejmij wypukłości i wypukłości.

Gryzienie podłogi i zalecenia do niego

Wybierając szlifierkę w sklepie, zobaczysz wiele modeli. Niektóre można kupić tanio, a niektóre będą dość drogie dla przeciętnego konsumenta. Jakie narzędzie do podjęcia, sam zdecyduj - wszystko zależy od niezbędnych cech produkcyjnych sprzętu i grubości portfela. Ale pracując z każdą szlifierką pamiętaj, że cykl jakości deski podłogowej zależy od ostrożnego podejścia do narzędzia.

Z kurzu może się zatykać, mimo że każdy model jest wyposażony w odpylacz. Najmniejsze części są zmontowane i można je wyłączyć. Papier ścierny pęknie, dlatego podczas pracy należy monitorować jego grubość, upewnić się, że nie ściera się ani nie pokryje grubą warstwą pyłu.

Czas na drewnianej podłodze

Teraz w odniesieniu do powierzchni do obróbki. W pokoju nie powinno być żadnych przedmiotów. Ale jeśli nie ma sposobu, aby je uwolnić z pomieszczenia, pokryj je grubą warstwą materiału pokrywającego. Ponieważ będzie dużo kurzu. Rozpoczęcie pracy, przed włączeniem maszyny, zamknięcie drzwi i zamknięcie szczelin za pomocą taśmy malarskiej.

Ale co najważniejsze - musisz dbać o swoje zdrowie podczas procesu produkcyjnego. Chociaż cykl nie jest fizycznie bardzo trudny, jest dość brudny i hałaśliwy.

Respirator z filtrem jakości, grubymi rękawiczkami, szatą i słuchawkami z zatyczkami do uszu pomoże Ci uniknąć problemów.

Jak prawidłowo powierzchni

Pożądane jest, aby wytaczanie podłogi drewnianej było wykonywane przez specjalistę. Ale jeśli to nie zadziała, włóż arkusz dużego papieru ściernego do bębna maszyny do szycia. Nie zapomnij dokładnie przeczytać instrukcji obsługi przed rozpoczęciem pracy. Po dotarciu do rogu pokoju włącz maszynę. Prace należy wykonywać w kierunku "ukośnym", a każdy kolejny pasek musi zachodzić na poprzedni. W razie potrzeby zwolnij worek na kurz.

Po ukończeniu pierwszego podejścia wykonaj drugie, ale już będzie ono prostopadłe do poprzedniego kierunku. Po każdym kroku wymień papier ścierny na mniejszy numer ziarna. Ostatni kanał z drobnoziarnistym papierem powinien być równoległy do ​​desek podłogowych.

Jeśli twoje mieszkanie ma drewniane podłogi i straciły swoją atrakcyjność z biegiem czasu, potrzebujesz gryzienia podłogi. Aby to wykonać, profesjonaliści, którzy w swoim arsenale mają potężne szlifierki, adaptacje, wiedzę i doświadczenie. Ale sam właściciel z tą pracą też poradzi sobie doskonale. Najważniejsze jest to, że istnieje pragnienie, szansa i wykwalifikowana rada.

Czas na drewnianej podłodze

Naturalne drewno. Żaden materiał nie jest porównywalny do jakości ciepłego drewna wykonanego z brzozy, dębu, sosny. Oczywiście, drewniany dom, drewniane podłogi - jest niewiarygodnie piękny, a nawet romantyczny, ale po 5-6 latach od starego luksusu nie ma śladu.

Jeśli ściany mogą być przetwarzane, ponownie otwierane za pomocą lakieru, co zrobić z podłogą, ponieważ ta część wnętrza jest poddawana najbardziej intensywnej aktywności fizycznej.

Na szczęście można przywrócić piękno powłoki przy użyciu dość prostej metody. Postanawiając wznieść drewnianą podłogę własnymi rękami, zapewne wiesz, że istnieje taka scena, jak gryzienie podłogi.

Narzędzia podłogowe:

 • Odpędzanie maszyny, stos drutu w celu usunięcia starej powłoki;
 • Wkrętak lub stempel do skręcania wkrętów samogwintujących lub gwoździ w powierzchnię podłogi;
 • Szlifierka bębnowa;
 • Materiały ścierne: taśmy o różnej sztywności;
 • Jednowarstwowe szlifierki, jeśli cykl jest wykonywany dla parkietu;
 • Obrzeże maszyny do obróbki powłoki na ścianach.

Materiały podłogowe:

 • Folia polietylenowa;
 • Alkohol mineralny do usuwania lakieru;
 • Lakier lub farba do wykończenia.

Przygotowanie terenu do jazdy na rowerze:

  • Pierwszym etapem jest to, że musisz wynieść z pokoju wszystkie meble i dywany. Jeśli na ścianach znajdują się zdjęcia lub zdjęcia, są one również usuwane. Półki z książkami można przykryć taśmą, mocując krawędzie taśmą klejącą;

 • Drzwi wejściowe będą musiały zostać usunięte, ponieważ podłoga pod nimi również zostanie naprawiona. Otwór powinien być najlepiej pokryty polietylenem, mocując go taśmą malarską. Więc będziesz chronić inne pomieszczenia przed pyłem i wiórami drzewnymi. W takim przypadku okna muszą zostać otwarte, aby sam ten pył był zwietrzały.

Sprawdź podłogę, aby sprawdzić, czy nie ma pękniętych lub uszkodzonych desek podłogowych, wilgoci lub zgnilizny drewna. Po wykryciu tych wad usuń uszkodzone płyty, zastępując je nowymi. Kapelusze powinny być zapchane tak głęboko, jak to możliwe, w osłonie, aby nie uszkodzić taśm szlifierskich;

Wszystkie szczeliny między deskami są wypełnione wypełniaczem lub zwykłymi trocinami;

Stary lakier lub farba jest usuwany. W tym celu można użyć drutu drucianego i spirytusu mineralnego (do lakieru) lub skrobaczki, maszyny ściernej (do farb).

Dodatkowe działania szkoleniowe.

Przed przystąpieniem do wyrównywania podłóg drewnianych i przywrócenia oryginalnego wyglądu, opłucz pokrywę białym alkoholem lub zwykłą wodą, pozwalając na wyschnięcie przez kilka dni.

Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz w fazie przygotowania, jest zakup wysokiej jakości słuchawek i respiratora. Pamiętaj, że po stukaniu w drewnianą podłogę znacznie wzrasta poziom hałasu i stężenie pyłu. Jeśli nie chcesz pogorszyć stanu zdrowia, lepiej zadbać o środki ostrożności.

Wiele osób błędnie uważa, że ​​nurzanie drewnianej podłogi własnymi rękami jest dość złożonym procesem budowlanym. Ale jak się okazuje w praktyce, najtrudniej jest utrzymać maszynę we właściwym miejscu, ponieważ zawsze stara się "uciec".

Wskazówki dotyczące seksu na rowerze:

Rozpoczęcie gryzienia podłogi za pomocą ściernych arkuszy gruboziarnistego ziarna. W ten sposób można usunąć resztki lakieru lub farby, niszcząc nierówności i wady drewna.

Podczas pracy upewnij się, że sznur z maszyny do szycia znajduje się na ramieniu. Jest to konieczne, aby go nie uszkodzić.

Rozpocznij proces szczekania:

Rozważmy bardziej szczegółowo sam proces i niektóre niuanse seksu. Przed uruchomieniem maszyny lekko przechyl ją w bok, a następnie powoli i delikatnie opuść na podłogę. Natychmiast poczujesz, że taśma będzie działać, ponieważ trudniej będzie trzymać ją w rękach. Nie zwalniaj uchwytu partii, stopniowo przesuwając się po pokoju. Po dojściu do przeciwnej strony delikatnie podnieś maszynę i obróć ją wokół osi.

Jazda na desce leśnej:

W tym przypadku gryzienie drewnianej podłogi jest nieco inne. Musisz poruszać się po przekątnej, czyli z jednego rogu pokoju do drugiego. Ponadto, przechodź kilka ścieżek kilka razy, a następnie powtórz proces, ale w innym kierunku. Dzięki temu osiągniesz idealną gładkość podłogi.

Jazda na rowerze z taśmą średnio-ziarnistą.

Po zakończeniu przetwarzania arkuszy sylevate, zmień grubą taśmę na średnioziarnisty, kierując maszyną równolegle do desek podłogowych. To od tego etapu musisz zacząć, jeśli podłoga nie jest poważnie uszkodzona, lub zdecydowałeś się poprawić wygląd parkietu, podłogi mozaiki.

Po zakończeniu samopoziomowania drewnianej podłogi upewnij się, że nie opuściłeś ani jednego miejsca. Teraz możesz wziąć cienką taśmę i powtórzyć cały cykl od początku do końca.

Cegły podłogowe przy ścianach.

Masz poziom i przetworzoną podłogę, która wygląda jak nowa okładka, ale wciąż masz jeszcze jeden krok - to pętla na ścianach. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć krępującego krawężnika i zacząć od dysku o średnim ziarnie, najlepiej z cienkim dyskiem. W tym przypadku zwykła szlifierka nie będzie działać, ponieważ nie będzie traktować podłogi tak dokładnie jak maszyny.

Podłoga jest prawie ukończona. Konieczne jest zamiatanie podłogi i wytrzeć ją czystą, suchą szmatką. Następnie można rozpocząć nakładanie powłoki końcowej. Pozostawienie powłoki po nieplanowaniu jest niepożądane, ponieważ podczas jej działania szybko ulegnie uszkodzeniu.

Najlepszym materiałem jako powłoką ochronną jest lakier na bazie wody wykonany z żywic poliuretanowych lub akrylu, który tworzy mocną i odporną na fizyczne naprężenia warstwę. Nie ma ostrego zapachu i szybko wysycha. Jedna warstwa wysycha w ciągu pół godziny, ale następną warstwę można nanieść po kilku godzinach.

Alternatywą jest lakier poliuretanowy na rozpuszczalniku. Pamiętaj, że musisz nanieść co najmniej trzy warstwy lakieru, który zapewni trwałą i trwałą powłokę.

Technologia samopoziomujących podłóg drewnianych

Drewniana podłoga jest piękna i wygodna. Ale ten element wymaga odpowiedniej opieki i leczenia. Aby zmniejszyć koszty budowy lub naprawy, musisz samemu wykonać maksymalną możliwą liczbę procesów budowlanych. Załatanie drewnianej podłogi własnymi rękami jest możliwym do wykonania zadaniem, które pozwoli Ci zmniejszyć budżet na wznoszenie lub naprawianie własnego domu.

Jak każdy proces budowlany, przygotowanie drewnianej podłogi wymaga przygotowania. Zanim rozpoczniesz aktywne działanie, musisz przygotować niezbędne narzędzie. Ta kategoria obejmuje:

Piły dyskowe i taśmowe do podłóg

 • szlifierka;
 • Wymienne taśmy i dyski do sprzętu;
 • Przedłużacz, który umożliwia łatwe przetwarzanie nawet najdalszych zakątków pomieszczenia za pomocą narzędzia elektrycznego;
 • odkurzacz budowlany, który usunie pył po zakończeniu leczenia.

Rada! Podczas wykonywania pracy lepiej nosić czyste skarpety na nogach. Chodzenie na nowo potraktowanej podłodze w butach jest bardzo odradzane.

Szlifierki są różne, wszystko zależy od ich przeznaczenia. W przypadku przetwarzania wysokiej jakości lepiej jest wziąć sprzęt do wynajęcia, co pozwoli na użycie dobrego narzędzia bez dodatkowych kosztów.

Podłogi drewniane wymagają następujących szlifierek:

 • bęben do zgrubnego strippingu;
 • szlifowanie powierzchni do polerowania wykańczającego;
 • Szlifowanie kątowe w trudnodostępnych miejscach i narożnikach.

Przy wynajmowaniu sprzętu ważne jest, aby pamiętać nie tylko o jego kosztach, ale także uwzględnić w budżecie i zabrać ze sobą pieniądze, aby zdeponować zabezpieczenie.

Kwota może wynosić 10-30 tysięcy rubli, więc jej obecność będzie lepiej załatwiona z góry, aby później nie było problemów. Pieniądze zostaną zwrócone po przekazaniu sprzętu właścicielowi.

Podczas przygotowywania należy również sprawdzić stan okablowania w mieszkaniu. Podczas prac stworzy wysokie obciążenie sieci elektrycznej, co może prowadzić do povrezhdeniyam.Esli instalacji elektrycznej w domu jest na „trójkąt” w przypadku szkód w mieszkaniu problemów okablowania pojawią się nie tylko od jego właściciela, ale także w krajach sąsiednich.

Sąsiedzi powinni zostać ostrzeżeni o naprawie z jeszcze jednego powodu - nadmiernego hałasu. Ważne jest, aby pamiętać prawo, które reguluje godziny, w których można dokonać napraw. Dla każdej dzielnicy administracyjnej kraju zegary te są różne, dlatego lepiej zapoznać się ze swoimi prawami z góry.

Jazda na rowerze po drewnianej podłodze jest odpowiedzialnym procesem. Ważne jest, aby pamiętać, że praca wykonywana jest za pomocą specjalnego sprzętu, który w przypadku niewłaściwego użycia może być niebezpieczny dla osoby. Aby uniknąć problemów, zaleca się wzięcie pod uwagę następujących zaleceń:

Nie przykładaj zbyt dużej wagi do narzędzia podczas pracy, aby nie tworzyć zagłębień w deskach

 1. Jazda na rowerze powinna odbywać się w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu. Konieczne jest odizolowanie innych pomieszczeń, aby zapobiec przedostawaniu się do nich gruzu budowlanego, brudu i kurzu.
 2. Wiszące detale, włosy i inne części ciała i ubrania mogą łatwo dostać się do mechanizmu, doprowadzić do jego zerwania i zranienia. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem pracy odebrać wygodną odzież roboczą, która nie ogranicza ruchów i nie stanowi zagrożenia podczas obróbki podłogi.
 3. Podczas obróbki nie trzeba mocno wciskać narzędzia. Podczas prasowania (szczególnie nierównego) w płytach powstają zagłębienia.
 4. Ważne jest, aby monitorować przewód podłączony do sieci, istnieje niebezpieczeństwo, że zostanie on umieszczony pod szlifierką. Jeśli tak się stanie, należy natychmiast wyłączyć urządzenie z sieci i wymienić przedłużacz. Wykonywanie pracy w przypadku uszkodzenia linii zasilającej stanowi wysokie ryzyko dla życia i jest niedopuszczalne.

Jeśli przestrzegane jest bezpieczeństwo, nie powinno dojść do problemów z wykonywaniem pracy.

Drewniana podłoga jest związana, aby wyeliminować jej nierówności. Ważne jest, aby pamiętać, że szczekanie odbywa się zawsze wzdłuż włókien drewna.

1 etap gryzienia podłogi

Oznacza to, że w przypadku prostej podłogi drewnianej należy ją wykonać wzdłuż desek podłogowych. W przypadku parkietu wszystko jest o wiele bardziej skomplikowane, trzeba wziąć pod uwagę jego zdjęcie. W wielu przypadkach kapitanowie używają małych szlifierek kątowych lub ręcznego przetwarzania, ponieważ inne opcje nie są możliwe.

2 etap gryzienia podłogi

Ponadto rozważa się technologię podłóg drewnianych na kłody:

 1. Z pokoju wyjąć meble, podłoga jest oczyszczona z brudu i kurzu (starannie umyte i odkurzone).
 2. Do pracy należy użyć szlifierki bębnowej z dużą skórą Jako element ścierny należy użyć dysz o numerach 35-40. Wykonaj szorstki zamiatanie. Nawet w przypadku szlifowania zgrubnego maszyna nie może być prowadzona przez włókna materiału, dlatego obróbka odbywa się wzdłuż desek podłogowych. Prace rozpoczynają się od najdalszego kąta, stopniowo przechodząc do najbardziej znanych i przejezdnych miejsc.
 3. W trakcie pracy pył gromadzi się w worku na kurz narzędzia. Ważne jest, aby zadbać o jego terminowe usunięcie.
 4. Następnie usuń lakier w trudno dostępnych miejscach. Aby to zrobić, potrzebujesz szlifierki kątowej, która pozwoli Ci obrabiać narożniki i nisze. Praca wykonywana jest płynnymi ruchami, kierunek zabiegu jest skierowany do ściany.
 5. Następnie uruchamia się szlifierka do powierzchni. Do tego celu użyj tarczy z drobnoziarnistym papierem ściernym do wykończenia powłoki. Prace prowadzone są według tego samego schematu, co poprzednio.
 6. Po zakończeniu końcowego mielenia konieczne jest przygotowanie kompozycji do powlekania powierzchni. Istnieją dwie możliwości uzyskania pożądanego koloru. Pierwszy jest najprostszy. Z góry w sklepie trzeba kupić mieszaninę, aby wykonać pracę o pożądanym kolorze, a po zmieleniu wystarczy ją rozcieńczyć wodą. Druga opcja pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. W sklepie masz zwykłą szpachlę. Aby uzyskać pożądany kolor, trociny wprowadza się do swojego składu, który otrzymano w wyniku jazdy na rowerze. W sprawie konserwacji trocin należy zachować ostrożność z góry.
 7. Kompozycję nakłada się na podłogę za pomocą szpatułki. Konieczne jest kontrolowanie równości warstwy, aby zapobiec plamom później.
 8. Po wyschnięciu kitu szlifierka jest ponownie pobierana. Teraz potrzebujesz tarczy ściernej o sztywności 20-25. Usuń nadmiar kitu.
 9. Użyj wałka z długim uchwytem, ​​aby nałożyć lakier na powierzchnię i poczekaj, aż poczekasz, aż wyschnie.
 10. Do ostatecznego przetworzenia podłogi należy użyć ściernicy o sztywności 8-10. Taki element ścierny nada gładkości powierzchni i usuwa kosmate kosmki, które powstały podczas pracy. Technologia przetwarzania jest taka sama jak wcześniej wspomniano.

3 etap gryzienia podłogi

Przetwarzanie drewnianej podłogi zwykle nie powoduje problemów. Kolejnym pytaniem jest, czy musisz zapętlić parkiet. Dzięki złożonemu rysowaniu powierzchni najlepiej zwrócić się do profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 18 = 22