Ławka drewniana

Ławka drewniana

Contents

Jak zrobić ławkę: oryginalne pomysły (rysunki, fotorelacje)

Ławki i ławy w kraju i ogrodzie - to przede wszystkim miejsce odpoczynku. Ale po prostu postaw na ławce - nie jest interesująca. W końcu możesz stworzyć piękny kąt. Nie tylko odpoczywać, ale także cieszyć się przyrodą i owocami swojej pracy. Istnieje wiele ciekawych pomysłów. Często rozgrywają się najprostsze projekty, tak aby ci ludzie mogli wykonać te ławki własnymi rękami, z ramionami wyrastającymi z ramion.

Zdjęcia oryginalnych ławek (pomysły na dachy i ogrody)

W jaki sposób zwykłe ławeczki znają wszystko - widziały i niejeden raz. Ale zwykle - najprostszy - coś, czego nie chcesz. Zwłaszcza jeśli już rozpoczęto proces dekorowania witryny lub tylko planowania. Dlaczego nie zacząć od ławki? Tam i inne biżuterie nadrobią zaległości. Trzeba tylko zacząć.

W ogrodzie lub w pobliżu domu chcę mieć więcej zieleni: kwiaty są piękne i różne. Klomby i klomby są dobre, ale dlaczego nie połączyć ich z ławką.

Dwie kwietniki swoich desek i między nimi ława

Co może być łatwiejsze? Dwie drewniane skrzynie, w których posadzono kwiaty, a między nimi parę struganych i polerowanych desek. Ten sklep można postawić pod ścianą, a na ścianie zostanie zbudowanych kilka długich desek - będzie tam oparcie.

Nie każdy lubi klomby z drewna: drewno wymaga opieki, a bez niego szybko traci swój wygląd. Szczególnie trudno jest zająć się drzewem, które ma kontakt z ziemią. Zamiast drewnianych skrzyń mogą znajdować się na przykład kamienne lub betonowe postumenty.

Taka ławka w wiejskim domu własnymi rękami jest dość łatwa do wykonania. Możesz znaleźć gotowe betonowe klomby lub zrobić coś podobnego. Płytę można zakupić w wersji przetworzonej i można to zrobić samodzielnie. Zamiast planszy może być połowa loga w stylu witryny. Usiądź wygodnie za pomocą metalowego narożnika. Do betonu mocuje się za pomocą kołków, do drzewa - za pomocą śrub od spodu lub śrub przez całą drogę.

Jeśli ktoś ma duże rośliny w mocnych doniczkach, możesz wdrożyć następujący pomysł. W tej wersji ławka obejmuje rośliny. Że nie było niespodzianek, doniczki powinny być bardzo mocne ...

Wazony jako nogi

Istnieje podobny wariant ławki z desek i bez roślin: może być konieczne postawienie na werandzie lub w altanie. Podpory składają się z płyt o tej samej wielkości, a siedzisko z drewna.

Ławka z desek - wariant niestandardowy

I więcej wariacji na ten sam temat: jako wsparcie używali pustych bloków. W otworach wstawiono przetworzone paski. To jest siedziba ławki. Tylko krawędzie poprzeczki są okrągłe lub niewygodne.

Ławka pustych bloków i belek

Dla tej ławki ogrodowej pożądane jest znalezienie bloków o dużych rozmiarach, o grubych ścianach. Jeśli nie - musisz bezpiecznie zabezpieczyć bloki jeden do drugiego. Całe zadanie polega na tym, aby najpierw naprawić bloki (na przykład spinki do włosów), a następnie - paski (rygle lub nagele).

Jeśli twoja strona jest zaprojektowana w stylu rustykalnym lub etno, standardowe podejście nie zadziała. Najlepiej używać dzienników w tym przypadku - z kory lub bez - jest to twój wybór.

Siedzisko na ławę z kłód wycinane jest wzdłuż tułowia o dużej lub średniej średnicy. Tył - lub mniejszy bagażnik, lub tylko cięcie bliżej krawędzi. Nogi mogą być również wykonane z małych kawałków kłód (patrz zdjęcie poniżej).

Ława wykonana z bali - szybka i łatwa

Nogi i siedzenia są połączone ze sobą za pomocą metalowych kołków: kołek o nieco mniejszej średnicy jest wywiercony w obu częściach dla kołka. Pin jest wbity w jeden z nich, druga część jest włożona i również zatkana, ale już nie uderzają w kołek, ale w drewno. Aby nie pozostawiać śladu, połóż kawałek niepotrzebnej planszy i uderz go młotkiem (lub młotkiem). Takie połączenie powinno być całkowicie niezawodne, ale z pewnością możliwe jest zainstalowanie dwóch lub trzech pinów, lub można - stave małe kłody, tworząc płaską powierzchnię o tym samym rozmiarze na obu połączonych częściach. Zwiększenie powierzchni podparcia, zwiększenie siły siedziska: mimo wszystko dziennik waży dużo.

Ławka z oparciem bez oparcia

Kolejny interesujący wariant w stylu "ethno" przedstawiony jest na powyższym zdjęciu. Jest realizowany w kamieniu, ale możesz zrobić tę ławkę z kłód. Fotel jest bardzo grubą deską, nogi stanowią dużą część pokładu o dużej średnicy. Rowek jest wycięty w pokładzie w celu ułożenia siedzenia. Za pomocą narzędzia (siekiery, bułgarski lub piły łańcuchowej można zrobić wycięcie), to proste.

Często dacza potrzebuje komputera. Z dziennika można zrobić nie tylko ławkę, ale stół. Wariant takiego zestawu znajduje się na zdjęciu. Jedynie blat stołu wykonany jest z desek, wszystkie pozostałe detale to kłody o różnych średnicach lub z połówek.

Stół z ławami z bali

Większy stopień przetwarzania jest nieodłączny w następnej ławce w tym samym stylu. Oparcia, nogi, podłokietniki wykonane są z grubych i niezbyt dużych gałęzi, siedzisko wykonane jest z nieobrobionej deski dębowej i obrobionej (obranej i szlifowanej).

Opcja ławki z drewna do ogrodu lub letniej rezydencji

Niemal też powstaje kolejna ławka. Tylko deski i gałęzie znajdują się w innym kierunku i uzyskuje się inną formę. Ławka tego typu nie wymaga dużych umiejętności. W takim przypadku, im bardziej praca staje się nieostrożna, tym bardziej dekoracyjny efekt.

Wiklina z powrotem - nie będziesz się często spotykać

Wokół drzewa można zrobić plac zabaw i ławkę. Konstrukcja jest prosta, tak łatwo jest wykonać podłogę.

Miejsce do odpoczynku pod drzewem

Możesz uzupełnić grupę odpoczynku o huśtawki i altanę. A nad ławką można umieścić pergolę - jest to "przodek" zwykłego łuku - jednego z rodzajów lekkiej altany. I że relaks był kompletny, można zrobić staw, fontannę lub wodospad.

Niewiele osób będzie w kraju, aby postawić całkowicie metalowe ławki. Oczywiście mogą być bardzo piękne, ale latem ogrzewają się do niesamowitych temperatur i trochę zimniej - nie siadają, bo są zbyt zimni. Wady te pozbawione są ławek wykonanych z metalu i drewna. Nogi i konstrukcja nośna są wykonane z metalu, a siedzenie i oparcie (jeśli występują) wykonane są z drewna. A także są ciekawe ławki w nowoczesnym designie.

Ławka z rury profilowej

Z profilu są spawane prostokąty, do ścian bocznych są przyspawane zworek, na których spoczywają deski siedziska. Prosty, stylowy, niezawodny, funkcjonalny.

W bardziej wyrafinowanej formie - z podłokietnikami, oparciem, miękkimi poduszkami na siedzisku, ten wzór może wyglądać jak zdjęcie. Szerokie siedzisko zamienia ławkę w sofę, a komfort dodają poduszki - materiał pokryty pianką meblową. W tym samym stylu powstają stoły - rama wykonana z proftrubu i blatu z desek.

Jedna ważna kwestia: jeśli zrobisz miejsce lub stół z kilku sąsiednich elementów, nie trzeba ich zadokować do tyłu. Między sąsiednimi deskami / słupkami powinna znajdować się szczelina 3-4 mm. Drewno następnie puchnie, a następnie wysycha. Aby zachować względną płaskość powierzchni podczas tych procesów, niezbędna jest luka.

Stylowe ławki wykonane z metalu i drewna

Jeśli potrzebujesz płynniejszych linii - dla rodzin z dziećmi - możesz wygiąć zakręt i zrobić ławki ogrodowe oraz stół z zaokrąglonymi krawędziami. To meble ogrodowe są całkowicie bezpieczne. Typowa runda lub proftrub jest wygięty, pozostawiając po bokach w formie litery "P" o szerokim grzbiecie. Długość tego grzbietu jest długością ławki. W przypadku stołu wymiary są nieco większe: nogi i plecy są dłuższe.

Stół i ława komina i deski

Wykonaj dwie identyczne części na stole i ławce. Następnie wytnij deski o tej samej długości. Dla siedziska o długości około 40 cm, na blacie o wysokości co najmniej 55 cm. Przymocować do rur za pomocą śrub meblowych z płaską maską. Aby zapobiec wystawaniu czapek, wywiercają pod nimi otwór o nieco większej średnicy.

Najliczniejsza grupa - ławki i ławki z desek. Są projekty bardziej przypominające sofy, zwłaszcza jeśli na nich nakładasz miękkie poduszki - i możesz się położyć.

Ta ławka ogrodowa przypomina bardziej sofę: o odpowiedniej wielkości i położyć się, możesz

Meble ogrodowe w nowoczesnym stylu łatwo zebrać: prostokąty z przegrodami cieńszych desek, połączone ze sobą.

Nawet zwykły projekt letniego domku może stać się ekskluzywny, jeśli podejdziesz do niego z wyobraźnią: zamiast nóg i podłokietników używane są drewniane koła. Okazało się, że to projekt.

Ławka z desek z tyłem i kołami zamiast boków - wygląda ciekawie

I najprostszy z możliwych - plansza na nogach w kształcie litery "X". Takie sklepy zostały zbudowane wieki temu, można je dziś zobaczyć.

Tradycyjny wygląd sklepu

Z desek można zrobić ławę w nowoczesnym stylu: w formie litery "P". W tym projekcie głównym zadaniem jest zapewnienie sztywnego mocowania nóg i siedzenia: siły rozrywające nie są kompensowane przez nic. W takim przypadku ważne jest, aby wziąć grubą deskę lub pasek, aby się nie zginał. Możesz umieścić planszę "na krawędzi", aby sztywność była większa. Aby zwiększyć niezawodność, możesz zainstalować narożniki od dołu.

Prosta konstrukcja, ale wygląda na nowoczesną

Na zdjęciu opcja z cięciem 45 °. Posiadanie stołka lub piły tarczowej o dokładnym cięciu jest łatwe do osiągnięcia. Dokładnie łącząc detale i mocując je otrzymujemy kąt 90 °. Jeśli siedzenie się nie ugnie, będzie służyć przez długi czas ...

Ciekawą i niezawodną wersję ławki przedstawiono na poniższym zdjęciu. Nogi są składane z desek o różnej długości: każda sekunda jest krótsza o szerokość deski siedzenia. Ciekawy pomysł. Łatwo jest wykonać taką ławkę: ważne jest, aby wytrzymać wymiary, ale wszystko jest bardzo proste: gwoździe w siedzeniu siedzenia.

Ławka w nowoczesnym stylu

Wygląda na to, że wciąż możesz podejść ... ale się okazuje, dużo. Na przykład przymocuj siedzisko do dużego kamienia.

Ława z kamienia i desek

Zrób projekt z pni bambusa.

Bambus i całość

Siedzenie w zimie będzie nieprzyjemne, ale piękne ...

O tym, jakie huśtawki są (dla dorosłych i dzieci) i jak je zbudować, przeczytaj tutaj. I w tym artykule można przeczytać o budowie placu zabaw, o piaskownicach napisanych osobno - tutaj.

Jak zrobić ławkę: raporty ze zdjęć

Nie zrobimy ławek z kamienia - nie mamy sprzętu, ale z różnych kawałków drewna - możemy. Porozmawiajmy o produkcji prostych, ale nietypowych projektów. Wykonanie ręcznie ławki było sprawą dumy.

Projekt jest prosty, ale wygląda interesująco ze względu na konkretny materiał. Do nóg użyliśmy drążka o zaokrąglonych krawędziach. Jeśli masz małe dzienniki, możesz je golić po bokach. Będzie prawie taki sam efekt. Taki materiał nie jest rzadkością, nogi są od niego niezwykle zbierane: pręty są ułożone jeden na drugim. To dodaje akcent i dodaje do odwołania.

Prosty sklep wygląda interesująco ze względu na materiał

Ławka bez grzbietu ma długość około 120 cm, szerokość około 45 cm, wysokość 38 cm, można zaokrąglić brzegi belki za pomocą noża, ale można znaleźć podobny profilowany. Kosztuje więcej, ale łatwiej będzie z nim pracować: jest już dobrze przetworzony i po prostu podłączony.

W zależności od znalezionego przekroju obliczyć potrzebną długość. Określ, ile słupków należy ułożyć jeden na drugim, aby uzyskać wymaganą wysokość. W tym przypadku zastosowano 5 pasków na jedną nogę. Razem 45 cm * 5 sztuk - 2,25 m. Dwie nogi wymagały 4,5 m drewna. W siedzisku zastosowano płytę o grubości 40 mm i szerokości 90 mm. Do siedzenia potrzebujesz 5 desek o długości 1,5 metra. Okazało się, że 1,2 m * 5 szt. = 6 m.

Najpierw przecinamy i obrabiamy deski na siedzisko. Ich twarze muszą być zaokrąglone. Jeśli nie ma szlifierki lub routera, będziesz musiał pracować z papierem ściernym, a możesz znaleźć taką deskę lub zorganizować w tartaku do przetworzenia i polerowania: znacznie mniej pracy zostanie wykonane. Więc wytnij taką samą długość deski, zmielić i przykryć lakierem (z tonizacją lub bez - twój wybór).

Sztaby do nóg składają się blisko jednego, wyrównując ich krawędzie. Za pomocą kwadratu i ołówka zastosuj linie, w których zostaną umieszczone łączniki. Odległość między liniami wynosi 7-10 cm.

Linie, na których zostaną zainstalowane szpilki

Kołki mogą być zaczerpnięte z metalu, a ty możesz zrobić nagels - wyrzeźbiony z drewna. Pod nimi są wywiercone otwory nieco mniejsze niż średnica, głębokość otworu to połowa długości trzpienia. Następnie wbija się je w jeden detal, z góry drugą część umieszcza się w tym samym otworze. Połączenie jest niezawodne, ale dla pewności można dodać klej, chociaż wtedy projekt będzie nieprzerwany.

W przypadku połączenia pinowego głównym zadaniem jest wykonanie otworów ściśle jeden nad drugim tak, aby części przymocowane do szpilki miały równą krawędź. Część wykonanej pracy - narysowałem linie, w których będziemy wiercić, teraz musisz zmierzyć tę samą odległość od krawędzi. Aby to zrobić, zrób szablon. Bierzemy kawałek paska o szerokości około 1,5 cm, w tej odległości od krawędzi prętów wywiercimy otwory. Stosując go dokładnie wzdłuż krawędzi, zaznaczamy punkty przecięcia prostopadłymi liniami.

Otwory w prętach wykonane są w kolejności schodkowej

Kołki będą rozłożone w pionie, więc wywiercimy otwory w jednym punkcie przecięcia. Również otwory na jednym pręcie z różnych stron są wykonywane w kolejności schodkowej. Podobnie, na kołkach, nogi są połączone z siedzeniem: dwie szpilki na pasek.

Technologicznie ten typ połączenia jest poprawny, ale jest złożony i wymaga pewnych umiejętności. Można łatwiej działać. Złożyć wszystkie pręty jeden na drugim, zapiąć za pomocą zacisków, przewiercić w dwóch lub trzech zestawach - pośrodku i wokół krawędzi, połączyć za pomocą długiego kołka, z podkładkami umieszczonymi pod nakrętką i nakrętką. Do nóg zamontowanych w ten sposób można zabezpieczyć paski siedziska od góry lub spróbować połączyć pin.

Ławka jest wykonana własnymi rękami. Pozostała praca wykończeniowa

Jeśli przybiłeś gwoździe za pomocą gwoździ, weź trochę mastyksu na drzewo o odpowiednim kolorze, dodaj trochę bardzo małych trocin i zamieszaj. Za pomocą tego związku pokryj złącza. Po wyschnięciu zmiksuj papierem ściernym. Przenieś wszystkie szczegóły do ​​gładkiego stanu i pokryj lakierem lub farbami na drzewie do prac na zewnątrz (najlepiej nie ukryj, ale pozostaw widoczną teksturę drewna).

Jak i co można malować drewno przeczytać w tym artykule. Zajmuje się podszewką, ale techniki malowania pozostają takie same, a kompozycje muszą być brane do użytku zewnętrznego.

Ława własnymi rękami z połamanych krzeseł

W każdej farmie można znaleźć dwa stare krzesła. Powinny być takie same i wciąż wystarczająco silne. Rozbieramy krzesła, pozostawiając część z tyłu i nogami. Łączymy dwa grzbiety za pomocą prętów o odpowiednim przekroju.

Ława starych krzeseł

Aby uzyskać większą sztywność, poniżej, w odległości około 20 cm od podłogi, gdzie wcześniej były również zworek na krzesłach, wykonujemy kolejną ramę z poprzeczkami. Może być używany jako podnóżek lub do przechowywania niektórych rzeczy.

Malujemy wykonaną konstrukcję

Po szlifowaniu malujemy powstałą strukturę. Tym razem farba powinna być zwyczajna: różne rodzaje drewna można malować tylko farbami nieprzezroczystymi. Nakładaj za pomocą pędzla lub puszki.

Skrzynia dla małych: przyciąć rozmiar siedziska z grubej sklejki (grubość 8-10 mm) i owinąć go piankową gumą i szmatką.

Wykończona ławka z sznurków

Fotel / ławka do ogrodu paletowego

W gospodarce wszystko jest użyteczne. Nawet z palet ładunkowych można wykonać meble ogrodowe. I nie trzeba ich demontować: używamy jednego do siedzenia, od drugiego - z powrotem. Potrzebne będą tylko dobrze przetworzone talerze do podłokietników i stopek.

Tak powinno się stać

Na jednej z palet wzmocnij punkty mocowania, wstawiając kawałki prętów. Po włożeniu wkręcamy śrubki z jednej strony i z drugiej strony.

Wzmocnij narożniki palet

Z odcinka pręta co najmniej 100 * 100 mm wyciąć cztery identyczne długości o długości 80 cm. Wkręcamy je w miejsca, które zostały właśnie wzmocnione. Nogi zostawiamy na wysokości 20-25 cm, mocujemy cztery długie konstrukcje własne - 150 mm i nie krócej.

Mocujemy podpórki na nogi do podłokietników

Ważne jest, aby zachować pionowość i pozostawić taką samą odległość na nogach. Wtedy siedzenie stanie dokładnie. Jeśli są jakieś błędy w wysokości, możesz spróbować zdobyć, ale musisz wyciąć go z góry - aby ramiona były równe. Więc spróbuj równomiernie wkręcić. Przy odchyleniach od pionu możesz walczyć tylko przez ponowne wkręcenie nogi.

Do tylnych słupków mocujemy drugą paletę, a po bokach - podkładki pod podłokietniki.

Pozostaje wyciąć mebel z pianki meblowej i owinąć go szmatką. Możesz zrobić poduszki na plecy. Jeśli nie zajmujesz się wszystkim dokładnie, i zrobić krzesło w stylu loftu, chodź z papierem ściernym lub maszyną do szlifowania, traktując wszystkie powierzchnie do gładkości. Możesz pokryć farbą, nadając drewnu ciemny kolor.

Gotowy produkt: fotel z palety

Ławka z oparciem: rysunek z wymiarami

Ławka z desek: wymiary i rysunek

Ławka bez pleców z baru: rysunek i wymiary

Kilka filmów o tym, jak zrobić sobie ławki.

Drewniana ławka z własnymi rękami do bramek

Ławka ogrodowa nie może być traktowana wyłącznie jako zwykły mebel wykorzystywany do rekreacji. Ten rodzaj mebli może być skuteczną ozdobą kraju. Drewniana ława z drewna może stać się kluczową częścią całej kompozycji, podkreślając piękno i zalety architektury krajobrazu w ogrodzie lub na dziedzińcu. Ważnym miejscem jest styl, materiały i lokalizacja przyszłego produktu.

Oryginalność i prostota w produkcji to główne zalety ławki wykonanej z kłód

Zdjęcie drewnianych ławek własnymi rękami: rysunki i rekomendacje

Drewno jest najbardziej odpowiednim materiałem do tworzenia mebli. Ma korzystne właściwości:

 • pochłania ciepło;
 • ma szlachetny wygląd;
 • łatwo poddaje się każdemu rodzajowi leczenia.

Drewniana ławka jest centralnym elementem strefy rekreacyjnej w ogrodzie

Zwróć uwagę! Ławki lub drewniane ławki własnymi rękami można wykonać na podstawie dowolnego rodzaju drewna. Jedyny wymóg dla materiału - surowce powinny być dobrze wysuszone.

Nie używaj drzewa z zewnętrznymi defektami. Wyjątkiem są niektóre produkty, których konstrukcja pozwala na obecność pęknięć. Węzły i zadziory w każdym przypadku muszą zostać wyeliminowane.

Ławki można tworzyć z dowolnego rodzaju drewna - najważniejsze jest to, że materiał jest dobrze wysuszony

Wiele wymagań jest również zgłaszanych do samych konstrukcji:

 • bezpieczeństwo - wynika z kilku momentów: prawidłowego obliczenia projektu, wyboru odpowiednich materiałów na wagę i elementy złączne, ostrożnego montażu. Nie najmniej ważne jest jakość materiałów i wyposażenia;

Drewniana ławka w ekologicznym stylu, położona na tarasie prywatnego domu

 • trwałość i trwałość - ponieważ produkty te są przeznaczone do użytku na zewnątrz, surowce używane do ich produkcji nie powinny mieć poważnych wad i uszkodzeń. Ponadto pożądane jest, aby materiał był odporny na negatywne skutki wahań pogodowych i pogodowych;

Rysunek prostej drewnianej ławki do ogrodu

 • ergonomia - projekt, który zaprojektujesz, powinien być wygodny. W większości przypadków ten typ produktu jest stworzony specjalnie do celów rekreacyjnych, dlatego zaleca się używanie ławki do tworzenia ławki własnymi rękami z drzewa z rysunkami konstrukcji z oparciem.

Drewniana ławka z oparciem i podłokietnikami na dziedzińcu domu wiejskiego

Projektowanie i fotografia drewnianych ławek i ławek własnymi rękami na altanę i ogród

Wybór projektu określa kierunek wszystkich kolejnych prac. Projekt przyszłego produktu będzie musiał mieć wpływ na krajobraz, styl dekoracji przestrzeni, w której zostaną zainstalowane meble ogrodowe. W związku z tym należy dokładnie rozważyć wybór projektu. Dla inspiracji możesz użyć zdjęć ławek do altanki własnymi rękami, które można znaleźć w Internecie lub na stronach czasopism o ogrodnictwie i aranżacji letniej rezydencji.

Wariant ławki zbudowany wokół drzewa

Najprostsza konstrukcja na dwóch podporach nadaje się nie tylko na altanę, ale także na werandę lub taras. Część wspierająca jest montowana z desek. Wszystkie elementy nóg powinny być tej samej wielkości. Płyty układane są w pary, a każde kolejne piętro konstrukcji musi mieć prostopadłe ustawienie względem poprzedniego. Siedzenie może być wykonane z pręta. Długość, którą wybierasz, co najważniejsze, aby projekt się nie zginał.

Ławki wykonane z drewna charakteryzują się pięknem i wysoką ekologiczną kompatybilnością

Przydatna rada! Tego typu konstrukcje mogą być długie przez dodanie dodatkowych podpór. Dzięki temu można zainstalować długą ławkę wzdłuż zewnętrznej ściany domu lub w altanie.

Część nośna drewnianych desek może być bardziej trwała i niezawodna, zastępując ją pustym blokiem konstrukcyjnym. W takim przypadku pręty siedziska zostaną zamocowane w otworach podpór. Nie zapomnij zaokrąglić krawędzi drewnianych elementów, aby wygodniej było usiąść.

Drewniana ławka wykonana jest w tym samym stylu, co pozostałe meble ogrodowe

Ławki i ławki z bali własnymi rękami: fotografia, rozwiązania projektowe

Zakup tarcicy jest droższy niż użycie improwizowanych środków. Stworzenie ławki z dziennika własnymi rękami to najbardziej budżetowy sposób na zorganizowanie przytulnej strefy rekreacyjnej w wiosce wakacyjnej. Aby to zrobić, możesz użyć długiego pnia zwalonego drzewa, które zajmuje miejsce na twoim terytorium, jeśli drewno nie jest zbyt zepsute i uszkodzone przez owady.

Ława z logów - budżetowa wersja mebli do osobistej fabuły

Przygotuj niezbędne narzędzia:

 • bułgarski;
 • dyski dla Bułgarii, przeznaczone do piłowania drewna;
 • siekiera;
 • piła łańcuchowa;
 • papier ścierny lub papier ścierny o dużych i małych ziarnach.

Proces wytwarzania ławki ogrodowej z kłód

Aby zrobić sklep, musisz wyciąć dwa kawałki tej samej długości z drzewa. W rezultacie otrzymasz 2 grube pnie o tej samej wysokości. Będą używane jako podpory. Z rdzenia pozostałego pnia wyciąć grubą i długą deskę. Stanie się siedzibą przyszłego projektu. Szerokość deski powinna pokrywać się ze średnicą części nośnych.

Schemat urządzenia prostej ławki z logów: A - wsparcie; В - siedzisko

Aby zamocować siedzisko na podporze, wyciąć rowki w górnej części każdego z pni. Projekt będzie uważany za prawidłowo wykonany tylko wtedy, gdy deska siedzenia będzie gęsto leżeć w rowkach i będzie w nich trzymana grawitacyjnie. Dla większej niezawodności możesz użyć gwoździ lub szpilek.

Aby utworzyć ławkę z powalonego drzewa, potrzebujesz piły łańcuchowej

Przydatna rada! Płyta siedzenia musi być dobrze wypolerowana. Pnie kikutów mogą być również usuwane z kory i traktowane papierem ściernym lub, przeciwnie, pozostawione nietknięte, jeśli chcesz uzyskać charakterystyczny wygląd.

Zalecenia dotyczące tworzenia ławki z dziennika własnymi rękami

Aby zrobić ławkę z powalonego drzewa, potrzebujesz piły łańcuchowej. Głównym materiałem konstrukcji będzie beczka o dużej średnicy. Minimalna długość to 1 m.

Ławka, wykonana z bali, podkreśli naturalny krajobraz pola bramkowego

Technologia tworzenia produktu wygląda następująco:

 • Oznakowanie jest nanoszone na dziennik za pomocą ołówka lub markera, aby materiał był podzielony na dwie części. Pilarka będzie jednak wykonywana nie w środku, ale z niewielkim przesunięciem w jednym kierunku od środka pnia. W rezultacie powinieneś otrzymać 2 nierówne szczegóły wielkości. Im mniejszy z nich przejdzie do produkcji oparcia, tym większy będzie pełnił funkcję siedzenia;
 • po piłowaniu należy wyrównać powierzchnię produkowanych części w miejsce piły, aby uzyskać równe płaszczyzny. Nierówności są ostrożnie usuwane za pomocą piły łańcuchowej;

Ławka z kłody może stać się nietypową dekoracją terytorium domu

 • obróć siedzisko płasko w dół. Znajdź najwyższy punkt koła i zastosuj znakowanie w postaci dwóch linii łączących się ze sobą. Powinieneś mieć trójkąt z zaokrągloną podstawą i równymi bokami, których wierzchołek wskazuje na płaszczyznę siedzenia. W takim przypadku wysokość trójkąta powinna być mała, aby struktura się nie rozpadła. Mówiąc wprost, będziesz musiał wyciąć rodzaj "bułka z masłem" o małym rozmiarze bliżej krawędzi koła. Wycięty element musi koniecznie być jednoczęściowy, przechodzi przez całą długość siedzenia. Odbywa się to w celu późniejszego wykonania typu zapięcia, zwanego swallowtail;

Schemat urządzenia ławki ogrodowej z tyłu z kłód

 • Wynikowy element powinien być podzielony na pół długości. Oparcie siedzenia (jego tylna część) spoczywa na tych częściach, dlatego w odpowiednich miejscach należy wykonać trójkątne wycięcia, które pokrywają się wielkością i kształtem z elementami podtrzymującymi;
 • Aby utworzyć mocny zaczep, należy wykonać podobne nacięcia w bocznej części siedzenia. Wnęki na oparciu i siedzeniu muszą znajdować się w lustrze. Tutaj zostaną wstawione końce trójkątnych podpór.

Prosta i piękna ławka zbudowana z logów

Przydatna rada! Projekt jest dość szorstki. Po zmontowaniu można go zmodyfikować: nadać siedzeniu i oprzeć kształt, zmielić, ozdobić produkt rzeźbą.

Umieść ławkę na nogach, wykonaną z grubych kikutów. Tutaj możesz użyć tej samej metody rowkowania.

Huśtawki ogrodowe wykonane z drewna własnymi rękami: zdjęcia i rysunki, rozmiary i zalecenia dotyczące produkcji. Popularne technologie tworzenia struktur rekreacyjnych, zalety wyrobów drewnianych.

Produkty z ręcznie robionych materiałów: ławki i ławy z palet własnymi rękami

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że stworzenie nawet najprostszej ławki będzie wymagało sporo czasu i wysiłku. W rzeczywistości do aranżacji terytorium kraju można wykorzystać prawie wszystkie improwizowane materiały. Aby to zrozumieć, wystarczy spojrzeć na zdjęcie ławek z palet własnymi rękami.

Malowana biała ława z palet euro z miękkim siedziskiem i poduszkami

Nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy ani umiejętności posługiwania się narzędziem do obróbki drewna, aby stworzyć podobny projekt na swoim podwórku. Wystarczy być cierpliwym i mieć 3-4 niepotrzebne palety drewna pod ręką.

Narzędzie niezbędne do pracy, jest prawie każdy dom:

 • Mała piła elektryczna (zwykle używana do cięcia gałęzi w ogrodzie lub krzewy wyrównujące);
 • elektryczny śrubokręt;

Przykład niezwykłego projektu drewnianej ławki z palet

 • szlifierka (można ją zastąpić papierem ściernym);
 • Piła ręczna;
 • gon;
 • ołówek.

Do zamocowania części potrzebne są gwoździe i śruby samogwintujące.

Z palet można bez wysiłku tworzyć piękne i funkcjonalne meble ogrodowe

Ława wykonana z drewna własnymi rękami: zdjęcie i montaż konstrukcji z palet

Konstrukcja jest tak prosta w wykonaniu, że do produkcji drewnianych palet z drewnianej ławki rysunki nie będą potrzebne. Do tego wystarczy użyć wyobraźni.

Zwróć uwagę! Niektóre palety są cięte w celu uzyskania dodatkowych elementów do montażu konstrukcji.

Schemat produkcji prostej ławki ogrodowej z palet

Najprostszą wersję produktu tworzy się na podstawie dwóch palet zamocowanych do siebie pod kątem prostym. W rezultacie dolna paleta będzie siedzeniem, a górna może służyć jako oparcie. Aby projekt był bardziej zgrabny i harmonijny, palety można lekko przyciąć. Mocowanie odbywa się za pomocą śrubokręta i wkrętów samogwintujących.

Ława wykonana z palet, ozdobiona pięknymi lnianymi poduszkami

Strefę boczną można wzmocnić za pomocą dodatkowych desek łączących detal oparcia i siedziska pod kątem. Skorzystaj z pozostałego przycięcia palet, aby utworzyć te części po wykonaniu podstawowego cięcia konstrukcji.

Podobnie, możesz stworzyć ławkę, usuwając grzbiet z konstrukcji i dodając do niego nogi. Do tego celu użyj gwoździ lub śrub.

Jasne ławki z palet zdobią werandę prywatnego domu

Zdjęcia sklepów wykonanych z drewna własnymi rękami: tworzenie połączonych produktów

Łączenie faktur, kolorów i materiałów jest mile widziane w nowoczesnym designie. Jeśli nadal myślisz o tym, jak zrobić zakupy w swoim wiejskim domu, skorzystaj z tej metody. W rezultacie można uzyskać najnowocześniejsze projekty, przy minimalnym wysiłku.

Elegancka ławka łączona wykonana z drewna i metalu

Jeśli weźmiesz jako przykład produkty metalowe, w tym przypadku będziesz miał do czynienia nie tylko z zaletami, ale także z wadami. Takie struktury są trwałe i to jest ich główna zaleta.

 • Drogie;
 • ciężkość konstrukcji i objętości;

Drewniana ławka ogrodowa z metalową ramą

 • powierzchnia materiału przegrzewa się zbyt mocno w lecie i staje się bardzo zimna przy pochmurnej pogodzie, co negatywnie wpływa na komfort.

Wszystkie te niedociągnięcia można łatwo zrekompensować, tworząc wspólny sklep własnymi rękami: zdjęcie udanych kombinacji nie ogranicza się do jednej lub kilku odmian. Istnieje wiele skutecznych rozwiązań, które można łatwo wdrożyć.

Ławka łączona o klasycznym kształcie z metalu i drewna

Zastosowanie metalu do tworzenia strukturalnych elementów nośnych ma znaczną przewagę. Nogi produktów, wykonane w całości z drewna, w kontakcie z podłożem i trawą, są stale wilgotne. W nich zaczynają rozwijać się pleśnie i grzyby, co pomaga skrócić żywotność produktu. Metal nie boi się takich warunków pracy.

Pomysły na własnoręczne wykonanie drewnianych i metalowych ławek

Najprostszy projekt polega na stworzeniu ławki, w której część nośna jest wykonana z metalu, a materiał na plecy i siedzisko to drewno. Aby to zrobić, musisz spawać dwa prostokąty lub kwadraty z rury profilowej. Lepiej, jeśli jest to kwadratowy profil.

Jasna drewniana ławka z rurą profilowaną

Od wewnątrz prostokąta trzeba spawać zworki. Zostaną zainstalowane miejsce na deski. Utrwalanie odbywa się ze względu na ciężar siedzących osób. Budowa jest:

Schemat urządzenia z metalowej ramy połączonej ławki

Możesz stworzyć bardziej złożony projekt, wyposażając go w oparcie i podłokietniki. W tym przypadku szkieletowa rama w postaci ramy z nadprożami i elementami podtrzymującymi do mocowania siedziska i podłokietników jest utworzona z profilowanych rur o przekroju kwadratowym. Zwiększając szerokość siedziska, możesz stworzyć wygodną sofę z miękkimi poduszkami.

Pomysł ten można wykorzystać do zorganizowania całego patio na dziedzińcu lub na płaskim dachu chaty. Uzupełnij swoją kompozycję mebli, składającą się ze stołu i dwóch dużych ławek lub kilku pojedynczych siedzeń.

Oryginalny projekt ławki, umieszczony na dziedzińcu prywatnego domu

Do stołu użyj tego samego zestawu materiałów: profilowana rura (rama) i drewniane deski (blat stołu). Podczas instalowania elementów drewnianych należy pozostawić niewielką szczelinę (3-4 mm). Ponieważ drewno ulega zmianom odkształcenia pod wpływem wilgoci i warunków klimatycznych, ta luka jest konieczna, aby zrekompensować jej rozszerzanie. W przeciwnym razie szczegóły oparcia, siedzeń i blatów będą wygięte.

Podstawowy rysunek ławki ogrodowej z metalową ramą i siedziskiem z drewna

Ławka z drewna własnymi rękami na betonowej podstawie: instrukcja krok po kroku

Beton wraz z metalem ma długą żywotność. Jest całkowicie niewrażliwy na warunki atmosferyczne, dlatego jest uważany za jeden z najtrwalszych materiałów. Zajmując się technologią tworzenia prostych drewnianych ławek, nie będzie ci trudno stworzyć ławkę z tego samego materiału, tylko na konkretnym fundamencie.

Zwróć uwagę! Projekt jest bardzo prosty i nie wymaga znacznych inwestycji finansowych.

Ryc. 1-1. Schemat urządzenia ławki ogrodowej z drzewa i płyty betonowej o wymiarach montażowych

Na początek będziesz musiał przygotować części do dalszego montażu. Drewniane elementy ławki będą wykonane na podstawie desek o przekroju 15 x 3,8 cm, które należy przyciąć w specjalny sposób, aby w efekcie mieć zestaw gotowych części do montażu.

Tabela wymiarów na deski do krojenia:

Ponadto, aby utworzyć podstawę, potrzebne będą betonowe płyty o kwadratowym kształcie:

Wymagana liczba części betonowych - 12 szt.

Ryc. 1-2. Kolejność produkcji ławki ogrodowej z drzewa i płyt betonowych: 1 - przygotowanie detali drewnianych; 2 - tablice znakujące, wiercenie w nich otworów; 3 - znakowanie płyt betonowych, wiercenie otworów w płytach

Długość deski 200 cm należy oznaczyć, aby zrobić dziury. W tym celu umieszcza się dwa znaki (z wcięciem od końca 10 cm i 40 cm). Z drugiej strony zastosowano podobny układ. Po zaznaczeniu wszystkich desek (200 cm) wiertłem o średnicy 1,8 cm w tych punktach wykonywane są otwory.

Ryc. 1-3. Kolejność produkcji ławek ogrodowych wykonanych z drewna i płyt betonowych: 4 - przygotowanie detali oparcia do montażu; 5 - nałożenie kleju

W płytach betonowych konieczne jest również wykonanie otworów na elementy złączne. W tym przypadku przesunięcie o 7,5 cm jest pobierane z górnej krawędzi, a 10 cm od lewego i prawego .Narysuj linie i znajdź punkt ich przecięcia. Będzie to uznane za znak kontrolny do wykonywania otworów. Do tej procedury potrzebne jest wiertło zaprojektowane do pracy z betonowymi powierzchniami.

Ryc. 1-4. Kolejność produkcji ławek ogrodowych z drewna i płyt betonowych: 6 - kolekcja z tyłu; 7 - powlekanie drewnianych części roztworem antyseptycznym

Budowanie drewnianej ławki przez siebie: początkowy etap

Aby zwiększyć trwałość, elementy drewniane należy poddać działaniu środków antyseptycznych.

Po całkowitym wyschnięciu materiału można wykonać montaż oparcia:

 • narysuj znaki na jednej z długich desek (200 cm), cofając się jednocześnie od krawędzi 50 cm Tutaj zostanie umieszczona linia krawędzi płyt betonowych;
 • Wykonaj wgniecenie w odległości 15 cm od wcześniej wykonanych znaków (50 cm), przesuwając się dalej do środkowej części planszy. Jest to strefa utrwalania pierwszych tablic;

Ryc. 1-5. Procedura wykonania ławki ogrodowej z drewna i płyt betonowych: 8 - montaż części głównej; 9 - Wstawianie i mocowanie prętów gwintowanych

 • Wykonaj wcięcie 17,5 cm od strefy mocowania pierwszych desek w tym samym kierunku. Strefa ta będzie znajdować się pomiędzy deskami, z których wykonane jest oparcie;
 • zrobić jeszcze dwie nuty (każde 15 cm) z odstępem 5 cm (odległość między elementami z tyłu).

Przydatna rada! Wszystkie wskazane oznaczenia są wyraźnie widoczne na schemacie (rysunek 1-1), a na tym etapie nie powinno być żadnych szczególnych problemów. Użyj rysunków, aby nawigować i kontrolować swoje działania podczas procesu budowy.

Siedzisko drewniane ławki montowane jest na bloczkach betonowych

Dodać masę klejącą do strefy drewna o długości 15 cm. Do tego miejsca należy przymocować wcześniej przygotowane deski (65 cm). Zainstaluj śruby samogwintujące, aby zwiększyć wytrzymałość elementów złącznych. W podobny sposób montuje się deski o długości 17,5 cm w odpowiednich sekcjach wzdłuż długości.

Ławki wykonane z drewna, umieszczone pod baldachimem na dziedzińcu domu wiejskiego

Aby zapewnić dobrą przyczepność kleju, przytrzymaj części (17,5 cm), aż mieszanina będzie całkowicie sucha. Następnie całe plecy powinny być traktowane związkiem antyseptycznym. Aby poprawić poziom trwałości drewnianych elementów i ich właściwości dekoracyjne pomoże lakier. Przykryj kompozycję drewnem.

Montaż konstrukcji: montaż części ramy produktu

Zaleca się montaż części ramy produktu jednocześnie z dwóch stron. To wyeliminuje zakłócenia i konieczność ponownego wykonania pracy. Schemat montażu zakłada alternatywną instalację długiej płyty i płyty betonowej. Elementy są połączone otworami przelotowymi za pomocą 4 gwintowanych prętów M16 (dwa pręty z każdej strony stołu). Wymagana długość elementów złącznych wynosi 55 cm.

Schemat urządzenia ławki z prętów cedrowych i pustych bloków budowlanych

Użyj podkładki M16 i nakrętki, aby naprawić pręty. Aby wyeliminować nieregularności, należy wykonywać skręcanie jednocześnie z każdej strony.

Rysunek ławki własnymi rękami wykonanymi z drewna i opis procesu produkcyjnego

Ten projekt wygląda jak zwykła ławka. Jedynym niuansem odróżniającym ten sklep od bardziej prymitywnych projektów jest siedzisko o wklęsłym kształcie.

Tabela wymiarowa do produkcji części według rysunków:

Drewniana ławka: jak dokonać prawidłowego montażu siedziska

Przed rozpoczęciem montażu należy przygotować wszystkie części do pracy. Tnij drewno i deski na długość określoną w tabeli, aby otrzymać przedmioty.

Najtrudniejszym etapem konstrukcji ławki jest formowanie części podpierających siedzisko. Konieczne jest wyraźne przestrzeganie zaleceń dotyczących znakowania w celu uzyskania odpowiednich elementów konstrukcyjnych. Aby to zrobić, wykonaj dwa znaki na krawędziach z wcięciem 7,5 cm od spodu elementu obrabianego. Zaznacz jeszcze jeden punkt w środku, dopiero teraz wykonywany jest znacznik z wcięciem o długości 4,5 cm.

Ryc. 2-1. Schemat produkcji drewnianej ławki z wklęsłym siedziskiem

Przydatna rada! Aby uzyskać dokładne i dokładne cięcie, użyj elastycznej linijki wykonanej z tworzywa sztucznego, gdy łączysz punkty znakowania. Układanka elektryczna pomoże uzyskać kontrolowane cięcie, które musi zostać przetworzone przy użyciu papieru ściernego.

Teraz, gdy wszystkie szczegóły konstrukcji zostały przygotowane, możesz przystąpić do bezpośredniego montażu. Elementy wsporcze siedzenia muszą być przymocowane do dwóch prętów (górnych). Musisz to zrobić w taki sposób, aby z każdej krawędzi uzyskać jedną część, a drugą umieścić w środku.

Ryc. 2-2. Kolejność montażu drewnianej ławki z wklęsłym siedziskiem

Następnie, z wcięciem od krawędzi (dla szerokości stopy), podpory są zainstalowane. Podczas montażu należy użyć śrub samogwintujących do zamocowania części. Nad powstałym fundamentem musisz naprawić deski tworzące siedzenie. Aby usiąść wygodnie na ławce, bez obawy przed zranieniem lub uszkodzeniem odzieży, śruby śrub muszą być utopione w drewnie.

Ostatni etap budowy

Następnie nogi są montowane. Są przymocowane do elementów podtrzymujących siedzisko. Zwiększenie stabilności nóg pomoże królom (niższym). Te elementy są zainstalowane na końcu.

Drzewo jest ciepłe i przyjemne w dotyku, co czyni go idealnym materiałem do tworzenia ławek i innych mebli ogrodowych

W końcowej fazie projektu produkt jest gotowy i wykończenie jest zakończone. Zagłębione czapki śrub samogwintujących można zamaskować za pomocą mastyksu drewnianego. Konieczne jest wybranie odpowiedniej mieszanki odcieni i dodanie do niej drobnych trocin. Ta kompozycja jest wypełniona pustkami, które powstały po dokręceniu śrub. Wysuszoną powierzchnię obrabia się papierem ściernym drobnym ziarnem, a następnie przykrywa się ochronnym środkiem antyseptycznym i lakierem.

Proces tworzenia ławki narożnej dla obszaru rekreacyjnego na obszarze lokalnym

Zalecenia dotyczące dekoracji ławek i ławek

Istnieje wiele ciekawych wzorów i spektakularnych kombinacji materiałów.

Zastosowanie takich elementów dekoracyjnych poprawi tylko ławkę:

 • kute wzory (dekoracja metalowych powierzchni);
 • szkło, kamyki i kawałki płytek ceramicznych (tworzenie mozaiki na powierzchniach betonowych i drewnianych);

Jako stół można wykorzystać drewnianą ławę w strefie rekreacyjnej

 • intarsja z drutu i elementów dekoracyjnych (montowane w drewnie przez zanurzenie);
 • wzory uzyskane przez wypalenie;
 • rzeźbione wzory.

Przydatna rada! Jeśli chcesz nadać drewnu jakiś specjalny kolor, użyj kolorowego lakieru lub przygotuj powierzchnię bejcą.

Drewniana ława, pomalowana na wesoły, żółty kolor, harmonijnie wpasowuje się w całościowy wystrój strefy rekreacyjnej

Istnieją dwie technologie wypalania wzorów na drewnie:

 1. Pirografia - głównym narzędziem pracy jest "gorący ołówek". Wszystkie wzory są wykonywane ręcznie. Ekskluzywny tył ławki można zamówić osobno w fabryce mebli, gdzie wzory będą wykonane laserem.
 2. Pyrotipy - nadrukowany wzór za pomocą temperatury.

Najłatwiejszym sposobem na dekorowanie wzoru jest dodanie obszernego wystroju, składającego się z narożników, układów, rozet i płaskorzeźby z jednej kompozycji. Elementy mogą być drewniane, metalowe, kompozytowe itp. Łącząc różne tekstury, możesz osiągnąć niepowtarzalny design.

Ogrodzenie wykonane z drewna własnymi rękami: wyznaczamy granice działki

Ławka ogrodowa z plecami własnymi rękami: rysunki ciekawych produktów

Huśtawki ogrodowe wykonane z drewna własnymi rękami: zdjęcia i rysunki, rozmiary i zalecenia dotyczące produkcji

Metalowe ławki ogrodowe własnoręcznie: rysunki i projekty fotograficzne

Arbor własnymi rękami wykonanymi z drewna: krok po kroku tworzymy lekką konstrukcję

Architektura krajobrazu wiejskiego domu 10 hektarów własnymi rękami: zdjęcia przykładowych projektów

Ławka ogrodowa własnymi rękami

Ławka ogrodowa - to nie tylko zwykłe meble, przeznaczone do rekreacji. Za pomocą tych mebli można ozdobić ogród, stworzyć całe kompozycje, które idealnie wpasują się w otaczającą przestrzeń ogrodu lub dziedzińca. Nie jest trudno wykonać ławkę ogrodową własnymi rękami, najważniejszą rzeczą jest wybór projektu mebla, jego lokalizacji i materiału, z którego będzie wykonany.

Ławka ogrodowa własnymi rękami

Materiały do ​​ławki ogrodowej

Lekkie plastikowe meble mają wiele zalet: można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce, dbać o nie, ma przystępną kategorię cenową. Możesz wybrać dowolną opcję koloru, która idealnie pasuje do projektu krajobrazu. Minusy z plastikowych mebli: szybko pokryte zadrapaniami, oparzenia na słońcu, wygląda tanie.

Jeśli masz pojęcie o lutowaniu rur z PVC, spraw, by były lekkie i praktyczne meble ogrodowe

Cięcie rur może być połączone z płynnymi gwoździami. Okazuje się, że jest to bardzo nietypowa ławka

Albo nawet fotel. Nawiasem mówiąc, poduszki na krzesła są z tworzywa piankowego w plastikowych torebkach. Ciepły, przytulny, ekstrawagancki

Kolejna wersja jasnych dziecięcych stołków ogrodowych

Drewniana ławka bez oparcia

Schemat prostej ławki

Materiał ten jest idealny do tworzenia mebli: pochłania ciepło, wygląda szlachetnie, łatwo się przetwarza. Do produkcji ław, odpowiednie jest każde drewno, najważniejsze jest to, że materiał jest wystarczająco wysuszony i nie ma zewnętrznych wad.

Ławka ogrodowa z oparciem

Schemat drewnianej ławki z podłokietnikami

Ławki ogrodowe wykonane z kamienia

Ławki ogrodowe wykonane z kamienia

Ten naturalny i piękny materiał idealnie pasuje do każdego stylistycznego kierunku projektowania krajobrazu. Kompozycje wykonane z kamienia wyglądają solidnie, szlachetnie i niecodziennie. Ale pomimo wielu zalet kamień naturalny ma kilka wad. Siedzenie na kamiennej ławce nie jest zbyt wygodne, a zdrowie nie jest bezpieczne. Dlatego wraz z ławką należy koniecznie wykonać ciepłe pokrowce lub podkładki. Kompozycje kamienne są instalowane na stałe, nie można ich przenosić z miejsca na miejsce.

Ławka ogrodowa wykonana z metalu

Ławki ogrodowe wykonane metodą kucia na gorąco lub na zimno - to prawdziwa dekoracja ogrodowa lub miejsce do wypoczynku. Wygląda pięknie, stylowo, szczególnie jeśli zastosowano dodatkowe elementy dekoracyjne. Metal często łączy się z drewnem, szkłem lub innym materiałem.

Wymagania, które musi spełniać ławka ogrodowa

Ławka powinna być wygodna

Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad ergonomicznym wyglądem mebli dla relaksu. Powinno być wygodne, wygodne. Najlepiej zrobić meble z oparciem, na którym można usiąść i zrelaksować się.

Ławka ogrodowa musi być mocna, starannie zmontowana i odporna na duże obciążenia. Do tych celów najlepiej jest używać wysokiej jakości materiałów i akcesoriów.

Odporność na zmiany wilgotności i temperatury

Ponieważ meble są wykonane na ogród lub na podwórko, materiał musi być wolny od wad i uszkodzeń przenoszących wszystkie zmiany klimatyczne.

Jak zrobić prostą drewnianą ławkę z plecami własnymi rękami

Jak zrobić prostą drewnianą ławkę z plecami własnymi rękami

Długość siedziska i oparcia wynosi 1500 mm. Na tych meblach można od razu wygodnie pomieścić trzy osoby. Wysokość siedziska - 450 mm, wysokość oparcia - 900 mm. Pożądane jest umieszczenie pleców pod kątem 18-20 stopni. Szerokość siedziska wynosi 400 mm.

Materiał i narzędzia do wykonania ławki ogrodowej z drewna

 1. Drewniane deski mają grubość 1500 na 150 mm i grubość 35-40 mm. Trzy półfabrykaty na siedzisko i dwa na oparcie.
 2. Obrabiane przedmioty spełniające funkcję nóg i uchwytów oparcia wynoszą 900 na 150 mm, o grubości 35-40 mm.
 3. Półwyroby na przednich ławkach ławki - od 360 do 150 mm, grubość 35-40 mm.
 4. Pręty od 40 do 40 mm zostaną wykorzystane do wzmocnienia konstrukcji ławki.
 5. Wkręty samogwintujące.
 6. Wyrzynarka elektryczna do cięcia desek.
 7. Elektro-szlifierka do szlifowania powierzchni płyt i fazowania.
 8. Wkrętak.
 9. Papier ścierny.
 10. Lakier i podkład.

Produkcja konstrukcji drewnianych

Krok 1. Ławki do produkcji ławek można kupić natychmiastowo, jeśli nie są dostępne na rynku, drewno powinno być cięte na kęsy za pomocą piły lub piły.

Widok z boku ławek

Widok boczny rysunku z wymiarami

Rysowanie widoku z przodu

Po pocięciu drewna na pożądaną długość należy go starannie przetworzyć. Przedmioty obrabiane dla oparcia i siedzenia powinny być przeszlifowane. Wszystkie końce desek muszą również być obrabiane za pomocą pistoletu elektrycznego, najlepiej w celu nadania im zaokrąglonego kształtu.

Krok 2. Długie tylne nogi ławki, które są również ramą oparcia, muszą być ustawione pod właściwym kątem. W tym celu do znakowania potrzebne są dwa drewniane bloki o długości 900 mm.

Pierwsza to wysokość stołu - 400 mm. Ten kawałek deski nie wymaga żadnego przetwarzania. Zaczynając od segmentu, musisz wykonać cięcie o 20 stopni wzdłuż reszty planszy, które tworzy kąt tyłu ławki. Sekcje na dwóch tylnych nogach powinny być takie same zarówno na wysokości, jak i pod kątem nachylenia. W przeciwnym razie ławka będzie wypaczona.

Krok 3. Pierwsi do budowy ławki są nogi. Odległość między przednimi a tylnymi nogami wynosi 280 mm. Nogi są połączone poprzeczką przyciętą na całej szerokości stołu - o 500 mm. Pożądane jest podwójne wiązanie - od góry i od dołu.

Krok 4. Po złożeniu dwóch boków stołu można połączyć je z deskami przeznaczonymi do siedzenia. Płyty przykręcono śrubami do górnych belek uprzęży. Pożądane jest, aby między drewnianymi półfabrykatami pozostały równe luki wielkości - 1-2 cm, które przyczyniają się do cyrkulacji powietrza i usuwania wilgoci.

Krok 5. Wzmocnienie konstrukcji ławki. Aby meble ogrodowe były stabilne i trwałe, pożądane jest wzmocnienie ich konstrukcji. W tym celu konieczne jest wykonanie dolnej taśmy na nogach za pomocą belek. Dwa półfabrykaty o długości 1500 mm są przykręcane do przednich i tylnych nóg ławki. Jeśli drewno nie jest wystarczające, można użyć poprzeczki przymocowanej do dolnych belek uprzęży.

Krok 6. Montaż tyłu ławki. Ławka jest już prawie gotowa, nastąpiło ostatnie dotknięcie - zapięcie dwóch desek pełniących funkcję oparcia. Pierwsza deska jest zalecana do zamocowania w odległości 200 mm od siedzenia. Drugi znajduje się w odległości 380 mm od siedzenia.

Krok 7. Wykończenie mebli ogrodowych. Aby chronić drewno przed środowiskiem, zaleca się stosowanie głębokiej impregnacji i lakierowania. Impregnacja chroni ławkę przed wilgocią, pleśnią, szkodnikami.

Lakier zapewni meblom piękny i elegancki wygląd. Aby drewno miało połysk, należy dokładnie wypolerować materiał i kilka razy, aby pokryć elementy lakierem.

Zdjęcie ławki z innego kąta

Wideo - szczegółowe instrukcje dotyczące tworzenia ławki ogrodowej

Tworzenie ławki ogrodowej

Tworzenie ławki ogrodowej

Ławka ogrodowa z metalu własnymi rękami

Możesz ozdobić prywatną działkę nie tylko drewnianymi meblami. Ławki wykonane z metalu to kolejny sposób na stworzenie przytulnego i wygodnego miejsca do wypoczynku. Aby wykonać metalową ramę, nie jest konieczne posiadanie techniki kucia na gorąco.

Przykład ławki wykonanej z metalu i drewna

Można zastosować technologię kucia na zimno, w której struktura elementów metalowych jest zespawana w jedną strukturę. Przy produkcji można ozdabiać meble ogrodowe różnymi elementami wystroju, nietypowymi wstawkami i dodatkami.

Narzędzia do kucia na zimno

Narzędzia i materiały do ​​wykonania ławki ogrodowej metodą kucia na zimno

 1. Szlifierka kątowa z tarczami do cięcia i polerowania metalu.
 2. Zgrzewarka z zestawem elektrod.
 3. Urządzenie do gięcia rur. Może to być mini-maszyna "Ślimak" lub ręczne imadło ślusarza, za pomocą którego można zginać metal zgodnie z szablonem. To urządzenie jest niezbędne w przypadku planowania złożonej formy oparcia z zaokrąglonymi krawędziami.
 4. Rury metalowe mają kształt kwadratu (30 mm na 30 mm).
 5. Elementy dekoracyjne z gorącego kucia do dekoracji.
 6. Materiał na siedzisko i oparcie (drewno, płyta MDF, sklejka).
 7. Ruletka.
 8. Poziom.
 9. Podkład do metalu.
 10. Powłoka ochronna do drewna.

Szkic ławki ogrodowej i wymiary ramy

Trudno jest wykonywać skomplikowane i pretensjonalne ławki bez doświadczenia. Ale łatwo jest stworzyć prostą i solidną konstrukcję.

Krok 1. Aby rozwinąć wymiary i wymiary ławki. Standardowa ławka ogrodowa ogrodowa ma długość 1500 mm, szerokość - 400-500 mm, wysokość oparcia - 800-900 mm. Kątowe formy mebli są najłatwiejsze, więc za pierwszym razem lepiej spróbować stworzyć własne ręce za pomocą prostszego modelu.

Szkic ławki ogrodowej i wymiary ramy

Krok 2. Wykonanie ramy do siedzenia. Metalową rurę należy pociąć na 4 fragmenty: od 2 do 1500 mm i od 2 do 400 mm. Wszystkie części są spawane do prostokąta. Aby uczynić siedzenie bardziej wytrzymałym, do ramy prostokątnej można przyspawać dwa dodatkowe usztywnienia.

Krok 3. Robienie nóg. Rurę metalową należy pociąć na 4 identyczne długości 460 mm. Te półfabrykaty muszą być przyspawane do naroży stołu. Między przednimi a tylnymi nogami zaleca się zgrzać dodatkowe usztywnienia.

Szkic ławki ogrodowej i wymiary ramy

Krok 4. Produkcja oparcia. Do spawania wymagane są dwa półfabrykaty o długości 440 mm i jedno częściowe o długości 1500 mm. Następnie ta konstrukcja jest przyspawana do gotowej części stołu. Tył powinien być ustawiony z nachyleniem 15-20 stopni. W tym przypadku siedzenie na ławce będzie wygodne.

Krok 5. Aby wzmocnić tył ławki, można dodatkowo wzmocnić usztywnienia ramy, poprzeczne lub wzdłużne.

Krok 6. Metalowa rama ławki ogrodowej jest gotowa. Ostateczna praca polega na czyszczeniu wszystkich szwów spawalniczych, polerowaniu metalu i pokrywaniu ramy podkładem.

Krok 7. Wykonanie oparcia i siedziska z drzewa. Drewniane deski lub belki - najodpowiedniejszy materiał do wykończenia metalowej ławki. Drzewo oparcia i siedziska powinno być starannie zaplanowane i wypolerowane, poddane obróbce fazowej. Drzewo należy pociąć na półfabrykaty, które można zamocować zarówno wzdłuż, jak i na plecach i siedzeniu. Wszystko zależy od długości materiału.

Kompletny zestaw ławek ogrodowych

Krok 8. Przy pomocy wiertarki elektrycznej konieczne jest wywiercenie otworów w metalowej ramie ławki do montażu drewnianej ławki. Zaleca się stosowanie śrub z zaokrąglonymi nakrętkami i nakrętkami do łączenia metalu i drewna.

Krok 9. Po przykręceniu oparcia i siedziska do metalowej ramy, drewno musi zostać pokryte plamą lub lakierem. Pozwoli to chronić materiał przed wpływem środowiska.

Ławka do ogrodu jest gotowa. Ze względu na to, że metalowa rura wewnątrz jest pusta, meble nie różnią się masą i można je przenosić z miejsca na miejsce. Dobrze obrabiany metal i drewno łatwo tolerują wysoką wilgotność i zmiany temperatury, dzięki czemu ławka wykonana przez Ciebie będzie służyć przez wiele lat.

Ławki ogrodowe zapobiegania chorób kręgosłupa: Wsporniki boczne, tylne i przednie nogi, podłokietnik prostokątnej ramki wygięte pod kątem rozwartym, drewniane siedzenia ma szerokość mniejszą niż szerokość siedziska konturu drewniane reszta, zakrzywione do góry, część podłokietnik z otworami przelotowymi, przegubowe związek, widok ogólny w oksonometrii

ławki ogrodowe zapobiegania chorób kręgosłupa: Wsporniki boczne, tylne i przednie nogi, podłokietnik prostokątnej ramki wygięte pod kątem rozwartym, drewniane siedzenia drewniane spoczynkowym podłokietnik część z otworami przelotowymi, zawias w widoku z boku

Boczne podpórki, podłokietnik z otworami przelotowymi, zapięcia, drewniany tył i siedzisko, widok z tyłu

Wsporniki boczne, tylne i przednie nogi, podłokietnik prostokątnej ramki wygięte pod kątem rozwartym, drewniane siedzenia ma szerokość mniejszą niż szerokość siedziska konturowego i drewniane resztę, sferycznie łukowe do góry, ramię część podparcia w przelotowe otwory, zawiasy, drewnianej oparcia i siedziska w formie pręta, wciśniętego w rowki w skrajnych położeniach, widok z boku

Boczne wsporniki podłokietniki, prostokątnej ramy siedziska i oparcia spawanych blach z rowkami i elementów mocujących, widok z tyłu

Płaskie belki o zaokrąglonych krawędziach, przekroju

Montaż drewnianego siedzenia lub oparcia, pionowego otworu i metalowej płyty z otworem

Ławkę można zbudować z jednego dziennika

Ławka ze starych felg i deski nieobrzynanej

Jasne kolory dodadzą szczególnego uroku ławce

Odpoczynek na ławce w ogrodzie to przyjemność

Wideo - Wykonanie ławki ogrodowej z metalowego rogu

Dzień dobry, panowie. Pewnością mogę zrozumieć, że nie jest, ale opis wymaganej wielkości materiału i wzoru nie całkiem zgadza się z rozmiarem. Mówię o prostej drewnianej ławce. W opisie tylnej 900 do 720 mm rysunek pasek 40 w opisie, na rysunku 70. usprawiedliwienia dla skrupulatnością, najpierw zbudować z ławki, a proces sam w sobie bardzo podoba mi się jego prostota. Uśmiechnął się filmem z ławką za 6 minut :)))

Całkowicie się zgadzam, proszę wyjaśnić ten moment, lepiej jest zrobić oparcie powyżej? Czy to nie ma znaczenia?

Zapisz się do newslettera

© 2014-2017 - Wiodący portal budowlany Rosji. Kopiowanie materiałów na stronie jest zabronione!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

52 − = 42